Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Szykuje się modernizacja stadionu sportowego przy ul. Śniadeckich

61

Wiele wskazuje na to, że stadion przy ul. Śniadeckich w Jaśle, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Czarnych Jasło, wkrótce doczeka się modernizacji. Władze miasta mają gotowy plan działań, których celem jest przebudowa obiektu. Jeszcze w tym roku ma zostać opracowany jej projekt.

To, że stadion sportowy przy ul. Śniadeckich w Jaśle jest reliktem minionej epoki widać gołym okiem. Wymaga on przeprowadzenia gruntownej modernizacji, aby mógł spełniać choćby podstawowe standardy, jakie obecnie stawia się przed tego rodzaju obiektami. Chodzi nie tylko o jego estetykę, lecz również funkcjonalność i bezpieczeństwo korzystających z niego sportowców i widzów organizowanych na nim wydarzeń sportowych. Problem, o którym, w kontekście realizowanej przez Miasto Jasło polityki wobec sportu, mówi się od wielu lat, już wkrótce może doczekać się rozwiązania. Władze miasta, zamierzają bowiem podjąć konkretne działania w sprawie modernizacji obiektu. Pretekstem ma być nie tyko awans Czarnych Jasło do wyższej klasy rozgrywkowej, lecz także zbliżająca się wielkimi krokami realizacja inwestycji polegającej na wykonaniu drenażu murawy naturalnej.

Zdaniem Ryszarda Pabiana, burmistrza Jasła, biorąc pod uwagę rozpoczęte wcześniej prace w obrębie obiektu (budowa boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią) oraz te, które mają zostać wykonane w najbliższej przyszłości, kompleksowe podejście do modernizacji jest, jak nigdy wcześniej, ze wszech miar uzasadnione. – W obecnej chwili realizowany jest końcowy etap budowy boiska o sztucznej nawierzchni. W czerwcu planowane jest oddanie go do użytku. Będziemy dysponować obiektem, który od dawna był oczekiwany nie tylko przez Czarnych Jasło, lecz również inne kluby piłkarskie działające na terenie miasta i powiatu. Mamy konkretny plan na to, jak będzie wyglądał teren od ul. Śniadeckich do ul. Kasprowicza, na którym znajdują się boiska piłkarskie. Pragnę przypomnieć, że czeka nas również realizacja inwestycji polegającej na wykonaniu drenażu boiska z naturalną murawą, który to projekt wyłoniony został w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Osobiście uważam, że wykonanie wyłącznie drenażu nie rozwiązuje wszystkich problemów. Stąd też doszło do kilku spotkań z udziałem przedstawicieli klubów, radnych Rady Miejskiej Jasła oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że należy przystąpić do bardziej kompleksowej modernizacji tej właśnie części obiektu – tłumaczy Ryszard Pabian.

Projekt modernizacji stadionu przy ul. Śniadeckich ma zostać opracowany jeszcze w bieżącym roku. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, można spodziewać się, że środki na jego opracowanie, w kwocie 100 tys. zł, zostaną zabezpieczone podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej Jasła. Stosownym projektem zmian w miejskim budżecie, w poniedziałek zajmą się miejscy radni. Warto dodać, że radni mają także zdecydować o zabezpieczeniu środków na zakup kontenera socjalnego, który pełnić będzie funkcję szatni dla osób korzystających z boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią.

