Strona główna

W Cieklinie powstanie strzelnica

75

Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 fot. pixabay.com

Ks. prałat Franciszek Motyka z Cieklina przekazał samorządowi powiatowemu działki o łącznej powierzchni ponad 1 ha. Umowa darowizny została podpisana 23 września br. Władze powiatu mają już pomysł, w jaki sposób wykorzystać nieruchomości. Jak już wcześniej informowaliśmy w Cieklinie powstanie strzelnica, z której głównie będą korzystać uczniowie klas mundurowych szkół średnich, ale nie tylko. Jak zapewniał na wczorajszej sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu etatowy członek zarządu, zainteresowani są również policja, myśliwi oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Na to zadanie zostanie złożony wniosek do Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach programu "Strzelnica w każdym powiecie", z którego możliwe jest otrzymanie 80% dofinansowania. Radni na ostatniej sesji nadzwyczajnej większością głosów wyrazili zgodę na przeznaczenie 340 tys. zł na budowę strzelnicy, stanowiące zabezpieczenie własne.

W ramach tego zadania, które ma rozpocząć się w przyszłym roku powstanie sześć torów strzeleckich o szerokości trzech metrów, długości strzelania stu metrów z kulochwytem o wysokości 7 metrów. Ponadto powstanie parking dla minimum dziesięciu pojazdów, w tym dwóch autobusów, droga wewnętrzna dojazdowa do planowanej strzelnicy, ogrodzenie o wysokości minimum 1,5 metra z tablicami informacyjnymi, wiata do realizacji szkoleń o wymiarach 9x4 metry oraz kontener magazynowy dla potrzeb przechowywania niezbędnego sprzętu i urządzeń. Do obiektu zostanie doprowadzona energia elektryczna w celu budowy oświetlenia oraz zasilania planowanych budynków.

Potrzebne boiska, nie strzelnica

Nie wszyscy radni z entuzjazmem przyjęli informację o planach budowy strzelnicy. Krzysztof Buba przypomniał, że w powiecie jasielskim są inne, ważniejsze potrzeby chociażby budowa boisk sportowych przy szkołach średnich. - Mam duże wątpliwości co do kwestii budowy strzelnicy. Jestem pewny, że mamy poważniejsze zadania, które wynikają z ustawy o samorządzie powiatowym, mam na myśli budowę boisk przy szkołach średnich. Kilka z nich nie ma boisk, temat ciągnie się od kilku lat. Niby wnioskujemy do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie, a ich jak nie było, tak nie ma. Czas na budowę strzelnicy przyjdzie – skomentował radny Buba. Dodał, że uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle nie mają zapewnionych odpowiednich warunków do zajęć z wychowania fizycznego i to powinno być priorytetem dla samorządu. - Wiemy, że od dwóch lat nie możemy liczyć na to, że dostaniemy dofinansowanie na poprawę infrastruktury. Z roku na rok jest coraz mniejsza kwota. Powinniśmy pomyśleć, aby z własnych środków sukcesywnie budować boiska na tych szkołach, na których są najbardziej potrzebne – zaznaczył Buba.

Swoje zdanie na temat strzelnicy wyraził także radny Janusz Przetacznik. Przypomniał, że w 2005 r. Rada Powiatu wyraziła zgodę na sprzedaż w trybie bezprzetargowym na rzecz Ligii Obrony Kraju w Warszawie ponad 1 ha działkę w Trzcinicy pod budowę strzelnicy sportowej oraz obiektów towarzyszących. - Nie bez kozery pytałem o tę uchwałę, ponieważ sprzedaliśmy działkę. Była zawarta umowa warunkowa i ostateczna. Dlaczego zastosowaliśmy tryb bezprzetargowy i nie upomnieliśmy się realizację zadania publicznego, z którego skorzystaliśmy z art. 68 (przesłanki udzielenia bonifikaty – przyp.red.) wykorzystując ustawę o gospodarce nieruchomościami? Strzelnica to temat niewyjaśniony, nierozpatrzony, ale brniemy dalej – skwitował radny J. Przetacznik, który złożył wniosek o zdjęcie projektu uchwały z porządku obrad i przekazanie do komisji rady. Większością głosów został odrzucony.

