Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Rowerowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

2

28 lipca w Ptaszkowej (gmina Grybów), odbyły się kolejne zawody MTB w ramach cyklu „Cyklokarpaty”. Tradycyjnie zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności:

Hobby – 30km, 1109m przewyższenia,

Mega – 41km, 1628m przewyższenia,

Giga – 56km, 2417m przewyższenia.

Zawodnicy JSC wystartowali na dystansie Mega i Giga. Na dystansie Mega w kategorii M3, Mateusz Dachowski zajął 8 miejsce, a Sebastian Cyran – 38. W kategorii M4, Adam Poniatowski zajął 6 miejsce, Artur Gorczyca 13, a Krzysztof Kosiek 20 miejsce. Na najdłuższym i najtrudniejszym dystansie Giga wystartowało dwóch zawodników JSC. Tomasz Leśniak open zajął 3 miejsce, a w kategorii M3 – 2, natomiast Łukasz Szumiec open zajął 5 miejsce, a w kategorii M4 zwyciężył.

W klasyfikacji drużynowej JSC zajęło 1 miejsce.

W dniach 28.07-02.08 w Sudetach odbyły się etapowe zawody MTB z cyklu „Sudety MTB Challenge”. W zawodach uczestniczył zawodnik JSC – Jakub Siemiączko, który ścigał się w międzynarodowym towarzystwie kolarzy górskich. W zawodach uczestniczyli bowiem zawodnicy z różnych stron świata, m.in. z USA, Kanady, RPA, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Rosji. Zawody należą do jednych z najtrudniejszych, gdyż kolarze ścigają się przez 5 dni, a przewyższenia sięgają ponad 2 tys. metrów:

Etap I – 63km, 2053m przewyższenia,

Etap II – 66km, 2219m przewyższenia,

Etap III – 57km, 2033m przewyższenia,

Etap IV – 59km, 2033m przewyższenia,

Etap V – 57km, 2268m przewyższenia.

Jakub startował w kategorii M2 classic solo i po pięciu dniach zmagań, w klasyfikacji generalnej zajął 20 miejsce z łącznym czasem 18h47min.

3 sierpnia tradycyjnie w Komańczy odbył się XIII Maraton MTB „Tropami Żbików”. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy:

Hobby – 24km, 509m przewyższenia,

Mega – 49km, 1297m przewyższenia.

Na trasie hobby, Sebastian Cyran w kategorii M3 zajął 5 miejsce, a na dystansie mega, Tomasz Leśniak w kategorii M3 zajął 2 miejsce, a Artur Gorczyca w kategorii M4 uplasował się tuż za podium.

4 sierpnia zawodnicy JSC wybrali kolarstwo szosowe. Mateusz Bienias i Jerzy Reczek startowali w II Szosowym Wyścigu Kolarskim „Klasyk Boguchwały”. Start i meta usytuowane były na stadionie w Mogielnicy, a dystans do pokonania liczył 55km. Mateusz w kategorii M3 zajął 14 miejsce, a Jerzy w kategorii M4 – 9. Jakub Gryzło i Piotr Szurek wybrali czasówkę w ramach Sanockich Wyścigów Rowerowych. Miejscem zmagania się kolarzy była Pakoszówka, a trasa jazdy na czas liczyła 11km. Obaj zawodnicy JSC spisali się na medal, gdyż Jakub zajął 1 miejsce, a Piotr – 2.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

JSC

Napisany dnia: 08.08.2019, 07:03
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Bbq
dnia 08.08.2019, 09:40
Ocena
komentarza:
9
Brawo. Wielkie gratulacje.
@ Rally
dnia 10.08.2019, 12:16
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem

  Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

   

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna

  Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan

  W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi...

 • Europoseł Łukacijewska po latach przerwy wraca z biurem do Jasła

  Dzisiaj w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie biura europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, do którego będą mogli przyjść ze swoimi problemami i innymi ważnymi sprawami mieszkańcy powiatu jasielskiego. Pracownicy biura będą do ich dyspozycji przez trzy dni w tygodniu...

 • Na ścianie bloku przy ul. Szajnochy powstaje monumentalny mural

   

  W Jaśle, coraz więcej budynków zachwyca pracami Sylwestra Łaskawskiego. Jego najnowszą realizacją jest mural na bloku mieszkalnym przy ul. Szajnochy. Wkrótce będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Dzieło, tematyką nawiązuje do postaci jasielskich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105