Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Samorządy zwierają szeregi w staraniach po nowe połączenie kolejowe Jasło - Stróże

77

Do niedawna Jasło było czarną plamą na mapie pasażerskich połączeń kolejowych. Od kilku lat jednak, przede wszystkim za sprawą konsekwentnych działań kolejowych aktywistów, przewoźnicy oraz jednostki samorządu terytorialnego, na barkach, których spoczywa organizacja publicznego transportu zbiorowego, małymi krokami poszerzają ofertę dla pasażerów pociągów. Decyzje o uruchomieniu połączeń kolejowych do Krakowa, czy też Krynicy okazały się ze wszech miar trafione. Mieszkańcy regionu jasielskiego i nie tylko, chętnie wybierają pociąg jako środek transportu. Nic więc dziwnego, że przedstawiciele kilku samorządów, w tym Miasta Jasła i Powiatu Jasielskiego rozpoczęli kampanię, której celem będzie uruchomienie regularnych połączeń na trasie Jasło – Gorlice – Stróże. Sojusznikiem w tej kampanii jest spółka SKPL, która gotowa będzie obsługiwać takie połączenie.

fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Do 2016 r. mieszkańcy Jasła i regionu jasielskiego nie mogli być w pełni zadowoleni z oferty, jaką proponowali im wówczas organizatorzy publicznego transportu zbiorowego oraz przewoźnicy kolejowi. W kolejnych rozkładach jazdy znajdowali wprawdzie kilka par pociągów, którymi mogli regularnie podróżować do stolicy województwa podkarpackiego, lecz było to zdecydowanie zbyt mało, aby zaspokoić rosnące oczekiwania pasażerów. Światełkiem w tunelu, które dało nadzieję na ostateczne wyjście z kolejowego marazmu, okazało się weekendowe połączenie Kraków – Jasło – Kraków. Na linii nr 108 po długiej przerwie znów zaczęły kursować pociągi, którymi przede wszystkim młodzież studencka mogła wygodnie i tanio podróżować do Krakowa. Połączenie szybko zyskało dużą popularność i do dzisiaj znajduje się w rozkładzie jazdy pociągów. W kolejnych latach przyszedł czas na uruchomienie wakacyjnych połączeń Jasło – Krynica-Zdrój – Jasło, do czego swoją rękę przyłożyli aktywiści zrzeszeni w inicjatywie społecznej „Kolej na Jasło” oraz regularnego połączenia Zagórz – Kraków Główny – Zagórz przez Jasło. Otwarcie w kierunku zachodnim przyniosło korzyści zarówno przewoźnikom, w tym spółkom Koleje Małopolskie oraz PKP Intercity, jak również pasażerom. Pociągi stały się dla mieszkańców regionu jasielskiego atrakcyjną alternatywą dla transportu autobusowego i samochodowego.

Rosnące zainteresowanie pasażerów transportem kolejowym przykuwa coraz większą uwagę samorządów, które w jego rozwoju widzą szansę na zapewnienie swoim mieszkańcom nowych możliwości w dotarciu do szkół, czy też zakładów pracy. Stąd też przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatów: jasielskiego i gorlickiego postanowili zewrzeć szeregi w staraniach o uruchomienie stałych połączeń kolejowych na trasie Jasło – Stróże – Jasło. W miniony poniedziałek (16 stycznia br.) odbyli oni naradę w tej sprawie. W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach wzięli udział między innymi: burmistrz Jasła Ryszard Pabian, starosta jasielski Adam Pawluś, starosta gorlicki Stanisław Kaszyk, wójt gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, czy też wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając. Nie zabrakło również Adama Filara reprezentującego inicjatywę społeczną „Kolej na Jasło” oraz Tomasz Przepióra - dyrektor przewozów pasażerskich SKPL Cargo Sp. z o.o.

