Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sąd przesłuchał kolejnych świadków w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej

61

W Sądzie Rejonowym w Jaśle odbyła się kolejna rozprawa Szymona N. kierownika Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oskarżonego o nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 32-letniej kobiety, Joanny Paszyńskiej. Sędzia przesłuchała kolejnych świadków.

W lutym br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle rozpoczął się proces Szymona N. oskarżonego przez Prokuraturę Regionalną w Rzeszowie o to, że 1 grudnia 2017 r., mimo informacji o zgłaszanych przez pacjentkę Joannę Paszyńską dolegliwościach oraz wiedzy na temat wysokiego poziomu parametrów stanu zapalnego i narastania płynów w jamie otrzewnej po przeprowadzonym 23 listopada 2017 r. zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopii podjął nieprawidłową decyzję o wypisaniu jej ze szpitala. Zdaniem prokuratury uniemożliwiło to wdrożenie adekwatnego do sytuacji klinicznej leczenia, przez do naraził ją nieumyślnie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utratę życia.

Oskarżony nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Na pierwszym posiedzeniu przesłuchana została również matka i mąż Joanny Paszyńskiej. - Kilka minut przed godziną 14. zadzwoniła teściowa, że nie może się dodzwonić do Asi i żebym zobaczył w domu co się dzieje. (...) Dokładnie o 14:08 wszedłem do domu rozmawiając przez telefon ze szwagrem. Wchodząc na górę zobaczyłem małżonkę leżącą plecami w stronę drzwi wejściowych na boku w pozycji normalnej. Pod brzuch położyła sobie poduszkę w kształcie wałka. Zaniepokoiło mnie to, że wszedłem głośno a ona nie reagowała. Zobaczyłem ją martwą, miała sine usta i lekko otwarte oczy – opowiadał. Po reanimacji brzuch 32-latce urósł jak balon. Na wizytę kontrolną, na zdjęcie szwów nie zdążyła. Sąd zapytał również o zażywanie leków przeciwbólowych. - Żona wytrzymywała bez tabletek, może raz zażyła wieczorem jedną pastylkę, nie jestem pewien. Poczuła dyskomfort w miejscach ran, a chciała się wyspać. Ani jednej nocy nie przespała w szpitalu. Maksymalnie jedną tabletkę przeciwbólową zażyła – powiedział mąż kobiety na rozprawie w lutym br.

W miniony piątek (1 lipca) sąd kontynuował jego przesłuchanie. - Po śmierci żony brzuch był nienaturalny wypięty do góry, a skóra napięta do granic możliwości. Jakby wbił szpilkę to miałem wrażenie, że pęknie – wyjaśniał mężczyzna. Zaznaczył, że do dnia zabiegu żona czuła się dobrze. Dopiero po nim zaczęła odczuwać bóle w różnych częściach ciała mimo, iż była pod wpływem leków przeciwbólowych. - Bolało ją z lewej strony, za chwilę z prawej promieniowało do ramienia. Lekarze mówili, że mogła sobie nadwyrężyć ramię poprzez wstawanie. Ciężko jej było chodzić. Po paru dniach przyszła pielęgniarka, która była przerażona, że żona jeszcze nie wstawała Jedyna sprawiedliwa pomogła jej się podnieść i zaczęliśmy chodzić. Spacer do końca korytarza oddziału był dla niej wyczynem – podkreślił.

Sędzia Agata Rolek-Lubaś odczytała zeznania świadka złożone na policji. Mąż Joanny Paszyńskiej poinformował wówczas, że ból po zabiegu z każdym dniem się nasilał. Była osłabiona do tego stopnia, że nie była w stanie samodzielnie udać się do toalety. - "27 listopada 2017 r. żona miała wykonane kolejne badania to jest morfologię krwi i USG brzucha oraz przestrzeni zaotrzewnej. Wyniki były złe. W USG stwierdzono nadmiar płynów w brzuchu. Według lekarza miały się one po pewnym czasie wchłonąć. Żona nadal źle się czuła, skarżyła się na bóle kręgosłupa i ramion, do tego stopnia, że krótki spacer sprawiał jej olbrzymi ból (...)" - czytała. - "W dniu 1 grudnia 2017 r., czyli w dniu wypisu wykonano USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnej. USG wykonywał (dane osobowe lekarza- przyp. red.). Stwierdził, że w porównaniu do poprzedniego badania ilość płynów zwiększyła się. Powiedział, że z takimi badaniami nie powinni jej wypisywać, bo jest to nienormalne, ale będą o tym decydować lekarze na górze. Stwierdził też, że taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko raz na kilka tysięcy przypadków" – kontynuowała odczytywanie zeznań sędzia Rolek-Lubaś.

Jak podkreślił mąż Joanny Paszyńskiej, ból towarzyszył kobiecie zarówno w dniu wypisu ze szpitala, do dwóch dni po wyjściu z lecznicy, a następnie ustępował i czuła się lepiej. Sędzia odczytywała dalsze zeznania męża kobiety. Opowiadał o tym, jak po zabiegu 32-latce został założony pampers. Zakrwawione prześcieradło uznano za menstruację, która rozpoczęła się u kobiety. - "Ja nie uważam, że żona miała okres, ale to krwawienie musiało wynikać z innych przyczyn, a nie okresu. Nikt tego nie zweryfikował" – zeznał na policji. Dodał w sądzie, że krwawienie miało miejsce tylko ten jeden raz, z dróg rodnych. Wie o tym, gdyż pomagał żonie się obmyć. Wyjaśnił także, że Joanna nie miała żadnych ważnych spraw do załatwienia, a pracodawca był jej przychylny i nie było żadnych nacisków na jej powrót do pracy. Syn miał zapewnioną opiekę, czym nie musiała się martwić. Obrońca pokrzywdzonych pytała, czy jako mąż miał dostęp do karty informacyjnej. - Miałem dostęp tylko do karty wypisowej – skwitował.

