Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

22

Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

Marcin jest jaślaninem.  Tutaj się wychował. Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle rozpoczął studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku: zarządzanie i marketing. Po studiach rozpoczął pracę w Krakowie. Był pełnym energii i zapału młodym człowiekiem. Jeździł na rowerze i snowboardzie. Mnóstwo czasu poświęcał pasji, którą była dla niego muzyka. Był perkusistą krakowskiej formacji  OVERCOLORED.

Jego życie zmieniło się zupełnie z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Spowodował on u Marcina paraliż prawej części ciała oraz poważne zaburzenia mowy. Powrócił do Jasła, gdzie w rodzinnym domu mógł liczyć na opiekę. Rozpoczął wówczas mozolną walkę o powrót do sprawności. Rehabilitacja pozwolił mu stanąć na nogi. Wciąż jednak utrzymuje się u niego niedowład spastyczny prawej strony ciała. Od prawie pięciu lat na nowo uczy się poruszać i mówić. W staraniach podejmowanych każdego dnia nie brakuje mu odwagi i determinacji. Wierzy, że rehabilitacja pomoże mu powrócić do życia, jakie prowadził przed udarem. – Bardzo brakuje mi aktywności fizycznej. Z chęcią znów wsiadłbym na rower. Chciałbym też wrócić do pracy. Na obecnym etapie nie jest to jednak możliwe. Mam duże problemy z mową. Pamiętam słowa, ale nie jestem wstanie ich wypowiedzieć. Mam wielką nadzieję, że rehabilitacja w Koszalinie, choć w części pozwoli mi powrócić do sprawności  – wyjaśnia.

Koszty rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe Marcina i jego rodziny. Aby móc marzyć o poprawie stanu zdrowia musi poddać się specjalistycznej rehabilitacji. Sęk w tym, że koszt odbycia trzech czterotygodniowych turnusów w Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej NORMAN w Koszalinie wynosi 50 tys. zł. To dla Marcina najlepszy wybór. Ośrodek ten, bowiem zajmuje się rehabilitacją neurologiczną od 25 lat.

Marcin liczy na wsparcie wszystkich ludzi o dobrym sercu. W sieci zorganizowana został zbiórka na jego rehabilitację. Liczy się każdy grosz.

Aby pomóc Marcinowi wystarczy odwiedzić stronę > https://pomagam.pl/b0mhbdbk?fbclid=IwAR1oKafQ0QE-Zl6RNH2YLfXnw-HdHBAGeCBgxWncy1n9WDL5OQD-gzM_0V8

MD

Napisany dnia: 19.08.2019, 10:35
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ normobaryczna
dnia 19.08.2019, 10:57
Ocena
komentarza:
4
spróbuj komory normobarycznej
powrotu do zdrowia
@ jaslanka
dnia 19.08.2019, 11:53
Ocena
komentarza:
27
Ja matka dwojki doroslych dzieci pomoge jak najbardziej i zwracam sie do ludzi dobrego serca rowniez pomozcie temu mlodemu chlopcu dziekuje
@ ,
dnia 19.08.2019, 12:13
Ocena
komentarza:
22
Też pomogę. Niech każdy da symboliczną nawet kwotę to powoli uzbieramy całość.
@ keller
dnia 19.08.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
18
10,20 złotych naprawdę nie dużo- a tak wiele dla Marcina. warto pomagać.
@ kawosz
dnia 19.08.2019, 13:21
Ocena
komentarza:
27
Też wspomogę, teraz ten pan potrzebuje pomocy a kiedyś ja mogę jej potrzebować.
@ fanclub XX lecia:)
dnia 19.08.2019, 14:15
Ocena
komentarza:
11
trzymam kciuki i dorzucam swoja cegielke
@ Gruha
dnia 19.08.2019, 18:50
Ocena
komentarza:
6
Niedługo zagrasz na garach i to nieźle
@ Okoliczny
dnia 19.08.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
5
Powrotu do zdrowia mlody czlowieku nie poddawaj sie
A napewna znajda sie ludzie dobrego serca
Ktorzy ci pomoga
@ Ehhh
dnia 19.08.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
4
Wladza w naszym panstwie zamiast troszczyc sie o chorych obywateli to wydaje miliardy na akcje humanitarne np do Syrii, a jeszcze wieksze pieniadze wydaje na zbrojenie gdzie tu sens i logika? Zycze Ci wytrwalosci w walce o zdrowie i szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj sie.
@ Zejdz na ziemie
dnia 19.08.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
8
Wydaje miliardy na Syrie??? Chyba chciales powiedziec na kosciol, rydzyka, socjale bez kontroli i wozenie sie za nasze pieniadze.
@ Najszczersze życzenia
dnia 19.08.2019, 20:47
Ocena
komentarza:
4
Śliczny mężczyzna,pięknie zbudowany,wróci do sprawności,z pomocą ludzkich serc.Jest postęp w medycynie i znam gorsze przypadki,a pacjenci odzyskali pełną sprawność.Powodzenia.
@ keller
dnia 19.08.2019, 21:21
Ocena
komentarza:
4
ciągniemy tą akcję !! dalej, udostępniajcie znajomym ,co to jest 50 tysięcy na całe miasto i okolice. jest już prawie 5 tysięcy.Marcin,damy radę !
@ olo
dnia 19.08.2019, 21:35
Ocena
komentarza:
-3
a gmina nie da lub miasto , podanie trzeba napisać
@ Lesbijka
dnia 19.08.2019, 22:15
Ocena
komentarza:
-2
Powiat napewno da bo tam rządzą ludzie SOLIDARNOŚCi
@ Jaslanin
dnia 20.08.2019, 08:26
Ocena
komentarza:
2
Poproszę o jakiś numer konta
@ Na stronce
dnia 20.08.2019, 11:49
Ocena
komentarza:
2
Pod artykulem jest link do stronki z ktorej w bardzo prosty sposob mozna zrobic przelew
@ Madeline
dnia 20.08.2019, 16:39
Ocena
komentarza:
1
Pomoc Wasza dla Marcina jest nieoceniona. Dziękuję i jestem wzruszona za okazane tak Wielkie Serca ❤. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy Marcin kiedyś jeszcze zagra dla Was na swojej ukochanej perkusji
@ IDIOKRACI na cda
dnia 20.08.2019, 19:01
Ocena
komentarza:
1
Marcin walcz ! tylko nie na "jedzieniu" z hipermarketów bo po tym chłamie to można wyjść nogami do przodu !
@ Orin
dnia 21.08.2019, 06:59
Ocena
komentarza:
-1
A gdzie koledzy z zespołu dlaczego mu nie pomoga i ksieza
@ Odpowiedź Jest Prosta
dnia 21.08.2019, 09:38
Ocena
komentarza:
0
Jak to gdzie ? Robią karierę, a dawniej to oni czas mieli ale przy piwie a nie przy rehabilitacyjnym łóżku. Takich kolegów mamy dzisiaj.
@ kommanche assault
dnia 25.08.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
2
Trzym sie Marcin;nie daj sie przeciwnością Jest w Tobie Dobry Duch I Siła
@ Rico
dnia 29.08.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
3
Super perkusista ! Powrotu do zdrowia życzę !
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105