Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Uderzył w samochód burmistrza

49
Dziś przed południem na ulicy 3-go Maja doszło do niegroźnej w skutkach kolizji. W jadącego swoim samochodem wiceburmistrza Ryszarda Pabiana uderzył nadjeżdżający za nim Volksvagen Golf.




Okazuje się, że kierujący Golfem prawdopodobnie nie zauważył czerwonego światła i nie zdążył zahamować, w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a z informacji uzyskanych od jasielskiej policji wynika, że obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Nie jest to jednak pierwszy tego typu przypadek w tym miejscu. Już wcześniej zdarzały się tu podobne sytuacje. Zdaniem mieszkańców Jasła to wina świateł, które są źle ustawione. Część z nich twierdzi, że w tym miejscu nie są one w ogóle potrzebne – Jak nie było świateł trudno było stąd wyjechać, ale zawsze ktoś kogoś puścił i nie było korków. A teraz od godz. 15.00, od kościoła Franciszkanów korek jest cały czas. Jak już ktoś chciał zrobić tu dobrze, to mógł zrobić rondo, bo jest na tyle miejsca. Nie wiem komu zależało, żeby zakorkować miasto – zastanawia się pan Marcin. Jego zdanie podziela inna mieszkanka Jasła, pani Lidia, której pomysł z sygnalizacją świetlną w ogóle nie przypadł do gustu – Trzeba długo czekać, aż zaświeci się zielone dla pieszych. To jest w ogóle nie przemyślana decyzja.

Ustawienia sygnalizacji rzeczywiście pozostawiają wiele do życzenia. Ale są tacy, którzy się tym nie przejmują i spokojnie przechodzą na czerwonym świetle. Gdzie w takim razie jest policja?


