Rowerowe starty zawodników JSC

2

9 sierpnia odbył się największy wyścig kolarski dla amatorów – Tour de Pologne. Start i meta usytuowane były w Bukowinie Tatrzańskiej, a pętla wynosiła 60km. Kolarze musieli zmagać się ze słynnymi podjazdami, takimi jak ścianka Harnaś i Bukowina. W tym roku wystartowała rekordowa liczba ponad 2,5 tysiąca kolarzy. Był wśród nich zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów – Jerzy Reczek, który na pokonanie dystansu potrzebował 2h 09min, co pozwoliło na zajęcie 396 miejsca open, a w kategorii wiekowej M3 – 141.

10 sierpnia odbyła się już XX edycja Skoda Horal Maraton MTB. Start był w miejscowości Svit, a zawodnicy ścigali się po przepięknych górskich trasach w Niskich Tatrach na Słowacji. Był tam Jakub Siemiączko, który wybrał najdłuższy dystans – 140 km, z przewyższeniami ponad 4600m. Trasa tego maratonu była jednocześnie zaliczana do Pucharu MTB Słowacji. Nagrodą dla uczestników były piękne widoki z 1948 m wysokości Kralovej Holi – najwyższego punktu na trasie wyścigu. Jakub uzyskał czas 8h 03min, co pozwoliło na zajęcie 18 miejsca open, a w kategorii wiekowej – 13.

10 sierpnia na Węgrzech w miejscowości Nagyatad odbyły się zawody triathlonowe „eXtremeMan” z serii Ironman. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników JSC: Wojciech Walaszczyk i Maciej Żyra. Mieli oni do pokonania 3,8km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu. Wojtek uzyskał czas 10h 57min, i w kategorii wiekowej zajął 12 miejsce. Maciek uzyskał czas 12h 26min, i w kategorii wiekowej zajął 31 miejsce.

W tym samym dniu odbyły się kolejne zawody Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Miejscem ścigania się kolarzy była miejscowość Jedlicze-Długie. W zawodach uczestniczyło 4 zawodników JSC. Tomasz Leśniak w kategorii Master I zajął 3 miejsce, Adam Poniatowski w kategorii Master II zajął 2 miejsce, a Artur Gorczyca – 3. Michał Nowakowski w kategorii Senior zajął 3 miejsce.

11 sierpnia W miejscowości Dukla odbyły się kolejne zawody MTB w ramach „Cyklokarpat”.

Tradycyjnie zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności:

Hobby – 25km, 902m przewyższenia,

Mega – 47 km, 1276m przewyższenia,

Giga – 60km, 1836m przewyższenia.

Na starcie maratonu stawiła się liczna reprezentacja JSC. Trasę hobby wybrał Michał Stanek, który w kategorii HM2 zajął 8 miejsce. Trasę mega wybrało 6 zawodników, a wyniki prezentują się następująco:

W kategorii MM3 Mateusz Dachowski zajął 5 miejsce, natomiast Sebastian Cyran wskutek upadku i awarii nie ukończył zawodów.

W kategorii MM4 Adam Poniatowski zajął 2 miejsce, Artur Gorczyca – 6, Krzysztof Kosiek – 7, Witold Cisło – 21.

Najdłuższy i najtrudniejszy dystans wybrało 4 zawodników JSC. Najlepiej z trasą poradził sobie Tomasz Leśniak, który open zajął 3 miejsce, a w kategorii GM3 – 2. W tej samej kategorii, Jakub Gryzło zajmuje 7 miejsce, a Piotr Szurek uplasował się na 8 pozycji. W kategorii GM4, Łukasz Szumiec stanął na najwyższym stopniu podium.

W klasyfikacji drużynowej JSC zajęło 2 miejsce.

15 sierpnia odbył się II etap „Czasówki Jakich Mało”. Tym razem trasa jazdy na czas liczyła 14km i prowadziła z Gładyszowa do Oderne. Najszybciej trasę pokonał Łukasz Szumiec zajmując 1 miejsce open. Łukasz na przejechanie dystansu potrzebował 23min 29sek. Tomasz Leśniak zajął 6 miejsce, Mateusz Dachowski – 9, a Dominik Szumiec 17 miejsce. W kategoriach wiekowych wyniki prezentują się następująco: Łukasz – 1 miejsce, Tomek - 4, Mateusz – 7, Dominik – 3.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie GRATULUJEMY.