Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

47

Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle. - Wydaje mi się, że w tej sprawie cała rada jest jednomyślna, aby podejść do tego nie od strony ekonomicznej, że jak chcemy dwóm osobom to od razu musimy sześciu, tylko na „dzień dobry” w ramach nagrody, czy uznania tego, że najdłużej pracują jako pracownicy interwencyjni na rzecz naszego miasta i robią to wyjątkowo dobrze niejednokrotnie na kolanach – apelowała radna Bogusława Wójcik.

Sprawa zatrudnienia przez jasielski magistrat na umowę o pracę dwóch pracowników interwencyjnych została poruszana na posiedzeniu jednej z komisji przez radną Elżbietę Bernal. Dyskusja na ten temat była kontynuowana przez radę na ostatnich sesjach. Radni naciskali na burmistrza, aby zatrudnił na umowę o pracę dwóch najdłużej pracujących pracowników, z którymi zawarta jest umowa zlecenie.

Sekretarz miasta Paweł Rzońca przypomniał, że zatrudnienie na etat wiąże się z większymi nakładami ze środków z budżetu miasta. Co więcej, pracowników interwencyjnych do prac zleconych na terenie miasta Jasła jest sześciu i wszyscy pracują na umowę zlecenie oraz mają identyczny zakres obowiązków. Na wniosek radnej Bogusławy Wójcik, aby przedstawić skutki finansowe zatrudnienia na umowę zlecenie oraz umowę o pracę zostały przygotowane przez skarbnika miasta Jasła konkretne wyliczenia. Wynika z nich, że zatrudnienie sześciu pracowników interwencyjnych na umowę o pracę wyniesie około 75 tys. zł w skali roku, dodatkowo miasto musiałoby ponieść koszty z tytułu nagród jubileuszowych i odpraw emerytalno-rentowych.

- Wobec pracowników interwencyjnych nie przypisanych do żadnych obiektów od kilku lat stosujemy formułę umów zlecenie, natomiast pracownicy, którzy obsługują dany obiekt, czyli Przystanek Kwiatowa, Ogródek Jordanowski, czy Park Miejski są od pewnego czasu zatrudnieni na etat - wyjaśnił sekretarz P. Rzońca. - Prawdą jest, że część tych osób bardzo długo współpracuje z urzędem. W międzyczasie zmieniły się przepisy prawa, gdyż do corocznie podnoszonego wynagrodzenia, które również dotyczy pracowników samorządowych - mówię o wynagrodzeniu minimalnym, jest jeszcze dodatkowo obowiązkowo przyznawany dodatek za wysługę lat. Dawniej pracownicy interwencyjni zatrudniani byli na umowy terminowe. Najczęściej od marca, kwietnia do października. Za sugestiami Grzegorza Witkowskiego (kierownika Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska UM w Jaśle), którego pracownicy w dużej części nadzorują prace interwencyjne – te umowy trwają już cały rok, gdyż urząd uznaje, że są to osoby potrzebne również w okresie jesienno-zimowym – dodał.

Kilku radnych uważa, że należy dwóch pracowników zatrudnić. - Nie możemy tak dobrych ludzi nie doceniać – uważa radny Jerzy Okarma. Podobnie zdanie ma radna Małgorzata Rymarz, do której wpływały prośby o poruszenie tego tematu. Na koniec głos zabrała radna Bogusława Wójcik.

- Ja będę wspierać głos radnych Okarmy, Bernal, Gosi i wszystkich radnych, bo wydaje mi się panie burmistrzu, że w tej sprawie cała rada jest jednomyślna , aby podejść do tego nie od strony ekonomicznej, że jak chcemy dwóm osobom to od razu musimy sześciu, tylko na „dzień dobry” w ramach nagrody, czy uznania tego, że najdłużej pracują, jako pracownicy interwencyjni na rzecz naszego miasta i robią to wyjątkowo dobrze, niejednokrotnie na kolanach – apelowała radna Bogusława Wójcik. - Może byśmy zaczęli od czegoś, że na razie tym dwóm osobom, o które radni proszą. Nie będzie to kwota roczna 75 tys. zł różnicy między tymi sześcioma a tymi dwoma. Proszę panie burmistrzu o rozpatrzenie naszej prośby zatrudnienia dzisiaj tych dwóch pracowników, a jutro zobaczymy, jak się będzie sytuacja przedstawiać i wtedy stażowo można kolejnych pracowników brać na etat stały. Wszyscy wiemy o kogo chodzi – chodzi o Edytę i o Wiesia – dodała.