W zamyśle uczestników spotkania, pociągi relacji Jasło – Stróże – Jasło przez Biecz i Gorlice, kursowałyby w ramach regularnego połączenia, którego operatorem miałaby zostać spółka SKPL Cargo Sp. z o.o. Zainteresowanie ze strony przewoźnika, znanego doskonale pasażerom z południowych regionów Polski (spółka realizuje połączenia Zagórz – Kraków – Zagórz), ma w tym kontekście absolutnie kluczowe znaczenie. Wytrąca bowiem z rąk władz samorządowych województwa podkarpackiego oraz przewozów regionalnych ewentualny argument, według którego uruchomienie połączenia w kierunku Gorlic jest nierealne z uwagi na brak możliwości zapewnienia taboru dla jego obsługi. Środki finansowe na realizację połączenia miałyby pochodzić z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie oraz jednostek samorządu terytorialnego zainteresowanych uruchomieniem nowego połączenia. O tym, czy władze samorządowe województw: małopolskiego i podkarpackiego, będą zainteresowane współfinansowaniem projektu, okaże się w toku rozmów, których można spodziewać się w najbliższych miesiącach.

W najbliższych tygodniach ma zostać opracowana wstępna propozycja rozkładu jazdy pociągów, którymi pasażerowie podróżowaliby z Jasła do Stróż. Wstępnie mówi się o trzech parach pociągów. Zadnie przygotowania projektu rozkładu jazdy scedowano na Adama Filara, reprezentującego „Kolej na Jasło”. -  Założenie jest takie, aby w ramach połączenia do Stróż kursowały od poniedziałku do piątku trzy pary pociągów. Tym samym, mieszkańcy Jasła i pozostałych miejscowości w powiecie jasielskim, czy też mieszkańcy powiatu gorlickiego, będą mogli bez przeszkód dotrzeć rano do pracy lub szkoły, a następnie wrócić do swoich domów. Zależy nam na tym, aby pociągi relacji Jasło – Stróże były skomunikowane z pociągami, którymi pasażerowie będą mogli podróżować dalej, na przykład w kierunku Nowego Sącza, Tarnowa i Krakowa. Naszą intencją będzie też skomunikowanie tych pociągów z pociągami relacji Jasło – Rzeszów. W tym przypadku chcemy zapewnić pracownikom zakładów zlokalizowanych w warzyckiej strefie przemysłowej, możliwość dotarcia między innymi do centrum Jasła w atrakcyjnej dla nich porze. Jestem przekonany, że takie połączenie cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem pasażerów – przekonuje Filar.   

Uruchomienie połączenia kolejowego relacji Jasło – Stróże – Jasło stanowiłoby z pewnością kolejny, ważny krok na drodze do ograniczenia wykluczenia transportowego mieszkańców Jasła i regionu.

MD

Napisany dnia: 22.01.2023, 08:54
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ TAK DLA ZMIAN
dnia 22.01.2023, 09:12
Ocena
komentarza:
57
Kiedy chodzi o propagandę wyborczą, to Pan Burmistrz obok Pana Starosty do zdjęcia pozuje. To jest po prosu żenujące.
@ jolla
dnia 22.01.2023, 10:14
Ocena
komentarza:
24
pogodzili się przy opłatku
@ prawda
dnia 22.01.2023, 12:18
Ocena
komentarza:
37
Niemożliwe żeby Pawluś coś scedował. On tak zawsze każe coś komuś opracować a potem wyrzuca do kosza i każe zrobić tak jak on chce. A potem będzie źle ale Pawluś zwali winę na pana Adama Filara. Cały PIS. Nie umie ale mądrzejszego nie posłucha. Zadufany PIS.
Ostatnio wymyślił że na ścieżce rowerowej na Czackiego zbuduje barierki odgradzające pas dla pieszych i pas dla rowerów. I on to zrobi. Znowu będziemy w telewizji. Kurowska i Pawluś. Dobrana para.
@ Paniera
dnia 22.01.2023, 13:48
Ocena
komentarza:
12
Taka gruba checa bez Peca?
Przecież przed objęciem tronu woził się koleją!
@ Złodziej
dnia 22.01.2023, 14:18
Ocena
komentarza:
17
Barbara Jasło Kraków 47 zł. Pociag Wrocław Tarmow 47 zł.
@ Babka
dnia 22.01.2023, 15:35
Ocena
komentarza:
5
Ale ciemny suweren to kupi bo kupuje od lat a potem pyskuje...
