Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

110

Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

Jeżeli zapowiedzi UM w Jaśle sprawdzą się,
drzewa rosnące przy ul. Rejtana mogą uniknąć wycinki

Temat wycinki drzew w przestrzeni miejskiej w związku z realizowanym przez Miasto Jasło zadaniem polegającym na budowie ścieżki rowerowej od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle do Ogródka Jordanowskiego od ponad roku budzi olbrzymie kontrowersje. Dyskusja nad problemem rozgorzała na nowo przed kilkoma dniami, kiedy to w sieci pojawiła się treść petycji adresowanej do Rady Miejskiej Jasła, w której jej autorzy apelują do władz miasta o odstąpienie od wycinki 19. drzew rosnących przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich. Poparło ją już ponad 400. osób.

Jasielski magistrat skierował do Starostwa Powiatowego w Jaśle dwa wnioski dotyczące wycinki drzew na wskazanym odcinku przebiegu ścieżki rowerowej. Po przeprowadzonych oględzinach dotyczą one 19. drzew (w przeważającej części jesionów wyniosłych) oraz jednego dodatkowego, rosnącego przy skrzyżowaniu ul. Rejtana z ul. Floriańską, które znajduje się bezpośrednio nad znajdującą się pod chodnikiem infrastrukturą gazową. Należy zaznaczyć, że wnioski składane jeszcze w styczniu bieżącego roku nie doczekały się rozpatrzenia. Można spodziewać się, że odpowiedź trafi do Urzędu Miasta w Jaśle w ciągu kilku tygodni.

Jak przekonuje biuro rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Jaśle, urzędnicy robią wszystko, aby wycinka ominęła jak największą liczbę drzew. „Trwają działania tak by tych drzew, zachowując względy bezpieczeństwa, wyciąć jak najmniej. Przygotowywane rozwiązanie pozwala na zachowanie 10 drzew” – czytamy w otrzymanym dzisiaj komunikacie. Ocaleć miałyby przede wszystkim drzewa rosnące przy ul. Rejtana i ul. Śniadeckich.

Wprawdzie jasielski magistrat, docenia postawę grupy mieszkańców walczących o ocalenie drzew, to zwraca uwagę na fakt, że więcej drzew wycinają sami jaślanie i inne podmioty, a nie władze samorządowe.  Według danych Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Jaśle wynika bowiem, że w bieżącym roku, 74 osoby prywatne zgłosiły zamiar usunięcia w sumie 382, 24 osoby prawne złożyły wniosek o zezwolenie na usunięcie 151 drzew. Liczby te zostały przez UM w Jaśle zestawione z danymi dotyczącymi wycinek drzew realizowanych przez samorząd. Tak, w związku z prowadzoną przez urząd działalnością wycięto: 13 drzew (ścieżka rowerowa), 10 drzew (względy bezpieczeństwa – Podzamcze i Brzyszczki), 2 drzewa (po nawałnicy ul. 3 Maja).

