Strona główna

Rower stacjonarny poziomy – jaki wybrać do 500 zł?

1
Napisany dnia: 12.03.2019, 13:28 , Tagi: Brak

Rower stacjonarny poziomy sprawdzi się w każdej siłowni, a także w klubie fitness czy w domu. Jest to sprzęt przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, wyróżniający się specjalną konstrukcją, dzięki której ćwiczenia wykonywane są w komfortowej pozycji. Wyposażony jest w wygodne siedzisko zapewniające efektywny i jednocześnie przyjemny trening. Co więcej, sprawdzone modele można kupić w cenie nieprzekraczającej 500 zł.

Rower stacjonarny poziomy – dla kogo najlepszy?

Większość osób planujących zakup roweru treningowego, myśli przede wszystkim o modelu pionowym. Tymczasem w przypadku problemów zdrowotnych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rower treningowy poziomy. Dzięki wygodnemu siedzisku znakomicie nadaje się dla osób borykających się z bólami kręgosłupa czy skutkami różnego rodzaju kontuzji i urazów lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Siodełko takiego roweru zapewnia podparcie pleców, a w trakcie treningu nie ma ryzyka przeciążenia stawów kolanowych. Jest to także doskonały sprzęt dla osób o znacznej nadwadze i dla seniorów.

Jakie są efekty treningu na rowerze poziomym?

Trening na takim rowerze możliwy jest bez względu na pogodę, dlatego łatwiej się do niego zmobilizować – więcej na ten temat w znaleźć można w artykuleZimowe treningi? Pomożesz sobie rowerem treningowym. Ćwiczenia na takim rowerku obniżają stres i ciśnienie krwi, a także wzmacniają mięśnie nóg. Z racji tego, że trening odbywa się w pozycji półsiedzącej, do pracy angażowane są również mięśnie brzucha, co pozwala wyszczuplić talię. Podobne korzyści dla sylwetki i zdrowia daje ergometr wioślarski, o którym więcej przeczytać można w artykule Ergometr wioślarski: korzyści dla sylwetki i plan treningowy na wioślarzu.

Rower stacjonarny poziomy do 500 zł – jaki powinien być?

Stacjonarny rower poziomy wcale nie musi kosztować majątku – nowoczesne modele magnetyczne dostępne są cenie poniżej 500 zł. Do zastosowań domowych znakomicie sprawdzi się m.in. model, którego opór koła zamachowego wynosi 6 kg. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt daje posiada funkcję pomiaru pulsu i regulacji odległości, a także rolki transportowe ułatwiające przesuwanie. Siedzisko powinno być odpowiednio wyprofilowane, aby zapewniać podparcie plecom i rękom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Grucha
dnia 14.03.2019, 15:53
Ocena
komentarza:
0
No taki sprzęt jak na pierwszym zdjęciu z chęcią bym przyjął
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105