Strona główna

Ukraińskie zmagania zawodników JSC

5
Napisany dnia: 11.07.2019, 10:14 , Tagi: Brak

Starty zawodników JSC w ubiegły weekend rozpoczęły się już w piątek 5 lipca o godz. 18.00. Wtedy właśnie z miejscowości Wołowiec na Ukrainie miał miejsce start biegu górskiego Bojko Trail. 

Trasa biegu liczyła 160 km, a przewyższenia w wynosiły 8200 m. Z tak trudna trasą postanowili zmierzyć się Mirek Pawluś i Marcin Wiącek. Przebiegała ona przez pasmo Bieszczad od strony ukraińskiej, w której zawodnicy pokonywali Połoninę Borżawską ze szczytami Wielki Wierch (1598 m n.p.m.), Stij (1681 m n.pm.), Pikuj (1408 m n.p.m.), Ostra Hora (1405 m n.p.m.) oraz Połoninę Równą (1482 m n.p.m.) Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy, były gwałtowne burze z silnym wiatrem.

 Mirek pokonał trasę w czasie 27h 44 min., co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca open i 3 w kat. wiekowej. Marcin Trasę pokonał trasę w czasie 39h 40min, zajmując 17 m-ce w kategorii wiekowej.

W ramach Bojko Trail w sobotę o godz. 4.00 z miejscowości Żdeniewo wystartowali zawodnicy na dystansie 80 km z udziałem Katarzyny Czepiel-Rak i Łukasza Raka. Niestety na 25 km Katarzyna doznała kontuzji kolana i nie mogła kontynuować biegu.

Trudy i piękno tych zawodów uwieczniono na filmie.

W dniu 06.07 odbył się w Horyńcu Zdroju kolejny maraton rowerowy w ramach zawodów Cyklokarpaty. Trasa zawodów przebiegała przez Roztocze Południowe i należała do jednych z łatwiejszych w tym sezonie. Jednak trudność trasy zwiększały skutecznie liczne mocno piaszczyste fragmenty. Zawodnicy zmagali się z trzema trasami:

Hobby 36,5 km (554 m przewyższenia),

 Mega – 57 km (1035 m przewyższenia),

Giga – 103 km ( 1857 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrała Magdalena Sołtys, która w kategorii HK3 zajęła 6 m-ce. Najliczniejsza grupa naszych zawodników wybrała dystans Mega. Najlepiej poradził sobie z nim Mateusz Dachowski, który w kategorii MM3 zajął 4 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 9 m-ce, Krzysztof Kosiek 13 m-ce, Piotr Majewski 28 m-ce, natomiast Witold Cisło 32 m-ce. Na dystansie Giga Tomek Leśniak zajął 2 m-ce w kat. GM3, natomiast Marek Gorczyca stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii GM5.

Drużynowo JSC zajęło 4 m-ce.

W niedzielę 07.07 odbyły się w Stobiernej V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w kategorii XC. Zawody te wchodziły w cykl zawodów Podkarpackiej Ligii Rowerowej. Zawodnicy pokonywali pętle o długości 2,6 km usytuowane wzdłuż stoku narciarskiego w Stobiernej. Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z trudami tych zawodów i wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii Masters1 Tomek Leśniak zajął 2 a Mateusz Dachowski 3 miejsce. W kategorii Masters2 Artur Gorczyca stanął na najwyższym, a Krzysztof Kosiek na najniższym stopniu podium.

W tym samym dniu nasi zawodnicy startowali również w Lubeni w I Wyścigu w Kolarstwie Szosowym – Klasyk Podkarpacki. Trasa wyścigu przebiegała przez malownicze tereny powiatu rzeszowskiego i brzozowskiego i liczyła 86 km długości i 1500 m przewyższenia. Z trasą najlepiej poradził sobie Jerzy Reczek, który w kategorii M4 zajął 19 m-ce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 23 m-ce. W kategorii M3 Maciek Żyra zajął 31 m-ce. W drużynowej klasyfikacji JSC zajęło 6 m-ce.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ A@A
dnia 11.07.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
17
Brawo mega ultrasi. Gratulacje za ukończenie i podium Mirka. Gratki
też dla kolarzy. Super wyniki.
@ sx
dnia 12.07.2019, 07:36
Ocena
komentarza:
-21
Ci "wielcy" zawodnicy JSC zanim zaczną jeździć w wyścigach to powinni poznać przepisy ruchu drogowego. Jak już gdzieś jadą drogą publiczną to zajmując cały pas drogi! To jest chore, powodują zagrożenie w ruchu drogowym, utrudniają ruch itd. Mam nadzieję, że w końcu Policja weźmie się za nich i nauczy ich przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
@ .
dnia 12.07.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
10
Znajdź se hobi i przestań zrzyndzić
@ do SX
dnia 15.07.2019, 12:22
Ocena
komentarza:
3
A czytałes w ogóle przepisy ruchu drogowego i znasz że się wypowiadasz?
@ Sep
dnia 18.07.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
4
Wg przepisów mogę jechać parami bo jestem takim samym urzytkownikiem drogi jak ty. W mysl twojego myślenia kto większy tym lepszy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • Nie o pieniądze tutaj chodzi, lecz o szacunek

   

  Nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło wkrótce otrzymają wyższe dodatki za wychowawstwo. Teraz będzie to kwota, co najmniej 300 zł. Rada Miasta dzisiaj miała podjąć w tej materii właściwą uchwałę. Ożywioną dyskusję wywołała jednak kwota, jaką za wychowawstwo otrzymywać będą nauczyciele opiekujący się oddziałami przedszkolnymi. Zdaniem części radnych powinni dostawać więcej pieniędzy.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Starosta zawiadomił prokuraturę. Doszło do oszustwa i zniesławienia?

  Starosta Adam Pawluś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę zarządu powiatu i Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle przez Stowarzyszenie na Rzecz Wszystkich Istot. Jak twierdzi zostali narażeni na poniżenie i utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105