Strona główna

Ukraińskie zmagania zawodników JSC

5
Napisany dnia: 11.07.2019, 10:14 , Tagi: Brak

Starty zawodników JSC w ubiegły weekend rozpoczęły się już w piątek 5 lipca o godz. 18.00. Wtedy właśnie z miejscowości Wołowiec na Ukrainie miał miejsce start biegu górskiego Bojko Trail.

Trasa biegu liczyła 160 km, a przewyższenia w wynosiły 8200 m. Z tak trudna trasą postanowili zmierzyć się Mirek Pawluś i Marcin Wiącek. Przebiegała ona przez pasmo Bieszczad od strony ukraińskiej, w której zawodnicy pokonywali Połoninę Borżawską ze szczytami Wielki Wierch (1598 m n.p.m.), Stij (1681 m n.pm.), Pikuj (1408 m n.p.m.), Ostra Hora (1405 m n.p.m.) oraz Połoninę Równą (1482 m n.p.m.) Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy, były gwałtowne burze z silnym wiatrem.

Mirek pokonał trasę w czasie 27h 44 min., co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca open i 3 w kat. wiekowej. Marcin Trasę pokonał trasę w czasie 39h 40min, zajmując 17 m-ce w kategorii wiekowej.

W ramach Bojko Trail w sobotę o godz. 4.00 z miejscowości Żdeniewo wystartowali zawodnicy na dystansie 80 km z udziałem Katarzyny Czepiel-Rak i Łukasza Raka. Niestety na 25 km Katarzyna doznała kontuzji kolana i nie mogła kontynuować biegu.

Trudy i piękno tych zawodów uwieczniono na filmie.

W dniu 06.07 odbył się w Horyńcu Zdroju kolejny maraton rowerowy w ramach zawodów Cyklokarpaty. Trasa zawodów przebiegała przez Roztocze Południowe i należała do jednych z łatwiejszych w tym sezonie. Jednak trudność trasy zwiększały skutecznie liczne mocno piaszczyste fragmenty. Zawodnicy zmagali się z trzema trasami:

Hobby 36,5 km (554 m przewyższenia),

Mega – 57 km (1035 m przewyższenia),

Giga – 103 km ( 1857 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrała Magdalena Sołtys, która w kategorii HK3 zajęła 6 m-ce. Najliczniejsza grupa naszych zawodników wybrała dystans Mega. Najlepiej poradził sobie z nim Mateusz Dachowski, który w kategorii MM3 zajął 4 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 9 m-ce, Krzysztof Kosiek 13 m-ce, Piotr Majewski 28 m-ce, natomiast Witold Cisło 32 m-ce. Na dystansie Giga Tomek Leśniak zajął 2 m-ce w kat. GM3, natomiast Marek Gorczyca stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii GM5.

Drużynowo JSC zajęło 4 m-ce.

W niedzielę 07.07 odbyły się w Stobiernej V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w kategorii XC. Zawody te wchodziły w cykl zawodów Podkarpackiej Ligii Rowerowej. Zawodnicy pokonywali pętle o długości 2,6 km usytuowane wzdłuż stoku narciarskiego w Stobiernej. Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z trudami tych zawodów i wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii Masters1 Tomek Leśniak zajął 2 a Mateusz Dachowski 3 miejsce. W kategorii Masters2 Artur Gorczyca stanął na najwyższym, a Krzysztof Kosiek na najniższym stopniu podium.

W tym samym dniu nasi zawodnicy startowali również w Lubeni w I Wyścigu w Kolarstwie Szosowym – Klasyk Podkarpacki. Trasa wyścigu przebiegała przez malownicze tereny powiatu rzeszowskiego i brzozowskiego i liczyła 86 km długości i 1500 m przewyższenia. Z trasą najlepiej poradził sobie Jerzy Reczek, który w kategorii M4 zajął 19 m-ce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 23 m-ce. W kategorii M3 Maciek Żyra zajął 31 m-ce. W drużynowej klasyfikacji JSC zajęło 6 m-ce.