Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Trynkiewicz – bękart transformacji

69

Głośna od pewnego czasu sprawa Mariusza Trynkiewicza to wydawałoby się doskonały materiał na nakręcenie modelowego niemal thrillera w prawdziwie amerykańskim stylu. Jest socjopata z niepohamowaną – choć nad wyraz dobrze kamuflowaną – skłonnością do zabijania, są stróże prawa, którzy za wszelką cenę próbują go powstrzymać i widzowie, którzy z zapartym tchem śledzą każdy ruch gry, jakiej stali się świadkami. To walka z czasem o życie i śmierć – jeśli „dobrzy” nie zdążą, zło zbierze żniwo.

Mając na uwadze zamieszanie, jakie wybuchło w związku z planowanym na dzień 11 lutego wyjściem na wolność „Szatana z Piotrkowa” muszę przyznać, iż produkcja „Trynkiewicz Story” mogłaby być (komedio)dreszczowcem iście mistrzowskim. Zwłaszcza, gdyby film ukazywał historię mordercy na tle przekształceń polityczno-społecznych, jakie równolegle z jego odsiadką budowały Nową Polskę – do pełnej emocji końcówki prowadziłyby widza obrazy wzlotów i upadków procesu demokratyzacji naszego kraju o mało thrillerowym charakterze, lecz z porządną dawką humoru. Chociaż zapewne znalazłby się reżyser, który z tychże „wzlotów” uczyniłby „odloty”, a upadki w pełni uzasadniłby w myśl zasady „dobrych chęci”.

Problem Trynkiewicza to efekt uboczny naszej drogi do wolności – wprawdzie mało chlubny, ale w sumie, jak podkreślają poniektórzy, wynikający z praworządności. Dobrze, że ktoś w odpowiednim momencie zorientował się, że bohater całego zamieszania jeszcze nie opuścił więzienia, bo znów cała Polska szukałaby porwanych dzieci. Dla mnie debatowanie o tym, czy pedofil i kilkakrotny zabójca może opuścić więzienie jest absurdem samym w sobie. Ktoś powie – odsiedział swoje, odpokutował, ma prawo do nowego życia. Na takie argumenty za uwolnieniem Trynkiewicza odpowiem w ten sposób – to tak, jakby wpuścić alkoholika do sklepu monopolowego i jeszcze przestrzegać, by niczego nie ruszał.

Mimo, iż ustawa o tzw. „bestiach”, będąca swoją drogą owocem niespotykanego refleksu i morderczej batalii rządzących z żywiołem czasu o bezpieczeństwo nieletnich weszła w życie 22 stycznia – dla mnie nie wydaje się ona dokumentem ostatecznie rozwiązującym problem osób, które z racji zaburzeń psychicznych zagrażają społeczeństwu. Jestem sceptyczny do wszystkiego, co przygotowywane jest na tzw. „łapu capu”, w dużym pośpiechu i pod olbrzymią społeczną presją. Tym, bardziej, gdy tego typu działania dotyczą tak poważnych kwestii, jak zmiany w ustawodawstwie. To co obserwujemy obecnie w związku z zamieszaniem wokół Trynkiewicza dowodzi kompletnej niekompetencji ludzi, którzy odpowiadają za sprawowanie władzy w Polsce. Czy nawet jeśli zgodnie z zapewnieniami ministra Biernackiego „Szatan z Piotrkowa” prosto z zakładu karnego trafi do ośrodka w Gostyninie jego sprawę będzie można uznać za zakończoną? Chyba nie – tym bardziej, że droga do Strasburga jest już dobrze udeptana i wielu spośród tych, którzy walczyli tam o swoje prawa wracało do Polski z podniesionym czołem i nowymi, dokładnie „wykalkulowanymi” perspektywami na życie.

Oby Mariusz Trynkiewicz z bękarta polskiej transformacji nie został uznany za jej ofiarę – mentalność dzieci przez 25 lat nie uległa większej zmianie i wiele z nich z pewnością zaufałoby sympatycznemu panu, chcącemu pokazać im rybki. Zostaje nadzieja, że sny o wolności czterokrotnego mordercy i pedofila nigdy nie doczekają się spełnienia a polscy politycy przestaną budzić się z ręką w nocniku. Choć wiara w to ostatnie trąca naiwnością, co innego nam zostało?

