Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

W kilka chwil żywioł zniszczył wszystko co mieli. Tragiczne skutki podtopień w powiecie jasielskim

62

Setki, jeżeli nie tysiące gospodarstw domowych w powiecie jasielskim odczuły skutki wczorajszych nawałnic. Woda w wyniku podtopień wdzierała się do domów, piwnic i garaży. Trzcinica, Skołyszyn, Kowalowy, jasielskie osiedle Brzyszczki, przypominają dzisiaj krajobraz po bitwie. Z pomocą spieszą strażacy i żołnierze WOT.

Skutków intensywnych opadów deszczu, jakie wczorajszego popołudnia nawiedziły, niemal wszystkie gminy powiatu jasielskiego, ich mieszkańcy z pewnością zapamiętają na długo. Wezbrane potoki, przepełnione rowy melioracyjne oraz kanały burzowe nie były w stanie przyjąć tak olbrzymiej ilości wody opadowej. W efekcie, całe wsie znalazły się pod wodą. Żywioł w ciągu kilkudziesięciu minut zrujnował dorobek życia wielu rodzin. W Trzcinicy, w rejonie potoków, krajobraz zmienił się nie do poznania. Mieszkańcy dotknięci skutkami podtopień ze łzami w oczach spoglądali na zniszczenia. – Woda w potoku zaczęła się podnosić. Staraliśmy się wynieść, co się dało na piętro. Nagle na podwórku pojawiła się woda. Szybko uciekłyśmy do domu. Nie miałyśmy innego wyjścia. Woda sięgała do połowy okien. Na parterze domu woda zniszczyła wszystko od mebli po sprzęt AGD. Mamy nadzieję, że gmina pomoże nam w porządkowaniu tego, co woda przyniosła na naszą posesję. Rano był u nas pan radny. Wczoraj byliśmy odcięci od świata- mówi jedna z mieszkanek Trzcinicy.

Takich domów w Trzcinicy jest znacznie więcej. Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej stoi dom Tadeusza Adamika. Do niego także wdarła się woda. – Dzisiaj miałem być członkiem obwodowej komisji wyborczej w Opaciu. Od wczoraj nie mogę się jednak skontaktować ze strażą, policją nawet starostą. Nie mam jedzenia i picia. Żonę zdążyłem stąd wywieźć przed tym jak woda zalała nasz dom. Nie spałem całą noc. Woda sięgała okien. Stoję w tym, co miałem na sobie wczoraj wieczorem – mówił.

W trudnej sytuacji znaleźli się także mieszkańcy Skołyszyna i okolic. Wczoraj przez centrum miejscowości, w tym Urząd Gminy w Skołyszynie przepłynęły masy wody. Modernizowana obecnie droga krajowa nr 28 w wielu miejscach jest uszkodzona. Woda zniszczyła chodnik na kilku odcinkach. O skali zjawiska, mówił dzisiaj rano Bogusław Kręcisz, wójt gminy Skołyszyn. – Nie mam na chwilę obecną dokładnych danych, ale gospodarstw domowych, które ucierpiały w naszej gminie jest na pewno kilkadziesiąt, jeżeli nie ponad sto. Przed momentem rozmawiałem z jedną z mieszkanek Siedlisk Sławęcińskich, w której domu niemal wszystko jest do wyrzucenia, włącznie z meblami. Takie sytuacje mają miejsce w wielu miejscowościach na terenie całej gminy, poczynając od Jabłonicy, Bączala, przez Skołyszyn po Przysieki. Organizujemy wszystkie siły. O godzinnie 9. zbierze się u nas sztab zarządzania kryzysowego. Ściągnąłem też sołtysów, aby mieć pełną wiedzę na temat tego, co dzieje się w terenie, kto potrzebuje pomocy. Przed nami jest powołanie komisji, która szacować będzie straty. Dopiero wówczas będzie można mówić o konkretnych liczbach. Rozmiar zniszczeń jest jednak ogromny – mówił rano.

Gminy powiatu jasielskiego mogą liczyć na wsparcie ze strony sąsiadów. Przez wójta gminy Szerzyny, do Skołyszyna zostały jeszcze wczoraj zadysponowane jednostki OSP KSRG Szerzyny i OSP Ołpiny. Co więcej, wobec dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się mieszańcy gminy Skołyszyn, z magazynu zarządzania kryzysowego gminy Szerzyny przekazanych zostało 2 500 worków do zabezpieczenia obiektów. Ponadto dostarczono 4 samochody piasku, jeden do Święcan, drugi do Siepietnicy i dwa do Skołyszyna.