(omega)
Reklama

Komentarze: 49

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Wiesław
dnia 09.07.2009, 22:42 · Zgłoś
Powiadamiam, że już wcześniej informowałem różne służby o nieprawidłowym o sygnalizowaniu w/w skrzyżowania, tak również pana w-ce Burmistrza, a teraz spotkało go zdarzenie dla przestrogi , by zastanowił się na zmiana tego o sygnalizowania, a najlepiej zmienił to skrzyżowanie na RONDO. a Instruktorzy nauki Prawa Jazdy, nie odpowiadają na zapytanie jak nauczają młodych kierowców by nie udzielali pierwszeństwa nadjeżdżającym z przeciwka przy skręcie w lewo. Pozdrowienie dla "Czytelnika" który niczego nie rozumie!
Odpowiedz
0
@ Hrdcr
dnia 09.07.2009, 22:37 · Zgłoś
ZAMACH !!
Odpowiedz
0
@ co tu sie dzieje?
dnia 08.07.2009, 17:37 · Zgłoś
Zarówno te wiatła, jak i pomysł wybudowania ronda na kosciuszki to jedna wielka paranoja!!! Jeszcze gorsze jest to, że od ronda na 17-ego stycznia do ronda na wolicy cała droga ma byc przekopana, żeby puscic jakies rury... kto jest za to odpowiedzialny? czy ktos pytal mieszkanców tego jasla o zdanie? zrujnujecie główne drogi tego miasta i na tym to wszystko sie skończy!!! Pani burmistrz... my doskonale rozumiemy, iż chce pani pokazac, że pieniądze przeznaczeone na drogi są wykorzystywane w tym celu lecz niech pani tego nie robi z takim rozmachem. Jak ma pani ochote ******** komus droge to niech zacznie pani od drogi pod swoim domem!!! DO ****** Z BURMISTRZOWĄ BO ODSTAWIA CYRK!!!
Odpowiedz
0
@ jaślanka
dnia 08.07.2009, 10:40 · Zgłoś
no fakt teświatła to nieudany pomysł niestety:(
Odpowiedz
0
@ masakra
dnia 06.07.2009, 09:45 · Zgłoś
powinni zrob ic liste i zbierac podpisy o przekrztałcenie tego skrzyżowania w rondo . ja juz sie moge podpisac
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 06.07.2009, 07:51 · Zgłoś
To rzeczywiście jest wiadomość dnia.
Należy ją ogłosić sprayem na wszystkich murach.
DNO I WODOROSTY.
Odpowiedz
0
@ malkontent
dnia 06.07.2009, 07:23 · Zgłoś
Może ta stłuczka i wywolany tym szok P. V-ce Burmistrza spowoduje działanie w kierunku
usprawnienia komunikacji w mieście,
przez budowę nowych dróg np w miejsce ławy w kierunku na Gadki wybudować tam most
Odpowiedz
0
@ sterowanie
dnia 05.07.2009, 23:37 · Zgłoś
problem z tymi swiatłami polega na tym, ze byle kto, z jakimkolwiek pojeciem o sterowaniu ruchem ,potrafiłby zsynchronizować je z energopalem i po problemie. pierwszy raz widze kiedy dwie grupy, które BEZ ŻADNYCH przeszkód mogą jechać razem mają fazy osobno. Strach pomyslec kto to wykonał i na jakich warunkach dostał to zlecenie. droga już nie jest krajowa, więc sprawa leży w starostwie. naprawdę nie trzeba wielkiej wiedzy by to śmigało.
Odpowiedz
0
@ Bartekkk
dnia 05.07.2009, 21:48 · Zgłoś
Denerwuje mnie władza która nie słucha większości..wymyślili sobie światła o których WSZYSCY mówią źle a i tak nikt tego nie zmienia...
Odpowiedz
0
@ xxx4
dnia 05.07.2009, 16:44 · Zgłoś
nieburmistrz-sam [...]. tu nie chodzi wartość artykułu, tylko, o to, że burmistrz sam się przekonał, że te świała to niewypał. czytaj ze zrozumieniem a, jak tego nie potrafisz to nie komentuj
Odpowiedz
0
@ michollek
dnia 05.07.2009, 15:12 · Zgłoś
a tymi światlami to trzeba sie zając raz a dobrze czy czekacie na jakąś powarzna tragedie?????????????????? czcecie żeby tam ktoś życie stracil??
Odpowiedz
0
@ nieburmistrz:)
dnia 05.07.2009, 14:45 · Zgłoś
A jakie to ma znaczenie ze to był samochód burmistrza ????????? Czy kwalifikacja prawna czynu bedzie inna z tego wzgledu ze to był samochód burmistrza ???? marny artykuł
Odpowiedz
0
@ Wiesław
dnia 05.07.2009, 14:23 · Zgłoś
Trzeba zrozumieć ludzi we władzy, zarobiają najpierw na budowie świateł, a następnie na przebudowie na RONDO
Odpowiedz
0
@ malkontent
dnia 05.07.2009, 12:34 · Zgłoś
Osobiście uważąm, że światła bardziej by się przydały zamiast " stopów " na skrzyżowaniach z ulicami kraszewskiego i dalej jadąc ujejskiego. Tam co chwila jakiś "dzwon". A rondo by się faktycznie przydało zamiast tych niepomyślanych świateł przy " Strasznym Dworze"
Odpowiedz
0
@ konrad
dnia 05.07.2009, 11:29 · Zgłoś
Zamach jak na Kuczerę.Widać owo [...] drzewo staje sie złośliwe i poluje na urzędników miejskich z brutalnoscią, zmuszjacą do [...] owego zonga,i wybudowania ronda na przyszloroczne wybory-do przecięcia...
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 05.07.2009, 11:23 · Zgłoś
Mecyje wielkie bo ktoś miał dzwona z burmistrzem
Odpowiedz
0
@ Krol Macius
dnia 05.07.2009, 10:59 · Zgłoś
Po [...] te światła,było dobrze a teraz jest źle i oto cale filozofia...
Odpowiedz
0
@ mowa
dnia 05.07.2009, 10:59 · Zgłoś
O czym tu pisac ,przecierz Pabian to nie Papiez..
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 05.07.2009, 10:52 · Zgłoś
to może burmistrz coś zrobi żeby zlikwidować tam światła i z robić porządne rondo!
Odpowiedz
0
@ NOtaaa
dnia 05.07.2009, 10:24 · Zgłoś
tam będzie ronDO :D:D:D jak złoto... <elOel>
Odpowiedz
0
@ jogo
dnia 05.07.2009, 10:10 · Zgłoś
Dlaczego nie uruchomiono przejazdu przez kładkę na Wisłoce, przecież odciążyłoby to ruch przez miasto. Przecież dopuszczalne jej obciążenie jest do 2,5 ton.. Gdzie komisja do spraw usprawnienia ruchu , czyżby obradowali tylko za stawkę nic nowego nie wnosząc.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec jasla
dnia 05.07.2009, 09:34 · Zgłoś
TOŻ TO ZAMACH STANU BYŁ. DO TVN Z TĄ WIADOMOŚĆIA.
JAK SIĘ PÓZNIEJ OKAŻE W VICE BURMISTRZA WJECHAŁ POTOMEK CZŁOWIEKA SADZĄCEGO DĘBY, UJAWNI TO PRZED KAMERAMI TAJEMNICZY KAZMIERZ
Odpowiedz
0
@ Jak mozna
dnia 05.07.2009, 09:08 · Zgłoś
NIEZAUWAZYC CZERWONEGO SWIATLA..a jednak mozna: 1.albo sie nie patrzy przed siebie,
2.albo sie olewa przepisy..
3. albo po prostu swiatla sa ZA MALE GABARYTOWO I PODWIESZONE Z NISKO-przed ciezarowka nie widac!Dawno juz o tym pisalem..
4. albo jest sie beznadziejnym kierowca..

