Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Sportowe sukcesy w roku 2019 Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

3

W roku 2019 zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów startowali w licznych zawodach rowerowych, triathlonowych i biegowych. Duża ich część zaliczała się do klasyfikacji generalnej danego cyklu. 

Najwięcej startów zawodnicy JSC zaliczyli w ramach Maratonów Rowerowych MTB Cyklokarpaty. W ramach tego cyklu nasi zawodnicy 16 razy stawali na podium, w tym: 6 razy na pierwszym i 8 razy na drugim miejscu na najtrudniejszym dystansie Giga. Na dystansie Mega po jednym razie zajmowaliśmy 2 i 3 miejsce. W klasyfikacji generalnej tego cyklu wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

Mega M3  - Mateusz Dachowski 6 miejsce

               - Sebastian Cyran 18 miejsce

Mega M4  - Artur Gorczyca 5 miejsce

               - Adam Poniatowski 6 miejsce

               - Krzysztof Kosiek 8 miejsce

Giga Open i w kat. M3 Tomasz Leśniak zwyciężył.

Drużynowo JSC zajęło 3 miejsce.

W ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC odbyło się 9 wyścigów, a do klasyfikacji generalnej brano pod uwagę 6 najlepszych wyników. W tym cyklu zawodów zawodnicy JSC aż 25 razy stawali na podium w swych kategoriach wiekowych. Na pierwszym miejscu – 6 razy, na drugim – 9, a na trzecim – 10. W klasyfikacji generalnej w kategorii Master I, Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce, a w kategorii Master II, Artur Gorczyca – 2.

Kolejnym cyklem w ramach maratonów rowerowych MTB była „Szprycha”. Wyścigi rozgrywane były na terenie województwa podkarpackiego na dwóch dystansach: Maxi i Mini. Również i tutaj startowali zawodnicy z Jasła, a ich wyniki klasyfikacji generalnej prezentują się następująco:

Dystans Maxi – Mateusz Dachowski 8 miejsce w kategorii M3 i Krzysztof Kosiek 7 miejsce w kategorii M4.

Dystans Mini – Sebastian Cyran otarł się o podium zajmując 4 miejsce.

Jednym z najtrudniejszych wyścigów tego sezonu była trzydniowa etapówka Dukla Wolf Race. Znowu nasi zawodnicy stanęli na podium. W kategorii Team MIX – Łukasz Rak i Katarzyna Czepiel – Rak zwyciężyli, a w kategorii Team MEN – Tomasz Leśniak i Łukasz Szumiec uplasowali się na 3 miejscu.

W zawodach triathlonowych zawodnicy JSC w tym roku skupili się przede wszystkim na klasyfikacji generalnej Triady Południa. W ramach tego cyklu odbyły się trzy starty; w Rzeszowie, Radłowie i Krakowie. W kategorii M40, Łukasz Szumiec dwa razy zajął 1 miejsce i raz 2, co pozwoliło Łukaszowi zwyciężyć w tej kategorii. W tej samej kategorii Wojciech Walaszczyk zajął 7 miejsce, a w kategorii M30, Maciej Żyra zajął 18 miejsce. Ponadto Katarzyna Czepiel – Rak 2 razy stanęła na podium w swej kategorii; w Rzeszowie na 1 miejscu i w Krakowie na 2. Natomiast Dominik Szumiec był drugi w Rzeszowie. Oprócz tego na dystansie ½ Ironmana w Sierakowie Łukasz i Katarzyna stanęli na 3 miejscu w swych kategoriach wiekowych.

Dużym sukcesem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który w Mistrzostwach Polski na ½ ironman podczas Super League Triathlon w Poznaniu zajął znakomite 2 miejsce, a jego syn, Dominik, w kategorii junior młodszy, zajął 10 miejsce podczas Olimpiady Młodzieży w Sławie.

W ramach biegów górskich na ultra dystansach najlepsze wyniki odnosił Mirosław Pawluś, który podczas Biegu 7 Dolin Plus w Krynicy zajął 2 miejsce open, i dwukrotnie zajmował 3 miejsce w kategorii wiekowej podczas Beskidzkiej Topornej Setki i Bojko Trail na dystansie 160km.

Podsumowując, zawodnicy JSC aż 58 razy stawali na podium, w tym 17 razy na pierwszym, 26 razy na drugim i 15 razy na trzecim miejscu.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym 2020 roku.

JSC

Napisany dnia: 05.01.2020, 14:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Qqryqu
dnia 05.01.2020, 14:59
Ocena
komentarza:
13
G R A T U L A C J E ! Brawo za ubiegły rok i dalszych sukcesów w 2020 roku.
@ xXx
dnia 07.01.2020, 09:59
Ocena
komentarza:
9
Bardzo fajnie. Tak dalej trzymać.
@ Sławek
dnia 13.01.2020, 07:44
Ocena
komentarza:
3
Jak mawiają klasycy kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty :-) szacun. Dalszych sukcesów w 2020 roku.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Program "Bardzo Młoda Kultura" po raz piąty

   

  2020 rok był piątym rokiem działania programu Bardzo Młoda Kultura, którego operatorem w woj. podkarpackim jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Pomimo trudnej sytuacji z którą mierzy się cały świat, udało się przeprowadzić główne zamierzenia programu.

 • Ludzkie szczątki z placu bodowy łącznika złożono na Cmentarzu Wojennym Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Warzycach

   

  Cmentarz Wojenny Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Warzycach stał się miejscem pochówku dla ludzkich szczątków, które ekshumowano w czerwcu bieżącego roku z terenu budowy nowego odcinka DW992 w Jaśle. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiały się organizacje żydowskie, które podkreślają, że są to szczątki jasielskich Żydów...

 • Nowa tarcza dla branż dotkniętych obostrzeniami

  - Wirus nie pozostawia nam za wiele pola manewru, dlatego wszystkie przedsiębiorstwa, które zostały lub zostaną dotknięte tym rygorem, który wdrożyliśmy, chcemy aby zostali objęci naszym programem wsparcia – powiedział na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Branże dotknięte obostrzeniami mogą liczyć na zwolnienie ze składek ZUS, opłaty targowej za 2021 r. oraz bezzwrotnej dotacji w kwocie 5 tys. zł.

 • Taniej umyjesz samochód programem odkażającym. Myjnia bezdotykowa przy Kauflandzie rusza z PROMOCJĄ!

   

  Myjnia bezdotykowa 24h przy markecie Kaufland przygotowała dla swoich klientów PROMOCJĘ! Teraz za 1 zł jej klienci otrzymają aż 80 sekund programu odkażającego. Dzięki zastosowaniu specjalnego środka dezynfekującego kierowcy mogą lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo w dobie epidemii. Wdrożone przez myjnię procedury gwarantują także zachowanie zasad obowiązujących w walce z koronawirusem.

 • Jasło. Kolejny dzień protestów przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych

   

  Poniedziałek był kolejnym dniem, w którym w całej Polsce odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającemu przepisy antyaborcyjne. W wielu miastach protestujący blokowali drogi i ulice. W Jaśle demonstracja, tak jak wczoraj i w sobotę przebiegła spokojnie.

 • Zabiegi medycyny estetycznej w Jaśle

   

  Medycyna estetyczna nie kojarzy nam się już z kaprysami ludzi bogatych i celebrytów, dziś to popularna i szeroko stosowana gałąź medycyny, zajmującej się w głównej mierze profilaktyką starzenia się skóry oraz rekonstrukcjami mającymi odtworzyć stan sprzed tego procesu.

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105