Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Trzynastu radnych "za" likwidacją oddziałów w szkole w Nowym Żmigrodzie

105

Na sesji powiatowej została podjęta uchwała intencyjna w sprawie zamiaru likwidacji technikum, technikum uzupełniającego dla dorosłych oraz zasadniczej szkoły zawodowej w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Trzynastu radnych głosowało "za" podjęciem uchwały, 9 głosowało "przeciw", a jeden głos był "wstrzymujący się" - Grzegorza Persa.

Jak obiecała młodzież wraz z opiekunami, że będą uczestniczyć w sesji, tak też dotrzymali słowa. Z nietęgą miną przyjmowali do wiadomości, że większość radnych przekonują względy ekonomiczne, które jakoby nie pozwalają na utrzymywanie tych oddziałów, do których nie ma większego naboru. Starosta Adam Kmiecik przypomniał po raz kolejny, że za tymi decyzjami przemawia następujący z roku na rok niż demograficzny, wobec tego coraz mniej dzieci uczęszcza do szkół. - Subwencja, którą otrzymuje powiat na prowadzenie szkół jest zależna od ilości uczniów. W związku z tym, że baza dydaktyczna jest przystosowana do prowadzenia zajęć w czasie wyżu, kiedy tych uczniów w powiecie jasielskim było ok. 2500 tys., te wskaźniki spadają m.in w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Liczba uczęszczających uczniów od roku 2004 do 2010 zmniejszyła się o 164 w tej szkole - powiedział Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Oprócz tych "zalet", które przemawiają za likwidacją oddziałów w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie, pojawiły się również głosy osób przeciwnych takim cięciom. Są to członkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości. - My od początku nie zgadzaliśmy się odnośnie likwidacji tych oddziałów w ramach Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie.

- Nie mogę się zgodzić z argumentem, iż nie ma pieniędzy w budżecie. Przed momentem rozmawiałem z Panią skarbnik, że można zrezygnować z innych zadań i znaleźć te zasoby finansowe w innych zadaniach, które dalej można przeznaczyć na funkcjonowanie szkoły. Można rozważyć wszystkie środki, które są wydawane na promocje. Nowy Żmigród jest to gmina o dużej powierzchni. Jeżeli uczeń ma dojechać z Wyszowadki do Żmigrodu i z powrotem, będzie to generowało dla jego rodziców duże koszty. Myślę, że mając na uwadze stopę bezrobocia w tamtym regionie, małą liczbę zakładów pracy, ta dolegliwość finansowa nie pozostaje bez wpływów na to, że tak głosowaliśmy, a nie inaczej - powiedział Wojciech Zając, radny powiatu.

W spotkaniach, które odbyły się w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie radni z PiS-u aktywnie brali  udział. Już wtedy wyrazili swoje stanowisko w tej sprawie i skierowali prośbę do zarządu o wycofaniu się z tych błędnych decyzji.

Wicestarosta Franciszek Miśkowicz głosował za podjęciem tej uchwały. Pojawiły się zarzuty do osób należących do partii PSL, która podczas wyborów samorządowych wystąpiła z hasłem: "Człowiek jest najważniejszy" - jak te słowa odnoszą się do tej podniesionej ręki, za podjęciem zamiaru likwidacji technikum i szkoły zawodowej. - Tym hasłem kierowałem się, ponieważ okłamywanie ludzi w tej sytuacji, gdzie jest drastyczny niż demograficzny i jest nie możliwe utrzymanie takiej sieci szkół, mówienie im nie prawdy jest nie fair. Ja jestem człowiekiem, który zawsze mówi nawet najtrudniejsze rzeczy, ale prosto do ludzi. Jeżeli się najpierw obiecuje, a potem nie realizuje to jest o wiele gorzej. Gdyby nie te działania, które w tej chwili podejmiemy (chodzi o całą sieć szkół), to w przyszłości doszłoby do całkowitego załamania systemu oświaty prowadzonego przez powiat jasielski. Jeszcze gorsza sytuacja by wystąpiła. W tej chwili wszyscy muszą podjąć działania oszczędnościowe, dostosowując bazę do potrzeb, które aktualnie istnieją - tłumaczy Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski.

Deklaracja starosty, Adama Kmiecika jest taka, że jeżeli będzie nabór, to zostanie utworzony jeden oddział. Nie została podjęta uchwała o zamiarze likwidacji internatu w Nowym Żmigrodzie, zdjęto ją bowiem z obrad sesji powiatu w Jaśle.

Nie jest to ostateczna decyzja o likwidacji tych oddziałów. Takie decyzje zapadną po wyrażeniu opinii Kuratora Oświaty w Rzeszowie przy kolejnej sesji.

