Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Ukraińskie zmagania zawodników JSC

5

Starty zawodników JSC w ubiegły weekend rozpoczęły się już w piątek 5 lipca o godz. 18.00. Wtedy właśnie z miejscowości Wołowiec na Ukrainie miał miejsce start biegu górskiego Bojko Trail. 

Trasa biegu liczyła 160 km, a przewyższenia w wynosiły 8200 m. Z tak trudna trasą postanowili zmierzyć się Mirek Pawluś i Marcin Wiącek. Przebiegała ona przez pasmo Bieszczad od strony ukraińskiej, w której zawodnicy pokonywali Połoninę Borżawską ze szczytami Wielki Wierch (1598 m n.p.m.), Stij (1681 m n.pm.), Pikuj (1408 m n.p.m.), Ostra Hora (1405 m n.p.m.) oraz Połoninę Równą (1482 m n.p.m.) Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy, były gwałtowne burze z silnym wiatrem.

 Mirek pokonał trasę w czasie 27h 44 min., co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca open i 3 w kat. wiekowej. Marcin Trasę pokonał trasę w czasie 39h 40min, zajmując 17 m-ce w kategorii wiekowej.

W ramach Bojko Trail w sobotę o godz. 4.00 z miejscowości Żdeniewo wystartowali zawodnicy na dystansie 80 km z udziałem Katarzyny Czepiel-Rak i Łukasza Raka. Niestety na 25 km Katarzyna doznała kontuzji kolana i nie mogła kontynuować biegu.

Trudy i piękno tych zawodów uwieczniono na filmie.

W dniu 06.07 odbył się w Horyńcu Zdroju kolejny maraton rowerowy w ramach zawodów Cyklokarpaty. Trasa zawodów przebiegała przez Roztocze Południowe i należała do jednych z łatwiejszych w tym sezonie. Jednak trudność trasy zwiększały skutecznie liczne mocno piaszczyste fragmenty. Zawodnicy zmagali się z trzema trasami:

Hobby 36,5 km (554 m przewyższenia),

 Mega – 57 km (1035 m przewyższenia),

Giga – 103 km ( 1857 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrała Magdalena Sołtys, która w kategorii HK3 zajęła 6 m-ce. Najliczniejsza grupa naszych zawodników wybrała dystans Mega. Najlepiej poradził sobie z nim Mateusz Dachowski, który w kategorii MM3 zajął 4 m-ce. W kategorii MM4 Artur Gorczyca zajął 9 m-ce, Krzysztof Kosiek 13 m-ce, Piotr Majewski 28 m-ce, natomiast Witold Cisło 32 m-ce. Na dystansie Giga Tomek Leśniak zajął 2 m-ce w kat. GM3, natomiast Marek Gorczyca stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii GM5.

Drużynowo JSC zajęło 4 m-ce.

W niedzielę 07.07 odbyły się w Stobiernej V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w kategorii XC. Zawody te wchodziły w cykl zawodów Podkarpackiej Ligii Rowerowej. Zawodnicy pokonywali pętle o długości 2,6 km usytuowane wzdłuż stoku narciarskiego w Stobiernej. Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie z trudami tych zawodów i wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii Masters1 Tomek Leśniak zajął 2 a Mateusz Dachowski 3 miejsce. W kategorii Masters2 Artur Gorczyca stanął na najwyższym, a Krzysztof Kosiek na najniższym stopniu podium.

W tym samym dniu nasi zawodnicy startowali również w Lubeni w I Wyścigu w Kolarstwie Szosowym – Klasyk Podkarpacki. Trasa wyścigu przebiegała przez malownicze tereny powiatu rzeszowskiego i brzozowskiego i liczyła 86 km długości i 1500 m przewyższenia. Z trasą najlepiej poradził sobie Jerzy Reczek, który w kategorii M4 zajął 19 m-ce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 23 m-ce. W kategorii M3 Maciek Żyra zajął 31 m-ce. W drużynowej klasyfikacji JSC zajęło 6 m-ce.

