Strona główna

Rowerowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

2
Napisany dnia: 08.08.2019, 07:03 , Tagi: Brak

28 lipca w Ptaszkowej (gmina Grybów), odbyły się kolejne zawody MTB w ramach cyklu „Cyklokarpaty”. Tradycyjnie zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności:

Hobby – 30km, 1109m przewyższenia,

Mega – 41km, 1628m przewyższenia,

Giga – 56km, 2417m przewyższenia.

Zawodnicy JSC wystartowali na dystansie Mega i Giga. Na dystansie Mega w kategorii M3, Mateusz Dachowski zajął 8 miejsce, a Sebastian Cyran – 38. W kategorii M4, Adam Poniatowski zajął 6 miejsce, Artur Gorczyca 13, a Krzysztof Kosiek 20 miejsce. Na najdłuższym i najtrudniejszym dystansie Giga wystartowało dwóch zawodników JSC. Tomasz Leśniak open zajął 3 miejsce, a w kategorii M3 – 2, natomiast Łukasz Szumiec open zajął 5 miejsce, a w kategorii M4 zwyciężył.

W klasyfikacji drużynowej JSC zajęło 1 miejsce.

W dniach 28.07-02.08 w Sudetach odbyły się etapowe zawody MTB z cyklu „Sudety MTB Challenge”. W zawodach uczestniczył zawodnik JSC – Jakub Siemiączko, który ścigał się w międzynarodowym towarzystwie kolarzy górskich. W zawodach uczestniczyli bowiem zawodnicy z różnych stron świata, m.in. z USA, Kanady, RPA, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Rosji. Zawody należą do jednych z najtrudniejszych, gdyż kolarze ścigają się przez 5 dni, a przewyższenia sięgają ponad 2 tys. metrów:

Etap I – 63km, 2053m przewyższenia,

Etap II – 66km, 2219m przewyższenia,

Etap III – 57km, 2033m przewyższenia,

Etap IV – 59km, 2033m przewyższenia,

Etap V – 57km, 2268m przewyższenia.

Jakub startował w kategorii M2 classic solo i po pięciu dniach zmagań, w klasyfikacji generalnej zajął 20 miejsce z łącznym czasem 18h47min.

3 sierpnia tradycyjnie w Komańczy odbył się XIII Maraton MTB „Tropami Żbików”. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy:

Hobby – 24km, 509m przewyższenia,

Mega – 49km, 1297m przewyższenia.

Na trasie hobby, Sebastian Cyran w kategorii M3 zajął 5 miejsce, a na dystansie mega, Tomasz Leśniak w kategorii M3 zajął 2 miejsce, a Artur Gorczyca w kategorii M4 uplasował się tuż za podium.

4 sierpnia zawodnicy JSC wybrali kolarstwo szosowe. Mateusz Bienias i Jerzy Reczek startowali w II Szosowym Wyścigu Kolarskim „Klasyk Boguchwały”. Start i meta usytuowane były na stadionie w Mogielnicy, a dystans do pokonania liczył 55km. Mateusz w kategorii M3 zajął 14 miejsce, a Jerzy w kategorii M4 – 9. Jakub Gryzło i Piotr Szurek wybrali czasówkę w ramach Sanockich Wyścigów Rowerowych. Miejscem zmagania się kolarzy była Pakoszówka, a trasa jazdy na czas liczyła 11km. Obaj zawodnicy JSC spisali się na medal, gdyż Jakub zajął 1 miejsce, a Piotr – 2.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Bbq
dnia 08.08.2019, 09:40
Ocena
komentarza:
9
Brawo. Wielkie gratulacje.
@ Rally
dnia 10.08.2019, 12:16
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

VIVO! Krosno
Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105