Ilona Czarnecka
czarnecka.ilona@gmail.com

Reklama

Komentarze: 105

Dodaj komentarz Widok:
0
@ stiven
dnia 10.04.2011, 20:30 · Zgłoś
do Unita - widziałaś jak wyglądała szkoła przed przyjściem Różyckiej? Rudera!!! Teraz po 2 latach szkoła ładnie wygląda. Więc dobrze, że Różycka była!
Odpowiedz
0
@ eryk
dnia 10.04.2011, 20:28 · Zgłoś
do Jurand:
Mroczka sam nie zrezygnował!!!
[...] go.
Odpowiedz
1
@ do mira
dnia 27.02.2011, 16:50 · Zgłoś
Czytałam twój komentarz z 5 razy i nie wiem o co ci chodzi.
Napisz po polsku, ze znakami interpunkcyjnymi. Tak jak uczyli nas w szkole.A jak nie potrafisz, to się nie ośmieszaj!
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 27.02.2011, 13:26 · Zgłoś
Ratujmy PO bo będzie bieda kiedy ich nie będzie znowu każą się uczyć a tak to pełny luz hahaha
Odpowiedz
0
@ wyrywacz chwastów społęczeństwa
dnia 26.02.2011, 15:27 · Zgłoś
skoro wielmożny PAN STANISŁAW MLICKI radny z folusza głosuje za zamknięciem szkoły to może kiedyś w przyszłości zagłosuje za zamknięciem DPS-u w foluszu , pomimo tego że jest pracownikiem tej placówki .
Odpowiedz
0
@ dyrektor
dnia 26.02.2011, 10:59 · Zgłoś
do W11
Jak publicznie podejrzewasz, to zrobiłbyś to przez "rz". W finansach publicznych masz taką sama orientację, jak w ortografii. Dowiedz się, ile setek tysięcy zł wsadziło Starostwo w wyposażenie tej stacji w aparaturę i sprzęt. A to, co nazywasz "dochodem" zwróci ten wydatek za jakieś 30 lat.
Odpowiedz
0
@ Jurgen z Puław
dnia 25.02.2011, 23:38 · Zgłoś
Moja propozycja, wchodzimy na stronę Starostwa Powiatowego i wysyłamy pytania do starosty, ja już dwa wysłałem, czekam na odpowiedź. Po uzyskaniu odpowiedzi wrzucamy je tutaj. Pozdrowienia z Puław
Odpowiedz
0
@ Szarak
dnia 25.02.2011, 21:07 · Zgłoś
[...], precz [...]!!!
Odpowiedz
1
@ Unita
dnia 25.02.2011, 20:12 · Zgłoś
Rózycka w Żmigrodzie to faktycznie nieporozumienie, ale ma godnych następców. Troche zestresowani, ale z czasem się wybiją w myśl zasady "wodzu prowadż".
Odpowiedz
1
@ Jurand
dnia 25.02.2011, 16:06 · Zgłoś
"Jaki Pan taki kram" wszyscy dyskutujecie i obrażacie sie na wzajem a gdzie ostatni bastion Pis-u czyli Rózycka w obawie o swój stołek za przegrana sprawę uciekła na chorobowe i olała Was dokładnie . A jeszcze 3 lata temu mówiła ze przyszła ratować tę szkołe jak narazie to najlepiej uratowała siebie zatrudniając bezrobotnego męża Zresztą Wszędzie tak ratowała w Poenie dyrektorowała 2 tygodnie w Agencji niecały rok z tego ok 2 miesięcy była na zwolnieniu( uciekła jak się zrobiło gorąco na stołku) W końcu tak się starała ze Mroczka zrezygnował a Pisowscy koledzy za pomoc w kampanii zrewanżowali się stołkiem dyrektorskim , który na Własne życzenie ostatnio jest chwiejny.
Odpowiedz
1
@ ;)
dnia 25.02.2011, 22:32 · Zgłoś
zgadzam sie :)
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 27.02.2011, 12:21 · Zgłoś
no, wreszcie ktos prawde napisał. Ci "obrońcy" niech niech sie najpierw dowiedzą, jakie cuda się dzieją na stacji diagnostycznej (gdzie rządzi [...] R.) albo po co dyrektorka wyremontowała zamaskowany pokoik w stajni i dla ilu jeżdżących konno dzieci utrzymywało się stadninę koni, trenera, uprawy na paszę. Korzystniej dla powiatu jest opłacić uczniom ze Żmigrodu bilety do Jasła czy nawet pokryć całkowity koszt internatu w Jaśle niż finansować takie rzeczy.
Odpowiedz
0
@ xxxx
dnia 25.02.2011, 16:03 · Zgłoś
ten [...] kmecik niech sam [...] dzieci to nie bedzie niżu demograficznego
Odpowiedz
0
@ co to
dnia 25.02.2011, 15:21 · Zgłoś
blanko
coś ty napisał/a/, wstydź się. Co to ma znaczyć?