Punktem wyjścia dla opracowania wszelkich założeń modernizacyjnych, ma być koncepcja przebudowy obiektu, sprzed blisko trzech lat. Należy zaznaczyć, że jej elementem jest boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, które już niedługo oddane zostanie do użytku. – Koncepcja, o której mowa, została przez nas opracowana, aby zorientować się, na co możemy sobie pozwolić w określonych warunkach. Chcieliśmy przekonać się, czy w ramach przebudowy, uda się wykonać między innymi bieżnię. Niestety, w żadnym wypadku, nie uda się jej zmieścić, w tych, a nie innych warunkach terenowych. Dlatego też dalsze prace polegały na umiejscowieniu w ograniczonej przestrzeni dwóch boisk, jednego ze sztuczną, drugiego z naturalną nawierzchnią. Oczywiście w grę wchodzi również przebudowa trybuny oraz zaplecza socjalnego. Okaże się, czy pomieszczenia klubowe oraz szatnie znajdą się pod trybuną, czy też powstanie nowy budynek z tym przeznaczeniem. Myślę, że w tym kierunku pójdą dalsze prace – przekonuje burmistrz Jasła.

Dzisiaj trudno mówić o konkretnym harmonogramie prac modernizacyjnych. Będzie on, po części, uzależniony od kwestii zawiązanych z udziałem drużyny Czarnych Jasło w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej. Klub, aby uzyskać licencję na grę w wyższej klasie rozgrywkowej musi spełnić warunki określone przez Komisję Licencyjną Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Kluczowe będzie zastosowanie się do pokontrolnych wytycznych, dotyczących koniecznych do przeprowadzenia prac modernizacyjnych na terenie obiektu, na którym Czarni rozgrywają swoje mecze.  W opinii burmistrza, nakłady finansowe, które musiałby wydatkować Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle, celem dostosowania obiektu do wymagań przedstawionych przez komisję weryfikacyjną związku, w perspektywie czasu byłyby nieuzasadnione. – Zakładamy, że do czasu przystąpienia do modernizacji obiektu, boisko z naturalną nawierzchnią będzie cały czas używane do rozgrywania spotkań piłkarskich. Oczywiście, jeżeli związek piłki nożnej zaakceptuje nasze propozycje. Kiedy tylko opracowany zostanie projekt i będzie można przystąpić do robót budowlanych, klub będzie starał się o to, aby drużyna mogła rozgrywać mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W tym czasie moglibyśmy przeprowadzić prace związane z drenażem boiska i przygotowaniem murawy już na przyszłoroczny sezon. To główne założenia tej koncepcji. Zobaczymy na ile wystarczy nam czasu i środków, aby realizować pozostałe roboty. Nie ukrywam, że chcielibyśmy zrealizować plan już w przyszłym roku – tłumaczy Ryszard Pabian. 

Według wstępnych szacunków, koszt przeprowadzenia modernizacji stadionu piłkarskiego przy ul. Śniadeckich może oscylować w granicach od 3 do 4 mln zł. Władze miasta nie wykluczają, że starać się będą o dofinansowanie inwestycji ze środków pochodzących z budżetu państwa, w ramach dedykowanych programów rządowych. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, samorząd jest zdeterminowany, aby modernizację przeprowadzić z wykorzystaniem środków pochodzących wyłącznie z miejskiej kasy.

MD

Napisany dnia: 18.06.2020, 18:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ On
dnia 18.06.2020, 18:09
Ocena
komentarza:
8
Ludzia dajcie prace i godne zarobki a nie o jakis stadion sie martwicie. Miliony zostana wyrzucone w bloto bo kibole wpadna i rozwala to. Niech kluby same sobie robia remonty albo szukaja sponsorow. A od pienoedzy podatnika wara.
@ Stadion
dnia 18.06.2020, 18:42
Ocena
komentarza:
28
To jest stadion miasta a nie klubu Czarni Jasło. Klub Czarni Jasło tylko go wynajmuje odpłatnie zresztą.
@ ...
dnia 18.06.2020, 20:28
Ocena
komentarza:
15
Kto rządzi w Jaśle?

PiS czy POpaprańcy?

Wszyscy dookoła się rozwijają, a Jasło pod wodzą Pabiana cofa się do czasów średniowiecza.

Gdzie obwodnica?
Gdzie inne drogi?
Gdzie miejsca pracy?
Dlaczego młodzi ciągle wyjeżdżają?

