Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

203

Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. O tym, w jakim stopniu wpłynie on na wzrost poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w powiecie jasielskim, przekonamy się za nieco ponad tydzień.

Na Andrzeja Dudę w pierwszej turze tegorocznych wyborów prezydenckich, w powiecie jasielskim,  swój głos oddało 66,07% osób, które 28 czerwca zdecydowały się pójść do urn. Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego wyniosło 14,06%. Pomimo tak znaczącej różnicy, politycy związani z Koalicją Obywatelską nie ustają w dążeniu, nie tyle do odwrócenia proporcji, lecz spłaszczenia wyniku w drugiej turze głosowania. Stąd też na płycie jasielskiego rynku posłanki Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska (wiceprzewodnicząca Komisji Finansów i Parlamentarnego Zespołu Strażaków) wspierane rzez Antoniego Pikula, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Bogdana Ziembę, radnego Rady Miejskiej w Jaśle, apelowały do mieszkańców miasta i powiatu jasielskiego, o to, aby 12 czerwca poparli Rafała Trzaskowskiego w rywalizacji o urząd prezydenta RP.

- Rolą prezydenta RP jest łączenie a nie dzielenie Polaków. Dzisiaj ważne jest budowanie jedności, wzajemnego szacunki i eliminowanie wszelkich podziałów i barier, bo Polska jest nasza wspólna, niezależnie od tego, czy ktoś ma poglądy skrajnie prawicowe bądź lewicowe. Wszyscy jesteśmy Polakami i chcemy mieć jednego godnego reprezentanta. Silnego prezydenta i wspólną Polskę. Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem i będzie wspaniałym prezydentem. W centrum jego programu znajduje się człowiek i jego otoczenie oraz państwo i wspólnota – przekonywała Joanna Frydrych.  

   Na zdjęciu, od lewej: Joanna Frydrych i Antoni Pikul/fot. Marcin Dziedzic

Posłanka Platformy Obywatelskiej wiele miejsca poświęciła przedstawieniu głównych założeń programu rywala Andrzeja Dudy w wyścigu o prezydenturę. Kluczowymi jego elementami są praca, ochrona zdrowia i edukacja. W propozycji Rafała Trzaskowskiego znalazło m.in. się utworzenie specjalnego funduszu, skierowanego do małych miejscowości i miast, którego celem ma być pobudzenie gospodarki, a co za tym idzie zwiększenie liczby miejsc pracy. Z ust posłanki Joanny Frydrych padły słowa o konkretnych kwotach. Miałoby to być blisko 30 mln zł na miasto. Co więcej, płace mężczyzn i kobiet mają zostać wyrównane. Do łask miałby wrócić program pn. „Mieszkanie dla młodych”, z tą różnicą, że to państwo miałoby zapewnić pokrycie wkładu własnego do kredytu.

Program Rafała Trzaskowskiego zawiera także propozycje dla polskich rodzin. Każda z nich miałaby otrzymać kwotę 10 tys. zł na ekomodernizację swoich mieszkań i domów. W grę wchodziłyby m.in. wymiana okien, czy też  termomodernizacja budynku. Pomoc miałaby charakter bezzwrotny. Po raz kolejny, politycy PO-KO podkreślili, że realizacja programu 500 Plus oraz trzynastej emerytury będzie kontynuowana. Program zapowiada również wprowadzenie bezpłatnej opieki żłobkowej. Na tym nie koniec. Znalazły się w nim także rozwiązania dedykowane seniorom, jak np. program pn. „Mieszkanie wspomagane” jako alternatywy dla domów pomocy społecznej.

W zakresie służby zdrowia, program Rafała Trzaskowskiego stanowić ma receptę na wszystkie jej bolączki. Kluczem ma być zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. Według założeń propozycji kandydata Koalicji Obywatelskiej w 2021 r. mogłyby one wynieść 6% Produktu Krajowego Brutto. W przeliczeniu na jednego pacjenta, ma to dać kwotę 3676 zł, wyższą o niemal 1000 zł niż obecnie. Warta odnotowania jest obietnica złożona kobietom, które mają uzyskać lepszy dostęp do lekarzy specjalistów, szczególnie w okresie ciąży i po porodzie.

W dziadzienie edukacji i szkolnictwa, program Rafała Trzaskowskiego zakłada zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli oraz podniesienie prestiżu polskiej szkoły. Stanowi również zapowiedź większego wsparcia dla najzdolniejszych dzieci i młodzieży. Mowa o 50 tys. stypendiów, w ramach, których uczniowie mieliby otrzymywać 1000 zł miesięcznie.

Podczas konferencji nie szczędzono również krytycznych uwag w odniesieniu do pięcioletniego dorobku Andrzeja Dudy.  – Powiedzieliśmy, że potrzebna jest kwota wolna od podatku. Tak mówi kandydat Rafał Trzaskowski. Kwota w wysokości 8000 zł. Obiecana przed pięciu laty, nie została do tej pory zrealizowana. Miała być pomoc dla frankowiczów. W ciągu pięciu lat nic dla nich nie zrobiono. Kolejna niezrealizowana obiecanka – mówiła posłanka Krystyna Skowrońska.

Na zdjęciu Krystyna Skowrońska/fot. Marcin Dziedzic

Bogdan Ziemba, radny Rady Miejskiej Jasła, były strażak, który stanął dzisiaj wraz z parlamentarzystkami PO na płycie jasielskiego rynku, apelując do głosowania na Rafała Trzaskowskiego, zwrócił uwagę na kluczowy z punktu widzenia strażaków ochotników, element programu kandydata. – Od kilku dni słyszymy wokół wzmożone sygnały strażackich wozów bojowych. Gros z nich pochodzi z samochodów strażaków ochotników. Wszyscy oczywiście bijemy im brawo, doceniamy ich pracę. Najwyższy czas, aby zostali oni docenieni finansowo. Rafał Trzaskowski w swoim programie przygotował projekt, w którym 5% od emerytury, dostanie strażak, który wykaże się dziesięcioletnim stażem w służbie. To bardzo fajny pomysł, który będę wspierał. Polski strażnik ochotnik zasługuje na wszystko, co najlepsze – przekonywał.

Na zdjęciu Bogdan Ziemba/fot. Marcin Dziedzic

W opinii Antoniego Pikula, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, byłego wiceburmistrza Jasła, zbliżające się głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich, będzie miało olbrzymie znaczenie dla przyszłości samorządu w Polsce. W jego opinii niezakłócone funkcjonowanie samorządności będzie możliwy wyłącznie wówczas, gdy dojdzie do zmiany na fotelu głowy państwa. – W swoim programie Rafał Trzaskowski zapewnia w swoim programie stabilną rolę państwa wobec samorządów. To zupełnie odmienne podejście od tego, co szykuje nam obecna władza. W Sejmie od paru lat jest projekt zmiany ustawy o samorządzie terytorialnym, gdzie może nie następuje jego likwidacja, lecz ogranicza się jego kompetencje.  Mieszkańcy małych ojczyzn nie będą mogli wybierać już wójta, burmistrza, czy prezydenta, bo tych będzie mianował pan Kaczyński przez swoich wojewodów. Według tego projektu kończy się samorządność samorządu terytorialnego – tłumaczy.

Głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich odbędzie się 12 czerwca 2020 r.

