Sportowe sukcesy w roku 2019 Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

3

W roku 2019 zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów startowali w licznych zawodach rowerowych, triathlonowych i biegowych. Duża ich część zaliczała się do klasyfikacji generalnej danego cyklu.

Najwięcej startów zawodnicy JSC zaliczyli w ramach Maratonów Rowerowych MTB Cyklokarpaty. W ramach tego cyklu nasi zawodnicy 16 razy stawali na podium, w tym: 6 razy na pierwszym i 8 razy na drugim miejscu na najtrudniejszym dystansie Giga. Na dystansie Mega po jednym razie zajmowaliśmy 2 i 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej tego cyklu wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

Mega M3  - Mateusz Dachowski 6 miejsce

- Sebastian Cyran 18 miejsce

Mega M4  - Artur Gorczyca 5 miejsce

- Adam Poniatowski 6 miejsce

- Krzysztof Kosiek 8 miejsce

Giga Open i w kat. M3 Tomasz Leśniak zwyciężył.

Drużynowo JSC zajęło 3 miejsce.

W ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC odbyło się 9 wyścigów, a do klasyfikacji generalnej brano pod uwagę 6 najlepszych wyników. W tym cyklu zawodów zawodnicy JSC aż 25 razy stawali na podium w swych kategoriach wiekowych. Na pierwszym miejscu – 6 razy, na drugim – 9, a na trzecim – 10. W klasyfikacji generalnej w kategorii Master I, Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce, a w kategorii Master II, Artur Gorczyca – 2.

Kolejnym cyklem w ramach maratonów rowerowych MTB była „Szprycha”. Wyścigi rozgrywane były na terenie województwa podkarpackiego na dwóch dystansach: Maxi i Mini. Również i tutaj startowali zawodnicy z Jasła, a ich wyniki klasyfikacji generalnej prezentują się następująco:

Dystans Maxi – Mateusz Dachowski 8 miejsce w kategorii M3 i Krzysztof Kosiek 7 miejsce w kategorii M4.

Dystans Mini – Sebastian Cyran otarł się o podium zajmując 4 miejsce.

Jednym z najtrudniejszych wyścigów tego sezonu była trzydniowa etapówka Dukla Wolf Race. Znowu nasi zawodnicy stanęli na podium. W kategorii Team MIX – Łukasz Rak i Katarzyna Czepiel – Rak zwyciężyli, a w kategorii Team MEN – Tomasz Leśniak i Łukasz Szumiec uplasowali się na 3 miejscu.

W zawodach triathlonowych zawodnicy JSC w tym roku skupili się przede wszystkim na klasyfikacji generalnej Triady Południa. W ramach tego cyklu odbyły się trzy starty; w Rzeszowie, Radłowie i Krakowie. W kategorii M40, Łukasz Szumiec dwa razy zajął 1 miejsce i raz 2, co pozwoliło Łukaszowi zwyciężyć w tej kategorii. W tej samej kategorii Wojciech Walaszczyk zajął 7 miejsce, a w kategorii M30, Maciej Żyra zajął 18 miejsce. Ponadto Katarzyna Czepiel – Rak 2 razy stanęła na podium w swej kategorii; w Rzeszowie na 1 miejscu i w Krakowie na 2. Natomiast Dominik Szumiec był drugi w Rzeszowie. Oprócz tego na dystansie ½ Ironmana w Sierakowie Łukasz i Katarzyna stanęli na 3 miejscu w swych kategoriach wiekowych.

Dużym sukcesem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który w Mistrzostwach Polski na ½ ironman podczas Super League Triathlon w Poznaniu zajął znakomite 2 miejsce, a jego syn, Dominik, w kategorii junior młodszy, zajął 10 miejsce podczas Olimpiady Młodzieży w Sławie.

W ramach biegów górskich na ultra dystansach najlepsze wyniki odnosił Mirosław Pawluś, który podczas Biegu 7 Dolin Plus w Krynicy zajął 2 miejsce open, i dwukrotnie zajmował 3 miejsce w kategorii wiekowej podczas Beskidzkiej Topornej Setki i Bojko Trail na dystansie 160km.

Podsumowując, zawodnicy JSC aż 58 razy stawali na podium, w tym 17 razy na pierwszym, 26 razy na drugim i 15 razy na trzecim miejscu.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym 2020 roku.