id

Napisany dnia: 23.06.2022, 13:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Stary
dnia 23.06.2022, 13:49
Ocena
komentarza:
62
Moze lepiej czlowiekowi dac prace a nie utrzymywac nierobow przez mops ??
@ Madra
dnia 24.06.2022, 07:03
Ocena
komentarza:
4
czegos nie zrozumialam-Edyta i Wiesiu,nazwani imiennie,bez pani,pan...A pozostali pracownicy?
@ @;"
dnia 24.06.2022, 10:39
Ocena
komentarza:
20
kto za likwidacją straży miejskiej to daje plusa
@ Jaślak
dnia 24.06.2022, 15:16
Ocena
komentarza:
13
Kolejny żenujący spektakl w wykonaniu jasielskich samorządowców. Żałosna walka o zatrudnienie dwóch osób na etatach, wyliczanki kosztów tej operacji przez radnych miasta i kilku urzędników magistratu. Proszę policzyć ile kosztowały diety radnych plus wypita kawa i woda mineralna i zapewne paluszki a może jeszcze coś więcej. I jaki z tego pożytek dla miasta. Mnie się wydaje że kilkoro radnych zrobiło sobie przedwyborczy teatrzyk za nasze podatki. Wyraźnie notujemy początki kampanii wyborczej. Ludzie, nie dajcie się kolejny raz wciągnąć w maliny. Tą radę, oraz magistrat należy wymienić aby Jasło odzyskało swoją tożsamość. Dość kolesiostwa iprywaty za nasze podatki.
@ Śmieciówki
dnia 25.06.2022, 07:12
Ocena
komentarza:
4
""Zatrudnienie" made in Jasło , czyli na "śmieciówkach" co świadczy
o pracodawcy.
Podobna sprawa to "konkursy"
Tu też można boki zrywać ze śmiechu.
@ Oro
dnia 23.06.2022, 13:59
Ocena
komentarza:
32
Racja! Popieram. Dosc smieciowek . Nie dziwie sie ludziom ze szukaja pracy w Europe.
@ Oro
dnia 23.06.2022, 14:03
Ocena
komentarza:
22
Te nieroby sa po to by glosowac jak chce pan. A potem placzemy ze nie ma kto pracowac.
@ blebe
dnia 23.06.2022, 14:06
Ocena
komentarza:
77
Śmieszna jest ta cała rada bezradna. Jak szło o podwyżki dla rysia to wszyscy łapki w górę a i skarbnik nie liczył jakie to będzie obciążenie dla budżetu, ale jak chodzi o zwykłych pracowników to na kolanach błagają rysia. Suweren niech teraz przemyśli swoje decyzje wyborcze.
@ Obserwator
dnia 23.06.2022, 16:13
Ocena
komentarza:
31
Tych nierobów z UM powinno się odciąć od koryta
@ jaślanin
dnia 23.06.2022, 14:09
Ocena
komentarza:
38
ująć od korytka nierobom w urzędzie i będą pieniądze na zatrudnienie interwencyjnych na etat, cmentarz potrzebuje ludzi do utrzymania prządku.
@ Natural Born Leader
dnia 23.06.2022, 14:12
Ocena
komentarza:
74
Czy Misio Rysio zwyczajowo przypomniał, że w mieście nie ma na nic pieniędzy mimo, że kadencja Pani Elwiry kosztowała podatnika już grubo ponad 1,5 miliona złotych, a tej drugiej Pani Burmistrz co nie wiem jak się nazywa niewiele mniej?
Ktoś tu chyba sobie urządził niezły prywatny folwark na tonącym Titanicu.
@ Jola
dnia 23.06.2022, 16:51
Ocena
komentarza:
8
Marynarze tak głosowali to niech teraz tona razem z Titanic-kiem
@ Woytazzz
dnia 23.06.2022, 14:21
Ocena
komentarza:
39
"Wynika z nich, że zatrudnienie sześciu pracowników interwencyjnych na umowę o pracę wyniesie około 75 tys. zł w skali roku"

To ja zgłaszam swoją pomoc. Wierzę, że razem uda się znaleźć rozwiązanie w postaci niepotrzebnie wydawanych pieniędzy, które można przesunąć. Uprzejmie proszę zatem o informację ile wyniesie w skali roku (lokal, prąd, woda, pracownicy itd.):

1. Koszt funkcjonowania Centrum Informacji Turystycznej
2. Koszt funkcjonowania Inkubatora Przedsiębiorczości
3. Koszt funkcjonowania Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości

W przypadku #1 i #2 proszę o informację ile osób rocznie z tego korzysta. W przypadku #3 wiem, że jeszcze nie działa, ale jest przecież jakaś prognoza, prawda?