??????
Odpowiedz
0
@ Nikt inny tylko JA
dnia 05.07.2009, 08:32 · Zgłoś
portach schodyi na p: Masz zupełną rację!!
Odpowiedz
0
@ Matii
dnia 05.07.2009, 00:57 · Zgłoś
A ile te światła kosztowały??
Pani burmistrz mogła za te pieniądze sobie nowy samochód kupic ....... nie nawidze tego miejsca :/
Odpowiedz
0
@ julek
dnia 05.07.2009, 00:23 · Zgłoś
no tak...vv golf...wszystko jasne...to pewno jakiś neonazistowski [...] chciał [...] [...] ale pomylił się ***...
Odpowiedz
0
@ D&B
dnia 04.07.2009, 21:42 · Zgłoś
te światła powinni zlikwidować bo są straszliwe korki, jak się spodziewają większego ruchu to powinni je wyłączać był by mniejszy korek i tak ja te wysepki na środku drogi pomiędzy rafinerią a stacją jak jedzie rowerzysta to się niemożna zmieścić, jasło to najgorsze miejsce di poruszania się samochodem w godzinach "szczytu" na nogach już jest szybciej i kolejną paranoją jest krzyżówka koło rafinerii na dębowiec to niby "rondo" ludzie i tak jeżdżą po staremu hehe
Odpowiedz
0
@ Jayne
dnia 04.07.2009, 21:03 · Zgłoś
Jakie to ma znaczenie kto w kogo uderzył? Ważne, że doszło do kolizji. Każdy z nas mógłby być sprawcą , albo poszkodowanym. Faktycznie trzeba byłoby pomysleć nad rozładowaniem ruchu w tej części miasta, skoro światła nie zdają egzaminu. Tylko kto się tym zajmie?
Odpowiedz
0
@ IJKJK
dnia 04.07.2009, 21:00 · Zgłoś
W TYM DNIU BYŁO KILKA KOLIZJI , I CZEMU TYLKO O TEJ NAPISALI - BO WICE. ŚMIECH NA SALI,PUSTE KRZESŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ rzeczoznawca
dnia 04.07.2009, 20:21 · Zgłoś
Sami eksperci sie tu wypowiadają tacy co pojęcia nie mają ajeno krytykanctwo i cwaniactwo prezentują.To co teraz proponujesz jeden z drugim,rozwalić to,ćo jest zrobione?Ja tam czasem jeżdżę ale zawsze mam uznanie dl tego co jest zrobione i nigdy nie stoję dlużej niz potrzeba aby zmienily sie swiatla!!OK??
Odpowiedz
0
@ jr
dnia 04.07.2009, 20:03 · Zgłoś
Zrobić tam rondo zamiast ronda koło Europy, tu na pewno by się przydało.
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 04.07.2009, 20:00 · Zgłoś
ja jechałam przed autem tego burmistrz i ten wolkswagen [...]ownie ruszył jak był korek a nie czerwone światło dobra ściema nie jest zła
Odpowiedz
0
@ lolj
dnia 04.07.2009, 19:48 · Zgłoś
co za [...] to wymyślił te światła przecież o 15 popołudniu to niemożna z tamtąd wyjechać no Heloł
Odpowiedz
0
@ portach schodyi na p
dnia 04.07.2009, 19:30 · Zgłoś
ej ludzie z jaslo4u nie stosujcie chwytow niczym z onetu typu "Georhe bush nie zyje" wchodze w temat a tam georhe bush nie zyje lepiej niz przecietny bogacz amerykanski albo ... rubik sie rozwidzi!! wchodze w temat a tam rubik sie rozwodzi nad tym czy nie zmienic koloru wlosow...no [...] zagrywki porazkowate... a tutaj...uderzyl w samochod burmistrza..wszyscy czekaja na zdjecia marii...a tu??? tylko wiceburmistrz...eeeeee!!!
Odpowiedz
0
@ Pakerr
dnia 04.07.2009, 18:57 · Zgłoś
Te światła to jedna wielka porażka
Odpowiedz
0
@ do b&b
dnia 04.07.2009, 18:56 · Zgłoś
Jak już nic do powiedzenia nie masz to może [...]? Wyraźnie jest napisane jak wyglądała sytuacja, a ty już ferment siejesz. Pewnie nawet nie przeczytałeś wiadomości do końca pseudointelektualisto...
Odpowiedz
0
@ Antek
dnia 04.07.2009, 18:45 · Zgłoś
Nic a nic nie żałuję... Dobrze że współtwórca tego [...] rozwiązania na własnej blasze poczuł skutki. W tym miejscu powinno być budowane rondo, nie bez sensu na Kościuszki !
Odpowiedz
0
@ b&b