Oskarżony odniósł się do tego zwracając uwagę, iż nie wszystkie informacje nanosi się na kartkę informacyjną. Pacjentka jak zaznaczył została pouczona o postępowaniu w razie wystąpienia dolegliwości. Zapis ten znajduje się w dokumentacji lekarskiej pacjenta, czyli w tzw. karcie obserwacji.

Szymon N.  zadawał liczne pytania mężowi zmarłej kobiety m.in. jak często ją odwiedzał w szpitalu, czy informował personel medyczny o jej stanie zdrowia, jak wyglądał transport żony do domu, czy zeszła o własnych siłach oraz czy zgłaszali uwagi i sprzeciw odnośnie wypisu ze szpitala. Był również ciekaw, czy ktoś z odwiedzających Joannę Paszyńską w domu alarmował go, że stan jej zdrowia się pogarszał, czy żona prosiła o pilną pomoc medyczną, a także chciał wiedzieć, do jakich leków miała dostęp w domu. Jak podkreślił lekarz, z wiedzy jaką posiada - personel pielęgniarski nie widział go odwiedzającego żonę. - Nikt mnie z personelu lekarskiego nie widział, bo go nie było. Pana dr Szymona N. praktycznie w ogóle na oddziale nie było, więc też nie mógł określić, czy byłem. Do żony przychodziłem praktycznie codziennie w różnych godzinach. Rano pomagałem jej się oporządzić, w godzinach popołudniowych siedziałem z nią na korytarzu. Obserwowałem pracę tego oddziału, służby medycznej, lekarzy i pielęgniarek – wyjaśnił. - Nie ma takiej możliwości, żeby pielęgniarki mnie nie widziały, szczególnie, ze zgłaszałem zastrzeżenia, gdyż doszło do kłótni o niezmienioną pościel, która było obsikana, a także znajdowały się na niej wymiociny żony – dodał. Zeznał, że chciał skontaktować się z ordynatorem oddziału, jednak był nieuchwytny. Mimo kilkukrotnych prób uzyskania informacji od personelu medycznego na temat stanu zdrowia Joanny, wszyscy odsyłali go do kierownika. Podkreślił, że żona chciała rozmawiać z ordynatorem o decyzji wypisu ze szpitala, gdyż go o tym poinformowała.

Oskarżony uważa, że mąż Joanny Paszyńskiej kłamie. Atmosfera na sali rozpraw zrobiła nerwowa i sędzia zmuszona była upomnieć oskarżonego i przypomnieć mu o tym, że ma prawo do zadawania pytań, a odpowiedzi będzie oceniał sąd.

"Nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak"

Mąż pani Joanny w odpowiedzi na kolejne pytanie podkreślił, że po wyjściu ze szpitala stan żony był na stałym poziomie, czyli bez zmian. Dopiero po kilku dniach poprawił się. - Przez pierwsze dwa dni źle się czuła, w nocy budziły ją bóle. 6 grudnia w dzień św. Mikołaja moja żona trzymała synka delikatnie na kolanach, więc jej stan delikatnie się poprawił. Planowaliśmy wyjazd ze znajomymi, którzy nas odwiedzili. Nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak – mówił. - Żona prosiła mnie jedynie o wymianę opatrunku. Jeżeli widziałbym, że mojej żonie coś się dzieje, nie czekałbym na jej decyzję, tylko podjąłby ją za nią, tak jak zrobiłem to za pierwszym razem, kiedy ją brzuch bolał i wezwałem karetkę. Cały czas miałem wbijane w głowę, że taki stan się ma utrzymywać, że to jest normalne po zabiegu, tym bardziej laparoskopowym, a następnie tradycyjnym cięciu – dodał.

Podczas przesłuchania na drugiej rozprawie mąż Joanny Paszyńskiej nie pamiętał, czy żona zażyła pyralginę mimo, iż na pierwszym posiedzeniu potwierdził, że ten lek zakupił w aptece. Ponadto zażywała zalecone leki m.in. poprawiające trawienie podawane osobiście przez niego. Joanna Paszyńska noc przed śmiercią przebudziła się w nocy. - Poprosiła mnie, abym wymasował jej prawy bok, ale nie wyrażała żadnego strachu. Ten ból był podobny do wcześniejszych, tylko słabszy. Wymasowałem ją i poszliśmy spać. Rano wstała, poczuła delikatny dyskomfort. Żona lubiła spać na boku, wtedy ją wszystko bardzo ciągnęło, dlatego mówiła, że musi sobie coś podłożyć – wyjaśnił. Z żoną pożegnał się tak jak zawsze. Przed południem wysyłali sobie wiadomości SMS, z których nie wynikało, że coś się dzieje z 32-latką. Poinformowała męża o bólu głowy, ale miewała bole migrenowe, stąd nie uznał, że może to być coś niepokojącego, odbiegającego od normy. Zaznaczył również, że leki znajdowały się w kuchni w szafce, która była na parterze budynku. Nie miała pozostawianych leków na później. Jest przekonany, że Joanna sama nie schodziła z sypialni znajdującej się na piętrze po krętych schodach, gdyż nie miała siły.

- Moja żona mi ufała, wszelkie decyzje podejmowaliśmy razem, więc nie miała potrzeby brać sama leków. Każdy dom ma jakiś lek przeciwbólowy w razie potrzeby. To nie jest to, że ja jej broniłem. Sądzę, że chodzi o to, żeby wmówić, że moja żona była psychicznie chora ze skłonnościami samobójczymi. Moja żona była szczęśliwym człowiekiem, która urodziła pięknego syna. Chcieliśmy mieć drugie dziecko. Dzięki teściom mieliśmy dom, który remontowaliśmy, dostała pracę, o której marzyła, miała wspaniałych przyjaciół, ja miałem pracę – wszystko nam się układało – mówił mąż J. Paszyńskiej.