Na terenie Jasła, najtrudniejsza sytuacja panuje na osiedlu Brzyszczki oraz na osiedlu Hankówka w rejonie ul. Przemysłowej i Towarowej. Jeszcze w godzinach popołudniowych strażacy w pocie czoła starali się wypompowywać wodę z budynków i placów tamtejszych firm. Straty są olbrzymie.

W tragicznej sytuacji znaleźli się mieszkańcy ul. Konopnickiej. Wczoraj, wielu z nich zostało ewakuowanych. Na obszarze od powstałej niedawno drogi KG2 w kierunku osiedla Brzyszczki, w niecce, powstał istny basen. Mieszkańcy za taki stan rzeczy obwiniają niedawno oddaną do użytku drogę. Na miejscu, od rana pracują strażacy nie tylko z powiatu jasielskiego, lecz również innych podkarpackich powiatów, w tym z Ropczyc, Lubaczowa oraz Sanoka.

Na osiedlu Brzyszczki pomoc poszkodowanym niosą także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Porządkują posesje, czy też udrażniają przepusty.

MD

Napisany dnia: 28.06.2020, 16:16
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Strażak.
dnia 28.06.2020, 16:42
Ocena
komentarza:
40
Wielka tragedia. Trzeba pomoc tym ludzia co stracili wszystko bo od państwa dostaną jakieś ochlapy. Zjednoczymy sily i pomagajmy. Trzymajcie sie poszkodowani.
@ Do strażak
dnia 28.06.2020, 17:21
Ocena
komentarza:
16
Ludzie kupujcie ubezpieczenie domu. 400 zł rocznie nie boli..
@ kordian
dnia 28.06.2020, 17:35
Ocena
komentarza:
13
chłop sie chciał do starosty dodzwonić ???
w dniu wyborów nie obchodzi go nic innego. nawet strona powiatowego centrum zarządzania kryzysowego sie nie otwiera
@ fan
dnia 28.06.2020, 17:36
Ocena
komentarza:
2
Za tydzien zbiurki w kosciołach
@ Jozin z Bazin
dnia 28.06.2020, 20:40
Ocena
komentarza:
-6
I jak tu nie pić. No bądź zdrowy...
@ Maliniak
dnia 28.06.2020, 22:33
Ocena
komentarza:
0
Cyt:Dzisiaj miałem być członkiem obwodowej komisji wyborczej w Opaciu. Od wczoraj nie mogę się jednak skontaktować ze strażą, policją nawet starostą. Nie mam jedzenia i picia

Przecież woda opadła w godzinach nocnych,sklepy dziś były czynne...nie przesadzacie z dramatyzmem ?
Ubezpieczenia nieruchomośći zaczynają się od 300 zlotych..warto pomyśleć
@ LuQer
dnia 28.06.2020, 22:59
Ocena
komentarza:
10
Gościu teren zalewowy. Możesz sobie ubezpieczyć własny mózg. Jest jedyny na swiecie...
@ Taka tam
dnia 29.06.2020, 08:50
Ocena
komentarza:
-1
Po co pan chciał dzwonić do starosty? Czy jest jakimś specem od osuszanie terenów zalew owych? U mnie po nawałnicy nie było prądu a mieszkam w mieście. Powinnam do burmistrza dzwonić?
@ Pasażer
dnia 28.06.2020, 16:51
Ocena
komentarza:
33
Brak rozeznania i obliczeń dotyczących wód opadowych przy projektowaniu drogi, prawdopodobnie za mało chłonne studzienki, a przecież za 20 mln zł należało o wszystko zadbać, nawet obliczenia wykazujące wody stuletnie. Wydaje się normalne, że teraz z pomocą powinni przyjść przecinający wstęgę,
Boże czemu nas każesz???!!!
@ 2p08
dnia 28.06.2020, 17:21
Ocena
komentarza:
5
Jestes ekspertem ws. budowy dróg, mostów i instalacji sanitarnych.
Szkoda tylko ze nie w realnym swiecie.
No ale internet ma to do siebie ze kazdy moze pisac rozne rzeczy
@ któś
dnia 28.06.2020, 18:11
Ocena
komentarza:
15
takiej ilości wody żadne studzienki, rowy, przepusty nie pomieszczą. I nikt nie liczy ich na takie kataklizmy, bo takich rzeczy raczej nikt nie przewidzi. Po prostu siła wyższa. Trzeba poszkodowanym współczuć i pomóc w odbudowie.
@ Łukasz nn
dnia 28.06.2020, 19:26
Ocena
komentarza:
33
Czemu ? A za wybór takich co bluźnierczo postawią pomnik z Jezusem na 30 metrów olewając jednocześnie to co trzeba zrobić dla społeczności to mało ? Boga to w sercu trzeba mieć a nie na cokole k... Napisał bym więcej o polityce i wszystkich tych opcjach politycznych z których wszyscy są warci tyle samo ale przecież cisza wyborcza.