@ do @Złodziej
dnia 22.01.2023, 15:53
Ocena
komentarza:
-11
Bredzisz. Najtańszy kolejowy bilet 2 kl na trasie Wrocław Tarnów 88 zł. Nie pisz bzdur!!!
@ :)
dnia 22.01.2023, 17:07
Ocena
komentarza:
-12
może do Tarmowa a nie Tarnowa
@ ixi
dnia 22.01.2023, 22:33
Ocena
komentarza:
4
Robią wszystko żeby nie zrobić! .Aby gonić króliczka, oby nie dogonić, no bo jeszcze trzeba będzie wsiąść za coś odpowiedzialność! A to, to nie! Lepiej obiecywać, gadać i za nic brać pansje!!Ci ludzie powinni wylecieć na zbitą twarz za marnowanie pieniędzy i czasu. Kiełbasę wyborczą niech sobie wsadzą..w LGBT
@ ixi
dnia 22.01.2023, 22:35
Ocena
komentarza:
11
To samo robią z obiecankami w sprawie budowy zapory Kąty Myscowa..od stu lat..od wyborów do wyborów.
@ CHECA
dnia 23.01.2023, 07:00
Ocena
komentarza:
-7
Hecą jest pisanie z bykami ortpgraficznymi!
@ Paniera
dnia 23.01.2023, 08:42
Ocena
komentarza:
3
Jak widać wyżej
@ Darek
dnia 23.01.2023, 23:04
Ocena
komentarza:
-1
1h 40min pociągiem do Rzeszowa 65km
Sukces... Rzeczywiście...
@ Miś
dnia 22.01.2023, 09:23
Ocena
komentarza:
32
Może lepiej byłoby przedłużyć kurs i startować z Jasło Fabryczne. Może ten przystanek zacząłby funkcjonować zgodnie z zamysłem. Tylko do tego trzeba by dostosować rozkład żeby np pociąg przyjeżdżał 15 minut przed zmianą a nie 15 minut po...
@ Paniera
dnia 22.01.2023, 14:26
Ocena
komentarza:
17
Oni mają wywalone na to! Urzedasy przyjeżdżają na jedną zmianę i parkują na strzeżonych przez SM parkingach!
@ Dworzec PKP
dnia 22.01.2023, 09:28
Ocena
komentarza:
38
Wspaniale do tych wizji oszałamiającego wprost rozwoju węzła PKP wpisuje się ruina budynku dworca jako wizytówki miasta Jasła, jako świadectwo mizerii, niemocy i braku pomysłu na ten obiekt.
Huczne zapowiedzi o węźle komunikacyjnym można włożyć między bajki z mchu i paproci, w to samo miejsce gdzie jest zapowiadana budowa lodowiska, czy drogi KDZ-5.
Jedyne co się na pewno uda to podtrzymanie inkubatora, Genu, budowa ławki Dudusia i może parę łąk umajonych czy kwietnych.
Tak trzymać! Byle do wiosny! Następnej, za rok.
@ wsiur
dnia 22.01.2023, 09:31
Ocena
komentarza:
25
grunt sie pali, zalosne te zabiegi na koniec kadencji...
@ prawda
dnia 22.01.2023, 12:23
Ocena
komentarza:
20
Pawluś fotoografował sie z nożyczkami pracowicie przez kilka lat. Uroczyście otwierał nawet po kilka razy ten sam kawałek chodnika. Parcie na szkło ma. Tak go nauczył partyjny kolega. Nieważne jak mówią, byle mówili o tobie.
@ Starostwo
dnia 23.01.2023, 08:04
Ocena
komentarza:
1
Pan Pawluś coś robi i to widać. Był kiedyś starosta (nauczyciel!!!)Sepioł który przez 11 miesięcy zniszczył powiat i PiS wyrzucił go z partii.
@ do@Starostwo
dnia 23.01.2023, 08:51
Ocena
komentarza:
13
Ten Sepioł, po tym co zrobił jeszcze uczy?
@ Ekipa
dnia 22.01.2023, 09:36
Ocena
komentarza:
12
Patrząc na fotkę widzę, że uśmiechy wzbudzają zaufanie do kolejnych obietnic i zapowiedzi.
Zwieramy szyki: z Nowym Rokiem raźnym krokiem!
Czego jak czego ale entuzjazmu nie brakuje - przynajmniej u włodarzy.
