Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Stabilizacja osuwisk i budowa 6 km drogi jeszcze w tym roku

32

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przyznało Starostwu Powiatowemu w Jaśle promesy na dokończenie odcinka drogi od Jasła do centrum Dębowca oraz na likwidację osuwisk w gminie Kołaczyce i Skołyszyn.

Powiat Jasielski otrzymał 2 mln złotych na odbudowę drogi na odcinku 5, 5 km. Prace rozpoczną się od torów kolejowych w Jaśle i będą prowadzone aż do centrum Dębowca. Przebudowie ulegnie również mostek zwany przez miejscowych „diablim mostkiem”. Nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą prace, ale mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Starostwo wystąpiło do Ministerstwa Infrastruktury o środki na dofinansowanie przebudowy mostku w Niegłowicach. Na chwilę obecną jego przebudowa opiewa na kwotę ponad 700 tysięcy złotych.

- Wystąpiliśmy również do gmin, które leżą na trasie przebiegu tego odcinka, czyli gminy Jasło, gminy Dębowiec oraz miasta Jasła o pokrycie 10 % wartości robót. Promesa pokrywa 80 % kosztów całej inwestycji, czyli 20 % musimy uzyskać środków własnych. Nie mamy jeszcze decyzji w sprawie dofinansowania mostu w Niegłowicach, dlatego nie możemy rozpisać przetargu – wyjaśnia Tadeusz Górczyk, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Remont odcinka drogi Jasło - Dębowiec - Folusz był długo oczekiwany przez mieszkańców. Zadowolenia nie kryje także przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu. - Na tę inwestycję czekaliśmy bardzo długo. Nareszcie będzie droga z prawdziwego zdarzenia, a nie jak teraz zdegradowana – mówi Stanisław Mlicki.

 Chodniki? - To zadanie na przyszłe lata

Inwestycja obejmuje jedynie wykonanie nowej nawierzchni bez chodników, mimo iż te proszą się o remont. Starostwo na to nie ma już pieniędzy. - Sam remont chodnika wyniesie około 1,5 mln zł. To już jest zadanie na przyszłe lata we współpracy z miastem Jasłem i gminą Jasło - dodaje T. Górczyk.

Stabilizacja osuwisk

W Bączalu Górnym ( gmina Skołyszyn) oraz Sowinie (gmina Kołaczyce) powstały osuwiska, które dzięki uzyskaniu przez powiat promesy zostaną zlikwidowane. Utrudniają one przede wszystkim przejazd pojazdów. Droga w Sowinie została zamknięta.

- Ograniczyliśmy najpierw drogę do połowy, ze względu na osuwisko i postawiliśmy zakaz wjeżdżania samochodów ciężarowych, ale niestety kierowcy się nie dostosowali, w wyniku czego asfalt załamał się. Musieliśmy wówczas zamknąć przejazd całkowicie, gdyż nie było innego wyjścia – podkreśla Górczyk.

Jest szansa, że uda się wykonać jeszcze trzecie osuwisko, prawdopodobnie w Błażkowej.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 32

