Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W 24 placówkach w powiecie jasielskim można przyjąć szczepienie przeciw koronawirusowi

118

Rząd opublikował listę punktów, gdzie możliwe jest realizowanie szczepień przeciw koronawirusowi. Na Podkarpaciu jest ich 393, z czego 24 w powiecie jasielskim. Obecnie trwają szczepienia m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali.

fot. pixabay.com

W całej Polsce do szczepienia populacyjnego zgłosiło się blisko 6 tys. punktów szczepień. Na Podkarpaciu jest ich niemal 400. Na ten moment trwa szczepienie grupy "0" m.in. personelu medycznego i niemedycznego szpitali, pracowników domów pomocy społecznej, miejskich ośrodków pomocy społecznej, a także osób zatrudnionych w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych oraz studentów medycyny.

Do 14 stycznia trwają zapisy na szczepienia medyków w szpitalach węzłowych. Po 15 stycznia rozpoczną się zapisy do szczepienia populacyjnego. Proces szczepień jest przeprowadzany etapowo. W drugim etapie szczepione będą osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

W trzecim etapie szczepieniu podlegać będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji. Szczepienia są bezpłatne.

W powiecie jasielskim znajdują się 24 punkty szczepień:

 • Poradnia Ogólna (Przychodnia Zdrowia dr n. med. Marta Leszczyńska) w Dębowcu Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "AD-MED" w Tarnowcu
 • Poradnia Lekarzy POZ w Łajscach
 • Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Nowym Żmigrodzie
 • Szpital Specjalistyczny w Jaśle
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Specjalistyczny Gabinet Lekarski Wiesława Lasik-Leśniak w Kołaczycach
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Medyk" w Jaśle
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kołaczycach
 • Ośrodek Zdrowia w Brzyskach
 • Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśle ( Przychodnia Rejonowa nr 1)
 • Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśle (Przychodnia Rejonowa nr 2)
 • Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśle (Przychodnia Rafineria)
 • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Szebniach
 • Poradnia POZ Kemed Sp.z.o.o. w Jaśle
 • Gminny Ośrodek Zdrowia w Skołyszynie Wiejski Ośrodek Zdrowia w Święcanach
 • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Harklowej
 • Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Krempnej
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SOMED w Jaśle
 • Zoła-MED Lesław Zoła (Przychodnia Lekarska) w Jaśle
 • Gminny Ośrodek Zdrowia w Osieku Jasielskim
 • Indywidualna Praktyka Lekarza Rodzinnego Urban Fryderyk w Roztokach
 • Centrum Zdrowia dr Mastej w Jaśle (NZOZ)
 • Centrum Zdrowia dr Mastej w Dębowcu (NZOZ)
 • Wiejski Ośrodek Zdrowia w Osobnicy

