Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Ukraińskie zmagania zawodników JSC

5

Starty zawodników JSC w ubiegły weekend rozpoczęły się już w piątek 5 lipca o godz. 18.00. Wtedy właśnie z miejscowości Wołowiec na Ukrainie miał miejsce start biegu górskiego Bojko Trail. 

Trasa biegu liczyła 160 km, a przewyższenia w wynosiły 8200 m. Z tak trudna trasą postanowili zmierzyć się Mirek Pawluś i Marcin Wiącek. Przebiegała ona przez pasmo Bieszczad od strony ukraińskiej, w której zawodnicy pokonywali Połoninę Borżawską ze szczytami Wielki Wierch (1598 m n.p.m.), Stij (1681 m n.pm.), Pikuj (1408 m n.p.m.), Ostra Hora (1405 m n.p.m.) oraz Połoninę Równą (1482 m n.p.m.) Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy, były gwałtowne burze z silnym wiatrem.

 Mirek pokonał trasę w czasie 27h 44 min., co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca open i 3 w kat. wiekowej. Marcin Trasę pokonał trasę w czasie 39h 40min, zajmując 17 m-ce w kategorii wiekowej.

W ramach Bojko Trail w sobotę o godz. 4.00 z miejscowości Żdeniewo wystartowali zawodnicy na dystansie 80 km z udziałem Katarzyny Czepiel-Rak i Łukasza Raka. Niestety na 25 km Katarzyna doznała kontuzji kolana i nie mogła kontynuować biegu.

Trudy i piękno tych zawodów uwieczniono na filmie.

W dniu 06.07 odbył się w Horyńcu Zdroju kolejny maraton rowerowy w ramach zawodów Cyklokarpaty. Trasa zawodów przebiegała przez Roztocze Południowe i należała do jednych z łatwiejszych w tym sezonie. Jednak trudność trasy zwiększały skutecznie liczne mocno piaszczyste fragmenty. Zawodnicy zmagali się z trzema trasami:

Hobby 36,5 km (554 m przewyższenia),

 Mega – 57 km (1035 m przewyższenia),

Giga – 103 km ( 1857 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrała Magdalena Sołtys, która w kategorii HK3 zajęła 6 m-ce. Najliczniejsza grupa naszych zawodników wybrała dystans Mega. Najlepiej poradził sobie z nim Mateusz Dachowski, który w kategorii MM3 zajął 4 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 9 m-ce, Krzysztof Kosiek 13 m-ce, Piotr Majewski 28 m-ce, natomiast Witold Cisło 32 m-ce. Na dystansie Giga Tomek Leśniak zajął 2 m-ce w kat. GM3, natomiast Marek Gorczyca stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii GM5.

Drużynowo JSC zajęło 4 m-ce.

W niedzielę 07.07 odbyły się w Stobiernej V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w kategorii XC. Zawody te wchodziły w cykl zawodów Podkarpackiej Ligii Rowerowej. Zawodnicy pokonywali pętle o długości 2,6 km usytuowane wzdłuż stoku narciarskiego w Stobiernej. Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z trudami tych zawodów i wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii Masters1 Tomek Leśniak zajął 2 a Mateusz Dachowski 3 miejsce. W kategorii Masters2 Artur Gorczyca stanął na najwyższym, a Krzysztof Kosiek na najniższym stopniu podium.

W tym samym dniu nasi zawodnicy startowali również w Lubeni w I Wyścigu w Kolarstwie Szosowym – Klasyk Podkarpacki. Trasa wyścigu przebiegała przez malownicze tereny powiatu rzeszowskiego i brzozowskiego i liczyła 86 km długości i 1500 m przewyższenia. Z trasą najlepiej poradził sobie Jerzy Reczek, który w kategorii M4 zajął 19 m-ce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 23 m-ce. W kategorii M3 Maciek Żyra zajął 31 m-ce. W drużynowej klasyfikacji JSC zajęło 6 m-ce.

JSC

Napisany dnia: 11.07.2019, 10:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ A@A
dnia 11.07.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
17
Brawo mega ultrasi. Gratulacje za ukończenie i podium Mirka. Gratki
też dla kolarzy. Super wyniki.
@ sx
dnia 12.07.2019, 07:36
Ocena
komentarza:
-21
Ci "wielcy" zawodnicy JSC zanim zaczną jeździć w wyścigach to powinni poznać przepisy ruchu drogowego. Jak już gdzieś jadą drogą publiczną to zajmując cały pas drogi! To jest chore, powodują zagrożenie w ruchu drogowym, utrudniają ruch itd. Mam nadzieję, że w końcu Policja weźmie się za nich i nauczy ich przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
@ .
dnia 12.07.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
10
Znajdź se hobi i przestań zrzyndzić
@ do SX
dnia 15.07.2019, 12:22
Ocena
komentarza:
3
A czytałes w ogóle przepisy ruchu drogowego i znasz że się wypowiadasz?
@ Sep
dnia 18.07.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
4
Wg przepisów mogę jechać parami bo jestem takim samym urzytkownikiem drogi jak ty. W mysl twojego myślenia kto większy tym lepszy.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Mieszkańcy Jasła chcą płacić mniej za śmieci. Gotowi są zakładać kompostowniki. Miasto jednak nie spieszy się z wprowadzeniem stosownego rozwiązani

   

  Większość Polaków uważa, że ceny za wywóz odpadów są zbyt wysokie. Mieszkańcy Jasła, nie są w tym względzie wyjątkiem. 