Parząc na tą ekipę chyba nikt nie wątpi w odbudowę roli węzła kolejowego w Jaśle- przynajmniej 10% tego co dawniej było - na początek.
P.S. Fotka chyba zrobiona z drona, bo wielcy ludzie wydają się jakby mali, a może są mali?
@ jan
dnia 22.01.2023, 09:36
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ jozek
dnia 22.01.2023, 09:41
Ocena
komentarza:
7
Gorlice sa tylko pol metra nad zatopionym na dnie mulu Jasle. Po co tam jechac? Chyba na bazar z brudasami
@ śniegołom-śniegował
dnia 22.01.2023, 09:42
Ocena
komentarza:
14
A nasz pan starosta jako jedyny w firmowym palcie. Zaś kolejny pon do palta ubrał trampki, tak ubrać może sie tylko ambasador bo jemu to przystoi.
@ Law
dnia 22.01.2023, 09:49
Ocena
komentarza:
13
Mnie się wydaje, że faktycznie najlepiej ubrany to jest ten Pan po prawej w tym przyciasnym płaszczyku oraz Pan na środku w niebieskim krawacie. Zadali szyku.
@ David Voliński
dnia 22.01.2023, 09:58
Ocena
komentarza:
29
Dla mnie wszyscy wyglądają jak rozrośnięty nieco Gang Olsena.
@ prawda
dnia 22.01.2023, 12:25
Ocena
komentarza:
10
Gdzie można kupić kurteczkę firmową z napisem Zaklad Karny ?
@ Koszyczek
dnia 23.01.2023, 07:10
Ocena
komentarza:
5
Pan obok niebieskiego krawata zaplótł koszyczek z niewiedzy co zrobić z rękami. Mógłby wzorem amerykańskich polityków wsadzić je do kieszeni. Tylko, że nasi wolą wkładać swoje ręce w inne
kieszenie, najlepiej podatników.
Najgorsze, że zajumana podatnikom kasa jest marnowana na bzdurne zabawki lub promocję snów o potędze.
@ Jasłowski Arnold
dnia 22.01.2023, 09:44
Ocena
komentarza:
6
No i co ... mamy dofinansowywać trasę pociagu dla max 7 osób dziennie
@ prawda
dnia 22.01.2023, 12:26
Ocena
komentarza:
10
Może czyjaś córka tam mieszka i po prosto jej sie to należy
@ Do@Jasłowski...
dnia 23.01.2023, 08:11
Ocena
komentarza:
14
Pociągiem będą jeździć Ci którzy teraz Barbarą, tylko pociąg to 1/3 ceny. w ludzkich warunkach, nie jak w konserwie.
@ Woytazzz
dnia 22.01.2023, 10:01
Ocena
komentarza:
4
"Założenie jest takie, aby w ramach połączenia do Stróż kursowały od poniedziałku do piątku trzy pary pociągów. Tym samym, mieszkańcy Jasła i pozostałych miejscowości w powiecie jasielskim, czy też mieszkańcy powiatu gorlickiego, będą mogli bez przeszkód dotrzeć rano do pracy lub szkoły, a następnie wrócić do swoich domów"

Mieszkańcy odstawią samochody dowożące ich pod bramę zakładu na rzecz pociągu kursującego 3 razy na dobę? Ten gość mówił to na poważnie?
@ pracownik
dnia 22.01.2023, 10:08
Ocena
komentarza:
12
Spójrz na gościa. Czy odnosisz wrażenie, że on ma pojęcie o dojeżdżaniu do pracy pociągiem? Ot wymyślił sobie taką inicjatywę, która ma niewiele wspólnego nie tylko z ekonomią ale z wieloma innymi sprawami i teraz pozuje sobie do fotek i na spotkania jeździ. W obecnych czasach to jest trendy.
@ Niebinarny oficer
dnia 22.01.2023, 14:50
Ocena
komentarza:
7
Janusz z Grażynką muszą być dowiezieni pod samą bramę bo nie są w stanie przejść 100 metrów na piechotę
@ Janusz i Grażyna
dnia 22.01.2023, 15:55
Ocena
komentarza:
4
Nie musimy, ale możemy i w dodatku o wiele taniej, bez marznięcia i czekania na spóźniony szynobus. Proste i logiczne.
