Strona główna

Sztuki walki

0
Napisany dnia: 23.01.2019, 09:15 , Tagi: Brak

XX wiek przyniósł niezwykły rozwój i popularność sztuk walki. Powszechnie uważa się, że ich ojczyzną w większości są kraje azjatyckie, jednak jak spojrzymy na rozwój człowieka, to zauważymy, że metody obrony przed przeciwnikiem bez użycia broni były znane od zawsze.  Instynkt samoobrony po prostu wymuszał takie zachowania.

Obecnie sztuki walki są rozwijane i aktywnie trenowane przez coraz szersze grona zainteresowanych tematem. Istnieje bardzo wiele szkół sztuk walki, różniących się od siebie, jednak generalnie nauczają one sposobów fizycznego pokonania przeciwnika w bezpośrednim starciu bez użycia broni dalekiego zasięgu jak np. broń palna. Większość wschodnich szkół walki stawia sobie za zadanie nie tylko fizyczne przygotowanie człowieka do walki, ale również rozwój psychiczny. Wiele sztuk walki pozwala na rozwój w sobie cech związanych z poziomem zadowolenia z życia. Niektóre oferują również elementy medytacji, które rozwijają sferę duchową.

Trening sztuk walki jest kwestią, która pozwala nabrać koordynacji i sprawności. Wzbudza w adeptach sztuk walki dyscyplinę i samokontrolę. Sztuki walki trenowane od najmłodszych lat pozwalają zbudować silny charakter, pozwalają walczyć z własnymi słabościami. Zajęcia z technik sztuk walki pozwalają czas spędzić miło i z korzyścią dla organizmu. Ponadto uczą skupienia, koncentracji, uwagi oraz umiejętności pokonywania niepowodzeń i trudności w życiu. Trening w grupie uczy zachowań społecznych, pozwala znaleźć nowych przyjaciół, nowe wzory do naśladowania. Rozwija siłę, szybkość, gibkość, zręczność i wytrzymałość.

Trening sztuk walki pozwala czerpać satysfakcję z rozwijania swoich umiejętności, pozwala na poznawanie nowych, ciekawych ludzi. Członkowie klubu czy sekcji są często jak druga rodzina, co łatwo da się też zauważyć na branżowych portalach takich jak superenergia.pl. Oczywiście najważniejszymi postaciami zajęć są trenerzy, niezwykli profesjonaliści, którzy nierzadko pracują w oparciu o szkoleniowe programy autorskie, a często reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Niewątpliwie to trener będący autorytetem w danej dziedzinie, więc wzorem do naśladowania, odgrywa rolę w nauczaniu odpowiednich zachowań.

Zarówno dorośli jak i dzieci mają swoje preferencje dotyczące sportów. Dla jednych bardziej odpowiednie będzie uczenie się chwytów, a dla drugiego uczenie się ciosów. Jednak ogólna skuteczność danej sztuki walki w samoobronie zależy przede wszystkim od umiejętności danego człowieka. Wiele sekcji sztuk walki, w celu zachęcenia i wskazania na odpowiedni wybór sztuk, organizuje treningi pokazowe. Można wówczas dopasować odpowiedni styl do własnych predyspozycji fizycznych i psychicznych. A należy pamiętać, że ta sztuka walki jest skuteczna, w której to my jesteśmy skuteczni.

Trenować może każdy, bez względu na wiek i płeć, a warto pamiętać, że dyscyplina i umiejętność samokontroli uczone od najmłodszych lat zaprocentują w dorosłym życiu. Trenowanie sztuk walki obniża poziom agresywności, a w świecie zagrożonym agresją odpowiednio ukierunkowany trening wydaje się być środkiem zaradczym.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Mercedesem wjechał w drzewo

   

  Dziś rano na ul. Jana z Dukli doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego mercedesa wjechał w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala.

 • 15 milionów złotych na rewitalizację 

   

  Już wkrótce Miasto Jasło przystąpi do realizacji inwestycji, których łączna wartość opiewa na kwotę blisko 15 mln zł. W mieście powstanie m.in. nowoczesne centrum nauki. Remontu doczeka się również plac Żwirki i Wigury wraz z ulicami przyległymi. Zadania rewitalizacyjne finansowane będą przy udziale środków pochodzących z UE.

 • Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa powołana przez radę powiatu dokonała wyboru dyrektora jasielskiego szpitala. Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów. Dzisiaj z jednym z nich podpisano umowę.

   

 • Budżet Obywatelski wraca do prokuratury

  Sąd Rejonowy w Jaśle rozpatrzył zażalenie złożone przez władze miasta Jasła na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych mieszkańców Jasła w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

 • Oświadczenie nauczycieli i pracowników jasielskiego "Ekonomika"

   

  Nauczyciele i pracownicy jasielskiego "Ekonomika" wydali oświadczenie w związku trwającym w Polsce strajkiem nauczycieli. 

 • Zdrowie ucznia priorytetem dla polskiej szkoły

   

  W minioną sobotę, w jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście edukacji zdrowotnej”. Wzięło w niej udział blisko sześćdziesięciu nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Szczególnie wartościowe dla praktyków edukacji okazały się przygotowane przez organizatora konferencji warsztaty.

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 25 kwietnia, 8, 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • Nagrobki z najwyższej klasy granitu i marmuru

   

  Nasza firma od wielu lat oferuje kompleksową obsługę kamieniarską. Doświadczenie oraz znajomość oczekiwań klientów pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Na nasze produkty udzielamy 3 – letniej gwarancji.

 • ICOONE® - najnowszy masaż podciśnieniowy

   

  ICOONE® to najnowszy masaż podciśnieniowy do stosowania na ciało i twarz. ICOONE® jest skutecznym zabiegiem likwidującym cellulit, miejscowe otłuszczenia, luźną skórę oraz obrzęki limfatyczne. 

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105