Jakub Hap

Napisany dnia: 27.01.2014, 14:58
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ m
dnia 27.01.2014, 16:18
Ocena
komentarza:
43
naglasniajcie te glupoty dalej

ja twierdze ze tak sie to wszystko skonczy:

wychodzi na wolnosc

cala polska o tym gada

tvn kupuje na niego prawa autorskie za 1 ml-robi program na tvn i oglada go 15 ml ludzi

menager bierze polowe a trynkiewicz polowe

kupuje sobie mieszkanie gdzies w pipi[...] i mieszka z reszty pieniedzy

spoleczenstwo ma sensacje a reszta pieniadze.
@ Demo
dnia 27.01.2014, 21:22
Ocena
komentarza:
7
Demokracja to rządy prawa. Jakie prawo - taka demokracja. W USA, w wielonarodowościowym tyglu nie jest tak jak u nas, gdzie liberałowie głoszą hasło :Róbta co chceta. Wolność to zrozumienie konieczności - w tym także konieczności przestrzegania ustanowionego prawa. Jeżeli prawo jest byle jakie to należy go przestrzegać? Czy pedofilowi wolno wszystko? Może zostawić go na chwilę z tymi co się nad nim litują? Może zostawią mu swoje dzieci do przypilnowania?
Jeżeli puścić go wolno - to może wprost w objęcia komitetu powitalnego? Już oni będą wiedzieć jak go resocjalizować...
@ antysven
dnia 27.01.2014, 23:20
Ocena
komentarza:
1
Dokładnie tak bedzie.
@ 678
dnia 28.01.2014, 06:21
Ocena
komentarza:
-3
a kto to ta srytkiewicz???
@ Tarzan-zan
dnia 28.01.2014, 13:24
Ocena
komentarza:
12
Będzie tak że zaraz komuś łeb urwie byle wrócić do swojego domu w którym spędził całe życie (czyli do więzienia)...
Taki człowiek na wolności jest stracony... Co on może robić, gdzie znajdzie pracę, za co będzie żył...
W więzieniu ma ciepło miło i wygodnie, jeść dostanie, wszystko ma w dalekim tyle...
@ Jajonasz
dnia 28.01.2014, 18:38
Ocena
komentarza:
0
Głośna sprawa Mariusza Trynkiewicza to przykład złożonej i nie do końca odgadnionej natury ludzkiej. Sumy przypadków ich nastepstw, tego co dostaje sie do podświadomośći, demonów, paranoi, leków, tarum dzieciństwa.
Jest to też doskonały przykład na to, że Polacy uwielbiają sie wypowiadac na tematy o których nie mają bladego pojęcia i merytorycznego przygotowania czyli PKP, samoloty, paradoksy prawa a to głownie za sprawa mediów, które upraszczając problem do granic absurdu poddają go opini publicznej pod zero-jedynkowe głosowanie TAK lub NIE.
Oglądałem kilka reportaży o Trynkiewiczu i pierwsze co sie rzuca w oczy to, że jest to człowiek z ponadprzeciętnym IQ jak również bardzo nieśmiały.
Nie wszystko da sie opisać przepisami prawa dlategoo radziłbym więcej wstrzemięźliwości.Wiem, że media kochają spektakularne przypadki ale co np. robic z ludźmi chorymi na różne choroby psychiczne jak schizofrenia, choroby afektywne itp, itd.
