Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

53

Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic.

Minęło dwa i pół roku od kiedy został Pan burmistrzem Kołaczyc. Jak Pan ocenia ten czas?

Niestety, prawie połowa tego czasu to okres rozwijającej się pandemii zarówno w Polsce jak też na całym świecie. Można powiedzieć, że był to czas strachu i wielkiej niepewności. Jednakże, mimo tak niesprzyjających, trudnych uwarunkowań udało się z pewnymi niedogodnościami dla mieszkańców realizować wszystkie zadania urzędu miejskiego. Podejmujemy się zadań, dzięki którym nasza gmina się rozwija i poprawia się życie jej mieszkańców.

Zanim przejdziemy do rozmowy o inwestycjach, chciałabym zapytać o niedawną sytuację. Na tablicach ogłoszeń na terenie gminy Kołaczyce ktoś porozwieszał informacje o niepochlebnych dla Pana opiniach. Co Pan o tym sądzi?

W życiu zawsze tak jest, że ma się przyjaciół, ale nie samych przyjaciół, żeby nie powiedzieć wrogów. Jest pewne grono osób, które od początku jak zostałem wybrany na burmistrza próbowało w pewnym sensie oczerniać mnie oraz krytykować wszystko co robię. Mówili, że dają mi trzy miesiące i przestanę pełnić funkcję. Potem mówili, że pół roku. Jestem na półmetku kadencji. Wiele ważnych inwestycji dla gminy jest realizowane i myślę, że to powoduje u niektórych olbrzymi ból głowy, a także niechęć. Może nie jest to niechęć do tych inwestycji, tylko że akurat ja je realizuję. Nie mogą pogodzić się z tym, że o wielu ważnych przedsięwzięciach od wielu lat się tylko mówiło, a ja chcę je zrobić. Ale każdy z nas ma swoich krytyków, wiec uważam, że nie należy przykładać do tego wielkiej wagi i się tym przejmować. Zwłaszcza, że nikt nie miał odwagi się podpisać, nie ma odwagi dyskutować o tym co się robi, o tym co jest potrzebne i ważne dla nas. Jedyne co potrafią zrobić to w środku nocy rozwieszać nieprawdziwe, niepodpisane paszkwile. Tak nie postępują ludzie honorowi. Tak postępują tchórze i kłamcy, którym nie należy poświęcać już więcej czasu.

Które z zadań uznaje Pan za najistotniejsze z punktu widzenia potrzeb lokalnej społeczności?

Bez wątpienia największą radość sprawia mi budowa nowego gminnego przedszkola. Oczywiście wiele osób włożyło dużo wysiłku w dążenia do realizacji tego zadania. Ja mam przyjemność kierować tymi pracami i stać na czele tej grupy, ale swój duży wkład ma część radnych Rady Miejskiej w Kołaczycach, pracownicy urzędu, począwszy od mojego zastępcy poprzez inspektora do spraw inwestycji i wielu innych pracowników którzy pracowali i pracują nad tym zadaniem. Obecny budynek przedszkola jest już bardzo stary a warunki w nim panujące odbiegają od wymarzonych. Od bardzo dawna poruszano problem konieczności budowy nowego przedszkola, jednakże nikt nic poważnego w tym kierunku nie zrobił. W nowym budynku będzie również funkcjonował żłobek, który jak wiem z docierających do mnie sygnałów jest bardzo potrzebny. Nowoczesne piękne sale z toaletami, budynek dostosowany dla osób niepełnosprawnych, połączony w jeden kompleks ze szkołą podstawową, co da możliwość w razie potrzeby korzystania z pomieszczeń szkoły na przykład z sali gimnastycznej. Będzie też wspólna kuchnia. Nie bez znaczenia jest fakt, że przy obecnym przedszkolu trudno jest rano zaparkować i odprowadzić dziecko do placówki. W nowej lokalizacji ten problem zostanie rozwiązany.