id

Napisany dnia: 07.01.2021, 11:23
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ .
dnia 07.01.2021, 11:38
Ocena
komentarza:
26
To kiedy będzie reklama z lokalnymi celebrytami w akcji ? (Wstęga, nożyce, kropidło ze strzykawką) w atmosferze skandalu :-)
@ gum tree
dnia 07.01.2021, 22:06
Ocena
komentarza:
12
Ja bym chętnie zobaczył Panią Zającową, Kurowską i Gowina w pierwszym szeregu do szczepień
@ dorota
dnia 07.01.2021, 22:12
Ocena
komentarza:
4
założe się że sie burmistrz i starosta już zaszczepili
@ Szczurołap
dnia 08.01.2021, 10:31
Ocena
komentarza:
1
Jesteśmy na etapie przyzwyczajania polskiego stada do pandemii, budowania przekonania, że stanowi ona trwały i naturalny element naszej rzeczywistości.
Trwa intensywne, propagandowe warunkowanie do pierwszego szczepienia. Na planie znani , dobrze opłacani aktorzy z Grzesiowskim, Simonem, Posobkiewiczem na czele. Kto dziś ogląda telewizję i czerpie z niej wiedzę zapłaci za to zdrowiem i życiem
Zbrodniarze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że za sprawą mediów społecznościowych, przez ostatnie miesiące, znacznie urosła świadomość Polaków. Spora część jest przekonana o tym, że w przygotowanych szczepionkach znajdą się trujące substancje jak skwalen, triomersal, formaldehyd glutarowy, aluminium, składniki organiczne : spreparowane w laboratoriach wojskowych białka zwierzęce, żywe wirusy, a obok nich chipy, microchipy oraz smurt dust. Część z tych "nowych" szczepionek będzie przeterminowana lub zwrócona i przemetkowana ( na przykład szczepionki przeciwko krztuścowi, polio, wirusowi HPV z Indii, Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej ). Badania pokazują , że ponad 60% Polaków deklaruje, że odmówi przyjęcia szczepionki.
W tej sytuacji zastosują metodę "na Szczurołapa". Przypomnę, w 1986 roku Andrzej Czarnecki wyreżyserował film krótkometrażowy pod tym właśnie tytułem. Pokazał w nim jak szczurołap stopniowo, powoli zdobywa zaufanie tysięcy szczurów. Karmił je, doglądał, a kiedy je oswoił, podał im truciznę w jedzeniu.
Kierując się tą strategią, w pierwszej serii szczepionek podadzą pacjentom Placebo, przede wszystkim jakieś sole w wodzie. Koszt wyprodukowania takiej "szczepionki" wyniesie może z 1 USD. Pięć miliardów szczepionek razu 40 USD za sztukę, bo mniej więcej taka jest cena zalecanej dawki, da na początek 200 mld USD. Wystarczy żeby zapłacić generałom, pułkownikom, nawet majorom, dziennikarzom TVN, TVP, Polsatu, lekarzom, naukowcom, redaktorom naczelnym gazet, politykom, sędziom, prokuratorom. wybranym TW. Załóżmy że tym na dole skapnie 10-15 mld do podziału, na najważniejsze kraje, tym na górze, po odjęciu kosztów, zostaje 180 mld USD na czysto. No chyba nie jesteście tak głupi że uważacie że BIG PHARMA płaci podatki ?
Teraz już wiecie dlaczego te bandy biją się z taką zaciekłością, chodzi o gigantyczne pieniądze i absolutną władzę. MIELIŚMY TO W RĘKACH krzyczał Frasyniuk, rozczarowany gasnącym protestem kobiet.
Dlaczego podadzą nam Placebo ? Będą nas oswajać ze szczepionką, bo przed nami jeszcze kilka cykli, pojawią się bowiem "mutacje" wirusa COW ID -20 , 21, 22, a może nawet 23. To nie problem, kontrolują laboratoria i media, więc jak trzeba w telewizji pokażą wszystko , nawet antyciała u wyszczepionych. Ci którzy wezmą placebo będą celowo naświetlani w mediach i w otoczeniu, tak samo jak teraz media "nagłaśniają" "zgony "na COVID" co bardziej znanych postaci. Część chętnych, przede wszystkim seniorów, dostanie naprawdę truciznę, bo społeczeństwo jest już oswojone ze zgonami seniorów, byłoby to więc dziwne żeby nie umierali. Będzie jednak wielu takich, w zaawansowanym wieku, jakich telewizja pokaże w pełnym zdrowiu, wbiegających po szczepieniu po schodach z uśmiechem na ustach , jak Biden na platformę wyborczą.
Oni nieustannie modelują i monitorują nastroje społeczne, czuwa nad tym armia dziennikarzy, psychologów, socjologów, speców od mediów społecznościowych, od PR, kształtowania nastroi i wizerunku, naukowców, matematyków, wojskowych, lekarzy, prawników. Nie bez powodu, przygotowując się do tej wielkiej operacji, od lat sukcesywnie tworzono na zachodzie, przy każdej szanującej się uczelni, katedry socjo-psychologii, socjologii behawioralnej.
Kiedy ta armia specjalistów, po któreś partii szczepionek z rzędu, znieczuli czujność społeczeństwa, wywoła u większości przekonanie o nieszkodliwości szczepionek, a ta większość będzie w stanie zakrzyczeć mniejszość, zdławić jej opór, wtedy przystąpią do właściwego szczepienia. Uzyskawszy legitymacje od ogłupionej większości, z jej wydatną pomocą, mniejszość wyszczepią siłą.
Wiele razy od tym pisałem , że to co robi wąska elita zawsze wywołuje skutki na wielu płaszczyznach. Własnie po tej ERGONOMII ich poznacie, minimum kosztów - maksimum zysku. Dlatego każde ich działanie oparte jest na połączeniu wiedzy i doświadczenia. Metoda "na szczurołapa" zapewni nie tylko krociowe zyski z kolejnych emisji szczepionek, zaplanowany rozkład państwa po kolejnych falach epidemii, ale otworzy drogę do ostatecznego zniewolenia rodzaju ludzkiego, albowiem uśpi czujność mas, które bez oporu pozwolą narzucić sobie jarzmo, odebrać ostatecznie wolność.
@ Marysia
dnia 08.01.2021, 11:37
Ocena
komentarza:
4
A dlaczego niby miałabym uznać, że Ty Szczurołapie nie jesteś już "zmodelowany i ukształtowany", żeby jako taki niby "advocatus diaboli" pisać takie "ostrzeżenia", skoro nie masz dojścia ani do tych, którzy niby chcą zniszczyć ludzkość, ani do tych, którzy chcą ją przed "nimi" ratować?
Po czym mogę poznać, że nie jesteś "fałszywym prorokiem" siejącym niepokój w, i bez tego już zaniepokojonym narodzie?
@ duda
dnia 08.01.2021, 12:20
Ocena
komentarza:
7
Słabe, czytałem lepsze teksty SF. A tak nawiasem, chciałbym zobaczyć jak wyglądasz w realu. Jakaś krzyżówka żelazka, kota i filodendronu z IQ<20.
@ mmo
dnia 08.01.2021, 14:21
Ocena
komentarza:
-2
proponuje zmniejszyć dawki leków, przynajmniej o 3/4.
@ do Szczurołap
dnia 08.01.2021, 20:41
Ocena
komentarza:
-3
aleś sie spisał - nikt tego nie przeczyta za dużo
@ Fredek
dnia 08.01.2021, 20:43
Ocena
komentarza:
-3
Chyba jednak masz coś z mózgiem
@ Jam
dnia 08.01.2021, 21:55
Ocena
komentarza:
4
Ktoś kto kasuje w tym portalu wpisy najzwyczajniej zwykłe czyli bez chamstwa i twardych wyrazów nie powinien tam pracować. Beznadziejne decyzje
@ Aga-
dnia 09.01.2021, 12:28
Ocena
komentarza:
3
Szczurołap-jako jeden z nielicznych ,masz pełną świadomość tego co naprawdę się dzieje.Obawiam się,że niewiele osób przeczyta w całości to co napisałeś.Na forum nie da Ci się postawić like'a, więc jest to wymowne. Jestem po lekturze Orwella- przerażające jak można człowieka zniewolić. Otwórzcie oczy- to się właśnie zaczyna dziać!!! Proces gotowania żaby na wolnym ogniu właśnie się zaczął.
@ Aga
dnia 09.01.2021, 12:46
Ocena
komentarza:
0
Marysia-zachęcam do lektury Orwella,zapoznania się z technikami manipulacji Noama Chomskiego, oknem Owertona. To pozwoli Ci zrozumieć ,gdzie należy szukać fałszywych proroków. Trzeba tez uznać,że my ludzie wychowani w cywilizacji łacińskiej nie rozumiemy czasami,że ktoś nam może chcieć zrobić krzywde.A chce- i nie są to tylko teorie spiskowe.Powtórzę za Sumlińskim- wierzę,że w odpowiednim momencie wkroczy Bóg...
@ jaślak
dnia 07.01.2021, 11:46
Ocena
komentarza:
23
i znowu, tradycyjnie już wprowadzacie ludzi w błąd pisząc nieprawdę. W drugim etapie mają być szczepieni ludzie powyżej 60- tego roku życia , a nie tak jak piszecie poniżej 60-tego roku. To duża różnica i zupełnie inna grupa wiekowa.
@ japie...
dnia 07.01.2021, 12:03
Ocena
komentarza:
9
i gdybyś jednak się nie wymądrzał a czytał to byś wiedział tu masz ze strony gov :
etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego

na przyszłość pomyśl napisz a nie na odwrót :)

teraz jest etap 0 potem jak byłeś na matematyce mamy 1 w którym będą szczepieni ci powyżej 60 i potem eureka mamy etap 2
@ .
dnia 07.01.2021, 12:15
Ocena
komentarza:
15
Jest jeszcze etap 0,5 czyli szczepioneczki spod lady dla VIP-ów i dygnitarzy.
@ jaślak
dnia 07.01.2021, 13:23
Ocena
komentarza:
5
niech zatem piszą precyzyjnie kto w którym etapie ma być szczepiony. Dlaczego pomijają etap I? Wprowadzają bałagan informacyjny.
@ ciekawy
dnia 07.01.2021, 15:05
Ocena
komentarza:
3
ciekawe że minister o tym nie wie bo rzecznik min.zdrowia ogłosił że powyżej 70 roku życia a następnie młodsi.
@ Nowy
dnia 07.01.2021, 15:30
Ocena
komentarza:
2
Mylisz się, poczytaj i wtedy się wypowiadaj ... wiedzą nie boli
@ Tak
dnia 07.01.2021, 15:55
Ocena
komentarza:
-7
A gdzie osoby od 60 do 70,do piasku?
@ Do jaślak
dnia 07.01.2021, 16:12
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Abnegat
dnia 07.01.2021, 12:20
Ocena
komentarza:
-3
Lekarz z Wielkopolski zachorował mimo szczepienia na COVID19 (wtk.pl).