@ dragoness
dnia 29.01.2014, 10:19
Ocena
komentarza:
6
Bardzo nieśmiały. I dlatego mordował tylko dzieci. Dorosłych się wstydził.
@ Jajonasz
dnia 29.01.2014, 19:29
Ocena
komentarza:
-2
Panie Dragoness. Reprezentuje Pan tutaj typowy przykład braku empatii i rzeczowego rozpatrzenia problemu. Na szczescie nie jest Pan najprawdopodobniej przedstawicielem zawodu spokrewnionego nawet z jakąś z dziedzin psychologi lub zawodu pedagoga czy socjologa. Gdyby Pan był to wiedziałby Pan, że najprawdopodobniej nikt nie rodzi sie z natury zły i, że nieśmiałość czy introwertyczny charakter może być zalązkiem czegoś a efekt końcowy sprawy Trynkiewicza końcem jakiejś drogi. Drogi np. choroby, psychozy, neurozy i taka jest smutna prawda, odrzucająć na bok wszystkie aspekty moralne zbrodni, kar i ich sprawiedliwośći.
Jednak artykuł grafomana Pana Hapa chyba nie był o tym. Bardziej o systemie a nie o sprawcy.
Jednak nie ma idealnych systemów. Gdyby były to nie było by wojen na świecie.
@ dragoness
dnia 29.01.2014, 19:53
Ocena
komentarza:
0
Ot i widać, że neofita... w wielu sprawach.
@ co za tekst
dnia 29.01.2014, 22:54
Ocena
komentarza:
2
Trynkiewicz – bękart transformacji pozwał bym was do sadu ale ...
@ lol
dnia 30.01.2014, 01:31
Ocena
komentarza:
5
Pani dragoness ma rację - on nie jest tyle co "nieśmiały" ale niesamowicie zmieszany; polecam obejrzeć materiał z wizji lokalnej - http://www.youtube.com/watch?v=JGV1sifd1Lk - co drugie jego słowo to "po prostu". ps. dragon - ang. smok; dragoness - żeńska forma, czyli nie per "pan" :) pozdrawia dawny uczeń ;)
@ Jajonasz
dnia 30.01.2014, 12:03
Ocena
komentarza:
4
1) Nie bronic tylko zrozumieć, zrozumieć nie znaczy usprawiedliwić.
2) Neofita nie znam tego słowa. Neo pewnie znaczy nowy, reszty nie wydedukowłem.
3) Pani Teresa Gens to dla mnie psycholog celebryta, wielokrotnie juz skompromitowana swoimi refleksjami ale tutaj ma akurat dużo racji
4) Dragoness żeńska forma smoka...To ma sens. Myslałem, że to cos z komiksku.Dziękuje. Przepraszam.
@ jks
dnia 13.02.2014, 13:34
Ocena
komentarza:
-1
Nie TVN a Trwam.Reszta sie zgadza
@ ....
dnia 27.01.2014, 16:34
Ocena
komentarza:
-8
Portal... ejej zal
@ Tarzan-zan
dnia 12.02.2014, 14:59
Ocena
komentarza:
-2
Fajny facet - dzieci kocha - kobiety lubią takich co dzieci kochają... W sam raz na męża ! Panie - do dzieła - on chyba jest kawalerem !!
@ stary
dnia 27.01.2014, 17:08
Ocena
komentarza:
33
brak kasy na leczenie dzieci a podatki idą na utrzymanie bandytów w luksusie tak trzymać "o take polske " !!!
@ łodyniec
dnia 11.02.2014, 09:14
Ocena
komentarza:
1
on się zmienił :D teraz się wykształci i zamiast dragoness będzie dzieci w szkole uczył