"pieniądze dla starosanty sie znaja na wyzszą wyplate.a na szkoly nie!!!"

Oj rety, oj rety, ale cyrk!
Odpowiedz
0
@ Bis
dnia 25.02.2011, 13:44 · Zgłoś
Adiunkt, ty chyba jestes muzykiem, wszystko ci sie z tym kojarzy. Ale brawo za skojarzenie - podoba mi się.
Odpowiedz
0
@ różyczka33
dnia 25.02.2011, 13:27 · Zgłoś
zlikwidowac ale urzad miasta w jasle
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 25.02.2011, 18:34 · Zgłoś
Chyba starostwo!!! Co Urząd Miasta ma do tego???
Odpowiedz
0
@ blanko
dnia 25.02.2011, 13:06 · Zgłoś
pieniądze dla starosanty sie znaja na wyzszą wyplate.a na szkoly nie!!!
Odpowiedz
0
@ to ja
dnia 25.02.2011, 12:38 · Zgłoś
szkoła była jest i bedzie
Odpowiedz
0
@ Ludzie
dnia 25.02.2011, 11:38 · Zgłoś
To degradacja Gminy !
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 25.02.2011, 10:34 · Zgłoś
Jak najszybciej zlikwidować starostwo w Jaśle?.Jestem za,a nawet przeciw.
Odpowiedz
0
@ (P)osady(S)woim(L)udziom
dnia 25.02.2011, 10:18 · Zgłoś
Panie Pers podobno tęsknią za Tobą w Szpitalu w Krośnie!
Odpowiedz
0
@ zdziwiony
dnia 25.02.2011, 09:50 · Zgłoś
PAN RADNY ZAJĄC WIE ILE DZIECI Z WYSZOWADKI SIĘ UCZY ?,I KTO JEST WŁAŚCICIELEM ZIEM PO PEGIEROWSKICH ?.LUDZIE TAM MIESZKAJĄCY ZOSTALI BEZ PRZYSZŁOŚCI.
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 25.02.2011, 09:39 · Zgłoś
Szkoda,że Panowie ze starostwa pochodzą z gminy Nowy Żmigród i zaczynają swoją kadencję od likwidacji tutejszej szkoły.Dawniej to by Panów na [...] wywieziono i zepchnięto z górki!
Odpowiedz
0
@ adiunkt
dnia 25.02.2011, 09:30 · Zgłoś
Bardziej [...] komentarzy nie widziałam i nie czytałam, brawo dla wszystkich!!!
Na was nikt nie zagłosuje, w żadnych wyborach, Spróbujcie a sami zobaczycie jaka to sztuka. Wielu było mądrych,nawet żaby zbierali, na płotach wisieli i to im nie pomogło. Obecnych starostów ktos wybrał i taka jest prawda. Maja prawo podejmować decyzje, a opozycja jest od tego,żeby im przeszkadzać. Pan Lechowski jeszcze 3 miesiace temu śpiewał inaczej, to co teraz przeszedł mutację i jest basem??? Widać za mało basów w tym chórze i barytonów nie przekrzyczą.