MD

Napisany dnia: 03.07.2020, 15:05
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ZBM
dnia 03.07.2020, 15:13
Ocena
komentarza:
71
antek za srebrniki mozna sie sprzedac ale honor trzeba miec ,amen
@ PiS
dnia 03.07.2020, 15:24
Ocena
komentarza:
24
Gdzie nasza dragoness? Już wie, że to nie ma sensu, zwycięstwo Dudy pewniejsze niż 5 lat temu.
@ Tom
dnia 03.07.2020, 15:35
Ocena
komentarza:
46
Próżny wasz trud. Kto mądry nie da się zmanipulować.
@ haha
dnia 03.07.2020, 15:46
Ocena
komentarza:
26
Wszystko mozna ale opowiadac takie bajki ze prezydent ma wplyw na samorządy? To miwi czlowiek ktiry od lat siedzi w lokalnej polityce???
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 16:07
Ocena
komentarza:
-12
Oczywiście! Żaden tęczowy nie może się równać z ułaskawiajacym pedofila.
Jest moc!
@ Ciemniak
dnia 03.07.2020, 16:10
Ocena
komentarza:
-21
Ja z całą rodziną i sąsiadami głosujemy na Rafała Trzaskowskiego. Dość ciemniactwA w Jaśle, trzeba myśleć samodzielnie. Nam żaden Kaczyński ani Dpotrafimy ocenić kto kłamie a kto mówi prawdę i nie obraża nikogo. Krakowskiego cwaniaka kłamcę rozpoznaliśmy już 5 lat temu.uda nie namiesza w głowach.
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 16:33
Ocena
komentarza:
11
Samorząd jako autonomiczny rząd lokalny? Hahaaaa...
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 16:34
Ocena
komentarza:
10
Poza tym niema Agata podobno tęskniła za Krakowem. No to nie dręczmy jej dalej.
@ Olejarz
dnia 03.07.2020, 16:42
Ocena
komentarza:
5
Czyżby cie ułaskawił
@ OLT
dnia 03.07.2020, 17:03
Ocena
komentarza:
15
Naprawdę chcecie powrotu Tuska pod postacią Rafałka?
Przecież Rafałek będzie tak jak i Tusk wykonywał rozkazy z Berlina
i Moskwy, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 17:16
Ocena
komentarza:
-10
Nie chcemy kontynuacji Kaczyńskiego pod postacią Dudy. I tylko dlatego zagłosuję na Trzaskowskiego. A dlaczego mnie nie było? Bo tak jak nie ufam PiS, tak nie ufam PO, ale tradycyjnie będę musiała wybrać mniejsze zło. I to jest przykre.
@ OLT
dnia 03.07.2020, 17:24
Ocena
komentarza:
24
Do dragoness
Ty nie chcesz, na szczęście większość chce, ktoś kto wybiera
Trzaskowskiego chce jak najgorzej dla Polski, albo jest chory
psychicznie, albo jedno i drugie.
@ OLT
dnia 03.07.2020, 17:31
Ocena
komentarza:
29
Do dragoness
Radził bym ci żebyś przestała ufać samej sobie, a zaczęła komuś
kto kocha ten kraj oraz jego piękną historie i wartosci.
Życie w Polsce jest piekne na tle naszych zachodnich sąsiadów
i niech tak zostanie, wystarczy wyłączyć tvn i od razu zobaczysz
że można żyć spokojnie.
@ OLT
dnia 03.07.2020, 17:35
Ocena
komentarza:
20
A zresztą szkoda pisania na takie nic jak pani, żegnam
@ Do Ciemniaka
dnia 03.07.2020, 17:55
Ocena
komentarza:
8
Ciemniak pozostanie ciemniakiem!!!
@ Xd
dnia 03.07.2020, 17:56
Ocena
komentarza:
-1
Oczywista oczywistość towarzyszu olt! Czekam z utęsknieniem kiedy w ramach budowy wielkiej wolski zamknięcie drugą połowę społeczeństwa w psychuszkach lub więzieniach. Tylko wtedy wolska będzie wielka!
@ 1971
dnia 03.07.2020, 18:13
Ocena
komentarza:
1
Bo większość olt jest glupia i wygodna. Kak by 2 skoczylo w ogien to reszta bez zastanowienia tez by skoczyla
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 18:18
Ocena
komentarza:
-18
@OLT
Bardzo mi przykro, ze nie rozumie pan cytatu. I przykro mi, że nie ufa pan wlasnemu osądowi. Ja jednak pozostanę przy swoim. Pozdrawia pana "takie nic", pobożny chrześcijaninie.
@ fan
dnia 03.07.2020, 18:51
Ocena
komentarza:
21
Przeciesz to drugi Tusek kłamie obiecuje wszystko co całe PO byle KORYTO WRÓCIŁO??.

Bedą wszystko wetowac i bedzie skłocał cały naród jak to robił Tusek,Komruski i jak to robi do dzisiaj PO kłamstwem chcą zdobyc wladze i kłąstwem bedą rządzic.

8 lat GRABIERZY POLSKI przez mafie VAT podnoszenie podatków likwidowanie wszelkich ulg które słuzyły ludzią a teraz ci sami ludzie mówią o uczciwosci honorze i ze chcą cos dac POLAKOM???.

Wy nam łąski nie robicie karzdy rząd na swiecie rządzi za pieniadze z POADKÓW które wypracuje naród i cos z tego chce otzrymac w zamian w postaci 500+300+ itd..

Tylko ciemnota głosuje POnownie na złodzieji

8 lat i co dali POLAKOM peowcy ?? CISZA !!!

Fałszywy usmiech propagande w TV jak za komuny im zyło siecudownie za NASZE a co dali nam??

Bezrobocie na poziomie 14% pensje za 1250zł na miesiac i usmech Tfuska i cytat jak haratac w gałę i rechot zaby rudej pochodzenia szwabskiego z dziada pradziada.

Duza czesc bogatych głosuje na PO mieli bo mieli tanią siłę roboczą i pod dostatkiem przy 14% bezrobociu za rządów PO??.

PO to PARTIA OBŁUDY fałszu i zakłamania wszystkie obiecanki które obiecali a miały słuzyc polakom nie zostały spełnione i tak bedzieteraz .

Twarz Trzaskowskiego wiele mówi i jego oczy cwaniak egosita i kłamca ??

Taki ma byc prezydent polski?? o takim wygladzi??z fałszywym usmieszkiem przypominającym błazna??
@ fan
dnia 03.07.2020, 19:02
Ocena
komentarza:
11
Kto wie dlazcego u Trzaskowskiego co niektorzy z jego grona na jego wiecach wyborczych chodz z tubami??

ZEBY ZAGŁUZYC niewygodne pytania i jak tuba jest w uzyciu trzaskowski zamyka wiec i ucieka lub dają mu pare minut zeby sie zastanowił lub mu podpowiedzą co ma odpowiedziec??

Taki ma kontak z ludzmi i on ma łączyc a nie dzielic?? na swoich i pisiorów?? juz się kazał bac dzienniakrzą za zadawanie niewygodnych pytan??
@ Ciemniak
dnia 03.07.2020, 20:00
Ocena
komentarza:
-12
Lepsze to olfie niż służenie kotu z Żoliborza.
@ hehe
dnia 03.07.2020, 20:22
Ocena
komentarza:
8
ciemniak to ciemniak
@ bazalt
dnia 03.07.2020, 20:27
Ocena
komentarza:
-2
Fanie szanowny - pleciecie farmazony jaka to PO była złodziejska. Ale nigdy nie podałeś ani jednego przykładu, KTO został oskarżony lub skazany. Natomiast przewały jakich dopuścili się kacyki z PiSu, wielokrotnie przekroczyły nadużycia PO. Za zegarek za 20tys. ktoś tam z PO ( nie pamiętam nazwiska) pożegnał sie ze stanowiskiem. Morawiecki, Szumowski, Sasin, Macierewicz, Kaczyński porobili wałków i strat po kilkadziesiąt molionów każdy. I co?
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 20:51
Ocena
komentarza:
0
Nikt nie został nijak nazwany. Nie rozumiesz metafory. To immanentna cecha PiS, że jest mało inteligentny.
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 21:30
Ocena
komentarza:
-10
Trzaskowski jest konserwatywny, wiec możecie go wybrać. Związki jednopłciowe w UK wprowadzili właśnie konserwatyści, a PiS to przecież konserwa, tyle ze nieco nieświeża.
@ do Ideolo
dnia 03.07.2020, 21:44
Ocena
komentarza:
-2
Także Orban zalegalizował związki partnerskie. I przywrócił handel w niedzielę.
@ Lentyl
dnia 03.07.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
-9
popieram. niech żyje trzaskowski
@ Mariusz
dnia 03.07.2020, 23:04
Ocena
komentarza:
8
Zapoznaj się ze sprawą a nie wierzysz ślepo w manipulacje tej bandy z platformy.
@ Mariusz
dnia 03.07.2020, 23:05
Ocena
komentarza:
-1
do ideolo ...
@ do Mariusz
dnia 04.07.2020, 01:47
Ocena
komentarza:
-1
AS niby gdzie ma się zapoznać - w Kurwizji?
@ Duch
dnia 04.07.2020, 07:28
Ocena
komentarza:
3
Typowe myślenie zwolenników PO. Buta, buta i jeszcze raz buta.
@ Optymista
dnia 04.07.2020, 10:23
Ocena
komentarza:
1
Fan ty to jesteś jednak fanatyk. Po pierwsze to naucz się mówić i pisać po polsku. Ostatni raz odpowiadam na twój głupawy komentarz, bo już nie mam sił to takiej zaciekłości i zwykłej głupoty.

Koalicja PO-PSL miała zostawić Polskę w ruinie.
Oto te ruiny.

ODCINEK PIERWSZY:
- 460 mld. zł z budżetu UE;
- 1000 km. autostrad,
- 1200 km. dróg ekspresowych;
- 12000 km. dróg lokalnych;
- spadek zagrożonych ubóstwem z 45% do 22%;
- najdłuższy w Europie (52 tygodnie) urlop rodzicielski.

ODCINEK DRUGI:
Pozycja w Unii:
- Polak szefem Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej
- z dofinansowania in vitro urodziło się 27 tys. dzieci; -
- świadczenie rodzicielskie 1000 zł przez rok;
- podwyżki płac nauczycieli o 44%.

ODCINEK TRZECI:
Od 2007 do 2015.
- Długość życia z:(k)79,7 (m)71-do(k)81,1(m)73,5;
- płaca minimalna z 936 zł do1750;
- płaca przeciętna z 2691 zł do 3783;
- bezrobocie z 10% do 7,9%;
- nakłady na zdrowie z 41,5 mld zł do 66,1 mld.

ODCINEK CZWARTY:
- Z 2007 na 2015;
-PKB na głowę do średniej UE z 53,8% na 70;
- eksport z 387 na 682 mld.zł;
- zatrudnienie osób w wieku 55-64 z 29,7% na 42,5;
- liczba przedszkoli z 16.9 tys na 21,6 tys; liczba żłobków z 373 na 1798.

