Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Remont ul. Metzgera

21

Od 12 czerwca trwają prace remontowe ulicy bocznej przy ul. Metzgera w Jaśle. W ramach zadania powstanie nawierzchnia oraz chodnik wykonany z kostki brukowej.

Ulica boczna od Baczyńskiego oraz chodnik łączący się z ul. Staszica w Jaśle wreszcie zostanie wyremontowany. Miasto Jasło zleciło te prace firmie w połowie czerwca. W ramach tego zadania 96 metrów nawierzchni asfaltowej zostanie zmienione na kostkę brukową. Z tego samego materiału zostanie wykonany chodnik na długości 66 metrów od bocznej od ul. Baczyńskiego aż do ul. Staszica w Jaśle. Część prac prowadzona jest na terenie wspólnoty mieszkaniowej Metzgera za jej zgodą. Inwestycja opiewa na 76 tys. zł. Prace mają zakończyć się początkiem lipca br.

id

Napisany dnia: 23.06.2019, 08:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Zaniechanie
dnia 23.06.2019, 09:36
Ocena
komentarza:
65
Może nie wszyscy pamiętają, że za rządów A.C. powstał pomysł budowy łącznika pomiędzy ul. Staszica i Baczyńskiego, wydano kilkadziesiąt tysięcy zł na dokumentację projektową i w czasie przedwyborczym włodarz miasta zrezygnował z przedsięwzięcia, z uwagi na protesty paru mieszkańców z tego rejonu miasta.
Temat upadł tak samo, jak budowa wielu innych obiektów niezbędnych dla miasta, a włodarz i tak przegrał wybory.
Wniosek: do rządzenia miastem potrzeba jest odwaga, chęć i determinacja - jak np. u Prezydenta Rzeszowa.
Osoba lękająca się przeciwności i krytyki niczego nie zdziała - będzie tylko piastować stanowisko, a czas ucieka.
Pytanie: Co pozostawi po sobie?
Odpowiedź: Wspomnienia straconych szans, pieniędzy i straconego czasu.
@ Leser
dnia 23.06.2019, 12:24
Ocena
komentarza:
24
Miało być odkomarzanie i jakoś tego nie widziałem na wałach. Chyba że to CAŁE odkomarzanie to jeden wielki WAŁ
@ .
dnia 24.06.2019, 08:35
Ocena
komentarza:
9
To jest remont bez ambicji, byle się nie wychylać i nie narazić.
@ em
dnia 23.06.2019, 10:07
Ocena
komentarza:
7
Ciekawe czy też się wytnie jakieś drzewa przy okazji
@ Jaślak
dnia 23.06.2019, 10:44
Ocena
komentarza:
29
Budowa łącznika Baczyńskiego że Staszica skutecznie odkorkował by ten bardzo zatłoczony rejon miasta. Jest bardzo wskazany z punktu widzenia mieszkańców i zmotoryzowanych gości. Burmistrzu, masz tu pole do popisu, pokaż wreszcie że coś dla tego miasta potrafisz zrobić. Możemy ją nawet nazwać ulicą Pabiana. Odwagi, logika to nakazuje aby taki łącznik powstał a kilku osobom przeciwnym nic raczej do tego, też na tym w końcu skorzystają.
@ Chodnik
dnia 23.06.2019, 12:28
Ocena
komentarza:
23
Budowa chodnika w tym miejscu oznacza całkowite odejście od pomysłu budowy drogi
tj. łącznika pomiędzy ul. Staszica i ul. Baczyńskiego. Jest to delikatne, ostrożne przypudrowanie i usankcjonowanie dziadostwa, które tam od lat istnieje, aby nikomu się nie narazić.
Ul. Staszica nadal będzie zakorkowana na lata, bo kto ruszy nowy chodnik?
Po co zmieniać stare, już rozchodzone buty, wystarczy wypastować i będą jak nowe.
@ Jolanta
dnia 23.06.2019, 14:04
Ocena
komentarza:
-6
Ja chciała bym aby ten kto to pisze mieszkał w bloku przy ul.Metzgera 10.Jeżeli powstał by tam łącznik o którym Pan pisze to blok ten stał by się wysepką pomiędzy ul. Metzgera i Baczyńskiego.Nie było by jak wyjść z domu aby nie wpaść pod samochód.Nie mówię już o tym,że dzieci z tego bloku nie miały by żadnego miejsca do zabawy.Nie mówcie o tym,że włodarze miasta nic nie robią w tej sprawie.Nie jestem zwolenniczką ani tego ani poprzedniego burmistrza.Ale burmistrz A.Cz. był wraz z komisją nadzoru budowlanego w kilku mieszkaniach tego bloku, gdzie mieszkańcy pokazywali popękane ściany od ruchu ulicznego przy ul.Metzgera.Właśnie dlatego odstąpiono od budowy tego łącznika.Proszę sobie wyobrazić jak te ściany by wyglądały jeżeli jeszcze z drugiej strony bloku w odległości ok.10m od budynku przebiegała by ulica.Współczuję ludziom,którzy mieli by tam mieszkać.Mieszkał by Pan w takim bloku?
@ do P. Jolanty
dnia 23.06.2019, 15:59
Ocena
komentarza:
19
Jako komentarz proszę przeczytać jak w Wielkiej Brytanii traktowano początki ruchu samochodowego , tzw. omnibusów parowych:

Ustawa o czerwonej fladze (ang. Red Flag Act) – potoczna nazwa zarządzenia Locomotives on Highways Act z 1865 roku, które wprowadziło w Wielkiej Brytanii zakaz poruszania się omnibusów parowych bez osoby biegnącej 60 jardów (ok. 55 metrów) przed pojazdem i ostrzegającej innych użytkowników dróg. Człowiek biegnący przed takim omnibusem musiał trzymać w ręku czerwoną chorągiewkę lub – w nocy – latarnię. Ustawa ograniczyła także dopuszczalną prędkość do 2 mil na godzinę (ok. 3 km/h) w mieście i 4 mil na godz. (ok. 6 km/h) poza nim. Bardzo spowolniało to omnibusy, których praktyczna maksymalna prędkość, wynikająca z ich technologicznych uwarunkowań, sięgała 25 km/h.

Przykładowo: Budynki na ul. Kościuszki nie są oddalone 10 m od drogi, wiele innych budynków nie tylko przy tej ulicy, również są położone bliżej. Na tych ulicach odbywał się lub odbywa się nadal ruch samochodów ciężkich (powyżej 3,5 tony).
Czy ludzie tam wpadają pod samochody? Czy budynki pękają tam od tego ruchu?
Nie ściemniajmy: chodzi o spokój, żaden rozwój, żadne ustąpienie na rzecz miasta.
Ważne jest aby było jak dotychczas. Nie miejmy zatem pretensji, że nic się nie robi. Należy powiedzieć jasno: Nie chcemy aby cokolwiek robiono - a jeżeli już to daleko ode mnie. Najlepiej w Krośnie lub w Rzeszowie.

