Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sportowe sukcesy w roku 2019 Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

3

W roku 2019 zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów startowali w licznych zawodach rowerowych, triathlonowych i biegowych. Duża ich część zaliczała się do klasyfikacji generalnej danego cyklu. 

Najwięcej startów zawodnicy JSC zaliczyli w ramach Maratonów Rowerowych MTB Cyklokarpaty. W ramach tego cyklu nasi zawodnicy 16 razy stawali na podium, w tym: 6 razy na pierwszym i 8 razy na drugim miejscu na najtrudniejszym dystansie Giga. Na dystansie Mega po jednym razie zajmowaliśmy 2 i 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej tego cyklu wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

Mega M3  - Mateusz Dachowski 6 miejsce

               - Sebastian Cyran 18 miejsce

Mega M4  - Artur Gorczyca 5 miejsce

               - Adam Poniatowski 6 miejsce

               - Krzysztof Kosiek 8 miejsce

Giga Open i w kat. M3 Tomasz Leśniak zwyciężył.

Drużynowo JSC zajęło 3 miejsce.

W ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC odbyło się 9 wyścigów, a do klasyfikacji generalnej brano pod uwagę 6 najlepszych wyników. W tym cyklu zawodów zawodnicy JSC aż 25 razy stawali na podium w swych kategoriach wiekowych. Na pierwszym miejscu – 6 razy, na drugim – 9, a na trzecim – 10. W klasyfikacji generalnej w kategorii Master I, Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce, a w kategorii Master II, Artur Gorczyca – 2.

Kolejnym cyklem w ramach maratonów rowerowych MTB była „Szprycha”. Wyścigi rozgrywane były na terenie województwa podkarpackiego na dwóch dystansach: Maxi i Mini. Również i tutaj startowali zawodnicy z Jasła, a ich wyniki klasyfikacji generalnej prezentują się następująco:

Dystans Maxi – Mateusz Dachowski 8 miejsce w kategorii M3 i Krzysztof Kosiek 7 miejsce w kategorii M4.

Dystans Mini – Sebastian Cyran otarł się o podium zajmując 4 miejsce.

Jednym z najtrudniejszych wyścigów tego sezonu była trzydniowa etapówka Dukla Wolf Race. Znowu nasi zawodnicy stanęli na podium. W kategorii Team MIX – Łukasz Rak i Katarzyna Czepiel – Rak zwyciężyli, a w kategorii Team MEN – Tomasz Leśniak i Łukasz Szumiec uplasowali się na 3 miejscu.

W zawodach triathlonowych zawodnicy JSC w tym roku skupili się przede wszystkim na klasyfikacji generalnej Triady Południa. W ramach tego cyklu odbyły się trzy starty; w Rzeszowie, Radłowie i Krakowie. W kategorii M40, Łukasz Szumiec dwa razy zajął 1 miejsce i raz 2, co pozwoliło Łukaszowi zwyciężyć w tej kategorii. W tej samej kategorii Wojciech Walaszczyk zajął 7 miejsce, a w kategorii M30, Maciej Żyra zajął 18 miejsce. Ponadto Katarzyna Czepiel – Rak 2 razy stanęła na podium w swej kategorii; w Rzeszowie na 1 miejscu i w Krakowie na 2. Natomiast Dominik Szumiec był drugi w Rzeszowie. Oprócz tego na dystansie ½ Ironmana w Sierakowie Łukasz i Katarzyna stanęli na 3 miejscu w swych kategoriach wiekowych.

Dużym sukcesem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który w Mistrzostwach Polski na ½ ironman podczas Super League Triathlon w Poznaniu zajął znakomite 2 miejsce, a jego syn, Dominik, w kategorii junior młodszy, zajął 10 miejsce podczas Olimpiady Młodzieży w Sławie.

W ramach biegów górskich na ultra dystansach najlepsze wyniki odnosił Mirosław Pawluś, który podczas Biegu 7 Dolin Plus w Krynicy zajął 2 miejsce open, i dwukrotnie zajmował 3 miejsce w kategorii wiekowej podczas Beskidzkiej Topornej Setki i Bojko Trail na dystansie 160km.

Podsumowując, zawodnicy JSC aż 58 razy stawali na podium, w tym 17 razy na pierwszym, 26 razy na drugim i 15 razy na trzecim miejscu.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym 2020 roku.

JSC

Napisany dnia: 05.01.2020, 14:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Qqryqu
dnia 05.01.2020, 14:59
Ocena
komentarza:
12
G R A T U L A C J E ! Brawo za ubiegły rok i dalszych sukcesów w 2020 roku.
@ xXx
dnia 07.01.2020, 09:59
Ocena
komentarza:
8
Bardzo fajnie. Tak dalej trzymać.
@ Sławek
dnia 13.01.2020, 07:44
Ocena
komentarza:
2
Jak mawiają klasycy kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty :-) szacun. Dalszych sukcesów w 2020 roku.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105