Strona główna

Sukcesy zawodników JSC

1
Napisany dnia: 03.07.2019, 08:59 , Tagi: Brak

Ubiegłotygodniowe starty zawodników JSC rozpoczęły się 29.06 w Łopusznej gm. Nowy Targ. Odbywały się tam kolejne zawody cyklu maratonów rowerowych Cyklokarpaty. Trasa maratonu w Łopusznej była jedną z trudniejszych w tym sezonie. Przebiegała ona przez pasmo Gorców i zawierała sporo wymagających podjazdów i generujących adrenalinę zjazdów.

Zawodnicy mieli do wyboru tradycyjnie trzy trasy:

- Hobby – 29 km, 1158 m przewyższenia

- Mega – 55 km, 2052 m przewyższenia

- Giga – 85 km, 3026(!) m przewyższenia.

Z dystansem hobby najlepiej poradził sobie Michał Stanek, który w kategorii HM2 zajął 3 m-ce. Sylwester Dubiel zajął 28 m-ce w kategorii HM3, natomiast Witold Cisło 27 m-ce w kat. HM4.

Na dystansie Mega w kat. MM3 Mateusz Dachowski zajął 14 m-ce, natomiast Sebastian Cyran 17 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 6 m-ce, natomiast Krzysztof Kosiek 10 m-ce.

Na najtrudniejszym dystansie Giga tradycyjnie nie zawiódł Tomek Leśniak, który zajął 3 m-ce open i jednocześnie 2 w swojej kategorii wiekowej. Niestety tego morderczego dystansu nie udało się ukończyć Jakubowi Siemiączko, który miał defekt roweru.

Drużynowo JSC zajęło 4 miejsce.

30.06. w Wietrznie gm. Dukla odbyły się kolejne zawody cyklu Podkarpacka Liga Rowerowa – zawodów kolarstwa górskiego w formule XC. Zawodnicy pokonywali w nich pętle o długości 5,7 km. Największy sukces nasi zawodnicy zajęli w kategorii Masters1 (30-39 lat), w której zajęli wszystkie miejsca na podium: Tomek Leśniak – 1, Mateusz Dachowski - 2, a Gabriel Gorczyca – 3 m-ce. W kategorii Masters2 (40-49 lat) Artur Gorczyca stanął na najwyższym stopniu podium.

W tym samym dniu odbyły się triathlonowe zawody Super League Triathlon Poznań o randze mistrzostw Polski na dystansie średnim. Zawodnicy pokonywali w nich dystans ½ IRONMANA, czyli 112,99 km (1900 m pływania, 90 km roweru, 21,097 biegu). W zawodach tych wziął udział Łukasz Szumiec, który na pokonanie całej trasy potrzebował 3h 8 min. 41 sek. Wynik ten pozwolił Łukaszowi osiągnąć ogromny sukces, a mianowicie tytuł vice mistrza Polski w kategorii wiekowej M4.

Dobrym startem może pochwalić się również Dominik Szumiec, który w zawodach triathlonowych w Pniewach (woj. wielkopolskie) w ramach Pucharu Polski zajął na dystansie super sprint (600m pływania, 15 km roweru, 3 km biegu) 7 m-ce w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ QuQuryQu
dnia 03.07.2019, 12:45
Ocena
komentarza:
6
Brawo. Formę JSC trzyma. Gratulacje.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105