Żeby zyskać kilka głosów kibiców Czarnych są w stanie obiecać wszystko, ale dzień po wyborach wypną na was d..e.
Nie dajcie się po raz kolejny nabrać...
@ Marek
dnia 18.06.2020, 21:20
Ocena
komentarza:
27
Moim zdaniem bez sensu jest inwestować w tej stadion. Lepiej starać się o fundusze i wybudować w jakimś normalnym miejscu gdzie jest dojazd, parking itd. a nie w środku miasta ..
@ Olek
dnia 18.06.2020, 21:54
Ocena
komentarza:
18
Stadion stadionym a gdzie piłkarze zgroza
Żeby w 38tys.miescie grali na wiejskich stadionach
trochę ambicji? Gdzie ci Czarni co grali w 3lidze?
@ jks
dnia 18.06.2020, 22:24
Ocena
komentarza:
10
Na jakich wiejskich stadionach? Co ty wypisujesz hejterze na zlecenie. Czarni zmierza sie w 4 lidze min. z Dębicą,Krosnem,Sanokiem,Mielcem,Rzeszowem,Stalową Wolą,Przemyslem czyli duzo większymi miastami a w 3 lidze grali kilka lat temu i spadli bo miasta nie było stać wyłozyc 200 ty.s na grę w tej lidze.
@ Pawlo
dnia 18.06.2020, 22:39
Ocena
komentarza:
1
Już dawno na sportowej emeryturze
@ eva
dnia 20.06.2020, 21:06
Ocena
komentarza:
1
może ten stadion do tej pory spełniał swoją funkcje, ale budowa nowego stadionu z drogami dojazdowymi i parkingami to dla Jasła KONIECZNOŚĆ !!!
@ Heyah
dnia 18.06.2020, 18:17
Ocena
komentarza:
14
Zbliża się 27, okrągła rocznica "szykowania się" do remontu.
Może jakieś medale okolicznościowe ?
@ ixi
dnia 18.06.2020, 18:22
Ocena
komentarza:
7
Najpierw coś zróbcie, a potem się chwalcie. W Polsce dużo się gada i obiecuje a potem nic z tego nie wychodzi. Stary nawyk PZPR kontunuuja pseudo politycy z SLD PSL PO i PiS noi I pseudo urzędnicy i pseudo dziennikarze.
@ jamnik
dnia 18.06.2020, 20:56
Ocena
komentarza:
-13
Pabian robi, a nie chwali się. Czy nie widzisz pisiorowaty kundelku?
@ Janek
dnia 18.06.2020, 21:32
Ocena
komentarza:
3
Robi chyba w majty i dlatego się nie chwali.
@ ixi
dnia 19.06.2020, 18:37
Ocena
komentarza:
4
Kogo nazywasz pisowskim, głupi czy ślepy jesteś? Daj dziecku żeby Ci jeszcze raz przeczytało, potem poczekaj kilka dni to może zatrybisz
@ Izydorek
dnia 18.06.2020, 18:28
Ocena
komentarza:
-5
Tylko po co i dla kogo ??
@ Lewy
dnia 18.06.2020, 18:38
Ocena
komentarza:
17
Świetna wiadomość, jak widać można i da się współpracować w wspólnym projekcie.Brawo Czarni,brawo Radni,brawo Burmistrz.Po połączeniu Czarnych z Akademia Piłkarską, awansie do 4 ligii,oddłużeniu klubu i wygraniu Budżetu Obywatelskiego złożonego przez klub Czarni Jasło ruszyła konkretnie sprawa obiektów i piłki nożnej w Jaśle. Jako kibice Dziękujemy.
@ xxxx
dnia 18.06.2020, 19:31
Ocena
komentarza:
3
Poczekaj czlowieku z tymi brawami narazie to tylko gadanie jak juz zreszta bylo wiele razy
@ :-)
dnia 18.06.2020, 22:15
Ocena
komentarza:
2
Dokładnie, jakie brawa, obiecują coś za dwa czy trzy lata a wtedy już ich nie będzie:-)
@ ACAB
dnia 18.06.2020, 18:44
Ocena
komentarza:
3
I oby tak było !
@ Bangla
dnia 18.06.2020, 19:08
Ocena
komentarza:
6
No w końcu!
@ 01
dnia 18.06.2020, 19:12
Ocena
komentarza:
4
Tak dobry gospodarz zarządza miastem. Ubiegając się o fotel burmistrza , nie obiecywał odbudowy stadionu Czarnych , a robi . Mówiąc krótko jest wiarygodny. Przypomnę obietnicę R Trzaskowskiego . Jak zostanę prezydentem Warszawy wyremontuje stadion Skry. Po wyborach co powiedział NIE, bo brakuje środków. Czy jest wiarygodny NIE . Czy warto na takiego głosować NIE.
@ xxxx
dnia 18.06.2020, 19:31
Ocena
komentarza:
4
narazie to tylko mowi nie robi
@ wariat
dnia 18.06.2020, 19:37
Ocena
komentarza:
8
https://www.jaslo4u.pl/stadion-z-infrastruktura-lekkoatletyczna-newsy-jaslo-23404
http://www.[...]/2010/05/miasto-inwestuje-w-sport-w-rafinerii-ma-powstac-nowe-boisko/
Już było jak widac wiele zapowiedzi,które nie zostały zrealizowane,tak ze najpierw trzeba zrobic a potem sukces odtrąbic a nie na odwrót.
@ 02
dnia 18.06.2020, 21:04
Ocena
komentarza:
4
Pisiory też gadały, że odnowią stadion i po wyborach szybko zapomnieli!!! Odczep się od Trzaskowskiego, bo i tak Dudy zagoni do budy!!!
@ MIASTOWY
dnia 18.06.2020, 20:13
Ocena
komentarza:
-14
już wystarczy tych meczy