W sumie o co tyle krzyku, przecież zostaje wszystko po staremu-karawana idzie dalej...
Odpowiedz
0
@ bolek
dnia 25.02.2011, 14:59 · Zgłoś
kto wybrał starostów?, sami sie wybrali!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 25.02.2011, 08:48 · Zgłoś
Wynik tego głosowania to degradacja Gminy Nowy Żmigród.Sporej część uczniów nie będzie stać kształcić się dalej !
Odpowiedz
0
@ sss
dnia 25.02.2011, 17:35 · Zgłoś
Bez przesady.
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 24.02.2011, 23:34 · Zgłoś
a sołtys ze Żmigrodu był ??
Odpowiedz
0
@ Ktoś
dnia 24.02.2011, 23:23 · Zgłoś
Prawda jest taka, że Gmina Żmigród nie ma radnych powiatowych, Przecież ani Pan Grzegorz ani Pan Franciszek nie mieszkają naterenie gminy, więc im nie zależy na Żmigrodzie. Pierwszy był przeciwny likwidacji ale się bał drugiego więc się wstrzymał. Ale pomijając to wszystko, to uważam, ze najpierw powinno się rozmawiać, potem próboać coś naprawiać, coś pozmieniać, coś ulepszyć, a dopiero na końcu likwidować. Ale tak postępować na razie nie umieli, może jeszcze nie jest za późno?!!!
Odpowiedz
0
@ abderyta
dnia 24.02.2011, 23:21 · Zgłoś
W tej chwili wszyscy muszą podjąć działania oszczędnościowe, dostosowując bazę do potrzeb, które aktualnie istnieją - tłumaczy Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski. A to w takim razie jedna z pierwszych decyzji o podniesieniu diet radnych spowodowała konieczność podjęcia działań oszczędnosciowych!! Teraz rozumiem... Brawo dla koalicji!! Pis nie był doskonaly, ale za jakiś czas kolejnym argumentem z wielu będzie aby głosowac na PiS by odsunąć od władzy PO-PSL ironia losu....:)
Odpowiedz
0
@ majka
dnia 24.02.2011, 23:04 · Zgłoś
jestem za i to od zaraz
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 24.02.2011, 22:27 · Zgłoś
ludzie nie dajcie się , jak szkoły zlikwidują to co wam zostanie ?BROŃCIE SIĘ!!!
Odpowiedz
0
@ W11
dnia 24.02.2011, 21:17 · Zgłoś
Gratuluje wyborów i takiego ziomka,wybory na jesień się zbliżają teraz będziecie wiedzieli na kogo głosowac KOMUNO WRUC. Dyrektor nie obrażaj PiS ani Zmigrodu podejżewam że cos sobie upatrzyłes albo masz obiecane skoro tak się wypowiadasz negatywnie. Rodacy nie martwcie się przyszedł czas Libie przyjdzie na radnych czas szybko leci pozdrawiam co byli na nie macie u mnie głos w nastepnych wyborach.
Odpowiedz
0
@ dyrektor
dnia 24.02.2011, 19:48 · Zgłoś
PiS pełnymi garściami czerpał pieniądze podatników i bezmyślnie wydawał pieniądze na Żmigród (internat dla kilku osób, nieliczne klasy zawodowe, stadninę koni- hobby dyrektorki Różyckiej, najfajniejszą w powiecie stację diagnostyczną - dla złomów). Obecne władze sprzątają i porządkują ten pisowski [...] i jeszcze za to obrywają.
Odpowiedz
1
@ paweł
dnia 24.02.2011, 20:43 · Zgłoś
Zgadzam się w 100%...[...] [...] i ich wielbiciele bez wykształcenia tak to rozumują...tak jak ten pseudo historyk...kawał [...]..i babiarza bo na stołku był...a teraz się zamknęło koryto i bezsilnośc jest większa..a zapomniałeś co twoja zona wyprawiała jak byłeś u władzy?
Odpowiedz
0
@ dyrektor - źle mówisz
dnia 24.02.2011, 21:11 · Zgłoś
hola, hola - stacja diagnostyczna i to hobby przynosi duże zyski, a żadna szkoła w powiecie jasielskim nie jest w stanie nawet marzyć o takiej sumie - ok. 250tys zł na rok do budżetu powiatu!!! więc pisowski [...] przynosił jednak zyski ale wszyscy o tym zapomnieli, bo oni dokładają do tej szkoły;]
Odpowiedz
0
@ z-ca dyrektora
dnia 24.02.2011, 21:35 · Zgłoś
"dyrektor" tak żeś się czepił tego PIS'u, jakby tylko oni przez ostatnią kadencję w starostwie sami rządzili, bez Kmiecika i spółki z PO. A może to nie ten Kmiecik był starostą bo już się pogubiłem.
