Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

W Nowym Żmigrodzie mówią do radnych powiatu i starosty stanowczo: NIE!

308

Na wczorajszym spotkaniu w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie przy ul. Gorlickiej odbyło się  burzliwe spotkanie z przedstawicielami samorządu rady powiatu, rodzicami, uczniami tej szkoły  oraz gronem pedagogicznym. Najważniejszych zaproszonych gości, którym w szczególności  zgromadzeni chcieli zadać proste pytania, czyli Adama Kmiecika starosty powiatu jasielskiego oraz  Franciszka Miśkowicza, wicestarosty nie było. Padły słowa, że będą oni chcieli spotkać się z Radą  Rodziców, ale najwyraźniej nie na tym spotkaniu. Dlaczego? To nurtujące pytanie zostało bez  odpowiedzi.

Starostwo Powiatowe odpowiedziało na pismo ze szkoły, odnośnie zamiaru likwidacji szkół  zawodowych w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Dyrekcja i nauczyciele są zbulwersowani i  zaskoczeni, że w ten sposób dowiadują się o zamknięciu oddziałów.

- Środowisko nauczycielskie jest zbulwersowane samym postępowaniem starostwa, ponieważ  wypowiada się różne rzeczy na innych spotkania, natomiast pomija się samą radę pedagogiczną i Radę Rodziców bojąc się stanąć twarzą w twarz z osobami najbardziej zainteresowanymi. Wicestarosta na sesji rady gminy Nowy Żmigród, na której wypowiada się, ze nie chcą likwidować  Zespołu Szkół, że to się dzieje samo. W dzisiejszej prasie wypowiedział się w tym samym tonie : " Nikt nie chce likwidować szkół one same się likwidują. Taki problem mają placówki, które dotyka  głęboki niż demograficzny. Nie ma wystarczającej liczby uczniów, szkoły mają więc problem z  naborem przez to ciężko jest je utrzymać. Problem ten najpierw dotyczył podstawówek i gimnazjów, a teraz dotknął szkoły ponadgimnazjalne w tym Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie". - czyta fragment  artykułu z gazety codziennej Marian Kosak, nauczyciel oraz przewodniczący koła NSZZ "Solidarność" w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Zdaniem Kosaka, wypowiedź Franciszka Miśkowicza wicestarosty powiatu jasielskiego, który na  sesji gminnej twierdził, że nie chcą likwidować szkoły mija się z prawdą, gdyż w piśmie od starosty jasielskiego Adama Kmiecika ewidentnie jest napisane, że Zarząd Powiatu zdecydował o likwidacji internatu z dniem 31.08.2011r. oraz likwidacji poprzez wygaszanie zasadniczej szkoły zawodowej, w tym technikum oraz uzupełniające technikum dla dorosłych.

Rada pedagogiczna żąda dokumentów świadczących o tym, że naboru do Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie nie będzie. Nauczyciele dysponują ankietami przeprowadzonymi w szkołach gimnazjalnych. Okazuje się, że jest mnóstwo młodych ludzi, którzy właśnie wybrali tę szkołę i chcą w niej pobierać dalszą naukę. Oprócz ankiet, są dokumenty świadczące o tym, iż liczba uczniów jest na stałym poziomie od kilkunastu lat.

- Przygotowaliśmy z nauczycielami na podstawie dokumentacji szkolnej zestawienie. W obecnym roku szkolnym jest 323 uczniów, w roku 2009/10 było 333, w 2008/09 - 361, 2007/08 - 336 uczniów.  Praktycznie ta liczba jest stała. Gdzie pan Miśkowicz widzi spadek? To są dokumenty. Ankiety, które przeprowadzili nauczyciele potwierdzają, że jest młodzież, która chce się uczyć w Nowym  Żmigrodzie. Dlaczego Pan Miśkowicz twierdzi, że nie będzie naboru? Szkoła dysponuje ankietami, które przeczą temu, że dzieci nie chcą przychodzić do szkoły w Nowym Żmigrodzie, a dokumenty  szkolne, że spadła liczba uczniów w placówce. Proszę wicestarostę, aby przedstawił swoje dokumenty na ten temat, bo mówić można wszystko, ale my dysponujemy faktami  - komentuje Beata Baraś, nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół W Nowym Żmigrodzie.

Uczniowie, którzy chcą uczęszczać do tej szkoły...

Specjalnie na spotkanie przybyła młodzież z 3 klasy gimnazjum, która liczy na to, że kierunki w  zasadniczej szkole zawodowej nie zostaną zlikwidowane, gdyż chcą uczyć się wykonywania  zawodu właśnie w tej placówce.

- Chciałabym uczęszczać do Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie na kierunek technik żywienia i  gospodarstwa domowego. Byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się o tym, że kierunki zawodowe mają zostać zamknięte  - wypowiada się Monika Ornalik, uczennica 3 klasy gimnazjum w Krempnej.

- We wrześniu chciałabym złożyć podanie do tej szkoły, aby do niej uczęszczać. Interesują mnie tutaj dostępne kierunki, a zaletą jest również to, że do tej szkoły miałabym blisko. Moje rodzeństwo ukończyło tę szkołę, którą bardzo sobie chwalą. Ja wraz z moimi rodzicami jesteśmy przeciwko likwidacji zasadniczej szkoły zawodowej  - komentuje Małgorzata Słabniak, uczennica 3 klasy gimnazjum w Krempnej.

Młodzież szkoły także głośno protestowała przeciwko likwidacji internatu, stadniny koni i kierunków zawodowych. Uważają, że mają równe prawa jak uczniowie z miasta, mimo to czują się dyskryminowani. Nie rozumieją, dlaczego władz nie było na spotkaniu.

- Czy ktoś się zastanawiał co z nami będzie? Dlaczego traktujecie nas jak przedmioty? To, że jesteśmy ze wsi to znaczy, że gorsi? Dlaczego jesteśmy dyskryminowani? Dlaczego nikt z władz samorządu nie chciał z nami rozmawiać? Dlaczego ich tu nie ma? Niech spojrzą nam w oczy, my jesteśmy pierwszymi wyborcami.

Jakie jest stanowisko radnych?

Witold Lechowski, radny powiatu jasielskiego jest przeciwko likwidacji oddziałów zawodowych, gdyż jest to odbieranie możliwości nauki tym uczniom, którzy nie chcą iść do liceum ogólnokształcącego. Jego zdaniem, starosta Adam Kmiecik i wicestarosta Franciszek Miśkowicz, którzy wychowywali się w tej miejscowości obawiali się spotkania z mieszkańcami. Dodał również, że inicjatywa zamknięcia szkół nie wyszła ze strony starosty, ale z nacisków innych osób.

-Pochodzą z tej gminy i myślę, że bali się stanąć z mieszkańcami twarzą w twarz i powiedzieć im, jakie są ich postanowienia. Uważam, że starosta jest słaby politycznie. Pracowałem z nim cztery lata i moim zdaniem, on by takiej decyzji nie podjął, tylko ma nacisk tych osób, które nim sterują.  -  powiedział Witold Lechowski, radny powiatu jasielskiego.

Bogdan Rzońca, obecny radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego jest zdumiony decyzją Zarządu Powiatu w Jaśle. Jego zdaniem najgorszą rzeczą jest likwidacja miejsc, które są centrotwórcze, w tym wypadku jest to szkoła średnia. To do tej szkoły, jaką jest Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie trafiają młodzi ludzie nawet z poza powiatu, którzy mają dobre połączenia z tą miejscowością.

- Najgorszą rzeczą jest likwidowanie jakiejkolwiek instytucji i placówki. Szkoła średnia to miejsce centrotwórcze. Apeluję i proszę Zarząd Powiatu i radnych, aby jeszcze raz odnieść się do tej kwestii i ją przemyśleć. Na pewno dziury budżetowej nie będzie z tego powodu, że zostaną  utrzymane te dwie klasy w Nowym Żmigrodzie. Nie obecność( na spotkaniu) starosty oraz wicestarosty osłabia ich pozycję, ale może z drugiej strony, potrafią przyznać się do błędu i podejmą właściwą decyzję,  jak usłyszą o wielkiej obronie kierunków kształcenia w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie  -  komentuje Bogdan Rzońca, radny wojewódzki.

Robert Krzyżanowski, przewodniczący Rady Rodziców nie krył rozczarowania z powodu nieobecności na zebraniu starosty Adama Kmiecika oraz wicestarosty Franciszka Miśkowicza. Według niego, nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia, dlaczego chce się zlikwidować kierunki zawodowe. Krzyżanowski oczekuje, że w najbliższym czasie otrzyma wyjaśnienia w tej kwestii.

