Rowerowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

2

28 lipca w Ptaszkowej (gmina Grybów), odbyły się kolejne zawody MTB w ramach cyklu „Cyklokarpaty”. Tradycyjnie zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności:

Hobby – 30km, 1109m przewyższenia,

Mega – 41km, 1628m przewyższenia,

Giga – 56km, 2417m przewyższenia.

Zawodnicy JSC wystartowali na dystansie Mega i Giga. Na dystansie Mega w kategorii M3, Mateusz Dachowski zajął 8 miejsce, a Sebastian Cyran – 38. W kategorii M4, Adam Poniatowski zajął 6 miejsce, Artur Gorczyca 13, a Krzysztof Kosiek 20 miejsce. Na najdłuższym i najtrudniejszym dystansie Giga wystartowało dwóch zawodników JSC. Tomasz Leśniak open zajął 3 miejsce, a w kategorii M3 – 2, natomiast Łukasz Szumiec open zajął 5 miejsce, a w kategorii M4 zwyciężył.

W klasyfikacji drużynowej JSC zajęło 1 miejsce.

W dniach 28.07-02.08 w Sudetach odbyły się etapowe zawody MTB z cyklu „Sudety MTB Challenge”. W zawodach uczestniczył zawodnik JSC – Jakub Siemiączko, który ścigał się w międzynarodowym towarzystwie kolarzy górskich. W zawodach uczestniczyli bowiem zawodnicy z różnych stron świata, m.in. z USA, Kanady, RPA, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Rosji. Zawody należą do jednych z najtrudniejszych, gdyż kolarze ścigają się przez 5 dni, a przewyższenia sięgają ponad 2 tys. metrów:

Etap I – 63km, 2053m przewyższenia,

Etap II – 66km, 2219m przewyższenia,

Etap III – 57km, 2033m przewyższenia,

Etap IV – 59km, 2033m przewyższenia,

Etap V – 57km, 2268m przewyższenia.

Jakub startował w kategorii M2 classic solo i po pięciu dniach zmagań, w klasyfikacji generalnej zajął 20 miejsce z łącznym czasem 18h47min.

3 sierpnia tradycyjnie w Komańczy odbył się XIII Maraton MTB „Tropami Żbików”. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy:

Hobby – 24km, 509m przewyższenia,

Mega – 49km, 1297m przewyższenia.

Na trasie hobby, Sebastian Cyran w kategorii M3 zajął 5 miejsce, a na dystansie mega, Tomasz Leśniak w kategorii M3 zajął 2 miejsce, a Artur Gorczyca w kategorii M4 uplasował się tuż za podium.

4 sierpnia zawodnicy JSC wybrali kolarstwo szosowe. Mateusz Bienias i Jerzy Reczek startowali w II Szosowym Wyścigu Kolarskim „Klasyk Boguchwały”. Start i meta usytuowane były na stadionie w Mogielnicy, a dystans do pokonania liczył 55km. Mateusz w kategorii M3 zajął 14 miejsce, a Jerzy w kategorii M4 – 9. Jakub Gryzło i Piotr Szurek wybrali czasówkę w ramach Sanockich Wyścigów Rowerowych. Miejscem zmagania się kolarzy była Pakoszówka, a trasa jazdy na czas liczyła 11km. Obaj zawodnicy JSC spisali się na medal, gdyż Jakub zajął 1 miejsce, a Piotr – 2.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.