Odpowiedz
0
@ roy
dnia 25.02.2011, 17:53 · Zgłoś
[...] jest teraz, a na dowód tego że platforma tonie jest wizyta pani z sanoka.
Odpowiedz
0
@ pedagog
dnia 26.02.2011, 17:09 · Zgłoś
Jak to PiS przecież Kmiecik z PO był starostą , co złe to jego wina.
Odpowiedz
0
@ YYYYYYYYY
dnia 24.02.2011, 18:13 · Zgłoś
Macie doktorka w radzie powiatu, umywa ręce od sprawy;p
Odpowiedz
0
@ edek łowca kredek
dnia 24.02.2011, 16:51 · Zgłoś
To dzieci zobaczyły jakich im rodzice k[...]nów wybrali hahaha
Odpowiedz
0
@ wojtek pikoś
dnia 24.02.2011, 15:47 · Zgłoś
Obłuda PiS-u jest zatrważająca.Ich dewizą jest nieustanne zadłużanie jak za czasów Gierka.
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 24.02.2011, 22:08 · Zgłoś
wojtuś w zadłużaniu kraju nikt platformy nie pobije...Gierek przy konDonku to mały pikoś znaczy pikuś!
Odpowiedz
0
@ u
dnia 24.02.2011, 23:02 · Zgłoś
Gdyby nie Gierek to bys mieszkal w lepiance po ktorej zostala Polska po wojnie .Gdyby te zaklady co padly przez ostatnie 20 lat wszystko dawno bylo by splacone
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 24.02.2011, 15:07 · Zgłoś
na oświate nie ma pieniędzy a na wasze kieszenie robicie co chcecie zwiekszacie sobie diety płace i wogóle a za co za nasze pieniadze złodzieje
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 24.02.2011, 15:07 · Zgłoś
Cieszę się że widzę na sesji tryskającego zdrowiem radnego
Pawlusia Adam a wieść miejska niosła że jest bardzo poważnie chory.
Odpowiedz
1
@ Opiekun
dnia 25.02.2011, 08:00 · Zgłoś
Podobno Pawluś jest na L-4 pytanie czy doniesie do ZUS-u sam czy zrobi to jego przyjaciel Witold Lechowski Prawy i Sprawiedliwy
Odpowiedz
0
@ babilonowo
dnia 25.02.2011, 10:15 · Zgłoś
Nie doniesie na Pawlusia, bo Pawluś ma wpisane chory może chodzić [...] !
Odpowiedz
1
@ Ewa
dnia 25.02.2011, 18:10 · Zgłoś
Bidula chyba ma [...] do Ameryki go nie wpuszczą i musi żyć na koszt biednego podatnika a w perpektywie rencina i to nie mała bo zarabiał więcej od wicestarosty.
Odpowiedz
1
@ 123W
dnia 27.02.2011, 18:43 · Zgłoś
Biedny Adaś czego się go czepiacie taki zasłużony i dobroduszny a teraz jeszcze ta wstydliwa choroba.
Odpowiedz
0
@ mariusz zawisza
dnia 24.02.2011, 15:06 · Zgłoś
panie radny zając weż sobie do pomocy pana radnego krzyśka czeluśniaka
Odpowiedz
0
@ gdgf
dnia 24.02.2011, 15:05 · Zgłoś
"uczen nie jest czlowiekiem"
"kon nie jest zwierzeciem" braaaaaaawo 'panie' kmiecik!!!
Odpowiedz
0
@ Koń
dnia 24.02.2011, 20:29 · Zgłoś
Koń jaki jest każdy widzi. Po czynach ich poznacie. Powyższe stwierdzenia dotyczą nie tylko miłośnika pszczół i miłośnika koni.
Odpowiedz
0
@ Żmigród dziękuje rodakom!!
dnia 24.02.2011, 15:05 · Zgłoś
Żmigród dziękuje rodakom..........
Odpowiedz
1
@ Obiektywny
dnia 24.02.2011, 14:59 · Zgłoś
Całe to zamieszanie to zasługa kierowania tak ważnym wydziałem
przez osobę która nie ma i nie miała najmniejszego pojęcia o zarządzaniu oświatą do tego nadzorowaną przez "wysokiej klasy fachowca profesora " Witolda Lechowskiego.
Odpowiedz
1
@ Olek
dnia 25.02.2011, 08:04 · Zgłoś
Panie Starosto jak długo będzie Pan tolerował niekompetencje Piękosia?
Odpowiedz
0
@ kontrol
dnia 25.02.2011, 17:56 · Zgłoś
Panie starosto jak Pan nadzorował oświatę.
Odpowiedz
0
@ mariusz zawisza
dnia 24.02.2011, 14:58 · Zgłoś
jaka piękna jest partia i polska prawo i sprawiedliwość mieć prawo do tego do tamtego
Odpowiedz
0
@ ditysssssssssss
dnia 24.02.2011, 14:57 · Zgłoś
wiecie co.............. smiac mi sie chce..............a podwyzki ?????????????? diety????????????????
