Strona główna

Umocniono osuwisko w Świątkowej Wielkiej

15

Końcem października zakończyły się prace związane ze stabilizacją osuwiska w Świątkowej Wielkiej wraz z odbudową drogi powiatowej. Inwestycja opiewała na ponad milion złotych.

W 2010 r. w Świątkowej Wielkiej w obrębie mostu na potoku Świerzówka doszło do oberwania korony drogi powiatowej. Co roku służby starosty jasielskiego w ramach bieżącego utrzymania podejmowały działania w celu zabezpieczenia tego miejsca przed dalszą jego degradacją. - Niestety wciąż brakowało środków na odbudowę drogi. Przełom w staraniu się o środki zewnętrzne nastąpił w 2017 r. Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu stosowanych decyzji przystąpiono do ogłoszenia przetargu – informuje Katarzyna Kaszowicz, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle.

Powiat jasielski w marcu br. otrzymał promesę na usuwanie klęsk żywiołowych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 1 mln 16 tys. zł. - Ta długo wyczekiwana inwestycja w końcu zostanie zrealizowana. Droga powiatowa Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała to jedyna droga, którą mieszkańcy mogą dojechać do wsi Świątkowa Wielka, dlatego bardzo się cieszę, że po długich i ciężkich staraniach, w końcu uda się zlikwidować znajdujące się w jej ciągu osuwisko oraz odbudować nawierzchnię. Poprawi to nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim pozwoli mieszkańcom bezpiecznie dojeżdżać do swoich domów, a także gospodarstw – powiedział po otrzymaniu promesy Adam Pawluś, starosta jasielski.

Przetarg na stabilizację osuwiska i odbudowę drogi w Świątkowej Wielkiej wygrała firma REMOST Sp. z.o.o. z Dębicy, której zadaniem było m.in. przywrócenie pierwotnej trasy potoku Świerzówka do stanu przed osunięciem się warstw gruntu oraz wykonanie polisady. Zadanie wykonano na kwotę blisko 1 mln 90 tys. zł.

id

Napisany dnia: 06.11.2019, 11:46 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ edi
dnia 06.11.2019, 12:17
Ocena
komentarza:
-1
brawo adas
@ JOGI
dnia 06.11.2019, 12:31
Ocena
komentarza:
3
A kiedy SM usunie paczki i beton z chodnika obok Zielonego Rynku? Zęby sobie można wybić ,nie ma w mieście służb od porządku?
@ gdzie jest zapora i wrak
dnia 06.11.2019, 13:53
Ocena
komentarza:
18
Czy to już wygaszanie pisu? Taka wielka inwestycja prawie jak wybudowanie zapory w Kątach to dlaczego nie ma na zdjęciach naszej etatowej pani od nożyczek i wstążeczek?
@ Woytazzz
dnia 06.11.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
9
Bo już po wyborach. Głuptaki zagłosowały jak trzeba, to na jakiś rok-dwa można dać sobie spokój z wstęgami. W gruncie rzeczy to są śmiertelnie nudne imprezy, a jeżdżenie non stop na to Podkarpacie w wieku emerytalnym jest męczące.
@ jeszcze nie czas
dnia 06.11.2019, 20:56
Ocena
komentarza:
2
jeszcze nie czas jeszcze wstęgi będą
na pewno pani od nożyczek przyjedzie na otwarcie mostu w szebniach wszak będzie tam sam kuchciński
@ mieszkaniec
dnia 06.11.2019, 14:23
Ocena
komentarza:
3
To pewno nie o tę drogę chodzi gdzie zabezpieczono osuwisko?, napisano..."Droga powiatowa Kąty – Desznica – Świątkowa Wielka – Świątkowa Mała to jedyna droga, którą mieszkańcy mogą dojechać do wsi Świątkowa Wielka..."
@ sąsiad
dnia 06.11.2019, 15:36
Ocena
komentarza:
3
To chodzi o drogę ze Świątkowej Małej do Świątkowej Wielkiej, tam koło sklepu w Świątkowej Wbyło to osuwisko.
@ fd
dnia 06.11.2019, 15:14
Ocena
komentarza:
8
super dziadoski powiecie,a kiedy zajmiesz sie mostem do gamratu z jasla???

ruch wachadlowy tuz tuz i paraliz komunikacyjny!!!
@ znajomy królika
dnia 06.11.2019, 15:40
Ocena
komentarza:
2
Od następnego tygodnia zaczynam pracę w urzędzie. Będę urzędnikiem. Chciałem wam się pochwalić.
@ Królik znajomego
dnia 06.11.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
-1
E, fajnie to zrobiono. Bravo i Wielki Szacun pani Katarzyna Kaszowicz
@ drogomistrz
dnia 06.11.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
-2
Brawo Starosta Pawluś. Coś co nie dało się przez lata zrobić
jednak stało się możliwe.
@ Lesbijka
dnia 09.11.2019, 20:25
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ nieznAny
dnia 17.11.2019, 23:13
Ocena
komentarza:
0
pan aptekarz tam bedzie de...l umyslowy kolejny powiedzcie mi co on na stanowisku dyrektora robi w tym zarzadzie wod
@ nieznAny
dnia 17.11.2019, 23:14
Ocena
komentarza:
0
masz plecy masz robote na stanowisku dalej tak jest i bedzie niestety a zwykly szary czlowiek traktowany jest jak smiec w Polsce niestety
@ nieznAny
dnia 17.11.2019, 23:15
Ocena
komentarza:
0
pan aptekarz miakl duze plecy hahahah
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105