ODCINEK PIĄTY:
- 110 tys. młodym dofinansowano mieszkania;
- 260 tys. firm powstało z pomocą państwa, w tym 100 tys kobiecych i 25 tys. osób 50+;
- opieka przedszkolna na wsi z 23% (05) do 75%(15); wsparcie 1,5 tys starup-ów.

ODCINEK SZÓSTY: 1,8 mln. bezpłatnych podręczników dla uczniów; 3-krotny wzrost studiujących niepełnosprawnych; termomodernizacja 800 tys. mieszkań; dziesiątki nowych elektrowni wodnych, 8 tys km światłowodów.

Za PIS spadek inwestycji z 22% PKB do 17% PKB. I w ten sposób mamy nadrabiać dystans do Europy? Puknij się w czoło ty bałwochwalczy fanatyku.
@ do @OLT
dnia 04.07.2020, 10:37
Ocena
komentarza:
0
Lepiej wysłuchiwać rozkazów starego dziadka z Żoliborza
@ Do optymsta
dnia 04.07.2020, 10:38
Ocena
komentarza:
4
Tych bzdur nawet komentować nie wypada, czy ty myślisz czlowieku
że ludzie w ciągu kilku lat zaPOmnieli jak było, jak ciężko pracującego
Polaka nie było na nic stać?
Mi osobiście dopiero od kilku zyje się o wiele lepiej, wiecej zarabiam,
moglem zmienić pracę na lepszą, mam więcej oszczedności, nie
słyszę w pracy że jak mi nie pasuje to wypad, bo jest 30 chetnych
na moje miejsce.
Jesli by miało wrócić to co było jeszcze pięć lat temu, to lepiej od razu
sobie palnąć w łeb.
@ do do optymista
dnia 04.07.2020, 10:50
Ocena
komentarza:
0
Widać nisko cię cenili. Wracają stare dobre czasy gdy byle nierób miał się za Bóg wie kogo. Ja przepracowałem w tym kraju ponad 40 lat zarówno w minionym i tym ustroju i jakoś nikt mi nie mówił że ma 30 na moje miejsce. Raczej nie chcieli mnie zwalniać za porozumieniem stron, twierdząc że nikogo nie mają. Trzymam cię za słowo. Będzie jednego durnia mniej. Nie mogę się doczekać.
@ Do optymsta
dnia 04.07.2020, 11:07
Ocena
komentarza:
1
Teraz pewnie ubecką emeryturkę obcieli i wielka krzywda, prawda?
Nie nazywaj tego pracą tylko ukladem, a ja bylem i jestem fachowcem,
ktory wytwarza produkt krajowy i zywi takich darmozjadów jak ty.
@ Mariusz
dnia 04.07.2020, 11:53
Ocena
komentarza:
0
To po co powtarza te glupoty jak nie zna sprawy?
@ do do optymista
dnia 04.07.2020, 14:47
Ocena
komentarza:
0
Sam pewnie dorwałeś się do koryta wyposzczona miernoto skoro tak chwalisz te wszawe czasy. A skąd w ogole wiesz kim ja jestem i czy w ogóle jestem na emeryturze? Zanim palniesz sobie w łeb to poćwicz na strzelnicy by nie narobić dookoła dziadostwa.
@ stanley7
dnia 05.07.2020, 12:04
Ocena
komentarza:
5
dragones a przypomnij sobie za jakich to rządów zlikwidowano w Jaśle wiele zakładów i firm .
@ Lkoplkop
dnia 05.07.2020, 13:55
Ocena
komentarza:
2
I wszyscy skandowali Fekalian /ko/nfide/nt,czosnkowski...
@ ,,
dnia 08.07.2020, 07:14
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Edi
dnia 03.07.2020, 15:22
Ocena
komentarza:
25
Panie Antoni opamiętaj się Pan.
@ łodyniec
dnia 03.07.2020, 18:18
Ocena
komentarza:
17
Trzaskowski niech pedałuje w wawie ,tu chłopy lubią baby ;-)
@ hehe
dnia 03.07.2020, 18:26
Ocena
komentarza:
4
zdziwiłbyś się gdybyś wiedział ilu tu jest chłopów lubiących chłopów
@ Wiecej
dnia 03.07.2020, 18:44
Ocena
komentarza:
2
A im bardziej lubi tym bardziej to wypiera i publicznie napiętnuje
@ do Edi
dnia 03.07.2020, 23:44
Ocena
komentarza:
5
Oj boli was ten Pikul, boli. A NIBY DLACZEGO MIAŁBY SIĘ OPAMIĘTAĆ? Może ma jeszcze przepraszać Piotrowicza, ciekawe za co? Piotrowicz myślał że jak IPN mu wyczyścił papiery to będzie czysty a tu taka wsypa. Ciekawe ilu jest jeszcze w Pisie takich "oczyszczonych"?
@ Z h
dnia 03.07.2020, 15:23
Ocena
komentarza:
-8
Ale trzeba za nie kupić psie pole i się powiesić.
@ amen
dnia 03.07.2020, 15:23
Ocena
komentarza:
0
Jasło jest i będzie za PiS! Warszawę trzaskacie, teraz chcecie jeszcze zrujnowac Polskę!
@ xcx
dnia 03.07.2020, 15:29
Ocena
komentarza:
-12
a pis co nie rujnuje Polski???
@ xcx
dnia 03.07.2020, 15:29
Ocena
komentarza:
13
no chyba ze ty z tych 500+na ktorych ja musze pracowac
@ Kat
dnia 03.07.2020, 16:10
Ocena
komentarza:
11
A to zwolnij wszystkich urzędników, nauczycieli, lekarzy... bo oni też mają pensję z twoich podatków ! A tak naprawdę jestem ciekaw czyś ty czasem jakiś urzędnik państwowy bo prywaciarz nie ma czasu tu siedzieć.
@ xcx
dnia 03.07.2020, 16:17
Ocena
komentarza:
16
urzednik,nauczyciel czy lekarz tez placi podatki a patologia i dziecioroby nie
@ xcx
dnia 03.07.2020, 16:17
Ocena
komentarza:
11
a ty chyba podopieczny mopsu
@ Mm
dnia 03.07.2020, 16:35
Ocena
komentarza:
18
Jakoś ten Trzaskowski nie przemawia do mnie.
@ Kat
dnia 03.07.2020, 16:43
Ocena
komentarza:
1
Do xcx z kim Tyś się na rozumy zamienił ? To skąd są pieniądze na ich wypłaty ? Z budżetu ! To ich podatek to jest to co mnie bawi bo pierwsze im budżet daje i od razu odbiera ale to jest znowu po to aby urzędnicy ze skarbówki mieli co robić.
@ xcx
dnia 03.07.2020, 16:52
Ocena
komentarza:
3
a skod sa pieniadze w budzecie?i skodz sa pieniadze na 500 +?
@ Brak słów
dnia 03.07.2020, 17:26
Ocena
komentarza:
12
Twierdzisz ze wszyscy co maja dzieci to dziecioroby i nieroby ,nie ponizaj sie człowieku swoimi wypowiedziami , lepiej jakbys nic nie mowil , odbij sie od dna bo juz stapasz po nim calymi stopami a w glowie pustka i nic wiecej
@ xcx
dnia 03.07.2020, 17:31
Ocena
komentarza:
-15
dziecioroby i nieroby ci ktorzy narobia bachorow a pozniej zeby na nie ktos inny placil zamiast sami na nie pracowac stac was na zrobienie bachora to nie bedzie stac na pracownie na nigo o to mi chodzi glabie a jak nie kumasz to twoj problem
@ xcx
dnia 03.07.2020, 17:32
Ocena
komentarza:
-14
na dnie to ty jestes ja ciezko pracuje za najnizsza krajowa muszac placic na 500+dla takich szmaciarzy
@ Do xcx
dnia 03.07.2020, 17:56
Ocena
komentarza:
4
To znaczy że ty nie płacisz!!!
@ Do amen
dnia 03.07.2020, 18:25
Ocena
komentarza:
-1
Mów sam za siebie, a nie za całe Jasło.
@ Mm
dnia 03.07.2020, 18:27
Ocena
komentarza:
12
W Niemczech czy w Szwecji też są wysokie zasiłki na dzieci i jakoś dają radę.Nikt tam nikogo nie wyzywa od dzieciorobów. A w Polsce przez wiele lat rodzinne było po czterdzieści parę złotych.
@ Logik
dnia 03.07.2020, 18:36
Ocena
komentarza:
0
Kawaler? Czy czekasz na adopcje aby dostać kasę???
@ do xcx
dnia 03.07.2020, 19:36
Ocena
komentarza:
2
To za wiele podatku nie płacisz przy twoich zarobkach. A tak a pro po mówisz że dają dzieciorobom to powiem ci ,że POpaprańcy będą jeszcze płacić za robienie dzieci(inwit-ro) i to tyle za jedno co twój podatek za całe życie.
@ Brak słów
dnia 03.07.2020, 20:22
Ocena
komentarza:
4
Do xcx Gląb to jest z ciebie i to przez duze G, jesli masz sie wogole zamiar wypowiadac to sie zastanow co mowisz , znajac zycie sam jestes jeszcze dzieckiem albo tak jak mowisz sam byles zrobiony przez dziecioroba no chyba ze nie wiesz skad sie biora dzieci bo ty moze od malpy pochodzisz droga ewolucji powstales, to by wyjasnialo twoje wypowiedzi nie obrazajac malp oczywiscie bo sa duzo inteligentniejsze
@ keller
dnia 03.07.2020, 15:29
Ocena
komentarza:
-5
Bogdan fajnie wygląda z tymi obrazkami w ręce.
@ łodyniec
dnia 03.07.2020, 18:19
Ocena
komentarza:
1
Aha takie coś kurde
@ cytryna kwasna
dnia 03.07.2020, 15:32
Ocena
komentarza:
17
Ten pan chce (RT) zatrzymać duże inwestycje w Polsce bo to jest dobre dla markelowej,
a lista "sukcesów" w warszawce jest długa, oj długa ...
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 17:17
Ocena
komentarza:
-16
Jakie inwestycje? Te gdzie powybierano już zarządy za ciężką kasę, a krowy nadal się pasą?
@ Do dragoness
dnia 03.07.2020, 17:58
Ocena
komentarza:
8
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Ignac
dnia 03.07.2020, 18:00
Ocena
komentarza:
4
Tak, te o budowie elektrowni atomowej z 2010 roku, tak się zabezpieczyli
że do dziś mogą doić ciężkie pieniądze, to jest wlasnie obraz zaplecza
pana Trzaskowskiego i jego samego.
@ Xd
dnia 03.07.2020, 18:01
Ocena
komentarza:
1
Przykładowo drogą z Krempnej do Ożennej. Zamkniętej dla nie mieszkańców gminy i w zimie nie odśnieżana.
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 18:21
Ocena
komentarza:
-11
Tak, panie Ignac. Fakt. A teraz proszę zapoznać się z artykułem " Elektrownia atomowa. Państwowa spółka pochłonęła już prawie pół miliarda złotych" - i sprawdzić, kiedy wygenerowała największe koszty. Może się pan zdziwić.
@ Ignac
dnia 03.07.2020, 18:36
Ocena
komentarza:
5
A kto ją powołał do zycia??? Widzisz tylko to co chcesz widzieć?
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 20:10
Ocena
komentarza:
-5
"Koszty w latach 2010-2018 wyniosły 447 mln zł. Zdecydowanie największe koszty funkcjonowania PGE EJ 1 wystąpiły w zeszłym (2018) roku i zamknęły się kwotą 108 mln zł. (...)Z informacji resortu energii wynika, że w latach 2010-2018 spółka wydała na wynagrodzenia 102 mln zł. Najwięcej w latach 2015-2016, gdy na pensje szło 20-21 mln zł rocznie.(...)" Tak, że tak...
@ Ignac
dnia 03.07.2020, 22:01
Ocena
komentarza:
2
Kto to był tego pomysłodawcą i założycielem? Tak trudno odpowiedzieć?
@ Ignac
dnia 03.07.2020, 23:32
Ocena
komentarza:
1
Pani dragoness tego nie wie...??
@ cytryna kwasna
dnia 04.07.2020, 00:04
Ocena
komentarza:
5
PO sabotowało Via Carpatia, rozkradło stocznie, cementownie, kopalnie, gamrat ...itd
Nagrody za to - to bruselka np. donaldzik, lewandowski, buzek etc.
@ do cytryna
dnia 04.07.2020, 01:49
Ocena
komentarza:
-1
Dziwne, że w ciągu 5 lat nikomu nawet nie postawiono zarzutów. teraz zwalają wszystko na sądy.
@ js
dnia 04.07.2020, 08:39
Ocena
komentarza:
-2
do Ignac: PO mądralo już nie rządzi od 5 lat, a biuro pełnomocnika rządu ds elektrowni przejął PiS który nie tylko nic nie robi ale jeszcze zwiększyli zatrudnienie i płace.
@ cytryna kwasna
dnia 04.07.2020, 14:54
Ocena
komentarza:
-1
Pis nigdy nie rozliczy po i po nigdy nie rozkiczy pis taki to układ między złodziejami!
Jedni ukradli 1/2 ofe, a drudzy dokończyli!
@ ha ha ha
dnia 05.07.2020, 12:24
Ocena
komentarza:
-2
A PiS rozwaliło edukację i też w nagrodę Bruksela. Bądź sprawiedliwy. Ta partia w niczym nie jest lepsza, tylko dała swoim wyborcom publicznych pieniędzy i zgłupieli.
@ iii
dnia 03.07.2020, 15:33
Ocena
komentarza:
4
Antoni... antoni
@ antypisior
dnia 03.07.2020, 15:51
Ocena
komentarza:
-6
PIS-PO jedno zło! Jest dwie możliwości. Ci politycy z popisu robią idiotów albo z ludzi , albo z siebie , ale głupich jest więcej niż mądrych ,tfu demokracja!- przepraszam dyktatura w tej chwili. Czekam na hejty i minusy. Pozdrawiam.
@ ixi
dnia 03.07.2020, 22:53
Ocena
komentarza:
-2
Jestem z Tobą. Razem będziemy ich czołgać intelektualnie jak Mistrz Grzegorz Braun partyjniackich leni w sejmie.
@ Ideolo
dnia 04.07.2020, 09:55
Ocena
komentarza:
1
A nie prościej wyprawić „szybko i nieprzyjemnie na tamten świat”? Chyba tak to leciało, prawda?
@ DDDDDDD
dnia 03.07.2020, 15:55
Ocena
komentarza:
11
na nic trzaski na nic burze andrzej wygra w ii turze
@ Eeeee
dnia 03.07.2020, 16:02
Ocena
komentarza:
-10
Chyba Kidawę albo Waltz.
@ Ak
dnia 03.07.2020, 15:57
Ocena
komentarza:
11
Kto oglądał wczoraj biuro śledcze zaraz po Jaworowicz tam było w programie jaki jest ten wasz Rafałek i takiego prezydenta chcecie
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 17:18
Ocena
komentarza:
-14
Prowadzone przez panią od wybuchu smoleńskiego?
@ Wygwizdów
dnia 03.07.2020, 15:59
Ocena
komentarza:
0
Mnie wcale nie dziwi że Pikul nie popiera PiS.
Były komunistyczny prokurator który go oskarżał jest w PiS i piastuje wysokie stanowisko państwowe, śmiejąc się w twarz wszystkim.