Dodaj komentarz Widok:
1
@ janek
dnia 14.04.2013, 10:20 · Zgłoś
dlaczego radni przypisują sobie to co powinno być wykonane wg.potrzeb a nie wg. ;widzimisię:jakiegoś niby radnego.
Odpowiedz
2
@ bon
dnia 13.04.2013, 08:50 · Zgłoś
do obserwatorki chyba cie [...].ło mostek za 700 tys zł to chba ze zlota bedzie ten mostek
Odpowiedz
-2
@ sasza
dnia 12.04.2013, 15:16 · Zgłoś
wasze komentarze są [...]
Odpowiedz
2
@ sasza
dnia 12.04.2013, 15:11 · Zgłoś
Aja się pytam co to za stanowisko etatowy członek zarządu powiatu?? Czy mam rozumieć że ten Pan ma pracę na tym stanowisku bez względu na to kto aktualnie rządzi w naszym powiecie??? Jeśli tak to to jest skandal, jak można tak marnować nasze pieniądze, Górczyk do rejestracji bezrobotnych [...][...]
Odpowiedz
-1
@ tubylec
dnia 12.04.2013, 12:36 · Zgłoś
A co z osuwiskiem w Majscowej? Mieszkańcy drżą ...
Odpowiedz
11
@ Seneka
dnia 12.04.2013, 09:41 · Zgłoś
Pewnie wybory tuż, tuż - nie rozumię tych radnych . Mlicki przechwala że remont drogi z Dębowca do Cieklina to jego zasługa , nie tak dawno co innego mówił starosta Kmiecik że to jego praca jeszcze kiedyś czytałem w gazecie Echo Gminy - no tu chwali sie tą drogą wójt staniszewski że niby to on załatwił remont tej drogi . Ale to co mnie wiadomo to plany tej drogi były już jakieś 6 albo 7 lat temu tylko czekano na pieniądze z uni. Nie chwalcie się tym ta droga to praca wielu ludzi a wasza rola jest mała ze nie powiem znikoma, przecież bierzecie za tą pracę pieniądze to co macie brać wypłaty i to całkiem duże i nic nie robić . Nie chwalcie się i nie licytujcie się bo to mi przypomina przedszkole, jek małe dzieci
Odpowiedz
2
@ Gibon
dnia 12.04.2013, 08:38 · Zgłoś
2 mln pln na taki odcinek?! - to przecież bardzo mało. Za te pieniądze można ledwo położyć masę bitumiczną. A gdzie pobocza, mostki, profile zakrętów. gdyby to była kwota 200 mln to można by mieć nadzieję na remont.
Odpowiedz
-5
@ Sven
dnia 11.04.2013, 22:48 · Zgłoś
Powinni jeszcze postawić pomnik papieża dlatego,że papież Jan Paweł Drugi był pierwszym Polakiem,który dał Niemcowi pracę.
Odpowiedz
5
@ vio
dnia 11.04.2013, 20:44 · Zgłoś
Czym to Górczyk sie chwali. Dostali coś forsy z Ministerstwa z przeznaczeniem na te a nie inne prace i łaski nie robi że roboty będą sdokończone.
Odpowiedz
10
@ QQ
dnia 11.04.2013, 21:18 · Zgłoś
Złodziej, złodziejem, złodzieja pogania...dla pana Górczyka i jego kompanów...,.
Odpowiedz
-1
@ l
dnia 11.04.2013, 20:03 · Zgłoś
Droga oczekiwana Dębowiec- Folusz,powinno być Dębowiec-Cieklin skrzyżowanie. Proszę o rzetelne informowanie ."Droga z prawdziwego znaczenia"-mam wielkie wątpliwości ,wiele już było robionych dróg i po dwóch trzech latach wypadają dziury.Po drugie droga będzie dalej drogą wąską, krętą, niebezpieczną choćby przez las co widać po wycince drzew ,dalej drzewa są nachylone na jezdne.Choć droga będzie wąska,to zróbcie szersze pobocze dla bezpieczeństwa rowerzystów
Odpowiedz
0
@ mg
dnia 15.04.2013, 23:42 · Zgłoś
Usunięto wszystkie drzewa wraz z korzeniami wzdłuż drogi, nie wiem czy tylko w szerokości pasa drogowego czy pod poszerzenie.
Generalnie będzie jak po remoncie na 993, samochody będą jeździć szybciej, wypadać z drogi na zakrętach. Urok drogi spadł w chwilą usunięcia drzew a dla rowerzystów weekendowych i nie tylko, spadnie wraz ze zwiększeniem prędkości samochodów. Ciekawe jak formalnie pogodzą wyznaczony na tej drodze szlak rowerowy z agresywniejszym ruchem samochodowym.
Odpowiedz
6
@ ona
dnia 11.04.2013, 19:42 · Zgłoś
A kiedy będzie zrobione oświetlenie na ulicy Niegłowickiej , chodzi mi o odcinek od torów do Naftobudowy bo tam jest ciemno jak u [...] w ... .
Odpowiedz
0
@ aly
dnia 11.04.2013, 20:25 · Zgłoś
Idź do Starostwa i się zapytaj. Myślisz że ktoś w komentarzach Ci odpowie? Trochę własnej inicjatywy.
Odpowiedz
0
@ [...] 16-ty
dnia 11.04.2013, 20:44 · Zgłoś
Nie bój żaby, nikt cię nie ruszy :)
Odpowiedz
2
@ aly
dnia 11.04.2013, 19:20 · Zgłoś
Nie remontuje się to narzekają że nie ma nic. Zaczyna się remont to ...narzekają.
[...] ludzie!
Odpowiedz
3
@ Ważny
dnia 11.04.2013, 19:01 · Zgłoś
Gdzie są [...] wały w Przysiekach które miały byc juz budowane!!! ja sie pytam ??
Odpowiedz
0
@ sowa mądra głowa
dnia 11.04.2013, 18:52 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ 01
dnia 11.04.2013, 18:40 · Zgłoś
Chciałbym podziękować za przebudowę tej drogi , ale nie bardzo wiem komu , dlatego pytam czy są to pieniądze podatnika lokalnego , krajowego , czy UE ,a zresztą podziękuje
podatnikowi tworzącemu dochód narodowy , czyli wszystkim pracującym w przemyśle.
Dziękuje również panu T. Górczykowi i S. Mlickiemu za informację i mam nadzieję co ja
piszę jestem pewien , że nie będą mówić w kampanii wyborczej , iż to ich zasługa.
Odpowiedz
10
@ snikers
dnia 11.04.2013, 17:24 · Zgłoś
700 tys za "diabli mostek" kpina chyba 200 tys zł a reszte [...] weźmie i przepije w Biedronce
Odpowiedz
-4
@ obserwatorka
dnia 11.04.2013, 18:28 · Zgłoś
Będzie przetarg. Przystąp do niego. Wygraj i zrób za te 200 tyś. no i tedy zobaczymy a nie pisz bez sensu.
Odpowiedz
6
@ QQ
dnia 11.04.2013, 21:08 · Zgłoś
A ile kosztuje "wygrany" "przetarg" w jaśle, bo to lwia część kosztów Pani "obserwatorko"...???
Odpowiedz
4
@ kicu_94
dnia 11.04.2013, 17:13 · Zgłoś
Jak czytam o tych osuwiskach to mi się śmiać chce :) w Siedliskach Sławęcińskich też jest osuwisko które utrudnia przejazd samochodom , dodatkowo z czasem co raz bardziej się uwozi cała ziemia . Mieszkańcy sami próbowali załatwić problem lecz na daremno. Nikt nic z tym nie robi ale zainteresują się dopiero jak coś się stanie tzn . będzie pożar a straż nie będzie mogła dojechać samochodem ponieważ nie da rady przejechać;)