Zarząd powiatu złoży wniosek o dofinansowanie strzelnicy w Cieklinie. Wyniki o otrzymaniu dofinansowania będą znane do 15 listopada br.

id

Napisany dnia: 16.10.2019, 13:00 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.10.2019, 13:08
Ocena
komentarza:
-18
Poszukiwane będą żywe tarcze, osobniki fauny lokalnej dewastujące i uniemożliwiające prowadzenie efektywnej gospodarki rolnej i nie tylko...???
@ fan
dnia 16.10.2019, 14:25
Ocena
komentarza:
21
Swietna wiadomosc sam myslałem o tym jako biznes jak PiS wprowadził WOT duzo ludzi z tego skorzysta z nauki strzelania z pistoletu czy karabinu.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.10.2019, 14:31
Ocena
komentarza:
-4
Ni to z gruszki, ni z pietruszki i do czego się "to" odnosi...???
@ ksiądz Mateusz
dnia 16.10.2019, 15:19
Ocena
komentarza:
-1
do fana i do czego im ta nauka potrzebna jeżeli nie mają i nie będą mieć broni bo dostać pozwolenie na broń nie jest łatwo.
@ do "pacyfistów"
dnia 16.10.2019, 21:29
Ocena
komentarza:
30
Przypominam, że wszelkiego rodzaju zwolennicy rozbrojenia Polski i innego rodzaju naiwni pacyfiści wyszli na durni w 2014 r. (nie tak dawno) gdy Krym zajęły zielone ludziki.
Okazuje się, że jak najbardziej słuszne jest hasło:
Chcesz mieć pokój - szykuj się do wojny.
Nie liczmy, że ktoś nas obroni. Mieliśmy sojuszników w 1939 r. i znikąd nie było pomocy. Umiesz liczyć - licz na siebie.
@ asiorek
dnia 16.10.2019, 22:52
Ocena
komentarza:
-9
Podobno księża zaczynają na poważnie walczyć z grzechami jaslan i za pokutę będzie trzeba oglądać mecze czarnych Jasło.
@ niestety
dnia 17.10.2019, 10:26
Ocena
komentarza:
-2
@fan: szkoda tylko,że PiS to najchętniej by ludzi rozbroił nawet z archaicznych czarnoprochowych kopciuchów tak się słucha komunistycznego betonu z KGP.

Co komu z nauki strzelania,jak realnie to pozwolenie (i to trzeba udawać kolekcjonera albo sportowca) kosztuje z pół roku czasu i 2 razy tyle co zakup broni (kilka-kilkanaście tysięcy) ? A zabrać mogą nawet za to,że się sąsiad krzywo na ciebie patrzy i wymyśli jakąś bzdurę.