A potem zastanowimy się, czy faktycznie pieniędzy nie ma, czy tylko są bezsensownie wydawane.
@ Kenek
dnia 23.06.2022, 20:38
Ocena
komentarza:
9
Są bezsenownie wydawane, szkoda się produkować. Jest opcja jakiejś dotacji. Bierzemy, zrobimy, otworzymy, wstęgę przetniemy, zdjęcie cykniemy a potem ch...j że na prąd brakuje.
@ Tik
dnia 26.06.2022, 12:23
Ocena
komentarza:
0
Ciekaw jestem ile kasy idzie z tytułu podwyżek nie tak dawno ustalonych.
@ Marta
dnia 23.06.2022, 14:24
Ocena
komentarza:
39
Wszystkich urzędników na umowy zlecenia łatwiej będzie zwalniać
@ Ziomek
dnia 23.06.2022, 15:00
Ocena
komentarza:
38
Sekretarz pieprzy o większym nakładzie ...to niech oddam swojej części pensji
@ Do ziomka
dnia 24.06.2022, 19:12
Ocena
komentarza:
3
Masz rację.
Niech sekretarz sam zapierd... a przy utrzymaniu ulic.
Niech zamieni swoją torbę na łopatę i miotłę.
@ Jan
dnia 23.06.2022, 15:23
Ocena
komentarza:
33
Niech im dadzą prace na etat a burmistrz i sekretarze
I ich pomocnicy z rodzin na umowę zlecenie
@ Lilu
dnia 23.06.2022, 15:31
Ocena
komentarza:
21
Wstyd dla ratusza ...nie zapłacic za prawdziwą pracę..
@ Mogłem przyjechać
dnia 23.06.2022, 15:32
Ocena
komentarza:
12
Czy tymi sprawami powinna zajmiwa się rada miasta?
@ Mieszkaniec
dnia 23.06.2022, 15:33
Ocena
komentarza:
21
Juz nawet urzędy zatrudniają ludzi na śmieciowych. To jet poprostu chory kraj. Ten niby dobry PiS powinien zlikwidować te wszystkie umowy A zostawić umowę o pracę. Albo tych urzędasów wywalić na zleceniowki.
@ Inspektor
dnia 23.06.2022, 15:36
Ocena
komentarza:
16
Burmistrz patopracodawcą
@ KIEDY?!!!
dnia 23.06.2022, 15:39
Ocena
komentarza:
41
Kiedy radni poruszą sprawę redukcji etatów lub likwidacji Straży Miejskiej??? Większy pożytek dla Jasła byłby z 5 ludzi sprzątających niż z 28-miu wożących się w trzech samochodach i oglądających się za dziewczynami. Kiedy w Jaśle przestanie się marnotrawić pieniądze na coś, co istnieje tylko po to aby zapewnić pieniądze "pracującym" tam osobom???Ludzie!!! Ogarnijcie się i zróbcie porządek z marnotrawstwem publicznych środków na czyjeś widzi mi się!!! Czy na takie Jasełko 28 etatów Straży Miejskiej to nie jest przesada??? Porównajcie z innymi miastami, to się przekonacie dlaczego w Jaśle jest dziadostwo. Czas z tym skończyć tak jak z dwiema zastępczyniami burmistrza. Okoliczne miasta się rozwijają a w Jaśle rozwija się marnotrawstwo.
@ bożydar666
dnia 23.06.2022, 19:12
Ocena
komentarza:
21
Zlikwidować to trzeba dwa z trzech urzędów w mieście. Darmozjady
@ Jaślanka
dnia 24.06.2022, 10:07
Ocena
komentarza:
0
Na świętego Dygdy czyli ...
@ @olo
dnia 24.06.2022, 11:29
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ To ja
dnia 24.06.2022, 18:54
Ocena
komentarza:
5
A w szkołach jasielskich( np.1 lo) likwiduje się 2- go zastępcę
dyrektora !!
@ Inspektor
dnia 23.06.2022, 15:40
Ocena
komentarza:
22
Każdy z tych "zleceniobiorców" byłby w Sądzie Pracy uznany za pracownika z umową na czas określony. Ufam, że Inspekcja Pracy zajmie się tematem z urzędu.
@ zastępca
dnia 23.06.2022, 15:56
Ocena
komentarza:
14
I wyciągnie odpowiednie konsekwencje wobec "zleceniodawcy".
@ PabloRPK
dnia 23.06.2022, 16:51
Ocena
komentarza:
10
Jak zwykle lepiej utrzymywać nierobuw!!!
@ Byku
dnia 23.06.2022, 17:07
Ocena