Odpowiedz
0
@ mariusz zawisza
dnia 24.02.2011, 14:57 · Zgłoś
jaka piękna jest partia i polska prawo i sprawiedliwość ma sie prawo do tego do tamtego
Odpowiedz
0
@ Anna
dnia 24.02.2011, 14:42 · Zgłoś
Pan Miśkowicz mówi ,że niestety wszyscy musimy podjąć działania oszczędnościowe.To ja się pytam dlaczego wy panowie zaczęliście swoją kadencje od podwyżek skoro ludzie potrafią wyżywić swoje rodziny za marne 1tyś.zł.to wam powinno wystarczyć W4tyś.zł.Wszystkim każecie oszczędzać ,tylko sobie nie.
Odpowiedz
0
@ Goniec=szkoły koniec !
dnia 24.02.2011, 14:39 · Zgłoś
To są przemyślane decyzje radnych: PO, PSL, Brągiel, Dranka i Kozioł. Tak samo jak przemyślaną była decyzja ww. radnych na pierwszej sesji rady powiatu o podwyżce!. GRATULUJEMY LIKWIDACJI I ŻYCZYMY POWODZENIA w dalszych procesach likwidacyjno-oszczędnościowych. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych podwyżek pensji i diet - "BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" ! bo "CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY" !
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 24.02.2011, 14:30 · Zgłoś
Żmigród cieszył się po wyborach że mamy swoich ludzi w starostwie że w razie czego to nam pomogą.No i pomogli,oj pomogli,że nam bokami to wychodzi.
Odpowiedz
0
@ franiu the best
dnia 24.02.2011, 14:25 · Zgłoś
A co maja robić ciągle dopłacać do tego waszego chlewika. W Jaśle też są szkoły i internat trochę cywilizacji wam nie zaszkodzi
Odpowiedz
0
@ szeptal
dnia 24.02.2011, 21:28 · Zgłoś
A może swoje dzieci poślesz do roboty by zarobiły po zajęciach na swoje wykształcenie zastanów się co piszesz.
Odpowiedz
0
@ miki
dnia 24.02.2011, 14:10 · Zgłoś
Dobrze że Państwo szanowni przyszli na własne oczy zobaczyć radnych Po i PSL głosujących przeciwko wam, swoim wyborcom i obywatelom ziemi jasielskie. tak to właśnie wygląda moi drodzi. Kasa jest najważniejsza.
Odpowiedz
0
@ y
dnia 24.02.2011, 13:44 · Zgłoś
ratujcie szkole
Odpowiedz
0
@ JKM
dnia 24.02.2011, 13:39 · Zgłoś
Głosujcie dalej na "bandę czworga", a urzędnicy nas zjedzą:( Teraz płacisz 500zł za 100litrów paliwa z tego zabierają Ci 300 zł na "bezpłatne szkolnictwo". Pieniądze te wędrują przez cały łańcuszek urzędników do wyżywienia (urząd skarbowy, min. finansów, min. edukacji kuratoria, powiaty itd.) aż w końcu z tych 300zł dotrze do szkoły 30zł. I oni WAM wmawiają że gdyby to było prywatne i płacilibyście czesne 150 zł bezpośrednio szkole 'szkoły by nie istniały' . [...] prawda to ONI -urzędniki mieliby źle i o to chodzi ! Ludzie zrozumcie to, że jedno miejsce urzędnika likwiduje 4 miejsca pracy w gospodarce ! W Nowej Zelandii w mieście wielkości Rzeszowa jest jeden urząd wielkości MC Donaldsa w którym siedzi kilku urzędników,a tamtejszy rolnik jest w stanie sprzedawać Z ZYSKIEM masło do krajów UE wysyłając je 20 tyś km do Europy. W Polsce mamy 633 tyś urzędników gdy kończyła się komuna w 1988r było ich 80 tyś. Pozdrawiam myślących !
Odpowiedz
0
@ pis
dnia 24.02.2011, 13:11 · Zgłoś
dajcie spokój, PISy tylko z przekory głosują, dla zasady veto innej partii wsadzić , wisi takiemu Bog Rzon z Ery nauka szkolna i edukacja, o edukację i wykształcenie, własnego potomka nie dba i mu to wisi bo widzi swoje potrzeby i puste koryto , to jaki ma interes w obronie szkoły zupełnie mu obcje, interse w posiedzeniach? wyżreć paluszki i lansować okularki czerwone , do powiedzenia to on ma tyle co zwierzeta w Boże Narodzenie beee beee bee i pozbierac kasiure na koniec miesiąca do marnej mninimalnej płacy z ery jak to opowiada bee bee bogdanie beee
