Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

W jasielskiej Filii AHE zainaugurowano nowy rok akademicki

25

W minioną sobotę (21 października br.) w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle ponownie rozbrzmiały dźwięki studenckiej pieśni „Gaudeamus igitur”. Studenci uczelni, która od blisko dwóch dekad z powodzeniem realizuje kształcenie na kierunkach: pedagogika, administracja i politologia, rozpoczęli uroczyście nowy rok akademicki. Głównym punktem sobotniej uroczystości było rzecz jasna przyjęcie w poczet braci akademickiej, studentów pierwszej roku.

Zdjęcia z inauguracji roku akademickiego 2023/24 w Filii AHE w Jaśle obejrzysz w FOTOGALERII

W październiku br. naukę w jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi rozpoczęło kilkudziesięciu studentów pierwszego roku. Wyniki rekrutacji potwierdziły, nie po raz pierwszy zresztą, że uczelnia posiada ugruntowaną pozycję na mapie ośrodków akademickich w południowo-wschodniej części kraju. Zawdzięcza ją przede wszystkim niesłabnącej trosce o wysoką jakość kształcenia. Owocem niemal dwudziestoletniego doświadczenia w tej materii jest to, że przyszli studenci, mieszkańcy Jasła i regionu, chętnie wybierają Filię AHE w Jaśle, jako kolejny przystanek na drodze swojego kształcenia.  

W sobotnie przedpołudnie świeżo upieczeni studenci jasielskiej Filii AHE złożyli uroczyste ślubowanie. Tym samym przyjęci zostali oficjalnie w poczet społeczności akademickiej. immatrykulacji studentów pierwszego roku dokonał dr Wiesław Przybyła, Prorektor ds. Rozwoju i Kształcenia Zdalnego, wkładając na głowę żaków studenckie birety. Z rąk dziekana dr. Przemysława Baciaka odebrali oni z kolei pamiątkowe certyfikaty. Immatrykulacji towarzyszyło również nadanie wyróżnień studentom jasielskiej Alma Mater za działalność na polu naukowym i społecznym, w tym w zakresie promocji uczelni.

Przemówienie inauguracyjne wygłosił dr Przemysław Baciak. Dziekan podkreślił dorobek, jakim może poszczycić się łódzka uczelnia i jej jasielska Filia . – W tym roku AHE obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia, będąc jedną z najstarszych w naszym kraju uczelni niepublicznych. Przez większość tego okresu, już od prawie dwudziestu lat uczelnia obecna jest w Jaśle. Można zatem powiedzieć, że niektórzy z dzisiejszych immatrykulantów dopiero przychodzili na świat, kiedy my rozpoczynaliśmy tutaj swoją działalność. Na stałe wpisaliśmy się już w krajobraz edukacyjny naszego miasta i regionu. Nasza wieloletnia obecność w Jaśle i regionie to setki absolwentów studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Jak liczyliśmy, jest to już ponad dwa i pół tysiąca osób, które budują potencjał regionu – podkreślił.

dr Przemysław Baciak/fot. Marcin Dziedzic

Dr. Przemysław Baciak zwrócił się również bezpośrednio do studentów, w tym także tych świeżo upieczonych żaków, życząc im między innymi wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy i podnoszenia swoich kompetencji. – Realizacja wszystkich celów i pięknych idei, o których dzisiaj wspomniałem nie byłaby możliwa, gdyby nie wasza aktywna postawa , chęć do zdobywania wiedzy oraz imponująca aktywność poza murami uczelni. Nie będzie przesadą, gdy powiem, że staliście się najlepszą wizytówką Filii AHE w Jaśle. Należy podkreślić tutaj przede wszystkim waszą ogromną aktywność społeczną, w tym organizację wielu akcji charytatywnych, zbiórek, inicjatyw edukacyjnych, których na przestrzeni ostatniego roku było naprawdę mnóstwo. Za te wszystkie inicjatywy serdecznie dziękuję zarówno naszej radzie studentów, jak i wszystkim ich pomysłodawcom i uczestnikom – mówił.             

W imieniu władz AHE, okolicznościowe przemówienie wygłosił dr Wiesław Przybyła. – Bardzo mi miło, że pan dziekan nazwał mnie przyjacielem Filii AHE w Jaśle. Rzeczywiście, całe moje serce i wsparcie jest do waszej dyspozycji. Myślę, że to samo można powiedzieć o pani rektor prof. dr hab. Elżbiecie Dul –Ledwosińskiej, która serdecznie was pozdrawia. Zaledwie wczoraj mówiła mi, abym przekazał wam pozdrowienia. Jak zawsze trzymamy w Jaśle wysoki poziom. Warto wspomnieć słowa naszego wspaniałego Mariana Zaruskiego, który mówił – trzymaj ster na słońce. W Jaśle ten ster na słońce jest zorientowany – przekonywał.   

dr Wiesław Przybyła/fot. Marcin Dziedzic  

Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Rudolf Dupkala. Pracownik dydaktyczny jasielskiej Filii AHE podzielił się ze studentami swoimi rozważaniami na temat współczesnej cywilizacji europejskiej w refleksji filozoficznej i pedagogicznej.  

