Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

143

Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych, które mają być jedynym gwarantem dla zapewnienia właściwego poziomu świadczonych usług medycznych. Co więcej stają w obronie miejsc pracy ratowników.  Apel, którego treść przygotowali radni klubów SDM i PSPP został przyjęty jednogłośnie.

Niewłaściwy kierunek zmian

Sprawa przyszłości Zespołu Ratownictwa Medycznego w Dziale Pomocy Doraźnej, który funkcjonuje obecnie w ramach struktury Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, w ostatnich dniach zdominowała dyskurs publiczny w Jaśle i powiecie jasielskim. W obronie jasielskich ratowników medycznych, którzy obawiają się utraty pracy stanęli wczoraj mieszkańcy miasta. W zorganizowanej przy jasielskiej lecznicy manifestacji wzięło udział blisko sto osób. Swoją solidarność okazali również strażacy ochotnicy, o czym pisaliśmy w artykule > „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi.

W gronie przeciwników reorganizacji ZRM znaleźli się także radni Rady Powiatu w Jaśle, którzy wzorem swoich miejskich odpowiedników wystosowali apel w tej ważnej dla lokalnej społeczności kwestii. Apel, o którym mowa został opracowany przez radnych klubów opozycyjnych: Samorządu Dla Mieszkańców oraz Porozumienia Samorządowego Ponad Podziałami i przedstawiony podczas wczorajszej XXXVIII sesji Rady Powiatu w Jaśle.

„W związku z otrzymaną informacją o planowanych zmianach organizacyjnych państwowego ratownictwa medycznego, skutkujących likwidacją Zespołu Ratownictwa Medycznego w Dziale Pomocy Doraźnej dotychczas działających w strukturze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz planowaną zmianą zasad kontraktowania usług medycznych w zakresie ratownictwa medycznego i wyodrębnienia jednego rejonu operacyjnego na terenie Województwa Podkarpackiego Rada Powiatu w Jaśle, zwraca się z apelem o niezwłoczne wycofanie się z tej propozycji i utrzymanie funkcjonujących do tej pory rejonów operacyjnych, co daje gwarancję utrzymania dobrego poziomu świadczonych usług medycznych. Proponowane zmiany skutkować będą zmniejszeniem liczebności zespołów ratunkowych, z funkcjonujących obecnie na terenie naszego powiatu trzyosobowych do zespołów dwuosobowych, co wiąże się ze spodziewaną redukcją zatrudnienia personelu medycznego zatrudnionego w zaktualizowanym systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie nie tylko naszego województwa” – czytamy w treści apelu.

Radni klubów SDM i PSPP w treści apelu zwrócili również uwagę na fakt, iż w wyniku reorganizacji pracę utraci część ratowników medycznych, co w konsekwencji stanowić będzie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Jasła oraz powiatu jasielskiego.

Na kogo mogą liczyć?

Zanim apel został przyjęty przez radę, przeprowadzono dyskusję na temat sytuacji, w jakiej znaleźli się jasielscy ratownicy medyczni. O kulisach negocjacji z Samodzielnym Publicznym Pogotowiem Ratunkowym w Krośnie, które ma przejąć ratowników mówił starosta Adam Pawluś. – Chciałem krótko wyjaśnić. Dyrektor szpitala, jak również zarząd (Zarząd Powiatu Jasielskiego – przyp. red.) stanęli na stanowisku, żeby utrzymać dotychczasowy sposób kontraktowania. Nie mniej jednak ten apel nie spotkał się z pozytywnym odbiorem – mówił. Zabrał również głos na temat przyszłości ratowników medycznych, którzy w wyniku reorganizacji stracą pracę. - Jeżeli chodzi o ilość zespołów, to one zostaną i pogotowie ratunkowe będzie funkcjonować na terenie powiatu jasielskiego, w składach prawdopodobnie zmniejszonych. Tego nie wiemy na pewno, dlatego, że jest propozycja dyrektora Jurczaka (Andrzej Jurczak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie – przyp. red.), aby przejąć 45 pracowników ze struktury, która funkcjonuje w strukturze szpitala w Jaśle. Obecnie pracuje 64 w tym zespole. Wydaje się, że ci pracownicy mogą znaleźć zatrudnienie w szpitalu, ale już nie na stanowiskach związanych z ratownictwem, lecz transportem międzyszpitalnym i transportem wewnętrznym – wyjaśniał starosta jasielski.

Radny Jan Urban (klub radnych SDM) zwrócił z kolei uwagę, że problem należało zasygnalizować zdecydowanie wcześniej. – Nie chcę zaogniać sprawy, ale nie tak dawno przyjmowaliśmy program naprawczy dla szpitala, gdzie nie było słowa o planowanych zmianach w szpitalu. W kwestii ratownictwa medycznego nie było o nich słowa. Co ludzie walczą już długi czas. Nikt nie chce z nimi rozmawiać. Traktuje się ich jak powietrze, straszy, że jeżeli najpierw sami się nie zwolnią a potem nie podpiszą umowy przedwstępnej, to część z nich może być zatrudniona, a jak nie, to Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie ściągnie sobie innych ratowników. To najgorszy z możliwych momentów. Mówi się o trzeciej fali pandemii. Widzimy tych ludzi odzianych w kombinezony, ciężko pracujących, a dzisiaj traktuje się ich na zasadzie, jak nie wy, to ktoś inny – mówił rozgoryczony. Zaznaczył również, że zarząd powiatu na czele z Adamem Pawlusiem nie informował radnych o problemie, kiedy stał się on faktem. – Pan starosta nie informował nas na ostatnich sesjach o tej sytuacji. Pierwsze pismo, jakie pan poparł z prośbą ratowników datowane jest na dzień 11 stycznia tego roku, a tak nikt palcem nie kiwnął. Myślę, że plan ratownictwa dla województwa podkarpackiego, który był klepnięty wcześniej może ulec zmianie, jeżeli dobrze będziemy lobbować, jeżeli stanowczo, wszyscy jednolicie będziemy podchodzić do problemu bez względu na różnice w postrzeganiu świata, trzymając się tego, że na zdrowiu nie wolno eksperymentować. Uszanujmy naszych ratowników – przekonywał.  