Narracja nienawiści Dudy jest podobna do narracji małego człowieka z wąsikiem który bez mała 100lat temu budował partię narodowo socjalistyczną i zrujnował pół świata.

Narodzie biedny i nie wykształcony nie bądźcie jak Judasz i nie dajcie się kupić za perę nędznych srebrników.
@ Skazany
dnia 03.07.2020, 16:58
Ocena
komentarza:
6
oskarżał, ale nie oskarżył. zamknął do aresztu, ale nie do więzienia. był wniosek, ale nie było skazującego wyroku... więc nie było podstaw do wypłaty odszkodowania jako represjonowanemu. stąd ból...
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 17:09
Ocena
komentarza:
1
„Niewykształcony” piszemy łącznie.
@ Wygwizdów
dnia 03.07.2020, 17:14
Ocena
komentarza:
5
@ Ideolo widzisz ja też jestem nie wykształcony ale mnie nie można kupić za parę srebrników
@ do skazany
dnia 03.07.2020, 22:47
Ocena
komentarza:
-1
A areszt to nie więzienie [...] ? Jeszcze gorzej, bo skazany ma większe prawa. Wyroku skazującego nie było bo nawet sąd wojskowy uznał zarzuty Piotrowicza /czyli SB/ za bezpodstawne. Odszkodowanie i tak mu przysługuje, bo dotyczy wszystkich prześladowanych, aale on ma was gdzieś z waszymi odszkodowaniami.
@ Ideolo
dnia 04.07.2020, 09:56
Ocena
komentarza:
-1
Ciebie za 500+ i bajeczki o polskiej potędze.
@ life
dnia 03.07.2020, 16:00
Ocena
komentarza:
3
Prezydentem RP tylko Andrzej Duda!
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 17:19
Ocena
komentarza:
-13
Republiki Polin?
@ Pukpuk
dnia 03.07.2020, 16:01
Ocena
komentarza:
8
Panie Pikul, aleś się pan stoczył. Patriota niczym Frasyniuk.
@ Jaślanin
dnia 03.07.2020, 16:27
Ocena
komentarza:
-6
Katolik głosuje tylko na PIS
@ do Jaślanin
dnia 03.07.2020, 16:53
Ocena
komentarza:
7
Brzydzą mnie tacy katolicy, którzy dopuszczają pedofilię w rodzinach i kościele. Jesteście ohydni
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 16:58
Ocena
komentarza:
0
Musieli wymrzec komuniści (kiedyś tak słyszeliśmy), teraz musza cbyba dopiero wymrzec pisowcy.
@ Kat
dnia 03.07.2020, 16:01
Ocena
komentarza:
18
Nie jestem za PIS-em ale zadam jedno pytanie zwolennikom PO, wymieńcie mi jedną jedyną rzecz , którą dostaliście osobiście od nich przez ostatnie trzydzieści lat( nie dotyczy ciepłej wody w kranie i 67 lat do emerytury ) ? Proszę tylko o dobre osobiste rzeczy bo to ,że autostrady wybudowali to powiem, że za tą kasę z Unii to każdy inny dwa razy tyle by wybudował i to bez bankructw firm. Czekam aż jestem ciekaw co to PO wam dało.
@ RJS
dnia 03.07.2020, 16:11
Ocena
komentarza:
-2
Mozna też odbić piłęczkę i zapytać co PIS zrobił dobrego. Tylko nie mowcie ze programy typu + bo każdy kto ogarnia ekonomie wię jakie to niesie konsekwencje.

