Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Start piłkarskich rozgrywek storpedowany przez epidemię. Czarni muszą poczekać na inaugurację

42

Epidemia koronawirusa torpeduje rozgrywki piłkarskie w Polsce na wszystkich szczeblach. Walkę o awans do IV ligi Czarni Jasło mieli rozpocząć w najbliższą sobotę. Wszystkie zaplanowane mecze decyzją PZPN zostały jednak zawieszone. Przerwa potrwa, co najmniej do 29 marca 2020 r. Dzisiaj trudno wyrokować, w jakim stopniu wpłynie ona na formę poszczególnych drużyn.

Kilka dni temu Podkarpacki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich zaplanowanych meczów IV ligi, klasy okręgowej, klasy A, klasy B oraz rozgrywek młodzieżowych. Była ona pokłosiem decyzji podjętych podczas nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Postępowanie piłkarskich działaczy podyktowane jest względami bezpieczeństwa zawodników drużyn biorących udział w rozgrywkach prowadzonych przez Podkarpacki ZPN. Jednocześnie związek zalecił klubom, aby powstrzymały się od rozgrywania meczów sparingowych i turniejów piłkarskich.

Sytuacja związana z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV2 powoduje, że w innym terminie będą musiały zostać rozegrane mecze Czarnych Jasło z Brzozovią Brzozów oraz LKS Skołyszyn. W analogicznym położeniu są także dwie pozostałe drużyny z powiatu jasielskiego, występujące w okręgówce, LKS Czeluśnica i Tempo Nienaszów. Zmiana terminarza rozgrywek stanowi problem dla wszystkich rywalizujących w okręgówce ekip. Okres przygotowawczy, w ramach, którego drużyny szlifowały formę przed rundą wiosenną był ściśle od niego zależny. Przerwa w treningach oraz brak rytmu meczowego pod znakiem zapytania stawiają optymalne przygotowanie do gry, na co uwagę zwraca Ryszard Skuba, trener Czarnych Jasło. – Chłopcy bardzo solidnie przepracowali okres przygotowawczy. Jestem zadowolony z wysiłku, jaki włożyli w cykl treningowy. Zawodnicy byli mocno zaangażowani w to, aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej, choć niektórzy muszą dojeżdżać na zajęcia, aż z Krakowa. To jednak nie wszystko. Jestem zbudowany ich podejściem do diety, regeneracji i przygotowania mentalnego. Oprócz sparingu z Legionem Pilzno, który graliśmy w okresie znaczącego obciążenia treningowego, drużyna w meczach kontrolnych prezentowała się bardzo dobrze. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych rozgrywki zostały zawieszone. Obawiam się, że ten czas może być dłuższy niż tylko dwa tygodnie. Zawodnicy muszą przygotowywać się indywidualnie, aby utrzymać formę fizyczną – wyjaśnia.

Ryszard Skuba/fot. Marcin Dziedzic

Zdaniem Piotra Samborskiego, prezesa JKS Czarni 1910 Jasło, choć decyzja o zawieszeniu rozgrywek rodzi szereg trudności dla klubów, to w obliczu zaistniałych okoliczności, była ze wszech miar słuszna. -  Decyzja o zawieszeniu rozgrywek została podjęta w dobrym momencie. Nie da się jednak ukryć, że stanowić będzie dla klubów nie lada problem. Wszystkie drużyny mają za sobą szczegółowo zaplanowany i przepracowany okres przygotowawczy. W obliczu zagrożenia nie będą odbywały się treningi, co rodzić będzie kolejne problemy. Nie jest to jednak tylko nasz problem. Zmierzyć będą się z nim musiały wszystkie kluby. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest jednak najważniejsze. Dla nas cel na bieżący sezon pozostaje niezmienny. Nie będę o nim głośno mówił, ale chcielibyśmy, aby w Jaśle Czarni rozgrywali ciekawe mecze, ku uciesze swoich kibiców – tłumaczy.  