zawsze są jakieś azdymy itp

kłopot dla mieszkańców i przyjezdnych

niebezpieczeństwo i strach przed wyjściem na ulice

pytam się po co///???

tak jest od lat

mecze powinny być bez widowni, tylko przed telewizorami

bezpieczniej i taniej

a w tych czasach to obowiązkowo

pozdrawiam kibiców telewizyjnych

a pieniądze na miejsca pracy, nowe

to podstawa
@ Bolek
dnia 18.06.2020, 20:34
Ocena
komentarza:
6
Kiedy ostatnio była jakaś zadyma ? Tak z ciekawości zapytam, bez żadnej złośliwości
@ wariat
dnia 18.06.2020, 20:43
Ocena
komentarza:
8
w 2011r.derby z karpatami czyli 9 lat temu ale lepiej klepac slogany ze zadyma,kibole,przemoc itp.Jak sie nie ma argumentów to sie odświeża zgraną płytę
@ Marcin.
dnia 19.06.2020, 07:51
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Solidarni z Pabianem
dnia 18.06.2020, 20:53
Ocena
komentarza:
5
Pisiorom szczeki opadły aż do kolan. Przed wyborami w 2018 roku, odwiedzali obiekty sportowe, obiecywali cuda na kiju i nic dla Jasła nie zrobili. Pabian nie dał się manipulować kłamcom spod znaku PiS. Powiedział, że zrobi boisko ze sztuczną nawierzchnią i zrobił. Teraz powiedział, że przebuduje stadion z naturalną nawierzchnią, to przebuduje. Jasielskim pisowskim europosłom, posłom i senatorom i starostom już serdecznie dziękujemy.
@ do towarzysza tadeusza dyrektora
dnia 18.06.2020, 22:09
Ocena
komentarza:
-1
Szkoda że tobie nie udało sie przez tyle lat nic dla piłki zrobić a teraz inni musza za ciebie nadrabiać wszystkie te stracone lata.
@ Tak
dnia 18.06.2020, 22:37
Ocena
komentarza:
-4
Przecież w tamtych wyborach Pabiana popierał PiS, a teraz nagle "nie dał się zmanipulować kłamcom spod znaku PiS"?
@ Sport
dnia 18.06.2020, 21:28
Ocena
komentarza:
5
Oby się udał, abyśmy w końcu mieli obiekt na miarę czasów, choć pewnie za te pieniądze cudów się nie zrobi. Ważne żeby przykryć trybunę, zrobić zaplecze dla piłkarzy i porządną, piękną płytę do gry.
@ Kierowca 810
dnia 18.06.2020, 22:07
Ocena
komentarza:
8
Wszystko w swoim czasie. Nowy stadion będzie tak jak dawniej służył
nie tylko "Czarnym" ale także różnym miejskim imprezom.
Każdy będzie mógł korzystać i przychodzić na rekreacyjne wydarzenia.
Tylko trzeba w tej chwili wsparcia i pozytywnego nastawienia do tej inwestycji.
Przestańcie w końcu narzekać, że wszystko jest źle i niedobrze.
Znajdźcie w końcu w sobie te resztki dobrej energii i wspierajcie
pana burmistrza Ryszarda Pabiana w jego dobrych zamysłach dla Jasła.
Dziwi mnie, że nawet gdy są realizowane w przyspieszonym tempie
inwestycje, jak długo oczekiwany most na Gądkach, to też znajdą się
mieszkańcy o jak zwykle negatywnym nastawieniu ukazanym w komentarzach.
@ Kibic
dnia 18.06.2020, 22:29
Ocena
komentarza:
12
Rzońca, Zającowa Kurowska, Pawluś , Gowin do roboty i postarajcie się o kasę!!! Chyba pomożecie Miastu Jasło?!
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 18.06.2020, 23:26
Ocena
komentarza:
-1
Jest takie przysłowie - że "u gęsi owsa nie kupisz"...
@ yozef
dnia 19.06.2020, 05:40
Ocena
komentarza:
1
oni mysla tylko o sobie a nie o jasle ,,,jaslo powinno miec nowy obiekt na osiedlu krasinskiego szopena ,,,taka niegdys byla konceppcja ,za basenami i hala judo czy mosir ,,,ale w jasle bissesmemeny sportu nie lubia edziu nazgowicz ,jak jeszce zyjesz serdeczny kolego zabierz glos niech ci wnuk napisze za ciebie na swoim logo
@ czarny
dnia 18.06.2020, 22:32
Ocena
komentarza:
7
Już dawno powinien powstać nowy stadion bądz przeprowadzona. gruntowna modernizacja obiektu na Śniadeckich. Będzie odpowiednie zaplecze to i ewentualni sponsorzy przychylnym okiem będą patrzeć że Miasto stawia na sport w Jaśle.
@ kolm
dnia 19.06.2020, 08:11
Ocena
komentarza:
0
W dobie kryzysu i biedy ta inwestycja to rozrzutność. A Czarni za rok wylądują znowu w okręgówce.
@ BogdanT
dnia 19.06.2020, 09:20
Ocena
komentarza:
0
Piłka nożna to nie sport. To chyba najbardziej idiotyczna gra, jaką kiedykolwiek wymyślono

