Sukcesy zawodników JSC

1

Ubiegłotygodniowe starty zawodników JSC rozpoczęły się 29.06 w Łopusznej gm. Nowy Targ. Odbywały się tam kolejne zawody cyklu maratonów rowerowych Cyklokarpaty. Trasa maratonu w Łopusznej była jedną z trudniejszych w tym sezonie. Przebiegała ona przez pasmo Gorców i zawierała sporo wymagających podjazdów i generujących adrenalinę zjazdów.

Zawodnicy mieli do wyboru tradycyjnie trzy trasy:

- Hobby – 29 km, 1158 m przewyższenia

- Mega – 55 km, 2052 m przewyższenia

- Giga – 85 km, 3026(!) m przewyższenia.

Z dystansem hobby najlepiej poradził sobie Michał Stanek, który w kategorii HM2 zajął 3 m-ce. Sylwester Dubiel zajął 28 m-ce w kategorii HM3, natomiast Witold Cisło 27 m-ce w kat. HM4.

Na dystansie Mega w kat. MM3 Mateusz Dachowski zajął 14 m-ce, natomiast Sebastian Cyran 17 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 6 m-ce, natomiast Krzysztof Kosiek 10 m-ce.

Na najtrudniejszym dystansie Giga tradycyjnie nie zawiódł Tomek Leśniak, który zajął 3 m-ce open i jednocześnie 2 w swojej kategorii wiekowej. Niestety tego morderczego dystansu nie udało się ukończyć Jakubowi Siemiączko, który miał defekt roweru.

Drużynowo JSC zajęło 4 miejsce.

30.06. w Wietrznie gm. Dukla odbyły się kolejne zawody cyklu Podkarpacka Liga Rowerowa – zawodów kolarstwa górskiego w formule XC. Zawodnicy pokonywali w nich pętle o długości 5,7 km. Największy sukces nasi zawodnicy zajęli w kategorii Masters1 (30-39 lat), w której zajęli wszystkie miejsca na podium: Tomek Leśniak – 1, Mateusz Dachowski - 2, a Gabriel Gorczyca – 3 m-ce. W kategorii Masters2 (40-49 lat) Artur Gorczyca stanął na najwyższym stopniu podium.

W tym samym dniu odbyły się triathlonowe zawody Super League Triathlon Poznań o randze mistrzostw Polski na dystansie średnim. Zawodnicy pokonywali w nich dystans ½ IRONMANA, czyli 112,99 km (1900 m pływania, 90 km roweru, 21,097 biegu). W zawodach tych wziął udział Łukasz Szumiec, który na pokonanie całej trasy potrzebował 3h 8 min. 41 sek. Wynik ten pozwolił Łukaszowi osiągnąć ogromny sukces, a mianowicie tytuł vice mistrza Polski w kategorii wiekowej M4.

Dobrym startem może pochwalić się również Dominik Szumiec, który w zawodach triathlonowych w Pniewach (woj. wielkopolskie) w ramach Pucharu Polski zajął na dystansie super sprint (600m pływania, 15 km roweru, 3 km biegu) 7 m-ce w swojej kategorii wiekowej.