Oskarżony oznajmił, że zna osoby chcące zeznawać, że mąż 32-latki był dla niej katem. Po tych słowach sędzia zmuszona została zrobić kilkunastu minutową przerwę, gdyż matka Joanny Paszyńskiej oraz jej zięć załamali się po tych słowach. Płakali, nie mogąc się pozbierać. - To jest niedopuszczalne zachowanie – powiedziała sędzia prowadząca proces. Oskarżony tłumaczył, że na kłamstwa zmuszony jest reagować. Po przerwie mąż 32-latki dodał również, że po śmierci żony przez trzy miesiące mieszkał u rodziców. Nie ukrywał, że to co się stało miało wpływ na jego stan zdrowia. Nie był u lekarza, ale podejrzewa, że ma do czynienia z nerwicą. Przez pewien czas był na lekach uspokajających ziołowych, dopadały go również kołatania serca. - Przeżyłem traumę w poszukiwaniu ciała swojej żony, bo jeździłem między prokuraturą, policją a kostnicą - opowiadał. - Okres roku, dwóch był ciężki. Budziłem się codziennie rano i widziałem twarz swojej żony z sinymi ustami i półotwartymi oczami – dodał.

Nie wydał karty zgonu, bo nie mógł stwierdzić przyczyny śmierci

Podczas drugiej rozprawy sąd przesłuchał także teściów Joanny Paszyńskiej, lekarza, który miał dyżur na karetce "S" w dniu śmierci młodej kobiety, pacjentkę, która leżała na jednej sali z 32-latką, dwie pielęgniarki pracujące wtenczas na oddziale chirurgii, lekarza radiologa oraz ratownika medycznego. Pierwszy został przesłuchany lekarz, który w dniu śmierci Joanny Paszyńskiej miał dyżur w karetce "S". Zeznał, że przed jego przyjazdem pierwszy na miejscu był zespół pogotowia ratunkowego karetki podstawowej. Do czasu jego przybycia cały czas prowadzona była akcja reanimacyjna kobiety. Niestety, po godzinie próby przywrócenia Joannie Paszyńskiej czynności życiowych stwierdzono zgon. Lekarz nie wydał rodzinie karty zgonu. Po przeprowadzonym z bliskimi kobiety wywiadzie o stanie zdrowia 32-latki oraz dolegliwościach, które wystąpiły przed śmiercią dowiedział się o bólu głowy. W zeznaniach na etapie przygotowawczym dodał również, że rodzina mówiła o bólach w klatce piersiowej. Sędzia odczytała jego zeznania, które podtrzymał i uznał, że wówczas na pewno lepiej pamiętał. - Prowadziłem wywiad z członkami rodziny na temat stanu zdrowia, który nie pozwolił mi uzyskać pewności co do przyczyny zatrzymania krążenia. W pierwszej kolejności podejrzewałem zatorowość płucną, ewentualnie krwawienie śródmózgowe ze względu na te bóle głowy, udar niedokrwienny mózgu lub powikłania pooperacyjne – wyjaśnił w piątek podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Jaśle. Dodał również, że kilka godzin po zdarzeniu skontaktował się z nim oskarżony, który pytał, czy została wydana karta zgonu i powiedział, że dobrze zrobił, bo trudno było stwierdzić, jaka była jednoznaczna przyczyna śmieci pacjentki.

"Mamo, co oni mi zrobili"

Teściowa Joanny Paszyńskiej wspominała, jak odwiedziła synową z synem i wnukiem. Pamiętała, że 32-latka cierpiała, była smutna i nie cieszyła się z tej wizyty. Podczas jednych odwiedzin zwróciła uwagę na inną pacjentkę, która miała amputowaną nogę zaledwie dzień wcześniej. Zauważyła, że kobieta była radosna, uśmiechnięta, a Joasia gasła w oczach. W dniu wypisu ze szpitala miała problem z zasunięciem kurtki, w której 32-latka pojechała do szpitala. - Miała taki duży brzuch, że nie mogłam tej kurtki zasunąć. Była tak obolała, że jak chciałam ją dotknąć to się odsuwała i stękała. Pomalutku do windy zjechałyśmy na dół, wsiadła do samochodu, bardzo ostrożnie to robiła przy mojej pomocy i zięcia – wyjaśniła teściowa Joanny Paszyńskiej. Poinformowała również, o tym, że synowa narzekała na opiekę, że nikt do niej nie przyjdzie, mówiła, że krzyczą na nią, że "stare baby wstają a ona młoda nie wstaje". Dzwoniła do syna po szóstej rano, że nie ma kto jej pościeli zmienić, bo zwymiotowała – dodała mama męża J. Paszyńskiej. Potwierdziła także, że po śmierci Joanny syn z wnukiem zamieszkali w ich domu, gdyż nie chciał być w swoim domu. - To miejsce było zbyt bolesne – powiedziała. Na pytania zadawane przez oskarżonego podkreśliła, że Joasia po wyjściu ze szpitala była cały czas w takim samym stanie, jak w szpitalu. - Nie wzbudzało to potrzeby pilnej interwencji lekarskiej. Jak wyszła ze szpitala tak samo czuła się w domu – skwitowała. Zdaniem kobiety Joanna po wyjściu ze szpitala była smutna, a słowa jakie wypowiedziała 32-latka zapamiętała do dzisiejszego dnia. "Mamo, co oni mi zrobili" – usłyszała od synowej. Teść Joanny Paszyńskiej zeznał, że nie mówił lekarzowi, który przyjechał karetką w dniu śmierci kobiety o tym, że miała bóle głowy, czy w klatce piersiowej. Na prośbę o wydanie karty zgonu medyk odmówił. Mężczyzna pamiętał, że synowa w pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala przebywała u nich w domu i powolutku poruszała się sama po schodach.