A wiatrówkowa strzelnica już w Jaśle jest.Jak duży jest na niej ruch ?
@ fan
dnia 17.10.2019, 15:20
Ocena
komentarza:
7
Cos ci napisze jedni pozostaja przy karcie rowerowej inni przy kategori B a jeszcze inni ida WYZEJ???.
Zwolenik PO moze strzelac z karbitu? ale nie wiem czy to dla was zbyt niebespieczne WIĘC POLECAM WESTER? zawsze mozna schowac się pod kołdre.
Pozwól zyc i się spełniac innym są chętni to bedą tam chodzic i stzrelac ja napewno!!!
@ To cudowny zarząd CIEKLINA!!!!
dnia 18.10.2019, 07:33
Ocena
komentarza:
-4
stwórzmy strzelnice !!! bo bez pozwolenia już proste strzelby chodząc po lesie w dzień nawiedzeni strzelają !! polska to fakt biedny kraj!!! z biedy uczy się od najmłodszych jak celowac celnie !!! to należy zgłosić do odpowiednich indtytucji i zakończyć zapędy wariatów.
@ podrabianiec
dnia 16.10.2019, 13:09
Ocena
komentarza:
31
Panie Buba przecież obok budowlanki i chemika jest orlik.
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.10.2019, 13:13
Ocena
komentarza:
17
A może radnemu chodziło o budowę boiska z żargonu chłopskiego - w sensie stodoły...???
@ dragoness
dnia 16.10.2019, 14:01
Ocena
komentarza:
-6
Czyli "infrastruktura" dla trzech szkół, w tym dwóch z podwójnym rocznikiem? Gratuluję wyobraźni.
@ yozef
dnia 16.10.2019, 14:31
Ocena
komentarza:
11
boze ,w jakim ja miescie zyje ,,,w cieklinie strzelnica jak w gamracie jest juz od dawna gotowa ,,,ale sprzedali za bezcen gamrat ,,,wiec ktos myslal ze na strzelnicy zrobu kokosy ,,,oni naprade nie umieja rzadzic w tym jasle ,boisko w sobniowie niewypal boisko lekkoatletyvczne nkiewypal ,,,teraz strzelnica w cieklinie ,,,a wszystko mozna by zrobic w jase powolac powiatowy osrodek sportu ,,,i zatrudnic ludzi typu edward nazgowicz czy niegdys michal matyjas , istniewje szkola sportowa w trzcinicy i co ,klapa zadnych znaczacych wynikow ,boisko w nieglowqicach sobniowie i hankowce klapa nic , drogi fatalne ,,,jechalewm na pogrzeb do sobniowa o 15 szok ,,,i powoluja nowa panie wice burmistrz o wyksztalceniu filoilogicznym ,,,boze dzisa jezykami angielskim i niemiecki co drugi rozmawia ,,,boze czemu uwzioles sie na jaslo
@ Tragedia
dnia 16.10.2019, 16:51
Ocena
komentarza:
2
Najpierw zróbcie tam drogę i chodnik od Józefowa. W weekendy nie da się tam przejechać, a jeszcze maszyny rolnicze, ciągniki i tłumy rowerzystów z Jasła. Można też światła i ruch wahadłowy.
@ dragoness
dnia 16.10.2019, 17:29
Ocena
komentarza:
-1
O pani wice i jej wykształceniu, to chyba pan nie doczytał, co?
@ Do@Tragedia
dnia 17.10.2019, 06:49
Ocena
komentarza:
2
Nie ma żadnych pieniędzy na drogę Jasło - Folusz, ani w gminie Dębowiec, ani w Powiecie. Znajdą się gdy dojdzie do tragedii na tej drodze.
@ stary
dnia 17.10.2019, 08:39
Ocena
komentarza:
5
pan Buba powinien zobaczyć - sprawdzic jak sa wykorzystywane orliki po wsiach, obiekty za miliony złotych stoją puste a utrzymywać trzeba.Natomiast strzelnica jeśli będzie wykorzystywana przez młodzież szkolną,policję,myśliwych i pasjonatów strzelectwa powinna na swoje utrzymanie zarobić i dać kilka miejsc pracy.
@ Ja
dnia 17.10.2019, 10:44
Ocena
komentarza:
-2
Orlik jest jak już to na 9wiatce A pomiędzy budowlanka A chemikiem jest pastwisko
@ Serio
dnia 18.10.2019, 07:37
Ocena
komentarza:
-7
chodząc po lesie obecnie w niedzielę w południe słyszę strzały z każdej strony !!! czy to jest normalne??? nie wiem czy zastrzelił zwierzę czy mnie czy moje dziecko!!!
ludzie nawet na takim zadupiu mają tyleeeę kasy że zamiast wziąść się do roboty!!!to będą edukować dzieci od małego jak celnie strzelać a zwykła broń jest legalnoe dosrepna!!
na pohrzebach będziemy płakać i się zastanawiać ...