Jeden za wszystkich...

Na spotkanie zaproszony został Grzegorz Pers, wiceprzewodniczący rady powiatu w Jaśle. Zapytany przez zgromadzonych o stanowisko radnego w sprawie likwidacji kierunków zawodowych nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

- Sprawa wymaga bardziej gruntownej analizy. Oczekuję na stanowisko Komisji Edukacji w tej sprawie, jak również na wyniki rozmów zarządu z Radą Rodziców. Część argumentów trafia do mnie.  Jeszcze jest czas do środowej sesji. Będę chciał się zapoznać i zobaczyć analizę porównywalnych szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu jasielskiego i wtedy wyrobię sobie opinię  -  komentuje Grzegorz Pers, wiceprzewodniczący powiatu w Jaśle.

Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie ma poparcie m.in. radnych powiatu z PiS-u, radnego sejmiku wojewódzkiego, innych placówek oświatowych, jak również zasłużonych i honorowych obywateli miejscowości Nowy Żmigród. Na spotkaniu duża liczba przybyłych rodziców, także radnych gminy świadczy o solidarności tych ludzi, a argumenty nauczycieli poparte dokumentami dają dowód na to, że szkoła nie znajduje się w tak trudnej sytuacji, jaką przedstawia Zarząd Powiatu, na czele ze starostą jasielskim. W środę 23 lutego odbędzie się sesja rady powiatu, na której mają  być podjęte kwestie dotyczące likwidacji zasadniczej szkoły zawodowej w Nowym Żmigrodzie.

Ilona Czarnecka
czarnecka.ilona@gmail.com

Reklama

Komentarze: 308

Dodaj komentarz Widok:
0
@ mistrz
dnia 07.04.2011, 18:45 · Zgłoś
to jest porzadna szkoła, nie tylko ze wzgledu profilowym ale pod kazdym innym tez.. i nie widze roznicy pomiedzy 1lo a nowym zmigrodem;d własnie sie tam wybieram i mysle ze to strzał w dziesiatke;) achaaa i jak mowie kolegom gdzie ide do szkoły to mowie ze ide do ''Kopernika''.xd
Odpowiedz
0
@ krzyś
dnia 26.02.2011, 13:31 · Zgłoś
Do L$
Nie powiedziałem, że [...] i że do naszych nauczycieli. Przeciętny uczeń który ma kasę staje się dobrym uczniem po korepetycjach i szkoła jest wysoko w rankungu.
To praca wielu osób z innych szkół.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ do krzysia
dnia 26.02.2011, 07:36 · Zgłoś
Co ci to tak przeszkadza.Twoim zdaniem [...] uczniowie z Ekonomika lataja na lekcje do madrych waszych nauczycieli.
Wam to nawet do głowy nie przyjdzie, bo wszystkie publiczne wystapienia dla uczniów pisze wam polonista. Inaczej nie skleicie samodzielnie jednego zdania.
A jesli chcesz wiedziec coś o mojej szkole to zerknij łaskawie
do rankingu szkół - jesteśmy na 4 miejscu w województwie podkarpackim, a wy ???
Odpowiedz
0
@ fofifik
dnia 25.02.2011, 13:11 · Zgłoś
W Żmigrodzie jak ktos zda maturę na 30% to wieeeelki sukces.
Minimum, po prostu minimum. Ale liczy się że zdał. Wielka sorbona!
Odpowiedz
0
@ krzyś
dnia 24.02.2011, 20:58 · Zgłoś
Do L$
Na lekcje biegają w większości ( prawie całe klasy) ci co zdają maturę podstawową.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ Adam
dnia 23.02.2011, 21:43 · Zgłoś
Lechowski to mądry gość , jedyny który się ujął przeciw likwidacji szkoły bo rozumie że dziecko nie może dojeżdżać 100 km do szkoły , a ci co nie przejdą to nigdy do szkoły nie wrócą szczególnie gdy będzie ona w Jaśle!Kmiecik boi się swojej przeszłości a jego wspaniała żona to w Żmigrodzie zajmowała się bardziej żabami niż nauką j. polskiego!
Odpowiedz
0
@ RYŻ
dnia 23.02.2011, 19:13 · Zgłoś
ktos kto podpisuje sie RYŻ, czy wie od jakiego pulapu po obniżeniu przyjmowalo I LO? nie? od 60! bo chetnych nie bylo.... wiec co, tak zle? LUDZIE MACIE POTRZEBE ROBIENIA Z SIEBIE WIELKICH BO CHODZICIDE DO JASIELSKIEJ SZKOLY...tez mi zaszczyt!
Odpowiedz
0
@ p
dnia 23.02.2011, 19:10 · Zgłoś
ktos kto podpisuje się ze jest z I LO musi dodawac sobie prestiżu poprzez taki własnie okreslenie??? po co? skoro jestes w I, II LO to ejstes wielki tak??? jestem absolwentka jednej z tej szkól i kazdy kto chwali sie swoja edukacja w nich..ze to niby lepsza jest, jest w błędzie! Bo poziom co prawda inny, zkares materiału etc. ale nie każdy do każdej szkoly może sie dostać, trzeba uwzględniac rózne predyspozycje, różnych uczniów. czy cos w tym złego ze istnieje szkola zawodowa????? Wyksztalciuchu , uważaj bo ten z zawodowki bedzie o niebo lepiej zarabiał od Ciebie!!! i czymt u sie chwalić? jak już tak bardzo czujesz sie wyrózniony faktem uczesczania do renomowanego liceum w pieknym miescie jasło, to porównaj się do prawdziwych szkół w innych miastach...albo lepiej nie!Tylko sie skompromitujesz!
Odpowiedz
0
@ pracownik starostwa
dnia 23.02.2011, 15:39 · Zgłoś
Pomysł likwidacji szkoły to dziecko pana Miśkowicza w-ce Starosty. Sami ludzie ze Żmigrodu strzelają sobie gola.
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 23.02.2011, 15:32 · Zgłoś
..i jeszcze jedno..od razu mówię, że nie przepadam za Panem Starostą, ale tak po nich wszystkich jeździcie i wypominacie, że to robią, tego nie, tyle zarabiają, tacy są i tacy, wymyślacie jakieś historie, które naprawdę czasem są aż śmieszne(i mówię tu ogólnie o wszystkich: wójtach, radnych, staroście, itd.), przecież sami sobie ich wybraliście..jak się Wam to nie podoba to trzeba było samemu startować w wyborach, każdy może, więc teraz nie narzekajcie..nigdy się wszystkim nie dogodzi..i nie zawsze wszystko da się zrobić..więc ludzie trochę na luz..
Odpowiedz
0
@ :)))
dnia 24.02.2011, 13:38 · Zgłoś
Zgadzam się! Ale taki z nas- Polaków naród, niestety. Narzekamy, zazdrościmy, opluwamy i nienawidzimy tych, którym się powiodło. Żal.
Odpowiedz
0
@ bulka
dnia 23.02.2011, 15:13 · Zgłoś
a ja bym zamknął,którąś z jasielskich szkół, za dużo ich tam. A starostwu wara od Żmigrodu i Kołaczyc - te szkoły, a na pewno ostatnia (bo moja) mają swój klimat i nauczycielom zależy, bez korków maturę sie zdaje
Odpowiedz
0
@ rooney15
dnia 23.02.2011, 09:16 · Zgłoś
Nie mogę zrozumiec tylko jednego, jesli nie wszyscy uczniowie dojeżdżają tylko mieszkaja w internacie, to również
mogą mieszkać w internacie np. w Jaśle,Krośnie, Trzcinicy.
Nie wiem tez jak internat może zarabiać, te synboliczne opłaty dają zyski?A ile kosztuje jego prowadzenie: kuchnia,
dyżury nauczycieli, wychowawcy w internacie, oświetlenie, ogrzewanie, itp. ktos to policzył? Uczniowie musieliby płacić
po 400-500 zł za miesiac.
Najlepiej rzucić hasło - ZARABIAMY, tylko nie wszyscy w to uwierzą - ja nie. Kit nie dla mnie!
Odpowiedz
0
@ L$
dnia 23.02.2011, 08:26 · Zgłoś
Do Krzysia

