Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

51

W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

1 kwietnia br. w centrum Brzysk powstał Ośrodek Rehabilitacyjny Dzikich Zwierząt „Puchacz” prowadzony przez przyrodnika Roberta Pogorzelskiego. Pomysł ten tlił się w jego głowie od dawna, jednak dopiero teraz udało się go zrealizować, dzięki wsparciu bliskich mu osób. - To właśnie pan Marek z Fundacji Bieszczadziki w Bukowsku powiedział mi, gdzie należy postawić pierwsze kroki od strony formalnej i prawnej. Na początku ten pomysł wydawał mi się nierealny, mimo iż posiadam duży zasób wiedzy. Wychodziłem z założenia, że jest to jednak zbyt mało, aby coś takiego prowadzić – wyjaśnia. - Tymczasem z perspektywy czasu widzę, że wielu ludzi przychodzi do mnie po pomoc. Na duchu podnosi mnie, kiedy ktoś pochwali, czy podziękuje. Na granicy z województwem małopolskim nie ma takiego ośrodka. Zdawałem sobie również sprawę z liczby potrzebujących ptaków oraz tego, jak wiele z nich nie dociera z uwagi na dużą odległość - dodaje.

Pan Robert od najmłodszych lat miał styczność ze zwierzętami. - Mając 5 lat mama po raz pierwszy zabrała mnie do sklepu zoologicznego. Stamtąd wyszedłem ze złotą rybką i samicą gupika. Tak to się zaczęło. Jeśli chodzi o ssaki to doświadczenie mam od myszy po konia, a u ptaków od wróbla po puchacza – mówi. Jak sam podkreśla, dzięki pracy w lasach państwowych miał okazję zetknąć się z codziennymi problemami związanymi z ochroną przyrody. Doświadczenia zdobył również pracując przy gabinecie weterynaryjnym jako opiekun zwierząt oraz sprzedawca w sklepie zoologicznym. W międzyczasie hodował również ptaki egzotyczne oraz inne zwierzęta. - Obecnie pracuję w Karpackiej Troi, w której sprawuję opiekę nad bydłem szkockim, węgierskim, konikami polskimi, kozami i owcami - wyjaśnia Robert Pogorzelski.

Azyl dla ptaków nie tylko z Podkarpacia

Ośrodek rehabilitacyjny prowadzony jest pod adresem Brzyska 9 przez całą dobę. Trafiają do niego głównie chore bądź ranne ptaki, ale również porzucone pisklęta. Obecnie w okresie rekonwalescencji jest ich 20. Od 1 kwietnia do końca lipca zaobrączkowanych i wypuszczonych na wolność zostało 91 ptaków. Na terenie ośrodka znajdują się również zwierzęta, które nie opuszczą tego miejsca, ze względu na odniesienie poważnych obrażeń. - Niektóre ptaki nie wrócą już do środowiska naturalnego np. rodzina łabędzi była oplątana żyłką. U jednego wystąpiła martwica części skrzydła i konieczna była amputacja, u innego doszło do martwicy nóg, przez co musiał zostać uśpiony. W ośrodku zostanie również myszołów, który nie ma połowy skrzydła, a do którego mam szczególny sentyment. To ptak o niesamowitym charakterze – podkreśla R. Pogorzelski. - Najgorsze są jednak przypadki porażenia prądem. Obecnie w trakcie leczenia jest bocian znajdujący się w ciężkim stanie. Ma uszkodzoną miednicę, złamanie otwarte prawej nogi, ale jestem pełen nadziei, że będzie dobrze. Lekarze weterynarii doradzili mi, jednak aby kilka tygodni odczekać, gdyż po tym czasie występują martwice tkanek. I tak było w przypadku myszołowa, którego miałem wypuścić na wolność, jednak podczas obrączkowania zauważyłem martwicę palca. Po pewnym czasie pojawiła się martwica, fragmentu skrzydła, następnie mięśni piersiowych, a lewe skrzydło zaczęło obumierać. Niestety, trzeba było tego ptaka uśpić – tłumaczy.