Pojawiają się głosy niezadowolenia dotyczące lokalizacji nowego gminnego przedszkola. Czy brali Państwo pod uwagę inne działki pod realizację tej inwestycji?

Tak, to prawda są tacy którzy woleli by, żeby przedszkole było budowane w innym miejscu. Tylko zapominają dopowiedzieć, że gmina nie posiada innego miejsca. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to kłamie. Możemy przez kolejne lata o tym mówić i nic nie robić, albo uczciwie zabrać się do pracy. Ja wolę to drugie, mniej gadać więcej robić. Rozważaliśmy jeszcze dwie lokalizacje. Pierwszą opcją był zakup działki niedaleko szkoły od prywatnego właściciela. Mimo dosyć wysokiej ceny właściciel nie był zdecydowany w stu procentach jej sprzedać. Raz był na tak, innym razem na nie. Poza tym są to grunty rolne, które wymagały jeszcze tzw. odrolnienia, co podnosiło koszty. Drugą rozpatrywaną lokalizacją była działka przy ulicy Jagiełły, gdzie gmina posiada wąską działeczkę. Budowa wymagałaby zakupu jeszcze dwóch sąsiednich terenów, które w tym momencie nie są do sprzedania i również są to grunty rolne. I to cała prawda o innej lokalizacji – nie ma innej lokalizacji. Bardzo poważnie traktowaliśmy to zadanie, a teren obok szkoły podstawowej był jedynym realnym miejscem. Udało się porozumieć z władzami powiatu i dzięki pomocy zarządu na czele ze starostą Adamem Pawlusiem zostanie wybudowana nowa droga dojazdowa do przedszkola, zlokalizowana przed liceum. Bardzo dziękuję Zarządowi Powiatu.

Czy Gminę Kołaczyce stać na taki wydatek?

Poważnie podchodząc do realizacji tego zadania, zadbaliśmy też o jego finansowanie. Całe zadanie to ponad 3 600 tys. zł. Złożyliśmy na to zadanie dwa wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i obydwa otrzymały dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 1 820 tys. zł. Druga połowa będzie pochodzić z budżetu gminy. Pieniądze z funduszu mamy już na koncie i musimy rozliczyć się do końca 2022 roku.

Wiem, że inwestycje w gminie to nie tylko przedszkole. Co jeszcze się robi?

Olbrzymi problem naszej gminy to gospodarka wodno-ściekowa. Są miejsca gdzie w suchych latach brakuje wody i takie, gdzie ścieki wędrują do rowu lub potoku. Te problemy wymagały szybkiego działania. W poprzednim roku wykonaliśmy wodociąg i kawałek kanalizacji w Krajowicach oraz został przeprowadzony częściowy remont zbiornika na wodę. W tym roku zakończymy budowę ponad 7 km wodociągu Nawsie Kołaczyckie - Bieździedza, a w przyszłym roku zakończymy przebudowę stacji uzdatniania wody w Krajowicach, która od kilkudziesięciu lat nie była remontowana. Planujemy jeszcze przeprowadzić remont ujęcia wody w tzw. wąwozie raka, gdzie od lat w okresie suchym minimum 20 kubików dobrej wody ucieka do rowu. W ubiegłym roku zleciliśmy projekt przebudowy oczyszczalni ścieków, która od kilkudziesięciu lat też na poważnie nie była remontowana. Projekt ma być gotowy w tym roku i zaczniemy szukać finansowania.

Jak zawsze największą bolączką samorządów jest stan dróg lokalnych. Jak to wygląda z punktu widzenia waszej gminy?