Krzysiu, jesli uczeń chce zdawać maturę rozszerzoną, to często bierze dodatkowe lekcje, ja tez brałam. Nie wiem czy wiesz ale wyniki z matury rozszerzonej dobre uczelnie punktuja podwójnie. Nikt nie dostanie sie na [...] z wynikami z matury zaliczonej z przedmiotu nawet na 80%, a w przypadku rozszerzonej to jest już 160pkt.No chyba sie domyślasz, że wiedza wtedy musi być większa. Nasi rodzice to wiedzą i my też.
Ale was to nie obchodzi, robicie najwyżej studia zaoczne w Jaśle. Na za te już płacicie niestety.Ale jaka wiedza po nich??? Też pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ Krzyś
dnia 23.02.2011, 00:24 · Zgłoś
Do L$
Czy zdajesz sobie sprawę ilu uczniów z Ekonomika chodzi na prywatne lekcje? Ok 70% Jak widzisz wyników matury nie możemy porównywać.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ optymistka:P
dnia 22.02.2011, 21:42 · Zgłoś
Ty...[...] z 1LO!!! własnie JASŁO to jedno wielkie [...]. Szczycicie sie tym że właśnie tam chodzicie do szkoły a większość z was to totalne [...] !!! normalnie żal:) a i wasze patologiczne liceum za niedługo sprzątną:P:P:P gorąco pozdrawiam miastowych [...]:P
Odpowiedz
0
@ żal
dnia 23.02.2011, 16:00 · Zgłoś
jasło [...] haha a wy to co?? wy sie od jasła odp... ja chodze do chemika i jestem baaardzo zadowolona ciesze sie ze nie poszłam tutaj!!!
Odpowiedz
0
@ rooney15
dnia 22.02.2011, 19:30 · Zgłoś
Czy byłej uczennicy korepetycje by coś dały? Wątpię.
Napisała co wiedziała.
Odpowiedz
0
@ krach
dnia 22.02.2011, 19:28 · Zgłoś
julaaa

Jakbym słyszała Prezesa, ty sie szybko uczysz:
"o tak to dopiero początek Irlandii PO. Na kurze statek tonie to i tu na dole wszyscy się mieszają. Każdy marionetką w rękach kogoś kto swoi wyżej a na samej górze towarzysz z Rosji. Ot wielka przyjaźń polsko-rosyjska. A wy [...] Polaczki cóż żeście sobie wybrali to macie. POczekajcie aż za rządów przewspaniałego PO chleb będzie po 6 złotych. Ale historia pokazuje że my Polacy to zawsze był [...] naród i wszedł w [...] lwa i tak jest i tym razem. ja nie wiem jak wogóle można było głosować na PO przy tym jak owijali sobi eludzi wokół palca i robili z nich [...]. A teraz oczka się otwierają? Trzeba było nie głosować!!"

Takie orędzie w Żmigrodzie wygłaszasz,że ho,ho...
Następnym razem zbuduję ci mównicę i przygotuję mikrofon.
Odpowiedz
0
@ korek
dnia 22.02.2011, 19:21 · Zgłoś
mariusz zawisza

Aleś ty mądry, jaki manifest przygotowałeś (z błędami ha,ha,ha). Ile lat studiowałeś???
Odpowiedz
0
@ L$
dnia 22.02.2011, 19:15 · Zgłoś
Głupoty piszecie o kupowaniu miejsca w dobrym liceum. Decyduje licza punktów z egzaminu gimnazjalnego ocenianego przez OKE. Wszyscy piszemy takie same testy, dlaczego nie piszecie ich dobrze???? Dobre szkoły ponadgimnazjalne stawiaja wysokie wymagania. Na pewno ponad 120 punktów, a u was wystarczy 60 do technikum.
Czy zdarzyło sie u was aby wszyscy maturzyści zdali mature w 100%??? Bo w ekonomiku to norma.Ilu z was zdaje rozszerzoną maturę???
To teraz nie piszcie bzdetów o jasielskich szkołach, tylko do nauki. A jeśli chodzi o korki (korepetycje), wy ich nie potrzebujecie. Wam trudno przyswoić materiał minimalny.
Odpowiedz
0
@ Bodek
dnia 22.02.2011, 19:08 · Zgłoś
"Miałeś [...] złoty róg", ale KASA poprzewracała ci w głowie, chciało by się powiedzieć do GURU powiatu i jego z-cy...
Odpowiedz
0
@ manowic
dnia 22.02.2011, 19:06 · Zgłoś
prawda o 1LO

Chłopie po co tam jeszcze chodzisz, Żmigród na ciebie czeka, przyjma cię z tortem i szampanem, a koleżanki upieka pączki na powitanie. W nagrodę posadzą na konika i powiozą ....
Zostaw to Jasło, bo sie rozchorujesz!
Odpowiedz
-1
@ RYż
dnia 22.02.2011, 18:58 · Zgłoś
Wszyscy sie oburzają, że jest to szkoła dla słabszych uczniów. No to prosze zerknąć do regulaminu rekrutacji:

"O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się kandydaci, którzy uzyskali:

- 90 pkt. do Liceum Ogólnokształcącego

- 60 pkt. do Technikum

- 16 pkt. do Zasadniczej Szkoły Zawodowej"

Wszystko mówi za siebie i nie róbcie z siebie geniuszy, napiszcie prawdę. Gdyby podniesiono pułap punktów juz dawno nie byłoby tej szkoły.
Teraz juz wiem skad tyle błędów ortograficznych w komentarzach abslowentów i uczniów tej szkoły. Nic dodać nic ująć.
Odpowiedz
0
@ seba do krzyś
dnia 22.02.2011, 18:28 · Zgłoś
0
@ duma
dnia 22.02.2011, 13:18 · Zgłoś
Muszę napisać, że początkowo śledzenie tych komentarzy poczatkowo mnie nie interesowało. Ale teraz gdy rozpetała sie taka burza wokół tej sprawy postanowiłam je wszystkie przeczytać. Sprawa tej szkoły wcale mnie nie interesuje, moje dzieci juz kończą studia, a wczesniej chodziły do szkól jasielskich i chwała Bogu.
Ten 30 minutowy reportaż i cała ta dyskusja tylko ugruntowały moje przekonanie że moje dzieci podjęły dobre decyzje życiowe, podziwiam ich madrość i jestem z nich dumna.

Nie będę nikogo obrażać, resztę dopowiedzcie sobie sami...
Odpowiedz
0
@ optymista
dnia 22.02.2011, 09:37 · Zgłoś
Myślę, że młodziez gimnazjalna po przeczytaniu tych komentarzy dobrze się zastanowi zanim podejmie decyzję, aby tu rozpocząć dalszą edukację. To istny cyrk, i mam nadzieje , ze w tym roku braknie wam nie 10 uczniów a 120. OBY!
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 21.02.2011, 23:42 · Zgłoś
Czytam od dobrych paru chwil wszystkie komentarze i nasuwa mi się myśl że wielu z Was nie przeczytało chyba artykułu w którym pisze że cyt. "Starostwo Powiatowe odpowiedziało na pismo ze szkoły, odnośnie zamiaru likwidacji szkół zawodowych w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie. Dyrekcja i nauczyciele są zbulwersowani i zaskoczeni, że w ten sposób dowiadują się o zamknięciu oddziałów". Wasza Szkoła będzie nadal istnieć z tym że zostaną zlikwidowane poprzez (cyt.) "wygaszanie zasadniczej szkoły zawodowej, w tym technikum oraz uzupełniające technikum [...]". Może to i małe pocieszenie ale dalszym ciągu pozostaną 3 klasy liceum...
Odpowiedz
0
@ Joanna
dnia 21.02.2011, 21:29 · Zgłoś
Lechowski zrobi wszystko żeby pomóc tej szkole i jej uczniom, a o likwidatorach to lepiej przemilczeć, bo się w głowie nie mieści do czego prowadzi mściwość.
Odpowiedz
0
@ Jontek
dnia 21.02.2011, 21:19 · Zgłoś
wszyscy walczą o szkolę w Nowym Żmigrodzie a Różycka ma gdzieś poszła sobie pochorować bo najlepiej wygarnia się popiół z gorącego pieca czyimiś rękami. Ale Mokkrecka poszła po rozum do głowy i tez się rozchorowała. "Okręt "tonie i szczury pierwsze pouciekały z tonącego okrętu. A wy się bijcie jak załatwiacie pozytywnie sprawę to wrócą w glorii chwały i będą zasłużone ! ha,ha
Odpowiedz
0
@ Chochlik
dnia 21.02.2011, 20:52 · Zgłoś
Edu3, czemu się dziwisz takiej znajomości ojczystego języka. Do garów nie trzeba nikomu gramatyki, wystarczy chochla, pokrywka i łyżka. A po obiedzie na Koń!
Odpowiedz
0
@ krzyś
dnia 21.02.2011, 20:34 · Zgłoś
Do seba
takiej [...] wypowiedzi nie widziałem 10 lat.
większość nauczycieli ukończyła 5 letnie dzienne studia [...] . Pracujesz tu, że tak piszesz?
Odpowiedz
0
@ perla
dnia 21.02.2011, 20:27 · Zgłoś
nie chce mi sie wierzyc ,ze ludzie na stanowisku chca zlikwidowac szkole do ktorej chodzila KASIA. bo nie umieja sie wyslowic za a moze przeciw.
Odpowiedz
0
@ Urodzeni w mieście [...]
dnia 21.02.2011, 20:03 · Zgłoś
O rety wilki jaślanin sie odezwał co cie to interesuje inteligencie urodzony w mieście [...]
Odpowiedz
0
@ wxz
dnia 21.02.2011, 19:56 · Zgłoś
Jasło to jest porażka co trzecia osoba mowi ze do jasła chodzi tylko po to zeby miec gdzie chodzic na laby!! a nauka sie nie przejmuja bo rodzice dadza nauczyciela do kieszeni żeby dziecko przeszło z klasy do klasy :) nie ma lepszej szkloy od Żmigrodu ci co nie chodza to niech sie zamkna i beda tylko numerkami w dzeinniku szkolnym bo nauczyciele was maja daleko gdzies...
Odpowiedz
0
@ O rety
dnia 21.02.2011, 19:26 · Zgłoś
Co ma znaczyć to zdanie byłej uczennicy technikum:
"Ja chodziłam do klasy w Technikum i to nie tak dawno skączyłam bo rok temu,chodziło do mojej klasy 32 osoby,więc jak to możliwe że nie teoretycznie nie ma chętnych??? bo w praktyce na pewno jest sporo chętnych."