łohohohohhoo
@ dragoness
dnia 11.02.2014, 15:56
Ocena
komentarza:
2
Trynkiewicz był nauczycielem przed wyrokiem. Niestety, nie mógłby mnie zastąpić, bo nie ta specjalność.
@ lol
dnia 27.01.2014, 17:14
Ocena
komentarza:
6
"są stróże prawa, którzy za wszelką cenę próbują go powstrzymać"??? chyba raczej chronić
@ max21
dnia 27.01.2014, 17:20
Ocena
komentarza:
7
Po jaki h.. piszecie na temat tego czegoś bo już sam nie wiem jak te [...] nazwac i społeczeństwu nerwy wyrabiacie! Napiszcie lepiej o bezrobociu itp!
@ Envee
dnia 27.01.2014, 17:24
Ocena
komentarza:
3
Czytanie o bezrobociu jest takie inspirujące... Wolisz statystyki czy coś w rodzaju eseju?
@ xx
dnia 27.01.2014, 18:18
Ocena
komentarza:
13
Zajmijcie się i pokarzcie Jasielskich zabójców bo za kilka lat wyjdą z więzienia
@ dragoness
dnia 27.01.2014, 20:00
Ocena
komentarza:
10
Mają ich pokarać, czy pokazać?
@ ha ha ha
dnia 28.01.2014, 12:45
Ocena
komentarza:
5
Może to dyslektyk, ale dobrze myśli.
@ Buc
dnia 27.01.2014, 19:00
Ocena
komentarza:
-5
Aaaa... znalzł się nowy nawiedzony felietonista. Michalskiego pewno nie przebije w grafomanii.
@ kkkik
dnia 27.01.2014, 19:08
Ocena
komentarza:
24
Ludzie w tragicznych warunkach mieszkaja z dziećmi, bez ogrzewania, wody itp, a taki śmieć po wyjściu z więzienia w cieplym pokoiku z plazmą na ścianie... Chory kraj.
@ Tarzan-zan
dnia 28.01.2014, 13:27
Ocena
komentarza:
-17
Jak mu tak zazdrościsz tych luksusów to w czym problem, weź kosę idź do przedszkola, utnij paru dzieciom głowy i będziesz miał te jego luksusy...
@ PiS-man
dnia 27.01.2014, 19:16
Ocena
komentarza:
0
Panie Hap, a co pan sądzisz o tworzeniu ad hoc przepisów prawa, by można było na ich podstawie aresztować? internować? ludzi, którzy wyrok za swoje czyny odsiedzieli? Jesteś pan za takimi rozwiązaniami czy przeciw? Hę?
@ władek
dnia 27.01.2014, 20:07
Ocena
komentarza:
2
http://www.youtube.com/watch?v=o7awoHSDSt8