Fakty są takie - "obwodnica" zrobiona do d... - i miejsce złe,i drgania wałom zagrażają, i wąski wjazd i wyjazd i w złym miejscu... Ale jest jak jest i ktoś wstęgi przecinał...
I ktoś tych ludzi wybrał na te i inne posadki.

W Jaśle również kanalizacja to jest śmiech przez łzy. Rury 80-tki na odcinku wielu kilometrów łączą studzienki i wielkie zdziwienie że woda na Lwowskiej przelewa się przez chodnik ?! "Nic nie da się zrobić".Peeeewnie... Jeśli chodzi o tą większą kanalizację to też - czyści ją ktoś z MPGKu ?

Trzcinica ? Karpacką Troję to uratowali w pierwszej kolejności... i tyle. Szczęście,że się ludzie tam nie potopili. Rzeki nie udrożnione,wszystko zarośnięte tam gdzie nie trzeba (tam gdzie by się przydały drzewa to jak wszędzie coraz większa betonoza), rowy płytkie "nic nie da się zrobić" - choć właśnie się da tylko trzeba by regularnie coś robić,wydawać kasę, zatrudniać ludzi na interwencyjne zamiast fundowania firmom znajomków stażystów i kazać ludziom na interwencyjnym robić te prace porządkowe itd itp.