MD

Napisany dnia: 31.07.2020, 11:50
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Yti
dnia 31.07.2020, 12:17
Ocena
komentarza:
108
Drzewa na prywatnych działkach to nie to samo co drzewa w alejach drogowych. Proszę zobaczyć jak teraz wygląda ul. Czackiego. Moim zdaniem beznadziejnie. Nie chcemy tej ścieżki rowerowej kosztem drzew.
@ Zdalne nauczanie
dnia 31.07.2020, 12:27
Ocena
komentarza:
29
Co Urząd odpowie na wyniki egzaminów ośmioklasisty ? Wyniki bliskie zeru. Kto rozliczy nauczycieli ?
@ Marek
dnia 31.07.2020, 12:28
Ocena
komentarza:
54
Szanowni Państwo mi też leży na sercu dobro tych drzew. Niestety taka władze wybraliśmy i taką mamy. Pretensje można mieć tylko do siebie. Nie wierzę już , że ta władza zmądrzeje dlatego kupiłem 10 sadzonek drzew - lipy, dęby, sosny i posadziłem na swoim ogrodzie. Was też do tego zachęcam, jeśli macie ogrody, działki to sądźcie drzewa, bo na nasze władze nie ma co liczyć. DąĄ dalej do stworzenia betonowej dżungli gdzie ludzie będą dusić się spalinami.
@ Kamila
dnia 31.07.2020, 12:29
Ocena
komentarza:
14
Wyniki ZSM nr 5 tragedia !
@ Ciekawe..
dnia 31.07.2020, 12:40
Ocena
komentarza:
15
Nauczycieli powiadasz? Przecież to podobno tylko rodzice uczyli? To jak nauczyli?
@ Zdalne nauczanie
dnia 31.07.2020, 12:42
Ocena
komentarza:
6
Rodzice uczyli 3 miesiące nauczyciele 8 lat.
@ rodzice uczyli
dnia 31.07.2020, 12:44
Ocena
komentarza:
11
rodzice uczyli, nauczyciele brali kasę.
@ Ciekawe..
dnia 31.07.2020, 13:08
Ocena
komentarza:
18
No tak. I leżeli. Jak lekarz przyjmuje zdalnie to jest ok. Ale nauczyciel tylko brał.kasę
@ Bona
dnia 31.07.2020, 13:21
Ocena
komentarza:
32
W centrum nie ma czym oddychać i jeszcze coraz więcej samochodów masakra
@ ...
dnia 31.07.2020, 15:04
Ocena
komentarza:
-1
a jakie ? Hi Hi
@ Las
dnia 31.07.2020, 20:15
Ocena
komentarza:
-38
Miejsca dużego drzewa jest w lesie, a nie w mieście i to jeszcze w ciągu komunikacyjnym. Doświadczył to każdy, kto zmagał się z dużym, czy ogromnym drzewem np. na własnej działce. Z drzewem jest tak jak i z człowiekiem: co się urodziło - umrzeć musi. Była pora sadzenia - przyszła pora wycinki, bo człowiek jest panem przyrody, a nie odwrotnie. Powiedziano: Czyńcie sobie ziemię poddaną.
Ponieważ jest moda na czynienie wszystkiego na odwrót (np. chłop ma spać z chłopem) to eko-oszołomy twierdzą, że drzewo jest święte, a człowiek jest szkodnikiem i należy go tępić.
Jeżeli postawicie odwieczne prawa na głowie, to nie możecie się dziwić, że nic z takiego "porządku" nie będzie. Tylko katastrofa w głowach i w życiu.
@ Lenin Włodzimierz
dnia 31.07.2020, 21:40
Ocena
komentarza:
-9
Marku Marku tak dziękujesz wĺadzy...?
@ profesor
dnia 01.08.2020, 07:12
Ocena
komentarza:
7
prawdziwych nauczycieli już nie ma.
@ do Las
dnia 01.08.2020, 07:39
Ocena
komentarza:
-6
Po liczbie minusów przy tym komentarzu widać jak wielu osobników ma rozminięcie teorii z praktyką. Pewnie wielu z nich chodzi do kościoła, może nawet słyszała biblijne wezwanie: "Czyńcie sobie ziemię poddaną" ale uważa to za opowieści dziwnej treści lub bajki i czyni z drzewa świętość.
To jest konkretne wskazanie miejsca człowieka na ziemi i jego roli w świecie.
Oczywiście, że powinien to czynić w sposób odpowiedzialny.
Proszę o komentarze osób, które często wiele lat zmagały się z problemem drzew na działce i np. pochopnie posadziły drzewa przy budynku lub przy ogrodzeniu.
Jak skomentować informację, że w tym roku:
"74 osoby prywatne zgłosiły zamiar usunięcia w sumie 382 drzew?"
To nie byli miłośnicy przyrody? Prywatnym osobom wolno wycinać kilkaset drzew, a Urzędowi na cele publiczne nie wolno wyciąć kilka czy kilkanaście drzew ?
@ Do Las
dnia 01.08.2020, 08:14
Ocena
komentarza:
8
Drzewo rośnie długo,życie trwa krótko.
@ Marku
dnia 01.08.2020, 08:19
Ocena
komentarza:
3
Wspaniale,że sadzisz drzewa,zwłaszcza lipy,które koją stres.Przerażeni plandemią ludzie wpadają w agresję lub depresję,które osłabiają odporność.O to chodzi elitom,by ludzie dusili się spalinami,nosili maseczki i chorowali.Diabelski plan- szkodzić ludziom i zarabiać.
@ Do Marek
dnia 01.08.2020, 08:24
Ocena
komentarza:
6
Super wybór drzew polskich:dąb daje siłę,lipa koi nerwy a sosna korzystnie wpływa na układ oddechowy- leczy choroby płuc i astmę.Wiecznie zielona,a jej igły warto wsypać do kąpieli-znakomity relaks.Życzę korzyści z nasadzonych drzewek.
@ Do do Las
dnia 01.08.2020, 08:43
Ocena
komentarza:
8
"Czyńcie sobie ziemię poddaną"- ludzie dobrze myślą i wiedzą,że życie to nie bajka.Ziemia ma służyć ludziom,nakarmić i leczyć.Odziedziczyliśmy piękne lasy,pola,rzeki i możemy wykorzystywać te dobra,ale mądrze.Cóż,pola pozatruwane sztucznymi nawozami,rzeki ściekami,powietrze toksynami.Ile osób umiera na raka?Prywatne osoby nie tylko z Jasła,lecz okolic zmuszona jest wyciąć ze względu na budowę,uszkadzanie linii energetycznych,a może na opał stare drzewa,bo nie stać ich na zakup opału.Ścieżki rowerowe można inaczej zaplanować,a wycinka drzew w mieście to katorga dla ludzi.Ratujmy zdrowie i naszą planetę.Chorzy ze spalin nie będą jeździć rowerami.Nie zatracajmy mądrości naszych przodków,bo nieprzemyślany postęp prowadzi do zagłady ludzkości.Dodam,powołując się na odkrycia naukowców,że wycięcie drzew w puszczach doprowadziło do wydostania się groźnych bakterii od zwierząt.Nie można brutalnie ingerować w prawa przyrody.Kataklizmy są przykładem ludzkiej bezmyślności.
@ @jan
dnia 01.08.2020, 22:30
Ocena
komentarza:
9
do@Marek całe życie we własnym ogrodzie nie będziesz przebywał, troche cienia w centrum miasta w upalne dni to jest to samo jak powietrze; nie da się bez tego żyć!!! Czy nasi jasielscy gospodarze są tak rozrzutni, że dokładają do tego jeszcze przebudowę Placu Żwirki i Wigury, gdzie dopiero niedawno położono nową nawierzchnię asfaltową? Przecież to są pieniądze podatników czyli nasze. Czyżby producenci kostki brukowej mieli taki dar przekonywania?
@ WIOSNA
dnia 06.08.2020, 16:53
Ocena
komentarza:
1
"Czynienie sobie ziemi poddaną" to nie.jest równoznaczne z niszczeniem ziemi. Proszę ni używać słów, których znaczenia się nie rozumie.
@ Ewa
dnia 31.07.2020, 12:20
Ocena
komentarza:
32
Osoby prywatne-na swojej posesji.Co to za porównanie?Urzednicy zamknieci w obawie przed wirusem,i mysla ,mysla ,myla...A wyjdzie jak zawsze.
@ Sprytne
dnia 31.07.2020, 16:19
Ocena
komentarza:
15
Odpowiedź urzędu przebiegła.Prywatni wycinacze to z samego miasta,czy też okolic?
@ Kłestszyn
dnia 31.07.2020, 12:23
Ocena
komentarza:
42
A nie mogli urzędnicy na etapie projektowania i składania wniosku zadbać o drzewa ? I te tluaczenia..inni tną więcej...wydawać by się mogło że nie przekroczy już burmistrz poziomu żenady a tu jednak młotem w łeb.
@ Jaślak
dnia 31.07.2020, 12:59
Ocena
komentarza:
61
Burmistrz zastał Jasło drzewowe, a pozostawi betonowe. I to jest Kazimierz Wielki naszych czasów. Hura!
@ Jaślak
dnia 31.07.2020, 13:48
Ocena
komentarza:
10
Dodam dla jasności że Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną co robi małą różnicę chwały dla twórcy.
@ ABSOLUT
dnia 31.07.2020, 18:54
Ocena
komentarza:
28
Niektóre drzewa przetrwały wojne a tego urzędu pełnego eco-doopy nie!
@ Ronin
dnia 31.07.2020, 12:32
Ocena
komentarza:
49
Robi wszystko... Jaki idiotą projektowała ta ścieżkę?
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 13:03
Ocena
komentarza:
50
Bzdury, które przeczytałam, przebijają nawet przemówienia prezydenta i premiera. Argumenty z gatunku "A u was biją Murzynów" są dziecinne. Nie zadowolimy się ochłapami typu "Bądźcie wdzięczni, bo wytniemy tylko 50%". Albo magistrat odstąpi od idiotycznego pomysłu, albo pomyślimy nad pozwem zbiorowym. Skoro niektórym udało się wygrać ze skarbem państwa w zakresie smogu, to i nam powinno sie udać. Pozostaje jeszcze rozsławienie Jasła w mediach. Czy magistrat naprawdę chce takiej promocji?
@ Hipopotam
dnia 31.07.2020, 13:51
Ocena
komentarza:
40
Pierwszy raz muszę się z godzić panią Dragoness. Tłumaczenia magistratu są żałosne na zasadzie "owszem wycinamy, ale inni wycinają więcej".
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 15:56
Ocena
komentarza:
11
O dzień dobry. Miłego dnia. Na pewno ma pan/i piękne wnętrze, proszę się nie przejmować.
@ Drzewa zwyciężą
dnia 31.07.2020, 16:29
Ocena
komentarza:
26
Obecnie walka o każdą roślinkę,ginie Ziemia,pod lupę tą samowolkę z wycinaniem drzew.Jasło na karuzeli- każdy nowy rządziciel nawymyśla,nabałagani i odchodzi,a miasto traci urok,mieszkańcy cierpią.Za komuny mieli gust i miasto było cudne- turyści zachwycali się naszym miasteczkiem.Teraz kiczowata, betonowa mieścina.
@ ALEX
dnia 01.08.2020, 15:10
Ocena
komentarza:
-8
Do dragoness
Z calym szacunkiem, ale coś czuję że do pozwu zbiorowego z Pani
udziałem to niewielu się przyłączy.
Niestety taką pozycje sobie Pani wypracowała swoją postawą
wobec innych, że działać wspólnie z Panią, to po prostu obciach.
Ale zawsze można się przeprowadzic, wziąć kredyt, zmienić pracę,
a najlepiej wyemigrować, jak radzi niedoszły prezydent -,, emigracja
to przyszłość "
@ do dragones
dnia 01.08.2020, 15:21
Ocena
komentarza:
-1
Najmądrzejsza na Podkarpaciu znów nadaje.
@ dragoness
dnia 01.08.2020, 15:31
Ocena
komentarza:
7
Zdziwiłby sie pan, ilu inteligentnych ludzi w Jaśle mieszka. A ja nie jestem banknotem dwustuzlotowym, żeby sie wszystkim podobać. No i oczywiście zyczę szczęśliwego życia na emigracji, bo ja wyboru dokonałam świadomie.
@ @jan
dnia 01.08.2020, 22:37
Ocena
komentarza:
2
do Alex.
Nie zioń nienawiścią, jeżeli ktoś coś robi w dobrej sprawie to go wspieraj;
@ ALEX
dnia 02.08.2020, 00:04
Ocena
komentarza:
-4
Właśnie o tym piszę, że w Jaśle jest wielu inteligentnych ludzi, i dlatego
będzie Pani ciężko znaleźć,, towarzyszy " do wspólnego dzialania, ale
pani jak zwykle nic nie zrozumiała
Dobranoc.
@ dragoness
dnia 02.08.2020, 10:13
Ocena
komentarza:
0
Proszę dać spokój, pani/e Alex. Tymi komentarzami tylko sobie pan/i świadectwo wystawia.
@ ixi
dnia 31.07.2020, 13:17
Ocena
komentarza:
28
Wybraliscie ich, to macie!!!
@ puk puk baranie
dnia 03.08.2020, 22:43
Ocena
komentarza:
0
wybory sa fałszowane od co najmniej 30-stu lat
@ Marko Koparki
dnia 31.07.2020, 13:25
Ocena
komentarza:
51
Komu te durne ścieżki są w ogóle potrzebne. Czy liczył ktoś ile faktycznie rowerów tam jeździ?. Przecież one stwarzają tylko niebezpieczeństwo dla pieszych którzy muszą chodzić wąskim chodnikiem. Co się dzieje z miastem które kiedyś było piękne dziś to istna tragedia.
@ Abnegat
dnia 31.07.2020, 13:38
Ocena
komentarza:
45
Ścieżki rowerowe na terenie ścisłej zabudowy miast - to jakaś lewacka fanaberia, bo o jakiej rekreacji można mówić w warunkach hałasu i intensywnej emisji spalin samochodów? Tę tendencję można wytłumaczyć jedynie na bazie komunistycznego paradygmatu "ujarzmiania przyrody". Nie kwestionuję ścieżek rowerowych w ogóle, ale jeśli już, to powinny one powstawać przede wszystkim na obrzeżach miast czy nawet poza terenami miejskimi. Sytuacja, w której rozwiązanie jakoby ekologiczne powoduje konieczność wycinania drzew - to jest absurd, którego by nawet Mrożek nie wymyślił.