Niestety 70% ciemnego narodu na te 2 partie głosuje niewiadomo dlaczego.
@ Kat
dnia 03.07.2020, 16:26
Ocena
komentarza:
7
Do RJS. A to nie dzięki tym programom gospodarka ruszyła ? To jak ludzie więcej kupują to i trzeba więcej produkować. No ale RJS nie powiedziałeś co dało Ci PO. A jeszcze jedno odkąd żyję kazano mi zaciskać pasa i nigdy w budżecie nie było kasy dla zwykłych ludzi to według Ciebie zamiast np 500+ dać te miliardy Kulczykom czy innym od sowy ?
@ Greg
dnia 03.07.2020, 16:51
Ocena
komentarza:
-4
Dać, dać, dać , daaaaaaaac! A zarób sobie, nierobie!!! PiS okrada nas - ciężko i uczciwie pracujących za miskę ryżu (jak słusznie zauważa banster Morawieck)i - i za free rozdaje nierobom, leniom, menelom, oglądaczkom seriali, cwaniakom i kombinatorom, żeby sobie kupić ich głosy. PiS-da demoralizuje ludzi.
@ mario do kat
dnia 03.07.2020, 16:58
Ocena
komentarza:
-4
Zamiast dawac 500 zl nierobom i dzieciorobom mozna je dac ludziom ktorzy zrabiaja najnizsza krajowa
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 17:11
Ocena
komentarza:
-2
Bo konserwy.
@ ..
dnia 03.07.2020, 17:12
Ocena
komentarza:
-9
Mytyczni nieroby i dzicioroby za 500+ ? - bua ha ha. Raczej 500+ to na paliwo do fur wydają teraz . Biedaki nie mają teraz dzieci.
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 17:31
Ocena
komentarza:
-17
@Kat. Skoro tak, to dlaczego PiS nie wybudował nawet 10 kilometrów?
@ Xd
dnia 03.07.2020, 18:09
Ocena
komentarza:
-6
Nic nie dostali, PO to nawóz na którym wyrósł piękny kwiat PiSu. Było źle, będzie jeszcze gorzej.
@ Ignac
dnia 03.07.2020, 18:18
Ocena
komentarza:
9
Drodzy podatnicy tak dla wszej wiafomosci 500+biorą wszystkie
grupy zawodowe od sędziów, lekarzy, adwokatów po sprzataczki,
jak i nikły % społeczeństwa zwany patologią, podobnie zresztą jak i
w innych cywilizowanych krajach.
Po drugie po przejeciu przez pis wladzy bezrobocie praktycznie
przestało istnieć, nawet w tym naszym grajdole, więc pytam gdzie tu
wspieranie patologii? To raczej likwidacja patologii, którą poprzednicy
nam fundowali, upadlając uczciwie pracujacych ludzi na każdym kroku.
@ bbc
dnia 03.07.2020, 18:18
Ocena
komentarza:
-1
dragoness włącz myślenie bo inteligentna Jesteś
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 18:22
Ocena
komentarza:
-10
Ja myślę samodzielnie, nie pod dyktando krzykaczy.
@ Do @ Kat
dnia 03.07.2020, 18:37
Ocena
komentarza:
-5
Za rządów PO PSL np. Wydłużenie urlopu macierzyńskiego i ustanowienie urlopu rodzicielskiego oraz urlop ojcowski dla tatusiow najpierw 7 dni a potem w 2012 chyba wydłużenie do 14. Teraz za rządów PiS osobiście nic nie dostałem no może obniżka podatku z 18% do 17% ale to pozorna obniżka bo już sobie odrobili drożyzna w sklepach
@ olek
dnia 03.07.2020, 19:36
Ocena
komentarza:
9
dragoness pojęcia zielonego nie masz o budowie dróg i kilometrach wybudowanych, więc przynajmniej zachowaj umiar w tej kwestii.
@ do dragoness
dnia 03.07.2020, 19:47
Ocena
komentarza:
8
Tobie od oglądania TVN-u mózg zanikł ? Człowieku w ostatnich 5 latach powstało prawie tyle samo autostrad co za POpaprańców oprócz tego wiele dróg lokalnych. A pamiętasz kiedy pułtusk mówił, że wszystkie będą gotowe? 2012 na euro! A to, że opłacasz przejazd Kulczykom też ci pasuje to też zasługa PO.
@ Do Do@ Kat
dnia 03.07.2020, 20:01
Ocena
komentarza:
9
To Tobie wydłużyli urlop macierzyński i dali urlop tacierzyński a od pisu nic nie dostałeś ? To ciekawe co się stało z Twoim dzieckiem do dzisiaj ? Kto ma teraz dziecko od jego urodzenia do 18 roku życia dostanie 200 000z programu 500+, co rok 300 wyprawki od 1do 3 klasy darmowe książki. 0 podatku rodzice do 26 roku życia. A pamiętasz, że prawie nikt nie korzystał z tego urlopu bo potem nie miał POwrotu do pracy.
@ do Greg
dnia 03.07.2020, 20:11
Ocena
komentarza:
5
A to za POpaprańców podatków nie Płaciłeś ? A jak Płaciłeś to powiem Ci, że były większe niż obecnie i szły do kieszeni pseudo-biznesmenów i to było ok ?
@ A
dnia 03.07.2020, 20:19
Ocena
komentarza:
7
Ty w ogóle nie myślisz. Piszesz tylko bzdury,które tobie i podobnym
tobie pasują . Szkoda tylko że jesteś nauczycielem a przede
wszystkim szkoda dzieci które uczy taki intelekt jaki
reprezentujesz na tym portalu
@ olek
dnia 03.07.2020, 20:30
Ocena
komentarza:
1
dragoness drogi to nie tylko autostrady, a nasze autostrady to tylko dróżki w porównaniu...
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 20:51
Ocena
komentarza:
-5
Jeśli fakty są niewygodne, tym gorzej dla faktów, co?
@ ixi
dnia 03.07.2020, 22:56
Ocena
komentarza:
-1
Płatne drogi dwupasmowe nazywasz autostradami!?!?! Haha haha haaa
@ aw
dnia 03.07.2020, 16:05
Ocena
komentarza:
11
zebyscie niewiem gdze stali i klapali to nic wam nie da bo myy komuchow nie chcemy i basta
@ xcx
dnia 03.07.2020, 16:09
Ocena
komentarza:
0
jezeli nie chcesz komuchow to musisz wytepis polowe partii pis polowe pisowcow hahahahaha
@ Wygwizdów
dnia 03.07.2020, 16:12
Ocena
komentarza:
4
Co ty możesz wiedzieć o komuchach ??