przestępstwo popełniono przy transformacji ustrojowej.
@ Hejter
dnia 27.01.2014, 19:43
Ocena
komentarza:
2
lubię Was wszystkich.
@ dragoness
dnia 27.01.2014, 20:10
Ocena
komentarza:
14
Ta sprawa to ilustracja wszystkiego, co się ostatnio w Polsce dzieje; ustawy pisane na kolanie, bo trzeba populistycznie podziałać przed wyborami. Czy przez ostatnie sześć lat kolejni ministrowie sprawiedliwości nie zdawali sobie sprawy, że zbliża się czas wypuszczenia tego tałatajstwa na wolność? Że po drogach jeżdżą pijani kierowcy, a kara nie odstrasza surowością i nieuchronnością? Że zamiast zachwycać się amerykańskimi wynalazkami typu "gender studies", można by adaptować do naszych warunków niektóre zapisy ich prawa karnego? Nasza klasa polityczna (bo przez klawiaturę określenie "elita" mi nie przejdzie) działa nawet nie na zasadzie "po nas choćby potop", ale już "po wyborach choćby potop". Nie ma wizji rozwoju kraju, a jeśli nie daj boże zmieni się rządząca opcja, to jak walec rozjeżdża dokonania poprzedników, nie zważając na ich jakość. Jest to frustrujące i zniechęcające. Ale najważniejsze, że wraca "Taniec z gwiazdami"...
@ Magnolia
dnia 28.01.2014, 19:54
Ocena
komentarza:
4
Masz rację w 100 %
@ wiechu61.
dnia 27.01.2014, 20:46
Ocena
komentarza:
8
Mordercy są wszędzie Kto pamięta sprawę Żydków zamordowali dwie starsze Kobiety w okolicach Skołyszyna jeden z nich został powieszony dostał karę śmierci. Drugi brat po odsiedzeniu 25lat więzienia chodzi sobie po Jaśle odsiedział swoje to prawda ale tak naprawdę to nikt nie wie co mu w głowie siedzi.
@ wiem
dnia 27.01.2014, 20:58
Ocena
komentarza:
3
a na tym miejscu stoi kościół i w tym kościele zmarli trzej mężczyźni czy to przypadek? to z takim trynkiewiczem tylko samosąd polskie prawo można o d... rozbić gdyż go układają najwięksi przestępcy, oczywiście chroniąc siebie. to jest chore
@ putin
dnia 27.01.2014, 20:57
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ CDN
dnia 27.01.2014, 21:02
Ocena
komentarza:
4
Panu felietoniście proponuję do rozważenia taki przypadek, czyli z angielska case.
Jedzie sobie pijany rowerzysta. Stwarza zagrożenie tak na prawdę tylko dla siebie. Zatrzymuje go policja. Dmuchanko, jakieś promile. Facet idzie siedzieć.
Trzeźwy kierowca pędzi 100 w terenie zabudowanym. Zatrzymuje go policja. Dmuchanko, promile 0,00. Mandacik i kierowca jedzie dalej.
Z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły, który z tych panów jest większym zagrożeniem ?
A wszystko to w majestacie prawa. Czy Pana i pozostałych forumowiczów to nie oburza ?
@ PapaHet
dnia 27.01.2014, 22:57
Ocena
komentarza:
-1
Od listopada ubiegłego roku jazda rowerem w stanie nietrzeźwości nie jest już przestępstwem a wykroczeniem, za które idzie się nie do więzienia a co najwyżej dostaje karę 30 dni aresztu, o wiele częściej jest to jednak grzywna lub kara ograniczenia wolności. To po pierwsze. Po drugie - chyba nie chcesz wsadzać do więzienia ludzi którzy przekraczają prędkość jadąc samochodem..To już całkiem poroniony pomysł..
@ mój pseudonim
dnia 27.01.2014, 21:25
Ocena
komentarza:
6
Jako podatnik utrzymujący (oczywiście razem z innymi podatnikami) Trynkiewicza domagam się pokazania jego obecnej facjaty. Niech będzie wiadomo, kogo się bać. A jaką ja mam pewność, że zwyrodnialec po wyjściu z sanatorium na Załężu nie wsiądzie w PKS do Jasła???
@ kol
dnia 27.01.2014, 21:29
Ocena
komentarza:
2
jeden taki trynkiewicz mieszka se w kołaczycach i boją sobie dzieci wypuszczac za dom lub przed dom
@ Ja
dnia 28.01.2014, 09:19
Ocena
komentarza:
1
Dla takich jak on to kara śmierci!
@ putin
dnia 28.01.2014, 09:45
Ocena
komentarza:
4
w Rosji wiedzą co z takimi się robi tam by na pewno nie dożył 11 lutego 2014 tam taki problem by się sam rozwiązał.
@ l
