Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Uszkodzono szyby w remontowanym komisariacie. Sprawca mógł użyć wiatrówki

19

Od kilku miesięcy w siedzibie Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie prowadzone są prace remontowe. Choć inwestycja nie została jeszcze zakończona, końcem maja br. zostały uszkodzone dwie szyby w nowych oknach. Straty oszacowano na 1800 zł. Jasielscy policjanci prowadzą postepowanie w tej sprawie.

 fot. nowyzmigrod24.pl

W grudniu ubiegłego roku rozpoczęły się prace budowlano-remontowe Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. W ramach tego zadania obiekt zostanie przebudowany i zmodernizowany. Wartość inwestycji opiewa na 1,5 mln zł. Końcem maja br. firma, której zlecono prace budowlane zauważyła, że zostały uszkodzone dwie szyby w nowych oknach i zgłosiła sprawę na policję. Straty oszacowano na 1800 zł.

- Aktualnie policjanci przyjęli wniosek o ściganie sprawcy i pracują nad wyjaśnieniem tej sprawy prowadząc postępowanie pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 288 § 1 Kodeksu Karnego (Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) – wyjaśnia podkom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy jasielskiej policji.

Na ten moment nieznane są dokładne okoliczności w jakich doszło do uszkodzenia, niemniej wszystko wskazuje na to, że wandal mógł użyć w tym celu broni pneumatycznej np. wiatrówki.

id

Napisany dnia: 08.06.2021, 17:30
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Rajder
dnia 08.06.2021, 17:33
Ocena
komentarza:
28
brawo za inicjatywe dla tego obywatela .Dziekuje za wzorowa postawe wobec tego co im sie nalezy ...bo to co robia to jest bezprawie na drodze...jezdza insygnia motorami po 200 a pieniadze kradna nawet za przekroczenie o 10kmh wiecej Szanuje tego obywatela brawo dla Ciebie
@ Obywatel
dnia 08.06.2021, 22:12
Ocena
komentarza:
9
Przecież obecna policja w naszym powiecie nic nie robi
@ Do Rajder
dnia 08.06.2021, 22:44
Ocena
komentarza:
-9
Skoro tak pisze to może Ty to zrobiłeś ?
@ Stary
dnia 09.06.2021, 06:49
Ocena
komentarza:
10
Tak wyglada. Szacunek do policji i mienia spolecznego ??? Jak za komuny ludzie kochaja wladze ???
@ PiS Lewica Targowica
dnia 08.06.2021, 18:53
Ocena
komentarza:
-6
To teraz mają wiatrówki na PiS milicji!? Niech się poskarżą sanepidowi
@ BuNN
dnia 08.06.2021, 18:53
Ocena
komentarza:
8
JP na 100% chyba, że ukradną mi rower.
@ Pan Tuk Tuk
dnia 08.06.2021, 19:34
Ocena
komentarza:
15
Ciekawe to jest
Bo
Mi ktos uszkodzil samochód ktorym jechalem