Podsumuję tylko tak, zrobiłaś reklamę tej szkole wspaniałą. Nic dodac nic ująć. Czy ty zdawałaś maturę??? Polonistka może być z ciebie dumna i rodzice też. Bo ty [...] dumna, już to pokazałaś.
No ale z taka wiedzą można na koniu jeździć!
Odpowiedz
0
@ prawda o 1LO
dnia 21.02.2011, 19:03 · Zgłoś
w 1LO jest zbieranina największych [...] z Jasła jestem uczniem tej szkoły i żałuję tego bardzo
Odpowiedz
0
@ 1LO
dnia 22.02.2011, 17:50 · Zgłoś
a no znam stamtąd takiego jednego buraka, wszyscy go biją w szkole ;<
Odpowiedz
0
@ do 1LO
dnia 23.02.2011, 22:43 · Zgłoś
No to widać kto tam chodzi. Faktycznie chyba sami "niemcy".
Odpowiedz
0
@ eLbrt
dnia 21.02.2011, 19:01 · Zgłoś
Haha ciekawe czy łatwo było by wam to napisać , podpisując się swoimi danymi personalnymi , uważam że szkoła w Nowym Żmigrodzie jest potrzabna , ktoś kto mieszka w "Wyszowatce" nie będzie jeździł 50 km do Jasła , a uczniowie z 1LO w Jaśle zachowują się jak Niemcy podczas wojny , mają siebie za kogoś lepszego , bo tatuś kupi wszystko łącznie z dostaniem się do szkoły .
Odpowiedz
0
@ edu3
dnia 21.02.2011, 17:12 · Zgłoś
Nic dodac, nic ująć. To są ostatnie wpisy absolwentów tej szkoły tutaj na forum: "nauczycielą, skączyłam". Wszystko mówi za siebie. A może jeszcze "włanaczają komputer".Lepiej piszą dzieci w klasach I-III szkoły podstawowej. Wstyd!
Odpowiedz
0
@ andrew2111
dnia 21.02.2011, 16:08 · Zgłoś
Jeżeli młodzież chce uczęszczać do szkoły to nie widzę powodu do jej zamknięcia, szukanie oszczędności byle nie w Jaśle, wcześniej chcieli zamknąć szkołę w Kołaczycach teraz w Żmigrodzie, widać ze koniecznie chcą coś zamknąć, i obawiam się ze mogą tak zrobić, jedynym rozwiązaniem jest nagłośnienie sytuacji przez media, bo tak to może się rozejść po kościach. Rozumiem ze po wyborach brakuje niektórym na premie ale likwidowanie z tego powodu szkół to zły sposób na szukanie oszczędności.
Odpowiedz
0
@ julaaa
dnia 21.02.2011, 15:56 · Zgłoś
o tak to dopiero początek Irlandii PO. Na kurze statek tonie to i tu na dole wszyscy się mieszają. Każdy marionetką w rękach kogoś kto swoi wyżej a na samej górze towarzysz z Rosji. Ot wielka przyjaźń polsko-rosyjska. A wy [...] Polaczki cóż żeście sobie wybrali to macie. POczekajcie aż za rządów przewspaniałego PO chleb będzie po 6 złotych. Ale historia pokazuje że my Polacy to zawsze był [...] naród i wszedł w [...] lwa i tak jest i tym razem. ja nie wiem jak wogóle można było głosować na PO przy tym jak owijali sobi eludzi wokół palca i robili z nich [...]. A teraz oczka się otwierają? Trzeba było nie głosować!!
Odpowiedz
0
@ mariusz zawisza
dnia 21.02.2011, 15:54 · Zgłoś
Precz ze rządu ci co likwidujom szkoły i zakłady pracy oraz miejsca pracy precz ze rządu ci co nie dawajom pracy ludziom
Odpowiedz
0
@ tof
dnia 21.02.2011, 14:53 · Zgłoś
Likwidacja szkoły- NIE
Koalicja w powiecie- NIE
PO- NIE
SLD- NIE
PSL- NIE
PiS- TAK(W [...] !)
Witold Lechowski- TAK(FILCOKI!)
Odpowiedz
0
@ TWÓJ [...]
dnia 21.02.2011, 10:32 · Zgłoś
likwidacja szkoły- tak
koalicja w powiecie- tak
po- tak
sld- tak
psl- tak
pis- tak(w [...]!)
witold lechowski- tak(filcoki!)
Odpowiedz
1
@ Zuzka
dnia 21.02.2011, 14:44 · Zgłoś
A ty co? Z choinki się urwałeś ? Dalej kochasz obecne rządy ? Co jeszcze muszą zrobić? [...] Jasło i okolice, żebyś przejrzał na oczy !!! Twoja miłość do starosty - likwidatora jest chora!!!
Odpowiedz
0
@ była uczennica
dnia 21.02.2011, 08:31 · Zgłoś
Ja chodziłam do klasy w Technikum i to nie tak dawno skączyłam bo rok temu,chodziło do mojej klasy 32 osoby,więc jak to możliwe że nie teoretycznie nie ma chętnych??? bo w praktyce na pewno jest sporo chętnych. A Ci co nazywają ta szkole [...] to za kogo się mają. Każdy mierzy według siebie. Może czas zastanowić się nad swoją osobą!!! BO ja tam żadnego [...] nie widziałam!!! A profesorowie serca oddają abyśmy cały materiał zrozumieli za co powinniśmy im być wdzięczni!!!
Odpowiedz
0
@ bogdan
dnia 21.02.2011, 12:28 · Zgłoś
Biedaczko! Widać po błędach jak nie potrafiono Cię nic nauczyć.
Odpowiedz
0
@ ???
dnia 23.02.2011, 22:37 · Zgłoś
Bogdan, a gdzie Twoja prawidłowa stylistyka?
Odpowiedz
1
@ Swój
dnia 21.02.2011, 07:51 · Zgłoś
Likwidacji szkoły - NIE
Adamowi Kmiecikowi - NIE
Takiej koalicji w powiecie - NIE
Platformie Obywatelskiej - NIE
NIE zapomnimy WAM tego!!
Odpowiedz
0
@ RADNY
dnia 20.02.2011, 21:07 · Zgłoś
CZY TO WSZYSCY NASI RADNI W POWIECIE KTÓRYM ZALEŻY ???
Odpowiedz
0
@ Psychodelik
dnia 20.02.2011, 21:04 · Zgłoś
Lechowski to przegiął już pałę. Zapomniał jak Kmiecik ratował biedaka, gdy sponiewierała Go gorzała(mat. filmowe). Obraził bliźniego swego( zgodnie z wartościami chrześcijańskimi)! Tak potrafią tylko jakieś stworki, ktore pod sufitem mają jedynie odpadający tynk.Należy się zastanowić, czy Lechowskiemu nie jest potrzebna pomoc oddziału " Za Bursą"?
Odpowiedz
1
@ Tomek
dnia 21.02.2011, 17:47 · Zgłoś
Lechowskiemu nie ale tobie zapewne TAK, po pseudonimie jakim się podpisałeś można domniemywać że korzystałeś z placówki mieszczącej się na ul. Za Bursą, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Odpowiedz
0
@ Chelka
dnia 20.02.2011, 19:58 · Zgłoś
Drogi W Świątkowej Wielkiej też im sie nie chce naprawić
Odpowiedz
0
@ seba
dnia 20.02.2011, 19:37 · Zgłoś
Zamknąć tą budę już najwyższy czas . A tych niewykorzystanych nauczycieli w pracy [...] na chodnik bo nie mają zielonego pojęcia jak przekazać wiedzę uczniom . Nauczyciele ukończyli studia za pieniądze i są nic nie warci .
Odpowiedz
0
@ o szkole
dnia 20.02.2011, 18:12 · Zgłoś
Dla wiadomości tych, którzy wypowiadają się za zamknięciem ZS w Żmigrodzie : zastanówcie się co mówicie.
Likwidacja szkoły ma swoje dno, zamykając szkołę, starostwo przejmie cały majątek szkoły, stadninę które defacto są łakomym kąskiem dla kogoś kto chce w szybkim czasie zarobić.
Zamykając szkołę, konie w stadinie zostaną sprzedane lub pójdą na rzeź. Rasowy koń kosztuje wiele, więc wyobraźcie sobie ilość koni x ok. 10 tyś. Poza tym maszyny uprawne, ziemie ... A co stanie się z budynkami? Zostaną zburzone, a ziemię podzieli się na działki ... Ciekawy zarobek dla kogoś, kto chce w szybki i łatwy sposób załatać dziurę w budżecie.
I co stanie się z uczniami ?
1) uczniowie liceum zostaną pozbawieni sali gimnastycznej, która znajduje się na terenie technium.
2) likwidacja stołówki i internatu(uczniowie go zamieszkujący zostaną po prostu wyrzuceni)
3)sprzedarz zwierząt, likwidacja budynków, sprzedarz działek

