
"UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska
„UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.
Dzisiaj w Parku Miejskim w Jaśle przy pomniku Adama Loreta - pierwszego naczelnego dyrektora Lasów Państwowych odbyła się konferencja z udziałem posłanki Solidarnej Polski – Marii Kurowskiej oraz leśników z Regionalnego Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Projekt ustawy odpowiedzią na zakusy Unii
- Lasy państwowe są nadzorowane przez posła Solidarnej Polski Edwarda Siarkę, który jest pełnomocnikiem rządu do spraw lasów państwowych. W ostatnim czasie doszła do nas informacja, że Parlament Europejski chce odebrać Polsce kompetencje w zakresie zarządzania lasami i dać jako tak zwane kompetencje łączone do UE. Oznacza to, że o lasach państwowych będzie decydował nie rząd Polski, dyrektor lasów państwowych, cała struktura leśna znakomicie przygotowana do tego, ale biurokraci z UE. Jesteśmy przekonani, że będzie to gorsze zarządzanie – zaznaczyła posłanka Maria Kurowska.
Posłanka mówiła również o zagrożeniach płynących z przejęcia lasów państwowych przez UE, które potwierdzają również leśnicy. Mowa tutaj o ograniczeniach wejścia do lasów, zbieraniu grzybów, czy wypoczynku na łonie przyrody. - W gospodarce leśnej w Polsce, w przemyśle drzewnym pracuje pół mln osób, więc to jest to bardzo poważna gałąź naszej gospodarki państwowej. Przemysł meblarski jest jednym z najlepszych na świecie, najlepszym w UE. Nie dziwimy się, że ktoś chce położyć rękę na naszych lasach państwowych i nie daj Boże doprowadzić do takiego stanu, jak są w UE. Unia nie ma się czym poszczycić jeśli chodzi o gospodarowanie lasami – podkreślała M. Kurowska. - To jest uderzenie zarówno w gospodarkę, turystykę, wypoczynek, jak i codzienne życie Polaków – dodała.
„Dla naszego regionu byłaby to katastrofa”
Głos w tej sprawie zabrał również Kamil Grałek, naczelnik Wydziału Ochrony Zasobów Przyrodniczych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, który również wyraził swoje zaniepokojenie w przypadku przejęcia lasów przez Unię Europejską. - My podkarpaccy leśnicy również widzimy zagrożenie płynące z UE, szczególnie nowa strategia leśna, która jest wdrażana w ramach unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności. Pani poseł wspomniała o czających się zagrożeniach pod tą strategią, a mianowicie wyłączeniu 10% gruntów Unii Europejskiej i objęcie ich ochroną ścisłą. U nas ochrona ścisła jest jasno zdefiniowana, że jest to brak ingerencji człowieka w danym środowisku. Jeśli by te przepisy weszły, dla naszego regionu byłaby to katastrofa, nie tylko pod kątem gospodarki leśnej, ale również w wymiarze społecznym i gospodarczym – ostrzegał. - Lasy są otwarte dla ludzi, tego nie ma w Europie Zachodniej, gdzie w UE przeważają lasy prywatne. My mamy ponad 80% lasów państwowych w Polsce, do których jest wstęp wolny, możemy wypoczywać, biegać, zbierać grzyby. Ponadto nasze lasy są samofinansujące i to jest fenomen. Żaden podatnik nie dokłada złotówki do naszej działalności. Zagrożenia płynące z UE są bardzo niepokojące i mogą spowodować katastrofalne skutki nie dla leśników, ale dla całego społeczeństwa, branży gospodarczej – zaznaczył K. Grałek.