Pozwoleń na budowę domów tak blisko rzeki czy strumieni - prawie w ich korycie zresztą też nie powinno być. Ale jak to w Polsce każdy ma to gdzieś i potem płacz.
@ KGB
dnia 28.06.2020, 20:00
Ocena
komentarza:
4
Pasazer spec od wszystkiego czyli do niczego:-)
@ Kasia
dnia 28.06.2020, 22:13
Ocena
komentarza:
0
Istnieje, rośnie u mnie na działce...
@ miejscowy
dnia 28.06.2020, 23:22
Ocena
komentarza:
-4
Nie liczy się rowów i kanalizacji na takie kataklizmy ze względu na niewyobrażalne koszty i trudności by coś takiego stworzyć, które to koszty znacznie przekroczą koszty ewentualnych strat powodziowych, tym samym czyniąc takowe przedsięwzięcie nieopłacalnym. Same rowy odwadniające musiałyby mieć rozmiary gigantycznych kanałów o wielometrowej głębokości o ogromnych kosztach utrzymania
@ Marcin.
dnia 29.06.2020, 07:06
Ocena
komentarza:
5
Iście katolicka postawa zgodna z nakazem - miłuj bliźniego swego jak siebie samego!
@ Car
dnia 30.06.2020, 07:49
Ocena
komentarza:
2
Przepust potoku Warzyckiego powinien ktoś obliczyć. To on zalał ul Konopnicką.
@ czarny
dnia 28.06.2020, 17:00
Ocena
komentarza:
0
czy droga na Biecz -Gorlice jest bądz będzie przejezdna ?.
@ Złote nożyczki
dnia 28.06.2020, 17:04
Ocena
komentarza:
4
Tak, przecinacze do pomocy
@ Tom
dnia 28.06.2020, 17:07
Ocena
komentarza:
8
Gospodarki wodnej na Podkarpaciu nie ma, bo rząd systematycznie obcinał pieniądze na PGW. Za zgodą większości mieszkańców. Widocznie miał inne - ważniejsze wydatki.
@ zeniu
dnia 28.06.2020, 17:15
Ocena
komentarza:
6
A burmistrz odwołał pogotowie powodziowe w Jaśle.Dlaczego on to zrobił i jaki miał cel?
@ hela
dnia 28.06.2020, 17:30
Ocena
komentarza:
10
To gmina nie miała zapasu piasku i worków?Niewyobrażalne.
@ hela
dnia 28.06.2020, 17:32
Ocena
komentarza:
9
To gmina nie ma na stanie zapasu piasku i worków?Przecież zdarzają się powodzie i to podstawowa rzecz kktora powinna być.
@ Weteran
dnia 28.06.2020, 21:25
Ocena
komentarza:
4
W Skolyszynie powodzi nie ma zazwyczaj. To po co piasek... Boże, widzisz i nie grzmisz. Zero pomyślunku.
@ TrzymajcieSię
dnia 28.06.2020, 18:01
Ocena
komentarza:
4
Straszne...to jest coś okropnego
@ Stary
dnia 28.06.2020, 18:14
Ocena
komentarza:
4
Moze za grzechy pychy i obludy ???
@ Pasażer
dnia 28.06.2020, 18:18
Ocena
komentarza:
13
A gdzie sa: Eurodeputowany Bodgan Jozef Rzonca, Starosta Pawlus, Alicja z synem Wojtkiem Zającem i księdzem Prałatem Putyra, który jest od ..., a co na to Franciszek nasz PAPIEŻ,
zaczyna się rozliczanie, trzeba bać się Watykanu
@ A
dnia 28.06.2020, 21:52
Ocena
komentarza:
-4
Rzońca był w Trzcinicy
@ Kkkkkk
dnia 28.06.2020, 18:41
Ocena
komentarza:
7
Noe boze czemu nasz każesz ! Dlaczego od ostatniej powodzi nic nie zrobiliscie , dlaczego nie cisneliscie zeby uregulowac potok zrobic zbiorniki ? Dlaczego ?
@ Car
dnia 29.06.2020, 13:21
Ocena
komentarza:
1
Zrobili. Zaporę dla wody na potoku Warzyckim między jednym rondem a drugim.
@ Ehhhh
dnia 28.06.2020, 18:42
Ocena
komentarza:
12
Boga w to nie moeszaj, bylo tyle czasu od ostaniej powodzi zeby znalezc rozwiazania!
@ life
dnia 28.06.2020, 18:44
Ocena
komentarza:
2
Do Strażak.
Dostaną Ci, co mają dostać.
@ Jerzy
dnia 28.06.2020, 18:50
Ocena
komentarza:
9
Gdzie europoseł i Senatorzyna?
@ deja vu
dnia 28.06.2020, 22:14
Ocena
komentarza:
4
Nie martw się - pojawią się, żeby obiecać zbiornik w Kątach za głosy na Dudę w 2 turze
@ Łukasz nn
dnia 28.06.2020, 19:26
Ocena
komentarza:
4
Powódź błyskawiczna (ang. flash flood). Jest to nagła, lokalna powódź, powstająca w wyniku nadmiernych opadów deszczu o dużej wydajności (zazwyczaj pochodzenia burzowego) w krótkim czasie, zazwyczaj krótszym niż 6 godzin. Na co dzień spokojne strumyki, potoki, rzeki, nabierają szybko wody, która potem występuje z koryt, zalewając ulice, posesje, uprawy, nierzadko powodując duże straty materialne, a nawet ofiary śmiertelne. Powódź błyskawiczna może wystąpić również bez udziału rzek, na silnie zurbanizowanych obszarach miejskich, zwłaszcza z niewystarczającą przepustowością kanalizacji burzowych (tzw. powódź miejska). Wielkość i zasięg powodzi błyskawicznej zależy m.in. od intensywności, czasu i natężenia opadu, wilgotności gruntu, rodzaju gleby, ukształtowania terenu, a także jego pokrycia i zagospodarowania.
@ Łukasz nn
dnia 28.06.2020, 19:26
Ocena
komentarza:
2
