Strona główna

Rowerowe starty zawodników JSC

2
Napisany dnia: 18.08.2019, 12:50 , Tagi: Brak

9 sierpnia odbył się największy wyścig kolarski dla amatorów – Tour de Pologne. Start i meta usytuowane były w Bukowinie Tatrzańskiej, a pętla wynosiła 60km. Kolarze musieli zmagać się ze słynnymi podjazdami, takimi jak ścianka Harnaś i Bukowina. W tym roku wystartowała rekordowa liczba ponad 2,5 tysiąca kolarzy. Był wśród nich zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów – Jerzy Reczek, który na pokonanie dystansu potrzebował 2h 09min, co pozwoliło na zajęcie 396 miejsca open, a w kategorii wiekowej M3 – 141.

10 sierpnia odbyła się już XX edycja Skoda Horal Maraton MTB. Start był w miejscowości Svit, a zawodnicy ścigali się po przepięknych górskich trasach w Niskich Tatrach na Słowacji. Był tam Jakub Siemiączko, który wybrał najdłuższy dystans – 140 km, z przewyższeniami ponad 4600m. Trasa tego maratonu była jednocześnie zaliczana do Pucharu MTB Słowacji. Nagrodą dla uczestników były piękne widoki z 1948 m wysokości Kralovej Holi – najwyższego punktu na trasie wyścigu. Jakub uzyskał czas 8h 03min, co pozwoliło na zajęcie 18 miejsca open, a w kategorii wiekowej – 13.

10 sierpnia na Węgrzech w miejscowości Nagyatad odbyły się zawody triathlonowe „eXtremeMan” z serii Ironman. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników JSC: Wojciech Walaszczyk i Maciej Żyra. Mieli oni do pokonania 3,8km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu. Wojtek uzyskał czas 10h 57min, i w kategorii wiekowej zajął 12 miejsce. Maciek uzyskał czas 12h 26min, i w kategorii wiekowej zajął 31 miejsce.

W tym samym dniu odbyły się kolejne zawody Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. Miejscem ścigania się kolarzy była miejscowość Jedlicze-Długie. W zawodach uczestniczyło 4 zawodników JSC. Tomasz Leśniak w kategorii Master I zajął 3 miejsce, Adam Poniatowski w kategorii Master II zajął 2 miejsce, a Artur Gorczyca – 3. Michał Nowakowski w kategorii Senior zajął 3 miejsce.

11 sierpnia W miejscowości Dukla odbyły się kolejne zawody MTB w ramach „Cyklokarpat”.

Tradycyjnie zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności:

Hobby – 25km, 902m przewyższenia,

Mega – 47 km, 1276m przewyższenia,

Giga – 60km, 1836m przewyższenia.

Na starcie maratonu stawiła się liczna reprezentacja JSC. Trasę hobby wybrał Michał Stanek, który w kategorii HM2 zajął 8 miejsce. Trasę mega wybrało 6 zawodników, a wyniki prezentują się następująco:

W kategorii MM3 Mateusz Dachowski zajął 5 miejsce, natomiast Sebastian Cyran wskutek upadku i awarii nie ukończył zawodów.

W kategorii MM4 Adam Poniatowski zajął 2 miejsce, Artur Gorczyca – 6, Krzysztof Kosiek – 7, Witold Cisło – 21.

Najdłuższy i najtrudniejszy dystans wybrało 4 zawodników JSC. Najlepiej z trasą poradził sobie Tomasz Leśniak, który open zajął 3 miejsce, a w kategorii GM3 – 2. W tej samej kategorii, Jakub Gryzło zajmuje 7 miejsce, a Piotr Szurek uplasował się na 8 pozycji. W kategorii GM4, Łukasz Szumiec stanął na najwyższym stopniu podium.

W klasyfikacji drużynowej JSC zajęło 2 miejsce.

15 sierpnia odbył się II etap „Czasówki Jakich Mało”. Tym razem trasa jazdy na czas liczyła 14km i prowadziła z Gładyszowa do Oderne. Najszybciej trasę pokonał Łukasz Szumiec zajmując 1 miejsce open. Łukasz na przejechanie dystansu potrzebował 23min 29sek. Tomasz Leśniak zajął 6 miejsce, Mateusz Dachowski – 9, a Dominik Szumiec 17 miejsce. W kategoriach wiekowych wyniki prezentują się następująco: Łukasz – 1 miejsce, Tomek - 4, Mateusz – 7, Dominik – 3.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie GRATULUJEMY.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Rally
dnia 18.08.2019, 15:40
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
@ Bbq
dnia 18.08.2019, 17:41
Ocena
komentarza:
2
Gratulacje JSC. Brawo!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105