 • Wrak samochodu w centrum osiedla Gamrat w Jaśle. Kto i kiedy go uprzątnie?

  Od blisko dwóch miesięcy na osiedlu Gamrat w Jaśle, w pobliżu boiska do koszykówki stoi doszczętnie zdewastowany samochód, którego właściciel nie żyje. Pojazd stał się doskonałym miejscem do zabawy przez dzieci. Okazuje się, że sprawa uprzątnięcia wraku nie będzie taka prosta..

 • Bez skrupułów nadal podrzucają wielkogabaryty

  Na osiedlu Kopernika w Jaśle po raz kolejny podrzucono śmieci pod drzewem w pobliżu przejazdu kolejowego, gdzie pojemniki śmietnikowe nie są w żaden sposób zabezpieczone. Miejsce okazało się być doskonałe do składowania odpadów wielkogabarytowych. Tym razem zalegają tam stare kanapy, lodówki, materac, a nawet opona samochodowa.

 • U pacjentki przyjętej na Oddział Ortopedii potwierdzono zakażenie koronawirusem

  Pacjentka przyjęta do jasielskiego szpitala trafiła na oddział zakaźny. Po trzech dniach pobytu na Oddziale Ortopedii pojawiły się duszności oraz wysoka temperatura. Test na obecność wirusa Covid-19 potwierdził się. Sala, w której przebywała kobieta została zdezynfekowana. Przyjęcia na oddział nie zostały wstrzymane.

   

 • Szkoła języka niemieckiego - Prestiż

   

  (Mobilna) Szkoła Języka Niemieckiego Prestiż oferuje naukę języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdaję sobie sprawę jak cenny jest czas w dzisiejszych czasach dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą kursantów istnieje możliwość dojazdu do dzieci i młodzieży. Kursy i szkolenia dla firm odbywają się w siedzibach firm.

 • W Osieku Jasielskim ma powstać farma fotowoltaiczna

  Prywatny inwestor wydzierżawił już od prywatnych osób około 20 ha działki na terenie gminy Osiek Jasielski. Okazuje się, że firma ma w planach budowę farmy fotowoltaicznej. Aby jednak inwestycja mogła się ziścić potrzebna była zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni gminy nie mieli żadnych wątpliwości, że podjęcie tej uchwały przyniesie wymierne korzyści.

 • LAUDERM – nowe oblicze kosmetologii estetycznej

   

  Troska o dobrą kondycję i wygląd nie jest już postrzegana jako coś wyjątkowego, zarezerwowanego dla wąskiego grona osób. Coraz więcej kobiet poszukuje najnowocześniejszych rozwiązań, aby właściwie zadbać o swoje ciało. 

 • Spotkanie z posłem Winnickim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem jaślan

  W minioną sobotę w Jaśle gościł poseł na Sejm Robert Winnicki, jeden liderów Konfederacji, który spotkał się z lokalną społecznością podejmując dyskusję na temat bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Salę wypełniona była po brzegi...

 • Europoseł Łukacijewska po latach przerwy wraca z biurem do Jasła

  Dzisiaj w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie biura europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, do którego będą mogli przyjść ze swoimi problemami i innymi ważnymi sprawami mieszkańcy powiatu jasielskiego. Pracownicy biura będą do ich dyspozycji przez trzy dni w tygodniu...

 • Na ścianie bloku przy ul. Szajnochy powstaje monumentalny mural

   

  W Jaśle, coraz więcej budynków zachwyca pracami Sylwestra Łaskawskiego. Jego najnowszą realizacją jest mural na bloku mieszkalnym przy ul. Szajnochy. Wkrótce będzie można podziwiać go w pełnej krasie. Dzieło, tematyką nawiązuje do postaci jasielskich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Catering dla firm na każdą okazję

   

  O tym, że u „Wojtka”, można zjeść smacznie i do syta, nie trzeba już nikogo przekonywać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pyszne dania kuchni domowej, można w łatwy sposób zamówić on-line, z dostawą wprost do domu, czy też pracy. W ofercie Baru Mlecznego „Wojtek”, znajdziemy również usługi cateringowe dla firm oraz dowóz posiłków regeneracyjnych.

 • Czarni na remis w meczu z liderem tabeli

   

  Po trzech porażkach z rzędu, Czarni Jasło, w końcu zdołali zapunktować w ligowym starciu. Podopieczni Adama Domaradzkiego, dla którego sobotni mecz był debiutem w roli szkoleniowca drużyny seniorów, zremisowali na własnym boisku z Piastem Tuczempy 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił w drugiej połowie spotkania Paweł Setlak.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105