Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Umocniono osuwisko w Świątkowej Wielkiej

15

Końcem października zakończyły się prace związane ze stabilizacją osuwiska w Świątkowej Wielkiej wraz z odbudową drogi powiatowej. Inwestycja opiewała na ponad milion złotych.

W 2010 r. w Świątkowej Wielkiej w obrębie mostu na potoku Świerzówka doszło do oberwania korony drogi powiatowej. Co roku służby starosty jasielskiego w ramach bieżącego utrzymania podejmowały działania w celu zabezpieczenia tego miejsca przed dalszą jego degradacją. - Niestety wciąż brakowało środków na odbudowę drogi. Przełom w staraniu się o środki zewnętrzne nastąpił w 2017 r. Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu stosowanych decyzji przystąpiono do ogłoszenia przetargu – informuje Katarzyna Kaszowicz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle.

Powiat jasielski w marcu br. otrzymał promesę na usuwanie klęsk żywiołowych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 1 mln 16 tys. zł. - Ta długo wyczekiwana inwestycja w końcu zostanie zrealizowana. Droga powiatowa Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała to jedyna droga, którą mieszkańcy mogą dojechać do wsi Świątkowa Wielka, dlatego bardzo się cieszę, że po długich i ciężkich staraniach, w końcu uda się zlikwidować znajdujące się w jej ciągu osuwisko oraz odbudować nawierzchnię. Poprawi to nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim pozwoli mieszkańcom bezpiecznie dojeżdżać do swoich domów, a także gospodarstw – powiedział po otrzymaniu promesy Adam Pawluś, starosta jasielski.

Przetarg na stabilizację osuwiska i odbudowę drogi w Świątkowej Wielkiej wygrała firma REMOST Sp. z.o.o. z Dębicy, której zadaniem było m.in. przywrócenie pierwotnej trasy potoku Świerzówka do stanu przed osunięciem się warstw gruntu oraz wykonanie polisady. Zadanie wykonano na kwotę blisko 1 mln 90 tys. zł.

id

Napisany dnia: 06.11.2019, 11:46
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ edi
dnia 06.11.2019, 12:17
Ocena
komentarza:
-1
brawo adas
@ JOGI
dnia 06.11.2019, 12:31
Ocena
komentarza:
3
A kiedy SM usunie paczki i beton z chodnika obok Zielonego Rynku? Zęby sobie można wybić ,nie ma w mieście służb od porządku?
@ gdzie jest zapora i wrak
dnia 06.11.2019, 13:53
Ocena
komentarza:
18
Czy to już wygaszanie pisu? Taka wielka inwestycja prawie jak wybudowanie zapory w Kątach to dlaczego nie ma na zdjęciach naszej etatowej pani od nożyczek i wstążeczek?
@ Woytazzz
dnia 06.11.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
9
Bo już po wyborach. Głuptaki zagłosowały jak trzeba, to na jakiś rok-dwa można dać sobie spokój z wstęgami. W gruncie rzeczy to są śmiertelnie nudne imprezy, a jeżdżenie non stop na to Podkarpacie w wieku emerytalnym jest męczące.
@ jeszcze nie czas
dnia 06.11.2019, 20:56
Ocena
komentarza:
2
jeszcze nie czas jeszcze wstęgi będą
na pewno pani od nożyczek przyjedzie na otwarcie mostu w szebniach wszak będzie tam sam kuchciński
@ mieszkaniec
dnia 06.11.2019, 14:23
Ocena
komentarza:
3
To pewno nie o tę drogę chodzi gdzie zabezpieczono osuwisko?, napisano..."Droga powiatowa Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała to jedyna droga, którą mieszkańcy mogą dojechać do wsi Świątkowa Wielka..."
@ sąsiad
dnia 06.11.2019, 15:36
Ocena
komentarza:
3
To chodzi o drogę ze Świątkowej Małej do Świątkowej Wielkiej, tam koło sklepu w Świątkowej Wbyło to osuwisko.
@ fd
dnia 06.11.2019, 15:14
Ocena
komentarza:
8
super dziadoski powiecie,a kiedy zajmiesz sie mostem do gamratu z jasla???

ruch wachadlowy tuz tuz i paraliz komunikacyjny!!!
@ znajomy królika
dnia 06.11.2019, 15:40
Ocena
komentarza:
2
Od następnego tygodnia zaczynam pracę w urzędzie. Będę urzędnikiem. Chciałem wam się pochwalić.
@ Królik znajomego
dnia 06.11.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
-1
E, fajnie to zrobiono. Bravo i Wielki Szacun pani Katarzyna Kaszowicz
@ drogomistrz
dnia 06.11.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
-2
Brawo Starosta Pawluś. Coś co nie dało się przez lata zrobić
jednak stało się możliwe.
@ Lesbijka
dnia 09.11.2019, 20:25
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ nieznAny
dnia 17.11.2019, 23:13
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ nieznAny
dnia 17.11.2019, 23:14
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ nieznAny
dnia 17.11.2019, 23:15
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażnicy kontrolują czym palimy w piecach. Ośmiu funkcjonariuszy ma do tego uprawnienia

  Strażnicy miejscy podobnie jak w latach ubiegłych przeprowadzają kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych i paleniskach domowych. W tym roku dwukrotnie zwiększyła się liczba funkcjonariuszy uprawnionych do sprawdzania kotłów. - Nie będziemy już pouczać tak jak dawniej – podkreśla komendant Kazimierz Wiśniowski.

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105