To tylko moje zdanie i moja opinia !!!
@ kibic
dnia 18.06.2020, 22:53
Ocena
komentarza:
4
Ta nie stadion a boisko wybudować im na łakach we Warzycach
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 18.06.2020, 23:23
Ocena
komentarza:
2
Kolejna "inwestycja" i kiełbasa wyborcza, oraz afiszowanie się osiągnięciami, które nie powodują wzrostu przychodu budżetowego, tylko kolejne nakłady ubożejących mieszkańców...
@ Kkk
dnia 19.06.2020, 00:08
Ocena
komentarza:
1
Stadion na 1,5 tyś miejsc zadaszonych i będzie git tylko jak czarni 1910jasło
@ Zawisza M
dnia 19.06.2020, 01:45
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ KKK
dnia 19.06.2020, 06:48
Ocena
komentarza:
2
Chleba i igrzysk...nie ma pilniejszych potrzeb(poza kiesami urzedników) w tym mieście?
@ Kierowca 810
dnia 19.06.2020, 07:27
Ocena
komentarza:
0
Odezwał się Jasielski patriota z odizolowanej psychicznie chorej grupy
tych co zawsze im źle i niedobrze.
@ zeniu
dnia 19.06.2020, 07:59
Ocena
komentarza:
-3
Po kiego znowu budują nowy stadion ,ja się pytam
@ Kib
dnia 19.06.2020, 08:06
Ocena
komentarza:
-7
Pasuje trybuny na 20 tys
@ Wirtuoz
dnia 19.06.2020, 09:09
Ocena
komentarza:
0
Po co stadion jak nie ma odpowiednich piłkarzy
@ Ja
dnia 19.06.2020, 09:21
Ocena
komentarza:
6
Po ca nowa fabryka jak będą ludzie trać za grosze
@ BogdanT
dnia 19.06.2020, 09:13
Ocena
komentarza:
-3
A będzie uroczyste przecinanie wstęgi przy wbitych łopatach ze wstążką?
Będzie pokropienie wodą niby święconą przez kler? oczywiście odpłatnie?
Będzie telewizja? Będą media?
Dlaczego nikt nie powie ani nie przedstawi bilansów typu: koszty utrzymania stadionu i koszty z wynajmu stadionu? Czy to się opłaci? Robicie super miejsce do kolejnych nawalanek gówniarzy? Od mojej kasy z daleka !!! Gdzie referendum mieszkańców w tej sprawie...? Gdzie opinia mieszkańców i ich zgoda... O to już nie łaska spytać ludzi którzy za to płacą?
Tak wygląda polityka - Róbta co chceta?
Żałość i żenada !!! Gdyby ode mnie to zależało to na tokach bym was wywiózł... NA środek rynku !!!
Nie macie innego pomysłu tylko te boiska ??? Wielkie mózgi i mądre głowy !!!

[...], no masakra !!! Nie dam rady spokojnie myśleć o was jak takie idiotyzmy się dzieją... PO CO KOMU TEN STADION !!!

Zbudujcie halę, może zakład otwórzcie... Co produkować? Spytajcie ludzi, zbierzcie pomysły... Choćby materiał ograniczający wpływ promieniowania energii skierowanej zwanej potocznie szybkim internetem 5G...
Kurde, jak nie macie pomysłu innego niż "boisko" kopania siebie nawzajem bo o piłce tu chyba nie mówimy, to zbierzcie pomysły... Produkować, budować zakłady pracy, fabryki, jakieś linie produkcyjne, Jezu cokolwiek innego niż te durne boiska...