rzucajac jakim przedmiotem

Zatrzymalem sie i zadzwoniłem na policję

Przyjechali ale tylko po zeby kazac mi jechac na komende

Pojechałem zlozylem zeznania steaty ok 1500 wiec podobnie jak tutaj,

z tym ze ktos mogl mnie trafic tym przedmiotem ktory rzucil

Po miesiacu przyslali mi pismo ze sprawa umorzona

W mojej sprawie wlasciwie nic nie zrobili

Ciekawe jak bedzie tutaj
@ Rajder
dnia 08.06.2021, 19:43
Ocena
komentarza:
11
ja ci odpowiem jak bedzie tutaj ...wzmorzone kontrole byle by przywalic 500 i jeszcze raz 500 zl obywatelowi tobie i mi, zeby straty sie pokryly a winnego moze znajda na sile lub nie ...
@ Do Pan Tuk Tuk
dnia 08.06.2021, 22:45
Ocena
komentarza:
-12
A Twoim zdaniem co mieli zrobić w pana sprawie? Sprawdzić zdjęcia z satelit NASA?
@ Ttu
dnia 09.06.2021, 14:43
Ocena
komentarza:
3
W moim przypadku złodziej znany był z imienia i nazwiska. Podałam adres zamieszkania. A policjanci powiedzieli, że nie mają prawa ścigać złodzieja. Dosłownie. Więc o co chodzi?
@ JK
dnia 08.06.2021, 22:43
Ocena
komentarza:
21
Dwie szyby i straty 1800 zł.Ale jak chuligan wybije szyby w moim domu np.w pięciu oknach,to umorzą postępowanie ze względu na niską szkodliwość czynu.
@ Do jk
dnia 08.06.2021, 22:46
Ocena
komentarza:
-7
Nie ma czegoś takiego jak umorzenie postępowania za niską szkodliwość czynu
@ Zaigłowanym Wstęp Wzbroniony !!!
dnia 08.06.2021, 22:51
Ocena
komentarza:
6
To jest do umorzenia, bo i tak nie znajdą.
@ kaczuś
dnia 09.06.2021, 06:39
Ocena
komentarza:
4
Pewnie to był protest przeciwko wydaniu 1,5 mln zł na remont!
@ Hugo
dnia 09.06.2021, 08:33
Ocena
komentarza:
6
Policja jest od szukania przestepcow. Oni tylko marihuanę czuja
@ Marcin.
dnia 09.06.2021, 10:28
Ocena
komentarza:
6
Jeżeli wandala będą szukać równie sprawnie jak kolegę, który rozbił auto na drzewie, to nie lepiej od razu umorzyć?
@ Towarzysz
dnia 09.06.2021, 11:00
Ocena
komentarza:
3
Podobno kolegę zastali na miejscu tylko najpierw załatwili mu transport z miejsca zdarzenia a potem stwierdzili że go nie ma.
@ łodyniec
dnia 09.06.2021, 16:06
Ocena
komentarza:
4
Czyżby komuś nie zapłacono za montaż okien ? Sposób pomysłowy ,ale kasy nadal miał nie będzie.
@ ixi
dnia 09.06.2021, 17:15
Ocena
komentarza:
2
To się nazywa "wyłudzanie na policjanta" XD
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Pani Małgorzata schudła 10 kg

   

  Bohaterka naszej metamorfozy schudła … i obecnie z radością spogląda na siebie w lustrze, czując się bardzo dobrze w swoim ciele. ,,Zniknęły kompleksy, z którymi borykałam się przez całe życie i po prostu pokochałam się taką, jaką teraz jestem. Podobam się sama sobie’’ - mówi Pani Małgorzata.

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Jaśle świętuje 50-lecie istnienia

   

  Ponad pół wieku temu w Jaśle założono Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia. W miniony czwartek jej nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie świętowali jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Uroczystość uświetniono koncertem, podczas którego swój talent muzyczny mieli okazję zaprezentować uczniowie szkoły.

 • Trener siatkarek UKS MOSiR Jasło walczy o powrót do zdrowia! Rodzina prosi o wsparcie

  Adam Pasterz znany trener siatkarek UKS MOSiR Jasło oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle po trudnej walce z koronawirusem potrzebuje wsparcia, dzięki któremu będzie miał szansę wrócić do zdrowia. - Tata ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany...

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Tarnowiec dokonał wyboru. Wiktor Barański wójtem gminy

   

  Saga wyborcza, którą od kilku miesięcy mieli okazję obserwować mieszkańcy gminy Tarnowiec, wreszcie dobiegła końca. Wyborcy zdecydowali w głosowaniu, że nowym włodarzem ich gminy będzie Wiktor Barański. Zdobył on ponad połowę oddanych głosów, co oznacza, że wynik rywalizacji rozstrzygnął się już w pierwszej turze. 

 • Piękna sala weselna w Jaśle

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. Od sal bankietowych wymaga się, aby stanowiły połączenie nowoczesności z elegancją. Doskonałym przykładem takiego zestawienia jest nowa sala weselna w Sepia Restauracja Noclegi w Jaśle.

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105