Na uwagi Jana Urbana dotyczące postawy władz powiatu wobec sytuacji, w jakiej znaleźli się pracownicy jasielskiego pogotowia ratunkowego, natychmiast odpowiedział starosta Adam Pawluś.  – Chciałby sprostować. To nieprawda, że wcześniej nie zajmowaliśmy stanowiska. Zajmowaliśmy je oczywiście i cały czas popieraliśmy ratowników. Niestety, my nie mamy takiej mocy sprawczej, ponieważ to Narodowy Fundusz Zdrowia ustala warunki konkursu. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie mogą być z tego tytułu konsekwencje. Staliśmy na stanowisku, aby było tak, jak do tej pory, aby jasielski szpital mógł kontraktować w systemie podwykonawstwa. Takiego zrozumienia nie znaleźliśmy – zapewniał.

Starosta nie omieszkał zwrócić uwagi na fakt, że wiosną ubiegłego roku to dzięki inicjatywie klubu radnych PiS zakupiono dla ratowników medycznych kontenery socjalne, które służą im do dzisiaj. W odpowiedzi, radny Jan Urban postawił tezę, mówiącą o tym, że zakup kontenerów mógł być elementem przygotowań pod planowaną reorganizację. Jego zdaniem kontenery łatwiej jest wydzierżawić niż budynki, które wcześniej zajmowali ratownicy.

Na koniec swój pogląd na temat funkcjonowania zespołów dwuosobowych wyraził Grzegorz Pers, członek Zarządu Powiatu Jasielskiego. – Zgadzam się w stu procentach z radnym Janem Urbanem. Sam dziesięć lat pracowałem w pogotowiu. Są w Polsce przypadki, że są zespoły dwuosobowe. Gratuluję jednak temu, kto będzie jechał do wypadku zbiorowego w dwie osoby. Nie mówię już o dźwiganiu pacjenta z czwartego piętra. Ja na zdrowiu i życiu mieszkańców bym nie oszczędzał – mówił stanowczo.  

Apel został przyjęty przez aklamację. Adresowany jest do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz parlamentarzystów z terenu powiatu jasielskiego. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niektórzy z parlamentarzystów zdecydowali się skierować indywidualne apele, zapytania bądź też interpelacje w sprawie planowanych zmian w organizacji systemu ratowniczego na Podkarpaciu oraz sytuacji, w jakiej znaleźli się jasielscy ratownicy medyczni. W ubiegłym tygodniu o problemie mówiła za pośrednictwem mediów społecznościowych europosłanka Elżbieta Łukacijewska. Pismo w tej sprawie do wojewody Ewy Leniart skierował także przed kilkoma dniami posłanka Joanna Frydrych (Koalicja Obywatelska). Do tego grona dołączył również europoseł Robert Biedroń. W piśmie adresowanym przez polityka partii „Wiosna” do Ewy Leniart czytamy, że „W czasie, kiedy w Polsce brakuje dobrze wykwalifikowanej kadry medycznej, a pandemia spowodowała znaczący wzrost zapotrzebowania na usługi ratownictwa medycznego, taka decyzja jest nieodpowiedzialna i prowadzi do zmniejszenia bezpieczeństwa zdrowia i życia osób mieszkających w powiecie jasielskim”. Z interwencją poselską do Ewy Leniart i starosty Adama Pawlusia wystąpił także poseł Mark Rząsa (Koalicja Obywatelska).

