Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Tej uczelni zawieszenie zajęć niestraszne. Sprawdź, jak jasielska Filia AHE działa mimo pandemii koronawirusa

Podczas, gdy na wielu uczelniach z tygodnia na tydzień przekładane są kolejne zajęcia, jasielska Filia AHE od początku prowadzi je zgodnie z harmonogramem. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi do zdalnego nauczania Akademia oferuje swoim studentom nowoczesną formę kształcenia, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest także gotowa do sesji on-line i zdalnych obron prac dyplomowych.

Epidemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na życiu każdego Polaka. Wyjątkiem nie są niestety i studenci. W obliczu wprowadzonych przez władze ograniczeń uczelnie zostały zmuszone do zawieszenia zajęć dydaktycznych. Termin ten został w ubiegłym tygodniu przedłużony do 24 maja bieżącego roku. Sale wykładowe od marca pozostają więc puste. Problemem tym nie muszą jednak zaprzątać sobie głów studenci jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Przenieśli się oni bowiem do rzeczywistości wirtualnej, w której pod okiem wykładowców realizują zgodnie z harmonogramem program studiów. Z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa, wygodnie w domowym zaciszu mogą kształcić się on-line. Wystarczy komputer, laptop bądź inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, aby z dowolnego miejsca wziąć udział w zajęciach.

Webinary on-line

Jak to możliwe? To proste. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wykorzystaniu możliwości, jakie w procesie kształcenia zdalnego daje platforma Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego (unikalna oferta AHE), już tydzień po ogłoszeniu stanu epidemii Uczelnia umożliwiła wszystkim swoim studentom udział w zajęciach na odległość. Kontakt studentów jasielskiej filii AHE z prowadzącymi zajęcia dydaktykami nie ogranicza się jedynie do zlecania zadań, a następnie przesyłania rozwiązań w ramach wymiany suchych wiadomości e-mail. Platforma daje możliwość nawiązywania wielu form interakcji, jak na przykład wykład prowadzony na żywo z przekazem wideo, czy też zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem zróżnicowanych materiałów od prezentacji multimedialnych na wirtualnej tablicy kończąc. Warto podkreślić, że taka forma kształcenia, bardzo szybko zdobyła uznanie studentów administracji, politologii, pedagogiki i studiów podyplomowych, które to kierunki w swojej ofercie posiada jasielska Filia AHE.

Sesja także zdalna?

Szybkie i sprawne przejście Uczelni na model kształcenia on-line w opinii dra Przemysława Baciaka, dziekana w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej Filia w Jaśle, jest przede wszystkim zasługą zdobytego wcześniej doświadczenia i konsekwentnego stawiania na rozwój. – Innowacyjność i edukacja mają wspólny mianownik, którym jest rozwój. To on determinuje wszystkie realizowane przez naszą Uczelnię działania. Tym samym, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie wykorzystania narzędzi służących organizacji zdalnego nauczania, dzisiaj możemy powiedzieć z satysfakcją, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, wspólnie z naszymi studentami wzorowo zdaliśmy szczególny egzamin. Udowodniliśmy, że jesteśmy gotowi sprostać każdemu wyzwaniu – przekonuje dr Baciak.

Wkrótce studenci rozpoczną przygotowania do sesji egzaminacyjnej. W przypadku przedłużenia ograniczeń, egzaminy w jasielskiej Filii AHE mogą odbyć się w formie zdalnej. Co więcej, Uczelnia przygotowana jest również do organizacji egzaminów dyplomowych on-line. Pierwsze z nich zostały przeprowadzone w AHE już w marcu. To wszystko sprawia, że AHE Filia w Jaśle bez względu na rozwój sytuacji epidemicznej jest stale gotowa do realizacji swojej misji, tym samym zapewniając swoim studentom możliwość niczym nieskrępowanego kształcenia.

Materiał we współpracy z Partnerem

Napisany dnia: 28.04.2020, 09:31
Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657