Strona główna

Rower stacjonarny poziomy – jaki wybrać do 500 zł?

1
Napisany dnia: 12.03.2019, 13:28 , Tagi: Brak

Rower stacjonarny poziomy sprawdzi się w każdej siłowni, a także w klubie fitness czy w domu. Jest to sprzęt przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, wyróżniający się specjalną konstrukcją, dzięki której ćwiczenia wykonywane są w komfortowej pozycji. Wyposażony jest w wygodne siedzisko zapewniające efektywny i jednocześnie przyjemny trening. Co więcej, sprawdzone modele można kupić w cenie nieprzekraczającej 500 zł.

Rower stacjonarny poziomy – dla kogo najlepszy?

Większość osób planujących zakup roweru treningowego, myśli przede wszystkim o modelu pionowym. Tymczasem w przypadku problemów zdrowotnych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rower treningowy poziomy. Dzięki wygodnemu siedzisku znakomicie nadaje się dla osób borykających się z bólami kręgosłupa czy skutkami różnego rodzaju kontuzji i urazów lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Siodełko takiego roweru zapewnia podparcie pleców, a w trakcie treningu nie ma ryzyka przeciążenia stawów kolanowych. Jest to także doskonały sprzęt dla osób o znacznej nadwadze i dla seniorów.

Jakie są efekty treningu na rowerze poziomym?

Trening na takim rowerze możliwy jest bez względu na pogodę, dlatego łatwiej się do niego zmobilizować – więcej na ten temat w znaleźć można w artykuleZimowe treningi? Pomożesz sobie rowerem treningowym. Ćwiczenia na takim rowerku obniżają stres i ciśnienie krwi, a także wzmacniają mięśnie nóg. Z racji tego, że trening odbywa się w pozycji półsiedzącej, do pracy angażowane są również mięśnie brzucha, co pozwala wyszczuplić talię. Podobne korzyści dla sylwetki i zdrowia daje ergometr wioślarski, o którym więcej przeczytać można w artykule Ergometr wioślarski: korzyści dla sylwetki i plan treningowy na wioślarzu.

Rower stacjonarny poziomy do 500 zł – jaki powinien być?

Stacjonarny rower poziomy wcale nie musi kosztować majątku – nowoczesne modele magnetyczne dostępne są cenie poniżej 500 zł. Do zastosowań domowych znakomicie sprawdzi się m.in. model, którego opór koła zamachowego wynosi 6 kg. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt daje posiada funkcję pomiaru pulsu i regulacji odległości, a także rolki transportowe ułatwiające przesuwanie. Siedzisko powinno być odpowiednio wyprofilowane, aby zapewniać podparcie plecom i rękom.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Grucha
dnia 14.03.2019, 15:53
Ocena
komentarza:
0
No taki sprzęt jak na pierwszym zdjęciu z chęcią bym przyjął
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105