Kopać można ale was po głowie, żebyście się obudzili !!!
@ nie kobol
dnia 19.06.2020, 10:20
Ocena
komentarza:
1
Do tych wszystkich co są przeciwni modernizacji stadionu. Nikt nie zaprzeczy, że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie, może za wyjątkiem USA. Najwięcej ludzi od dziecka gra w piłkę, najwięcej jest drużyn, najwięcej stadionów i rozgrywek. Najwięcej jest też kibiców piłki nożnej, czy to jako widzów transmisji telewizyjnych, czy też na żywo. Piłka dostarcza wielu ludziom emocji i rozrywki, a każde dziecko marzy oby zostać wielkim piłkarzem, co się tyko nielicznym udaje. Ale i z Jasła są piłkarze którzy osiągnęli sukces np. Mateusz Cholowiak, który obecnie gra w Legii Warszawa i strzela bramki. To jest dla Jasła wielka promocja, w przeciwieństwie do np. polityków, którzy nas często kompromitują. Z ww. powodów Jasło, jak inne miasta potrzebuje stadionu, który będzie dla niego chlubą a nie wstydem. Nie jest żadnym argumentem, że dla kogoś jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Idąc tym tokiem myślenia, to dla większości nie potrzebne są teatry, biblioteki, domy kultury, parki, baseny ... etc bo z nich nie korzystają. Dla kierowców niepotrzebne autobusy czy ścieżki rowerowe, dla pieszych drogi i autostrady itd. itp. Na wszystkie te rzeczy idą publiczne pieniądze. W cywilizowanych społeczeństwach zaspokaja się potrzeby wąskich grup społecznych, po oczywiście zabezpieczeniu tych podstawowych. Piłka i inne sporty przyczyniają się do zwiększenia aktywności fizycznej, zdrowej rywalizacji, oraz budowania dumy wśród kibiców danej drużyny. Wiele okolicznych wiosek i miasteczek powiatu Jasielskiego ma swoje drużyny piłkarskie i rozgrywane mecze są dla mieszkańców najważniejszym wydarzeniem, oprócz niedzielnej mszy św. Gminy dbają o swoje drużyny i stadiony piłkarskie. Jasło więc nie powinno być w tej dziedzinie w tyle, a wręcz powinno być centrum powiatowej piłki, a zawodnicy okolicznych drużyn powinni marzyć żeby zagrać w JKS Czarnych Jasło.
@ Marcin.
dnia 20.06.2020, 15:10
Ocena
komentarza:
2
Kolejne dotacje i inwestycje to sztuczne utrzymywanie jks-u przy życiu.
To tak jak utrzymywanie chorego pod respiratorem, kiedy wszyscy wiedzą, że chory jest martwy tylko nikt nie ma odwagi wyjąć wtyczki z gniazdka.
@ DD reporter
dnia 19.06.2020, 13:21
Ocena
komentarza:
3