@ Niebinarny oficer
dnia 22.01.2023, 16:07
Ocena
komentarza:
3
Ojej bo Janusz z Grażynką zamarzną czekając na szynobus
@ :(
dnia 22.01.2023, 17:11
Ocena
komentarza:
2
Pociąg z Krakowa w tym roku tylko 3 (trzy!) razy przyjechał punktualnie. Punktualnie to znaczy do 5 minut opóźnienia.
@ INGA
dnia 23.01.2023, 08:06
Ocena
komentarza:
11
Bus BARBARA z Krakowa,nigdy nie przyjeżdża planowo, bez względu na warunki i dobrze.
@ Niebinarny oficer
dnia 23.01.2023, 12:05
Ocena
komentarza:
7
Bus Barbara bilet do Krakowa 50 zł, jadę pociągiem płaciłem po zniżce 20 zł
@ ×otomoto
dnia 22.01.2023, 10:37
Ocena
komentarza:
1
Zeby wam te zwieracze szykow nie popuscily
@ anegdota
dnia 22.01.2023, 10:38
Ocena
komentarza:
12
Ongiś pociągiem Jasło - Stróże podróżowało kilku stróżów na ...konferencję w ... Stróżach. Jakież było ich zdziwienie, gdy konduktor wysiadłszy z wagonu oznajmił: "stróże ... wysiadać". Zachodzili w głowę skąd ów pracownik bądź co bądź kolei wiedział, że właśnie oni mają wysiadać.
@ fgdf
dnia 22.01.2023, 14:51
Ocena
komentarza:
-5
stary kawal jak swiat i twoje jelito grube :)
@ stróż to dozorca
dnia 26.01.2023, 10:13
Ocena
komentarza:
1
Odezwał się stróż zwany ochroniarzem.
@ Lulek
dnia 22.01.2023, 10:49
Ocena
komentarza:
-3
Kto tymi pociągami jeździł? Powietrze i obsługa składu
@ do@Lulek
dnia 23.01.2023, 08:13
Ocena
komentarza:
13
Ci co teraz jeżdżą Barbarą.
@ Mieszkaniec
dnia 22.01.2023, 11:47
Ocena
komentarza:
5
Mam nadzieję, że zostaną w tych Gorlicach.
@ Mieszkaniec jasla
dnia 22.01.2023, 12:05
Ocena
komentarza:
4
OMG Luis de fines mieszka w gorlicach
@ ProKolej
dnia 22.01.2023, 12:31
Ocena
komentarza:
10
tak, tak, tak dla tego pomysłu. Pokażmy wszystkim że ludzie chcą pociągów takiej relacji. Zawsze chcieli ale X lat temu wprowadzili takie godziny kursowania, które spowodowały że ludziom nie pasowały do pracy, do szkoły.. i była dobra wymówka co likwidacji, że nie rentowne. W dzisiejszych czasach gdzie chcą ograniczyć spaliny samochodów powró do kolei jest idealnym pomysłem. Tylko trzeba z głową ustalić rozkład jazdy.
@ :)
dnia 22.01.2023, 17:13
Ocena
komentarza:
-3
No to trza sprawdzić kiedy jego córeczce pasuje i załatwione. Bo im się to poprostu należy.
@ koscielny
dnia 22.01.2023, 12:36
Ocena
komentarza:
7
Kiedy Przystanek PKP w Brzezówce będzie
@ Frej
dnia 22.01.2023, 12:51
Ocena
komentarza:
4
Panie Starosto będą fajerwerki ? A tak już zupełnie serio...jeżeli chodzi o kolej jasielską , to wielkie brawo i uznanie dla Pana Filara za to co dla niej zrobił, ile czasu i serca włożył w to ! Dziękujemy takich ludzi , to miasto potrzebuje w wielu dziedzinach
@ pytanie
dnia 22.01.2023, 12:58
Ocena
komentarza:
0
Co to wkładanie czasu i serca konkretnie przyniosło dla mieszkańców Jasła? Tylko konkretnie. Czy przyczyniło się do jakiegokolwiek rozwoju Jasła? Nie mam na myśli kilku dodatkowych etatów dla pracowników spółek kolejowych, które koś nieustannie musi dotować. A ską się biorą pieniądze na dotację? Z wkładania czasu i serca? Być może.