Tak jak w innych gminach remonty i poprawa nawierzchni dróg mają dla mieszkańców olbrzymie znaczenie. Niestety, nasze drogi gminne w znaczącej większości nie spełniają ustawowych parametrów, co do szerokości jezdni, poboczy, ewentualnych chodników czy rowów odwadniających. Są to często wąskie około trzymetrowe wstążeczki w wielu przypadkach z nieuregulowaną własnością. Jest ich bardzo dużo i trudno jest znaleźć dofinansowanie do ich remontów, więc modernizujemy je z własnych środków. Remonty dróg należą do bardzo kosztochłonnych, mimo to staram się, żeby w każdej miejscowości coś na drogach było zrobione. Może to nie zadowala wszystkich, ale na tyle co robimy obecnie stać gminę. Część dróg zmienia nawierzchnię na asfaltową a w pozostałych przypadkach utwardzamy nawierzchnię klińcem i utrzymujemy przejezdność. Udało się zbudować parking w Sieklówce koło kościoła, teraz jest w wykonaniu projekt na parking w Sowinie.

Mieszkańcy innych gmin narzekają na wysokie odpłatności za odbiór odpadów.

W Gminie Kołaczyce udało się utrzymać jedną z najniższych stawek na terenie powiatu. W porównaniu z miastem Jasłem u nas cena jest bardzo dobra. W Jaśle to jest ponad 29 zł od osoby. Mimo, że odległość od Jasła nie jest wielka i koszty transportu są podobne. Nasza niska cena to głównie zasługa tego, że nasz odbiór obsługuje nasz Zakład Gospodarki Komunalnej.

W swojej pracy samorządowcy borykają się z różnymi problemami. Nie wszystkie pomysły realizowane są po ich myśli. Często trzeba się natrudzić, aby osiągnąć zamierzony cel. Jak to jest w Pana przypadku?

Zawsze pełnienie funkcji wiąże się nie tylko z dobrymi rzeczami, ale są też problemy i kłopoty. Było kilka takich rzeczy, ale najbardziej obawiałem się sytuacji, że na Cmentarzu w Bieździedzy zabraknie miejsc grzebalnych. Jak objąłem funkcję burmistrza okazało się, że kończą się miejsca grzebalne i możemy stanąć przed trudną społecznie sytuacją konieczności pochówku zmarłych na cmentarzach w sąsiednich miejscowościach. W trybie pilnym przystąpiliśmy do prac nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który jest już uchwalony i cmentarz w Bieździedzy został powiększony.