MD

Napisany dnia: 22.10.2023, 08:40

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ kabaret
dnia 24.10.2023, 08:42 · Zgłoś
Wygłupy z tymi strojami - czapkami. Kto widział, aby na UJ, AGH czy innej krakowskiej uczelni takie "jaja" były.
Odpowiedz
-1
@ Mis
dnia 23.10.2023, 15:29 · Zgłoś
Po co to takie studia i to w Jaśle. Na studia (tylko i wyłącznie dzienne) jedzie się na Uniwersytet. Na studiach to się zdobywa wiedzę i uczy się pić i imprezować. Potem jako już dojrzały jest się stabilnym emocjonalnie bo się już wszystkiego skosztowało
Odpowiedz
0
@ Towarzysze
dnia 23.10.2023, 10:17 · Zgłoś
KSW w Jaśle czyli kup sobie wykształcenie, bo pracodawca wymaga :):):)
Odpowiedz
1
@ Czy Jaślanie mają kompleksy?
dnia 23.10.2023, 07:44 · Zgłoś
Dlaczego na forach wypowiadają się w większości narzekacze.
Jasło powinno się rozwijać, ale z takimi czytelnikami jaslo4u to nigdy chyba nie nastąpi.
Dostęp do edukacji, rozwoju powinien być dostępny dla każdego - jeśli NARZEKACZE nie chcą się rozwijać to niech nie komentują "wykazując się". Wyjdźcie na dwór, pozdrówcie sąsiada, pochwalcie dzień - bo to szybko może Wam umknąć i nie zostanie NIC.
Odpowiedz
0
@ michał
dnia 25.10.2023, 20:41 · Zgłoś
smutna prawda,wszystkiego dobrego
Odpowiedz
4
@ niedowiarek
dnia 22.10.2023, 13:59 · Zgłoś
Ta uczelnia "wypuszcza" najlepsze kadry dla podkarpackich samorządów, małych biznesów, itp. Znam takich, którzy po 40-tce mieli jeszcze 3 letnie zasadnicze szkoły zawodowe, potem błyskawicznie "zrobili" matury, a teraz już studiują. Brawo. Polacy rwą się do nauki, a co najdziwniejsze otrzymują jeszcze stypendia jakieś tam.
Odpowiedz
6
@ Rumcajs
dnia 22.10.2023, 14:10 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
9
@ Były student
dnia 22.10.2023, 12:48 · Zgłoś
Nie polecam.
Odpowiedz
9
@ Do były
dnia 22.10.2023, 12:55 · Zgłoś
Moja opinia jest podobna
Odpowiedz
7
@ student
dnia 22.10.2023, 11:06 · Zgłoś
Masakra !! Polsko gdzie Ty zmierzasz ??
Odpowiedz
8
@ Pprtier szpitalny
dnia 22.10.2023, 10:52 · Zgłoś
Ale magisterow a robic nima komu
Odpowiedz
14
@ pytanie
dnia 22.10.2023, 10:06 · Zgłoś
Gdzie znajďą zatrudnienie absolwenci tej "wspaniałej" uczelni?
Odpowiedz
10
@ Miastowy
dnia 22.10.2023, 10:51 · Zgłoś
W winnicach
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 22.10.2023, 11:54 · Zgłoś
W zarządach powiatowych maści wszelakiej. Jako "asystenci" posłów, posełek i senatorzyn. To chyba tyle.
Odpowiedz
1
@ Zatrudnienie
dnia 22.10.2023, 20:41 · Zgłoś
Łatwiejszy byt będą mieli absolwenci uniwersytetu dla dzieci i uniwersytetu dla emerytów: oni nie muszą szukać pracy.
Dla innych pozostaje (po znajomości) inkubator, Gen itp. placówki "naukowe" albo (bez znajomości) zmywak, gotowanie i opieka nad starszymi - ale to za granicą.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 22.10.2023, 21:21 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Konrad z Grunwaldu
dnia 22.10.2023, 23:22 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-9
@ Yoda
dnia 22.10.2023, 10:01 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ Starosta
dnia 22.10.2023, 20:29 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
11
@ Rjs
dnia 22.10.2023, 09:28 · Zgłoś
Więcej kadry niż studentów. Pewnie dorabiają sobie wykształcenie żeby utrzymać się na rządowych stołkach.
Odpowiedz
13
@ ixi
dnia 22.10.2023, 12:14 · Zgłoś
Czy będą uczyć regułek, czy też szukania, dociekania, zadawania trydnych pytań, nieszablonowości, kreatywności i odwagi?

Wątpię.
Odpowiedz
1
@ Trex
dnia 22.10.2023, 19:17 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657