Postawiłeś się kiedyś jakiemuś przed 1989 rokiem ?
Wyrzucili cię z pracy ? za poglądy antykomunistyczne?
@ sx
dnia 03.07.2020, 16:14
Ocena
komentarza:
0
zapomniałeś wspomnieć kilku prl-owskich prokuratorów :-)
@ As
dnia 03.07.2020, 16:16
Ocena
komentarza:
3
Hehe zgadza się. W pisie pełno starych towarzyszy
@ Ideolo
dnia 03.07.2020, 17:12
Ocena
komentarza:
3
Ale Piotrowicza już chcecie? Nie ten komuch, co tak nazwany przez propagandę, tylko ten, co komusze zwyczaje zaprowadza.
@ Andi
dnia 03.07.2020, 16:16
Ocena
komentarza:
8
Boguś jak motylek z kwiatka na kwiatek,jak chciał być komendantem to latał do Rzońcy,teraz zmienił optykę, poprostu kompletne dno.
@ łodyniec
dnia 03.07.2020, 18:23
Ocena
komentarza:
1
Muł i to ze dwa metry
@ bazalt
dnia 03.07.2020, 16:24
Ocena
komentarza:
7
A właściciele a zarazem redaktorzy "jaslo4u" znowu kombinują z ocenami komentarzy. Bez znaczenia którą ocenę się wybiera - jeśli komentarz jest negatywny dla Trzaskowskiego to zawsze wyskskuje +, jeśli pozytywny - to minus. A teraz ocenzurujcie ten wpis - ciekawy jestem uzasadnienia.
@ stan
dnia 03.07.2020, 16:35
Ocena
komentarza:
-18
jesteście OK--bohaterami ---duda wyPAD---za tyle Zła co uczynił dla Polski , dla Polaków , dla Demokracji ---to kraty to za mało---ale pisiarze są nieobliczalni---dadzą z Waszych podatków nawet 25 emeryturę aby nie opalać się w kratki.Oni z prośbą nawet pójdą do Papieża , do biskupów , do księży---są zdolni poprosić nawet Pana Putina i Panią Merkel i King Zon Una.
@ olek
dnia 03.07.2020, 16:40
Ocena
komentarza:
11
długo myślałeś nad tymi wypocinami buhahaha
@ Olejarz
dnia 03.07.2020, 16:40
Ocena
komentarza:
18
ALE TŁUMY na jasielskim rynku dawno tylu nie widziałem
@ Jaślanin
dnia 03.07.2020, 16:49
Ocena
komentarza:
8
Ja widziałem jak jabłka dawali wtedy były tłumy, jak PO bedzie jabłka dawał to ludzie przyjdą
@ Olejarz
dnia 03.07.2020, 16:45
Ocena
komentarza:
9
A temu mmmmmmmlodemu tez mózg wyprali chyba ze kocha inaczej
@ Smutna
dnia 03.07.2020, 16:46
Ocena
komentarza:
-4
Na fb i portalach w sieci krążą nagrania wyborców PiS. Zdzierających plakaty opozycji, miotających przekleństwa i bluzgi, rzucających się z pięściami na dziennikarzy i przeciwników PiS, grożących przemocą i śmiercią. Nietolerancyjnych, pełnych nienawiści, podjudzonych przez ambonę i TVPIS, fanatycznie wrzeszczących obelgi, chamskich i prymitywnych. Nie pozwólmy, aby takie osoby swoją większością wybierały nam życie w Polsce, bo zginiemy jak w XVIII w.
@ Kierowca 810
dnia 03.07.2020, 16:54
Ocena
komentarza:
7
Na mapie widać wyraźnie, że za polskim kandydatem na prezydenta Polski
z Krakowa głosował wschód Polski a za obecnym kandydatem na prezydenta
Polski popieranym przez Niemcy głosował zachód, dawne ziemie Polski
będące przed II wojną pod zaborem niemieckim.
@ do Kierowca
dnia 03.07.2020, 17:11
Ocena
komentarza:
-1
Z jakiego Krakowa!!! Wyraźnie powiedział, ze nie z Krakowa , tylko z "inteligencji" krakowskiej. Tzw. "krakówek" na niego nie głosuje. Jak każdy przyzwoity i uczciwy człowiek.
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 17:20
Ocena
komentarza:
-12
A na wschodzie ciemny zabór rosyjski?
@ jaślanin
dnia 03.07.2020, 16:55
Ocena
komentarza:
-4
Ocena komentarza to jest to samo co kłamliwa mowa PiS
@ Nikki
dnia 03.07.2020, 17:09
Ocena
komentarza:
7
Ależ emocje, wybór między dżumą i cholerą. A panie posłanki też nie doczytały, jakie uprawnienia i możliwości działania ma w Polsce prezydent. Ale przecież mówić można, co ślina na język przyniesie, większość wyborców też nie wie. Co do Trzaskowskiego, to naprawdę jest oryginalny. Mnie osobiście ujął stwierdzeniem, że nigdy nie był działaczem politycznym. Takie stwierdzenie z ust wiceprzewodniczącego Platformy, byłego europosła i posła z PO, ministra administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, sekretarza stanu w MSZ w rządzie Ewy Kopacz stwarza niewątpliwie nową jakość w polityce. Jak w Misiu Barei - nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie? Nie jestem działaczem politycznym i co mi zrobicie? Też nic, najwyżej wybierzemy na prezydenta.
@ Rok
dnia 03.07.2020, 17:13
Ocena
komentarza:
2
Karykatury
@ wyborca 2020
dnia 03.07.2020, 17:21
Ocena
komentarza:
1
Z dwojga złego, zagłosuję na Jednego
@ Picolo
dnia 03.07.2020, 17:22
Ocena
komentarza:
11
Jak ktos nie radzi sobie z rzadzeniem Warszawka to z calym szacunkiem
za wysokie progi,żeby rządzić Polską.Usmiech i obiecanki to za mało.
@ matołuszek
dnia 03.07.2020, 17:25
Ocena
komentarza:
-7
Precz z Pisem i Dudom!!!
@ Lentyl
dnia 03.07.2020, 21:57
Ocena
komentarza:
-1
popieram. precz z dodziakiem
@ trzy karty
dnia 03.07.2020, 17:27
Ocena
komentarza:
3
jak ich było tak dużo , to może w trzy karty
@ oko
dnia 03.07.2020, 17:27
Ocena
komentarza:
-1
A gmina Cisna na podkarpaciu znokautowała Dudę głosując z ogromną przewagą na Rafała Trzaskowskiego i przy okazji jeszcze dostali wóz strażacki.
@ rjs
dnia 03.07.2020, 17:32
Ocena
komentarza:
3
Każdy młody Polak i Polka którzy pracują a nie maja dzieci jest przez PiS walony w pysk na każdym kroku i jeszcze się musi składać na socjale które dostają inni. Za pieniądze młodych żyją inni.
@ 01
dnia 03.07.2020, 17:34
Ocena
komentarza:
6
Do agitatorów na jasielskim rynku. Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga , choć opowiem ci bajeczkę , Bajka będzie długa. Tylko tak można skomentować wasze obietnice.
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 18:22
Ocena
komentarza:
-9
Tak samo jak obietnice drugiej strony.
@ kolega
dnia 03.07.2020, 17:41
Ocena
komentarza:
3
Antek! Bój się Boga!
@ ..
dnia 03.07.2020, 17:42
Ocena
komentarza:
6
Jak chcecie zablokować rzad na 3 lata. Głosujta na Rafaua. Weto za Wetem gwarantowane
@ ŻAry
dnia 03.07.2020, 17:45
Ocena
komentarza:
-6
Podkarpacie zwolennicy PiSu całe życie i co jest chu
@ ŻAry
dnia 03.07.2020, 17:46
Ocena
komentarza:
2
Całe życie PiS na pdk rządził .i co Podkarpacie nie równa się nawet z innymi wojew
@ chwdPOKO
dnia 03.07.2020, 17:59
Ocena
komentarza:
13
Rozdawali po 20 groszy od głupkowatego Rafałka ?.
@ Optymista
dnia 03.07.2020, 18:09
Ocena
komentarza:
-5
Dobrze, że Panie i Panowie robią taką kampanię. Pewnie na Podkarpaciu Duda wygra, ale może mniejszą różnicą głosów. Żeby Polska się podniosła po 5 latach jej niszczenia potrzebny jest niezależny Prezydent. Może nareszcie odzyskamy głos w Europie, co jest bardzo ważne z uwagi na olbrzymie środki do uzyskania po pandemii na odbudowę gospodarki. Chyba nikt poważny nie sądzi, że zrobi to obecna ekipa skłóconych z wieloma krajami eurofobów. Poza tym już oficjalnie mówi się, że te środki będą uwarunkowane przestrzeganiem praworządności. Tylko Trzaskowski może pomóc w odblokowaniu tych środków. Mamy więc wybór Trzaskowski vs dogorywanie Polski demokratycznej, praworządnej, samorządowej. Mam wielką nadzieję, że Polacy w znakomitej większości wybiorą rozwój. Potwierdzają to najnowsze sondaże.
@ Do optymistki
dnia 03.07.2020, 18:37
Ocena
komentarza:
-4
brawo!!! brawo!!!
@ wwww
dnia 03.07.2020, 18:11
Ocena
komentarza:
7
a pączki też rozdawały?
@ wox
dnia 03.07.2020, 18:22
Ocena
komentarza:
6
O tej bandzie PO -wskiej szkoda pisać ale że Bogdan tak nisko upadł to bym się nie spodziewał. do optymisty - będziemy mieć głos w Europie tak jak w czasie zaborów, opamiętaj się stary komuchu
@ Optymista
dnia 03.07.2020, 18:59
Ocena
komentarza:
-1
Pozwól wox, że stary poda Ci kilka faktów:
1. Podczas zaborów UE nie było - były państwa narodowe, które stoczyły ze sobą II wojny światowe. Do takiego państwa dąży PIS. Swoją drogą to wstyd dla edukacji, że wypuścili faceta który takich faktów nie zna,
2. Jeśli chodzi o komuchów to radzę przejrzeć listę członków swojej partii. Może to też dla Ciebie zaskoczenie - ale jest ich tam bez liku i to na eksponowanych stanowiskach,
3. Czy masz coś do powiedzenia oprócz wyzwisk?
Gwoli informacji muszę Cię poinformować, że niestety nie jestem starym komuchem, nie powiem, że walczyłem za komuny bo byłem za młody, ale w mojej rodzinie jest zabity oficer rezerwy w Katyniu, jest major przedwojennego wojska który przesiedział wojnę w oflagu w Woldenbergu, jest stryj któremu po wojnie na UB wyrywali paznokcie. Cała moja rodzina jest przeciwko obecnej władzy bo widzimy jak szybko wracamy się do czasów PRL. A retoryka jak w czasach gomułkowsko-moczarowskich.
@ olek
dnia 03.07.2020, 19:18
Ocena
komentarza:
4
optymista ogarnij się bo wypisujesz bzdury o powrocie do PRL
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 20:53
Ocena
komentarza:
-1
@optymista. To dla większości zbyt skomplikowane.
@ Z Warszawy
dnia 03.07.2020, 18:26
Ocena
komentarza:
5
Nie jestem za Judą, ale pójdę głosować przeciwko Czaskoskiemu
@ wuy
dnia 03.07.2020, 18:34
Ocena
komentarza:
8
Bogdan strażak ale się ośmiesza. Jak pracował to głowa schylona PISOWI po kolana - bogobojny a teraz jak zwolniony to szuka innego zakątka. Nie wyjdzie Ci to na dobre w tej ziemi jasielskiej
@ Lentyl
dnia 03.07.2020, 22:07
Ocena
komentarza:
0
żenada. nie ośmieszaj chłopie
@ osp
dnia 04.07.2020, 23:45
Ocena
komentarza:
0
zwolniony ? OMG
@ Kapral
dnia 08.07.2020, 08:44
Ocena
komentarza:
0
Przecież ten cały Bogdan, ma na gębie napisane to samo co ten cały Trzaskowski...
@ keller
dnia 03.07.2020, 18:55
Ocena
komentarza:
10
biedne te dzieci ,stoja za plecami i trzymają obrazek rachfała.
@ aw
dnia 03.07.2020, 19:05
Ocena
komentarza:
3
co poniektorzy to ida tam gdzie kielbasa wsi
@ brawo
dnia 03.07.2020, 19:17
Ocena
komentarza:
12
przyjechały dwie paniusie aby się ośmieszyć i to zrobiły
@ olek
dnia 03.07.2020, 19:20
Ocena
komentarza:
4
A ten Sytrażak z PSP co tam robi trzeba mu podziękować
@ ixi
dnia 03.07.2020, 22:46
Ocena
komentarza:
2
Strażak pewnie był na obu wiecach.. Chcą wóz strażacki za wysoką frekwencję !!