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 24.02.2011, 13:10 · Zgłoś
ciekawy jestem ile dostali ci co byli za zamknięciem
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 25.02.2011, 07:27 · Zgłoś
Dokładnie tyle samo co ci co byli przeciw ....
Odpowiedz
0
@ facet
dnia 24.02.2011, 12:58 · Zgłoś
na PERSA głosowali bo pisał wszystkim l-4 i rp. naco i ile chcieli pytał tylko ile jest w dom dowodów osobistych ........... a co do MIŚKOWICZA to sam był nauczycielem w zawodówce zamiast uczyć [...] z kolesiami od -wf- matematyki i z-ca dyrektora i takie to ma podejście do szkół...
Odpowiedz
0
@ to skandal
dnia 26.02.2011, 09:27 · Zgłoś
Jeżeli to prawda co piszesz o Persie to powinny zająć się tym odpowiednie organy.
Odpowiedz
0
@ SWÓJ
dnia 24.02.2011, 12:42 · Zgłoś
TYM LUDZIOM TRZEBA POWIEDZIEĆ --D O Ś Ć--
Odpowiedz
0
@ tajoj
dnia 24.02.2011, 12:25 · Zgłoś
perskie miski wydutkały swoich ziomali :) za chwile zobacza jak dutkaja ich w sprawach lecznictwa . Ludzie gdzie macie oczy , wybraliscie kolesi z towarzystwa krecacego swój biznes , bez patrzenia na ludzkie potrzeby .
Odpowiedz
0
@ kOngO
dnia 24.02.2011, 12:09 · Zgłoś
Tak pozamykajcie szkoły a później dziwicie się, że młodzież nie ma wykształcenia,że nie nadają się do niczego...To co się obecnie dzieje to jakaś komedia.Może szanowne władzę zmniejszą sobie wypłaty a do budżetu oddadzą część swoich wypłat i znajdą się pieniążki.Likwidujecie szkoły bo nie ma dzieci to dajcie ludziom prace i godne wynagrodzenie to będą robić dzieci i będzie nabór do szkół.Problemy sama władza robi a szuka je wśród społeczeństwa.Wybory nadejdą to znajdzie się kasa na [...] a jak jest problem to władza tylko by zamykała bo tak najlepiej...
Odpowiedz
0
@ erty
dnia 24.02.2011, 11:18 · Zgłoś
Ale K[...]k zgrywa ważniaka - a taki [...] z Czermianki...
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 24.02.2011, 11:17 · Zgłoś
Mieszkańcom gminy Nowy Żmigród głosującym w ostatnich wyborach samorządowych na kandydatów PSL-u: Franciszka Miśkowicza i Grzegorza Persa gratuluję dokonanego wyboru! :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 24.02.2011, 19:04 · Zgłoś
hej a jednak się wystraszyłeś
Odpowiedz
1
@ abc
dnia 24.02.2011, 19:37 · Zgłoś
wszystko ci niepasuje
Odpowiedz
-1
@ Arab
dnia 24.02.2011, 20:22 · Zgłoś
Arab okazał się przezorny i wstrzymał sie od głosu - czyli jest za a nawet przeciw. Precyzyjnie mówiąc jest za tym aby go wybrano na następną kadencję a przeciw aby wybrano kogoś innego. Zachowuje się tak sprytnie jak kot z Poraża, który gdy otrzymał do wypicia mleko zmieszane z kawą to wypił mleko a kawę zostawił.
Odpowiedz
-1
@ adas
dnia 25.02.2011, 09:54 · Zgłoś
Ale wrzdy sobie wychodowaliśmy.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 25.02.2011, 10:20 · Zgłoś
Nie wystraszyłem się, tylko okazałem się być mało odważny :D
Odpowiedz
0
@ inka
dnia 25.02.2011, 16:21 · Zgłoś
trele morele
Odpowiedz
1
@ A teraz głosujemy za likwidacją Starostw
dnia 24.02.2011, 10:10 · Zgłoś
Proszę o oddanie głosu za likwidacją Starostwa Powiatowego w Jaśle. Ja jestem za likwidacją. Bo po co tacy urzędnicy co wszystko likwidują i na nic (oprócz własnych kieszeni) nie potrafią znaleźć pieniędzy? Na nic nie ma pieniędzy a na podwyżki dla radnych i starosty się znalazły. Absurd i skandal!!!
Odpowiedz
1
@ czesio
dnia 24.02.2011, 13:11 · Zgłoś
jestem ZA!
Odpowiedz
0
@ Jaślanin z [...] pradzada !
dnia 24.02.2011, 13:34 · Zgłoś
Jestem <<ZA>> mają ci panowie się BARDZO DOBRZE A JAK WYGLĄDAJĄ jeszcze troche to ich TWARZE się tu nie będą tu na tym portalu mieścić