..po co to komu.lepiej siłownię stwórzmy hale sportowa z prawdziwego zdarzenia !!! ktiry [...] !!!??? szukka takich brudnych pieniędzy???
@ co na to kościół
dnia 16.10.2019, 13:16
Ocena
komentarza:
-10
doskonalenie umiejętności zabijania. tego chce kościół
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.10.2019, 13:21
Ocena
komentarza:
9
Jeżeli jesteś jego członkiem i należysz to Niego to nie powinieneś pytać - a jeżeli chcesz się tylko dowiedzie, to czeka Cię "daleka droga i studiowanie całej historii na przestrzeni dziejów...
@ Rzeźnik komentarzy.
dnia 16.10.2019, 13:38
Ocena
komentarza:
18
Raczej doskonalenie koncentracji, bystrości umysłu, zdyscyplinowania - bronią trzeba umieć się posługiwać wśród innych ludzi na strzelnicy. A co Polacy mają być totalnie rozbrojeni ??? I w razie wojny iść na rzeź jak kaczki do odstrzału - bez znajomości obsługi broni ??? Chcesz aby Polacy byli mięsem armatnim, chcesz aby Polacy byli imbecylami jeżeli chodzi o obsługę broni. Trzeba być przygotowanym do obrony - popatrz się na świat i zastanów się co piszesz. A może reprezentujesz wrogie Polsce siły ???
@ ksiądz Mateusz
dnia 16.10.2019, 15:23
Ocena
komentarza:
-1
do rzeźnika komentarzy kolejny nawiedzony bredzący o jakichś wrogich siłach pewnie z Rosji na dodatek bo przecież jak wiadomo Jankesi to nasi wspaniali sojusznicy. Polacy są już dawno rozbrojeni, dostać pozwolenie na broń nie jest łatwo a i dobra broń nie jest tania. W razie wojny, której nie będzie to każdy kto ma rozum i go używa może co najwyżej ładować się do samochodu i salwować ucieczką.
@ Taka prawda
dnia 16.10.2019, 16:17
Ocena
komentarza:
7
Bardziej zabija się słowem i zawiścią.
@ taaaa
dnia 17.10.2019, 10:33
Ocena
komentarza:
-4
Bo to lepiej zostać zabitym...
@ Ja
dnia 17.10.2019, 14:10
Ocena
komentarza:
-1
Co powiesz o księżach którzy uwielbiają polowania i zabijają zwierzęta?
@ Do Ja
dnia 17.10.2019, 19:44
Ocena
komentarza:
5
Lubią jeść dziczyznę i przepijać piołunówką.
@ JAN B
dnia 16.10.2019, 13:19
Ocena
komentarza:
-1
Kto utrzyma strzelnice , jak rozleci sie WOT ? Gmina ?
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.10.2019, 13:23
Ocena
komentarza:
4
Wtedy będą strzelać z łuku, bo z łuku jest bez huku...
@ fan
dnia 16.10.2019, 14:28
Ocena
komentarza:
-3
A kto mówi ze się rozleci?? jak niedaj Boze doszło by do wałdzy PO,PSL,SLD to zapewne tak ale dzięki Boku tak się nie stanie Bóg czówa nad POLSKĄ>
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.10.2019, 14:33
Ocena
komentarza:
-1
Nie takie rzeczy się rozpadały i całe cesarstwa znikały...
@ Takie czasy
dnia 16.10.2019, 14:42
Ocena
komentarza:
-4
Wrócimy do łuków i proc."Pukawki"już niepotrzebne,nowsza broń będzie stosowana.Lepiej otworzyć zakład produkujący maski tlenowe.Niech Bóg ma nas w Swej opiece.
@ dd
dnia 16.10.2019, 19:48
Ocena
komentarza:
5
A Rzeczypospolita 1000 lat z hakiem. Nawet potop czy ,,czerwony kur" i nic. Feniks czy co?
@ do fan
dnia 16.10.2019, 21:15
Ocena
komentarza:
2
Czuwaj nad swoją ortografią, bo redaktor portalu nie "czówa". Bogu czy Boku?
@ Jajo
dnia 17.10.2019, 03:08
Ocena
komentarza:
0
Analfabeci piszą"czowa"zamiast "czuwa".Ortografia!!!
@ taaaa
dnia 17.10.2019, 10:39
Ocena
komentarza:
2
Maski można kupić na allegro,tylko dostęp do sensownych filtrów taki jak z atestowanymi wkładami do kamizelek kuloodpornych - nikły. Komenda główna milicji przekonała kogo trzeba w ministerstwach i "nie może kupować obywatel sprzętu porównywalnego z milicją i wojskiem".A że milicja i wojsko ma kiepski sprzęt to nam zwykłym ludziom nie wolno w Polsce od firm mających na to koncesję (czyli praktycznie wszystkich) w Polsce tego kupić.
@ Czy ktoś wie ze w Jasle jest strzelnica
dnia 16.10.2019, 13:58
Ocena
komentarza:
-9