Joanna bała się zostawać sama w szpitalu

Kolejnym świadkiem przesłuchanym w tym dniu przez sąd była pacjentka leżąca na jednej sali z Joanną Paszyńską. - Najbardziej utkwiło mi w pamięci to, jak ona bała się sama zostać. Zawsze ktoś koło niej był. Albo mąż albo mama – oznajmił świadek. - Była słaba, ciężko jej było się podnosić, potrzebowała tej pomocy i opieki. Nie słyszałam, czy zgłaszała bóle, bo ja dużo spałam – mówiła. Sąd odczytał świadkowi zeznania złożone na policji. Mówiła wówczas, że Joanna Paszyńska miała problemy z siadaniem na łóżku. Do toalety była wożona na wózku albo ktoś z rodziny ją prowadził. Gdy nie było bliskich pacjentki ją odprowadzały do łazienki. Osobiście nie skarżyła się na stan zdrowia, ale słyszała, jak informowała swoją mamę o bólu brzucha. Lekarzom podczas wizyty również o tym mówiła. Prosiła pielęgniarkę, aby podała jej rękę, ale ta podała jej drabinkę. "Widziałam, że ona podciągając się nie mogła usiąść. Wyglądało to tak, jakby nie miała siły. Pielęgniarka w międzyczasie poszła, a jedna z pacjentek pomogła jej usiąść. Jej mama i mąż ciągle z nią przebywali i się nią opiekowali. Według mnie jej mama była nadopiekuńcza, albo ona była taka chora. Była z nią nieraz od 7.00 do 22.00. Asia mówiła mężowi, że boi się sama zostać w szpitalu. Nie wiem, z czego te obawy wynikały" – sędzia odczytała zeznania świadka, które zostały podtrzymane. Świadek zeznała także, że Joanna krwawiła, ale po jednym zabiegu również dostała okres, więc dla niej to było normalne. Dziwiła się, że z dorosłą kobietą ktoś przez cały dzień przebywał. Podkreśliła, że pielęgniarki opiekowały się Joanną tak jak każdą osobą i osobiście była zadowolona z opieki.

Stan zdrowia 32-latki nie odbiegał od normy – twierdzi pielęgniarka

Sąd przesłuchał również dwie pielęgniarki opiekujące się Joanną Paszyńską. Pierwsza zeznała, że po zabiegu miała kontakt z pacjentką, podawała leki i obserwowała. - Pamiętam jak w dniu wypisu byłam z nią na badaniu USG. Ona poszła na nogach, a ja zabrałam na wózku drugą pacjentkę. Pamiętam, że ta pani była w gabinecie ze swoją mamą. Poprosiłam, że jak skończą badanie, aby poczekały na mnie to pomogę im wrócić na oddział. Jak wyszłam z tą drugą pacjentką to tej pani już nie było. Uważam, że czuła się w miarę dobrze, skoro nie potrzebowała transportu na wózku do badania i potem panie same wróciły. Jako pacjentkę pamiętam, że na pytanie odpowiadała półsłówkami, była wpatrzona w sufit, zamyślona – powiedziała. Sąd odczytał świadkowi zeznania złożone na policji. " Na podstawie historii choroby wiem, że podawałam pacjentce środki przeciwbólowe morfinę i antybiotyki w postaci leku dożylnego i kroplówki. Ponadto pacjentce mierzyłam ciśnienie sześciokrotnie" – odczytała sędzia. I dalej kontynuowała: "Po nocy z 24 na 25 listopada 2017 r. również podawałam leki przeciwbólowe to jest morfinę i pyralginę oraz podawałam antybiotyki. Z tego okresu pamiętam pacjentkę mało rozmowną, zamyśloną, nawet widziałam, że mało z matką rozmawia. Większość czasu patrzyła w sufit. Do niej matka przychodziła codziennie. Raz widziałam jej męża, który podczas wizyty przeglądał coś w telefonie. Z tego co pamiętam, Joanna nie chciała wstawać do toalety i raz jej zakładałam pampersa. Mówiła, że ją boli, jest słaba i nie wstanie". Świadek uznała, że stan zdrowia Joanny Paszyńskiej po zabiegu nie odbiegał od normy. Matka Joanny Paszyńskiej zabrała głos w celu wyjaśnienia, że córka na badanie nie szła na nogach, ale była przez nią wieziona na wózku. Pielęgniarka tego nie pamiętała. Pielęgniarka dodała na koniec, że nie ma możliwości, aby pacjent został wypisany ze szpitala bez badania i kontaktu z lekarzem.

Radiolog, który wykonywał badanie USG Joannie Paszyńskiej po pięciu latach od jej pobytu w szpitalu niewiele pamiętał. Sąd odczytał zeznania świadka złożone na etapie postępowania przygotowawczego. Wtedy również nie pamiętał, czy pacjentka była z na badaniu z matką i kto je zlecił, ale po zapoznaniu się z dokumentacją wiedział, że kobieta była po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego i w badaniu stwierdził większą ilość wolnego płynu w jamie brzusznej niż w badaniu poprzednim przeprowadzonym kilka dni wcześniej. Co więcej stwierdził, że płyn w brzuchu pacjentki utrzymywał się co najmniej przez kilka dni między badaniami. Zaznaczył, że taka ilość płynu jest możliwa u pacjenta po zabiegach, aczkolwiek wymaga monitorowania i leczenia. Zaznaczył także, że jest to domena lekarza prowadzącego. Lekarz podtrzymał zeznanie w całości. W odpowiedzi na pytania zaznaczył, że ilości płynów wykrywane poprzez badanie USG są niemożliwe do wybadania klinicznie. Przyznał, że po każdym zabiegu płyn w jamie brzusznej przez kilka dni się utrzymuje, a parametry zapalne mogą się utrzymywać długo po wyleczeniu pacjenta.

Ostatnim świadkiem była druga pielęgniarka, obecnie emerytka. Kobieta nic nie powiedziała w tej sprawie, ponieważ jak podkreślała niczego już nie pamięta. Sędzia odczytała zeznania złożone na policji. Pielęgniarka mówiła wtenczas, że po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną wie, że zakładała dokumenty Joannie Paszyńskiej i pierwsza miała z nią kontakt. Kolejny raz widziała się z pacjentką w nocy z 26 na 27 listopada 2017 r. Z zapisów w karcie wynikało, że pacjentka podawała ból brzucha oraz trudności w poruszaniu się. Joanna informowała ją, że obawia się o swój stan zdrowia. Na pytania sądu dotyczące stanu zdrowia pacjentki nie umiała na nie odpowiedzieć. - Nie pamiętam po prostu – mówiła.

