Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Skromne obchody Dnia Strażaka

16

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Z powodu pandemii Covid-19 zrezygnowano z tradycyjnych obchodów. Nie było mszy świętej ani dostojnych gości, w tym emerytowanych komendantów jasielskiej jednostki.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz złożeniem meldunku komendantowi powiatowemu PSP w Jaśle przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Edwarda Gronka.

Choć obchody z okazji święta wszystkich strażaków odbywały się za zamkniętymi drzwiami w wąskim gronie pracowników komendy, nie zabrakło listów z życzeniami od marszałka Sejmu, ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej które zostały odczytane.

Szczególnym wydarzeniem dla poszczególnych funkcjonariuszy KP PSP w Jaśle są nominacje na wyższe stopnie służbowe. W tym roku Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej z dniem 4 maja 2021 r. nadał:

stopień starszego ogniomistrza: ogn. Mariuszowi Barze, Mirosławowi Grzesikowi, Łukaszowi Labutowi, Wojciechowi Turczykowi,

stopień ogniomistrza: mł. ogn. Markowi Gruszkosiowi, Pawłowi Tokarzowi,

stopień sekcyjnego: st. str. Bartomiejowi Doktórowi, Mateuszowi Kucińskiemu, Tomaszowi Zającowi i Markowi Zawiszy.

Komendant Główny PSP nadał stopień brygadiera mł. bryg. Piotrowi Śmietanie. Wręczenie aktu awansu na wyższy stopień służbowy odbędzie się 20 maja br. w KW PSP w Rzeszowie.

Komendant powiatowy bryg. Piotr Śmietana podziękował wszystkim funkcjonariuszom za ich codzienną służbę i życzył wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, a także osobistym.

id

fot. KP PSP w Jaśle/bryg. Jan Szeląg

Napisany dnia: 04.05.2021, 22:48
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ed
dnia 04.05.2021, 23:30
Ocena
komentarza:
14
brawo Strazacy. Szczesc Boze.
@ Strażak stary
dnia 05.05.2021, 00:47
Ocena
komentarza:
-3
Uroczystości takie jakie czasy. No i jacy rządzący. Przed wybuchem pandemii też nie było różowo. Najpierw kaczy rząd zapomniał zapraszać przedstawicieli Zarządu Głównego O SP a uroczystośc następnie rząd kantował na i kantuje na podatku VAT , potem chcieli rozbić jedność OSP przez różne podchody i fałszywa narrację. M.inn próbowali założyć konkurencyjny związek ochotniczy ale tyle im to wyszło co rozmazany śpik po brodzie. Ż tych ich starań jasno przyświeca ich staranie. Zniszczyć i podporządkować OSP przewodniej sile narodu. Nie wiedzą tylko ciubaryki że to nie udało się państwom Zakroczym czyli Prusom Rosji i Austrii, nie udało się niemieckim faszystów ani komunistom. Nie uda się i im.
@ city
dnia 05.05.2021, 01:38
Ocena
komentarza:
10
Na kogo głosowali strażaki jak nie na Dudę, bo obiecanka była wygrania wozu strażackiego jednego na całe województwo, niech mają pretensje sami do siebie.
O tych strażackich wozach (nawet kartonowych) to jakoś nie słychać przez rok pewnie wszyscy zapomnieli.
@ 123
dnia 05.05.2021, 05:05
Ocena
komentarza:
3
I jak zwykle polityka .Podziękowania dla straży!
@ 123
dnia 05.05.2021, 05:09
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ BMW
dnia 05.05.2021, 16:31
Ocena
komentarza:
2
Jan Muzyka napisał podziękowania iżyczenia dla strażaków. Pawluś go zplagiatował.
@ Żona Strażaka
dnia 05.05.2021, 05:44
Ocena
komentarza:
7
[Komentarz nie na temat]
@ Komentator
dnia 05.05.2021, 06:01
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ wilk
dnia 05.05.2021, 08:47
Ocena
komentarza:
-4
Tych pyskaczy to chętnie pogoniłbym w ćwiczebnej komorze gazowej , po krótkim szkoleniu oczywiście . łyknęliby co nie co ze straży i to i potem troszke spokornieli zamiast pisać głupie komentarze .
@ emeryt
dnia 05.05.2021, 10:08
Ocena
komentarza:
2
ciekawe czy o strażakach z Gamratu i Rafinerii tez pamietaja
@ Emericik
dnia 05.05.2021, 10:27
Ocena
komentarza:
4
Ich zawsze olewali i teraz teź,ale dziwi mnie,że radny strażak zapomniał o zasadach zatrudnienia w Gamracie - nic nie robił tam ani w psp.
@ ostatni sprawiedliwy
dnia 05.05.2021, 11:10
Ocena
komentarza:
1
Skromne bo odgórnie idzie nagabywanie do igłowania.
@ figo
dnia 05.05.2021, 11:43
Ocena
komentarza:
0
jasielska straż brutalnie rozprawiła się ze strażakami z rafineri i gamratu
@ Zebra
dnia 05.05.2021, 17:23
Ocena
komentarza:
3
Pozdrawiam Pana Edwarda i cała załogę.
@ Baca
dnia 07.05.2021, 21:44
Ocena
komentarza:
1
Skromne bo co za mało wypili.
@ szejan
dnia 10.05.2021, 07:58
Ocena
komentarza:
0
Dlaczego "ciecia" osoba w państwie nie przesłała życzeń dla strażaków. Nie ma kopert nie ma życzeń.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105