JSC

Napisany dnia: 11.07.2019, 10:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ A@A
dnia 11.07.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
17
Brawo mega ultrasi. Gratulacje za ukończenie i podium Mirka. Gratki
też dla kolarzy. Super wyniki.
@ sx
dnia 12.07.2019, 07:36
Ocena
komentarza:
-21
Ci "wielcy" zawodnicy JSC zanim zaczną jeździć w wyścigach to powinni poznać przepisy ruchu drogowego. Jak już gdzieś jadą drogą publiczną to zajmując cały pas drogi! To jest chore, powodują zagrożenie w ruchu drogowym, utrudniają ruch itd. Mam nadzieję, że w końcu Policja weźmie się za nich i nauczy ich przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
@ .
dnia 12.07.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
10
Znajdź se hobi i przestań zrzyndzić
@ do SX
dnia 15.07.2019, 12:22
Ocena
komentarza:
3
A czytałes w ogóle przepisy ruchu drogowego i znasz że się wypowiadasz?
@ Sep
dnia 18.07.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
4
Wg przepisów mogę jechać parami bo jestem takim samym urzytkownikiem drogi jak ty. W mysl twojego myślenia kto większy tym lepszy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

 • Prokuratura kończy badać sprawę budżetu obywatelskiego. Czy radna złamała prawo?

  Wracamy do sprawy Budżetu Obywatelskiego 2019. Końcem lutego br. dowiemy się, czy prokuratura postawi zarzuty osobom podejrzanym o nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych. Trop prowadzi również do osoby pełniącej funkcję publiczną.

 • Pacjenci są zszokowani. Lekarka opuściła dyżur na POZ

  To, co wydarzyło się dzisiaj w budynku jasielskiego szpitala było dla pacjentów olbrzymim szokiem. Nie wszyscy doczekali się bowiem pomocy lekarza dla dorosłych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w zakresie POZ. Lekarska opuścił dyżur twierdząc, że pacjenci zachowują się jak zwierzęta.

 • Kładka na Gądkach aż prosi się o remont

   

  Kładka na osiedlu Gądki, łącząca osiedle z pozostałą częścią miasta jest w nienajlepszym stanie. Betonowe płyty w dużej części posiadają odkruszenia i liczne ubytki. Na elementach stalowych konstrukcji widoczne są z kolei ubytki powłok malarskich. Czy wkrótce doczeka się ona kompleksowego remontu?

 • Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wojewoda złożyła skargę do sądu

  W ubiegłym roku Barbara Wierdak-Cyboroń wygrała konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Mimo to Zarząd Powiatu w Jaśle postępowanie unieważnił. Była dyrektor walczy o swoje prawa. Wkrótce sprawa rozstrzygnie się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Rzeszowie...

 • Na ścianie budynku dawnego „Sokoła” powstał mural

   

  Na ścianie budynku, który niegdyś był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” powstał mural. Obraz nawiązuje do historii przedwojennego Jasła. Przedstawia również postać patrona jednej z pobliskich ulic. Autorami obrazu są artyści zrzeszeni w jasielskiej nieformalnej grupie PLAJA.

 • 24-letni Adrian wpadł do studni. Jak doszło do tej tragedii?

  Wczoraj wieczorem w Brzyskach miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Młody mężczyzna wpadł do studni na głębokość sześciu metrów. Adrian w stanie krytycznym trafił do jasielskiego szpitala. Mimo dwugodzinnej resuscytacji nie udało się go uratować.

 • Uczniowie „Chemika” szlifują swoje umiejętności

   

  W dniach 29-30 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 2 –technikum kelner oraz klasy 1 – technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział, wspólnie z  partnerską szkołą ze Słowacji - Spojena Skola w Svidniku
  w warsztatach z zakresu „Carving fruit”.  

 • „Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat...” – Jasielskie Aniołkowe Granie

   

  W czwartek 30 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie trzeciej jasielskiej edycji „Aniołkowego Grania”. Ta piękna idea miała swój początek 16 lat temu, kiedy to jedno z wrocławskich przedszkoli zapragnęło nieść pomoc dzieciom nie tylko w rodzinach zastępczych, ale także integrować przedszkola z placówkami opiekuńczymi w coraz to większej liczbie miast w Polsce.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105