Oskarżony wnioskował o uwzględnienie nowych wniosków dowodowych

Sąd będzie wzywał kolejnych świadków. Oskarżony na ostatniej rozprawie złożył pismo procesowe wraz z wnioskami dowodowymi i wnosił o dopuszczenie przeprowadzenia dowodów z przesłuchania w charakterze świadka trzech kolejnych osób na okoliczność ustalenia stanu zdrowia i wypisu ze szpitala Joanny Paszyńskiej oraz wydania karty informacyjnej z jej pobytu w lecznicy. Oskarżony wystąpił także o dopuszczenie dowodu z dokumentu prywatnego opinii sporządzonej przez biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Przemyślu na okoliczność wykazania, że opinia Śląskiego Centrum Medycyny Sądowej w Bytomiu sporządzona na wniosek oskarżyciela publicznego jest niepełna, niejasna, wewnętrznie sprzeczna w rozumieniu art. 201 k.p.k. i nie może stanowić podstawy do wydania wyroku skazującego w niniejszej sprawie. Sąd przychylił się do wniosku o wezwanie kolejnych świadków. Co do drugiego wniosku o dopuszczenie dowodu w postaci opinii zostanie podjęta po przesłuchaniu wszystkich świadków.

id

Napisany dnia: 05.07.2022, 18:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Powiedzenia
dnia 05.07.2022, 18:41
Ocena
komentarza:
26
1. Błędy lekarzy kryje ziemia
2. Najskuteczniej leczy Dr Glinka
3. Żdrowie to zbyt poważna sprawa by oddawać je
w ręce lekarzy
4. Komunikat lekarski: Pomimo naszych starań
pacjent wciąż jeszcze żyje
@ felek
dnia 05.07.2022, 19:14
Ocena
komentarza:
8
Już kilka tysięcy lat temu w Piśmie Świętym napisano: "Jeśli będą grzeszyć, oddajcie ich w ręce lekarzy."
@ Radek
dnia 05.07.2022, 19:48
Ocena
komentarza:
40
Takich spraw w Jaśle jest ciągle bardzo dużo , tylko mało kto idzie do Sądu a szkoda. Może coś by się zmieniło w tej rzeźni
@ Konrad
dnia 05.07.2022, 19:55
Ocena
komentarza:
47
Rozwiązać szpital i utworzyć go od nowa z nową kadrą.
@ Bolek
dnia 05.07.2022, 21:35
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ No
dnia 06.07.2022, 06:03
Ocena
komentarza:
40
Jasielski Szpital -obys sie tam nigdy nie znalazl...
@ Religa
dnia 06.07.2022, 10:16
Ocena
komentarza:
0
no tylko znadź tą kadrę. Chyba że Ci co wracają z Niemiec jak to mówł prezes
@ Do konrad
dnia 09.07.2022, 19:42
Ocena
komentarza:
0
Swietny pomysl
Zaprezentuj nowa kadre!
@ Do felek
dnia 16.07.2022, 15:01
Ocena
komentarza:
0
Juz kilka tysievy lat temu w pismie swietym napisali."felek bedzie sie leczyl
Wedlug zalecen pisma swietego"ciekawe czy felek grzeszy...
@ alkomat
dnia 05.07.2022, 18:44
Ocena
komentarza:
9
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ alkomat
dnia 05.07.2022, 19:35
Ocena
komentarza:
40
Napiszę jeszcze raz. Ja kogoś kto ucieka z miejsca wypadku albo zamyka się w ubikacji nie traktuję jako osobę wiarygodną!!!
Nie ma tu ani jednego obraźliwego słowa!!!
@ Olek
dnia 05.07.2022, 22:27
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz nie na temat]
@ Czarna
dnia 05.07.2022, 18:51
Ocena
komentarza:
56
I tak pod dywan zamiota ... Prosty człowiek ma marne szanse na wygranie... Masakra, młoda, zdrowa a teraz robią z niej chora psychicznie... Może w końcu odpowie za to...
@ Oro
dnia 05.07.2022, 18:59
Ocena
komentarza:
34
Bolesna sprawa dla rodziny. Nie sadze ze lekarz i szpital poniosa kare. Smutne ale prawdziwe
@ karma
dnia 05.07.2022, 18:59
Ocena
komentarza:
14
... ja wrócę, wrócę, spokojnie ja wrócę.
@ horo
dnia 05.07.2022, 19:07
Ocena
komentarza:
41
Od powietrza, ognia, wojny, wściekłości Normanów i pobytu w szpitalu w Jaśle, zachowaj nas Panie.
@ ZOZ Przemyśl
dnia 05.07.2022, 19:21
Ocena
komentarza:
0
[komentarz nie na temat]
@ ZOZ Przemyśl
dnia 05.07.2022, 19:40
Ocena
komentarza:
4
[komentarz nie na temat]
@ Oddziałowa
dnia 05.07.2022, 19:24
Ocena
komentarza:
-5
Wątrobę jak i woreczek żółciowy się czyści. Robaki w przewodach żółciowych się zabija odpowiednimi specyfikami. Później trzeba rozgrzać wątrąbę wypić olej z sokiem z cytryny albo grejfruta. Rano w kiblu schodzi cały syf. I tak ze 20 razy i mamy wątróbkę jak nową. Konowałów tego nie uczą bo pacjent wyleczony to klient stracony.
Metodę jak czyścić wątrobę i woreczek żółciowy można znaleźć po 0.000001 sekundy w necie...
@ Przykre
dnia 05.07.2022, 19:32
Ocena
komentarza:
6
Rutyna, niestety. Sztywne procedury czasem szkodzą pacjentom...
@ Abc
dnia 05.07.2022, 19:35
Ocena
komentarza:
32
Sama chętnie bym zeznała co się wyprawia na tej chirurgii...
@ Natural Born Leader
dnia 05.07.2022, 19:40
Ocena
komentarza:
20
Ja wiem, że "Tylko Bóg może nas sądzić" i że uda bura to nie Lesna Góra, ale które to już nieumyślne spowodowanie i sprawa sądowa tego samego lekarza?
Co jeszcze musi się stać żeby ktoś zrobił porządek z tym siedliskiem arogancji i niekompetencji?
@ Maniek
dnia 05.07.2022, 20:08
Ocena
komentarza:
2
Dokładnie o 14 .08 wszedłem do domu
rozmawiając przez telefon ze szwagrem.
Fenomenalna Pamięć i jakie istotnego
stwierdzenie. Nie znam tych ludzi ale
pamiętam, że na tzw. mieście skowronki
śpiewały, że śp. była już wcześniej w
depresji psychicznej ...etc. Teraz okazuje
się , że atmosfera była super! To po co
morfina i inne środki uspokajające a wiem,
że osoby w pewnym stanie psychicznym
patrzą w sufit, unikają rozmowy i samotności.
Raz mąż nie pamięta czy podawał środki
uspokajające ale w każdym domu są takie
środki . Coś mi tu nie szanuje. A kier
oddziału powinien jako dr. n.med zachowywać się
