Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2019/2020

6

Od 11 lutego do 1 marca można składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich. Wnioski można pobrać w poszczególnych placówkach.

Jak wybrać odpowiednie przedszkole?

Zanim wypełnimy wniosek o przyjęcie naszego dziecka do przedszkola należy dokonać rozeznania placówek i wybrać te, które wydają się nam najbardziej odpowiednie do potrzeb dziecka. W podaniu musimy bowiem wskazać jedno przedszkole, na którym zależy nam najbardziej. W następnej kolejności wskazujemy również te przedszkola, które bierzemy pod uwagę w przypadku braku możliwości zapisu do przedszkola pierwszego wyboru.

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

do 8 lutego – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu

11 lutego do 1 marca - składanie wniosku o przyjęcie do przedszkola

4 – 8 marca - weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną

11 marca – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

12 marca – ustalenie przez komisję rekrutacyjną list dzieci przyjętych do przedszkola

13 marca – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

14 marca – 2 kwietnia – procedura odwoławcza od nieprzyjęcia dziecka do przedszkola

3 – 10 kwietnia – postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów zamieszkałych poza terenem Miasta Jasła (w przypadku wolnych miejsc w przedszkolu)

15 – 24 kwietnia – rekrutacja uzupełniająca (tylko w przedszkolach, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami po przeprowadzonej rekrutacji)

Formalności

Najmniej formalności musi dopełnić rodzic, którego dziecko chodzi obecnie do przedszkola i chce, by maluch pozostał w tej samej placówce na kolejny rok. Taki rodzic musi jedynie złożyć deklarację o kontynuacji edukacji w danym przedszkolu do 8 lutego (deklaracje dostępne są w przedszkolach).

W przypadku dziecka, które ma dopiero w roku 2019/2020 rozpocząć swoją przedszkolną przygodę, formalności jest nieco więcej. Wnioski papierowe składa się wraz z odpowiednimi dokumentami we wszystkich przedszkolach wybranych przez rodzica, pamiętając oczywiście o wskazywaniu przedszkola pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru. Podczas składania podania o przyjęcie do przedszkola nie liczy się kolejność zgłoszeń.

Kryteria

Według ustawy, w pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są dzieci:

pochodzące z rodzin wielodzietnych,

posiadające orzeczenie o niepełnosprawności,

posiadające rodziców lub rodzeństwo z orzeczeniem o niepełnosprawności,

samotnych rodziców,

wychowujące się w rodzinach zastępczych.

Składając wniosek o przyjęcie do przedszkola, należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez rodzinę dziecka określonych kryteriów. W przypadku rodziny wielodzietnej, niezbędne jest oświadczenie o wielodzietności. Jeśli w rodzinie występuje osoba niepełnosprawna, należy załączyć orzeczenie o niepełnosprawności. Samotni rodzice powinni dołączyć do wniosku prawomocny wyrok sądu rodzinnego (rozwód lub separacja), akt zgonu rodzica lub oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.

Postępowanie w przypadku nieprzyjęcia dziecka do przedszkola

W sytuacji, kiedy dziecko zamieszkałe na terenie miasta Jasła, zgłoszone podczas postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola nie zostanie przyjęte do żadnego wybranego przez siebie publicznego przedszkola czy oddziału przedszkolnego, Burmistrz Miasta Jasła pisemnie wskaże rodzicom dziecka inną publiczną placówkę wychowania przedszkolnego, które będą mogły przyjąć dziecko.

Kryteria dodatkowe brane pod uwagę przy rekrutacji

W przypadku, gdy liczba kandydatów do przedszkola jest większa niż liczba miejsc, którymi dysponuje dane przedszkole pod uwagę, oprócz kryteriów ustawowych, brane są kryteria określone Uchwałą Rady Miejskiej Jasła Nr XLI/409/2017 z dnia 27 lutego 2017 r. <KLIKNIJ TUTAJ>

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 30.01.2019, 13:59
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jaslo@
dnia 30.01.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
2
Rekrutacja ,to prawie jak do wojska.Zapisow juz nie ma???
@ Do..
dnia 30.01.2019, 19:43
Ocena
komentarza:
5
Jakie dzieci nieprzyjete? Miasto ma stanąć na... i wszystkie dzieci mają być przyjęte. Bez dyskusji, a jak nie, jest jeszcze
dymisja. W poprzedniej kadencji co robili. Mogli wybudować 10 przedszkoli.
@ dragoness
dnia 01.02.2019, 10:30
Ocena
komentarza:
11
Kiedyś pierwszeństwo miały dzieci pracujących rodziców i to była najważniejsza kwalifikacja. Powinno to wrócić, od razu zrobi się wiele wolnych miejsc dla naprawdę potrzebujących.
@ samarytanin
dnia 30.01.2019, 18:05
Ocena
komentarza:
-4
W pierwszej kolejności proszę przyjmować dzieci z miasta Jasła a nie z wiosek .
@ Kaczor Donald Plusk
dnia 01.02.2019, 07:27
Ocena
komentarza:
-5
No pewnie. Eynteligencjia z wielkiej płyty musi się trzymać razem
@ Morris
dnia 23.02.2019, 14:13
Ocena
komentarza:
1
Polecam nr 1 przedszkole
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105