[...]
@ do Abnegat
dnia 07.01.2021, 12:26
Ocena
komentarza:
0
Oczywiście, że zachorował, proszę poczytać jak ta szczepionka działa.

mRNA po prostu ma w sobie kawałek kodu Dna wirusa i Pański organizm musi nauczyć się przed nim bronić. Koniec końców zachoruje Pan, ale choroba będzie przechodzona lżej lub bezobjawowo.

Bardzo proszę nie siać dezinofrmacji.

Aktualne dane sprzed tygodnia wynosiły 4 miliony zaszczepionych i 8 przypadków nop czyli odczynu poszczepiennego. Więcej zachorowań można by mieć dając ludziom orzeszki archaidowę.

Jeśli chodzi o szczepionki to owszem zawsze zdarzają się skutki uboczne w postaci bólu ręki, czy mięśni ale to jest normalne. A szczepionki koniec końców uratowały setki milionów ludzi (np szczepienie polio).

Po polsku proszę
https://www.wykop.pl/link/5880061/jak-szczepionka-mrna-prowadzi-do-powstania-odpornosci-na-covid/ -

W prosty sposób wyjaśnia dr Wojciech Glac z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Żeby nie było, daję artykuły do prestiżowych periodyków

https://www.nature.com/articles/nrd.2017.243 - artykuł z 2018 roku, jeszcze przed pandemią
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/different-vaccines/mrna.html - kolejne źródło
Polecam szukać w angielskojęzycznej literaturze
https://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=BNT162b2&age_v=&gndr=&type=&rslt=&Search=Apply - lista badan klinicznych szczepionki Pfizera z widoczną iloscią osob zaszczepionych

