Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

6

Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

- Otwarcie pracowni językowej związane jest z udziałem naszej szkoły w projekcie Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOS-em. Po raz kolejny uczestnicząc w niej, odnieśliśmy sukces. Drużyna pod kierownictwem Wiesława Hapa, projektem „Stary cmentarz w Jaśle” sięgnęła po główną nagrodę, którą jest modernizacja jednej ze szkolnych pracowni. Zdecydowaliśmy o tym, że będzie to pracownia językowa. Dzisiaj otwiera ona dzieciom okno na świat – przekonuje Aleksandra Zajdel-Kijowska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Jacek Gogola (prezes Zarządu spółki LOTOS Infrastruktura S.A.) odbiera podziękowania
od Elwiry Musiałowicz-Czech (wiceburmistrz Jasła)/fot. Marcin Dziedzic

Pracownia wyposażona została w najnowocześniejszy sprzęt służący do nauki języków obcych. Znajdują się w niej 24 stanowiska pracy dla uczniów oraz stanowisko nauczyciela, w tym jedno stanowisko dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Na wszystkich stanowiskach do dyspozycji uczniów i nauczyciela pozostają laptopy z dotykowym ekranem oraz słuchawki z mikrofonem. Efekty pracy uczniów prezentowane są na interaktywnym monitorze.

Powstanie pracowni językowej jest ściśle związane z działalnością fundacji LOTOS. To dzięki jej wsparciu finansowym z pracowni mogą korzystać dzisiaj uczniowie szkoły. Wartość nagrody opiewa na kwotę 137 tys. zł. Znaczenie współpracy realizowanej od wielu lat pomiędzy Miastem Jasłem oraz placówkami oświatowymi, dla których jest ono organem prowadzącym a firmą LOTOS podkreśliła dzisiaj wiceburmistrz Jasła Elwira Musiałowicz – Czech. – Do tej pory w Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOS-em wzięło udział ponad tysiąc dzieci. Oznacza to, że w kilkuset projektach mogły one sprawdzić swoje możliwości. W ubiegłym roku dzięki uprzejmości Fundacji LOTOS udało nam się dojść do porozumienia, że świetną nagrodą byłoby coś, co pozostanie do dyspozycji całej szkoły i wszystkich jej uczniów – mówiła.

Elwira Musiałowicz – Czech w imieniu burmistrza Ryszarda Pabiana oraz dyrekcji i pracowników szkoły, złożyła na ręce Jacka Gogoli, prezesa Zarządu spółki LOTOS Infrastruktura S.A. w Jaśle podziękowania za wkład w powstanie pracowni. – Mam bardzo dużą satysfakcję, że reprezentuję dzisiaj Grupę LOTOS, kiedy naocznie możemy przekonać się o tym, jak wygląda finał kolejnej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem. LOTOS jako firma z bardzo dużym potencjałem rozumie potrzeby małych ojczyzn. Mają tutaj, w Jaśle swoją siedzibę LOTOS Infrastruktura oraz kilka innych spółek z grupy kapitałowej. Jesteśmy zobowiązani do tego, żeby uczestniczyć w życiu lokalnym Jasła i okolic. Dlatego każda inicjatywa, która będzie ukierunkowana na rozwój młodych ludzi, dzieci, będzie wspierana przez fundację LOTOS – zapewniał Jacek Gogola.

Należy podkreślić, że modernizacja pracowni językowej jest bezpośrednim efektem udziału szkoły w ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Projekt przygotowany przez trzyosobowy zespół pod kierownictwem historyka Wiesława Hapa, w składzie którego znalazły się Julia Tarnowska, Zuzanna Skałba oraz Anika Koba, okazał się najlepszy. Dziewczęta są obecnie uczennicami siódmej klasy szkoły podstawowej. Projekt dotyczył upamiętnienia postaci spoczywających na starym cmentarzu w Jaśle.

MD

Napisany dnia: 20.10.2020, 13:02
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Yti
dnia 20.10.2020, 13:08
Ocena
komentarza:
7
Uczniowie będą korzystać zdalnie albo hybrydowo.
@ ...
dnia 20.10.2020, 13:21
Ocena
komentarza:
12
Moje dzieci uczą się w tej pracowni - są zachwycone.
@ 007
dnia 20.10.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
-1
Ale aktywność ostatnimi czasy
@ Obiektywny
dnia 20.10.2020, 22:42
Ocena
komentarza:
1
Pani Dyrektor - gratulacje.
@ Babulec
dnia 21.10.2020, 09:56
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje dla uczniów i nauczyciela!!! Dzięki nim szkoła ma tę pracownię. Cieszę się bo do tej placówki uczęszczały moje dzieci/ jeszcze jsko SP9/ a teraz wnuki. Zawsza szkolavdobrze mi sie kojarzyła. To tez zasługa wieloletniej Dyrektor. Żeby tylko nie przyszło jej do głowy przejście na emeryturę. Jeszcze raz gratulacje.
@ Abnegat
dnia 21.10.2020, 17:57
Ocena
komentarza:
-3
Nie ma to, jak uczyć wymowy języków obcych w maskach. Kiedyś w wojsku robili sobie jaja z poborowych, że kazali śpiewać w maskach, ale dzisiaj rzeczywistość przerosła kabaret.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105