MD

Napisany dnia: 20.01.2021, 14:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ lemur dziki
dnia 20.01.2021, 14:23
Ocena
komentarza:
24
Chłopaki! We wrześniu 2020 roku było wiadome, jak będzie wyglądał plan działania systemu PRM w województwie podkarpackim! Od września 2020 r. było wiadome, że dysponent będzie wyłaniany w drodze konkursu! Chłopaki, wy jesteście niesamowici!
@ Dkk
dnia 20.01.2021, 15:11
Ocena
komentarza:
89
Pawluś do dymisji
@ Ppp
dnia 20.01.2021, 15:29
Ocena
komentarza:
116
Jak można głosować na Adama Pawlusia, Zającową, Rzońce i cała resztę. Za ich kandydatur nasze miasto idzie na dno.
@ ixi
dnia 20.01.2021, 17:13
Ocena
komentarza:
21
Cytując klasyka, PiS PO jedno zło.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 18:13
Ocena
komentarza:
38
Jasło nie ma szczęścia do włodarzy. Z obu politycznych wiader ten sam brud. Potrzeba apolitycznego, nie umoczonego w lokalne układy.
@ Res
dnia 20.01.2021, 18:19
Ocena
komentarza:
57
Zające rzeczą od 1990 roku, Rumiany, Kmiecik, Kurowska, Pabian, Pawluś, Rzońca, Pankiewicz, Motkowicz, PIĘKOŚ i wielu innych, to ludzie popierani przez zająców i księdza z Sobniowa. To oni odpowiadają za upadek tego miasta.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 19:54
Ocena
komentarza:
35
Kmiecika do polityki wepchnął Zając za stołek przewodniczącej rady Powiatu dla żony. Takie są zasługi senatora dla Jasła. Kmiecik i Pawluś.
@ do Tonacja
dnia 20.01.2021, 20:04
Ocena
komentarza:
10
Konfederacja a także Solidarna Polska to wydmuszki PiSu stworzone po to, by poprawić wizerunek PiSu jako partii centrowej i umiarkowanej jaką rzekomo jest w porównaniu z ich skrajnościami. Coś podobnego wymyślono już za rządów Jaruzelskiego, strasząc "twardogłowymi" którzy dojdą do władzy jeśli Jaruzelski upadnie.
@ dżony
dnia 20.01.2021, 21:13
Ocena
komentarza:
8
dragoness nikt nikogo takiego nie poprze. liczą się układy
i interesy z tychże układów a na końcu sa ludzie.
@ Wolność i Niepodległość
dnia 20.01.2021, 22:16
Ocena
komentarza:
-10
Nie porównuj niezależnej Konfederacji z przystawką PiSu. Wiesz, że Konfederacja to jedyna niezależna i merytoryczna opozycja. Każdy konfederata brzydzi się PiS PO SLD i PSL o lewicy nie wspomnę. Przestań kłamać.
@ Wolność i Niepodległość
dnia 20.01.2021, 22:16
Ocena
komentarza:
-1
Dżon, układ post Magdalenkowy PO SLD PiS i PSL
@ Marya
dnia 20.01.2021, 22:39
Ocena
komentarza:
7
Zlikwidować Pogotowie policję i straż na co jest potrzebna
mieszkańcom utworzyć stanowisko 4burmistrza
@ do "do a Fan"
dnia 20.01.2021, 22:48
Ocena
komentarza:
5
A ty już byleś?
@ do Wolność i Niepodległość
dnia 20.01.2021, 22:53
Ocena
komentarza:
14
Konfederacja niezależna i merytoryczna. Chyba od wiedzy. Miłych snów.
@ Darek
dnia 21.01.2021, 03:48
Ocena
komentarza:
-3
A Hołownia
@ eva
dnia 21.01.2021, 19:53
Ocena
komentarza:
4
za upadek miasta, należy osądzić pana burmistrza...
@ dragoness
dnia 22.01.2021, 07:49
Ocena
komentarza:
-3
Kilku po kolei, pani evo.
@ Gordon
dnia 24.01.2021, 23:37
Ocena
komentarza:
-1
Toś pojechał z tą Konfederacją xD Jakieś dowody bądź przesłanki, że została stworzona "jako wydmuszka Pisu"?
Moim zdaniem to prawdziwa, ideowa prawica mocno zwalczana przez pisuarów.
@ Znający temat
dnia 20.01.2021, 14:24
Ocena
komentarza:
9
Będzie tak jak jest zapowiedziane i nic się nie zmieni. Żadne protesty, strajki, gorzkie żale nic nie pomogą.
@ Jasło it is!
dnia 21.01.2021, 20:34
Ocena
komentarza:
5
Jasło to 'jasielszczyzna' ma to na co zasługuje. 1944 nic nie nauczył, Szkoda.
@ Bob budowniczy z USA
dnia 20.01.2021, 14:27
Ocena
komentarza:
32
Jasielskie PiSiory nie w tej sprawie milczą, bo majster budowy z "hameryki" tak kazał.
@ js
dnia 22.01.2021, 07:27
Ocena
komentarza:
4
Nie majster tylko pomocnik od noszenia pustaków.
@ Stary
dnia 20.01.2021, 14:27
Ocena
komentarza:
33
Jak wybieramy tak mamy czyli PiS mamy...
@ wyrzuć media głównego ścieku
dnia 20.01.2021, 14:34
Ocena
komentarza:
1
Wybory są fałszowane od co najmniej 30-stu lat !
@ bono
dnia 20.01.2021, 14:35
Ocena
komentarza:
8
przecież to było wiadome jak to będzie wyglądało od dawna to co teraz taki szum ratownicy o tym widzieli pół roku temu o organizacji pogotowia!!!
@ lek
dnia 20.01.2021, 14:53
Ocena
komentarza:
22
No wreszcie odezwali się radni. Szkoda że wczoraj ich niebylo.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 15:06
Ocena
komentarza:
33
Radni z PiSu nie kwapili się z wystosowaniem apelu, parlamentarzyści z PiSu najwyraźniej mają sprawę głęboko w tyle. Nikogo pod szpitalem wczoraj nie było, tylko mieszkańcy.
@ Miłośnik PiS
dnia 20.01.2021, 15:45
Ocena
komentarza:
17
Te kontenery to proces układanki?
@ Stary Glina
dnia 20.01.2021, 16:25
Ocena
komentarza:
15
Radni z PiS-u? dajmy już sobie spokój z Nimi z tą ich ,,partią" . Za trzy lata wybory, mam nadzieję,że przysypie ich popiół historii a wcześniej suweren rozliczy.
@ Inka
dnia 20.01.2021, 18:51
Ocena
komentarza:
-3
Popiół historii to już przysypał ale ciebie
@ int
dnia 22.01.2021, 12:44
Ocena
komentarza:
2
Nie mają w tyle tylko sprawa jest już obgadana , przesądzona teraz tylko kreują zasłonę dymną . Nie bądźcie naiwni oni już dawno dogadali się kto myśli inaczej jest naiwniakiem. Tylko nagłośnienie medialne i odkrycie zła jakie rozsiewa PIS może otworzyć nieświadomym oczy. Czekam na taką chwilę (a zapewne nastąpi wkrótce , kiedy z ambony zaczną grzmieć jakie zło PIS uczynił).
@ Woytazzz
dnia 20.01.2021, 15:08
Ocena
komentarza:
80
Hej, wyborcy Kurowskiej i Zającowej. Jak wam się żyje że świadomością, że jasielskiego pogotowia bronią nawet posłanki PO i Biedroń, a wasza posłanka i senatorka nie kiwnęły palcem? Jest radość i duma, prawda?
@ józef biden
dnia 20.01.2021, 19:28
Ocena
komentarza:
-11
kpisz czy o drogę pytasz z tymi osłami z PO i Biedroniem ?
@ kr
dnia 20.01.2021, 22:12
Ocena
komentarza:
8
PO i Biedroń są przynajmniej normalni. Nie odstawiali kabaretu jak z dębem Hitlera, otwieraniem kościoła w środku nocy czy różą wiatrów.
@ Do # jozef biden
dnia 20.01.2021, 22:14
Ocena
komentarza:
14
Tak tak Joziu taka prawda . Ta niedobra opozycja interesuje się
jasielskim szpitalem a twoje gwiazdy Zajac z synkiem, Kurowska,
poseł za euro Boguś mają cię tam gdzie kończy się układ pokarmowy.
@ do Flhaha
dnia 20.01.2021, 22:49
Ocena
komentarza:
3
Byłeś widziałeś czy w Radyju mówili?
@ kr
dnia 21.01.2021, 07:01
Ocena
komentarza:
-3
A co wg ciebie lepiej by splajtowali a ludzi wyrzucono na bruk?
@ ktos
dnia 21.01.2021, 07:29
Ocena
komentarza:
4
Z pektowinu po prywatyzacji wywalono na bruk 180 (na 300zatrudnionych) i nikogo to nie obeszlo. Ani radnego Czelusniaka, ani radnego Urbana. Nawet Jolka Jachym nie organizowala protestów. Wiec tyle w temacie!