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)32661-1/fulltext?fbclid=IwAR2tV61yknWM5IWtjm0vdDOdbNUUB7Ytw9iPbikDc-WPfBo3FQ762hYHe-s
@ do powyżej
dnia 07.01.2021, 12:45
Ocena
komentarza:
22
Sam Pan siejesz dezinformację. Szczepionka nie zawiera żadnego kodu DNA wirusa , gdyż wirus jest ze "świata" RNA - to tak w skrócie. Jak sama nazwa wskazuje (mRNA) , szczepionka zawiera tylko pewną informację na temat budowy białka S wirusa. W teorii nasz układ odpornościowy ma się nauczyć wytwarzać przeciwciała (antagonistów) tego białka. Co nie jest tożsame z wystąpieniem "łagodnej" choroby. Tak działają klasyczne szczepionki. Lekarz zachorował, gdyż nauka układu była zbyt wolna lub nieskuteczna.
@ ixi
dnia 07.01.2021, 14:36
Ocena
komentarza:
3
Planet Lockdown, Catherine Austin Fitts, jeśli ktoś rozumie po angielsku, YOU Tube
@ do do powyżej
dnia 07.01.2021, 15:45
Ocena
komentarza:
8
Zgodzę się. Ale na litość co to znaczy, że lekarz zachorował bezobjawowo? Przecież to już czysta paranoja. Do tej pory mówili o zakażeniach bezobjawowych, teraz o chorobie. Jednak pozostanę przy Covid-1984.
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 15:52
Ocena
komentarza:
2
Już zdążył przyjąć druga dawkę? A może złapał wirusa tuż przed jej podaniem lub tuż po nim? To chyba także oczywiste, że nie u wszystkich dojdzie do wykształcenia odporności- jak z innymi szczepionkami. Ot, statystyka. To jak twierdzić, że para się zabezpieczyła, a jednak wpadli, wiec sami widzicie, że antykoncepcja nie działa. Życzyłbym sobie szczepionki na głupotę.
@ rjs
dnia 07.01.2021, 16:07
Ocena
komentarza:
-9
Płaskozimca pisze że ktoś zachorował mimo zaszczepienia. A ja pisze że gdyby się przeniósł w czasie i miał już 28 dni po pierwszej dawce to by nie zachorował.
I to świadczy że płaskoziemcy wyginą jak dinozaury.
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:17
Ocena
komentarza:
-9
Już wolę Cathrine Zeta-Jones oraz „Dominion”, „What the health” czy „The Game changers”.
@ do wszystkich powyżej
dnia 07.01.2021, 16:44
Ocena
komentarza:
18
Co Wy byście zrobili gdyby pojawiła się nagle dżuma. Teraz robicie w pory lub udajecie że robicie, bo macie w tym interes. Ten wirus jest w 99% dla zdrowego organizmu nieszkodliwy. Wasz styl życia i to co z wami robią spece od marketingu. Przekłada się na to, że już w niedalekiej przyszłości będziecie zdychać na przeziębienie. Łykać prochy garściami. Wasze żywota będą wyliczane według modelów matematycznych. W biegu od specjalistów bólu głowy, do chorób bebechów.
@ Abnegat
dnia 07.01.2021, 17:26
Ocena
komentarza:
6
@rjs
Nie wiem, co jest dowodem większej głupoty - wiara w płaską Ziemię, czy w PLAndemię i szczepionki.
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 18:50
Ocena
komentarza:
-4
Może i będziemy- antybiotykoodporność. Tylko to nie marketing będzie winny. Chyba że ten branży mięsnej.
@ dorota
dnia 07.01.2021, 22:15
Ocena
komentarza:
0
Co w tym dziwnego że zachorował zaszczepiony ?
Jeśli skuteczność szczepionki jest 60% po pierwszej dawce to znaczy że 40 osób na 100 zaszczepionych może zachorować.
Po drugiej dawce jest dużo lepiej ale ciągle 5 osób na 100 zaszczepionych może zachorować.
@ Dike
dnia 07.01.2021, 22:52
Ocena
komentarza:
0
Jesteś w błędzie. Nikt nigdy nie badał czy osoby ,,uodpornione" i analogiczne placebo które nie zachorowały miały kiedykolwiek kontakt a ,,wirusem". To tylko przypuszczenia. I wiele innych ciekawych objawień. Strony FDA. Czerp ze źródeł .
[...]
@ mmo
dnia 08.01.2021, 14:23
Ocena
komentarza:
0
bardzo fajny wpis, szkoda tylko że tu tyle ludzi pokroju tego Człowieka-bizona spod amerykańskiego Kongresu - oni będą się wszędzie doszukiwać spisku.
@ Mix
dnia 07.01.2021, 12:21
Ocena
komentarza:
32
Proponuję senator Zajac z synem , poseł Kurowska, europosła
Rzońce , starostę Pawlusia i eksperta Rosoła to publicznego
zaszczepienia na rynku w Jaśle jako przedstawicieli elity
@ szrek III
dnia 07.01.2021, 13:22
Ocena
komentarza:
6
a to oni jeszcze sie nie szczepili ? nie moze to być !
@ Frej
dnia 07.01.2021, 13:27
Ocena
komentarza:
-2
Niestety bez kolejki druga strona polityczna lubi się wpieprzać , także , zaprosić trzeba lewactwo