Od mieszkańca siedlisk
Odpowiedz
-1
@ obserwatorka
dnia 11.04.2013, 18:26 · Zgłoś
Co w tym smiesznego. nie rozumiem. Są pieniądze to robi się akurat te, beda nastepne zrobi się to osuwisko, zawsze trzeba coś wybrać i wiadomo, że wszystkich sie nie zadowoli. Tych z Bączala pewnie to nie śmieszy wcale.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 11.04.2013, 17:09 · Zgłoś
jak niema pieniędzy na chodniki jak dostaliście pieniądze powodziane i
nic jasło nie dokłada tylko zarabiają władze jasła.
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 11.04.2013, 16:59 · Zgłoś
no nareszcie coś się dzieje ale pracownicy podpierają się łopatami
i myślą gdzie wypić browara i tak pomału byle do wypłaty i ma
być tak dwa lata pużniej biskup i starostwo wójt i podzielom się ile zostanie...
i nie odejdoąm od żłobu...
Odpowiedz
1
@ ale to już było...
dnia 11.04.2013, 16:53 · Zgłoś
Rzecz miała miejsce 28 lutego i wszyscy już o tym napisali.
Odpowiedz
-3
@ truski
dnia 11.04.2013, 17:00 · Zgłoś
ty wiesz o czym piszesz? Czytaj ze zrozumieniem. Chyba nie do końca śledzisz to, co dzieje sie w Jaśle i powiecie jasielskim. Powodzenia.
Odpowiedz
3
@ kto daje ?
dnia 11.04.2013, 16:38 · Zgłoś
Ja tylko nie rozumiem czemu proszą Ministra Infrastruktury a pieniądze daje Boni (Minister Cyfryzacji i Administracji)
Odpowiedz
7
@ Jureczek
dnia 11.04.2013, 16:28 · Zgłoś
Proszę o poszerzenie drogi i wydzielenie odrębnego pasa dla rowerzystów i pieszych białą widoczną linią, przynajmniej z jednej strony!!Rowerzyści i piesi czuli by się bezpieczniej.Pozdrawiam i dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.No może by tak jeszcze rowy zakopać i wyciąć drzewa w niebezpiecznych miejscach,ale to już pewnie za wiele wymagam .
Odpowiedz
13
@ colorix
dnia 11.04.2013, 15:29 · Zgłoś
Szanowna Pani redaktor nie w Bączyku Górnym, a w Bączalu Górnym ;)
Odpowiedz
5
@ ChceWstapicDoPolicji
dnia 11.04.2013, 15:19 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.