Co stanie się jeśli szkoła zosanie zlikwidowana ? Niektórzy uczniowie najbliższą szkołę mają właśnie w żmigrodzie, dojeżdżają do niej mając ok.20 km. Co stanie się jeśli szkoła zostanie zlikwidowana ? Chemik,budowlanka na pewno ich przyjmią, bo przecież tam najbardziej brakuje uczniów. Wiele ludzi starci pracę i nie mam tutaj na myśli jedynie nauczycieli.
Działając tam żmigród po[...]dnie, bo kto będzie chciał mieszkać w miejscu, gdzie nie ma nic...
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 20.02.2011, 17:30 · Zgłoś
do edu1 Jak możesz obrażać uczniów ze szkół zawodowych!!! co ty myślisz ,że dzieci ze wsi nie mają prawa do nauki??? sądzisz że takie dzieci nie mają prawa się uczyć???
Są i bedą uczciwymi Polakami.

Ja też jako podatnik nie mam zamiaru dokładać do pensji takich radnych, którzy obiecują "gruchy na wierzbie" , a po wyborach wszystkich mają w......
Odpowiedz
0
@ Zuzka
dnia 20.02.2011, 16:12 · Zgłoś
A było głosować na PO? Sami sobie jesteście winni! To dopiero początek!!!
Odpowiedz
0
@ Roman
dnia 20.02.2011, 18:00 · Zgłoś
Masz racje, będą likwidować wszystko bo nic innego nie potrafią,tylko czekać jak pani kierownik od spraw oświaty w Urzędzie Miasta zacznie zlikwidować szkoły, a może będzie to początek końca?.
Odpowiedz
0
@ poczytaj
dnia 22.02.2011, 17:28 · Zgłoś
nawet jeżeli, to nie będzie jej osobista decyzja, mądralo. nie ma dzieci-nie ma szkół,yo chyba logiczne
Odpowiedz
-1
@ edu1
dnia 20.02.2011, 15:11 · Zgłoś
Uważam, ze wreszcie Starostwo poszło po rozum do głowy ie coś zaczęło robić żeby ukrócić rozpasane towarzystwo .Przecież kiedy był u władzy Lechowski w ramach rewanżu za kampanie wyborcza rewanżował się spełniając wszystkie zachcianki Różyckiej , chciała mieć" Technikum Specjalne " to miała(bo jak inaczej nazwać te szkołę skoro przyjmowano uczniów którzy mieli takie świadectwa ze wątpię żeby ich gdzie indziej przyjęli do zawodówki). A wszystko to po to żeby n-cle mieli pracę i "kształcili" kolejne kucharki czy mechaników(który z ciężarówki zrobi ze 4 małe samochody i jeszcze mu części zostanie -bo nie będzie wiedział gdzie je wkręcić).Wcale jako podatnik nie mam ochoty dokładać to pseudo szkoły.Panie Kmiecik "PSY SZCZEKAJĄ KARAWANA JEDZIE DALEJ" Tak trzymać. Na pewno wbrew temu co mówi Lechowski jest Pan super politykiem . Pan II kadencje jest starostą , a ten "geniusz" polityki i intryg może teraz tylko ujadać.Tak Trzymać
Odpowiedz
1
@ Zuzka
dnia 20.02.2011, 16:15 · Zgłoś
Lizo[...] starosty!!!
Odpowiedz
0
@ do edu1
dnia 20.02.2011, 18:05 · Zgłoś
nie porównuj technikum w Żmigrodzie z ekonomem ale porównaj z ZS Technicznych(jedynką) ZS nr.2, Chemik budowlanka jak tam maturę zdają
Odpowiedz
0
@ abcd
dnia 20.02.2011, 18:35 · Zgłoś
do edu 1
ej, podatnik, a ty zdobyłeś wykształcenie za swoje podatki, czy może też za czyjeś? A może nie zdobyłeś go w ogóle?
Odpowiedz
1
@ abderyta
dnia 20.02.2011, 20:02 · Zgłoś
"rozum do głowy" to utrata wielu stanowisk pracy, "rozum do głowy" to zaklócenie funkcjonowania gospodarki i społeczeństwa w tamtej okolicy. ps. Lepper również byl dwie kadencje ww ejmie a czy dobry z niego polityk??Każdy odpowie sobie sam... Psy szczekają karawana jedzie dalej, ale do czasu! To przysłowie nie sprawdzi się w tym przypadku, ponieważ faktycznie na chwilę obecną pozostaje tylko krytyka, ale przyjdzie czas kiedy decyzja Starosty Kmiecika zostanie rozliczona przez Żmigrodzian!! ZDECYDOWANY SPRZEIW LIKWIDACJI PLACÓWKI! Likwidacja placówki to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele, ale rownież cała społeczność lokalna, która wiele na tym straci. Pzdr!
Odpowiedz
0
@ Wyborca
dnia 20.02.2011, 20:21 · Zgłoś
Biedny człowieku jeszcze te władze dadzą Ci popalić, a jeśli chodzi o tę szkołę to ty może byłeś przy rekrutacji że wiesz jakich uczniów przyjmuję ta szkoła? Lepiej sprawdź zdawalność tej szkoły, zapewniam, że ma lepsze wyniki niż inne placówki.
Odpowiedz
0
@ Jasiek z Dukli
dnia 21.02.2011, 08:18 · Zgłoś
Zdawalność to pojęcie względne. Teraz maturę zdają ludzie, którzy 25 lat temu nawet nie śmieliby pomyśleć o tym by iść do LO I i zdawać maturę. Co najwyżej próbowaliby swoich sił poprzez 3 letnią szkołę zawodową, a nastepnie technikum.
Teraz półanalfrabeci zdają, bo nauczyciele boją sie uwalić 80% zdających.
Zresztą co się dziwić, jak studia to teraz też papierek i do tego z chińskiej makulatury. :( Widać to nawet po jasielskich politykach. Porażka.
Odpowiedz
0
@ cdc
dnia 20.02.2011, 12:59 · Zgłoś
Zauważcie też to, że jak zlikwidują szkołę to ludzi utracą prace nie tylko w szkole...bo młodzież dojeżdżająca do szkoły autobusami nie będzie szkoły to autobusami też nie będzie miał kto jeździć i polikwidują również autobusy!
Odpowiedz
0
@ ....
dnia 20.02.2011, 15:15 · Zgłoś
bez przesady!
Odpowiedz
0
@ kojo
dnia 20.02.2011, 12:54 · Zgłoś
Słyszałem, że posterunki policji w Jaśle i w Krempnej mają być zlikwidowane i jakoś nikt o to nie robi rabanu, a przecież nasze bezpieczeństwo może być przez to zagrożone!!!!!
Odpowiedz
0
@ Życzliwy
dnia 20.02.2011, 12:32 · Zgłoś
Panie starosto jestem przekonany że to nie Pana pomysł z likwidowaniem szkoły, został Pan wciągnięty w brudne gierki pewnej osoby, która pogrąży Pana i skompromituje, jeszcze jest czas na zmianę decyzji.
Odpowiedz
0
@ xxxxx
dnia 20.02.2011, 11:59 · Zgłoś
Panie Lechowski pokazał Pan swoją prawdziw2ą twarz. Nie ten [...] co w cholewach chodzi tylko ten, który nie potrafi się kulturalnie zachować. Jak Pan może się mienić wychowawcą młodzieży? Czy usunięcie ze stołka aż tak bardzo zabolało? Taką drogą daleko Pan nie zajdzie. Wg Kościoła, a Pan przecież z PIS-u "kochaj bliżniego swego jak siebie samego", jak można można tak szkalować ludzi?
Odpowiedz
0
@ Vit
dnia 20.02.2011, 11:51 · Zgłoś
Do Amon_Ra
Kiepska była twoja edukacja skoro nie potrafisz napisać poprawnie słowo "nauczycielom". Jak ty napisałeś? No tak szkołe skończyłeś, masz darmowe prawo jazdy a w głowie siano.
Odpowiedz
0
@ fakir
dnia 20.02.2011, 14:52 · Zgłoś
