Strona główna

Rower stacjonarny poziomy – jaki wybrać do 500 zł?

1
Napisany dnia: 12.03.2019, 13:28 , Tagi: Brak

Rower stacjonarny poziomy sprawdzi się w każdej siłowni, a także w klubie fitness czy w domu. Jest to sprzęt przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, wyróżniający się specjalną konstrukcją, dzięki której ćwiczenia wykonywane są w komfortowej pozycji. Wyposażony jest w wygodne siedzisko zapewniające efektywny i jednocześnie przyjemny trening. Co więcej, sprawdzone modele można kupić w cenie nieprzekraczającej 500 zł.

Rower stacjonarny poziomy – dla kogo najlepszy?

Większość osób planujących zakup roweru treningowego, myśli przede wszystkim o modelu pionowym. Tymczasem w przypadku problemów zdrowotnych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rower treningowy poziomy. Dzięki wygodnemu siedzisku znakomicie nadaje się dla osób borykających się z bólami kręgosłupa czy skutkami różnego rodzaju kontuzji i urazów lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Siodełko takiego roweru zapewnia podparcie pleców, a w trakcie treningu nie ma ryzyka przeciążenia stawów kolanowych. Jest to także doskonały sprzęt dla osób o znacznej nadwadze i dla seniorów.

Jakie są efekty treningu na rowerze poziomym?

Trening na takim rowerze możliwy jest bez względu na pogodę, dlatego łatwiej się do niego zmobilizować – więcej na ten temat w znaleźć można w artykuleZimowe treningi? Pomożesz sobie rowerem treningowym. Ćwiczenia na takim rowerku obniżają stres i ciśnienie krwi, a także wzmacniają mięśnie nóg. Z racji tego, że trening odbywa się w pozycji półsiedzącej, do pracy angażowane są również mięśnie brzucha, co pozwala wyszczuplić talię. Podobne korzyści dla sylwetki i zdrowia daje ergometr wioślarski, o którym więcej przeczytać można w artykule Ergometr wioślarski: korzyści dla sylwetki i plan treningowy na wioślarzu.

Rower stacjonarny poziomy do 500 zł – jaki powinien być?

Stacjonarny rower poziomy wcale nie musi kosztować majątku – nowoczesne modele magnetyczne dostępne są cenie poniżej 500 zł. Do zastosowań domowych znakomicie sprawdzi się m.in. model, którego opór koła zamachowego wynosi 6 kg. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt daje posiada funkcję pomiaru pulsu i regulacji odległości, a także rolki transportowe ułatwiające przesuwanie. Siedzisko powinno być odpowiednio wyprofilowane, aby zapewniać podparcie plecom i rękom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Grucha
dnia 14.03.2019, 15:53
Ocena
komentarza:
0
No taki sprzęt jak na pierwszym zdjęciu z chęcią bym przyjął
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105