@ Frej
dnia 22.01.2023, 21:13
Ocena
komentarza:
12
Od 37 lat mieszkam w Jaśle, jakoś dziecko pamiętam pociągi zapchane do krosno, rzędowa ( klasyki dwupiętrowe) młode lata oglądałem jak dworzec tętnił pustką..teraz serce się raduje gdy widzę ile ludzi rano stoi na dworcu..na wakacjach kierunek slowacja , krynica i tłumy ludzi...bie zawsze trzeba patrzeć pod kątem ile miejsc pracy i co dalo ...bo z dotacji są rownie chodniki po których chodzi góra 10 osób dziennie tzn ze po co były robione? Zmień tok myślenia...a żeby dostać dotacje to naprawdę nie takie to proste jak napisanie Twojego komentarza...jesteś typem człowieka, który pewnie na wszystko narzeka trochę więcej dystansu nabierz do pewnych spraw
@ bolo
dnia 22.01.2023, 13:05
Ocena
komentarza:
30
A co tam robi syneczek mamusi, który szykuje się na stołeczek jasielskiego burmistrza? Udaje że się na czymś zna?
@ (:-:)
dnia 22.01.2023, 17:15
Ocena
komentarza:
19
syneczek mamusi ciągle gdzieś się wozi ze słońcem powiatu ciekawe kto komu włazi
@ Haha
dnia 22.01.2023, 13:15
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Mieszkaniec Krempnej
dnia 22.01.2023, 13:20
Ocena
komentarza:
10
Serdeczne Buk zapłac tym wszystkim na zdjęciu za uruchomienie połączenia do Gorlic bo teraz będe miał łatwiej dojechac z Krempnej do Gorlic. przyjade sobie do Jasła samochodem a dalej koleja do Gorlic a następnie 1,5 km pieszo do fabryki.
@ Grzeszny
dnia 23.01.2023, 05:38
Ocena
komentarza:
8
Jak przyjedziesz do Jasła to postaw sobie auto na 20 lecia bo na stacji PKP zamiast parkingu jest auto komis ,tam nie zaparkujesz ,
@ Do Mieszkańca Krempnej
dnia 24.01.2023, 05:27
Ocena
komentarza:
3
Buk?
Za taką ortografię należą się okłady BUKOWE !
@ Niebinarny oficer
dnia 22.01.2023, 14:51
Ocena
komentarza:
7
W Jaśle to tylko nastawiać mcdonaldów, wtedy Janusze i Grażynki będą wniebowzięte bo nie trzeba będzie do Krosna jechać. Januszowi i Grażynce nie chce się obiadu w weekend zrobić, wolą jechać do Krosna i nażreć się tego syfu.
@ Janusz i Grażyna
dnia 22.01.2023, 16:12
Ocena
komentarza:
14
Jak będzie pociąg do Gorlic to raz w tygodniu będziemy mogli wybrać się na targ do rumuńskich sprzedawców.
@ Grzeszny
dnia 23.01.2023, 05:47
Ocena
komentarza:
6
W Jaśle to szmateksy to podstawa kolejki jak za miesem w PRL u
@ KKK
dnia 22.01.2023, 14:59
Ocena
komentarza:
7
Rzeszówek da wam SKPL aż się zdziwicie. U nich na południe od stolycy nie ma prawa nic istnieć. Sanok i sąsiednie powiaty chciały zrobić własną kolej i nie ma takiej zgody z centrali. Tylko PR i PKA, a że jedni nie mogą poza najbliższy węzeł województwa a drudzy 30km od Rzeszówka, choć ustawa mówi o 50 to się obejdziecie smakiem. Do tego wyjdą na wierzch rzeczy, że da się kilka razy taniej ludzi wozić niż ustawki z władzami na kilka lat, z regularnymi podwyżkami dla pasażerów. Tylko w piątki i niedziele eksport młodych do obozów nauki i pracy w Rzeszówku i Krakówku. A nie daj Bóg jakieś skomunikowanie czy informacje w Krakówku i Rzeszówku, ze można dalej jechać. Kilka lat temu pusty SA140 jeździł do Zagórza po przyjeździe Hubala - pusty, bo ani w Krakówku, ani w Rzeszówku nikt na rozkładach czy tablicach informacyjnych nie wiedział, że można dalej pojechać. Linia z Podłęża do Nowego Sącza dalej w papierach funkcjonuje od kilku lat, jak ogłoszą przetargi to może za 2 lata ktoś wejdzie w teren, o ile inflacja go nie zje.