Dziękuję za rozmowę

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 10.05.2021, 10:36
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pan Tuk Tuk
dnia 10.05.2021, 10:47
Ocena
komentarza:
2
Prosze startowac w wyborach na burmistrza Jasła
@ Towarzysz
dnia 10.05.2021, 13:42
Ocena
komentarza:
6
PiS uaktywnił polskiego chama, nieudacznika który za swoje niepowodzenia wini wszystkich tylko nie siebie, który jest dumny ze swojego chamstwa...
@ kras
dnia 10.05.2021, 14:04
Ocena
komentarza:
19
Jedyny normalny wójt w powiecie co nie podpisał się pod bałwochwalczym listem o poparacie Dudy w wyborach prezydenckich..
@ Towarzysz
dnia 10.05.2021, 14:39
Ocena
komentarza:
8
To już ma mój szacun...
@ Jajca
dnia 10.05.2021, 22:05
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ Www
dnia 10.05.2021, 22:46
Ocena
komentarza:
-2
Tylko PiS zbawi świat daj Boże
@ ixi
dnia 11.05.2021, 00:56
Ocena
komentarza:
-1
PiS wraz z lewicą i Holownią.. Partnerami, lol
@ Pani
dnia 10.05.2021, 11:05
Ocena
komentarza:
2
Jeszcze się Pani nie odechciało.Kogo dziecko pójdzie do szkoły nr...To cytat Pani polszczyzny.Ciekawe,która polonistka jest dumna.Chwala,że moje tam nie pójdzie.
@ oro
dnia 10.05.2021, 12:48
Ocena
komentarza:
4
Jasne. Nie mówi się kogo dziecko mówi się czyje dziecko.
@ WW
dnia 10.05.2021, 16:16
Ocena
komentarza:
-8
Moze I “kogo dziecko “nie jest gramatycznie poprawne ale czesto w naszych okolicach uzywane i nie razace .
@ Wrr
dnia 12.05.2021, 09:42
Ocena
komentarza:
0
Prostactwa niepiśmiennego nie razi...
@ Mieszkaniec
dnia 10.05.2021, 11:09
Ocena
komentarza:
6
Ciekawi nas jako mieszkańców Kołaczyc kiedy będą zrealizowane zamierzone cele które obejmują budowę chodnika na Kluczowej, wodociągu. Mieszkańcy Kluczowej również mają problemy w miesiącach letnich z wodą której jest coraz mniej w studniach chociażby ze względu na pogorszenie się sytuacji hydrologicznej.
Podsumowując dobrze że jakiekolwiek inwestycje powstają ale rodzi się podstawowe pytanie ile jeszcze mają czekać mieszkańcy Kluczowej na zamierzone inwestycje o których tak bardzo Pan Burmistrz mówi.
Jeden remont drogi na Kluczowej i ustawienie barierki to trochę mała pociecha dla mieszkańców.
@ sa inne priorytety
dnia 10.05.2021, 11:48
Ocena
komentarza:
-11
Mieliście aktywną radną P. Stasiowską to wybraliście ją do Powiatu i odpłynęła w siną dal a problemy pozostały
@ Pan
dnia 10.05.2021, 12:07
Ocena
komentarza:
-25
Gdyby nie ona, nic by nie ruszyło do dziś bo rozwaliła kliki. Teraz przynajmniej coś ruszyło. Światło jest uliczne, drogi się renontują będzie i kanalizacja
@ ciota
dnia 10.05.2021, 12:16
Ocena
komentarza:
-9
Paweł Kozioł ją zastąpi! Najlepszy kandydat na przyszłego burmistrza!
@ Pan
dnia 10.05.2021, 14:05
Ocena
komentarza:
12
A kto to jest??? W czym ją zastąpi? Nigdzie go nie chcieli nawet plakaty z Kaczyńskim nie pomogły.
@ NN
dnia 10.05.2021, 16:02
Ocena
komentarza:
1
Byle jak najdalej od Kołaczyc. Dzieciom partyjnym już dziękujemy.
@ miły
dnia 10.05.2021, 19:27
Ocena
komentarza:
1
Ktoś kim ty nigdy nie będziesz
@ Papaj
dnia 15.05.2021, 08:46
Ocena
komentarza:
1
Radna Stasiowska w porównaniu z obecnym radnym to można powiedzieć że robiła ale tylko szum koło siebie . Bo myślała że tak zrobi karierę w gminie ale się nie udało i trzeba było się ewakuować do Jasła.