W związku z podjętą inicjatywą ustawodawczą w przyszłym tygodniu rozpocznie się zbiórka podpisów w obronie polskich lasów. Podpisy można również złożyć w biurze poselskim Marii Kurowskiej. - Chcemy w bardzo krótkim czasie zebrać dużo podpisów, abyśmy tę inicjatywę ustawodawczą mogli przeprowadzić jeszcze w tym roku – skwitowała M. Kurowska.
id
Na pewno postępuje niebanalnie i zasłużyła na przydomki:
Maria od:
ratowania Bałtyku, od róży wiatrów, od dębu Hitlera, od pielgrzymki, od starych drzew, od świateł (na Baczyńskiego), od odpadów itp. itd. - wszystkich nie spamiętam, a lista nie jest zamknięta.
P.S. Nieprawdą jest, że ten uśmiech jest fałszywy - jest szczery, aż do bólu.
Gospodarka leśna jest prowadzona w Polsce wzorowo
Niech się ta cała Unia odczepi od naszych lasów.
A na lasy państwowe czyli nasze, polskie, narodowe, mają chrapkę ci od ustawy 447..
łapę chce położyć co polskie.Anglia w porę przeczula
i wystąpiła z tego gów a. Łapy precz od polskich lasów.
jest , że Unii europejskiej niezbyt podoba się nasz silny przemysł
meblarski, a kontrola nan naszym drzewostanem pozwoliła by im
(Jak to sami powiedzieli) przygłodzić Polaków.
To jest ta dobra Unia, która nam tyle daje za darmo ...
jak widać Pan Bóg dał ludziom rozum, niestety dla ciebie zabrakło instrukcji użytkowania
Kpina lasy im zapachy a może jeszcze ziemia.
Lasy przed rzadami pisu dobrze zarzadzały gospodarką + jeszcze zarabiały normalnie a nie.
Aktualnie muszą wyrabiać pisowską normę bo pachołki i dzieci są poobsadzane na stanowiskach.
Bzdura i tyle, kobieto idź do lekarza i przestań nas kompromitować w polskiej polityce.
Ale po co te podpisy w sytuacji, kiedy dysponuje się taką potężną bronią jak relikwie?
Już niedługo będą śpiewać polskie ulice a nasze kamienice.
Tego się boją, że skończy się dojenie
do Niemiec?Rusz 4litery i popatrz jak całe składy
drzewa w boksach jadą do Niemiec z ulicy Piłsudskiego.
Za mnóstwo kasy!!! A papiernie nie mogą kupić drewna do produkcji papieru bo prawie wszystko jedzie do Chin
Aktywność poselska
Wystąpienia na posiedzeniach Sejmu
Wypowiedzi: 34
Interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia
Interpelacje, którym nadano bieg: 4
Zapytania, którym nadano bieg: 1
Pytania w sprawach bieżących: 1
Oświadczenia: 3
1. w sprawie odrzucenia, a w konsekwencji nieuwzględnienia na liście wybranych projektów z dnia 24 lipca 2020 r. wniosków sześciu polskich samorządów o uzyskanie grantów na realizację projektów w ramach programu "Europa dla obywateli" - projekt "Partnerstwo miast", z uwagi na przyjęcie przez nie uchwał o "strefach wolnych od LGBT" czy "prawach rodzin" przez unijną Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency)
2. w sprawie represjonowanych pionierów edukacji domowej Pawła i Marzeny Zakrzewskich
3. w sprawie rozważenia potrzeby zdefiniowania w ustawie Prawo o ruchu drogowym technicznej szkody całkowitej pojazdu
4. w sprawie dostępności danych dotyczących szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 do celów naukowych
Marią
Powierzchnia lasów się zwiększa
Niech się odczepią od naszych lasów.
Na Podzamczu , i jak wygląda las ?
A nie polskimi lasami
całą bandę Tuska.
Puszcza Karpacka nie istnieje bo już ja wycieli.
miejsca zacofanego , zapomnianego , opuszczanego przez młode osoby.
To wszystko dzięki temu że takie Marie i Mariany są tu u władzy
Wdrożymy każdy kamień milowy
Ku utrapieniu obywateli:
Lecz chcieli do Unii — to będą mieli. "
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
komentarza: 105