Piotr Samborski/fot. Marcin Dziedzic

Czarni do walki o awans przystąpią w nieco zmienionej sytuacji kadrowej. Zespół opuściło kilku zawodników. W ich miejsce pojawiły się jednak nowe nazwiska. W składzie Czarnych Jasło w wiosennych meczach nie zobaczymy Dariusza Bałuta. Decyzja napastnika o opuszczeniu klubu, który do drużyny dołączył przed rundą jesienną sezonu 2019/2020, podyktowana jest względami osobistymi. Sam zawodnik z pewnością żałuje, że z powodu trapiących go urazów, nie mógł przy Śniadeckich 15 pokazać pełni swoich piłkarskich możliwości. Z gry z powodu kontuzji kolana wciąż wykluczony jest Aleksander Nabożny. Wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej nie powącha murawy. Kacper Szura z kolei, trafił za zasadzie wypożyczenia do czwartoligowego Glinika Gorlice.

W zimowej przerwie Czarni wzmocnili się, ściągając do klubu Tomasz Kmiotek. Stoper, który jesienią reprezentował barwy LKS-u Skołyszyn ma zastąpić na pozycji środkowego obrońcy Aleksandra Nabożnego. Z pobytu za granicą wrócił Damian Kulig, który przygotowywał się do drugiej części sezonu z drużyną. W zależności od systemu gry, może on występować na pozycji napastnika obok Wojciecha Muni bądź też na skrzydle stanowiąc o sile ofensywnej zespołu. Do drużyny, w zimie, dołączył także Łukasz Lepucki. Z Damianem Niemczyńskim ma walczyć o miano pierwszego bramkarza Czarnych. Osiemnastolatek imponuje przede wszystkim dobrymi warunkami fizycznymi.     

