Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Ruszają zapisy na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy

23

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim kolejna, 14. edycja Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na najmłodszych mieszkańców Jasła czekać będzie mnóstwo ciekawych warsztatów naukowych. Nabór na nowy rok akademicki 2023/24 rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek (18 września). Zajęcia odbywać się będą w Generatorze Nauki GEN w Jaśle.

Ideą Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego jest szeroko pojęta popularyzacja nauki wśród dzieci w wieku od 6 do 8 roku życia. Warto dodać, że projekt ten od ponad dekady cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Jasła. Nic w tym dziwnego. Zajęcia, w których biorą udział najmłodsi jaślanie to swoistego rodzaju przepustka do fascynującego świata nauki. Inauguracja nowego roku akademickiego, który składa się z dwóch semestrów, odbędzie się już za niespełna trzy tygodnie (30 września). Wówczas mali studenci złożą ślubowanie oraz otrzymają indeksy.

Prawdziwą przygodę z nauką, dzieci, rozpoczną tydzień później (7 października). Właśnie wtedy odbędą się pierwsze warsztaty naukowe w ramach JUD. Tematyka zajęć związana będzie z różnymi dziedzinami nauki, w tym: naukami matematyczno-przyrodniczymi (matematyka, fizyka, astronomia, biologia, chemia), humanistycznymi, artystycznymi, technicznymi (robotyka, mechatronika) i nowymi technologiami. Zajęcia odbywać się będą w soboty. Szczegółowy harmonogram już wkrótce dostępny będzie na stronie internetowej Generatora.

Jedno jest pewne, warsztaty z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających żaków. Nie zabraknie zajęć z majsterkowania, robotyki i podstaw programowania robotów, czy też przyrodniczych. Do świata niezwykłych zjawisk fizycznych zaproszą z kolei pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk – partnera GEN-u. Zbliżający się wielkimi krokami nowy rok akademicki zapowiada się zatem bardzo obiecująco.

Zapisy na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy prowadzone będą wyłącznie w formie zgłoszeń on-line. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie internetowej www.genjaslo.pl. Zapisy rozpoczną się w najbliższy poniedziałek (18 września) o godz. 9:00. Potrwają do 24 września (do godz. 24:00).

W rekrutacji do JUD obowiązuje limit miejsc (75 osób). Warto również dodać, że pierwszeństwo w przyjęciu mają te dzieci, które wcześniej nie uczestniczyły w zajęciach organizowanych w ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w JUD jest bezpłatny. 

Jasielski Uniwersytet Dziecięcy, to zadanie realizowane przez Miasto Jasło ze środków projektu "Jasło - moje miasto, mój dom" w ramach przedsięwzięcia: "Jasło Miasto Wiedzy", finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Generator Nauki GEN w Jaśle

Napisany dnia: 16.09.2023, 07:28
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Znawca tematu
dnia 16.09.2023, 08:09
Ocena
komentarza:
-12
Burmistrz Pabian jest the Best i jego ludzie też są the Best.
@ do
dnia 16.09.2023, 08:42
Ocena
komentarza:
24
Kiedy to dziecko ma czas na naukę. Zabieranie dziecku czasu wolnego, a potem z dzieckiem do kolejki do psychiatry, psychoterapeuty.
@ Na marginesie
dnia 16.09.2023, 15:57
Ocena
komentarza:
6
1. Pomysł uniwersytetu dla dzieci i dla III wieku jest dobry bo absolwenci nie szukają pracy: dla jednych jest za wcześnie, dla drugich za późno.
2. Pomysł jest dobry bo daje zatrudnienie paru osobom, może nawet wyłonionym w konkursach. Ponadto jest kolejnym uzasadnieniem dla istnienia Genu.
3. Nie doczytałem kto zostanie rektorem tego uniwersytetu?
Może będzie tam dobra posada dla osoby zagrożonej upadkiem po wyborach?

Poważniej: jakie miasto takie uniwersytety. Ot, takie sobie kolejne bawidko.
@ The Best
dnia 17.09.2023, 12:36
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Do na marginesie
dnia 19.09.2023, 23:35
Ocena
komentarza:
-1
Twoje myśli przelanie klawiaturą są niczym innym dla mnie jak totalną opozycją która mimo że jest dobrze to jednak jest i ma być źle. Męczą mnie takie postawy
@ Znawca tematu
dnia 16.09.2023, 08:43
Ocena
komentarza:
1
W Jaśle jest GEN a w Rzeszowie Urban Lab, gdzie Fijolek upycha swoich ludzi
@ ixi
dnia 16.09.2023, 08:52
Ocena
komentarza:
20
GEN został zbudowany dla córki Pani wiceburmistrz Musiałowicz która chodzi do SP2.
@ Kapitan Wąs
dnia 16.09.2023, 14:14
Ocena
komentarza:
16
Dokładnie.
Patrząc kto moim znajomym załatwiał pracę w GEN, to w Jaśle mamy Elwira Lab.
@ Prosty człowiek
dnia 16.09.2023, 09:22
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ Oro
dnia 16.09.2023, 10:27
Ocena
komentarza:
3
Małe szkoły są dobre. SP z Jareniowki w ścisłej czołówce powiatu na egzaminach osmioklasistow.
@ Baba
dnia 16.09.2023, 09:24
Ocena
komentarza:
-6
[Komentarz nie na temat]
@ Do Baba
dnia 16.09.2023, 10:29
Ocena
komentarza:
6
[Komentarz nie na temat]
@ kawosz
dnia 16.09.2023, 12:13
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Baba
dnia 16.09.2023, 13:30
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Baba
dnia 16.09.2023, 14:10
Ocena
komentarza:
5
ok szanowna redakcjo niech będzie za to p u p a skoro słowo na d to wulgaryzm, do jakich czasów to doszło to już istny pis ten portal może za biurkiem pisiory siedzą.
@ Do Baby
dnia 16.09.2023, 16:34
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Werty
dnia 17.09.2023, 09:28
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Obywatel
dnia 17.09.2023, 08:17
Ocena
komentarza:
0
Dobry czas dla dzieci.. .Może dla narzekających politycznie: - można opuścić miasto (przecie i tak się wyludnia). ..Zwracający obiektywne i konstruktywne sugestie walczcie o miłość, o dobro trzeba walczyć, trzeba pracować bardziej niż kiedyś,.. zło się panoszy łatwo.. .
@ Koneser kobiet
dnia 17.09.2023, 08:41
Ocena
komentarza:
2
Buenos dias senior Siara
@ Oloyt
dnia 17.09.2023, 09:31
Ocena
komentarza:
3
Jedno i to samo jedno i to samo byle by się kasa zgadzała tylko żeby swoich ulubionych wpychać na stołki a co tam kud
@ uniwersytet odrobinę sapienti
dnia 17.09.2023, 11:19
Ocena
komentarza:
0
Dosyć, że całe - nierzadko ciężkie życie je czeka to jeszcze odbierać im lata dziecięce. Na wszystko w życiu jest czas ...na Akademię też.
@ niepewny
dnia 17.09.2023, 12:15
Ocena
komentarza:
2
tu nie wolno pisac niepochlebnych komentarzy dla władzy ???
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657