bardziej kulturalnie. Dokumenty i świadkowie
pewne rzeczy wyjaśnią, pewnych rzeczy nie
pamiętają lub tak im będzie wygodniej. Samo życie
@ Abc
dnia 05.07.2022, 20:23
Ocena
komentarza:
35
On i kultura? Haha... skoro potrafi wyzywać pacjentów to chyba z kulturą nie ma nic wspólnego.
@ AQQ
dnia 05.07.2022, 21:24
Ocena
komentarza:
15
Do Maniek
No cóż... niektórzy pamiętają co robili...nie wszyscy chleją i pracują i
później nie pamiętają co zrobili...mimo że chodź i życie młodej odoby...
@ Typowy komentator
dnia 05.07.2022, 23:12
Ocena
komentarza:
1
Gadasz przed telefon w pewnym momencie wchodząc do mieszkania widzisz na ziemi leżącą martwą kobietę; żonę, dziewczyna, kochankę, sprzątaczkę. Co robisz? Mówisz to w pośpiechu komuś i się rozłączasz próbując ratować, dzwonic na pomoc. Hmm skąd wiesz która była godzina? Wciskasz zieloną słuchawkę. Sherlok Homes? Nie. To myślenie... polecam
@ Sieka do @ Maniek
dnia 06.07.2022, 06:08
Ocena
komentarza:
11
Każdy telefon ma coś takiego że może pokazać czas trwania rozmowy i czas rozpoczęcia. Wiec nie wiem czego tu nie rozumiesz że była godzina 14:08. Takie coś dzieci potrafią zrobić
@ Sieka
dnia 05.07.2022, 21:58
Ocena
komentarza:
40
Pytania lekarza uważam za bezczelne. Jakie znaczenie mają dla sprawy
pytania typu " ile razy żonę odwiedzał" i czy informował personel o stanie zdrowia.
Przepraszam to mąż pacjentki ma informować o stanie zdrowia żony
czy chyba na odwrót lekarz i personel informują męża w jakim stanie jest żona?
A już wywlekanie tematów jakoby był katem dla żony to cios poniżej pasa
i zachęcam męża p. Joanny do założenia kolejnej sprawy tym razem o zniesławienie
przez tego doktorka.
@ Olek
dnia 05.07.2022, 22:21
Ocena
komentarza:
32
Pan Doktor tymi pytaniami tylko potwierdził że chory , który dostaje się pod jego skrzydła powinien liczyć tylko na opiekę swojej rodziny...
Wysoki sąd zapewne jedmak tego nie zauważy...
@ hmm
dnia 06.07.2022, 10:06
Ocena
komentarza:
8
Przecież lekarz widząc zagrożenie życia może odwrócić się na pięcie i wytłumaczyć się że "był w szoku".
@ instruktor
dnia 05.07.2022, 23:19
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Łukasz
dnia 05.07.2022, 23:55
Ocena
komentarza:
19
Miałem w życiu dużo do czynienia z doktorem N. Nie jest to na pewno człowiek wybitnej kultury i ma swoje wady ale gdyby nie on, to nie pisałbym dziś tego komentarza. Można powiedzieć, że zawdzięczam mu życie i za to mu dziękuję. Lekarza w żaden sposób nie bronię, bo nie byłem świadkiem tego, co się tam działo i za rękę nikogo nie złapałem. Pragnę jedynie przypomnieć, że mimo swoich wad, ten człowiek uratował setki ludzi i ponadto mimo swoich umiejętności, jest on nadal tylko człowiekiem. Mam nadzieję, że sąd wyda sprawiedliwy wyrok, a rodzinie życzę ukojenia w bólu.
@ Do Łukasza
dnia 06.07.2022, 05:43
Ocena
komentarza:
18
Zgadza się Łukaszu - ten lekarz to jest człowiek. Jesteś wdzięczny za pomoc której Ci udzielił ale on nie zawsze jest człowiekiem. Przez czas kiedy jest w pracy i ma pomagać i leczyć ludzi to powinien pomagać i leczyć ludzi. Nie może do pacjentów odnosić się jak do bydła i leczyć jak ... (brak mi określenia). Jeżeli ktoś mi zwróci uwagę że postępuje źle to biorę to do przemyślenia a jeżeli się wypina na czyjeś uwagi i ma to daleko w d... to powinien ponieść konsekwencje.
@ do do Łukasz
dnia 06.07.2022, 06:15
Ocena
komentarza:
21
Gdzie ty człowieku żyjesz? Nie wiesz, że zwrócenie uwagi lekarzowi to zbrodnia a nawet zadanie pytania. To są ludzie nieomylni, którzy wypełniają wolę Boga i o czym tu można dyskutować.
@ Pacjent
dnia 06.07.2022, 07:46
Ocena
komentarza:
4
Nikt nie jest idealny , każdy ma wady ,zalety.
Wiem jedno , doktor uratował mi życie , za co mu z całego serca dziękuję.
@ Mix do @ pacjent
dnia 06.07.2022, 09:45
Ocena
komentarza:
13
Ciebie uratował innych nie. Ciesz się że jesteś w tej pierwszej grupie
@ Jan
dnia 06.07.2022, 08:18
Ocena
komentarza:
10
Biorą w łapę i tyle spotka ich karma
@ Bogdan
dnia 06.07.2022, 14:08
Ocena
komentarza:
-1
Jeśli masz dowody, że biorą w łapę zawiadom prokuraturę. Jeśli nie zgłosisz to Ciebie
powinien prokurator łapnac albo za ukrywanie
procederu przestępczego lub za oczernianie.
Jeśli ktoś dawał też prokurator powinien się
nim zająć.
@ kronikarz
dnia 06.07.2022, 08:47
Ocena
komentarza:
28
PROSZĘ nie usuwać mojego komentarza, ponieważ odnosi się bezpośrednio do opisanej sprawy oraz osób i zawiera tylko potwierdzony wyrokiem sądowym fakt!!!
Osoba (nie istotne lekarz czy grabarz) która w przeszłości została skazana za ucieczkę z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu jest w sprawach budzących wątpliwości NIEWIARYGODNA. Jeśli z miejsca wypadku odjechał lekarz nie udzielając pomocy rannemu, to jego wszystkie osiągnięcia zawodowe nie mają żadnego znaczenia w kontekście wiarygodności. Skoro ktoś, kto powinien w każdej sytuacji ratować ludzkie życie tak raz postąpił, to jaka jest pewność że nie mógł zlekceważyć zagrożenia czyjegoś życia w innej sytuacji??? Rodzina i oskarżyciele powinni bardzo brać to pod uwagę i każdą wątpliwość szczegółowo wyjaśnić.
@ kupa pofiatofy
dnia 06.07.2022, 09:43
Ocena
komentarza:
7
jesli wiedzial o dolegliwosciach to jak nieumyslnie spowodowal jej smierc umyslnie wypisal ja ze szpitala
@ Xx
dnia 07.07.2022, 14:36
Ocena
komentarza:
5