@ do ktos
dnia 21.01.2021, 08:06
Ocena
komentarza:
2
Nie na bruk tylko na emerytury, gdyby nie prywatyzacja to dziś nie byłoby Pektowinu.
@ eva
dnia 21.01.2021, 19:55
Ocena
komentarza:
2
przecież nie ma pektowinu...
@ eva
dnia 21.01.2021, 23:28
Ocena
komentarza:
1
Jest tylko zmienił nazwę.
@ Do Woytazzz
dnia 23.01.2021, 17:38
Ocena
komentarza:
2
W innych miastach ludzie idą pod dom posłów i senatorów apelując i domagając się wstawiennictwa,działania dla dobra wyborców.W Jaśle nie wyjdą,nie manifestują,czyli przyzwalają na poczynania rządzących.Bierzcie przykład z górali.Zresztą Braun zajmie się tą sprawą.Do odważnych świat należy.Narodu jest więcej.
@ Greg
dnia 20.01.2021, 15:26
Ocena
komentarza:
51
Wstyd wstyd wstyd... Gdzie Wy jesteście szanowna eminencjo??? Posłowie?? Posłanki??? Europoseł??? To dziś rada powiatu się obudziła gdy losem ratowników medycznych bardziej przejęli się normalnie ludzie, których zdrowie poniekąd staje się zagrożone... Mało tego czy w razie W przygotowaliscie w budżecie kilka milionów na ewentualne odprawy i z tym związane przekwalifikowanie ratownictwa. Powinniście bronić tego interesu jak lwica młodych, a nie jest Wam obojętny los kilkudziesięciu ratowników i los kilkudziesięciu rodzin. Rozwiązać ten bałagan starostwa z Pawlusiem na czele.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 15:29
Ocena
komentarza:
27
Będziemy uważnie obserwować, kto pójdzie się lansować na otwarciu nowego budynku Komendy powiatowej. Zobaczymy, zapamiętamy i odpowiednio podziękujemy.
@ Marek
dnia 20.01.2021, 15:30
Ocena
komentarza:
34
Dokładnie, wtedy pierwsi będą z nożyczkami
@ Woytazzz
dnia 20.01.2021, 15:42
Ocena
komentarza:
40
Tak, tak, na pewno. Tacy jesteście konsekwentni w dziękowaniu, że jedna ikona bezproduktywności siedzi w Senacie już czwartą kadencję.
@ Stary Glina
dnia 20.01.2021, 16:26
Ocena
komentarza:
10
Tak jest!!!
@ x
dnia 20.01.2021, 17:27
Ocena
komentarza:
7
Dokladnie woytazzz p...ą ciagle ze podziekuja a ci ktorym mieli dziekowac ida coraz wyzej szkoda wogole sluchac takich zalosnych tekstow
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 17:32
Ocena
komentarza:
0
Ja sobie nie mam nic do zarzucenia, więc mogę tak pisać. Może inni wyznawcy Pisu też się nawrócą.
@ kr
dnia 21.01.2021, 07:07
Ocena
komentarza:
3
Otwierają głównie obiekty roizpoczęte za PO chłoptasiu. I to z opóźnieniami i coraz mniej bo piniędzy coraz mniej.
@ słyszał ktoś ?
dnia 20.01.2021, 15:32
Ocena
komentarza:
9
Podobno urzędników będą razem szczepić z [...]ebrytami.
@ ja
dnia 20.01.2021, 15:39
Ocena
komentarza:
8
Powinni w pierwszej kolejności zastrzepić bo to największa zaraza.
@ Bidon
dnia 20.01.2021, 21:04
Ocena
komentarza:
6
Wszyscy cFelebryci powinni być w pierwszej kolejności
@ Rozbawiony
dnia 20.01.2021, 15:46
Ocena
komentarza:
21
BRAWO Jasło, macie co wybraliście. Ot katolicki pis, ma zwykłych ludzi głęboko w czterech literach.
@ Stary Glina
dnia 20.01.2021, 16:29
Ocena
komentarza:
19
,,Katolicki PiS"? Oni nas tylko kupili ,,katolicyzmem", a wspólnego z Naszą wiarą to mają tyle, co ,,czerwona książeczka" Przewodniczącego Mao z Pismem Świętym. Banda hipokrytów i jurgieltników.
@ Mosir
dnia 20.01.2021, 16:36
Ocena
komentarza:
3
Jasło nie głosowało na PIS bo w władzach miasta nie ma PIS,bo ich listy nie zostały przyjęte.Jest sama śmietanka PO z elwirą na czele,jak i byli pseudo solidarnosciowcy
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 17:59
Ocena
komentarza:
5
We władzach miasta nie ma PiS? To żart jakiś?
@ do Mosir
dnia 20.01.2021, 18:50
Ocena
komentarza:
12
A to na co Jasło dało się złapać, jak nie na frazesy PiS o rodzinie i tradycji? No i wypełniają obietnice. Rodzina na swoim (w urzędach w powiecie i wsadzanie na etaty w gminach). Tradycja też. Niedługo będziemy tradycyjnymi furmankami jeździć i w lipowych łapciach chadzać, bo nas nie będzie stać na nic.
@ józef biden
dnia 20.01.2021, 19:31
Ocena
komentarza:
-4
kto jest z PiSu czerwona ciociu ?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 19:55
Ocena
komentarza:
4
Wszyscy, którzy są z Pabianem, proszę pana.
@ ixi
dnia 20.01.2021, 22:23
Ocena
komentarza:
1
PiS, jest socjalistyczny populistyczny tworem postkomunistów , który na smyczy trzyma kilku biskupów i redemptorystę biznesmena. A to nie czyni ich Katolikami, wręcz przeciwnie lewackimi przeciwnikami i wrogami Kościoła i Katolików. Patrz bierność PiS przy datakach na Kościoły i wspólne głosowanie pod rączki z PO SLD i PSL i Lewicą! Można sprawdzić na stronach Sejmu!
@ do Mosir
dnia 22.01.2021, 07:30
Ocena
komentarza:
2
Elwira już dawno wyleciała z PO na zbity pysk!
@ Fubu
dnia 20.01.2021, 16:01
Ocena
komentarza:
21
Ciekawe czy jak będzie zwalniał jakiś jasielski zakład pracy ludzi czy wy wszyscy staniecie w obronie ludzi tak jak teraz bronicie ratowników. Ile ludzi straciło pracę w Jaśle i kto się nimi przejął?
@ @stan
dnia 20.01.2021, 16:19
Ocena
komentarza:
9
ŁUKACIJEWSKA broniła juz PKS Krosno i nici z tego wyszły, było to przed wyborami.
@ ixi
dnia 20.01.2021, 17:12
Ocena
komentarza:
0
Bo to kolejna POzorantka, taka jak cały POPIS!
@ ixi
dnia 20.01.2021, 22:24
Ocena
komentarza:
0
Zero argumentów Julka co!? Lol
@ Husarz
dnia 21.01.2021, 11:26
Ocena
komentarza:
1
A co wyszło Konfederacji?
@ js
dnia 21.01.2021, 11:49
Ocena
komentarza:
6
Na razie wszystko im wychodzi bo jeszcze nie rządzili nawet w gminie.
@ ONA
dnia 20.01.2021, 16:32
Ocena
komentarza:
0
Do FABU nie porównuj zwolnień ludzi z zakładów pracy do zwolnienia ratowników . Czy jakikolwiek pracownik z zakładu pracy uratuje ludzkie życie ? Ja rozumiem że, każdy chce pracować ale ratownicy są bardziej potrzebni i jestem całym sercem za nimi i staję w ich obronie .
@ ojeju
dnia 20.01.2021, 19:46
Ocena
komentarza:
9
skąd ona sie urwałaś. jeśli zwolnią pracownika który ma na utrzymaniu kilkuosobową rodzine to według ciebie to pikuś, natomiast" szlachcica "z pogotowia to jest dramat ,roz...ć te klike razem z umieralnią i sklecić to na nowo pod zewnętrznym nadzorem
@ katik
dnia 20.01.2021, 20:24
Ocena
komentarza:
9
ONA - nie kompromituj się! Nie będzie ratowników medycznych z Jasła, to będą z Krosna!
@ Ozdrowieniec
dnia 20.01.2021, 16:40
Ocena
komentarza:
11
Obrońcy demokracji a teraz obrońcy służby zdrowia gdzie byliście jak Arłukowicz zamykał szpital za szpitalem?
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 17:30
Ocena
komentarza:
-1
Można prosić jakieś dane na ten temat? Bo przykro mi, albo ma pan zle informacje, albo po prostu kłamie.
Liczba szpitali w Polsce:

w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 33

w latach 2007-2015 (PO–PSL) zwiększyła się ↑ o 208

w latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 7

Można to sprawdzić na portalu ciekaweliczby.pl
@ Strażak stary
dnia 20.01.2021, 18:00
Ocena
komentarza:
4
Ozdrowieniec tyś nadal bidulo chory. Jest to choroba groźna i trudno wyleczalna. Tą jednostką chorobową jest fanatyzm tępy. Żadne argumenty do głowy nie trafią. Trudno by informacja sprzeczna z zakutym przekazem trafiła tam gdzie powinna i skłoniła do analizy.
@ Do Strażak stary
dnia 20.01.2021, 18:40
Ocena
komentarza:
2
Czy pracownicy twojej stacji telewizyjnej już wszyscy zaszczepieni na covid-19.
@ Do Strażak stary
dnia 20.01.2021, 20:35
Ocena
komentarza:
-6
Stary strażak a łyka jak młody pelikan skrzywiony przekaz informacji całkowicie oderwanych od rzeczywistości TiVi 24.
@ Strażak stary
dnia 20.01.2021, 21:07
Ocena
komentarza:
6
Trudno mi powiedzieć kto jest zaszczepiony z jakiejkolwiek telewizji bo no cóż od lat kilku telewizji nie oglądam w ogóle. Natomiast co do szczepień, hm,tempo zaiste pisowskie. Tak dla przypomnienia, początek lat 60 epidemia choróbska przywleczonego do Polski z Azji. W 30 dni zaszczepione ponad 8mln Polaków. Eksplozja w elektrowni Atomowej na Ukrainie, w ciągu kilkunastu dni podano miliony dawek płynu Lugola. Mamy epidemię COVID przez 3 tygodnie zaszczepiono ile? Coś około 400 000. Rekord organizacyjny i prawny. Po prostu pisowski bu...del na kółkach z teatrem marionetek tańczących w rytm szalonego opętanca.
@ Do Strażak stary
dnia 20.01.2021, 22:10
Ocena
komentarza:
-6
Polska zajmuje 4 miejsce w Unii Europejskiej pod względem łącznej liczby zaszczepinych na covid-19. Gdyby rządziło PO z pewnością zajmowalibyśmy też 4 miejsce ale od końca i to nie w Unii ale na świecie.
@ kr
dnia 20.01.2021, 22:15
Ocena
komentarza:
1
4 miejsce w w liczbach bezwzględnych bo jesteśmy stosunkowo dużym krajem. W przeliczeniu na 1000 mieszkańców jesteśmy na końcu drugiej 10.
@ Strażak stary
dnia 20.01.2021, 22:39
Ocena
komentarza:
2
Podam ci kilka cyferek z portalu World in Data prowadzonego przez uniwersytet Oksfoedzki. Najmniejszy ODSETEK zaszczepionych w Unii mają: Bułgaria,Holandia Luksembórg. Do dnia 19 stycznia dostarczono do Polski 1 257 300 dawek. Średnia dzienna ilość zaszczepionych za ostatni tydzień to 33 900 osób. Miejsce Polski wg odsetka zaszczepionych 13. No A teraz skoro mamy średnią za dzień 33 900 osób to ile dni trzeba by zaszczepić ponad 30 mln?
@ Do Strażak stary
dnia 20.01.2021, 22:53
Ocena
komentarza:
2
Z pewnością za rządów PO ilość zaszczepionych osób byłaby większa od ilości sprowadzonych szczepionek.
@ kr
dnia 21.01.2021, 00:27
Ocena
komentarza:
3
Ilu by zaszczepili to nie wiem, ale z pewnością nie byłoby takiego bajzlu jak obecnie. Ani sprowadzania respiratorów za pośrednictwem firmy krzak mieszczącej w jakiejś kanciapie. Tamci nawet jeśli robili przekręty to przynajmniej z głową że do dzisiaj głupki z CBA nic na nich nie mają.
@ Tolek
dnia 20.01.2021, 17:06
Ocena
komentarza:
15
myślę że wszystkie te ruchy w obronie są już po herbacie , życzę powodzenia , ale mleko się rozlało , a za chwilę Krosno zabierze nam jeszcze STRAŻ i Jasło będzie pozamiatane , ratownicy jestem z wami , pamiętam jak pomagaliście mojej mamie i wiem jak ta robota wygląda , pozdrawiam i zawsze będę was bronił
@ robbo
dnia 20.01.2021, 17:28
Ocena
komentarza:
13
To ze Krosno zabierze ratownikow jest juz przesadzone i tataj zadne cyrki pod szpitalem nic nie zmienia
@ słowo roku 2021 zaszczepić
dnia 20.01.2021, 17:27
Ocena
komentarza:
4
No ale dlaczego ratownicy bojom sie Krosna, to jest reorganizacja czy nie jest
@ do słowo roku
dnia 20.01.2021, 18:24
Ocena
komentarza:
3
bo obawiają się,że będą musieli podnieść standardy
@ Rozbawiony
dnia 20.01.2021, 17:29
Ocena
komentarza:
21
Do Fubu. Tutaj nie chodzi tylko o ratowników. Chodzi o to że z fajnego miasta robi się dziadostwo. Pogotowie energetyczne przeniesione do Krosna, pogotowie ratunkowe do Krosna i co jeszcze przeniosą do tego Krosna? Zadajcie sobie ludzie pytanie, ile jest wart włodarz miasta który pozbywa się nawet pogotowia ratunkowego. Pogotowie ratunkowe to bezpieczeństwo mieszkańców danego rejonu. I niech każdy co myśli że te zmiany są słuszne się dobrze zastanowi bo nikt do końca nie wie kiedy będzie potrzebował pogotowia. Jedna chwila ściśnie pod mostkiem i po sprawie. A wtedy liczą się sekundy.
@ Tolek
dnia 20.01.2021, 17:58
Ocena
komentarza:
17
popieram, jak zadzwoni i usłyszy w słuchawce że już wysyłam karetkę z pod Brzozowa , to może zrozumie
@ Fubu
dnia 20.01.2021, 18:25
Ocena