Drobny błąd ortograficzny i wykształcenie nie jest wykładnikiem inteligencji,Tobie jej brakuje widać ...Zazdrościsz tego prawa jazdy więc zakładam,że mamusia wydała sporo pieniędzy na powtórne egzaminy...Pewnie jesteś z 1LO przerost formy nad treścią;)
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 20.02.2011, 11:34 · Zgłoś
Do Kołaczyc to wam coraz dalej pajacyki z miasta nie wszyscy ale niedługo wszyscy będą chcieli do lo w kołaczycach ponieważ jest tam dusza w tej szkole i odpowiednia atmoswera a co do pierwszego lo dużo racji pozdrawiam i nowego żmigrodu trzeba bronić
Odpowiedz
0
@ absolwent. 123
dnia 20.02.2011, 10:41 · Zgłoś
Po pierwsze: wszystkim zaczyna brakować uczniów i nie zależy od tego czy to Jasło czy tez NŻ, więc te kilkadziesiąt osób zasili Jasielskie szkoły i tym samym zapobiegnie się likwidowaniu tam oddziałów(klas).
PO drugie: budynki szkoły (szczególnie ten przy ulicy Mickiewicza) przeszły niedawno remont, rozstrzygnięty został nawet przetarg na internat - wyremontuje się go z pieniędzy podatników ale już nikt w nim nie zamieszka!, nasuwa się pytanie po co? a odpowiedź jest bardzo prosta - już ktoś ma ochotę na kupno tych budynków.
Po trzecie: wyniki nauczania są bardzo dobre, proszę tylko przyjrzeć się na jakich uczelniach studiują absolwenci. po technikum żywienia wiele osób znajduje prace w restauracjach i tym podobnych, a co do szukania pracy po LO ktokolwiek miał jakąkolwiek styczność z rynkiem pracy wie że po samym LO raczej ciężko jest o pracę a pracodawca widzi na CV WYKSZTAŁCENIE ŚREDNIE
Odpowiedz
0
@ ui
dnia 20.02.2011, 10:39 · Zgłoś
dobrze że żona tam nie pracuje to można szkołę zamknąć
Odpowiedz
0
@ Amon_Ra
dnia 20.02.2011, 09:15 · Zgłoś
"zawdzięczam to nauczycielą z tej że szkoły" - ja [...] człowieku ty masz średnie wykształcenie ??!!
Odpowiedz
0
@ Amon_Ra
dnia 20.02.2011, 09:10 · Zgłoś
Pani "Małgorzato Słabniak": gdzie, teraz, po ukończeniu tej "szkoły" pracuje Pani rodzeństwo ?? Całkowicie zgadzam się ze zdaniem osoby pod nickiem obiektyw. NAUCZYCIELE mieliście kilkanaście lat TŁUSTYCH teraz będą CHUDE. NIŻ DEMOGRAFICZNY !! Prócz tego dzięki CHORYM programom nauczania i "reformie" szkolnictwa jest [...]OSTWO !!
Odpowiedz
0
@ nikol
dnia 20.02.2011, 07:40 · Zgłoś
kmiecik przepadles
Odpowiedz
0
@ guzik wiecie
dnia 20.02.2011, 00:38 · Zgłoś
w dzisiejszych czasach, w każdej szkole poziom nauczania jest niższy niz 10 lat temu. dlaczego? ponieważ dzieci mają wszystko gdzieś. nawet ILO obniżyło swoje loty i przyjmuje uczniów, na których by jeszcze kilka lat temu nie spojrzało. tworzy się dwie klasy, które reprezentują wysoki poziom, a reszta to tzw. 'zapychacze'
Odpowiedz
0
@ żart?
dnia 20.02.2011, 12:16 · Zgłoś
niższy haha chyba zartujesz!
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 20.02.2011, 12:37 · Zgłoś
Zgadzam się. Poziom wiedzy w dzisiejszych czasach jest tragiczny w porównaniu z tym co było jeszcze kilka lat temu. Znakomitej większości uczniów nie chce się po prostu nic, oby przejść z klasy do klasy. Żadnych ambicji,żeby mieć dobre stopnie, żeby się czegoś nauczyć i coś sobą reprezentować. Wielu nie ma żadnych zainteresowń-poza komputerem i telewizją... Czasy niesamowicie się zmieniły, niestety pod tym wzgledem na gorsze. Ale jest w tym wszystkim celowa polityka, gdyż ,,głupimi lepiej się rządzi".Smutne ale prawdziwe...
Odpowiedz
0
@ guzik wiecie
dnia 20.02.2011, 14:55 · Zgłoś
lepiej bym tego nie ujął. ale najsmutniejsze jest to, że młodzież nie zdaje sobie z tego sprawy. myślą, że jak za granicą zarobią trochę kasy, a swoim bezczelnym zachowaniem obrażą kilka osób, tylko po to, żeby osiągnąć swój cel, wówczas są cool.
Odpowiedz
0
@ Lutek
dnia 19.02.2011, 23:05 · Zgłoś
Łapy precz od szkoły w Żmigrodzie [...] obłudnicy z PO i PSL
Odpowiedz
0
@ obiektyw
dnia 19.02.2011, 21:56 · Zgłoś
do żmigrodzianina
Wiesz, jaki jest koszt utrzymania 12 osobowej klasy w szkole [...], gdzie nauczyciele są dyplomowani(śr. 4 500 zł mies.brutto), dodatek [...](10% pensji zasad,), 500 zł na z socjalu na wakacje. A jakie dochody są z tej stadniny koni czy stacji diagnostycznej wobec kosztów utrzymania to się zapytaj w starostwie. I dowiedz się jaki [...] poziom ma to technikum, ile osób tam zdaje egzamin zawodowy. Jest to informacja publiczna, więc możesz ją zdobyć bez trudu. Szkoła publiczna to nie folwark chorej na władzę dyrektorki.
Odpowiedz
0
@ żmigrodzianin
dnia 20.02.2011, 00:13 · Zgłoś
do obiektywa
Widzę, że niewiele wiesz o szkołach ponadgimnazjalnych.
1) Skąd wziąłeś 12-osobową klasę (czyżby ktoś naopowiadał Ci głupot), skoro od lat starostwo zatwierdza przy naborze klasy co najmniej 26 - osobowe (w przypadku szkół zawodowych i techników, chyba że jesteś związany z inną szkołą i u was zatwierdzali klasy 12-osobowe)
2)sprawdź sobie wyniki egzaminu zawodowego" w tym żałosnym technikum" z wynikami egzaminów w niektórych szkołach jasielskich, a później zgłoś do starostwa niech je zamkną, bo mają gorsze wyniki od NŻ
3)socjal na wakacje wypracowany jest przez pracownika, a więc nie dodawaj go do kosztów starostwa
4)stacja diagnostyczna przynosi ok. 300 tys. dochodu (przynajmniej tak podano na spotkaniu) + ok. 20 tys.ze stadniny koni (główną jej działalnością nie jest przynoszenie dochodu, ale nikt do niej nie dokłada). Jest alternatywą dla młodzieży, a musisz wiedzieć, że ludzie mają różne zainteresowania. PODAJ ILE SZKÓŁ PRZYNOSI WIĘKSZY DOCHÓD I WEŹ POD UWAGĘ, ŻE NA POZOSTAŁE STAROSTWO TEŻ MUSI DAWAĆ PIENIĄDZE, bo jak głosi jeden z transparentów w artykule "szkoła to nie biznes". ZAMKNIJ W JAŚLE SALE GIMNASTYCZNE, ALBO INNE OBIEKTY, W KTÓRYCH MŁODZIEŻ ROZWIJA SWOJE ZAINTERESOWANIA, BO ZIMĄ SZYBKO ZAPADA ZMROK I STAROSTWO MUSI PŁACIĆ ZA PRĄD