dnia 28.01.2014, 10:02
Ocena
komentarza:
-1
czy nawet tu muszę oglądać zdjęcie tego obrzydliwego zboczeńca?
@ XYZ
dnia 28.01.2014, 12:30
Ocena
komentarza:
6
Po co takiego chwasta trzymać w społeczeństwie. Oddać go w ręce bliskich ofiar zbrodni, oni zrobili by z nim porządek. Całe to zamieszanie wokół jego osoby nadaje tylko rozgłos temu zboczeńcowi, który żerował 25 lat na podatkach obywateli i będzie jeszcze żerował kolejne kilkanaście lat na leczeniu. Są lepsze sposoby wydawania społecznych pieniędzy niż utrzymywanie zboczeńców, pedofili, gwałcicieli i morderców.
@ mój pseudonim
dnia 28.01.2014, 14:04
Ocena
komentarza:
9
Zgadza się. Nieszczęśliwe przypadki i w więzieniach się zdarzają... W Rosji pewnie już dawno poślizgnąłby się na mokrej posadzce czy schodach... I założę się, że tam żaden prokurator nie miałby cienia podejrzeń, że było inaczej. Porządek musi być. W stadzie jednostki zarażone, bez szans na wyleczenie powinno się likwidować, żeby się reszta nie degenerowała. Wczoraj w którejś stacji tv pokazywali wnętrze ośrodka, w którym rzekomo będzie przebywał najsłynniejszy obecnie pensjonariusz zakładu karnego. Mało mnie krew nie zalała. Toż tam są luksusy! Niejeden mieszkaniec naszego powiatu mieszka w gorszych warunkach. Na pomoc ludziom, którzy uczciwie i ciężko pracowali, ale stracili pracę, nie ma w tym kraju pomysłu, ale na wczasy dla bandytów i wspieranie patologii utrzymującej się całe życie z tego, co da opieka społeczna - zawsze jest.
@ telewizja kłamie
dnia 28.01.2014, 19:44
Ocena
komentarza:
1
Trynkiewicz to owoc rządów lewaków i socjalistów. W normalnym kraju wisiałby/rozstrzelano by go/ otruto zaraz po sprawiedliwym procesie. A tak utrzymywaliśmy gnidę przez 25 lat za nasze pieniądze i teraz mamy kolejny problem co z g0wnem zrobić. Na szczęście w Nas istnieje naturalna wewnętrzna sprawiedliwość którą każdy nosi ją w sercu i sami go wyeliminujemy ze społeczeństwa jak 'system sprawiedliwości' nie może.
@ mój pseudonim
dnia 29.01.2014, 12:12
Ocena
komentarza:
0
Bylibyśmy "niehumanitarni", "barbarzyńscy", "niegodni miana Europejczyka", gdyby w Polsce przywrócono karę śmierci. Jedyną słuszną karę za zbrodnie z premedytacją. Tylko ciekawe, komu z wojujących obrońców praw degeneratów, bestialsko zabito kogoś bliskiego. Sądzę, że nikomu, bo śpiewałby inaczej. Owszem, zbrodniarz ma prawo, ale wisieć.
@ dragoness
dnia 29.01.2014, 12:30
Ocena
komentarza:
0
Bądźmy więc "humanitarni", "cywilizowani" i "godni miana Europejczyka" i wprowadźmy w kodeksie karę bezwzględnego dożywocia bez prawa do zwolnienia warunkowego. Jeżeli to zbrodnia na więcej niż jednej ofierze, kara ma być odbywana nie łącznie, lecz sukcesywnie. Sprawa załatwiona. Nie mam pojęcia, dlaczego jest to takie trudne do wprowadzenia dla kolejnych ministrów sprawiedliwości.
@ władek
dnia 29.01.2014, 13:33
Ocena
komentarza:
2
e tam, po co wydawać bodajże 2451 zł miesięcznie na mordercę? to nieekonomiczne.
@ ha
dnia 30.01.2014, 22:05
Ocena
komentarza:
-2
facet odsiedział swoje i powinien byc wolny
@ dragoness
dnia 30.01.2014, 22:59
Ocena
komentarza:
6
Hmmm... masz dzieci? Może zaprosisz p. Trynkiewicza na kolację, załatwisz mu pracę w szkole... Odpokutował za poczwórne morderstwo, wyraził skruchę, przez dwadzieścia pięć lat był resocjalizowany, itp. Jednym słowem idealny kandydat na sąsiada.
@ PiS-man
dnia 01.02.2014, 10:39
Ocena
komentarza:
-3
Plecie pani jak potłuczona! W pani pobliżu też niekoniecznie chciałbym mieszkać, ale to jeszcze nie powód, by panią zamykać do psychuszki!
@ dragoness
dnia 01.02.2014, 11:03
Ocena
komentarza:
2