Strzelnica Oficerska http://oficerska.pl/ co prawda pneumatyczna ale jest.
@ Xxx
dnia 16.10.2019, 14:24
Ocena
komentarza:
8
To nie jest strzelnica. Tak można na działce sobie pykać
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 16.10.2019, 14:39
Ocena
komentarza:
0
Czy mowa tutaj o zdjęciu do artykułu ..???
@ "Strzelnica" na 10 m
dnia 16.10.2019, 21:58
Ocena
komentarza:
5
Porównanie zamkniętej strzelnicy na 10 m ze strzelnicą otwartą na 100 m to kpina. Dawniej na odpustach głośniej strzelano z kapiszonów.
Można to porównać do "strzelania" w szkole z gumki - też był zasięg do 10 m lub do rzucania strzałkami do tarczy - to nie polowanie z dzidą czy rzut oszczepem.
@ taaaaa
dnia 17.10.2019, 10:44
Ocena
komentarza:
5
Dopóki np. sąsiad nie doniesie,bo tak ludzi ta komuna wytresowała w tej hoplofobii (strachu do broni). A wtedy policja weźmie wiatrówkę do "ekspertyzy" i znając życie pewnie wróci zepsuta za ruski miesiąc.
@ Też ptrzebny
dnia 16.10.2019, 16:47
Ocena
komentarza:
-1
Tam będzie hotel na tajemne schadzki.
@ km
dnia 16.10.2019, 22:38
Ocena
komentarza:
0
Po szyldem domu pielgrzyma
@ Maliniak
dnia 16.10.2019, 17:00
Ocena
komentarza:
3
Franciszek rozdaje to co całe życie kitrał???
Pójdzie boso?
@ bb
dnia 16.10.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
-1
Jeszcze mu zostało sporo i dalej kupuje !!!
@ Do Maliniak
dnia 16.10.2019, 21:20
Ocena
komentarza:
0
Naśladuje św.Mikołaja,a powinien też naśladować św.Franciszka z Asyżu(kochał kwiatki i naturę).W tym pięknym Cieklinie,na tej działce,widzę hodowlę polskich kwiatów:malwy,nagietki,nachyłki,rumianki...lub cudowne pole lawendowe.
@ Stary Glina
dnia 16.10.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Stary Glina
dnia 16.10.2019, 21:56
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Maliniak
dnia 16.10.2019, 22:37
Ocena
komentarza:
0
O to chyba razem żeście kitrali! :D:D
@ do Maliniaka i bb
dnia 20.10.2019, 13:08
Ocena
komentarza:
2
Żal wam d..ę ściska, że ks. Franciszek postępuje bezinteresownie, dla dobra ogółu?
Jakoś wam to nie pasi do modnego ostatnio sposobu pisania o duchownych.
Kto wam broni rozdać swój majątek (jeżeli czegoś się dorobiliście)?
Kup piękną działkę obok strzelnicy i hoduj kwiatki, byle nie marychnę.
Rozporządzajcie swoim, a nie dyktujcie drugiemu co powinien zrobić ze swoją własnością. Szczególnie jeżeli robi to bezinteresownie- co się w waszych makówkach na pewno nie miści.
@ Robert
dnia 16.10.2019, 17:26
Ocena
komentarza:
1
Pawlus pochwal się remontem drogi Grab-Krempna! Kto odpowie i zapłaci za realizowane tam partactwo? Państwo redaktorzy jaslo4u proszę o zainteresowanie tematem.
@ Jasloo
dnia 16.10.2019, 18:14
Ocena
komentarza:
1
Niech lepiej starostwo przeznaczy pieniądze na termomodernizacji szkół i budowę boisk a nie jakaś strzelnicę. Przykładem są szkoly na ulicy Staszica. Nigdzie w powiecie nie ma tak okropnie wyglądającej szkoły
@ Kalita
dnia 16.10.2019, 18:54
Ocena
komentarza:
4
Widocznie dyrektor słabo się stara
@ dragoness
dnia 16.10.2019, 20:12
Ocena
komentarza:
-2
Nie. Starostwo woli wydać pieniądze na Ożenną i już rozwalającą się po remoncie drogę z Grabia do Krempnej.
@ Kalita
dnia 16.10.2019, 21:32
Ocena
komentarza:
5
A to dzimne bo inne szkoły dostają kasę ze starostwa na wiele spraw w tym na remonty.Przykładem jest Ekonomik,2 LO,Chemik,Budowlanka. Widocznie w tamtych szkołach dyrekcja potrafi zabiegać o finanse
@ dragoness
dnia 17.10.2019, 00:19
Ocena
komentarza:
2
Chemik i Budowlanka zawdzięczają remont powodzi. Ekonomik plecom pana Niemca. II LO miało wejścia u poprzedniej ekipy.
@ Rufen
dnia 16.10.2019, 18:22
Ocena
komentarza:
3
Gdzie lądowisko dla LPR-u ?? potrzebne jest wszystkim, a nie tylko garstce mieszkańców powiatu