5)Czy nie uważasz, ze władze centralne sięgają wystarczająco głęboko do kieszeni zwykłych ludzi? Wyobraź sobie, że mieszkasz w Krempnej (a są jeszcze miejscowości położone ok. 20 km od Krempnej), nie masz pracy (MASA LUDZI TAM ŻYJE Z POMOCY SPOŁECZNEJ- to twoje słowa) i masz trójkę dzieci, którą chcesz wysłać do szkoły po gimnazjum.Czy w tej sytuacji też byłbyś za zamknięciem szkoły. A może uważasz, że w takiej sytuacji TWOIM dzieciom nie należałoby się prawo do nauki? pamiętaj, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Jak podojeżdżałbyś w okresie zimowym przez 2 tygodnie z Wyszowatki do Jasła to twój punkt siedzenia znacznie by się obniżył
Odpowiedz
0
@ Żmigrodzianin
dnia 20.02.2011, 00:18 · Zgłoś
do obiektywa
a , jeszcze jedno. Patrząc na tą młodą kadrę gwarantuję Ci, że ani 1/4 nie jest dyplomowanych.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 20.02.2011, 19:27 · Zgłoś
A to teraz poznałem powód kiepskich wyników matury
Odpowiedz
0
@ Snake
dnia 19.02.2011, 21:46 · Zgłoś
Powiem tak szkola powinna funkcjonowac dalej bo nie wszyscy rodzice maja pieniadze zeby dac dziecku na edukacje, fakt sa swiadczenia socjalne ale co to da jak toi tak za malo a radni sobie diety podnasza . Po drugie to do tych co sie spieraja o to jakiej to szkoly nie skonczyli : myslicie ze jak skonczycie 1 lo czy jakas inna "renomowana " szkolke to pozniej bedziecie mieli prace hehe zapomnijcie teraz ludzie z mgr [...] przy lopacie a reszta [...] z kraju bo niema jak na zycie zarobic . Kto sie ze mna zgadza???:D:D:D
Odpowiedz
0
@ prosty człowiek
dnia 19.02.2011, 21:03 · Zgłoś
Emocje ogromne, ale pytam dlaczego szkoła w Żmigrodzie?,[...] na ludzi którym na sercu leży dobro dzieci, ich edukacyjna przyszłość, rządzący powiatem opamiętajcie się.
Odpowiedz
0
@ TAKI JEDEN!
dnia 19.02.2011, 20:58 · Zgłoś
LUDZIE UCZNIOWIE I RODZICE!
Zbierzmy się wszyscy w tej szkole i pokażmy im na co nas stać!
17:00 Będę czekał :)
Odpowiedz
0
@ 1LO
dnia 19.02.2011, 21:22 · Zgłoś
jeszcze tego brakowało.. na co "was" stać?
Odpowiedz
0
@ sonia
dnia 19.02.2011, 20:46 · Zgłoś
Rozumię rodziców i uczniów, którzy tak ostro walcza o tą szkołę, ale niech powiedzą dlaczego w tym roku nie ma w jednym profilu klasy pierwszej. Ja wiem, bo nie było chetnych, a dla 3 -4 uczniów nikt kto rozsadnie mysli nie utworzy oddziału. A może ktos napisze jaki procent z tej szkoły zdaje maturę, bo z tego co w zeszłym roku mówiono nie było rekordu. Pewnie ,że lepiej chodzic do szkoły niż stać pod budką z [...]. Ale głównym bodźcem dla podjecie nauki w tej szkole jest bezpłatne prawo jazdy - wszak mozna zaoszczędzić 1500-2000 zł.
Odpowiedz
0
@ żmigrodzianin
dnia 19.02.2011, 21:58 · Zgłoś
sonia jak byłabyś na spotkaniu to wiedziałabyś, że tych uczniów było nie 3-4 tylko 17 i rzeczą normalną jest, że wówczas nie ma klasy. To nie powód, żeby zakazać naboru w lutym, bo jak nie będzie chętnych w lipcu to po prostu tej klasy nie będzie. Gdyby rządzący kierowali się tym kryterium (nie było chętnych do jakiejś klasy)to w powiecie jasielskim zamknęli by w przyszłym roku szkolnym CO NAJMNIEJ 2/3 szkół. Ile dokładnie to zapytaj na miejscu wicestarosty, bo do NŻ nie chciało mu się przyjechać, mimo zaproszenia. TYCH KLAS MUSI BRAKNĄĆ, ALE DLACZEGO W PRZEDBIEGACH LIKWIDUJE SIĘ ZS W NOWYM ŻMIGRODZIE
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 20.02.2011, 19:23 · Zgłoś
Warto sprawdzić, że każda szkoła została ograniczona o jeden oddział. A warto po to aby nie pisać nieprawdy .....
Odpowiedz
0
@ duszek
dnia 19.02.2011, 20:36 · Zgłoś
Martwicie sie o krempną a po co. Przeciez nam nie trzeba kształconych. sam wojt(PSL) powiedzial ze jest prosty człowiek i do takich chodzi. Im mniej szkół tym lepiej!!!
Odpowiedz
0
@ ciekway
dnia 21.02.2011, 23:15 · Zgłoś
Post mistrzowski :) 100/100
Odpowiedz
0
@ miki
dnia 19.02.2011, 20:32 · Zgłoś
Może się ktoś w końcu w głowę puknie i tę jedyną szkołę w okolicy zostawi w spokoju.
Odpowiedz
0
@ obiektyw
dnia 19.02.2011, 19:03 · Zgłoś
Dużo wpisów na temat polityki i p. Lechowskiego świadczy o tym, że panowie PiSowcy ostro biorą się za kampanię wyborczą.W poprzedniej kadencji omal nie doprowadzili do bankructwa w wielu samorządach, bezmyślnie rozrzucając publiczne pieniądze. A skutek jest taki, że teraz trzeba 80 szkół na Podkarpaciu zlikwidować, żeby ratować gminne budżety.Żmigrodzianie to ludzie, którzy wołają tylko "dać, dać", masa ludzi tam żyje z pomocy społecznej, więc nie produkują niczego, tylko mają żądania.
Odpowiedz
0
@ żmigrodzianin
dnia 19.02.2011, 20:03 · Zgłoś
a w jaśle to w szkolnych piwnicach mają manufaktury, które pozwalają na wypracowanie potężnych dochodów, dzięki którym radni mogą lekko podnieść sobie dietki. Niestety tylko lekko, bo trochę z tego co im się należy musieli oddać na szkołę w Nowym Żmigrodzie. Obiektyw zastanów się co piszesz, bo to właśnie szkoła w NŻ oddaje jakieś tam środki do starostwa (diagnostyka, jazda konna). Zorientuj się w temacie i odpisz, które ze szkół jasielskich wypracowują dochody, bo nie jestem zorientowany (o manufaktury w piwnicach nie rozpytuj, bo sprawa się rypnie, niech to zostanie słodką tajemnicą (moją, twoją i radnych)
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 20.02.2011, 11:39 · Zgłoś
Obiektyw - urodziłeś się [...] w wyniku błędów przy [...] metodą in vitro? :D
Odpowiedz
0
@ XZXxx
dnia 19.02.2011, 17:49 · Zgłoś
moim zdaniem nie powinni likwidowac tej szkoly. wielu uczniow chce do niej sie zapisac..
Odpowiedz
0
@ kama
dnia 19.02.2011, 17:39 · Zgłoś
Brak profesjonalizmu ze strony starosty i vicestarosty jezeli chozi tylko o oszczęności i ograniczenie naboru to po co to TCHÓRZOSTWO ??? POLITYKA i lokalne "polityczki" z dala od szkół ,szpitali i zakładów pracy!!!!UPRAWIAJCIE SWOJE BRUDY na Wiejskiej Nasz samorząd ROZLICZYĆ TU I TERAZ na miejscu!!!rodzice uczniowie nauczyciele razem na sesję TO WASZA SPRAWA I WASZ INTERES !!!!WALCZCIE !!!!INNI NIECH NIE STOJĄ BIERNIE bo ich to samo spotka!!!!
Odpowiedz
0
@ ten zły
dnia 20.02.2011, 19:17 · Zgłoś
Nie zapomnijcie o zabraniu osobistego .....
Odpowiedz
0
@ Uczeń
dnia 19.02.2011, 17:13 · Zgłoś