@ Yozef
dnia 18.05.2021, 21:44
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Yozef
dnia 20.05.2021, 18:46
Ocena
komentarza:
0
jasne ze bedzie juz jest namaszczony .jak myslicieprzez kogo .
@ polsko-europejski obywatel
dnia 10.05.2021, 11:13
Ocena
komentarza:
10
Czemu nie widać flag Unijnych. Cała masa inwestycji w Gminie Kołaczyce powstała dzięki wykorzystaniu środków UE. Ale społeczeństwo coraz bardziej odwraca się od Unii. Burmistrz stoi na tle flag, lecz niestety co do tych z tyłu tylko po kolorze można się domyślić że są to flagi Unii Europejskiej w której jesteśmy od 17 lat.
@ oro
dnia 10.05.2021, 12:56
Ocena
komentarza:
5
[komentarz nie na temat]
@ tofik
dnia 10.05.2021, 18:39
Ocena
komentarza:
-4
jesteśmy w polsce a żadnej flagi unia to nie ma,zwykła szmata
@ co ty bierzesz "tofik"
dnia 10.05.2021, 23:02
Ocena
komentarza:
2
Przez takich jak ty PiS Polskę z Unii wyprowadzi. Ciekawe jak będziesz wtedy nazywał flagę rosyjską.
@ Pani
dnia 10.05.2021, 12:19
Ocena
komentarza:
2
Do Marii.Tak i nigdy nie przeprosi.Usunie i tyle ale niech wie ,że niechęć ludzi rośnie
@ 123
dnia 10.05.2021, 12:26
Ocena
komentarza:
3
[komentarz nie na temat]
@ :)
dnia 10.05.2021, 13:04
Ocena
komentarza:
0
Brawo Panie Burmistrzu. Tylko tak dalej, o wiele lepiej żyje się
w gminie, w której włodarz jest dla ludzi. A nie jak poprzednio. Towarzystwo wzajemnej adoracji z strażakiem na czele.
@ Yozef
dnia 18.05.2021, 21:45
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ R
dnia 10.05.2021, 13:15
Ocena
komentarza:
16
OK, jeszcze by pasowała nocna opieka zdrowotna i apteka całodobowa - to koszt nieduzy a bardzo potrzebny.
2. Brak komunikacji autobusowej w weekendy nadal nierozwiazany
3. Prawdziwa zajezdnia autobusowa tez by nie zaszkodziła, np. kolo biedronki duzo miejsca, ta wiatka w rynku to przed niczym nie chroni
@ Mieszkaniec
dnia 10.05.2021, 13:19
Ocena
komentarza:
10
Fajny gość, jeszcze lepszy Burmistrz. Taki miał być zły, marazm, zastój, cofanie się gminy. Tu proszę nie dość, że zmniejszył sporo zadłużenie gminy, to jeszcze realizuje kilka inwestycji. Niektóre wynikające z wieloletnich zaniedbań poprzedników np. stacja uzdatniania wody. Gratulacje.
@ @@@
dnia 10.05.2021, 13:27
Ocena
komentarza:
12
Mamy Burmistrza, któremu coś się chce robić dla mieszkańców. Ten list oczerniający wywieszony na tablicach ogłoszeniowych, świadczy tylko o tym jak druga strona z strażakiem na czele nie ma żadnych argumentów. Byle oczernić i tyle.
@ Ania
dnia 10.05.2021, 13:57
Ocena
komentarza:
7
Ja również uważam, że mamy super włodarze. Udowodnił " że wystarczy się nie bawić" i na wszystko starczy i można dług zmniejszyć. A szczekamiem nie ma się co przejmować
Psy szczekają karawana jedzie dalej.
@ Zofia Sas
dnia 10.05.2021, 14:10
Ocena
komentarza:
3
Ja też jestem zadowolona z obecnej władzy, Kołaczyce się rozwinęły, są nowe chodniki
drogi poprawione, wkoncu jest rynek gdzie można kupić wszystko zjeżdżają się z okolicznych miejscowości ludzie, jest lepiej jak było!
@ xxx
dnia 12.05.2021, 10:20
Ocena
komentarza:
0
a kiedy rynek powstał tak z ciekawocci ile bylo jeku ze pieniadze w bloto wyrzucone
@ Pfgk
dnia 10.05.2021, 14:49
Ocena
komentarza:
9