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 15:54
Ocena
komentarza:
5
Oni już może po pierwszej dawce:D
@ Kangur
dnia 07.01.2021, 18:42
Ocena
komentarza:
11
Pawluś i Rzonca chyba już chorowali na covida, więc mają przeciwciała i nie ma sensu ich szczepić.
W tvp mówią, że niby brakuje szczepionek, ale chcą podawać ten preparat również ozdrowieńcom, nie wiadomo po co. ...No chyba że ten preparat ma inny cel, niż wytworzenie przeciwciał...
@ dorota
dnia 07.01.2021, 22:18
Ocena
komentarza:
5
Pawluś na pewno ma przeciwciała bo wchodzi sobie do szpitala bez maseczki i na noworodki oddycha bez maseczki. Jakby Kowalski dyrektor go nie sprawdził na przeciwciała to by go na oddział noworodków /bez maseczki nie wpuścił.
Będzie kontola z Sanepidu?
@ kolejność
dnia 07.01.2021, 12:49
Ocena
komentarza:
8
Kolejność szczepień ma być taka jak w Narodowym Programie Szczepień przeciw covid-19. O próbach zmiany kolejności w Jaśle i powiecie jasielskim zostanie poinformowane Ministerstwo Zdrowia.
@ łodyniec
dnia 07.01.2021, 17:31
Ocena
komentarza:
16
Nikogo nie dziwi ,że szczepionki były już zamawiane w marcu ?
Nikogo nie dziwi że już było wiadomo kto je zrobi ?
Kto słyszał około dwa miesiące temu ,że to my mamy już szczepionkę ?
To wszystko to wielki przekręt na wielką kasę .
@ he he he
dnia 07.01.2021, 12:55
Ocena
komentarza:
1
a w Szebniach kto bedzie szczepil Pani ML co uciekla jak pandemia nastala i teraz wrocila ja pokorny baranek
@ Jasło 2021
dnia 07.01.2021, 13:04
Ocena
komentarza:
1
Strozoki,...?
@ ABSOLUT
dnia 07.01.2021, 13:07
Ocena
komentarza:
18
Oczywiście znamy Konstytucje RP
Art. 39. Zasada wolności od eksperymentów
Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
A jak ten preparat działa na płodność?
A jak ten preparat działa na przebieg ciąży?
Gdzie są wyniki badań?
@ Taka_Prawda
dnia 07.01.2021, 13:29
Ocena
komentarza:
17
Wyniki badań? - za kilka lat bo tyle normalnie trwają! Szczepienia w Afryce wysterelizowały
tysiące kobiet.
@ ABSOLUT
dnia 07.01.2021, 13:49
Ocena
komentarza:
14
W Afryce to miliony wystarczy wpisać w google "sterylizacja kobiet w afryce",podobne szczepienia przeprowadziło WHO na Filipinach, w Meksyku oraz w Nikaragui.
@ dragoness
dnia 07.01.2021, 14:18
Ocena
komentarza:
-22
Tak... a Reptilianie rządzą Ziemią :-D
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 15:56
Ocena
komentarza:
-7
Dlaczego tak wybiórczo wyszukujesz informacje? A raczej niezdrowe sensacje? Każdy preparat jest na początku „eksperymentalny”, jełopie.
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 15:58
Ocena
komentarza:
-7
I był zamach. Bhahahahaha...
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:01
Ocena
komentarza:
-10
Co tylko dowodzi rasizmu, bo białym by tego nie zrobili. A teraz biali są masowo dotknięci- bo wszyscy są. Choć nie w równym stopniu; czarni wciąż umierają na Covid częściej. Podobnie więcej czarnych dzieci umiera przy porodzie, kiedy odbierają go biali lekarze. Przypadek? Nie sądzę (wystarczy wyszukać). Ale czy to Cię interesuje czy akurat masz to gdzieś, bo nieprzydatne, wręcz pewnie niepożądane?;)
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:13
Ocena
komentarza:
-4
Powodują tylko w obliczu masztu 5G, który to aktywuje. Depopulacja, ale selektywna. Może trochę filiarzy wybije?
@ Taka_Prawda
dnia 07.01.2021, 17:37
Ocena
komentarza:
8
Szczepiania zrobiły dużo dobrego ale czasami też i szkodziły, dlatego testowanie trwa lata. Np.Pacjenci w Szwecji, u których po podaniu szczepionki Pandemrix pojawiły się objawy nieuleczalnej choroby narkopleksji, mogą w przyszłości domagać się nawet miliona euro odszkodowania (świńska grypa wywołana wirusem H1N1 w 2009). Ale Europejska Agencja Leków EMA dopiero w lipcu 2011 zaczęła odradzać podawanie Pandemrixu.
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 18:54
Ocena
komentarza:
-5
Statystyka. Wyższa jest częstotliwość szkód wyrządzanych przez niezaszczepianie i powikłania, ale akurat to już oszołomów nie martwi...
@ Taka_Prawda
dnia 07.01.2021, 19:07
Ocena
komentarza:
9
Moja Babka przeżywszy prawie sto lat (Dziadek 96) zmarła bez szszepień na starość.