komentarza:
21
W dni 16.06.Boże ciało jechałem na wycieczkę z pod JDK o godz 6rano
Ulice puste o tej godz jakiś człowiek w odblaskowe j kamizelce zbierał papiery to był właśnie ie Wiesiek pracownik interwencyjny
@ Mieszkaniec Jasła
dnia 25.06.2022, 11:58
Ocena
komentarza:
1
Szacun dla Pana Wieśka.
@ Michał
dnia 23.06.2022, 18:08
Ocena
komentarza:
31
Boże, jakie to miasto jest groteskowe. Starcy zostali mianowani na dyrektorów szkół, a tu całą rada miejska dyskutuje nad tym, czy przyjąć dwóch więcej sprzątaczy do prac interwencyjnych. To miast jest po prostu przeklęte.
@ Kenek
dnia 23.06.2022, 20:39
Ocena
komentarza:
8
Nie że dwóch więcej, dwóm zmienić formę zatrudnienia. Na dwóch więcej to by im budżet rozj...o
@ bożydar666
dnia 23.06.2022, 19:10
Ocena
komentarza:
15
75 tys zł za 6 pracowników? Chyba niewolników ! Ile na tą kwotę (brutto) musi "pracować" burmistrz?
3 miesiące?
Yea bye to całe towarzystwo i znajdźcie sobie ludzie normalną pracę a nie całe życie
na czarno za damski wuj
@ Nieufny
dnia 23.06.2022, 21:40
Ocena
komentarza:
0
Hmmmmm ... nie wierzę, że radni tak się bezinteresownie upominają. Ciekawe, czyjego radnego ci interwencyjni są po[...]kami...
@ M
dnia 23.06.2022, 21:42
Ocena
komentarza:
9
Wielki szacunek dla tej Pani i Pana
za takie zaangażowanie w to co robia i w jaki sposób.
Umowa się należy.
@ Gruby
dnia 24.06.2022, 07:36
Ocena
komentarza:
18
Śmiech i żenada niech Pan Burmistrz zlikwiduje
jeden etat w-ce burmistrza to utrzymają na etatach
wszystkich tych pracowników interwencyjnych
to uwłacza godnosci uczciwości i pracowitości tych
dwojga ludzi jak można tak upokarzać przez lata
śmieciową umowa-zleceniem zawiadomić nalezy
Inspekcje Pracy
@ Walek i Jastrząb
dnia 24.06.2022, 09:06
Ocena
komentarza:
18
Dwie wice buuuuu to z budżetu 300 tys rocznie .plus premie. Ile pracowników można zatrudnić za taką kwotę. Pracownika ...nie papierologa i kawosza.
@ kika
dnia 24.06.2022, 09:07
Ocena
komentarza:
15
straz miejska do likwidacji dosc utrzymywania darmozjadow.
@ Olo
dnia 24.06.2022, 14:00
Ocena
komentarza:
4
Jasielska patologia trzeba by zobaczyc
jak w innych instytucjach podległych pod
Miasto daja zatrudnienie etatow nie brakuje
@ obywatel
dnia 24.06.2022, 19:02
Ocena
komentarza:
7
A sekretarz jak trafił do urzędu miasta ? Bo wygrał konkurs?
To jest właśnie żenujący obraz pseudo ludzi. Z urzędu pracy dostał ofertę?
A teraz innych ma za nic. Dno. Niech powie ile sam zarabia. Dawno powinni zlikwidow8to stanowisko.
@ Michał
dnia 25.06.2022, 13:16
Ocena
komentarza:
2
Dokładnie. Ten człowiek jest tak żenujący, że mała głowa. Stanowisko tzw. sekretarza miasta, we wsi pt. Jasło, jest zupełnie zbędne.
@ jaślanin
dnia 25.06.2022, 09:02
Ocena
komentarza:
0
Ta radna niech się nie lansuje tylko przed samymi wyborami. Znana jest z tego. Niech nie popiera tylko 2 pracowników tylko wszystkich bo wszystkim się należy godna praca i płaca zwłaszcza tym pracownikom.
@ Noooo
dnia 25.06.2022, 15:49
Ocena
komentarza:
0
Jakies wyjatki???A co z reszta pracownikow?Gorszy sort?
@ emeryt
dnia 25.06.2022, 23:57
Ocena
komentarza:
0
przemianować strażników miejskich na sprzątających i po krzyku ,po kiego grzyba im te auta chyba tylko aby d... wozić
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657