Bardzo dużo ptaków potrzebuje pomocy będąc po kolizji z budynkami, czy ekranami wygłuszającymi. Najczęściej zdarza się to w okresie wiosennym, kiedy jeszcze zalega śnieg. Jak wyjaśnił nam pan Robert, myszołowy nie widzą ekranów przy drogach i rozbijają się. Są również ptaki po zderzeniu z samochodem, ale też takie, które ulegają różnym schorzeniom. - Warto zaznaczyć, że koty bardzo dużo ptaków zabijają lub je uszkadzają. Miałem przypadki, gdzie ptaki miały nadjedzone skrzydła, kończyny czy fragmenty piersi- wyjaśnia R. Pogorzelski. Z rannymi, potrzebującymi leczenia ptakami przyjeżdżają ludzie m. in. z województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. Pana Roberta wspiera ornitolog dr n. biol. Marian Stój, koordynator Komitetu Ochrony Orłów na Podkarpaciu, były dyrektor Magurskiego Parku Narodowego, który pomaga w obrączkowaniu ptaków, prowadzeniu pełnej ich ewidencji oraz pomiarów. Ogromnym wsparciem dla ośrodka jest również lekarz weterynarii, który podejmuje się wykonania koniecznych operacji oraz decyduje o podaniu ptakom lekarstw.

Warto pomagać

Ośrodek Rehabilitacyjny Dzikich Zwierząt w Brzyskach Robert Pogorzelski stworzył własnoręcznie od podstaw. Woliery, lotnie, klatki, osadzenie słupów i pokrycie dachowe - udało mu się to osiągnąć w ciągu 1,5 miesiąca z własnych środków. Cały wolny czas poświęca się opiece nad chorymi ptakami, aby przywrócić im sprawność i wypuścić na wolność. - Największa frajda jest wtedy, kiedy ptak odleci. Taki jest cel. Leczymy je po to, aby wróciły do środowiska naturalnego i z tego mam największą satysfakcję. Nie ma czasu na rozczulanie się. Jak ptak odleci od razu myślę o następnym, któremu trzeba pomóc. Klimat się zmienia, my się rozbudowujemy, zabieramy coraz więcej naturalnych siedlisk. Niech każdy ośrodek w kraju uratuje po jednym ptaku, to już jest bardzo dużo, a jeśli uda się pomóc większej liczbie to człowiek ma poczucie, że nie idzie to na marne – kwituje pan Robert.

Koszty leczenia, wyżywienia, opatrunków i innych rzeczy potrzebnych do funkcjonowania ośrodka ponosi pan Robert, który nie narzeka i mówi, że jakoś sobie radzi. Jest bardzo skromny i nie ma w zwyczaju ogłaszać zbiórek na ten cel. Niemniej, osoby, które chcą wesprzeć ośrodek, a przede wszystkim jego „ptasich pacjentów” mogą wrzucić przysłowiowych kilka groszy w specjalnej budce. Pan Robert nie ukrywa, że przydałyby się dodatkowe ręce do pomocy osoby, która czuje się pewnie w pracy ze zwierzętami, nie boi się ptaków, ale ma również odpowiednią wiedzę i podejście. Z chęcią przyjmie stare klatki, nieużywane transportery na zwierzęta, ale również ręczniki papierowe tak bardzo potrzebne, czy karmę w postaci ziarna dla ptaków.