dnia 04.07.2009, 18:28 · Zgłoś
Chcieli swiatla to maja, a jak kto na stolku to wiadomo ze szarak winny........
Odpowiedz
0
@ jasiu
dnia 04.07.2009, 18:26 · Zgłoś
Niech Pabian podziękuje radnemu z Harklowej(pomysłodawcy świateł) za te beznadziejne światła.Są przecież w jednej partii:(
Odpowiedz
0
@ ola
dnia 04.07.2009, 18:17 · Zgłoś
a "żabcia" to kto to ?
Odpowiedz
0
@ ola
dnia 04.07.2009, 18:16 · Zgłoś
a to nie ten wice- miał coś wspólnego z projektem ?
a jak mnie stuknęli to nikt o tym nie napisał!
Odpowiedz
0
@ a
dnia 04.07.2009, 17:35 · Zgłoś
To sie Żabcia zapłacze !
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 04.07.2009, 16:57 · Zgłoś
te światła są tak kompletnie nie potrzebne! Jak ich nie było..to wogóle nie było korków i było dobrze......a teraz? To co sie tam dzieje w godzinach szczytu to poprostu tragedia!! Przez ten odcinek drogi jedzie sie 40min. Po drugie te światła w dzień są wogóle nie widoczne, są tak ustawione że nie widać czy jest czerwone czy zielone i dużo osób jedzie na oślep.
Władze odpowiadają że światła są ze względu na pieszych...... a jaki problem zrobić samo przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i przyciskiem? Tak jak na ul Lwowskiej koło szpitala. Bardzo dobre rozwiązanie. Drugą opcją jest zrobienie na tym skrzyżowaniu ronda.... zamiast robić rondo które jest NIEPOTRZEBNE na ul kościuszki bo tam też nigdy większych korków nie ma zawsze ktoś kogoś póści i jest dobrze.... rondo przydałoby się tutaj... wtedy ruch odbywałby się systematycznie, nie było by korków a bezpieczni byli by i kierowcy i piesi...ponieważ przed rondem każdy musi zredukować i zwolnić...daltego piesi czuli by się bezpieczniej...to jedyne dobre według mnie rozwiązanie...ale te światła to porażka, nie dość że paraliżują ruch to kiedyś dojdzie tam do tragedi......wtedy może ktoś zrozumie że te światła to błąd
Odpowiedz
0
@ sss
dnia 04.07.2009, 15:37 · Zgłoś
i bardzo dobrze niech tluką auta przynajmniej robota jest
Odpowiedz
0
@ anonymous
dnia 04.07.2009, 15:17 · Zgłoś
No wiadomo ze ktos zgarnal ogromne pieniadze za projekt... ktos ogromne pieniadze za wykonanie. Raczka raczke myje ale dlaczego teraz kierowcy musza cierpiec... rozlozyli by to sprzedali i na to miejsce zrobili rondo... byloby bezpieczniej i nie byloby korkow... No ale nikt nie liczy sie ze zdaniem ludzi tylko wszedzie licza sie pieniadze ktore zarobi ktos kto ma znajomosci u wladz miasta... Piekna ta nasza polska jest. Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ j
dnia 04.07.2009, 14:52 · Zgłoś
taki zamach jaka wladza i jej pomysly czyli zero
Odpowiedz
0
@ Jaslanka
dnia 04.07.2009, 14:22 · Zgłoś
Ruch mial byc rozladowany,no ale coz zadzialalo odwrotnie,totalna paranoja,jak znam zycie wymyslil to ktos bardzo inteligentny:D
Odpowiedz
0
@ Czytelnik.
dnia 04.07.2009, 14:21 · Zgłoś
Co to za informacja.To już nie macie o czym pisać.Sezon ogórkowy w pełni!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ ;-/
dnia 04.07.2009, 14:10 · Zgłoś
te światła to jedna WIELKA porażka!!!!!!!!!! normalnie wracając z Jasła do domu, jadę góra 15 minut, odkąd są te światła zajmuje mi to w granicach 40... można stracić cierpliwość!!!!!!!!!!!!! nawet gdy zapali się nam zielone światło nastepne światła koło wiezowców znów tamuja ruch i wciąż stoi się w miejscu!!!! tylko ktoś zupełnie bez pojęcia mógł wymyslec w tym miejscu sygnalizacje świtlną!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.