Powódź błyskawiczna (ang. flash flood). Jest to nagła, lokalna powódź, powstająca w wyniku nadmiernych opadów deszczu o dużej wydajności (zazwyczaj pochodzenia burzowego) w krótkim czasie, zazwyczaj krótszym niż 6 godzin. Na co dzień spokojne strumyki, potoki, rzeki, nabierają szybko wody, która potem występuje z koryt, zalewając ulice, posesje, uprawy, nierzadko powodując duże straty materialne, a nawet ofiary śmiertelne. Powódź błyskawiczna może wystąpić również bez udziału rzek, na silnie zurbanizowanych obszarach miejskich, zwłaszcza z niewystarczającą przepustowością kanalizacji burzowych (tzw. powódź miejska). Wielkość i zasięg powodzi błyskawicznej zależy m.in. od intensywności, czasu i natężenia opadu, wilgotności gruntu, rodzaju gleby, ukształtowania terenu, a także jego pokrycia i zagospodarowania.
@ Gruby
dnia 28.06.2020, 19:34
Ocena
komentarza:
10
serdeczne podziękowania dla o. s. p. ujazd. 17-go stycznia dziękuję.
@ Wertu
dnia 28.06.2020, 20:42
Ocena
komentarza:
7
Bardzo współczuję wszystkim których ta tragedia dotknęła. W jedności siła.
@ xxl
dnia 28.06.2020, 20:50
Ocena
komentarza:
12
Łącznik to fuszerka nadaje się do remontu.Przysłać niezależną komisję z innej części kraju i zrobić porządek z włodarzami.
@ Łukasz nn
dnia 28.06.2020, 20:55
Ocena
komentarza:
1
Tymczasem prognozy na najbliższe dni NIE SĄ optymistyczne
https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-jaslo,cId,11529
@ obserwator
dnia 28.06.2020, 21:02
Ocena
komentarza:
6
masakra źle to wygląda
@ cytryna kwasna
dnia 28.06.2020, 21:03
Ocena
komentarza:
20
Budowa tego łacznika zatopiła konopnicką - lepiej ich teraz rozumię i współczuje..
@ 88
dnia 28.06.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
13
To fakt, że basen im zrobili
@ Zniesmaczony na kwaśno
dnia 28.06.2020, 22:11
Ocena
komentarza:
7
R O Z U M i E M (tak samo jak umiem!!!)
@ KKKOONN
dnia 29.06.2020, 08:16
Ocena
komentarza:
0
To nie droga zalała tylko straszna ulewa 100l wody na 1m2
@ Aaa
dnia 28.06.2020, 21:09
Ocena
komentarza:
13
A gdzie nasz kochany pan burmistrz. Kapnął się dzien po że trza sztab zwołać współczuję wszystkim ludzia którzy stracili całe dorobki swojego życia.
@ benek
dnia 28.06.2020, 21:34
Ocena
komentarza:
15
Nie regulowane rzeki i potoki ,małe przepusty, nie wykoszone rowy to obraz jaki rysuje się w powiecie jasielskim po ostatniej powodzi .
@ ????
dnia 29.06.2020, 11:10
Ocena
komentarza:
3
czyli tak jak ostatnio? nic się nie zmieniło tak po polsku jakoś to będzie!!
Współczuje tym ludziom ale taka postawa jest nie do zaakceptowania!!
Włądza jest mierna nic nie potrafi ale samemu trzeba CISNĄĆ , WYCHODZIĆ Z INICJATYWĄ!!!
@ Zły
dnia 28.06.2020, 22:20
Ocena
komentarza:
12
Pokazać tych, co mieli w dudzie protesty ludzi przeciwko budowie "łącznika" i tych co wstęgi przecinali na jego oddanie. Niech popatrzą w oczy poszkodowanym!!!
@ Xądz
dnia 29.06.2020, 01:05
Ocena
komentarza:
2
Czyżby spłynęło poświęconym chodnikiem w skolyszynie ? Moze to kara za balgochwalstwo i cynizm tam obecnych ?
@ oczko wodne
dnia 29.06.2020, 08:13
Ocena
komentarza:
9
A kto jest derektorem Wód Polskich w Jaśle?
@ Taka tam
dnia 29.06.2020, 08:54
Ocena
komentarza:
2
Ten co ma być
@ taki tam
dnia 29.06.2020, 11:11
Ocena
komentarza:
1
namaszcony, nawiedzony
@ Ktoś
dnia 29.06.2020, 09:52
Ocena
komentarza:
1
A gdzie Kandydaci na prezydenta z II tury? Czy nie powinni odwiedzić zalanego powiatu jasielskiego?!!!
@ Apo co??
dnia 29.06.2020, 11:12
Ocena
komentarza:
-1
???
Adrianek tylko zamieszania narobi a nowy PREZYDENT nie ma mocy sprawczej!!
@ Z h
dnia 29.06.2020, 12:32
Ocena
komentarza:
0
Burmistrz już sztab do ustalenia strat już powołał, ustalą jaka kwota im się dostanie do podziału,a oni poszukują worki z piaskiem i będą czekać kolejne 10 lat, worki to niech sobie umieszczą między nogami na to wystarczy.
@ Marcin.
dnia 29.06.2020, 12:41
Ocena
komentarza:
1
To wszystko wina Dudy, bo marzyły mu się oczka wodne przed każdym domem!!!
@ Skandal
dnia 29.06.2020, 13:00
Ocena
komentarza:
4
Wszystkie slózby z poświęceniem pracowały całą noc do 8 rano podczas tej nawałnicy brak było tylko zarządzających miastem i gminami byłem w kazdym zakątku tej tragedi nie widziałem żadnych( władz ) sztabu kryzysowego naj prościej mówiąc olali mieszkańców zwłaszcza na Podzamczu
@ scigany
dnia 29.06.2020, 13:06
Ocena
komentarza:
-5
Pierwsze byly susze i placz, potem zaczeli sie modlic o deszcz wiec Pan Bog wysluchal z tym ze nieco za dlugo sie modlili wiec maja teraz nadmiar wody. Nigdy nie dogodzisz.
@ yozef
dnia 29.06.2020, 14:21
Ocena
komentarza:
3
nie bluznij bo zlo do ciebie powroci ,,,
@ Pasażer
dnia 29.06.2020, 13:41
Ocena
komentarza:
-1
KGB chętnie porozmawiam z argumentami, a nie oszczerstwami, daj swoje dane, chetnie sie spotkam
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Prezydenta Andrzej Duda odwiedził Jasło