komentarza:
2
A co masz w Jaśle Jasło to skansen tu już nic nie ma i już nie będzie. Krosno bardzo szybko się rozwija bo mają dobrego gospodarza. A może pod rządami Krosna będzie lepiej.
@ abc
dnia 20.01.2021, 18:02
Ocena
komentarza:
21
Oooo, patrzcie Państwo... Rząsa, Frydrych i Łukacijewska się zainteresowali? Niebywałe. A gdzie nasi ulubieńcy regionu z kilkudziesięcioprocentowym poparciem? Może wreszcie ludzie oprzytomnieją przy kolejnych wyborach. Jasło miastem kryzysowym, pogotowie ratunkowe chcą przenieść do Krosna... No chyba że Jasło w przyszłości ma być częścią Magurskiego Parku Narodowego. Starzy wymrą, młodzi wyjadą. Wyburzy się to, co zostanie, las porośnie i niedźwiadki będą hasać.
@ zdziswiony
dnia 20.01.2021, 18:21
Ocena
komentarza:
3
Myślałem,że święte krowy sa w Indiach a tu nowość w Jaśle.
@ Marta
dnia 20.01.2021, 18:24
Ocena
komentarza:
8
a pionki z Konfederacji czyli druga ukryta lewacka partia co tam robiła?
@ Bolcio
dnia 20.01.2021, 18:57
Ocena
komentarza:
7
Przypisywała sobie strajk oni tak tylko potrafia masakra
@ ABSOLUT
dnia 21.01.2021, 03:59
Ocena
komentarza:
0
Konfederacja to 11 posłów, co Oni mogą zrobić w sejmnie 460! Banda czworga zagryzie i tak jest!
@ Lopez195
dnia 20.01.2021, 18:27
Ocena
komentarza:
9
Jeszcze chwila i w Jaśle nie będzie nic prócz tych samych ładnie mówiąc twarzy przy korycie. Zero pomysłowości i działania.Gdzie parlamentarzyści ??przyjeżdżają przecinać wstęgi na byle pierdołach ale jak tak dalej będą robić to będą cieli wstęgi z bibuły.
@ ABSOLUT
dnia 21.01.2021, 03:41
Ocena
komentarza:
1
Ta elyta to dno! Wyniki są widoczne!
@ Gosia
dnia 20.01.2021, 18:30
Ocena
komentarza:
8
Mamy już dość pogrobowców Solidarności, którzy urządzają nam Polskę na wzór PRLu. WSTYD i hańba dla tych, co podobno walczyli z komuną, a dziś niszczą ludzi i miasto gorzej niż komuniści
@ podpinka
dnia 20.01.2021, 20:21
Ocena
komentarza:
18
Ani Kurowska, ani Zającowa, ani Rzońca nie walczyli w 1980r!!!
@ Profil Poseł na Facebooku
dnia 20.01.2021, 18:47
Ocena
komentarza:
24
Zobaczcie państwo na profil naszej jasielskiej Poseł Pani Marii Kurowskiej. Konia z rzędem temu kto znajdzie tam cokolwiek o naszych lokalnych problemach. Jest tam za to ciągła promocja Solidarnej Polski, co to niby zamierzają zrobić, albo co powiedział Ziobro, Woś czy inny polityk SP. Ostatnio wychwalała byłego Prezydenta USA Donalda Trumpa. No i oczywiście nie brakuje transmisji Różańca i innych modlitw. Czy naprawdę takiej działalności oczekują wyborcy Pani Poseł oraz pozostali mieszkańcy ziemi Jasielskiej?
@ abc
dnia 20.01.2021, 19:03
Ocena
komentarza:
10
Kwestia interpretacji pojęcia "reprezentować region". Wygląda na to, że według posła jego zadaniem jest się ładnie ubrać do Warszawy, uśmiechać, dobrze prezentować na zdjęciach, jeździć drogim samochodem, czyli być reprezentacyjnym, a nie kogoś reprezentować.
@ Strażak stary
dnia 21.01.2021, 04:50
Ocena
komentarza:
4
Nie dziw się. Ich iluzoryczne zaczepienie na Trampku właśnie poszło hajci. Wraz z Trampkiem w chichocie historii do kosza odszedł Fort Trump i szczepionki na COVID specjalnie dla nas od ,,bratniego Trumpa,,które obiecywał Duduś A o których nie wiedział nawet Trump. A że faktycznie na tych samych falach megalomanii nadawali to teraz sami w strachu przed powtórką losu Trumpa u nas przy wyborach. Myślę że z przegraną w nadchodzących wyborach już się pochodzili więc teraz będzie chapanie na krzywy ryj byle więcej do kieszeni. No i oczywiście nie zdziwię się jak Kacza ferajna jeszcze PRZED WYBORAMI zacznie kwiczeć że nadchodzące wybory będą sfałszowane przez koszt sort, KOD, lewaków itd,itp.
@ dziwne to, ale PiS-owcy w to wierzą
dnia 21.01.2021, 07:49
Ocena
komentarza:
1
Swoją drogą to bardzo dziwne, że Trump oskarża opozycję o sfałszowanie wyborów. Przecież opozycja nie ma narzędzi żeby to uczynić. Zawsze do aktualna władza fałszuje wybory, bojąc się jej stracić. Świat stanął na głowie.
@ Nikki
dnia 21.01.2021, 14:54
Ocena
komentarza:
0
To poczytaj jak wyglądała procedura wyborów w USA, to się dowiesz.
@ do Nikki
dnia 22.01.2021, 13:12
Ocena
komentarza:
0
Sam sobie poczytaj do tego jeszcze zrozum, co niestety, ale to chyba zbyt duże wymagania. Tak to już jest, ze najlepsze ustawy, a nawet konstrytucja są bezsilne gdy ktoś jest głupszy niż ustawa przewiduje
@ vv
dnia 20.01.2021, 18:49
Ocena
komentarza:
4
Gdzie są władze powiatu ,władze miasta ,gdzie parlamentarzyści p.Zającowa,p.Rzońca p.Kurowska gdzie są są???
@ sx
dnia 20.01.2021, 19:09
Ocena
komentarza:
8