Mam różne wady, niektóre może kwalifikują się do leczenie, ale jeszcze nikogo nie zamordowałam. Rozumiem pana, panie PiSman. Stara się pan być bezapelacyjnie i bezrefleksyjnie miłosierny wobec p. Trynkiewicza. Zresztą panu nic z jego strony nie grozi, bo miał określone preferencje. Poczekajmy na opinię biegłych. Zresztą powinna być wydawana systematycznie, żeby wykazać ewentualne postępy w resocjalizacji, no, ale o czym my mówimy...
@ PiS-man
dnia 01.02.2014, 18:21
Ocena
komentarza:
-2
Sugeruje pani, że tych, których pudło nie zresocjlizowało nie należy wypuszczać po odbyciu kary? Podziwiam pani wiedzę :D
@ dragoness
dnia 01.02.2014, 18:39
Ocena
komentarza:
2
Pamiętajmy, że został skazany na karę śmierci, a "wywinął" się tylko z powodu amnestii z okazji "transformacji". http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,133290,15382958,Lew_Starowicz__Boje_sie__ze_Trynkiewicz_poczul_sie.html Tak mogłoby to wyglądać, gdyby nasz system działał normalnie
@ PiS-man
dnia 01.02.2014, 20:36
Ocena
komentarza:
-2
Oczywiście, należało wykonać wyroki a wtedy sobie wprowadzać moratorium. Ale skoro tego nie zrobiono to tyeraz trzeba ludzi wypuścić po odsiedzeniu kary, a nie urządzać sobie kabaretu. Bo wie Pani, dzisiaj Trynkiewicz a jutro kto?
@ dragoness
dnia 01.02.2014, 21:04
Ocena
komentarza:
2
Toteż w jednym z powyższych postów napisałam, czego ta cała sytuacja jest ilustracją. Trzeba było zrobić wszystko, żeby zatrzymać go w odosobnieniu, a nie podsycać histerię i działać w ostatniej chwili. Ludzie się boją, a media sprawę jeszcze rozdmuchują. Czyżby kolejny zastępczy temat?
@ PiS-man
dnia 01.02.2014, 22:19
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście, że to temat ala mama Madzi :D
@ mag
dnia 31.01.2014, 18:34
Ocena
komentarza:
1
dobrze mówi!!!
@ Mr.X
dnia 10.02.2014, 16:24
Ocena
komentarza:
1
Resocjalizacja, to jest dla młodziaka z bidula, który ukradł paczkę kabanosów lub dla studenta, który przez całe życie nie był agresywny a nagle zaczął wszczynać bójki z powodu kumulacji stresu w życiu. Dla Mariuszów i innych Hannibalów resocjalizacją jest sznur na szyi.
@ dragoness
dnia 10.02.2014, 18:58
Ocena
komentarza:
0
@ Mr.X
dnia 10.02.2014, 19:08
Ocena
komentarza:
0
To są jaja, sprawa znajdzie swój finał w Trybunale i będzie nas to kosztować miliony. POpaprańcy przespali 2 lata a teraz szukają **uja do **py! Trynkiewicz w świetle obowiązującego prawa powinien wyjść na wolność i jego obrońca zrobi wszystko by tak się stało. Patrzy na niego cała POlska, to jest jego 5min, jego kariera, w mojej ocenie świetnie sobie radzi ośmieszając ten bolszewicki twór na słomianych nogach
@ jks
dnia 13.02.2014, 13:36
Ocena
komentarza:
1
Gdzie byli Kaczyńscy,Ziobro i inne mega prawniki? Podziękujemy przy wyborach!
@ Prawda Was wyzwoli
dnia 23.02.2014, 12:50
Ocena
komentarza:
2
Jarosław Kaczyński był jedynym, z członków senackiej Komisji Praw Człowieka, występujący w 1989 r. przeciwko wprowadzeniu amnestii, na mocy której wkrótce wyszedł na wolność morderca dzieci Mariusz Trynkiewicz i wyjdą inni zbrodniarze.W w tym względzie wspierał go brat, śp. prezydent Lech Kaczyński.W 2016 r wyjdzie skazany na KS Eugeniusz Mazur, któremu ówczesny minister sprawiedliwości Cimoszewicz z SLD,zamienił KS na 25 lat.Ulubioną "zabawą" Mazura w dzieciństwie było rozrywanie małych zwierząt, zabijanie kotów i kastrowanie psów...
@ Stal sanok
dnia 15.02.2014, 16:46
Ocena
komentarza:
-1
Mieszka w jaśle bo tylko tu sie nadaje
@ mk
dnia 21.02.2014, 17:49
Ocena
komentarza:
2
weźcie już ten artykuł ściągcie bo się rzygać chce jak się na to patrzy
@ dragoness
dnia 22.02.2014, 09:46
Ocena
komentarza:
1
Demokrację mamy. Nie chcesz, nie wchodzisz, nie czytasz. Wolałbyś poczytać o Ukrainie, bo to jest nowy temat zastępczy?
@ Vixa
dnia 22.02.2014, 11:22
Ocena
komentarza:
4
Co mówi Trynkiewicz po odbytym stosunku ?
Pierwsza klasa ;D
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105