Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Rowerowe starty zawodników JSC

2

9 sierpnia odbył się największy wyścig kolarski dla amatorów – Tour de Pologne. Start i meta usytuowane były w Bukowinie Tatrzańskiej, a pętla wynosiła 60km. Kolarze musieli zmagać się ze słynnymi podjazdami, takimi jak ścianka Harnaś i Bukowina. W tym roku wystartowała rekordowa liczba ponad 2,5 tysiąca kolarzy. Był wśród nich zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów – Jerzy Reczek, który na pokonanie dystansu potrzebował 2h 09min, co pozwoliło na zajęcie 396 miejsca open, a w kategorii wiekowej M3 – 141.

10 sierpnia odbyła się już XX edycja Skoda Horal Maraton MTB. Start był w miejscowości Svit, a zawodnicy ścigali się po przepięknych górskich trasach w Niskich Tatrach na Słowacji. Był tam Jakub Siemiączko, który wybrał najdłuższy dystans – 140 km, z przewyższeniami ponad 4600m. Trasa tego maratonu była jednocześnie zaliczana do Pucharu MTB Słowacji. Nagrodą dla uczestników były piękne widoki z 1948 m wysokości Kralovej Holi – najwyższego punktu na trasie wyścigu. Jakub uzyskał czas 8h 03min, co pozwoliło na zajęcie 18 miejsca open, a w kategorii wiekowej – 13.

10 sierpnia na Węgrzech w miejscowości Nagyatad odbyły się zawody triathlonowe „eXtremeMan” z serii Ironman. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników JSC: Wojciech Walaszczyk i Maciej Żyra. Mieli oni do pokonania 3,8km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu. Wojtek uzyskał czas 10h 57min, i w kategorii wiekowej zajął 12 miejsce. Maciek uzyskał czas 12h 26min, i w kategorii wiekowej zajął 31 miejsce.

W tym samym dniu odbyły się kolejne zawody Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Miejscem ścigania się kolarzy była miejscowość Jedlicze-Długie. W zawodach uczestniczyło 4 zawodników JSC. Tomasz Leśniak w kategorii Master I zajął 3 miejsce, Adam Poniatowski w kategorii Master II zajął 2 miejsce, a Artur Gorczyca – 3. Michał Nowakowski w kategorii Senior zajął 3 miejsce.

11 sierpnia W miejscowości Dukla odbyły się kolejne zawody MTB w ramach „Cyklokarpat”.

Tradycyjnie zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności:

Hobby – 25km, 902m przewyższenia,

Mega – 47 km, 1276m przewyższenia,

Giga – 60km, 1836m przewyższenia.

Na starcie maratonu stawiła się liczna reprezentacja JSC. Trasę hobby wybrał Michał Stanek, który w kategorii HM2 zajął 8 miejsce. Trasę mega wybrało 6 zawodników, a wyniki prezentują się następująco:

W kategorii MM3 Mateusz Dachowski zajął 5 miejsce, natomiast Sebastian Cyran wskutek upadku i awarii nie ukończył zawodów.

W kategorii MM4 Adam Poniatowski zajął 2 miejsce, Artur Gorczyca – 6, Krzysztof Kosiek – 7, Witold Cisło – 21.

Najdłuższy i najtrudniejszy dystans wybrało 4 zawodników JSC. Najlepiej z trasą poradził sobie Tomasz Leśniak, który open zajął 3 miejsce, a w kategorii GM3 – 2. W tej samej kategorii, Jakub Gryzło zajmuje 7 miejsce, a Piotr Szurek uplasował się na 8 pozycji. W kategorii GM4, Łukasz Szumiec stanął na najwyższym stopniu podium.

W klasyfikacji drużynowej JSC zajęło 2 miejsce.

15 sierpnia odbył się II etap „Czasówki Jakich Mało”. Tym razem trasa jazdy na czas liczyła 14km i prowadziła z Gładyszowa do Oderne. Najszybciej trasę pokonał Łukasz Szumiec zajmując 1 miejsce open. Łukasz na przejechanie dystansu potrzebował 23min 29sek. Tomasz Leśniak zajął 6 miejsce, Mateusz Dachowski – 9, a Dominik Szumiec 17 miejsce. W kategoriach wiekowych wyniki prezentują się następująco: Łukasz – 1 miejsce, Tomek - 4, Mateusz – 7, Dominik – 3.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie GRATULUJEMY.

JSC

Napisany dnia: 18.08.2019, 12:50
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Rally
dnia 18.08.2019, 15:40
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
@ Bbq
dnia 18.08.2019, 17:41
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje JSC. Brawo!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105