   

  W ostatnim dniu kampanii wyborczej, kandydaci na urząd prezydenta RP, nie szczędzą sił w zabiegach o głosy wyborców. Andrzej Duda w piątek odwiedzi kilka miejscowości na Podkarpaciu. Rano zawitał do Jasła. W okolicach zielonego rynku prezydenta RP przywitały tłumy mieszkańców miasta i okolic.

 • Do mieszkańców Trzcinicy dotkniętej skutkami podtopień trafiły kuchenki i pralki od PGNiG S.A.

   

  Od tragedii, jaka dotknęła ponad dwieście gospodarstw domowych w Trzcinicy, minęły niemal dwa tygodnie. Powoli kończy się wielkie sprzątanie skutków nawałnic i podtopień, które stały się ich następstwem. Wiele rodzin straciło niemal cały dobytek. Do najbardziej potrzebujących trafił dzisiaj sprzęt AGD, podarowany przez PGNiG S.A.   

 • "Bitwa o wozy" w drugiej turze

  W niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Gminy do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją otrzymają wóz strażacki wart 800 tys. zł. Do wygrania jest 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych. W pierwszej edycji "Bitwy o wozy" promesę na zakup nowego, średniego wozu z województwa podkarpackiego otrzymała gmina Cisna.

 • Trwa zażarta walka o urząd prezydencki

  Na ostatniej prostej wyścigu o fotel prezydenta RP kampanijna retoryka staje się coraz ostrzejsza. W walce wyborczej kandydaci i ich sztaby sięgają po przeróżne formy oddziaływania na elektorat. Rywalizacja prowadzona jest nie tylko w sieci, np. przy wykorzystaniu mediów społecznościowych lecz również materiałów tradycyjnych...

 • Z pomocą kolejnym samorządom

  Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zamierza udzielić dotacje gminom Brzyska i Kołaczyce do 200 tys. zł dla każdej z nich w związku z poniesionymi stratami w wyniku klęski żywiołowej. Decyzja o przyznaniu środków zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy. Z kolei z pomocą samorządowi miejskiemu Jasła przychodzi Związek Miast Polskich...

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105