Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Strażacy interweniowali 62 razy

10

Dwadzieścia osiem uszkodzonych budynków, trzydzieści trzy powalone drzewa i słupy oraz przewrócony samochód ciężarowy to bilans zdarzeń po wichurze, która przeszła w ostatnich dniach przez powiat jasielski.

fot. OSP Czeluśnica/Facebook

Przez ostatnie dni strażacy z całego powiatu jasielskiego zmagali się ze skutkami porywistego wiatru. Huragan osiągał prędkość nawet do 120 km/h zrywając przy tym dachy bądź ich fragmenty. W poniedziałek rano w Czeluśnicy wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego, a we wtorek w Brzyskach z Pałacu Kotarskich.

OSP Tarnowiec/ Facebook

 fot. OSP Czeluśnica/Facebook

W pierwszej dobie do zdarzeń zadysponowano 33 strażaków z KP PSP w Jaśle oraz 310 strażaków ochotników. Interweniowano również w sprawie przewróconego samochodu ciężarowego. Najwięcej zdarzeń odnotowano w gminie Tarnowiec – 15 oraz w gminie Jasło – 13. Jedynie w gminie Krempna strażacy nie musieli podejmować żadnych działań.

  fot. OSP Czeluśnica/Facebook

 

fot. OSP KSRG Skołyszyn/ Facebook

 

fot. OSP KSRG Skołyszyn/ Facebook

id

Napisany dnia: 12.02.2020, 22:13
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pl
dnia 12.02.2020, 22:51
Ocena
komentarza:
-20
Tradycyjnie pierwszy komentarz jest mój
@ Ja
dnia 12.02.2020, 23:06
Ocena
komentarza:
-4
No i co z tego ? Kogo to interesuje
@ Wrrrr
dnia 13.02.2020, 00:07
Ocena
komentarza:
10
Czasami lepiej byłoby przeczytać sam tekst bez zaglądania na głupie komentarze
@ Dobroć wróć
dnia 13.02.2020, 06:07
Ocena
komentarza:
2
Kłóćcie się nadal,ziońcie nadal zawiścią,to wichura nie ucichnie.
@ Jaślanin
dnia 13.02.2020, 08:50
Ocena
komentarza:
16
Starosta powinien dać premię strażakom za odwagę i wzorowe podejście do służby ludziom pokrzywdzonym, bo pracują o każdej porze .Skoro dał urzędnikom 760 tyś na premię to strażakom się należy tym bardziej
@ Swój
dnia 13.02.2020, 09:31
Ocena
komentarza:
16
W zupełności popieram, utarło się dawanie nagród finansowych urzędasom, którzy nie robią nic więcej niż powinni, nie narażają zdrowia i życia, pracują w komfortowych warunkach. Natomiast ochotnicy strażacy wzywani są do zdarzeń zagrażających życiu, mieniu,klęsk żywiołowych itd. Im się należą nagrody - urzędnik nie weźmie po godzinach pracy wideł,prądownicy i nie będzie gasił np.stodoły, siana przez całą noc. W OSP działają pasjonaci najczęściej ludzie o niskich dochodach a wielkim sercu, którego trudno doszukać się w urzędach! Pozdrawiam magrodzonych!
@ driver
dnia 13.02.2020, 10:21
Ocena
komentarza:
2
bylo 28 razy a teraz 62
@ Cieśla i dekarz
dnia 14.02.2020, 14:00
Ocena
komentarza:
1
Brak podpitki, to podwiało i zrzuciło. W myśl zasady podbitkę robimy, "ee niy to se zrobie som późni siy późni nigdy ni zrobi. Teraz zapewne się zrobi łodrazu !!!, no bo tero wypodo.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105