Ilona Dziedzic
ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 09.08.2022, 09:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Są jeszcze dobrzy ludzie
dnia 09.08.2022, 09:05
Ocena
komentarza:
49
Tak trzymać
@ Belfer
dnia 09.08.2022, 15:25
Ocena
komentarza:
6
Studia to tylko kompetencje startowe, prawdziwa wiedzę i doświadczenie zdobywa się w praktyce zawodowej. Wiele madek od bąbelków też jest niedouczonych, czego efektem jest rozpieszczone, egoistyczne potomstwo bez kulturu
@ Tak tak
dnia 09.08.2022, 16:13
Ocena
komentarza:
12
Brawo Panie Robercie.Zycie jest piekniejsze dzieki takim ludziom,jak Pan.SZACUN
@ Eliza
dnia 09.08.2022, 09:30
Ocena
komentarza:
61
Panie Robercie szacunek za to co pan robi.
@ Greenpeace
dnia 09.08.2022, 09:53
Ocena
komentarza:
47
Szacun dla tego Pana!
@ Łukasz
dnia 09.08.2022, 10:18
Ocena
komentarza:
35
Szacunek Panie Robercie. Na zdjęciu z miniaturki widać wyraźnie, że nie robi Pan tego na pokaz. Jeszcze raz przesyłam wyrazy szacunku.
@ Oro
dnia 09.08.2022, 10:46
Ocena
komentarza:
34
Super pasja. Ciesze sie ze sa tacy fajni ludzie jak pan Robert.
@ Uznanie
dnia 09.08.2022, 10:56
Ocena
komentarza:
43
Ptaki i zwierzęta potrafią się odwdzięczyć,bardziej,niż ludzie.Wspaniały opiekun stworzenia,troskliwy o naszą Ziemię.
@ Mikomwn
dnia 09.08.2022, 11:00
Ocena
komentarza:
36
Brawo takich ludzi potrzebuję ten świat , dziękujemy że jest pan Panie Robercie
@ Miś
dnia 09.08.2022, 11:43
Ocena
komentarza:
23
Wielki szacunek dla Pana. Wielka radość czytać o takim człowieku. Gdyby większość taki artykułów się ukazywało i takich ludzi było, ten świat byłby azylem również dla ludzi.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.08.2022, 16:33
Ocena
komentarza:
-20
Misiu, jakie zwierze dziś miałeś na talerzu?
@ Xyz
dnia 09.08.2022, 11:55
Ocena
komentarza:
45
Chyba pierwszy artykuł na portalu gdzie są same pozytywne komentarze... ale w sumie nie ma się co dziwić... dzięki dla Pana Roberta za to co robi.
@ Tylko zapytam
dnia 09.08.2022, 22:40
Ocena
komentarza:
5
Słyszałem że chyba wczoraj czyli w poniedziałek doszło do nieszczęścia dla bocianów które siadły na przewodach energetycznych i było to właśnie w Brzyskach.
@ Puchacz
dnia 12.08.2022, 23:47
Ocena
komentarza:
1
dwa nie miały szczęścia ale trzeciego udało się uratować i wraca do zdrowia
@ dragoness
dnia 09.08.2022, 12:04
Ocena
komentarza:
17
Świetny pomysł. Przydałoby się jeszcze schronisko dla zwierząt, obiecywane w kampanii wyborczej przez obecną wiceburmistrz.
@ bolo
dnia 09.08.2022, 16:43
Ocena
komentarza:
20
Ma racjE. Ruda Elwirka obiecywała schronisko w kampanii. Potem sprzedała się Pabianowi i ucichło.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.08.2022, 16:55
Ocena
komentarza:
-9
Anka, Ty to musisz być weganka!;-)
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.08.2022, 21:44
Ocena
komentarza:
-10
Anka to chyba musi byś weganka!;-) Zresztą chyba wszyscy tu...:-/
@ Człowiek też zwierzę
dnia 09.08.2022, 22:54
Ocena
komentarza:
-6
!!!Elwira, go vegan and make Jasło great again!!!
@ dragoness
dnia 10.08.2022, 10:59
Ocena
komentarza:
4
Obsesje się leczy, Mosznicki.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.08.2022, 11:47
Ocena
komentarza:
-6
Więc się lecz z obsesji białka zwierzęcego. Bo chyba nie jesz z poczucia solidarności z kotem.
@ dragoness
dnia 10.08.2022, 11:58
Ocena
komentarza:
3
Jem co chcę, i owszem, solidaryzuje się w jedzeniu mięsa z moimi kotami. A ty pilnie skontaktuj się z lekarzem, bo obsesje się leczy.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.08.2022, 12:24
Ocena
komentarza:
-5
Skontaktuję się więc z lekarzem i umówię Ci wizytę:-))
Coś możesz jeść, kogoś - nie powinnaś. Może lekarz Co to wyjaśni?
@ Kubus
dnia 09.08.2022, 12:42
Ocena
komentarza:
35
Jest Pan wspaniałym człowiekiem.
@ Brzyska
dnia 09.08.2022, 12:53
Ocena
komentarza:
-22
Piszecie wszyscy wspaniały człowiek i miłośnik zwierząt a za jego domem bardzo dużo zabitych zwierząt leży linki między drzewami może ktoś się tym zainteresuje bo stęchlizną śmierdzi za jego domem