Mawiali że miastowi się trują bo głupcy, do dochtora nie chodzili, Dziadek pił i palił.
@ ABSOLUT
dnia 07.01.2021, 19:47
Ocena
komentarza:
16
Starsze pokolenie było zdrowsze na ciele i umyśle!
@ Jasło 2021
dnia 07.01.2021, 13:15
Ocena
komentarza:
5
Mieli lekarze każdemu z osobna ustalać dawkę a tu leci jak idzie, ciśnienie badają przed szczepieniem?opserwacja min 2 godziny powinna być po szczepieniu
@ Do Jasło 2021
dnia 08.01.2021, 20:52
Ocena
komentarza:
7
Po co obserwacja,gdy nawet nie wiedzą jak ratować w razie powikłań.To nie szczepionka,tylko coś niewiadomego.
@ Frik
dnia 07.01.2021, 13:23
Ocena
komentarza:
8
To kiedy Jasielskie lewactwo się bez kolejki wepcha na szczepienie bo im się należy ?
@ dragoness
dnia 07.01.2021, 14:19
Ocena
komentarza:
-6
"Należy się" to według słów p, Szydło, PiSowi.
@ Frej
dnia 07.01.2021, 15:23
Ocena
komentarza:
6
Gdyby to Kaczyński , lub wspomniana szydło się bezczelnie w tak perfidny sposób wepchali na szczepienie wepchali to Internet by się zapominał , ale jak lewactwo to nie widzicie w tym problemu ale [...] boli prawda ?
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:03
Ocena
komentarza:
1
Ci studenci WUM-u to lewacy?
@ Do dragoness
dnia 07.01.2021, 16:20
Ocena
komentarza:
0
Ciebie powinni przymusowo pozbawić macicy...
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:30
Ocena
komentarza:
-2
A Tu swoją zachowaj. Tolerancja.
@ dragoness
dnia 07.01.2021, 18:29
Ocena
komentarza:
-6
A co? Potrzebujesz? Oddam ci, mnie już niepotrzebna. Urodziłam, co zaplanowałam.
@ 1971
dnia 08.01.2021, 21:26
Ocena
komentarza:
0
A starosta z pisu to tez lewak. Poza tym skad masz pewność że jk nie dostal juz szczepionki? Myslisz ze w tvpis ci powiedza???
@ Zbigniew
dnia 12.01.2021, 02:25
Ocena
komentarza:
1
Weź kredyt zmień prace
@ Jasło 2021
dnia 07.01.2021, 13:24
Ocena
komentarza:
11
Sanepid powinien zbadać te ośrodki czy mają odpowiednie warunki do przechowywania szczepiaki.
@ Abnegat
dnia 07.01.2021, 16:53
Ocena
komentarza:
13
Sanepid powinien przede wszystkim zbadać, co właściwie jest w tych szczepionkach. Ale jak ma to zrobić, skoro jest to tak naprawdę instytucja służąca do akwizycji szczepionek i innych wyrobów Big Pharmy.
@ dorota
dnia 07.01.2021, 22:20
Ocena
komentarza:
0
W Sanepidzie wsadzili szczepionki pod mikroskop i odesłali do producenta bo nie było w nich czipów.
@ zakumaj to
dnia 08.01.2021, 10:42
Ocena
komentarza:
3
Wszystkie SANEPID-y w Polsce są zarejestrowane w niemieckiej izbie handlowej
@ Do dorota
dnia 08.01.2021, 20:58
Ocena
komentarza:
2
Pewni lekarze zbadali szczepionkę i wykryli składnik bardzo szkodliwy,lecz nie zapisano go w ulotce.
@ Oszak
dnia 07.01.2021, 13:34
Ocena
komentarza:
-6
Jak zapłacą to sie zaszczepie.I jeszcze sie zastanowie.Bo w tej szczepionce moga byc ukryte inne choroby
@ Abnegat
dnia 07.01.2021, 15:23
Ocena
komentarza:
6
Nie ma ceny, dla której warto byłoby się zaszczepić, gdyż chodzi o zdrowie czy nawet życie. Chyba, że ktoś miałby pewność, iż jest to wersja dla celebrytów, stręczących te szczepionki.
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:05
Ocena
komentarza:
-4
„Wersja dla celebrytów”... #mujborze
@ gum tree
dnia 07.01.2021, 22:23
Ocena
komentarza:
3
nie mogą być tylko są
@ ciekawy
dnia 07.01.2021, 15:09
Ocena
komentarza:
16
jeżeli leczą telefonicznie to może i szczepić tak będą ???
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:05
Ocena
komentarza:
-5
Nie leczą, tylko konsultują. Podawali Ci leki telefonicznie?
@ Kangur
dnia 07.01.2021, 18:54
Ocena
komentarza:
4
Dokładnie. Nie leczą.
Władza zamknęła przychodnie, bo zdrowie obywateli mają w d...
@ smok
dnia 07.01.2021, 15:30
Ocena
komentarza:
2
No, dragoness, czas wypiąć pupcię. Jakiż to byłby niezapomniany widok - pierwsza szczepionka od Pfizera i zaraz po niej od Mosznickiego. Ileż przyjemności i dobrodziejstwa...
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:08
Ocena
komentarza:
4
Podaje się w przedramię. Pomyliły Ci się instytucje. Bhahahahaaaa
@ dragoness
dnia 07.01.2021, 18:31
Ocena
komentarza:
-3
Ksssysiu, czemu się wstydzisz nicka z forum? A moja pupcia to dla ciebie jakiś fetysz, czy co?
@ Stary Glina
dnia 07.01.2021, 15:40
Ocena