: )
@ Kolejna żenada
dnia 03.07.2020, 19:40
Ocena
komentarza:
0
A to bali się tym razem zaprosić inne media poza wami?
@ Jola
dnia 03.07.2020, 19:46
Ocena
komentarza:
-16
DUDA precz z mojego Jasła.
@ Picolo
dnia 03.07.2020, 19:52
Ocena
komentarza:
3
Nawet koszulka z nazwiskiem nie pomoże,ale już niedługo i usmiech
zniknie.
@ Pzk
dnia 03.07.2020, 20:10
Ocena
komentarza:
11
Jednak komuna w Polsce odcisnęła nieprawdopodobne piętno i spustoszenie.
Mord bolszewii na polskiej inteligencji, Katyń i inne miejsca do dzisiaj odciskają piętno na narodzie. W takiej Warszawie rodowitych ( co najmniej 4 pokolenia) jest zaledwie 11%, reszta to to słoiki, bolszewia, karierowicze, widać po wynikach wyborów.
Biedna ta Polska.
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 20:16
Ocena
komentarza:
-8
Za to w Jaśle sami rdzenni mieszkańcy z dziada, pradziada :-D
@ mniam
dnia 03.07.2020, 20:33
Ocena
komentarza:
4
dragoness ja w porównaniu z tobą jestem rdzennym mieszkańcem Jasła
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 20:53
Ocena
komentarza:
-2
Od ilu pokoleń?
@ mniam
dnia 03.07.2020, 20:58
Ocena
komentarza:
4
z dziada pradziada
@ dragoness
dnia 03.07.2020, 22:00
Ocena
komentarza:
0
Gratuluję. Ja jestem napływowa, ale krowy pod balkonem w bloku nie hodowałam, ani świni i kur w ogródku w centrum miasta.
@ Lentyl
dnia 03.07.2020, 20:29
Ocena
komentarza:
-14
Tylko Trzaskowski może być uczciwym prezydentem
@ Lentyl
dnia 03.07.2020, 21:51
Ocena
komentarza:
0
Ale czereśniaki
@ baba
dnia 03.07.2020, 20:51
Ocena
komentarza:
10
mieli komunisci 8lat rządu i co na rzadzili pachnie im koryto Wara od Jasla.
@ TROP
dnia 03.07.2020, 21:14
Ocena
komentarza:
10
W już byliście 8 lat i pokazaliście gdzie macie człowieka i na pewno nie było to centrum, chyba że d..pa to centrum. Precz z Trzaskowskim, precz z Platformą !
@ Lentyl
dnia 03.07.2020, 21:54
Ocena
komentarza:
-5
tylko trzaskowski jest prawdziwym prezydentem
@ Lentyl
dnia 03.07.2020, 21:55
Ocena
komentarza:
-7
precz z dudą
@ szejan
dnia 03.07.2020, 22:04
Ocena
komentarza:
2
Wspominając R.Trzaskowskiego pytam po co nam Trzaskowski, Skowrońska, Frydrych skoro mamy Prezydenta Dudę, posłów Marię Kurowską i Marka Kuchcińskiego.
@ Oon
dnia 03.07.2020, 22:13
Ocena
komentarza:
-4
Mam dość Dudy i dlatego ide głosować na Trzaskowskiego. Rafał damy Radę.
@ obywatel miasta Jasła
dnia 03.07.2020, 22:30
Ocena
komentarza:
6
co ta banda nierobóew robi w jasle na czele z panem pikulem
@ ixi
dnia 03.07.2020, 22:38
Ocena
komentarza:
4
A program, jakąś wizja Polski!?! Nic, cisza..
@ na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą
dnia 03.07.2020, 22:55
Ocena
komentarza:
2
Pamiętacie czerwone zbrodnie i przysięgi na wierność sojuszu z ZSRR? Pamiętacie współpracowników Smiersz i Informacji Wojskowej? Pamiętacie, jak salutowali przed sowieckimi oficerami? Pamiętacie tą cyniczną czerwoną mentalność, nawoływanie patriotów do ujawniania się, obiecywanie amnestii, potem aresztowania, bicie, tortury, sfingowane procesy i egzekucje! Czasem 4 lata niewyobrażalnej gehenny w zimnej i potwornej piwnicy- karcerze, dzień za dniem, noc za nocą, którą kończył strzał w potylicę. Pamiętacie Poznański Czerwiec 1956, Wybrzeże 1970, Radom 1976, Stan Wojenny 1981? Interwencję w Czechosłowacji? Pamiętacie, kto wysyłał czołgi na robotników? Pamiętacie "Bandy Pozorowane", czerwone formacje mordujące z okrucieństwem ludność cywilną na konto Żołnierzy Wyklętych? Pamiętacie schorowanych ludzi honoru, którzy prosili o sowiecką interwencję, którzy zamazywali fragmenty w swoich księgach ewidencyjnych, którzy mieli siły odbierać od Putina medale w Moskwie, a w Polsce na proces górników z Wujka nie mieli sił dotrzeć?

Pamiętacie te czerwone bajdy? „Komuna was wyksztalcila? Komuna odbudowala kraj?”! Majątek narodowy zbudowali ludzie swoją niewolniczą pracą za miseczkę ryżu. A jak się umęczeni ludzie ośmielili upomnieć - co jakiś czas - o dodatkową łyżeczkę ryżu, to im komuniści zorganizowali „kulturalne zamieszki’: Poznański Czerwiec 1956, Wybrzeże 1970, Radom 1976, Stan Wojenny 1981! Zawsze możecie pojechać na Kube lub do towarzysza Kima z Korei, gdzie zobaczycie naocznie, jak kończyłby PRL, gdyby towarzysz Wolski przy pomocy sowieckich czołgów - o co osobiście prosił sowieckich generałów - ciągnął ten zbrodniczy bajzel dalej!