A teraz konkretnie - jakie były racjonalne przesłanki, żeby łączyć ścieżką rowerową MOSiR z Ogródkiem Jordanowskim i Ośrodkiem przy Kwiatowej? Czyżby zakładano, że jeżeli ktoś uda się na teren MOSiR-u jako widz lub uczestnik wydarzenia sportowego lub innej imprezy masowej - to rzeczywiście będzie chciał zaraz po tym przenieść się do Ogródka Jordanowskiego czy na Kwiatową, i to koniecznie rowerem, a nie samochodem? Skąd takie bezsensowne założenie? Coś mi się wydaje, że ta nieszczęsna ścieżka rowerowa będzie świecić pustką, podobnie jak to obecnie ma miejsce ze ścieżką rowerową na Czackiego (szerszą niż ciąg dla pieszych!). Tylko szkoda drzew, które staną się ofiarami bezmyślności lokalnych decydentów.
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 13:41
Ocena
komentarza:
19
Wszystko pięknie i zgadzam się w pełni. Czy sugeruje pan jednak, że Rada Miasta, w większości z prawicową proweniencją to kryptolewacy?
@ Rysiu
dnia 31.07.2020, 13:59
Ocena
komentarza:
3
Węszący lewackie fanaberie paranoicy mogliby zauważyć, że więcej ścieżek rowerowych i więcej rowerów to mniej hałasu i spalin. Szczególnie w centrum miasta. Niestety takie są efekty jak się miesza ideologię do jednośladów i klimatu. Prawckie niezbyt wyćwiczone mózgi klepią te narzucone im półprawdy tak samo bezrefleksyjnie jak pacierze.
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 14:04
Ocena
komentarza:
19
Nie pomogą tysiące rowerów, gdy będą jeździć w upale i spalinach.
@ Abnegat
dnia 31.07.2020, 14:17
Ocena
komentarza:
21
@dragoness