MD        

Napisany dnia: 16.03.2020, 08:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Prezes
dnia 16.03.2020, 08:19
Ocena
komentarza:
-5
Po ubiorze Prezesa widać, że na obiekcie jest ciepła atmosfera.Dobrze to wróży.
Powodzenia JKS
@ Bodzio
dnia 06.04.2020, 14:11
Ocena
komentarza:
1
Elegancki ten Prezes.
@ Olusia
dnia 06.04.2020, 21:50
Ocena
komentarza:
1
Najlepszy prezes
@ Kiwro
dnia 16.03.2020, 10:07
Ocena
komentarza:
-2
Jak do miesiąca sytuacja się nie zmieni i nie zagrają to kto awansuje i spadnie
@ ...
dnia 18.03.2020, 11:44
Ocena
komentarza:
-3
sezon do powtórki
@ Edek z wąsami
dnia 16.03.2020, 10:17
Ocena
komentarza:
-5
Wtedy będzie baraż w czerwcu lub lipcu z Ustrzykami , a zwyciężca zagra z 4 drużyna od końca z 4 ligii. Info pewne i sprawdzone
@ BARI
dnia 29.03.2020, 13:36
Ocena
komentarza:
0
głupoty wypisujesz!okręgówek jest 5 to by musiało być 5 baraży , trochę to bez sensu , nie sądzisz.
@ Obiektywny
dnia 16.03.2020, 10:52
Ocena
komentarza:
1
A co do kadry
wspomniane jest tylko o rywalizacji Niemczyńskiego i Lepuckiego, czyli Szostak odchodzi?
Tak samo czy z wypożyczenia nie wrócił Rodak czy ma gdzieś odejść znow
Jak ma się sytuacja z juniorami? Czy jakiś może wzmocnić pierwszą drużynę
?
@ Kibic
dnia 16.03.2020, 18:58
Ocena
komentarza:
-11
Szostak lepszy od tego młodego który może grać w juniorach. Rodak tylko na ławkę, małe szanse na grę. Szkoda Olka, ten Kmiotek jest za słaby na Czarnych. Dobrze że będzie grał Kulig.
@ piknik
dnia 17.03.2020, 09:40
Ocena
komentarza:
7
Rodak jeden z lepszych na sparingach, a młody bramkarz ...polecam zobaczyć go na boisku , to inny poziom. Niemena czeka wielka praca żeby wygrać rywalizacje z Młodym!!
@ CzarnyFan
dnia 17.03.2020, 11:32
Ocena
komentarza:
2
Kmiotek z Rodakiem w Skolyszynie jedni z najlepszych w drużynie byli. Zawsze na plus
Szostak moim zdaniem jednak bardziej doświadczony i lepszy od Lepuckiego ale zobaczymy widocznie trener wie co robi. Damian Kulig potężne wzmocnienie, najlepszy strzelec w ostatnich latach na pewno się przyda
@ Www
dnia 27.03.2020, 13:19
Ocena
komentarza:
0
Ten mlody bramkarz nigdzie nie zagrzał miejsca i wszedzie grzal lawe. Dodatkowo slaba psychika.
@ Janusz z wąsami
dnia 16.03.2020, 21:21
Ocena
komentarza:
5
Edek wytłumacz mi dlaczego baraż z Ustrzykami skoro mamy 3 pkt więcej,
bo nie kumam ?
@ badyl
dnia 17.03.2020, 09:36
Ocena
komentarza:
9
Najpierw niech włodarze miasta zrobią porządek z tym zabytkiem na Śniadeckich bo to wstyd na cały kraj,takiej ruiny chyba nie ma w POLSCE.
@ wykopek
dnia 17.03.2020, 12:10
Ocena
komentarza:
3
Nie pitol?! Nie widziałeś pastwiska na narodowym Polska Słowenia?
@ sdsada
dnia 25.03.2020, 21:29
Ocena
komentarza:
-5
Niech zrobią, to z tą patolą co u nich gra, nocami widać co robi ta elyta
@ mewka
dnia 17.03.2020, 10:46
Ocena
komentarza:
8
Do drużyny , która wywalczyła mistrza jesieni potrzeba uzupełnień a nie konkretnych wzmocnień. Kulig,Rodak,Kmiotek,Musiał czy bramkarz Lepucki to bardzo ciekawe i moim zdaniem dobre wzmocnienia kadry.Nie zapominajmy ze Munia to także transfer zimowy bo biło się o niego kilka klubów łącznie z 4 ligowymi. Bardzo szkoda że Nabożny zagrał tylko w kilku meczach na jesieni bo to naprawdę solidny zawodnik ale bardzo kontuzjogenny. Dziwne że Szura Kacper był rezerwowym w Czarnych a Gliniku ma być podstawowym zawodnikiem. Darek Bałut niestety nie porwał swoja gra zarówno drużyny jak i trybun. Ogólnie na pewno zimowe wzmocnienia na plus.
@ MOSiR
dnia 17.03.2020, 16:00
Ocena
komentarza:
8
Najważniejsze, że siatkarze zostają w 2 lidze. Wreszcie jakość, styl, determinacja.
@ Kibic
dnia 17.03.2020, 22:39
Ocena
komentarza:
12
Gratulacje za utrzymanie, polecam komentować artykuły o siatkarzach!!
@ Jas
dnia 31.03.2020, 01:45
Ocena
komentarza:
0
Szczerze? Gratuluję bo jasielski klub, ale generalni mnie to ryćka, w ktorej lidze gracie.
Zwłaszcza, że jaślan w szeregach drużyny od groma i ciut.
@ Reklama
dnia 18.03.2020, 13:57
Ocena
komentarza:
10
Niestety wszystko wskazuje na to ze w przypasku okręgowki i niższych klas sezon będzie uznany za nie odbytu.
@ Romek
dnia 21.03.2020, 15:57
Ocena
komentarza:
-2