Jak lekarz miał informacje z usg że są płyny to nie powinien jej wypisywać. Mogli kobietę zostawić na obserwacji jeszcze
@ Gabi
dnia 06.07.2022, 09:48
Ocena
komentarza:
-1
Nie obwiniajcie wszyscy lekarza tylko dlatego,że pracuje w szpitalu, który słynie ze swoich niepowodzeń. W artykule jest napisane,że śp. gasła w oczach, 5 dni po zabiegu udała się na badanie, a mąż nie widział,że była w coraz to gorszym stanie? Śmiech na sali...tragedia,bo szkoda dziecka,ale widocznie mąż miał lepsze rzeczy na głowie niż opieka na cierpiącą żoną.
@ Viki
dnia 06.07.2022, 10:04
Ocena
komentarza:
19
To leczył ją mąż czy lekarze w szpitalu? To mąż jest specjalistą od spraw medycznych, czy ludzie którym życie tej dziewczyny zostało powierzone?
@ Gabi
dnia 06.07.2022, 10:30
Ocena
komentarza:
8
W sensie chodzi mi o to,że nawet jeśli ją wypuścili,a mąż widział,że jest w coraz gorszym stanie, to mógł zainterweniować i np. wezwać pogotowie
@ jan
dnia 06.07.2022, 11:04
Ocena
komentarza:
12
ale chodzi o to,że rodzina jednoznacznie stwierdza,że była w coraz lepszym stanie a nie gorszym.Gdyby była w coraz gorszym stanie to opiekujący się nią byliby oskarżeni,że nie udzielili pomocy.Opiekowali sie 8 dni.Gdyby nawet tak było to adwokat poinformowałby ich aby mówili,że stan sie poprawia,poniewaz sami wepchaliby się sprawe karna,którą to oskarzony natychmiast by wykorzystał.
Az tacy idioci to oni nie są.Na tym ten problem polega.Jak idziesz lub jedziesz samochodem i widzisz wypadek lub osobę potrzebującej pomocy i nie udzielisz jej w logiczny sposób lub zlekceważysz zdarzenie ,to masz z urzędu sprawę karną/np Gersdorf i wiele innych tego rodzaju zdarzeń,z monitoringu cię rozpoznają i postawią zarzut itd/.A skoro czuła się coraz lepiej to nie ma mowy o narażeniu.Pozostaje tylko kwestią, dlaczego pozostawiona samotnie w domu w dobrym stanie nagle umarła.czytajcie ze zrozumieniem co jest napisane.A te wypociny w zeznaniach to bla,bla,bez znaczenia dowodowego w sprawie.
Musi istnieć niepodważalny związek przyczynowo skutkowy pomiędzy podjęciem decyzji o wypisaniu z oddziału a skutkiem, uwzględniając także logiczny przedział czasowy pomiędzy zdarzeniami.
Niech nieuki nie zabierają się za analizę jak mają za ciasną głowę.W sprawach prawnych niech wypowiadaja sie prawnicy a nie każdy kto umie czytać i pisac i to jeszcze z błędami..
@ nauczyciel
dnia 06.07.2022, 11:23
Ocena
komentarza:
1
@jan, masz rację z tymi wypowiedziami i to jeszcze z błędami. Przeczytaj bazgroły, które umieściłeś w komentarzu a jednoznacznie stwierdzenie o "wypocinach" możesz sobie, jako typowemu nieukowi przypisać.
@ Xx
dnia 07.07.2022, 14:34
Ocena
komentarza:
-1
Dokladnie. Masz Viki rację to chyba lekarz i personel leczy a nie mąż czy rodzina.
@ Zofia
dnia 06.07.2022, 10:39
Ocena
komentarza:
3
Zamiast artykułu informacyjnego, jak zwykle własne wywody
@ ala
dnia 06.07.2022, 11:16
Ocena
komentarza:
18
Od samego początku dziwiło mnie to ,że skoro Pani źle się czuła i rekonwalescencja nie przebiegała prawidłowo nie szukali z rodziną pomocy gdzie indziej nawet chociażby prywatnie
@ ....
dnia 06.07.2022, 12:26
Ocena
komentarza:
6
Wierzchołek góry lodowej
@ czytelnik
dnia 06.07.2022, 17:42
Ocena
komentarza:
1
Po co ...i czemu ma służyć taka relacja z sali sądowej. Wielki żal i współczucie dla obydwu stron.
@ Pan X
dnia 06.07.2022, 19:20
Ocena
komentarza:
1
Układ jest prosty, żeby ubiegać się o zwrot kosztów pobytu w szpitalu trzeba być trzy doby. Jeżeli po dwóch dobach zostaniemy wypisani praktycznie automatyczne to szpital i ubezpieczyciel są zadowoleni. Po operacji dwie doby to bardzo mało czasu i wszystko się może zdarzyć i się zdarzyło jak w przypadku śp. Pani Joanny. Już dawno doktora N powinien zastąpić ktoś bardziej kulturalny i miły.
@ Jaślak
dnia 06.07.2022, 21:30
Ocena
komentarza:
1
W chirurgii nie chodzi o bycie miłym i kulturalnym...a tyle żyć ile on uratował nie uratował nikt inny w jaśle...
@ Pan Y
dnia 07.07.2022, 07:33
Ocena
komentarza:
9
Tyle razy ile ten lekarz stawał przed sądem (z różnych powodów), to chyba żaden w Jaśle mu nie dorównuje. To też chyba o nim świadczy.
@ Pan X
dnia 07.07.2022, 08:34
Ocena
komentarza:
0
Zawód lekarza to służba. W prywatnych gabinetach da się być kulturalnym i miłym.
@ Pacjentka
dnia 07.07.2022, 12:44
Ocena
komentarza:
0
Takiego specjalisty,chirurga onkologa z taką wiedzą medyczną,
doświadczeniem, intuicją Jasło już mieć nie będzie.
Jestem byłą pacjentką której pan doktor uratował życie.DZIEKUJE.
@ Trewq
dnia 07.07.2022, 13:10
Ocena
komentarza:
4
Ch.. mu zrobią, to lekarz
@ Xx
dnia 07.07.2022, 14:25
Ocena
komentarza:
11
Każdy z nas był w szpitalu albo mial kogoś bliskiego i nie oszukujmy się jak wygląda opieka. Tak naprawdę nie opiekuje się personel a rodzina. Poprosić pielęgniarkę o pomoc lub inną rzecz to bez kija nie podchodź bo traktują cie jak zło konieczne. Tak jakbyś im przeszkadzal
@ Justyna
dnia 10.07.2022, 17:22
Ocena
komentarza:
-1
Jak by sie czas wrocil ja tez poszlabym do sadu na szpital w Jasle i usmiercienie mi ojca w 3 dni.
@ Do justyny
dnia 10.07.2022, 21:17
Ocena
komentarza:
0
I pozwolilas na uamiercenie ojca przez cale trzy dni?
Co z ciebie za córka?
Karma do ciebie wroci i sama zaznasz samotnej smierci
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ta zbrodnia na zawsze zmieniła Jasło. 80 lat temu naziści dokonali likwidacji jasielskiego getta

