Strona główna

Rowerowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

2

28 lipca w Ptaszkowej (gmina Grybów), odbyły się kolejne zawody MTB w ramach cyklu „Cyklokarpaty”. Tradycyjnie zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności:

Hobby – 30km, 1109m przewyższenia,

Mega – 41km, 1628m przewyższenia,

Giga – 56km, 2417m przewyższenia.

Zawodnicy JSC wystartowali na dystansie Mega i Giga. Na dystansie Mega w kategorii M3, Mateusz Dachowski zajął 8 miejsce, a Sebastian Cyran – 38. W kategorii M4, Adam Poniatowski zajął 6 miejsce, Artur Gorczyca 13, a Krzysztof Kosiek 20 miejsce. Na najdłuższym i najtrudniejszym dystansie Giga wystartowało dwóch zawodników JSC. Tomasz Leśniak open zajął 3 miejsce, a w kategorii M3 – 2, natomiast Łukasz Szumiec open zajął 5 miejsce, a w kategorii M4 zwyciężył.

W klasyfikacji drużynowej JSC zajęło 1 miejsce.

W dniach 28.07-02.08 w Sudetach odbyły się etapowe zawody MTB z cyklu „Sudety MTB Challenge”. W zawodach uczestniczył zawodnik JSC – Jakub Siemiączko, który ścigał się w międzynarodowym towarzystwie kolarzy górskich. W zawodach uczestniczyli bowiem zawodnicy z różnych stron świata, m.in. z USA, Kanady, RPA, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Rosji. Zawody należą do jednych z najtrudniejszych, gdyż kolarze ścigają się przez 5 dni, a przewyższenia sięgają ponad 2 tys. metrów:

Etap I – 63km, 2053m przewyższenia,

Etap II – 66km, 2219m przewyższenia,

Etap III – 57km, 2033m przewyższenia,

Etap IV – 59km, 2033m przewyższenia,

Etap V – 57km, 2268m przewyższenia.

Jakub startował w kategorii M2 classic solo i po pięciu dniach zmagań, w klasyfikacji generalnej zajął 20 miejsce z łącznym czasem 18h47min.

3 sierpnia tradycyjnie w Komańczy odbył się XIII Maraton MTB „Tropami Żbików”. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy:

Hobby – 24km, 509m przewyższenia,

Mega – 49km, 1297m przewyższenia.

Na trasie hobby, Sebastian Cyran w kategorii M3 zajął 5 miejsce, a na dystansie mega, Tomasz Leśniak w kategorii M3 zajął 2 miejsce, a Artur Gorczyca w kategorii M4 uplasował się tuż za podium.

4 sierpnia zawodnicy JSC wybrali kolarstwo szosowe. Mateusz Bienias i Jerzy Reczek startowali w II Szosowym Wyścigu Kolarskim „Klasyk Boguchwały”. Start i meta usytuowane były na stadionie w Mogielnicy, a dystans do pokonania liczył 55km. Mateusz w kategorii M3 zajął 14 miejsce, a Jerzy w kategorii M4 – 9. Jakub Gryzło i Piotr Szurek wybrali czasówkę w ramach Sanockich Wyścigów Rowerowych. Miejscem zmagania się kolarzy była Pakoszówka, a trasa jazdy na czas liczyła 11km. Obaj zawodnicy JSC spisali się na medal, gdyż Jakub zajął 1 miejsce, a Piotr – 2.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

JSC

Napisany dnia: 08.08.2019, 07:03 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Bbq
dnia 08.08.2019, 09:40
Ocena
komentarza:
9
Brawo. Wielkie gratulacje.
@ Rally
dnia 10.08.2019, 12:16
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105