Strona główna

Ukraińskie zmagania zawodników JSC

5
Napisany dnia: 11.07.2019, 10:14 , Tagi: Brak

Starty zawodników JSC w ubiegły weekend rozpoczęły się już w piątek 5 lipca o godz. 18.00. Wtedy właśnie z miejscowości Wołowiec na Ukrainie miał miejsce start biegu górskiego Bojko Trail. 

Trasa biegu liczyła 160 km, a przewyższenia w wynosiły 8200 m. Z tak trudna trasą postanowili zmierzyć się Mirek Pawluś i Marcin Wiącek. Przebiegała ona przez pasmo Bieszczad od strony ukraińskiej, w której zawodnicy pokonywali Połoninę Borżawską ze szczytami Wielki Wierch (1598 m n.p.m.), Stij (1681 m n.pm.), Pikuj (1408 m n.p.m.), Ostra Hora (1405 m n.p.m.) oraz Połoninę Równą (1482 m n.p.m.) Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy, były gwałtowne burze z silnym wiatrem.

 Mirek pokonał trasę w czasie 27h 44 min., co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca open i 3 w kat. wiekowej. Marcin Trasę pokonał trasę w czasie 39h 40min, zajmując 17 m-ce w kategorii wiekowej.

W ramach Bojko Trail w sobotę o godz. 4.00 z miejscowości Żdeniewo wystartowali zawodnicy na dystansie 80 km z udziałem Katarzyny Czepiel-Rak i Łukasza Raka. Niestety na 25 km Katarzyna doznała kontuzji kolana i nie mogła kontynuować biegu.

Trudy i piękno tych zawodów uwieczniono na filmie.

W dniu 06.07 odbył się w Horyńcu Zdroju kolejny maraton rowerowy w ramach zawodów Cyklokarpaty. Trasa zawodów przebiegała przez Roztocze Południowe i należała do jednych z łatwiejszych w tym sezonie. Jednak trudność trasy zwiększały skutecznie liczne mocno piaszczyste fragmenty. Zawodnicy zmagali się z trzema trasami:

Hobby 36,5 km (554 m przewyższenia),

 Mega – 57 km (1035 m przewyższenia),

Giga – 103 km ( 1857 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrała Magdalena Sołtys, która w kategorii HK3 zajęła 6 m-ce. Najliczniejsza grupa naszych zawodników wybrała dystans Mega. Najlepiej poradził sobie z nim Mateusz Dachowski, który w kategorii MM3 zajął 4 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 9 m-ce, Krzysztof Kosiek 13 m-ce, Piotr Majewski 28 m-ce, natomiast Witold Cisło 32 m-ce. Na dystansie Giga Tomek Leśniak zajął 2 m-ce w kat. GM3, natomiast Marek Gorczyca stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii GM5.

Drużynowo JSC zajęło 4 m-ce.

W niedzielę 07.07 odbyły się w Stobiernej V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w kategorii XC. Zawody te wchodziły w cykl zawodów Podkarpackiej Ligii Rowerowej. Zawodnicy pokonywali pętle o długości 2,6 km usytuowane wzdłuż stoku narciarskiego w Stobiernej. Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z trudami tych zawodów i wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii Masters1 Tomek Leśniak zajął 2 a Mateusz Dachowski 3 miejsce. W kategorii Masters2 Artur Gorczyca stanął na najwyższym, a Krzysztof Kosiek na najniższym stopniu podium.

W tym samym dniu nasi zawodnicy startowali również w Lubeni w I Wyścigu w Kolarstwie Szosowym – Klasyk Podkarpacki. Trasa wyścigu przebiegała przez malownicze tereny powiatu rzeszowskiego i brzozowskiego i liczyła 86 km długości i 1500 m przewyższenia. Z trasą najlepiej poradził sobie Jerzy Reczek, który w kategorii M4 zajął 19 m-ce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 23 m-ce. W kategorii M3 Maciek Żyra zajął 31 m-ce. W drużynowej klasyfikacji JSC zajęło 6 m-ce.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ A@A
dnia 11.07.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
16
Brawo mega ultrasi. Gratulacje za ukończenie i podium Mirka. Gratki
też dla kolarzy. Super wyniki.
@ sx
dnia 12.07.2019, 07:36
Ocena
komentarza:
-22
Ci "wielcy" zawodnicy JSC zanim zaczną jeździć w wyścigach to powinni poznać przepisy ruchu drogowego. Jak już gdzieś jadą drogą publiczną to zajmując cały pas drogi! To jest chore, powodują zagrożenie w ruchu drogowym, utrudniają ruch itd. Mam nadzieję, że w końcu Policja weźmie się za nich i nauczy ich przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
@ .
dnia 12.07.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
8
Znajdź se hobi i przestań zrzyndzić
@ do SX
dnia 15.07.2019, 12:22
Ocena
komentarza:
3
A czytałes w ogóle przepisy ruchu drogowego i znasz że się wypowiadasz?
@ Sep
dnia 18.07.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
1
Wg przepisów mogę jechać parami bo jestem takim samym urzytkownikiem drogi jak ty. W mysl twojego myślenia kto większy tym lepszy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105