Nie sugeruję, gdyż nie posądzam rzeczonego gremium o głębszą świadomość polityczną. To są tylko bezmyślni naśladowcy lewackich co do istoty trendów z UE, utożsamianych powszechnie z "nowoczesnością" - a przecież nikt nie chce być odbierany jako "nienowoczesny".

Zresztą, podział "lewica - prawica" uległ dzisiaj zupełnemu rozmydleniu i tak naprawdę pojęcia te służą służą tylko w charakterze etykietek na potrzeby kampanii wyborczej. Najlepszym przykładem jest "lewicowy" z nazwy SLD, który będąc przy władzy wysyłał polskich żołnierzy na potrzeby imperialistycznych wojen w interesie USA. Z kolei "prawicowy" PiS realizuje w rzeczywistości lewicowe, rozdawnicze programy socjalne.
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 14:27
Ocena
komentarza:
12
I ponownie muszę się z panem zgodzić.
@ Yti
dnia 31.07.2020, 15:08
Ocena
komentarza:
-3
@dragoness
Kac po wyborach prezydenckich minął?
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 15:14
Ocena
komentarza:
9
Panu po wódce najwidoczniej nie.
@ ixi
dnia 31.07.2020, 17:23
Ocena
komentarza:
2
Tak, w Polsce "panuje" POPiS. To są lewacy i socjaliści PO i lewicą to socjaliści bezbożni, a PiS to socjaliści pobożni.. Chociaż pobożni tylko na pokaz...
@ @jan
dnia 01.08.2020, 22:44
Ocena
komentarza:
4
Ścieżki rowerowe mają sens w dużych aglomeracjach miejskich, Jasło można pieszo przejść wzdłuż i w szerz w kwadrans.
@ Lisaj
dnia 02.08.2020, 22:02
Ocena
komentarza:
1
Nie Ani to, ani to. To bezmózgowcy. Tacy ideologii nie mają.
@ Jola
dnia 31.07.2020, 14:33
Ocena
komentarza:
-1
Jeszcze żeby zapełnić te ścieżki rowerowe może stworzyć wzorem innych miast wypożyczalnie rowerów.Porobiono tyle parkingów,które później zabrano pod przystanki, to można by przy nich stworzyć parkingi dla wypożyczalni rowerowych.Może wtedy zapełniły by się i ścieżki rowerowe?A parkingi są od Niegłowic po Brzyszczki i ul.Krakowską.Jest gdzie jeździć.
@ Duch
dnia 01.08.2020, 09:00
Ocena
komentarza:
2
Proponuję założyć taką wypożyczalnię. W takim Jaśle na pewno będzie żyłą złota.
@ Rysiu
dnia 31.07.2020, 14:49
Ocena
komentarza:
1
A Pan Abnegat to może nieoświeconym nakreślić "pogłębioną polityczna świadomość". Bo zwrot ten trąci trochę marksistowsko -trockistowskim ukąszeniem ..choć to może tylko kolizja semantyczna. No i trochę sie martwię że coś w życiu przegapiłem
@ Abnegat
dnia 02.08.2020, 10:27
Ocena
komentarza:
0
Rozumiem powody tego skojarzenia, ale nie da się wyrzucić z powszechnego użycia pewnych słów, używanych niegdyś w oficjalnej propagandzie, jak np. "partia". Chodziło mi po prostu o to, czy ci ludzie, którzy dostali się do władz samorządowych, mają jakiekolwiek refleksje dotyczące politycznego sensu ich działania i tego, co chcą (jeśli w ogóle) uczynić dla lokalnej społeczności (mam nadzieję, że znowu nie zabrzmiało klasykami komunizmu).