PRZYKŁAD pana franciszka >>NIGDY TAK OKAZALE NIE WYGLĄDAŁ no to może kolejna jeszcze jedna podwyżka i będzie wtedy <<ok>>.
Odpowiedz
0
@ podatnik
dnia 24.02.2011, 14:48 · Zgłoś
Jestem za.
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 24.02.2011, 20:04 · Zgłoś
Jestem "za"!
Odpowiedz
0
@ Entuzjasta
dnia 24.02.2011, 20:10 · Zgłoś
Wcałości popieram pomysł likwidacji starostwa w Jaśle jako tworu zbędnego i szkodliwego jak widać dla lokalnej społeczności. Wystarczy poszerzyć starostwo krośnieńskie /co odpowiada pozycji Krosna w stosunku do Jasła/, zlikwidować szkoły podległe starostwu /pseudo uczelnie same się zlikwidują/ [...] rynek i zawrócić notabli do ich pierwotnych zawodów: do koni, do pszczół, do roli, na budowę itp.itd. Ot, taki sobie rozwój Made in Jaslo.Widzę w tym rozwiązaniu znaczne oszczędności które pozwolą przedłużyć żywot paru szkół.
Odpowiedz
0
@ Do portalu
dnia 24.02.2011, 20:16 · Zgłoś
Uprzejmie proszę o zaniechanie robienia zdjęć twarzy z dołu. Na przykładzie Miśko widać co prawda dobrobyt /po podwyżce apanaży/, jednak taka perspektywa zniekształca twarz i w pewnych przypadkach obraz może służyć do straszenia dzieci. Dosyć już mamy straszenia: to podwyżkami , to kometą , która uderzy w ziemię, to eutanazją emerytów na zlecenie ZUSu - wystarczy, nie zwiększajcie poczucia zagrożenia. Brr...
Odpowiedz
0
@ m.
dnia 24.02.2011, 20:19 · Zgłoś
popieram .... na swoje koryto zawsze kase znajdą , prawie 15 tys. miesięcznie za degradacje POLSKI - to tylko w polsce
Odpowiedz
0
@ df
dnia 24.02.2011, 20:32 · Zgłoś
jestem za rowniez!
Odpowiedz
0
@ przyszły radny
dnia 24.02.2011, 21:13 · Zgłoś
jak najbardziej niech się miejsca zwalniają:)
Odpowiedz
0
@ szkieletor
dnia 24.02.2011, 21:56 · Zgłoś
jestem zwami złodzieje nieh zostanom ukarani
Odpowiedz
0
@ Na co komu urząd powiatowy?
dnia 25.02.2011, 07:22 · Zgłoś
Idziesz coś załatwić to się nie da bo nikt dla ciebie nie ma czasu. Koszt utrzymania takiego urzędu to wiele dobrze prosperujących szkół. Ja jestem za przerobieniem starostwa powiatowego na szkołę. Przynajmniej młodzi ludzie będą mieć jakiś pożytek. Trzeba napisać do premiera niech coś z tym próbuje zrobić.
Odpowiedz
0
@ Starostwo samo zniknie
dnia 25.02.2011, 11:04 · Zgłoś
Starostwo niedługo samo zniknie z mapy urzędów powiatowych. Bo jak polikwidują szkoły, szpitale itp, itd to nie będzie czym zarządzać i wtedy Tusk zlikwiduje urząd powiatowy.
Odpowiedz
0
@ ANI JEDNEGO GŁOSU ZA POZOSTAWIENIEM STAR
dnia 25.02.2011, 13:53 · Zgłoś
Ani jednego głosu za pozostawieniem starostwa w Jaśle! W związku z tym wysłałem petycję do premiera Tuska aby zlikwidował ten urząd w Jaśle.
Odpowiedz
0
@ do płemieła?
dnia 25.02.2011, 18:24 · Zgłoś
Chcesz do premiera pisać??? Przecież to jego rządu inicjatywa. W CAŁYM KRAJU WŁAŚNIE TRWA 'AKCJA' ZAMYKANIA SZKÓL!!!!
Odpowiedz
0
@ M.
dnia 26.02.2011, 11:08 · Zgłoś
oczywiście jestem ZA. Jak widze ten czerwony i zadwolony z siebie r[...]j ,to robi mi sie niedobrze i przypominają czasy KOMUNY które dobrze pamiętam, ale nawet wtedy tak bezczelni nie byli .
Odpowiedz
0
@ Socjal
dnia 24.02.2011, 10:03 · Zgłoś
Winni ci którzy głosowali w wyborach na obludników z PO+PSL . To oni rozmontowywuja Polskę
Odpowiedz
0
@ asd
dnia 24.02.2011, 18:10 · Zgłoś
widać że jesteś fanem PIS, [...] I Spółka
Odpowiedz
0
@ zsnz
dnia 26.02.2011, 12:50 · Zgłoś
Lepsze "[...] i Spółka" - jak to okrśliłeś Socjal, niż takie gbury z PO i PSL :/
Odpowiedz
0
@ onno
dnia 27.02.2011, 00:55 · Zgłoś
W Kołaczycach rządzi PIS i szkoły też likwidują.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.