Strona główna

Utalentowany jaślanin z powołaniem do reprezentacji Polski w piłce nożnej

9

Michał Rakoczy otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19, które odbędzie się w Opolu. Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego w październiku zagra także dwa mecze towarzyskie. Polacy zmierzą się z Anglikami w Opolu i Albańczykami w Tiranie.

fot. cracovia.pl

Dla utalentowanego jaślanina powołanie do kadry narodowej U-19 będzie kolejnym etapem w reprezentacyjnej karierze. Już wcześniej Michał Rakoczy, bowiem doskonale spisywał się w drużynie U-17, której był kapitanem. Wystarczy wspomnieć, że z kapitańską opaską na ramieniu zdobył pięknego gola w meczu turnieju eliminacyjnego drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy ze Szkocją. Wychowanek UKS 6 Jasło przygodę z grą w reprezentacji rozpoczął jednak znacznie wcześniej. Już w 2016 r. otrzymał od selekcjonera Roberta Wójcika powołanie do drużyny U-15.

Powołanie dla zawodnika Cracovii nie jest przypadkowe. Michał Rakoczy ma za sobą, bowiem udany wrzesień. W meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Piastem Gliwice jaślanin zdobył swojego premierowego gola w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Dzięki dobremu występowi w meczu przeciwko Mistrzom Polski znalazł się także w najlepszej jedenastce 8. serii gier.

Decyzją selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego Rakoczy znalazł się grupie 21 młodych zawodników powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19. Odbędzie się ono w dniach od 7 do 15 października bieżącego roku. W ramach przygotowań Polacy zagrają dwa mecze towarzyskie. Pierwszy 11 października w Opolu z Anglikami. Drugi zaś 14 października w Tiranie z Albańczykami.

MD    

Napisany dnia: 03.10.2019, 20:00 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ cześć
dnia 03.10.2019, 20:59
Ocena
komentarza:
-16
kolejny wychowanek 6- ki nie mający nic wspólnego z Czarnymi.
@ Wasyl
dnia 03.10.2019, 22:35
Ocena
komentarza:
18
No i? A ma coś wspólnego z OKS Sobniow albo Hankowka?toteż kluby jasielskie ?Temat o chłopaku ,który jest nadzieją Cracovii a ty jakieś chore akcje w kierunku lokalnych klubów .
@ ...
dnia 06.10.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
2
... generalnie świadczy to o tym, że w Jaśle talentów nie brakuje, za to brakuje jakości szkolenia ...
@ alba
dnia 05.10.2019, 15:18
Ocena
komentarza:
-8
chłopak może i utalentowany,ale o marnych warunkach fizycznych,a w dzisiejszym futbolu to ma ogromne znaczenie.przykład mecz cracowi z legią. przy rosłych obrońcach niestety nie ma szans nawet w naszej lidze. w meczu z wisłą nie było go już w składzie
@ ...
dnia 06.10.2019, 14:23
Ocena
komentarza:
4
... a Messi to ile ma wzrostu?
@ Do alba
dnia 09.10.2019, 21:03
Ocena
komentarza:
1
Zamiast pesymistycznie komentować to byś życzył zdrowia i wszystkiego najlepszego i sam wziął się za coś w życiu.
@ do redaktorów
dnia 05.10.2019, 16:18
Ocena
komentarza:
-2
Szkoda, że nie przeczytacie dokładnie artykułu Szanowni redaktorzy.. Michał nigdzie nie pojedzie bo ma kontuzje...
@ Xyz
dnia 10.10.2019, 09:44
Ocena
komentarza:
3
Życzymy zdrowia Michał jesteś Wielki mama jest z tobą zawsze
@ Xyz
dnia 10.10.2019, 09:45
Ocena
komentarza:
1
Trzymamy kciuki
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105