A tak nawiasem mówiąc - czy propaganda komunistyczna nie miała niekiedy racji, jak np. w odniesieniu do imperializmu amerykańskiego?
@ yozef
dnia 31.07.2020, 14:54
Ocena
komentarza:
14
jedynie gdzie w jasle mozna jezdzic rowerem to przez kladke na sloneczna wzdluz ropy kolo walow i powrot do kladki ,to jest okolo 5 km wystarczy zrobic 4 kolka i jest sie zadowolonym,,,W JASLE NIE MA MIEJSCA NA ULICACH GLOWNYCH TYPU 3 MAja jagiely kazzimierza wielkiego jana pawla czy sobniowska czy zolkow ,,,widze 4 moich rowiesnikow 80 lat ktorzy jezdza rowerami o godzinie 10 ,,,serce mi sie kraje ,,,oni mysla ze maja pierwszenstwo bo go maja ale kierowcy sa rozni ,,,naprawde panowie 80 latkowie nie jezdzijcie w centrum miasta ,,,przestrzegam ,tak przestrzegalem dyr mrozka ,penara i innych ,,,nie poskutkowalo ,,,panie swiec nad ich duszami ,,,zas sciezki rowerowe w entrum miasta to bezmuzgowie i poroniony pomysl
@ ...
dnia 31.07.2020, 15:08
Ocena
komentarza:
0
A jeszcze żeby na skrzyżowaniu cieżki rowerowej z droga rowerzyta miał pierszeństwo. Jak nie utpisz to cie samochody rozjadą. Taak jest teraz
@ Abnegat
dnia 02.08.2020, 10:05
Ocena
komentarza:
0
Pierwszeństwo rowerzysty przed samochodem ma taki sam sens, jak pierwszeństwo samochodu przed pociągiem na przejeździe kolejowym. Kłania się fizyka, której nie zmienią żadne lewackie zaklęcia.
@ xcx
dnia 31.07.2020, 14:55
Ocena
komentarza:
24
A pytalscie sie urzedasy ludzi czy chca ta durna sciezke rowerowa?przeciez wy im sluzycie i musicie sie liczyc z ich zdaniem a ta sciezka nikomu nie jest potrzebna a juz napewno nie kosztem drzew
@ ABSOLUT
dnia 31.07.2020, 22:50
Ocena
komentarza:
11
ONI nie pytają tylko robią bo są namaszceni do sprawowania ...czego? pozwy sądowe to jedyna droga! ...odszkodowania za smog np., kolizje z rowerami na chodniku, zalewanie piwnic ...etc.
@ rjs
dnia 31.07.2020, 15:05
Ocena
komentarza:
17
Ścieżki rowerowe w Jaśle służą ludkom do chodzenia po nich na całej długości i plotkowania na nich na środku dla bab które przyjechały w piątek na targowice i zabłądziły na Czackiego.
@ xcx
dnia 31.07.2020, 15:10
Ocena
komentarza:
16
I do parkowania samochodow z towarem i nie tylko
@ ...
dnia 31.07.2020, 15:06
Ocena
komentarza:
7
Som piniondze to trza je wydać. Potem sie powie że już piniendzy ni ma
@ drogomistrz
dnia 31.07.2020, 15:27
Ocena
komentarza:
-18
W Polsce są przepisy techniczne jak należy projektować i budować
drogi publiczne. Nigdzie tam nie ma, że obowiązkowym elementem
takiej drogi są drzewa. Droga jest przeznaczona przede wszystkim
do ruchu pojazdów i pieszych i obsługi tego ruchu, a nie przede wszystkim
jako miejsce do sadzenia i rośnięcia drzew. W tej sytuacji w sporze
czy jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa czy drzewa w drodze odpowiedź
może być tylko jedna. Wiem, że moja wypowiedź się wielu nie spodoba
ale dla drzew w mieście są parki, skwery, deptaki, alejki itp a nie najbardziej
ruchliwe ulice w centrach miast. To czysta manipulacja tzw. ekologów.
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 15:57
Ocena
komentarza:
12
Drzewa są na chodnikach, proszę pana. Do ruchu kołowego jest jezdnia.
@ Duch
dnia 01.08.2020, 09:04
Ocena
komentarza:
5
Jasielski deptak za sprawą p. Kurowskiej jest tego najlepszym przykładem. Mnóstwo drzew...
@ Kierowca 810
dnia 31.07.2020, 15:48
Ocena
komentarza:
-15
Zgadzam się z powyższym wpisem drogomistrza.
Z przykrych i tragicznych doświadczeń jasno wynika, że sadzenie przy drogach
i przy ulicach wysokich drzew przynosi szkodę na mieniu, zdrowiu i doprowadza
do tragicznych śmierci. Ludzie z odchyleniami w myśleniu uważają,
że niebezpiecznych starych wysokich drzew posadzonych w chodnikach
czy na poboczach dróg nie wolno ścinać o śmierci zabitych osób się nie liczą.
@ robbo
dnia 31.07.2020, 15:49
Ocena
komentarza:
18
dobra ale tu nie chodzi o bezpieczenstwo tylko o jakas durna nikomu nie potrzebna sciezke rowerowa
@ Ent
dnia 31.07.2020, 16:59
Ocena
komentarza:
16
Jakby kierowcy jeździli zgodnie z przepisami i ostrożnie, to drzewa przy drodze nie byłyby zagrożeniem. Drzewa nie wpadają na kierowców, tylko kierowcy na drzewa.
@ 007
dnia 31.07.2020, 16:25
Ocena
komentarza:
9
Statystycznie to:

Jeden czlowiek ma 10000zl drugi 0zl

Statystycznie mają po 5000zl

Tłumaczenia Urzędu Miasta są po prostu bzdurne
@ zegarmistrzswiatlapurpurowy
dnia 31.07.2020, 16:52
Ocena
komentarza:
17
To tlumaczenie UM i podawanie dla przykladu wycinki drzew z prywatnych posesji jest jakies niepowazne, czy to argumentowal jakis uposledzony? Przeciez dziecko z przedszkola by takiego wytlumaczenia nie podalo do opinii publicznej ! To tak jakby ktos z UM oznajmil ze w tym roku miasto nie zorganizuje Sylwestra na rynku bo Jaslanie swietnie sie bawia przed telewizorami w domach z Sylwestrem Marzen z TVP2 :O? Albo ze nie bedziemy budowac nowych drog bo Jaslanie maja w dobyrm stanie podjazdy do swoich posesji :D no ludzie ! serio ?!
@ drogomistrz
dnia 31.07.2020, 16:58
Ocena
komentarza:
-12
Szanowna Pani dragoness. Droga to nie tylko jezdnia ( do ruchu pojazdów )
ale również chodnik ( do ruchu pieszych ), ścieżka rowerowa ( do ruchu rowerów )
inne niezbędne, zgodnie z przepisami wymagane, elementy drogi. Zgodnie
z Pani poglądami pieszy na chodniku powinien koncentrować się głownie
na tym by nie walnąć głową w drzewo. Oto do czego prowadzi bezkrytyczna
wiara w chore teorie ekologów. A tak przy okazji to nie jestem urzędnikiem
tylko inżynierem praktykiem.
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 18:11
Ocena
komentarza:
14
Skoro jest pan inżynierem, to z pewnością zna pan badania pomiaru temperatury w miejscach zadrzewionych i wybetonowanych, oraz różnice między nimi?
@ drogomistrzu
dnia 31.07.2020, 21:24
Ocena
komentarza:
13
Proszę wytłumaczyć,dlaczego od dawien dawna przy drogach rosną drzewa?Tylko tutaj drzewa przeszkadzają,a ludzie giną w wypadkach nawet tam,gdzie drzew nie ma.Dlaczego u nas są głębokie fosy i przepusty przy drogach?Za granicą nie ma fos,więc jak pan planuje te drogi?
@ Grzegorz
dnia 31.07.2020, 17:14
Ocena
komentarza:
-4
Miasto wapniaków, dewotek i obłudnej kołtunerii. Ludzi wiecznie niezadowolonych, skrzywionych, zawistnych i prymitywnych. Zamiast krytykować, oskarżać, jęczeć i narzekać - poczujcie radość z mieszkania w tak pięknym zakątku Polski.
@ robbo
dnia 31.07.2020, 17:21
Ocena
komentarza:
14
jak wytna wszystkie drzewa to dopiero bedzie piekny nie?
@ dragoness
dnia 31.07.2020, 18:11
Ocena
komentarza:
6
I czemu ten komentarz miał służyć? Pochwale głupoty rządzących?
@ Do Grzegorz
dnia 31.07.2020, 22:10
Ocena
komentarza:
20
Przyznaję,piękny zakątek,lecz co uczyniono z jego perłą-Jasłem?Czyba nie widział pan Jasła dawnego,jakie było urocze i pełne zieleni i drzew.Wspominam lata 70 i wcześniejsze.Obecnie zimne i bezgustowne.Najpięknie prezentuje się Kościół Fara z potężną,cudowną lipą.Bogu niech będą dzięki,że żyje i daje cień,wspaniałą oprawę ołtarza.
@ drogomistrz
dnia 31.07.2020, 19:12
Ocena
komentarza:
-13
Czy Pani rozumie o czym się pisze? Powtórzę jeszcze raz łopatologicznie.
Drogi są do jeżdżenia i chodzenia a nie do sadzenia drzew, zwłaszcza tam
gdzie odbywa się ruch pojazdów i pieszych. Dla drzew są inne dobre miejsca
i nikt tu nie neguje potrzeby sadzenia drzew w miastach. Drogi mają to do siebie,
że są z asfaltu, betonu itp. No chyba, że Pani neguje również potrzebę ulic w mieście
albo proponuje Pani żwirówki, bo beton się nagrzewa.
@ NoToJak
dnia 01.08.2020, 09:21
Ocena
komentarza:
-4
Pytanie?
Ile osób by żyło,gdyby nie było drzew przy drogach.
Po chodnikach się chodzi,a drzewa niech będą poza chodnikiem.
One są potrzebne,ale powinny stać w odpowiednim odstępie,
tam jest ich miejsce.
O tym powinien ktoś pomyśleć wcześniej,a teraz krzyk!
Pozdrawiam myślących.
@ Marcin.
dnia 01.08.2020, 12:23
Ocena
komentarza:
7
W większości przypadków drogi zostały poprowadzone w miejscu istniejących traktów, którymi poruszali się ludzie konnymi zaprzęgami. Wtedy drzewa nie stanowiły problemu, bo nawet jak pijany woźnica usnął to konie były mądre i omijały drzewa.
Obecni kierowcy mają szybsze auta, ale nie idzie to w parze z myśleniem, więc dochodzi do wypadków, w których bezmózgi giną na drzewach a inni głupi domagają się wycięcia drzew!!!
@ dragoness
dnia 01.08.2020, 12:57
Ocena
komentarza:
5
Jeszcze raz zalecam zapoznanie sie z badaniami, pojechanie do miast na zachodzie Europy, obejrzenie, jak tam sie dba o drzewostan w miastach.
@ Kiler
dnia 31.07.2020, 21:05
Ocena
komentarza:
1
Powiem tak! Trzeba przecinać stare
drzewa i sadzic nowe młode gatunki.Sądzić nowe gatunki.
@ Do Kiler
dnia 31.07.2020, 21:28
Ocena
komentarza:
8
Sadzą nowe gatunki w donicach,jak Chińczycy,tylko oni stawiają te donice na balkonach i tarasach.Wycinają,by ludzi mieć jak na patelni.
@ Kiler
dnia 31.07.2020, 21:36
Ocena
komentarza:
6
Przecinac stare drzewa i sadzic nowe.Nie w donicach. Tylko
Debił itego nie zrozumie.!!!
@ Kiler
dnia 31.07.2020, 21:40
Ocena
komentarza:
7
W donicach to sadz sobie buraki.
@ Do Kiler
dnia 31.07.2020, 22:44
Ocena
komentarza:
4
Dlaczego tyle złości do mnie?Przecież w Jaśle stoją donice z drzewami,na miejsce wyciętych.
@ Haha
dnia 31.07.2020, 22:07
Ocena
komentarza:
13
Ludzie prywatni jak wycinaja drzewa to raczej na obrzezach Jasla , a tam juz nie ma tyle asfaltu i betonu co w centrum miasta. Tu liczy sie kazde drzewo,kazdy krzew ktorych troche robi cienia w upalne dni,oczyszcza powietrze i urozmaica krajobraz. Wiec nie widze tu sensu porownywania wycinki w centrum miasta a wycinaniu na prywatnych posesjach gdzies pod moastem gdzie jest duzo zieleniej. Wlasnie widac jak ,,madrzy" ludzie pracuja w jasielskich urzedach skoro takie brednie opowiadaja.
@ em
dnia 31.07.2020, 23:50
Ocena
komentarza:
13
Urzędasy myśleli i wymyślili debilne wytłumaczenie.Czy jest jakiś pomysł jak magazynować wodę deszczową bo nadchodzą lata suszy.Klimat się zmienia,nadchodzą anomalia pogodowe. W przyszłości mogą się zdarzać podobne podtopienia.Czy ktoś w UM się nad tym zastanawia.
W lecie trudno wyjść na zakupy bo na ulicy coraz mniej cienia.
Ręce opadają.
@ Do em
dnia 01.08.2020, 06:49
Ocena
komentarza:
4
Robią to wszystko,co nie służy ludziom- na polecenia łowców kasy.Ludzie mają chorować,aby zrobić na tym biznes.
@ Drzewo
dnia 01.08.2020, 08:48
Ocena
komentarza:
-7
Chcecie mieć dużo drzew?
To jedźcie na Folusz lub do Krempnej - tam jest ich miejsce i tam się nimi nacieszycie... Ha Ha Ha
@ Marcin.
dnia 01.08.2020, 09:35
Ocena
komentarza:
9
Zróbmy referendum i odwołajmy burmiszcza*.