komentarza:
21
Szczepić się szczepić ,,maseczkowi" bo ciężko na Was patrzeć, jak się męczycie w tych symbolach upodlenia. Musicie bardzo ,,wierzyć" w te maseczki bo zgodnie z ,,zaleceniami" cyborga Niedzielskiego nosicie je pod nosami albo na brodach. A szczepionka pomoże-koncernom farmaceutycznym w zbiciu kokosów na ich sprzedaży frajerskim rządom, które własne Narody poświęciły w imię ,,prawa, sprawiedliwości, dumy, honoru i wartości chrześcijańskich".
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 16:09
Ocena
komentarza:
-7
Strach obsadzać takimi jak Ty takie służby jak policja.
@ Pixi
dnia 07.01.2021, 17:00
Ocena
komentarza:
-5
To nie policjant tylko stary ubek
@ ABSOLUT
dnia 07.01.2021, 23:36
Ocena
komentarza:
5
On pisze prawdę! Dlatego trole szczekają, a karawana jedzie dalej!
@ @do stary glina
dnia 07.01.2021, 23:54
Ocena
komentarza:
-3
Maseczka nie chroni przed wirusem tylko chroni przed tak chętnie rozdawanym ,albo pobieranym przez twoją byłą formacje 500 ale nie plus tylko mandatem ,rząd lubi myśleć że jest skuteczny
@ Do ABSOLUT
dnia 08.01.2021, 21:09
Ocena
komentarza:
4
Stary Glina udziela mądrych i dobrych rad- warto ufać i korzystać z Jego pomocy.Trole Go krytykują,a to bardzo dobry Człowiek.Piszą,że policjanci,którzy dali mandaty za brak maseczki,zapłacą poszkodowanym z własnej kieszeni.
@ Nowy
dnia 07.01.2021, 15:42
Ocena
komentarza:
8
Czasem wchodzę na to forum, ale jak czytam komentarze to przepraszam, ale komentowanie tego to pewno sprawy karne ... Dlatego mam dystans do idiotów, "tolerancja"
@ Odyr
dnia 07.01.2021, 15:52
Ocena
komentarza:
0
Z tekstu wynika ze nie będzie szczepień powyżej 60 lat..
@ em
dnia 07.01.2021, 16:58
Ocena
komentarza:
2
Cieszę się, że są tacy którzy nie chcą się szczepić, bo może uda mi się wnet zaszczepić. Nie zdziwię się jeżeli Stary Glina, który jest anty też poleci się szczepić najprędzej jak się da
@ Yx
dnia 07.01.2021, 17:03
Ocena
komentarza:
1
Stary glina już by poleciał się szczepić pierwszy tak jak jego czerwony kolega Miller , oni myślą że dalej jest PRL
@ Szczurołap
dnia 08.01.2021, 10:36
Ocena
komentarza:
1
Leć razem w pierwszej linii z celebrytami. Polska będzie lepsza a i niech ziemia będzie ci lekka
@ łodyniec
dnia 07.01.2021, 17:35
Ocena
komentarza:
1
Srutututu o placebo , a Rydzyk 60 mln przytula na wystawę w muzeum ;-)
@ Kangur
dnia 07.01.2021, 19:03
Ocena
komentarza:
1
Nasza władza nie korumpuje mediów. Wszyscy decydenci są czyści jak kryształ.
@ Szczepionkowiec
dnia 07.01.2021, 18:04
Ocena
komentarza:
-1
Kościół robi tylko tyle na ile mu pozwalamy. Widać, priorytety narodu ważniejsze od tych społeczeństwa.
@ Wtf
dnia 07.01.2021, 20:59
Ocena
komentarza:
-3
A Michał odchodzi
@ gosc
dnia 08.01.2021, 07:56
Ocena
komentarza:
3
ludzie opamietajcie sie zryj witaminy dobrze sie odzywiaj pij sok z selera i bedzie ok ! zdrow jak byk a nie szczepionki smiercionosne dziekuje tyle w tym temacie .
@ lolo79
dnia 08.01.2021, 12:56
Ocena
komentarza:
1
ludzie,wy sie zastanowcie,czy chcece byc krolikami doswiadczalnymi,w czasie wojny tez testowali szczepionki,tylko przymusowo,a teraz testuja dobrowolnie.poczytajcie troche,zobaczcie co na swiecie dzieje sie z ludzmi po szczepionkach na covid,ludzie padaja jak muchy.wasz wybor.
@ Szczepionkowiec
dnia 08.01.2021, 15:12
Ocena
komentarza:
-2
Pytacie ile lewica dostaje za komentarz, to ja zapytam podobnie: ile od ścieku?
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 09.01.2021, 01:22
Ocena
komentarza:
7
"Przyjąć szczepienie" - jako zalecenie pseudo lekarza "felczera" który nie ma odwagi stanąć przed Sądem i wyjaśnić swoje opinie na temat schorzeń badanego pacjenta - a może celowej i fałszywej oceny jego zdrowia...
@ Pelagia
dnia 11.01.2021, 07:33
Ocena
komentarza:
-1
Czy już wszyscy , może ktoś zapomniał napisać jakiś bełkot aaaa niedziela minęła wymodlony wyspowiadany , rosół zjadł (placka kawę wypił) hehe przewietrzyl samochód odwiedził zazdrosną rodzinę, wrócił do domu oglądnoł TVP ...Dzisiaj czując się...( naj"mon"drzejszym...ą. )...opowie kolegom i koleżankom (Tak mu się wydaje) hehe jak to spędził weekend.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105