Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Tej uczelni zawieszenie zajęć niestraszne. Sprawdź, jak jasielska Filia AHE działa mimo pandemii koronawirusa

Podczas, gdy na wielu uczelniach z tygodnia na tydzień przekładane są kolejne zajęcia, jasielska Filia AHE od początku prowadzi je zgodnie z harmonogramem. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi do zdalnego nauczania Akademia oferuje swoim studentom nowoczesną formę kształcenia, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest także gotowa do sesji on-line i zdalnych obron prac dyplomowych.

Epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na życiu każdego Polaka. Wyjątkiem nie są niestety i studenci. W obliczu wprowadzonych przez władze ograniczeń uczelnie zostały zmuszone do zawieszenia zajęć dydaktycznych. Termin ten został w ubiegłym tygodniu przedłużony do 24 maja bieżącego roku. Sale wykładowe od marca pozostają więc puste. Problemem tym nie muszą jednak zaprzątać sobie głów studenci jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Przenieśli się oni bowiem do rzeczywistości wirtualnej, w której pod okiem wykładowców realizują zgodnie z harmonogramem program studiów. Z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wygodnie w domowym zaciszu mogą kształcić się on-line. Wystarczy komputer, laptop bądź inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, aby z dowolnego miejsca wziąć udział w zajęciach.

Webinary on-line

Jak to możliwe? To proste. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wykorzystaniu możliwości, jakie w procesie kształcenia zdalnego daje platforma Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego (unikalna oferta AHE), już tydzień po ogłoszeniu stanu epidemii Uczelnia umożliwiła wszystkim swoim studentom udział w zajęciach na odległość. Kontakt studentów jasielskiej filii AHE z prowadzącymi zajęcia dydaktykami nie ogranicza się jedynie do zlecania zadań, a następnie przesyłania rozwiązań w ramach wymiany suchych wiadomości e-mail. Platforma daje możliwość nawiązywania wielu form interakcji, jak na przykład wykład prowadzony na żywo z przekazem wideo, czy też zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem zróżnicowanych materiałów od prezentacji multimedialnych na wirtualnej tablicy kończąc. Warto podkreślić, że taka forma kształcenia, bardzo szybko zdobyła uznanie studentów administracji, politologii, pedagogiki i studiów podyplomowych, które to kierunki w swojej ofercie posiada jasielska Filia AHE.

Sesja także zdalna?

Szybkie i sprawne przejście Uczelni na model kształcenia on-line w opinii dra Przemysława Baciaka, dziekana w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej Filia w Jaśle, jest przede wszystkim zasługą zdobytego wcześniej doświadczenia i konsekwentnego stawiania na rozwój. – Innowacyjność i edukacja mają wspólny mianownik, którym jest rozwój. To on determinuje wszystkie realizowane przez naszą Uczelnię działania. Tym samym, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie wykorzystania narzędzi służących organizacji zdalnego nauczania, dzisiaj możemy powiedzieć z satysfakcją, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, wspólnie z naszymi studentami wzorowo zdaliśmy szczególny egzamin. Udowodniliśmy, że jesteśmy gotowi sprostać każdemu wyzwaniu – przekonuje dr Baciak.

Wkrótce studenci rozpoczną przygotowania do sesji egzaminacyjnej. W przypadku przedłużenia ograniczeń, egzaminy w jasielskiej Filii AHE mogą odbyć się w formie zdalnej. Co więcej, Uczelnia przygotowana jest również do organizacji egzaminów dyplomowych on-line. Pierwsze z nich zostały przeprowadzone w AHE już w marcu. To wszystko sprawia, że AHE Filia w Jaśle bez względu na rozwój sytuacji epidemicznej jest stale gotowa do realizacji swojej misji, tym samym zapewniając swoim studentom możliwość niczym nieskrępowanego kształcenia.

Materiał we współpracy z Partnerem

Napisany dnia: 28.04.2020, 09:31
 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105