Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

16

Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

Strażacy ochotnicy przed wyruszeniem w drogę na placu przy remizie OSP w Zimnej Wodzie/fot. Marcin Dziedzic

Zdjęcia z akcji można zobaczyć w fotorelacji > FOTOGALERIA

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu jasielskiego zrzeszeni w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce już po raz trzeci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji. Organizacja zbiórki darów dla dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi spoczęła na barkach strażaków z jednostek OSP w Zimnej Wodzie, Hankówce i Turzym Polu. Tak jak w latach ubiegłych w akcję chętnie włączali się jednak druhowie z pozostałych jednostek w powiecie dostarczając do magazynu m.in. zabawki, artykuły szkolne, środki pielęgnacyjne i wiele innych. Wśród nich znaleźli się strażacy z OSP Zimna Woda, Hankówka, Warzyce, Blizne, Wolica, Bierówka, Lipnica Górna, Osobnica, Kołaczyce, Szebnie, Moderówka, Hłudno, Izdebki, Rudawiec, Siedliska, Ujazdy, Wara i strażacy z PSP Brzozów.

Wczoraj prezenty przekazywane przez darczyńców od końca października ubiegłego roku ruszyły w drogę do Rzeszowa. Kolumna siedmiu samochodów strażackich wyruszyła z Zimnej Wody punktualnie o godz. 9. W szczytnej misji wzięli udział strażacy ochotnicy z jednostek OSP Zimna Woda, Hankówka, Warzyce, Wolica, Moderówka, Lipnica Górna, Osobnica, Kołaczyce oraz przedstawiciel PSP Brzozów.

Druhowie dostarczyli paczki z prezentami wprost pod drzwi szpitalnego oddziału 

Po dotarciu na miejsce strażacy przekazali prezenty pracownikom szpitala. Z uwagi na sytuację epidemiczną zdecydowano bowiem, że tym roku niestety nie spotkają się bezpośrednio z pacjentami. Dzieci mogły jednak obserwować strażaków składających paczki pod drzwiami oddziału. Potem, spoglądały przez okna budynku, na druhów, którzy tradycyjnie utworzyli żywe serce - symbol akcji. Wizycie strażaków jak zwykle towarzyszyło sporo emocji. - W tym roku akcja była bardzo specyficzna z uwagi na panującą sytuację. Włączyło się w nią dużo jednostek, które pomogły w zbiórce i to nie tylko tych zrzeszonych w stowarzyszeniu. Każda wizyta u dzieci jest inna. Ta była bardzo specyficzna, bo nie mogliśmy w sposób bezpośredni przekazać im paczek – wyjaśnia Marcin Dziedzic, koordynator stowarzyszenia Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce na Podkarpacie.

Na zdjęciu Marcin Dziedzic - koordynator stowarzyszenia Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce na Podkarpacie/ fot. Marcin Dziedzic

Warto dodać, że również w tym roku zbiórce prezentów po raz kolejny towarzyszyła akcja oddawania krwi. Każdy krwiodawca, podając hasło - „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce” mógł przyczynić się do zaopatrzenia w życiodajny płyn oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Akcja trwa do stycznia 2021 r. Krew wciąż można oddawać we wszystkich punktach krwiodawstwa na terenie Podkarpacia. Do tej pory udało się zebrać 53 litry krwi.

MD

Napisany dnia: 17.01.2021, 11:02
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Xyz
dnia 17.01.2021, 11:34
Ocena
komentarza:
37
Wielka sprawa brawo strażacy Pan Bóg wynagrodzi 3 krotnie
@ 007
dnia 17.01.2021, 11:35
Ocena
komentarza:
30
Brawo Panie i Panowie
@ Mgada
dnia 17.01.2021, 12:37
Ocena
komentarza:
28
W końcu ciekawy pozytywny artykuł. Zdrowia i szczęścia dla wszystkich .
@ lek
dnia 17.01.2021, 13:05
Ocena
komentarza:
21
Brawo OSP. Cieszę się ☺ ze myślicie o tych najmniejszych.Brawo.
@ dragoness
dnia 17.01.2021, 13:46
Ocena
komentarza:
8
Szkoda, że w tym roku nie mogły dołączyć się szkoły.
@ ixi
dnia 17.01.2021, 17:49
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ adamkimono
dnia 18.01.2021, 10:00
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ do AdamaK
dnia 18.01.2021, 16:34
Ocena
komentarza:
0
to i to potrzebne.
@ Obserwator
dnia 17.01.2021, 13:58
Ocena
komentarza:
14
Brawo super. Piękne rzeczy dzielić się z drugim.
@ Kefas
dnia 17.01.2021, 15:31
Ocena
komentarza:
9
Fajnie przeczytać jak ktoś czyni dobro a nie tylko radni starosta i inni ci udają że cię tibia dla drugiego człowieka. Brawo PANOWIE .
@ Koscielny
dnia 17.01.2021, 20:20
Ocena
komentarza:
2
Osp z Tarnowca i Brzezowki nie widzę na liście?
@ Koordynator
dnia 18.01.2021, 09:40
Ocena
komentarza:
1
Proszę o kontakt w tej sprawie
@ Uznanie
dnia 18.01.2021, 06:25
Ocena
komentarza:
5
Piękna akcja,serce rośnie.Zamiast wydawać miliardy na „szczepionki”,lepiej ratować niewinne dzieci.
@ dragoness
dnia 19.01.2021, 10:27
Ocena
komentarza:
0
Proszę przeczytać artykuł. Ze zrozumieniem. Jakie ratowanie?
@ Magda
dnia 18.01.2021, 16:06
Ocena
komentarza:
4
Akcja przepiękna godna nagłośnienia nietylko w kraju ale też i zagranica, powinna też być nagłośniona w kościołach na każdej mszy świętej na których strażacy powinni wygłosić przedmowe o dobroczynnym działaniu.
@ Błysk
dnia 19.01.2021, 16:35
Ocena
komentarza:
1
Udana akcja, póki jeszcze onkologia dziecięca jeszcze jest. Kurski potrzebuje kasy, żeby dalej ogłupiać pisiorów, więc pisowski nierząd może ją zamknąć, bo propaganda pomaga utrzymać władzę, a leczenie chorych dzieci nie.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105