i tak nie odnoszą żadnych sukcesów także jakie to ma znaczenie czy grają czy nie, a po kopać w piłkę to mogą sobie za blokiem
@ Football, football, associaton soccer
dnia 23.03.2020, 06:50
Ocena
komentarza:
2
Nie będzie. Rozgrywki w tym sezonie bedą nie dokończone, może bez tyłu, może bez awansów, może bez spadków, a może skrócone do minimum o tym zdecyduje Centrala
@ Live
dnia 27.03.2020, 08:41
Ocena
komentarza:
-6
Na najniższych poziomach rozgrywek powinno decydować losowanie. Przyczyna - epidemia.
@ Krytyk
dnia 27.03.2020, 11:47
Ocena
komentarza:
1
I co? Drogą losowania taki Brzozów wygra ligę co ma 1 punkt w 15 meczach? Weź się puknij w głowę
@ ufo
dnia 28.03.2020, 13:07
Ocena
komentarza:
-4
W tej klasie rozgrywkowej to bez różnicy.
Bez gry (o wiele taniej) wylosować mistrza, spadkowicza itp.
Odpoczną stadiony, normalni ludzie, policja.
SAME KORZYŚCI
@ Sama korzyść
dnia 31.03.2020, 01:48
Ocena
komentarza:
1
Ufo, umrzyj. O wiele taniej i bez różnicy. Na co komu taki szkodnik?
@ kib
dnia 27.03.2020, 15:38
Ocena
komentarza:
-1
Jeśli rozgrywki wznowią załóżmy w połowie maja, to pierwsza
połowka tabeli powinna grać pomiedzy sobą o awans a druga
o utrzymanie. To jest jedyne logiczne rozwiązanie.
@ czarny
dnia 27.03.2020, 19:54
Ocena
komentarza:
2
dla mnie sprawa prosta awans powinna wywalczyć drużyna która wygrała rundę jesienną czyli Czarni w przypadku odwołania rundy wiosennej.
@ MOSiR
dnia 27.03.2020, 20:13
Ocena
komentarza:
1
W PZPN czekają jeszcze kiedy będzie można zacząć, ale jest przygotowane rozporządzenie, że jeśli nie uda sie wznowić , to poniżej 3 ligi rozgrywi zostaną uniewaznione.
@ czarny
dnia 29.03.2020, 10:15
Ocena
komentarza:
0
a skąd takie info ? Prezes Golba wypowiadział się że w najgorszym wypadku
'' są dwie możliwości , pierwsza to zakończyć sezon rozgrywkowy na tych już rozegranych meczach i podliczyć tabele według zdobytych punktów ,a drugi to powtórzenie sezonu piłkarskiego od nowa'' co wydaje się głupie.
@ zorient
dnia 28.03.2020, 07:01
Ocena
komentarza:
7
Podobno hotel Arłamów wycofał się ze sponsorowania drużyny.
@ czarny
dnia 29.03.2020, 10:17
Ocena
komentarza:
-2
nieprawda . Ale na pewno hotele sporo straciły na tym wirusie.
@ nic podobnego
dnia 28.03.2020, 10:59
Ocena
komentarza:
-2
Nie zrezygnowal, już 2 z Ekobalu po rozmowach, będą grali w bieszczadach jesienią.
@ Reklama
dnia 29.03.2020, 20:57
Ocena
komentarza:
3
Ekobalu? Bankrut z marnym kopaczami.W Sanoku Viki się liczy.
@ Kibic
dnia 30.03.2020, 17:38
Ocena
komentarza:
1
Niech się zbroją trzeba wygrać przyszły sezon, ten sezon się zakończył awans uzyskuje lider ;)
@ ...
dnia 31.03.2020, 09:51
Ocena
komentarza:
4
sezon do powtórki
@ Zostań w domu
dnia 02.04.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
0
zakończyć rozgrywki po rundzie jesiennej i finito
@ hehe
dnia 03.04.2020, 19:03
Ocena
komentarza:
1
Ci co wypisuja komentarze w stylu 'lepucki jest za slaby', niech lepiej przyjda popatrzec na trening, bo mlody jest ogromnym zagrozeniem dla Niemena i Szostiego. Lukaszowi nie brakuje umiejetnosci bramkarskich i ma szanse wygryzc niejednego na bramce ;) Jedyne czego nie ma, a Niemen i Szosti maja, to doswiadczenie, a o reszte bym sie bardzo klocil...;)
@ kiedy trening
dnia 03.04.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
1
To Czarni trenują wobec wszelkich zakazów ? Nie wydaje mi sie. Promocja, czy głupoty autora ?
@ _jr
dnia 06.04.2020, 12:20
Ocena
komentarza:
0
A co będzie jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione? Awansujemy z pierwszego miejsca?
@ Łogórcanka
dnia 06.04.2020, 13:32
Ocena
komentarza:
5
Gdzie i z czym awansować?w Jaśle nie ma sponsora a ci co byli i pomagali teraz stracą firmy i majatki.Samorżąda wstrzymują dotowanie klubów nawet w takich miastach jak rzeszow.Nie awans a upadek albo totalna amatorka za darmo szkle w b klasie.Gdzie czarni będą trenować i grać jak samorzad wstrzyma dotacje?skąd kasa będzie na wynajęcie stadionu,place dla trenerów, sędziów, wyjazdy,sprzęt? To koniec piłki i sportu ligowego nie tylko w jasle
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Centrum Rehabilitacji przy ul. Kraszewskiego nieczynne