No i gdzie się podziała ta całą Pani Poseł na K? Albo Pani Senator na Z? A ten cały Bulbasek z brukseli? hmm daleko od wyborów to i w 4 literach Nas mają...spokojnie, bliżej wyborów to nawet przyjadą obiecać zbiornik Kąty-Myscowa :) jak co 4 lata !
@ Jasło jest i będzie PiS-owskie
dnia 20.01.2021, 19:28
Ocena
komentarza:
17
Pani Kurowskiej nic nie jest w stanie zaszkodzić. Ona ma grono wyznawców i oni ją wybiorą na kolejną kadencję, bez względu na wszystko. Ona to wie więc po co ma się angażować w problemy jak nie musi. Wystarczy jej być tam gdzie uzyska aplauz i medialny rozgłos. Jasło jest i będzie PiS-owskie. Kto to powiedział?
@ Kiler
dnia 20.01.2021, 19:43
Ocena
komentarza:
-4
A ja pytam!Gdzie się podziay te "wszystkie błyskawice"co
chodziły po ulicach ?celebrytą nie są potrzebi ratownicy
medyczni?Nie poddajcie się.!walczcie o swoje!
NIE PODDAWAJCIE SIĘ. Pozdrawiam wszystkich
Ratowników.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 19:57
Ocena
komentarza:
0
Te "błyskawice" były wczoraj pod szpitalem, a jedna z nich to wszystko zorganizowała, włącznie z udziałem strażaków.
@ lemur dziki
dnia 20.01.2021, 20:30
Ocena
komentarza:
-1
A wiedziała tym razem, czego sprawa dotyczy? Bo organizowała też protesty wściekłych macic czy jak to się nazywało, a potem się okazało, że mądre inaczej w piątek protestowały przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej a w sobotę domagały się aborcji na żądanie.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 20:42
Ocena
komentarza:
-3
Domagały się przywrócenia prawa do wyboru. Współczuje ograniczeń intelektualnych. Zalecam zapoznanie się z postulatami Strajku Kobiet, zanim zrobi pan z siebie jeszcze większego durnia.
@ lemur dziki
dnia 20.01.2021, 21:30
Ocena
komentarza:
2
Proponuję "Bilobil Forte". To wprawdzie suplement diety ale podobno poprawia pamięć. Potrójna dawka codziennie powinna wystarczyć.
@ dragoness
dnia 21.01.2021, 07:53
Ocena
komentarza:
0
Na pana najwyraźniej nie działa, więc nie bedę wydawać pieniędzy.
@ Gosia
dnia 21.01.2021, 10:06
Ocena
komentarza:
1
Kwaczesz jak w TVPis- szczekaczce
@ Kiler
dnia 20.01.2021, 20:31
Ocena
komentarza:
7
Walczcie o prawa Ratowników! A nie o celebrytów!!!dragonesów
i tych podobnych dziwolągów.
@ dragoness
dnia 20.01.2021, 20:43
Ocena
komentarza:
-4
Jezdem Celebrytom? Łoooo mamuńciu, chyba się popłaczę. Ze śmiechu.
@ Kiler
dnia 20.01.2021, 20:48
Ocena
komentarza:
-1
Nie wiem co ty bieżeez?ale ci się ulewa "dragoness"
@ dragoness
dnia 21.01.2021, 07:54
Ocena
komentarza:
4
Nie brnij w to. I kup sobie słownik
@ Sieka
dnia 20.01.2021, 22:08
Ocena
komentarza:
7
Obudzili się niedźwiedzie ze snu tylko że już ręką w nocniku
po łokieć zamkczona.
@ Mix
dnia 20.01.2021, 22:18
Ocena
komentarza:
17
Niech ktoś mi podać chociaż jeden plus działalności Zającowej, jej synka,
Kurowskiej i Rzońcy. Ps. Proszę nie pisać o uczestnictwo w przecięciach
wstęg bo nie o to mi chodzi.Czekam- choć jeden plus
@ ktos
dnia 21.01.2021, 09:42
Ocena
komentarza:
-9
Remont drogi Nowy Zmigrod - Folusz wystarczy? Obwodnice Kolaczyc czy Brzostku wystarczy? Remont drogi Nowy Żmigrod - Krempna wystarczy? To wszystko to zasługa Wojtka Zająca!
@ Gosia
dnia 21.01.2021, 10:05
Ocena
komentarza:
6
Brednie. Wraca praktyka przypisywania Zającom wszelkich zasług, nawet inwestycji o które stara się samorząd. Imperium dla Zająców robicie?
@ ktos
dnia 21.01.2021, 12:08
Ocena
komentarza:
2
Ty masz jakąś wiedzę o funkcjonowaniu samorządu? Bo wykazujesz się ujemna!
@ do ktos
dnia 22.01.2021, 13:23
Ocena
komentarza:
4
Gdzie masz te obwodnice Kołaczyc i Brzostku? Papier wszystko przyjmie. A co do samorządu - akurat droga Jasło - Kielce jest drogą krajową chłoptasiu i podlega Krakowej Dyrekcji Dróg i Autostrad. A co do zasług Zająca - chyba dla Stróż, bo to za jego kadencji w Sejmie wyprpwadzono z Jasła do Stróż lokomotywownię i wagoniownię za co zresztą pan senator Kogut mu oficjalnie dziękował.
@ az
dnia 22.01.2021, 14:38
Ocena
komentarza:
4
Obwodnica Kołaczyc , Brzostka - ze niby w ciagu drogi krajowej 73 jest obwodnica ? Jeżdzę dosyć często tą drogą ,ale nie zauważyłem żadnych zmian w ciągu ostatnich 10 lat .
@ Mix
dnia 20.01.2021, 22:21
Ocena
komentarza:
3
Gdzie jasielskie święte krowy z PiSu są ? Tacy katolicy i patrioci.
Wymiotuje i oddaje mocz na was
@ ala
dnia 20.01.2021, 23:10
Ocena
komentarza:
-6
niech zabiorą ratowników z całym tym pisowskim bagnem do krosna
@ ABSOLUT
dnia 21.01.2021, 03:48
Ocena
komentarza:
6
Nie tylko ratowników - dodajcie wielkie góry urzęndasów!
@ path3
dnia 21.01.2021, 00:01
Ocena
komentarza:
6
Gdzie są parlamentarzyści jedynie słusznej partii z naszego terenu??? i co znaczą w tej partii ... widać jak na dłoni ... jak to klasycy mówili "ciemny lud wszytko kupi" ...