Pamiętacie, jak z dnia na dzień przefarbowali się w socjaldemokratów, jak stanowiska zawłaszczone w komunie utrzymali dzięki "grubej kresce". Pamiętacie pożyczkę moskiewską? Pamiętacie, jak nadredaktor że stokrotką wsiadali do samochodu rzecznika Stanu Wojennego? Pamiętacie podwyższenie sbekom o 200 procent uposażeń emerytalnych w 1993, gdy zwykli Polacy musieli żyć za 800 złotych emerytury lub byli na bezrobociu? Pamiętacie palenie i niszczenie akt służby bezpieczeństwa przed i po 1989? Pamiętacie aferę FOZZ? Pamiętacie ”..lub czasopisma.."? Prywatyzację sektora bankowego, prywatyzację hut stali, prywatyzację Banku Śląskiego, prywatyzację Telekomunikacji Polskiej, pokusy sprzedaży Orlenu, ubezpieczenie Elektrowni Opole, aresztowanie asystenta posła Gruszki i prezesa Orlenu? Pamiętacie mercedesy z firankami, aferę starachowicką, ułaskawienie Vogela, ułaskawienie Sobotki, zaginięcie księgi wejść i wyjść z pałacu prezydenta magistra? Pamiętacie te choroby filipińskie i europejskie rozmiary? Pamiętacie te doradzanie u najbogatszego Polaka za 50 tysięcy miesięcznie? Pamiętacie to śledztwo po śmierci Generała Papały, sprawę Olewnika, dziwną śmierć wicepremiera Sekuły? Pamiętacie te haniebne ustawy, które pozwalały wyrzucać ludzi na bruk? Pamiętacie te regulacje pozwalające sprzedawać całe dzielnice wraz z lokatorami? Te pomysły, zeby za klapsa do więzienia wsadzać? Pamiętacie ten mniejszościowy rząd Belki, który trzymał władzę do samego końca, pomimo odejścia ZSL. Pamiętacie tego oficera, któremu przy prywatyzacji Stoenu skapnęło milionikiem na konto, a on twierdził, ze nie zauważył? Pamiętacie słowa Oleksego, co mówił o swoich kolegach z SLD w chwili szczerości! Pamiętacie słowa: "trzeba się było ubezpieczać.."? Pamiętacie słowa Czarzastego do oburzonego Frasyniuka o Okrągłym Stole i Magdalence, przełomie 1989, w których stwierdził, że: "wyście nas nie pokonali, wyście się z nami dogadali"! Frasyniuk stwierdził wcześniej, że: "pokonali komunę"! Pamiętacie i rozumiecie powody tych histerycznych zapowiedzi, żeby zniszczyć IPN i CBA?

Pamiętacie? "..Popiełuszce odcięli język. Umierał w męczarniach. W III RP jego kaci otrzymywali po 4 tys. zł emerytury..." - Prawicowyinternet. Tak obalono w Polsce komunę!

Maciarewicz wymieniał kadry? Zapewne niektórzy pamiętają rozmowę między Wojciechem Jaruzelskim i Michaiłem Gorbaczowem, podczas której Jaruzelski zapewnił, że jeśli chodzi o polską armię, to on na pokolenia zabezpieczył dominację środowisk związanych ze Związkiem Sowieckim.

Ryszard Makowski:
"..Gdy dziś on ( Wałęsa ), czy Władysław Frasyniuk, a przede wszystkim Adam Michnik próbują nas moralnie szantażować, że za komuny siedzieli w więzieniu, trudno nie reagować wzruszeniem ramion. Akurat ci panowie potrafili swoje „męczeństwo” w III RP zamienić na luksusy, a ponad to efekt ich działalności jest taki, że ubecy i cała komuna może sobie bezkarnie i dostatnio egzystować po 1989 r. To za to siedzieliście, więc nie zawracajcie nam tym głowy..."

NiewygodneInfo:
"..Dziś to już mało znany fakt, ale w kontekście ostatnich "depresji esbeków" warto przypomnieć: We wrześniu 1993 roku wybory parlamentarne w Polsce wygrali postkomuniści (SLD). Wraz z PSL stworzyli koalicję rządową. Jedną z pierwszych decyzji, jakie wspólnie podjęli, były zmiany w ustawach o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji oraz żołnierzy zawodowych. Efekt? Kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej / ZOMO, esbecji, ubecji i innych służb mundurowych PRL otrzymało podwyżki swoich emerytur. Niektórzy z nich nawet o 300 proc.!.."

Ci stalinowscy i peerelowscy prokuratorzy fingujący dowody, wymuszający zeznania, sprzedajni poeci i dziennikarze, reżyserzy, zomowcy, aktorzy, służalczy dziennikarze rozpoczynający karierę w Stanie Wojennym i cała reszta podobnych, którzy panicznie boją się IV RP i IPN. Cały aparat niszczący najlepszych Polaków, sankcjonujący to super zło.

W 1989 roku, w imię prawdy niszczono na wyœścigi dokumenty służby bezpieczeństwa, żeby nie można było poznać prawdy o autorytetach moralnych całej prawdy i grubej krechy, tych kapusiach pijących wódkę i internowanych w luksusowych oœśrodkach wczasowych, dziennikarzach, ekspertach, „ludziach honoru”, którzy dali nam wolnoœść. I o innych! Krzyczą, żeby patrzeć tylko w przyszłość, nie babrać się w przeszłości. Gdy ktoś im przypomina prawdę, goni ich ze stanowisk uzyskanych w komunie i zachowanym dzięki grubej kresce, bredzą o wzbierającej brunatnej fali i faszyzmie. Po 1989 nie zrobili nic, żeby ukarać czerwonych zbrodniarzy. Dziś krzyczą, ze są niesłusznie represjonowani, bo im zrównano wielotysięczne sbeckie emerytury z emeryturami ofiar-Polaków! Chowają się za konstytucję i demokrację.

Jeszcze nie widziałem w tym kraju żeby jakikolwiek łobuz ( agent, szpicel, donosiciel, sędzia stalinowski skazujący patriotów AK na œśmierć, oprawca katujący do nieprzytomności na przesłuchaniach i wymuszający zeznania, oprawca wyrywający paznokcie, pałujący ormowiec, ormowiec strzelający do górników, dowódca wysyłający czołgi na ludzi w czasie "kulturalnych zamieszek") przyznał zwyczajnie po ludzku, tworzyłem to zbrodnicze państwo, jestem winny za to zło, za krew, za krzywdę ludzką, za całe stracone pokolenia, proszę o przebaczenie, wstydzę się tego, zasługuję na kare, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, to było złe i podłe, jestem czerwonym zdrajcą.

Zawsze się kryją jak szczury, wymyślają usprawiedliwienia i zwalają winę jeden na drugiego lub na tego, który już nie żyje. Gdy ktoś przypomina ich zbrodnie i domaga się dla nich rzeczywistej kary za nie, bredzą o faszyzmie lub wzbierającej brunatnej fali, o seansach nienawiœści i przebaczeniu. Kryją ze strachu swoje własne tyłki przed więzieniem i sprawiedliwoœścią, prawdą o sobie! Zawodzą, ze za 2000 tysiące złotych emerytury nie przeżyją.

Gdyby tylko to, ale oni pouczają, moralizują, coraz bezczelniej w żywe oczy zakłamują. Niebywałe. A tak łatwo przychodziło im: wsadzanie ludzi do więzień, kłamanie, pałowanie, katowanie, torturowanie, masakrowanie, donoszenie i skazywanie najlepszych Polaków na œśmierć lub na przegranie życia, służba ZSRR.

Jak trzeba było iść na proces, wtedy zdrowie im nie pozwalało, ale jak trzeba było iść na urodziny lub medal w Moskwie od Putina odebrać, wtedy forma była znakomita i zdrowie dopisywało. Mieli siły udzielać wywiady w rosyjskiej tv w czasie wielkiej fety w Rosji dla swojaków i bohaterów. W III RP żyli jak paczki w maœśle, tak właśnie Bolek wraz z solidaruchami grubej krechy obalili komunę. I cały czas plotą, jakie to było wspaniałe zwycięstwo. Wybrane akta na temat konstruktywnych opozycjonistów ludzie honoru tez trzymali nie bez kozery.
@ Krzysztof
dnia 04.07.2020, 08:06
Ocena
komentarza:
5
Spłaszczenie wyników wyborów te panie chcą osiągnąć, no niestety spłaszczone to one mają zwoje...
@ jajko
dnia 04.07.2020, 09:25
Ocena
komentarza:
5
Polska dla Polaków, Trzaskowski dla UBEKÓW i zbrodniarzy przeciwko PL :)
@ Optymista
dnia 04.07.2020, 10:37
Ocena
komentarza:
-2
A jajo do zjedzenia
@ KKK
dnia 04.07.2020, 11:05
Ocena
komentarza:
-4
To ta sama banda co do 1990 rządziła tylko sztandary zmieniła. Zróbcie im figla - głos nieważny na obydwu: już nikt nic nie dopisze. Jak takich kart będzie 2mln to się wzajemnie pozabijają, że jeden drugiemu fałszuje...lepiej żeby siebie nawzajem za facjaty trzymali niż nas.
@ Z h
dnia 04.07.2020, 13:03
Ocena
komentarza:
2
Po co wypisywać jeden na drugiego,mamy się za inteligentnych ludzi, wszyscy macie prawo myśleć po swojemu, ludzie po co tyle agresji można podyskutować z uprzejmością.
@ Mały Mądry Jaś
dnia 04.07.2020, 22:25
Ocena
komentarza:
2
Choćbyście mówili językami ludzi i aniołów zawsze będziecie jako cymbał brzmiący
@ Dave
dnia 05.07.2020, 00:13
Ocena
komentarza:
2
Z czym do ludzi...?
@ poziomki
dnia 05.07.2020, 22:50
Ocena
komentarza:
0
trzaskowski marsz niepodległości nazywa faszyzmem to po co startuje na prezydenta w polsce, głosując na trzaskowskiego zgadzasz się na adopcje dzieci przez pary jenopłciowe,przyjęcie uchodzców trzaskowski prezydent to prezydent sb.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105