Strona główna

Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

22
Napisany dnia: 19.08.2019, 10:35 , Tagi: Brak

Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

Marcin jest jaślaninem.  Tutaj się wychował. Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle rozpoczął studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku: zarządzanie i marketing. Po studiach rozpoczął pracę w Krakowie. Był pełnym energii i zapału młodym człowiekiem. Jeździł na rowerze i snowboardzie. Mnóstwo czasu poświęcał pasji, którą była dla niego muzyka. Był perkusistą krakowskiej formacji  OVERCOLORED.

Jego życie zmieniło się zupełnie z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Spowodował on u Marcina paraliż prawej części ciała oraz poważne zaburzenia mowy. Powrócił do Jasła, gdzie w rodzinnym domu mógł liczyć na opiekę. Rozpoczął wówczas mozolną walkę o powrót do sprawności. Rehabilitacja pozwolił mu stanąć na nogi. Wciąż jednak utrzymuje się u niego niedowład spastyczny prawej strony ciała. Od prawie pięciu lat na nowo uczy się poruszać i mówić. W staraniach podejmowanych każdego dnia nie brakuje mu odwagi i determinacji. Wierzy, że rehabilitacja pomoże mu powrócić do życia, jakie prowadził przed udarem. – Bardzo brakuje mi aktywności fizycznej. Z chęcią znów wsiadłbym na rower. Chciałbym też wrócić do pracy. Na obecnym etapie nie jest to jednak możliwe. Mam duże problemy z mową. Pamiętam słowa, ale nie jestem wstanie ich wypowiedzieć. Mam wielką nadzieję, że rehabilitacja w Koszalinie, choć w części pozwoli mi powrócić do sprawności  – wyjaśnia.

Koszty rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe Marcina i jego rodziny. Aby móc marzyć o poprawie stanu zdrowia musi poddać się specjalistycznej rehabilitacji. Sęk w tym, że koszt odbycia trzech czterotygodniowych turnusów w Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej NORMAN w Koszalinie wynosi 50 tys. zł. To dla Marcina najlepszy wybór. Ośrodek ten, bowiem zajmuje się rehabilitacją neurologiczną od 25 lat.

Marcin liczy na wsparcie wszystkich ludzi o dobrym sercu. W sieci zorganizowana został zbiórka na jego rehabilitację. Liczy się każdy grosz.

Aby pomóc Marcinowi wystarczy odwiedzić stronę > https://pomagam.pl/b0mhbdbk?fbclid=IwAR1oKafQ0QE-Zl6RNH2YLfXnw-HdHBAGeCBgxWncy1n9WDL5OQD-gzM_0V8

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ normobaryczna
dnia 19.08.2019, 10:57
Ocena
komentarza:
4
spróbuj komory normobarycznej
powrotu do zdrowia
@ jaslanka
dnia 19.08.2019, 11:53
Ocena
komentarza:
27
Ja matka dwojki doroslych dzieci pomoge jak najbardziej i zwracam sie do ludzi dobrego serca rowniez pomozcie temu mlodemu chlopcu dziekuje
@ ,
dnia 19.08.2019, 12:13
Ocena
komentarza:
22
Też pomogę. Niech każdy da symboliczną nawet kwotę to powoli uzbieramy całość.
@ keller
dnia 19.08.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
18
10,20 złotych naprawdę nie dużo- a tak wiele dla Marcina. warto pomagać.
@ kawosz
dnia 19.08.2019, 13:21
Ocena
komentarza:
27
Też wspomogę, teraz ten pan potrzebuje pomocy a kiedyś ja mogę jej potrzebować.
@ fanclub XX lecia:)
dnia 19.08.2019, 14:15
Ocena
komentarza:
11
trzymam kciuki i dorzucam swoja cegielke
@ Gruha
dnia 19.08.2019, 18:50
Ocena
komentarza:
6
Niedługo zagrasz na garach i to nieźle
@ Okoliczny
dnia 19.08.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
5
Powrotu do zdrowia mlody czlowieku nie poddawaj sie
A napewna znajda sie ludzie dobrego serca
Ktorzy ci pomoga
@ Ehhh
dnia 19.08.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
4
Wladza w naszym panstwie zamiast troszczyc sie o chorych obywateli to wydaje miliardy na akcje humanitarne np do Syrii, a jeszcze wieksze pieniadze wydaje na zbrojenie gdzie tu sens i logika? Zycze Ci wytrwalosci w walce o zdrowie i szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj sie.
@ Zejdz na ziemie
dnia 19.08.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
8
Wydaje miliardy na Syrie??? Chyba chciales powiedziec na kosciol, rydzyka, socjale bez kontroli i wozenie sie za nasze pieniadze.
@ Najszczersze życzenia
dnia 19.08.2019, 20:47
Ocena
komentarza:
4
Śliczny mężczyzna,pięknie zbudowany,wróci do sprawności,z pomocą ludzkich serc.Jest postęp w medycynie i znam gorsze przypadki,a pacjenci odzyskali pełną sprawność.Powodzenia.
@ keller
dnia 19.08.2019, 21:21
Ocena
komentarza:
4
ciągniemy tą akcję !! dalej, udostępniajcie znajomym ,co to jest 50 tysięcy na całe miasto i okolice. jest już prawie 5 tysięcy.Marcin,damy radę !
@ olo
dnia 19.08.2019, 21:35
Ocena
komentarza:
-3
a gmina nie da lub miasto , podanie trzeba napisać
@ Lesbijka
dnia 19.08.2019, 22:15
Ocena
komentarza:
-2
Powiat napewno da bo tam rządzą ludzie SOLIDARNOŚCi
@ Jaslanin
dnia 20.08.2019, 08:26
Ocena
komentarza:
2
Poproszę o jakiś numer konta
@ Na stronce
dnia 20.08.2019, 11:49
Ocena
komentarza:
2
Pod artykulem jest link do stronki z ktorej w bardzo prosty sposob mozna zrobic przelew
@ Madeline
dnia 20.08.2019, 16:39
Ocena
komentarza:
2
Pomoc Wasza dla Marcina jest nieoceniona. Dziękuję i jestem wzruszona za okazane tak Wielkie Serca ❤. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy Marcin kiedyś jeszcze zagra dla Was na swojej ukochanej perkusji
@ IDIOKRACI na cda
dnia 20.08.2019, 19:01
Ocena
komentarza:
1
Marcin walcz ! tylko nie na "jedzieniu" z hipermarketów bo po tym chłamie to można wyjść nogami do przodu !
@ Orin
dnia 21.08.2019, 06:59
Ocena
komentarza:
-1
A gdzie koledzy z zespołu dlaczego mu nie pomoga i ksieza
@ Odpowiedź Jest Prosta
dnia 21.08.2019, 09:38
Ocena
komentarza:
0
Jak to gdzie ? Robią karierę, a dawniej to oni czas mieli ale przy piwie a nie przy rehabilitacyjnym łóżku. Takich kolegów mamy dzisiaj.
@ kommanche assault
dnia 25.08.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
2
Trzym sie Marcin;nie daj sie przeciwnością Jest w Tobie Dobry Duch I Siła
@ Rico
dnia 29.08.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
3
Super perkusista ! Powrotu do zdrowia życzę !
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105