skoro nasz lud głosuje na jedynie słuszną partię i daje się kupować, albo lud jest kupiony i głosuje ... to nie protestować, klaskać i cieszyć się wypada ...

szkoda tylko tych ludzi którzy nie jednokrotnie ryzykują swe życie by nas ratować, ale jak widać każdego można zastąpić ...
@ czarny
dnia 21.01.2021, 08:41
Ocena
komentarza:
12
W Pisie jest mnóstwo byłych działaczy PZPR, wystarczy tylko wpisać w dowolną wyszukiwarke.
@ sillne ratownictwo Krosno
dnia 21.01.2021, 09:14
Ocena
komentarza:
7
Rejony dyspozycji stacji pogotowia ratunkowego określa ustawa o państwowym ratownictwie medycznym uchwalona głosami min. PIS tak więc radni powiatowi nie mogą byc ponad ustawom !
@ Yxz
dnia 21.01.2021, 09:49
Ocena
komentarza:
10
Chcieliście dobrej zmiany to macie a i tak polecicie na nich głosować
no wam ksiądz każe z ambony
@ K.L
dnia 21.01.2021, 11:34
Ocena
komentarza:
9
W stanie wojennym drukowałem i rozrzucałem ulotki do partii i zsmp nie należałem, a że nie podoba mi się pis to dla nich jestem komuchem, a ci co należeli do pzpr teraz wychwalają pis i należą do ich struktur, ot cała prawda, np tow. czuma obecnie piś , który w 1997 roku sądził politycznie B.Komorowskiego.
@ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
dnia 21.01.2021, 11:36
Ocena
komentarza:
6
Może się pomylili ,może to SM chcą przenieść pod Krosno a nie ratowników medycznych?
@ lk
dnia 21.01.2021, 11:54
Ocena
komentarza:
0
nie czytaty nie pisaty
@ PISuar
dnia 21.01.2021, 12:05
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ jaślanka
dnia 21.01.2021, 15:46
Ocena
komentarza:
8
A tyle biadolenia że wykształcone pielęgniarki wyjechały za granicę bo tutaj pracy nie było ! Teraz wykształcona w naszym kraju kadra ratownictwa medycznego ma ten sam problem! Kształćmy nadal ludzi za nasze pieniądze i centralizacja "OSZCZĘDNY TWÓR mądrych umysłów " i to w czasie pandemii pozbawia ICH pracy ! Brawo za koszt wyjeżdżonych km ( z Krosna do Jasła i okolic) ale to nic w porównaniu z szybkością pomocy. To BARDZO ZŁA DECYZJA dla mieszkańców Jasła !
@ Tym
dnia 21.01.2021, 18:43
Ocena
komentarza:
5
Jasło ma pecha.. Jak już jest ktoś wybrany wyżej to jego praca na rzecz miasta polega na ganianiu po dobrze prosperujących zakładach i załatwienia pracy rodzinie czy kolesiom...
@ Edi
dnia 23.01.2021, 12:17
Ocena
komentarza:
0
No tak tak wlasnie
@ ja
dnia 24.01.2021, 10:52
Ocena
komentarza:
-2
jezeli chodzi o ratownikow w Jasle to co niektorych to dawno nalerzało by wyrzucic sposoby ich odzywek i zachowanie pozostawia wiele do zyczenia nalezało by sie im z bliska przygladnac i napewno krosno ich nie wezmie
a cZy jkaretka bedzie odministrowana w GMNIE JASLO CZY W KROSNIE NIE MA WIEKSZEGO ZNACZENIA NATOMIAST ZNACZENIE MA TO ZEBY DO CHOREGO JAK NAJSZYBCIEJ DOTARŁA i to jest wsZystko jak w karzdej społecznosci tak i w ratownictwie leserow nie brakuje
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105