Robić komuś dobrze bez jego zgody - to definicja gwałtu.
@ Jaślak
dnia 23.06.2019, 17:32
Ocena
komentarza:
16
Do Jolanty
Zgroza co Pani pisze. Jeżeli komisja stwierdziła że są pęknięcia na ścianach mieszkań to z pewnością powinna zarządzić ewakuację bloku i jego rozbiórkę, gdyż taki stan zagraża zawaleniem. Proszę logicznie pomyśleć jak bardzo ten krótki odcinek łącznika ulic pomoże w systemie komunikacyjnym Jasła. Ten blok może i został niefortunnie zbudowany w takim miejscu, ale bynajmniej.z tego powodu nie można blokować budowy tego łącznika. A dzieci i tak bawią się w otoczeniu wzmożonego ruchu pojazdów co nie jest pozytywem. Współczuję im, ale jest wiele innych przykładów bezmyności w tym miasteczku.
@ Oddziaływanie
dnia 24.06.2019, 06:26
Ocena
komentarza:
10
Jeżeli jest wpływ ruchu ulicznego na stan techniczny bloku przy ul. Metzgera, to od tego ruchu na ulicy Metzgera. Należy to udowodnić i zgłosić do GDDKiA (zarządca tej drogi) aby wybudowała obwodnicę i zaprzestała niszczyć ten blok.
Jeżeli włodarz miasta, inżynier budowlany i projektant wraz z komisją stwierdził, że ruch samochodów osobowych (do 3,5 tony) na ulicy jednokierunkowej, w odległości 10 m od bloku, powodował będzie destrukcję bloku , to jest to zdumiewające.
W takim przypadku należało by wykwaterować z domów i bloków większość mieszkańców tego i innych miast, ponieważ przebywanie w takich lokalach zagraża ich życiu i zdrowiu.
Jeżeli zamierzano pytać mieszkańców tego bloku o zgodę na łącznik (odpowiedź była do przewidzenia), to po co zlecano wcześniej robienie projektu dla tego zadania?
Chylę czoła przed komisją i "fachowcami". Kabaret - lecz śmiechu w nim mało.
@ Grzesznik
dnia 25.06.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
1
Czyli człowiek z chorągiewką szedł, a nie biegł skoro max 6 km/h.
@ arni
dnia 23.06.2019, 12:22
Ocena
komentarza:
10
Wracam sobie pewnego razu do jasła, wysiadam na rynku a tam jakaś impreza, idę z ciekawości zobaczyć a tam wręczają jakimś dzieciom dyplomy, patrzę a tu na płycie rynku stoi sam Ryszard Pabian, pierwszy raz widziałem go na żywo.
@ Zaniechanie 1
dnia 23.06.2019, 13:04
Ocena
komentarza:
21
Uważam, że prawdziwy gospodarz miasta powinien się zastanowić jak wydaje publiczne czyli nasze pieniądze!!!
W tym konkretnym przypadku, można zrobić ulicę jednokierunkową od ulicy Staszica do ulicy Baczyńskiego, co bardzo usprawniłoby ruch w tym rejonie (dworce,banki ,szkoły, gastronomia,centrum zdrowia bez własnych miejsc postojowych, a na miejscach parkingowych dla inwalidów cały dzień parkują lekarze inwalidzi???), na to wszystko śmieszna ilość miejsc parkingowych i ślepa uliczka (Staszica) z wymuszonym wyjazdem na ulicę dworcową i ciągle polująca straż miejska.
Brawo Burmistrzu, za wsparcie branży brukarskiej
@ Drogi
dnia 23.06.2019, 13:28
Ocena
komentarza:
23
Sanok buduje obwodnicę za ok. 140 mln zł. Celem budowy obwodnicy Sanoka jest przede wszystkim wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miasto. Zakładanym efektem jest również zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego na drogach krajowych nr 28 i 84.
W Jaśle buduje się drogę wewnętrzną KG2 za ok. 24 mln zł. Dobre i to ale w żaden sposób nie wpłynie na odkorkowanie Jasła.
Gdyby ktoś załatwił kasę na obwodnicę to i tak kicha, bo nie jest ustalony jej przebieg.
Nie widzę też na horyzoncie żadnych większych przedsięwzięć, nawet w przygotowaniu planistycznym czy koncepcyjnym.
Na bezrybiu i rak ryba. Dobrze, że chodnik robią i ... inkubator.
@ Gruha
dnia 23.06.2019, 13:47
Ocena
komentarza:
10
Jaslo jest już w ruinach
@ Kierowca 8I0
dnia 23.06.2019, 14:16
Ocena
komentarza:
18
Obwodnic Jasła jest kilka koncepcji. Cóż z tego lecz żadna propozycja
przedstawiona na na spotkaniach osiedlowych nie zyskała akceptacji.
Na każdym spotkaniu z mieszkańcami żadna koncepcja nawet taka by obwodnica
przebiegała pod lasem albo terenem na rzeką Wisłoką powodowała kategoryczny
sprzeciw pobliskich mieszkańców i pamiętne demonstracje na rondzie Solidarności.
Jest wiele przykładów wykorzystujących tereny nadrzeczne do budowy obwodnic.
Jak na przykład obwodnice : Biecza, Gorlic, Sanoka, czy obecnie budowana
obwodnica Strzyżowa.
Dlaczego tylko w Jaśle wyrosła tak wielka opozycja wrogów budowy obwodnic.
Wola i zabiegi burmistrza Jasła pana Pabiana wybudowania obwodnic Jasła
jest wielka. Wykonano projekty kilku koncepcji, zagwarantowano nawet
środki finansowe do ich budowy. Lecz w związku ze sprzeciwem mieszkańców
Jasła, o czym było informowanie głośno, nie podjęto dalszych prac
przygotowawczych inwestycji a środki finansowe przekierowano na inne
inwestycje, (m. innymi do Krosna) które zapewniały wykorzystanie pieniędzy
w całości i wykonanie robót w terminie.
Sądzę, że należy ten temat podjąć na nowo.
@ Gruha
dnia 23.06.2019, 16:47
Ocena
komentarza:
4
Po jakiego ciagle porównujecie Jasło do Krosno

Jasło to Jasło a Krosno to zupełnie inne miasto

Nasze miasto musi być projektowane indywidualnie a nie kierując się rozwiązaniami z Krosna, Rzeszowa czy Sanoka
@ do Gruhy
dnia 23.06.2019, 21:22
Ocena
komentarza:
15
Rzeczywiście Jasło będzie rozwinięte indywidualnie, inaczej, tj. bez obwodnicy (inaczej niż Biecz, Strzyżów czy Sanok), bez instalacji do gospodarki odpadami (inaczej niż Krosno czy Rzeszów), bez infrastruktury sportowej, w totalnym maraźmie, zakorkowaniu i narzekaniu na niemożność do której przyczyniają się sami mieszkańcy
(powszechne protestowanie przeciwko każdemu przedsięwzięciu).
Jeżeli będzie kręcony film o zapyziałym miasteczku galicyjskim to scenografia gotowa.
@ NO to JAK ? Nie czyTak.
dnia 23.06.2019, 21:33
Ocena
komentarza:
14
Jasło w Całym Kraju Słynie
Bo Trzy rzeki przez Nie płynie
Będą sławne Okolice
Jak będą trzy obwodnice:
Od Golesza -po Trzcinice
Od Trzcinicy_po Warzyce{przez Wolice}
Od Warzyc do Golesza powrócicie{przez Gorajowice|
Tego Wam Życze.
@ malkontent
dnia 23.06.2019, 18:50
Ocena
komentarza:
12
Jaka władza taka inwestycja. a co z mostem na Gądki. Czyżby ta inwestycja przerosła możliwości urzędników Ratusza
@ f
dnia 23.06.2019, 19:59
Ocena
komentarza:
8
co to znaczy? ze miasto doklada publiczne pieniadze do prywatnej dzilki???

hellooooooo
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105