Super informacja. Oby sie ziściła. To wszystko o przynajmniej 7 lat za późno ale miejmy nadzieję ze w końcu zakończy się sukcesem. To wszystko się napędza samo. Czarni wchodzą na właściwe tory jesli chodzi o zarządzanie i współpracę z innymi podmiotami. Beda tego efekty a nowa infrastruktura to spotęguje. Cieszy awans który może być ciężkim krokiem bo utrzymać sie w IV lidze będzie ciężko gdyż prawdopodobnie spada 6 zespołów ale to nie powinno nas zrazic na przyszłość bo beda owoce tego co kiełkuje teraz! (A wierze ze jak powalczymy i oddamy serducho na boisku to damy radę w IV lidze)
@ Lewy
dnia 19.06.2020, 14:02
Ocena
komentarza:
4
Spada 8 zespołów plus może nawet 11 zleciieć jeśli z 3 ligi spadną drużyny z Podkarpacia. Tak jak napisałeś jednak,warto walczyć i budowac obiekty bo to przyciągnie najlepszych zawodników z okolicy a młode chłopaki nie będą musieli szukać szczęścia w Krośnie czy Rzeszowie bo na miejscu będą mieć super warunki do uprawiania piłki nożnej.
@ rolnik
dnia 19.06.2020, 14:19
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ Marcin.
dnia 19.06.2020, 14:30
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Kierowca 810
dnia 19.06.2020, 18:06
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ kolm
dnia 19.06.2020, 22:13
Ocena
komentarza:
-1
Daje, no właśnie daje, a czyje daje, daje tych co pracują, a pasożyty biorą , a takie bezrobocie było małe. Do roboty a nie za darmo po czyjeś
@ Tryt
dnia 19.06.2020, 20:40
Ocena
komentarza:
2
Gdy miałem lat kilka a było to tak dawno temu że aż nieprawda( początek lat70)byłam na meczu Czarnych Jasło. Dziś już nie pamiętam z kim ale nie w tym sprawa. Wraz ze mną był mój brat i kuzyn no i oczywiście mój ojciec i wujek. Obok nas stało swych takich jak my drących paje kibiców drużyny przeciwnej oczywiście ze swym ojcem. Po pierwszej bramce straconej przez Czarnych ojciec wyciągnął orężadę dla nas i tych dwóch malców obok a ojciec tych dwóch butelkę z czymś dla dorosłych. I tak razem popijając my orężadę oni okowitę dopingowaliśmy swoje drużyny. Dziś jest to nie do pomyślenia. Dziś kibole zamiast dopingować robią zadymy. Czy dziś jest możliwe by na mecz zabrać wnuki i spokojnie wypić po kielonku z kibicem drużyny przeciwnej? Dziś dla bezpieczeństwa dzieci na stadion lepiej nie zabierać. Po meczu razem poszliśmy na stację PKP i pojechaliśmy spokojnie do domu. Acha, przypomniałem sobie Czarni wtedy wygrali 2:1. Chciałbym by takie spokojne wyjście było jeszcze możliwe ale niestety patrząc na to co się dzieje niestety nie widzę szans na to. Trybunami rządzi chamstwo i prostactwo oni nigdy nie powinni mieć prawa wejścia na stadion.
@ Do Tryt
dnia 19.06.2020, 22:19
Ocena
komentarza:
3
Głupoty piszesz i tyle. Ja też na Czarnych chodzę od lat 70 i zawsze atmosfera była napięta. Joby na sędziego i przeciwników są wpisane w piłkę, i nie od lat 70 tylko od zawsze więc nie smuć farmazonów.
Poniżej krótki tekst,