@ dziwne
dnia 16.10.2019, 20:09
Ocena
komentarza:
-7
Ks. Motyka jest już kilka lat na emeryturze więc jakim prawem przekazuje grunty, może jeszcze parafialne?
@ do "dziwne"
dnia 16.10.2019, 21:22
Ocena
komentarza:
16
Dziwi cię, że ksiądz może coś dać charytatywnie, na dobro wspólne. Insynuujesz, że rozdaje nie swoje, bo przecież o księdzu aktualnie w modzie jest pisać same złe rzeczy lub wcale.
Osoby podejrzewające kogoś o przekręt mierzą swoją miarą, tj. jeżeli by tylko była okazja - na pewno by coś przekręcili. Przecież w makówce się nie mieści, że można zrobić coś
bezinteresownie.
@ Stary Glina
dnia 16.10.2019, 22:01
Ocena
komentarza:
5
Popieram opinię zawartą w treści komentarza. Pozdrawiam autora. Oby więcej takich głosów a zero "Maliniaków"
@ Maliniak
dnia 17.10.2019, 07:18
Ocena
komentarza:
-7
To może niech dorzuci powiatowi garaże które ma " pod opieką "
Będzie magazyn na amunicję!
@ a
dnia 18.10.2019, 20:21
Ocena
komentarza:
0
Swój swojego broni
@ Jaślanin
dnia 16.10.2019, 21:34
Ocena
komentarza:
11
bardzo fajnie,ze powstaje strzelnica. Może jasielski LOK reż coś ruszy i będzie klub.
@ fr
dnia 16.10.2019, 22:37
Ocena
komentarza:
5
kiedy mowa o strzelnicy w cieklinie zawsze komentarze na temat ks. franciszka - "biednego emeryta" zawsze się czepiają.
@ Tryt
dnia 16.10.2019, 23:08
Ocena
komentarza:
-5
Czy jako zdeklarowany gorszy sort będę miał prawo wstępu na tą strzelnicę? Tak dla wyjaśnienia, chciałbym sobie przypomnieć zasady dobrego prowadzenia ognia,(ostrzału) którego dość dobrze nauczono mnie w ciągu 2 lat służby w LWP.
@ Strzelec
dnia 16.10.2019, 23:22
Ocena
komentarza:
6
Nareszcie pozytywna informacja ...
@ ?
dnia 17.10.2019, 07:06
Ocena
komentarza:
-5
no za 350 to będzie wypas?
@ Ale jaja
dnia 17.10.2019, 09:17
Ocena
komentarza:
8
Pan Buba zatrzymał się w czasie, nadal żyje swoją młodością kiedy to kopał piłkę
do bramki zrobionejz z dwóch cegieł lub kamieni. Na siłę chce wszystkich uszczęśliwiać swoim mało spełnionym hobby. Nie dopuszcza do siebie że nie wszystkich kręci kopanie balona. Tak panie, są ludzie którzy potrzebują bardziej wyszukanego sportu, nie te czasy że ludzie chcą strzalać z procy na szkolnym korytarzu z gumki na bolce
@ Wladek
dnia 17.10.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
-3
W Osobnica Kolo cmentarzach oddam dzialke jest lepszy dojazd nisz do ciekliniokow motyka ty stay wygo pieniadze ci. W glowie mozg wypalily
@ Do Władka
dnia 17.10.2019, 22:54
Ocena
komentarza:
2
Zmień Władek dostawcę tego zioła bo bredzisz po nim od rzeczy.
Mózgu ci to zioło nie wypaliło, bo jak można uszkodzić coś, czego nie ma.
Głowa służy ci za zatyczkę na szyję, aby np. w czasie deszczu, woda nie wlewała się do środka.
@ strzelec
dnia 17.10.2019, 21:30
Ocena
komentarza:
-6
potrzeba tej strzelnicy jak rybie ręcznika. w nowej komendzie podobno ma być to po co następna
@ Rzeźnik komentarzy.
dnia 18.10.2019, 07:45
Ocena
komentarza:
5
W Cieklinie są piękne widoki i przyroda pod nosem - gdybym miał wybór to bym wybrał strzelnicę z pięknym widokiem na świat a nie gapienie się w betonowy świat.
@ eeeeeeee
dnia 19.10.2019, 14:37
Ocena
komentarza:
-4
miała być w Trzcinicy lepiej by się przydała
@ xddd
dnia 20.10.2019, 19:08
Ocena
komentarza:
-3
bardzo się cieszę, że podczas urlopu będę mógł sobie podjechać postrzelać. Fajnie gdyby gdzieś w okolicy można było jeszcze czołg albo inne maszyny ciężkie, bronie wynająć do takiej zabawy.
@ Hehe
dnia 22.10.2019, 13:48
Ocena
komentarza:
1
Przynajmniej powstanie w okolicy coś na odmiane ciekawego zamiast
betonowych pomnikow.. Ale oczywiscie wiadomo wszystkim nie dogodzi. :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105