Strona główna

Szczęśliwy finał poszukiwań

16
Napisany dnia: 19.07.2019, 11:57 , Tagi: Brak

Policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu, prowadzili od wczoraj poszukiwania zaginionej 84-letniej mieszkanki gminy Krempna. Kobieta całą noc błądziła w lesie. Mundurowi odnaleźli ją dzisiaj rano, kilka kilometrów od domu. Kobieta została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia, na szczęście jej życiu nic nie zagraża.

Poszukiwania rozpoczęły się wczoraj po godz. 23. Wówczas, z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie do dyżurnego jasielskiej komendy Policji wpłynęła informacja, z której wynikało, że zaginioną jest mieszkająca samotnie, 84-letnia mieszkanka gminy Krempna.

Zniknięcie starszej pani zauważyła jej 47-letnia sąsiadka, która na co dzień się nią opiekuje i jej pomaga. Kobieta oświadczyła policjantom, że ostatni raz widziała zaginioną w pobliżu domu około godz. 15. Zaniepokoiła się po godz. 20, kiedy poszła do starszej sąsiadki, aby przygotować jej lekarstwa do zażycia. Niestety drzwi do jej domu były zamknięte. Kobieta początkowo sama poszukiwała 84-latki, jednak nigdzie nie było po niej śladu.

W poszukiwania zaginionej, oprócz policjantów z Nowego Żmigrodu, zaangażowani zostali także funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej komendy oraz sąsiedzi kobiety. Z zebranych informacji wynikało, że zaginiona jest w dobrej kondycji fizycznej i najprawdopodobniej wyszła z domu na spacer z psem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania w rejonie najbliższego sąsiedztwa, sprawdzali też główne ciągi komunikacyjne, rejon rzeki oraz drogi i ścieżki prowadzące do lasu.

Po całonocnych działaniach, około godz. 7, policjanci odnaleźli 84-latkę kilka kilometrów od domu w kompleksie leśnym przy drodze prowadzącej do przysiółka Żydowskie, był z nią pies. Zziębnięta i przemoczona staruszka najprawdopodobniej błądziła całą noc w lasach Magurskiego Parku Narodowego. Kontakt był z nią utrudniony i nie była w stanie logicznie wytłumaczyć, co się z nią działo. Policjanci przekazali ją pod opiekę załogi karetki pogotowia. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Słowa uznania należą się sąsiadom zaginionej, którzy pomagając starszej kobiecie, wykazują troskę o los drugiego człowieka. Dzięki ich czujności, w porę podjęto działania poszukiwawcze.

KPP w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Zalew
dnia 19.07.2019, 13:04
Ocena
komentarza:
-14
Co to się stało, że nikt nimo pretensji do opieki społecznej, że ta Pani zagineła. To jakiś chyba Cud.
@ Bez opieki
dnia 23.07.2019, 04:38
Ocena
komentarza:
1
Kobieta od państwa nie ma opieki ...
DZIECI zapewne pracują I mieszkają w innej wsi I brak czasu :-)) ...sąsiadka zaglądnie poda LEKI. A polski rząd takimi osobami się nie interesuje.
@ Ona
dnia 19.07.2019, 13:05
Ocena
komentarza:
49
Gratulacje dla saiadow i sluzb.
@ Sluzba
dnia 23.07.2019, 04:45
Ocena
komentarza:
1
Nie wiem komu gratulacje I dla jakiej sluzba??? Jest człowiek ma zawód więc ma pracować TJ sprzedawcą W sklepie. Tylko W tym zawodzie rzadko się pracuje A więcej plotki roznosi łamiąc par.266 niestety I nęka się niewinnych ludzi przez współpracę z psychiatrycznym znajomym x czy y ...doświadczyc na własnej skorze ,, pomocy,, tej,, sluzby,, NIGDY więcej nie chce bo jest niewielka garstka porządnych policjantów ale to na palcach można wyliczyć reszta to niiewykształcone państwo nadużywające łamiące podstawowe paragrafy.
@ DŻEWO
dnia 19.07.2019, 13:17
Ocena
komentarza:
-15
szła sprawdzić czy juz droge na zydoskie robio
@ ciekawy
dnia 20.07.2019, 07:16
Ocena
komentarza:
0
i odwiedzić ekologów ???
@ ubawiona
dnia 20.07.2019, 16:50
Ocena
komentarza:
0
Podpisz się Antek imieniem i nazwiskiem. Miej odwagę
@ mieszkanka
dnia 21.07.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
0
Naprawdę bardzo zabawne. Komentarz na poziomie niższym niż mają dzieci w przedszkolu.
@ msturbator
dnia 19.07.2019, 13:52
Ocena
komentarza:
-17
a rentka gdzie
@ Kik
dnia 19.07.2019, 17:06
Ocena
komentarza:
-3
A może słowa uznania dla psa.
@ Czelusc
dnia 19.07.2019, 17:51
Ocena
komentarza:
-4
Jak w Walentynki w lutym
@ Sowa
dnia 19.07.2019, 19:29
Ocena
komentarza:
-11
Babcia poszła oglądać zaćmienie Księżyca.
@ Dziwne
dnia 19.07.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
-4
Dlaczego pies nie poprowadził babci do domu?
@ Barteczek
dnia 19.07.2019, 23:13
Ocena
komentarza:
11
Brawo sąsiady !!!
@ Czelusc
dnia 20.07.2019, 08:14
Ocena
komentarza:
-2
Kazde A zjada B przeciez otc
@ Władek
dnia 23.07.2019, 08:08
Ocena
komentarza:
0
Przeciesz ta pani jest bezdzietna nie piszcie jak nie wiecie bylo bobrze ale zaczyna sie coś z pamięcią dziać.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105