https://www.podkarpackahistoria.pl/wiadomosci/82,rozroby-przedwojennych-kiboli

„Gwizd lokomotywy zamiast gwizdka sędziego

Równie ciekawie wyglądały piłkarskie kontakty nowosądecko-jasielskie. Już w 1922 r. wielki niesmak pozostawiła w Nowym Sączu wizyta piłkarzy „Czarnych” Jasło. Przyjezdni będący wówczas jedną z najlepszych piłkarskich jedenastek na południu Polski lekceważąco wysłali na mecz przeciwko „Sandecji” drugi garnitur swojego zespołu. Dolewając oliwy do ognia, jasielscy działacze zażądali od gospodarzy zwrotu kosztów podróży. Żeby tego było mało, po zakończeniu pierwszej połowy przy wyniku 2:2 piłkarze z Jasła już nie pojawili się na murawie rozjuszając tym samym licznie zebraną sądecką publikę.

W bogatych przedwojennych piłkarskich kontaktach obydwu jedenastek zdarzały się również nieprawdopodobne historie. Podczas jednego z rozegranych meczów w Nowym Sączu na tzw. Jordanówce (dzisiejszy stadion „Dunajca”) jedenastka z Jasła ponownie opuściła boisko przy stanie 3-0 dla gospodarzy. Tym razem na 35 minut przed zakończeniem zawodów.

Jak podają kroniki, postępek swoich zawodników jasielscy działacze tłumaczyli pomyleniem gwizdka… lokomotywy przejeżdżającego pociągu przez pobliską linię kolejową, z tym sędziowskim… Piłkarze z Jasła podobnie jak ich kibice nie zawsze świecili dobrym sportowym przykładem. Wielką awanturą w Jaśle zakończył się mecz pomiędzy „Czarnymi” a dębicką „Wisłoką”, kiedy to jasielscy kibice dokonali samosądu na jednym z graczy biało-zielonych doprowadzając do przerwania zawodów przy wyniku 1-0 dla gospodarzy.„
@ Artur Ch.
dnia 19.06.2020, 22:40
Ocena
komentarza:
2
No i w ostatnim sezonie na 3 ligowych boiskach również przerwali grę na znak protestu, bo kasy brakowało
@ czarny
dnia 19.06.2020, 22:19
Ocena
komentarza:
1
No i z Nowotańcem u siebie w plecy 0-1, po co te stadiony jak nowotaniec gra na klepisku i Czarnych na wyjeździe klepie.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105