bardzo
@ dragoness
dnia 09.08.2022, 13:17
Ocena
komentarza:
24
Zgłosił pan to do Sanepidu, bądź na policję?
@ Mieszkaniec
dnia 09.08.2022, 13:20
Ocena
komentarza:
2
Przecież on jest myśliwym, to na swoich donosił nie będzie.
@ Rudek
dnia 09.08.2022, 13:54
Ocena
komentarza:
31
W Brzyskach smierdzi zazdroscia
@ Rudek
dnia 09.08.2022, 14:02
Ocena
komentarza:
-4
A u Ciebie pachnie?
@ Rudek
dnia 09.08.2022, 14:03
Ocena
komentarza:
5
To bylo do Brzyska
@ Magda
dnia 10.08.2022, 10:53
Ocena
komentarza:
3
Może porób zdjęcia, nagraj kilka filmików, zgłoś na policję, do gminy, powiatu, organizacji zajmujacych się ochroną praw zwierząt, do sanepidu, do lokalnych gazet, na swoje konta instagram, facebook i inne, których hesteś posiadaczem. Dlaczego tu o tym piszesz, gdzie to zginie. Ja dzuś tu jestem pierwszy raz i jutro zapomnę inni również.
@ Kika
dnia 09.08.2022, 12:57
Ocena
komentarza:
21
Super,Tak trzymać.
@ a.lechowski
dnia 09.08.2022, 13:10
Ocena
komentarza:
22
Szacunek!!!
@ Hornet
dnia 09.08.2022, 14:12
Ocena
komentarza:
8
Proszę podać nr.tel. Kontaktowego
@ Xx
dnia 09.08.2022, 21:40
Ocena
komentarza:
6
Jest podany, wystarczy doczytać.
@ Hornet
dnia 12.08.2022, 07:23
Ocena
komentarza:
-3
Podany niewidzialnym pismem,pewnie dostanie dotacje unijne za nielegalne przetrzymywanie dzikich zwierząt.A niejaki ornitolog Stój od kiedy to posiada prawo wykonywania leczenia zwierząt!
@ Puchacz
dnia 12.08.2022, 23:58
Ocena
komentarza:
6
przykro mi,ale żadnych dotacji unijnych nie ma,po drugie,proszę sobie poczytać ustawy i sprawdzić kto może i kto wydaje zgodę na prowadzenie ORDZ,a po trzecie dr n,biol,Stój nie jest od leczenia lecz od obrączkowania i ewidencjonowania ptaków,proponuję dokładnie czytać,pozdrawiam
@ sowa
dnia 13.08.2022, 00:09
Ocena
komentarza:
3
jak coś piszesz o nielegalności ,to dla twojego ułatwienia jakbyś miał problem Art.75,och.przyr poczytaj ,może zrozumiesz?Że takich zezwoleń nie wydaje się byle komu...jak to ogarniesz to potraktuj to jako pierwszy stopień w swoim dokształceniu
@ Xx
dnia 13.08.2022, 20:41
Ocena
komentarza:
2
Jak ktos nawet doczytac nie potrafi to i numeru nie zobaczy :)
@ toastt
dnia 09.08.2022, 14:20
Ocena
komentarza:
26
Szacunek dla Pana, Panie Robercie. Z pańskich oczu bije radość z niesionej pomocy zwierzętom i to widać jak na dłoni. Potrzeba większej ilości ludzi takich jak Pan. Moje uszanowanie dla Pana.
@ Puchacz
dnia 09.08.2022, 16:06
Ocena
komentarza:
18
Jeśli kochasz to co robisz to nigdy nie będziesz pracował! I w przypadku Roberta
To jest prawda. To jego pasją i całe życie. A wiedzę na temat przyrody ma ogromną
Gdybym był kobietom to już byłby mój!!! Niezły z niego kowboj
@ Kika
dnia 10.08.2022, 15:00
Ocena
komentarza:
9
Do Człowiek też zwierze Znam argumenty wegetarian istnieje wiele
powodów by zrezygnować z jedzenia mięsa. Każdy może znaleźć coś dla siebie.
Ekologiczne, etyczne, zdrowotne, biblijne itd.
Myślę jednak, że o czymś Pan zapomniał, pod opieką ośrodka znajdują się ptaki drapieżne i inne zwierzęta wymagające udziału mięsa w diecie nim powrócą do natury i same będą mogły znów polować.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 10.08.2022, 15:37
Ocena
komentarza:
-6
O niczym nie zapomniałem i unaoczniłem to Pani przy innej podobnej okazji już wcześniej. A argumentu wegan Pani najwyraźniej nie zna.
@ Abnegat
dnia 11.08.2022, 18:22
Ocena
komentarza:
0
Na zdjęciu puchacza widać wyraźnie 3 orbs-y. Ciekawe. To nie jest wada zdjęcia.
@ Piotr
dnia 12.08.2022, 14:49
Ocena
komentarza:
1
Na zdjęciu to akurat nie puczacz::).
@ Xx
dnia 13.08.2022, 20:45
Ocena
komentarza:
1
I co w zwiazku z tym? Az sie zaciekawilam
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657