   

  Od dzisiaj do odwołania nieczynne będzie Centrum Rehabilitacji przy Ul. Kraszewskiego w Jaśle. Decyzja o jego zamknięciu ma związek z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu jasielskiego. Część z personelu ośrodka przebywa w kwarantannie.

 • Jaślanka w konkursie na najpiękniejszą Polkę

  Do końca marca br. kobiety z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia online do castingu w Konkursie Najpiękniejsza Polka 2020. Wśród nich jest Klaudia Dybaś z Jasła. Głosowanie internetowe na kandydatki trwać będzie do końca kwietnia.

 • Szpitalne oddziały wciąż zamknięte

  Od czwartku ubiegłego tygodnia kilka oddziałów Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nadal pozostaje zamkniętych. Część personelu medycznego znajduje się w kwarantannie. Co najmniej przez dwa kolejne dni nieczynne będą również poradnie specjalistyczne przy ul. Szopena.

 • Rozbił volkswagena jadąc na "podwójnym gazie"

   

  Na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle doszło dzisiaj do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego volkswagena zjechał z jezdni, po czym wjechał wprost w betonowy cokół. Był pijany.

 • Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie jasielskim. W Przemyślu zmarła kobieta

   

  WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego.

 • Dwa różne pomysły na walkę z epidemią. Takiej sesji Rady Powiatu w Jaśle jeszcze nie było

   

  Piątkowa sesja Rady Powiatu w Jaśle była absolutnie bezprecedensowa. Radni w maseczkach ochronnych na twarzach, z rękawiczkami na dłoniach głosowali nad przyjęciem uchwał. 

 • Dwóch młodych mieszkańców powiatu jasielskiego zakażonych koronawirusem

   

  Najnowsze dane WSSE w Rzeszowie mówią o kolejnych 8 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Dwa z nich to mieszkańcy powiatu jasielskiego.  

 • Zmarł artysta, rzeźbiarz Andrzej Tarka z Roztok

  Z głębokim smutkiem o śmierci znanego artysty rzeźbiarza Andrzeja Tarki z Roztok poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka...

 • Miasto Jasło przygotowało pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

   

  W przyszłym tygodniu jasielski magistrat ma przedstawić rozwiązania w zakresie pomocy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. Główne założenia programu ujawniamy już dzisiaj .Konkretne propozycje przedłożone zostaną Radzie Miasta Jasła, której sesja ma odbyć się w najbliższy wtorek. Posiedzenie zwołane w trybie nadzwyczajnym będzie przeprowadzone w formie zdalnej.

 • Trwa rekrutacja do projektu – „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych"

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105