@ (:-:)
dnia 22.01.2023, 17:16
Ocena
komentarza:
4
SKPL nic nie ma do gadania jak nasze słońce powiatu pier..olnie reka w stół i zraz wszystko bedzie tak mu sie przynajmniej zdaje
@ jolla
dnia 22.01.2023, 22:04
Ocena
komentarza:
0
Rzeszówek i Krakówek przestaly być konkurencyjne 15 lat temu
@ lans elyt
dnia 22.01.2023, 16:06
Ocena
komentarza:
9
Jeżeli włodarze na czele z burmistrzem nie chcą i nie potrafią odpowiedzieć na wielokrotnie zadawane "akademickie" pytanie w formie ustnej pisemnej a dotyczące tego ; czy ich decyzje i działania nie dyskryminują mieszkańców miasta ??? - to o czym tu mówimy ???
@ Niebinarny oficer
dnia 22.01.2023, 17:51
Ocena
komentarza:
0
Janusze wszystko krytykują, pociąg do Krynicy też krytykowali
@ wyborca
dnia 22.01.2023, 19:01
Ocena
komentarza:
13
Kiedy będzie połączenie kolejowe z Jasła pod zaporę w Kątach ? Dlaczego rozebrano tory do Gamratu?
@ wyborca
dnia 22.01.2023, 19:03
Ocena
komentarza:
6
W Niemczech semafory ,szlabany(zapory) na przejazdach dalej mają mechaniczne a w Polsce tory sie rozbiera a teraz by sie przydały
@ Ehh
dnia 22.01.2023, 20:23
Ocena
komentarza:
7
To od razu przydałby się porządny remont dworca kolejowego bo ten obecny to do niczego się już nie nadaje
@ xddddddd
dnia 22.01.2023, 23:41
Ocena
komentarza:
5
starają się pokazać oprzed wyborami, że coś robią... tzn, że marnują publiczne pieniądze! A później i tak wyjdzie jak zwykle.
@ koment
dnia 23.01.2023, 07:12
Ocena
komentarza:
5
Zwieranie szeregów odbywa się od dłuższego czasu zwłaszcza na linii Starostwo - Urząd Miasta.
@ Do Ehh
dnia 23.01.2023, 07:24
Ocena
komentarza:
6
Remont ruiny by otrzymać nieco odmalowaną ruinę po liftingu. Jedyne sensowne rozwiazanie to "remont" polegający na rozbiórce i budowie nowoczesnego dworca jakicb PKP wybudowała już kilkadziesiąt w Polsce ale na swoich, własnych działkach, a miasto kupiło od PKP tą działkę.
Tak oto PKP ma Jasło z głowy , a miasto ma działkę ze strupem na 4 literach.
@ Janusz
dnia 23.01.2023, 18:25
Ocena
komentarza:
1
Panowie Nie róbcie jaj kwadratowych temat poważny
@ ?
dnia 23.01.2023, 18:25
Ocena
komentarza:
0
1. Stanisław Kaszyk jest wicestarostą (a nie starostą, jak tutaj napisano) powiatu gorlickiego.
2. Dlaczego nie było przedstawiciela Urzędu Miasta Gorlice?
@ Woo
dnia 24.01.2023, 13:49
Ocena
komentarza:
0
Burmistrz Gorlic stoi w drugim rzędzie. Chłopak słusznego wzrostu, ale słabo go widać, bo tam same tęgie chłopy były. No i pewnie tęgie głowy.
@ Efekt
dnia 24.01.2023, 08:57
Ocena
komentarza:
2
Co by to dało gdyby przybył? Jeszcze jeden do propagandowego zdjęcia?
Efekt ewentualnej współpracy tych dwóch miasteczek byłby taki jak gdyby niósł ślepy kulawego.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657