Brawo Panie Burmistrzu że dba Pan o ludzi super że wreszcie powstanie to przedszkole. W końcu ktoś dba o interesy mieszkańców nie to co poprzedniczka która dbała i robiła imprezy na błoniach z konikiem dla obcych
@ Coller
dnia 10.05.2021, 15:15
Ocena
komentarza:
4
Człowiek na właściwym stanawisku..aby coś zrobić dla gminy postanowił coś
zaryzykować,
Przynajmniej niema lansowania się typowo Politycznego ... a i za jego kadencji
w rodzie powiatu dbał o interes Gminy i Mieszkańców,- tego nikt niepamięta...
@ Mieszkanka
dnia 10.05.2021, 15:55
Ocena
komentarza:
7
A co z dojazdem do nowego przedszkola? W rynku nie ma gdzie zaparkować a pod szkołą jest? Ciężko tam nawet przejść jak rano większość mam odwozi swoje dzieci pod same drzwi. Na tym odcinku drogi powinien być zakaz wjazdu żeby dzieci mogły spokojnie przejść a nie stać pod siatkami ogrodzeń i czekać aż każdy przejedzie.
@ .
dnia 10.05.2021, 16:14
Ocena
komentarza:
16
No tak... Mama upasiona, dziecko upasione. Nogi bolą. Od drzwi do bramy
Od bramy do drzwi.
@ Mieszkaniec
dnia 10.05.2021, 18:29
Ocena
komentarza:
10
Wystarczy troszkę wysiłku i można sie dowiedzieć, jak będzie wyglądał dojazd do przedszkola (dojazd blokował kołaczycki pis). Co do parkowania to kolejne zaniedbanie poprzedniczki, myślę, że i nad tym pochyli się burmistrz.
@ Mieszkanka
dnia 10.05.2021, 20:38
Ocena
komentarza:
-2
Zapewne pan burmistrz się tym zajmie
@ NN
dnia 10.05.2021, 16:04
Ocena
komentarza:
4
Piszącemu brakło odwagi by się podpisać. No cóż to zapewne dalszy ciąg lamentu po utraconej władzy.
@ Mila
dnia 10.05.2021, 16:33
Ocena
komentarza:
-23
Podobno Mariusz Augustynek przymierzany jest do funkcji Burmistrza
@ Seneka Młodszy
dnia 10.05.2021, 20:39
Ocena
komentarza:
4
To artykuł sponsorowany?
@ Ceber
dnia 10.05.2021, 21:37
Ocena
komentarza:
6
1. Czerwony krawat pasuje jak nigdy.
2. Wąwóz Raków a nie /raków /
3. Gruntów pod nowe przedszkole w Kołaczycach jest dość.
Tylko trzeba myśleć i przełamać komunistyczne niuanse.
Wraz z Pana zastępca wpisujecie się w najgorszy rozdział
rozwoju Gminy Kołaczyce
@ Nn
dnia 10.05.2021, 22:05
Ocena
komentarza:
-6
Trol trol i jeszcze raz trol
@ Kol
dnia 10.05.2021, 22:49
Ocena
komentarza:
-11
Każda władza jest dobra, ale nikomu nie dogodzi bo ludzie są i ludziska, ale na nowego burmistrza Gminy Kolaczyce widzę Pana Filipka
@ Tuberoza
dnia 11.05.2021, 19:17
Ocena
komentarza:
0
Nie wiem po co budować przedszkole w Kolaczycach,skoro np Sieklówka ma nowy budynek szkoły, prawie pusty i można dzieci odwozić tutaj. Inwestycja znacznie mniejsza a Pan Włodarz który ZAWSZE mówi,że każda złotówkę która ma wydać ogląda z wszystkich stron mógłby sporo zaoszczędzić.
@ Pytający
dnia 14.05.2021, 20:21
Ocena
komentarza:
-1
Dzieci coraz mniej a burmistrz pomnik sobie stawia
@ Jajca
dnia 11.05.2021, 22:24
Ocena
komentarza:
-1
To TW drzewo.. Jaka funkcja teraz..
@ Filozof
dnia 12.05.2021, 12:04
Ocena
komentarza:
-2
Idź do IPN sprawdź czy komuś zaszkodził i wtedy wdawaj się w polemikę
@ Pytający
dnia 14.05.2021, 20:10
Ocena
komentarza:
1
Kiedy będą konsultacje społeczne w sprawie zniszczenia przyrody przy Szkole budując ten "pomnik" czyli przedszkole bo raczej jeszcze ich nie było
@ Yozef
dnia 18.05.2021, 21:48
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105