W okolicznych miastach i miasteczkach widać rozwój i polepszanie warunków do życia, natomiast jasielskie "władze" robią wszystko aby doprowadzić do wyludnienia i zagłady Jasła.

* pisownia zamierzona
@ yozef
dnia 01.08.2020, 11:10
Ocena
komentarza:
6
ale kto to zrobi obcych za malo a towarzystwo wzajemnej adoracji trzyma sie mocno ,,,kiedys dyzio czelusniak zebral podpisy pod likewidacje strazy miejskiej i co ,,,cieple posadki rodzinne praca tylko do soboty do 13 i domciu ,,,gdzie bwedzie lepiej a moze by za te pieniadze uskladac na mala obwodnice ze studzienki po warzyxe mijajac ulice 17 styc\nia to oni zrobili zlaczke ulica konopnickiej ktora tak zalalo ,,,bezmuzgowie ten lacznik ,i zaraz cenzorka usunie pwpis 81 latka ktory kocha miasto jaslo i od nikogo juz nic nie chce ,,, panie marcinie zbieraj podpisy i przyjdz na grota roweckiego wszyscy podpiszemy
@ dragoness
dnia 01.08.2020, 12:55
Ocena
komentarza:
8
Trzeba jedynie zebrać 7 tysięcy podpisów. Prościzna.
@ Marcin.
dnia 02.08.2020, 15:35
Ocena
komentarza:
3
Zebrać kilka tysięcy podpisów - dużo, ale nic nie robić, to zgoda na działania burmiszcza*, które niszczą miasto.
@ dragoness
dnia 02.08.2020, 19:10
Ocena
komentarza:
2
Z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta/burmistrza na wniosek mieszkańców ma prawo wystąpić:

• grupa 5 osób posiadających prawo wybierania rady danej gminy,

• statutowa struktura terenowa partii politycznej działającej w gminie,

• organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.

O powstaniu takiej inicjatywy należy powiadomić wójta oraz komisarza wyborczego. Inicjator referendum powinien też podać do wiadomości mieszkańców gminy, na swój koszt, w sposób zwyczajowo w niej przyjęty, informację na temat tego, czego ma dotyczyć referendum oraz o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta.

W ciągu 60 dni od powiadomienia wójta należy zebrać podpisy mieszkańców popierających tą inicjatywę. Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.

Podpisy zbiera się na kartach zawierających:

• informacje o przedmiocie zamierzonego referendum oraz o tym, że poparcia nie można wycofać,

• nazwiska i imiona członków grupy inicjatywnej oraz imię, nazwisko i miejsce zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest grupa obywateli,

• nazwę i adres siedziby statutowej struktury terenowej partii politycznej lub organizacji społecznej oraz imię, nazwisko i adres zamieszkania pełnomocnika – jeżeli inicjatorem referendum jest partia polityczna lub organizacja społeczna.

Mieszkaniec gminy popierający wniosek o przeprowadzenie referendum powinien podać na karcie nazwisko, imię, adres zamieszkania i numer ewidencyjny PESEL oraz potwierdzić te dane własnoręcznym podpisem.

Po zebraniu podpisów inicjator referendum powinien przekazać komisarzowi wyborczemu wniosek o przeprowadzenie referendum wraz z kartami zawierającymi podpisy osób popierających tą inicjatywę i informacją o spełnieniu obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym głosowaniu.

Wniosku takiego nie można złożyć:

• przed upływem 10 miesięcy od wyboru wójta,

• później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem kadencji,

• przed upływem 10 miesięcy od poprzedniego referendum.