   

  80 lat temu, w Jaśle rozegrały się wydarzenia, które stanowią jedną z najtragiczniejszych kart w historii miasta i jego mieszkańców. W sierpniu 1942 r. w ramach zrealizowanej przez niemieckiego okupanta, zbrodniczej akcji o kryptonimie „Reinhardt”, przeprowadzono likwidację getta w Jaśle. Jasielscy Żydzi zostali deportowani do obozu zagłady w Bełżcu, gdzie czekała ich śmierć z rąk nazistowskich oprawców. W środę uczczono ich pamięć, podczas obchodów 5. Dnia Pamięci o społeczności jasielskich Żydów.

 • Rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy podpisane. Polacy mogą już składać wnioski

   

  Przed kilkoma dniami Prezydent Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą o dodatku węglowym. 16 sierpnia br. (wtorek) Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska, poinformowała z kolei, że podpisane zostało rozporządzenie w sprawie wzoru o dodatek węglowy. Oznacza to, że Polacy mogą składać już stosowne wnioski w swoich gminach.

 • „Tour de Konstytucja PL” zawita do Jasła

   

  20 sierpnia br. na płycie jasielskiego rynku odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Tour de Konstytucja PL”. Wydarzenia organizowane przez fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, skupiają aktywistów, którym bliska jest idea społeczeństwa obywatelskiego oraz zasady demokratycznego państwa prawnego. Projekt, swoim patronatem objął były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który w najbliższą sobotę pojawi się w Jaśle.

 • Wiele twarzy pedagogiki

   

  Trwa gorący okres wybierania kierunku studiów i rekrutacji na Uczelnie. Wybierają świeżo upieczeni maturzyści i ci, którzy chcą podnieść swoje wykształcenie zyskując tytuł magistra. Możliwość podjęcia takich studiów jest także w Jaśle – jaką „magisterkę” można tutaj studiować?

 • W Jaśle świętowano 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

   

  Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W całym kraju odbywają się uroczystości państwowe i samorządowe, których celem jest upamiętnienie wiktorii, uznawanej za jedną z najbardziej chwalebnych w historii polskiego oręża. W Jaśle rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny, odprawioną w Sanktuarium Św. Antoniego.

 • Kawaleryjskie święto na „łąkach hubalowych” w Jaśle

   

  Choć Święto Kawalerii Polskiej przypada na dzień 31 sierpnia, to już dzisiaj mieszkańcy Jasła mogli oglądać w akcji kawalerzystów, którzy za cel obrali sobie pielęgnowanie tradycji jazdy polskiej. W ramach tegorocznego Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" zaprezentowano między innymi pokaz musztry konnej oraz konkurs władania lancą i szablą. „Łąki hubalowe” odwiedziły również grupy rekonstrukcyjne, przywożąc z sobą uzbrojenie i wyposażenie pochodzące z okresu I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego.

 • Tak wygląda dziś Wojsko Polskie. Na jasielskim runku odbył się piknik wojskowy

   

  W minioną sobotę na płycie jasielskiego rynku odbył się piknik wojskowy okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Żołnierze zaprezentowali najnowocześniejszy sprzęt, jaki znajduje się na wyposażeniu wybranych oddziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. W efekcie, sobotnie popołudnie z Wojskiej Polskim postanowiły spędzić tłumy jaślan. Największym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard 2A5.

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657