Komisarz wyborczy w ciągu 30 dni od złożenia wniosku ma obowiązek wydać postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku (gdy zawiera on niedające się usunąć uchybienia: inicjator referendum nie wywiązał się z obowiązku poinformowania mieszkańców o planowanym referendum lub zebrano prawidłowo niewystarczającą liczbę podpisów i minął już termin na ich zebranie). W przypadku drobniejszych uchybień komisarz powinien zwrócić wniosek, nakazując ich usunięcie w terminie 14 dni.
@ Marcin.
dnia 03.08.2020, 07:54
Ocena
komentarza:
1
Tak, czytałem przepisy i uważam, że wymogi w nich zawarte są możliwe do zrealizowania. Jestem gotowy pracować przy organizacji referendum, ponieważ mam już dość "bylejakości". Trwa II kadencja nic nie robienia, a Jasła nie stać na marnowanie czasu. Wystarczy spojrzeć jaki progres wystąpił w okolicznych miastach i miasteczkach, natomiast Jaśle nie dzieje się nic w kierunku rozwoju miasta, wręcz przeciwnie zaniechane działania prowadzą do marginalizacji i cofają Jasło w rozwoju.
@ Chomik
dnia 01.08.2020, 10:34
Ocena
komentarza:
10
komu tym razem zabrakło drzewa na opał w zimie? Staroscie, burmistrzowi, zastępcy burmistrza, czy może radnym? Paskudne i egoistyczne zachowanie ze strony urzędu miasta! niewycina się zdrowych drzew tylko na głupie ścieżki rowerowe
@ tentutaj
dnia 01.08.2020, 13:09
Ocena
komentarza:
7
Moze czas zarządce Miasta zmienic
@ Wycinacze
dnia 01.08.2020, 16:35
Ocena
komentarza:
3
Czego nie zrobią dla własnego zysku.Nie dbają o ludzi i miasto,tylko dla siebie korzyści.Co zrobiono z wyciętymi drzewami?Mogli przynajmniej ławeczki zrobić i siłownię nad rzeką.W innych krajach drzewa w mieście są szanowane,nawet obumarłe stoją,a z nich wyrastają młode drzewka- piękne zabytki przyrody.
@ Kierowca 810
dnia 01.08.2020, 18:20
Ocena
komentarza:
-14
Nie sadzić wysokich drzew na chodnikach i koło dróg.
Przynoszą szkodę i śmierć. Kto tego nie rozumie to kiep.
@ dragoness
dnia 01.08.2020, 19:24
Ocena
komentarza:
3
Czy ktoś sadzi, proszę pana?
@ Abnegat
dnia 02.08.2020, 14:28
Ocena
komentarza:
3
@kierowca 810
Idąc tym tropem myślowym, należałoby również nie stawiać przy drogach budynków, słupów oświetleniowych, przystanków autobusowych, ogrodzeń, znaków drogowych itp., a pasy ruchu poszerzyć przynajmniej do 5 m. Czy tak należy rozumować, aby nie zasłużyć na epitet "kiep"?
@ Mateusz
dnia 02.08.2020, 19:37
Ocena
komentarza:
2
W mieście się ludzie nie zabijają o drzewa, może u was były takie przypadki w gminie
@ @jan
dnia 01.08.2020, 22:55
Ocena
komentarza:
5
Jedź tak, żeby drzewo nie stanęło Ci na drodze! I to wszystko!
@ Abnegat
dnia 02.08.2020, 17:44
Ocena
komentarza:
1
Być może, motywacja władz miejskich jest niezbyt skomplikowana. Drzewa stanowią problem, bo trzeba je przycinać czy wykonywać inne zabiegi pielęgnacyjne, w jesieni powstają sterty liści - to są też koszty i lepiej się tego problemu pozbyć, pod pretekstem bezsensownej ścieżki rowerowej. Te dwie stare topole u zbiegu ulic Słowackiego i Jagiełły, które przez dziesiątki lat wpisały się w krajobraz tej okolicy, zostały wycięte już w zimie - po co ten pośpiech, skoro drzewa nie stanowiły zagrożenia, gdyż na przekroju pnia widać, że drzewa były zdrowe. Ale przecież "przyrodę trzeba ujarzmiać"!
@ Do Abnegat
dnia 02.08.2020, 18:55
Ocena
komentarza:
0
Taki prikaz dostali,by 5G lepiej działało i ludzi więcej umierało.Piękne deski z takich drzew- za darmo.
@ Olo
dnia 02.08.2020, 21:52
Ocena
komentarza:
5
W każdym mieście gdzie są ścieżki rowerowe są węższe od
chodników dla pieszych a
w Jaśle odwrotnie przykład ul Czackiego
@ Vincent
dnia 03.08.2020, 17:37
Ocena
komentarza:
2
Pabian do Pabianic!
@ ABSOLUT
dnia 04.08.2020, 02:00
Ocena
komentarza:
1
On jest z kowalów a nie z Pabianic.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

 • Super promocja w salonie Visionoptyk z okazji Dnia Babci i Dziadka!

   

  Osoby starsze, które odwiedzają salon optyczny, zgłaszają najczęściej dolegliwości układu wzrokowego. Często samo badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Osoby te narażone są bowiem na występowanie chorób układu wzrokowego, które występują wraz z wiekiem.

 • Do OSP Trzcinica trafił sprzęt o wartości 90 tys. zł

   

  Do kolejnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach powiatu jasielskiego trafia sprzęt zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Dzisiaj zaprezentowano nowe wyposażenie, które służyć ma strażakom ochotnikom z Trzcinicy. Na jego zakup przeznaczono kwotę 90 tys. zł.

 • Jak to jest z lodowiskami? Sanepid nie pozostawia złudzeń

   

  Lodowisko MOSiR w Jaśle pozostaje nieczynne od 28 grudnia ubiegłego roku. To efekt obowiązywania wprowadzonych przez rząd obostrzeń w związku z trwającą epidemią koronawirusa. W tej formie będą one obowiązywać do 17 stycznia bieżącego roku. Tymczasem są obiekty, na których bez problemu można szusować na łyżwach, z czego korzystają między innymi mieszkańcy Jasła. Sanepid stawia jednak sprawę jasno. Z lodowiska nie mogą korzystać klienci indywidualni.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105