Powiem tak "Ci" co siedzą w rządzie na stołkach już na prawdę nie mają co robić,więc wymyślają komu by tutaj jeszcze dowalić (przepraszam za wyrażenie),więc czepili się szkoły w Nowym Żmigrodzie. Sam chodziłem do tej szkoły i wiąże z nią bardzo miłe i dobre wspomnienia,nauczyciele są w porządku,atmosfera i w ogóle cała reszta. Po skończeniu szkoły średniej w Żmigrodzie nie miałem żadnych problemów z dostaniem się na studia,ponieważ zdałem dobrze maturę,a zawdzięczam to nauczycielą z tej że szkoły. Większe problemy mają Ci którzy się uczą przykładowo w tzw "dobrych" liceach w Jaśle,a na studiach gdzie znajomości się kończą nie mogą sobie poradzić. A w szkole w Nowym Żmigrodzie zawsze byli wszyscy traktowani równo,a zwłaszcza teraz gdy Panią Dyrektor jest p.Różycka!!!
Odpowiedz
0
@ do ucznia
dnia 19.02.2011, 18:43 · Zgłoś
Te.. uczeń a na jakie studia się dostałeś i co studiujesz bo po błędach widać, że chyba nie polonistykę.
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 20.02.2011, 11:56 · Zgłoś
no pani Różycka to a pewno wszystkich równo traktuje hahaha
Odpowiedz
0
@ TAKI JEDEN GOŚĆ
dnia 19.02.2011, 17:04 · Zgłoś
nie możecie zlikwidować szkoły bo się tam uczę!!!
a po 2 na rok 2011/2012 będzie dużo chętnych!
a co do 1lo ciesz się ... że masz tam córkę czy syna!
niech [...]!
Odpowiedz
0
@ Maciek
dnia 19.02.2011, 16:18 · Zgłoś
Poziom konwersacji niespotykanie wysoki. Zastanówcie się ludzie co piszecie i w jakim celu. To ja do was pisze Maciek z Klanu to wam powinno dać do myślenia. TYLE W TEMACIE. Chcecie rady dzwońcie nr 997
Odpowiedz
0
@ O co ta awantura?
dnia 19.02.2011, 15:47 · Zgłoś
Przecież szkoły w Żmigrodzie nie zamykają, tylko nie będą robić naboru do technikum,na te kierunki,na które nie ma chętnych. Jak się kierunkiem interesuje 4 uczniów, to lepiej kupić im bilety do szkół w Jaśle, niż płacić całemu sztabowi nauczycieli, no nie? To pewnie ta dyrektorka z PiSu steruje tym wszystkim, żeby sobie Rzońca i Lechowski kampanie robili. A ciemne żmigrodziaki dają się manipulować.
Odpowiedz
0
@ ktoś tam
dnia 19.02.2011, 16:42 · Zgłoś
Prawda !!! o to w tym wszystkim zamieszaniu chodzi !!!
Odpowiedz
0
@ Żmigrodzianin
dnia 19.02.2011, 17:40 · Zgłoś
ciemny to jesteś ty "o co ta awantura", chyba, że jesteś prorok, to sorry. skąd wiesz, że nie ma naboru skoro zakazuje się im go robić. przeczytaj artykuł powyżej, a może się przekonasz, że to co piszesz niekoniecznie musi być prawdą. Może by tak zamknąć jeszcze ze 4 szkoły w Jaśle, bo władzom się wydaje, że tam nie ma naboru. I już troszkę pieniążków by zostało
Odpowiedz
0
@ EM
dnia 19.02.2011, 19:09 · Zgłoś
JAK NIE WIESZ TO SIĘ NIE WYMĄDRZAJ - OD ZESZŁEGO ROKU LICZBA UCZNIÓW W ZSNZ SPADŁA O 10 OSÓB , PRZY NABORZE , A TERAZ MNIEJ ICH JEST TYLKO O 8 BO PRZENIOSŁY SIĘ TU DZIECI Z INNYCH SZKÓŁ.
O ILE MNIEJ JEST UCZNIÓW W INNYCH SZKOŁACH? A MNIEJ LICZNE KLASY TO LEPSZE WYNIKI. TYLKO RZĄDZĄCY CHCIELIBY UCZNIÓW UPCHAC JAK NAJWIĘCEJ W KLASIE BO TO TANIEJ A CO POTEM Z NIMI TO NIE WAŻNE.
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 19.02.2011, 14:58 · Zgłoś
Ludzie macie władze!! Zazanczam ze nie jestem zwolennikiem pis-u ,ale głosujcie nadal na PO niech pozymykają wszyskie szkoły i będzie tlko jedna w warszawie bo obecna władza do tego dąży. Wszystko sprzedać w Polsce ? tylko jest jeden problem nie ma juz co w Polsce sprzedac. haha
Odpowiedz
0
@ mm
dnia 19.02.2011, 16:02 · Zgłoś
Święta racja nie ma już co sprzedawać.ha ha
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec Jasła
dnia 19.02.2011, 13:22 · Zgłoś
szukacie oszczedności zacznijcie od siebie podwyżka o 40 procent dla radnych i urzedników zamiast tego oddajcie te kase na szkoły albo inne cele ludzie pracuja cały miesiac za tysiaca wylewaja z siebie siódme poty a Wy chcecie oszczędności to poszukajcie ich w swoim żłobie:p
Odpowiedz
0
@ włodarstwo
dnia 19.02.2011, 13:21 · Zgłoś
Brak prominentów powiatowych w osobach Kmiecika i Miśkowicza świadczy i o poszanowaniu wyborców. Elektorat zrobił swoje- teraz otrzyma zapłatę. Pers przyszedł i zrobiła klasyczną przyczajkę: jest za a nawet przeciw i wyrobi sobie ....coś tam. Żałosne przedstawienie notabli powiatowych chowających głowę w piasek. Za cztery lata, gdy przyjdzie czas następnych wyborów, będą mieli program reaktywacji szkoły, którą ktoś zamknął,/oczywiście oni byli przeciw temu/, potem podniosą sobie apanaże i będą dalej robić miny zatroskane o dobro społeczności żmigrodzkiej i nie tylko. Wqarto było czekać na te piękne czasy i na własne oczy cuda te zobaczyć!
Odpowiedz
0
@ tomek
dnia 19.02.2011, 13:07 · Zgłoś
Pan Lechowski to spoko gość był moim nauczycielem, a że nie lubi SB-ków to atakują go wściekle bo to ich ostatnie podrygi. Panie Witku pomóż w uratowaniu szkoły w tobie nadzieja, nie pozwól zrobić pasieki z PSZCZOŁAMI na terenie szkoły.
Odpowiedz
0
@ XXXXXX
dnia 19.02.2011, 13:04 · Zgłoś
uważajcie 1Lo żeby wam nie zamknęli tej szkoły !!!!! bo i tak po tym liceum nie ma nic a studentów jest dość którzy pracy nie mają moim zdaniem powinno być więcej zawodówek a nie wszyscy chcieli by tylko rządzić !
Odpowiedz
0
@ neutralny obserwator.
dnia 19.02.2011, 12:47 · Zgłoś
Podsumowując całą tę dyskusję muszę stwierdzić, że poziom to tu wszyscy trzymają. ;] "eK" uważaj żeby ci żyłka nie pękła, jeszcze pomyślę, że to ty napisałeś ten pierwszy komentarz i teraz masz wyrzuty sumienia. ;D ale ok tu chyba nie chodziło o to żeby się kłócić i wytykać sobie która szkoła lepsza a która gorsza... Wszystkie szkoły są dobre i wszystkie są nam tak samo potrzebne. Ludzie ogarnijcie się wszyscy bo jak to przeczytacie za pół roku to będzie wam wstyd.

:)
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 19.02.2011, 12:43 · Zgłoś
a o tym, ile pani dyrektor ma spraw w sądzie nikt już nie wspomni ??
Odpowiedz
0
@ ,,,
dnia 23.02.2011, 22:03 · Zgłoś
mieć sprawe w sądzie, a prawomocny wyrok, to wielka różnica, więc co z tego,że je ma?
Odpowiedz
0
@ do zgadzam się z
dnia 19.02.2011, 12:19 · Zgłoś
ciekawe to ostatnie pytanie
Odpowiedz
0
@ Mika11
dnia 19.02.2011, 12:15 · Zgłoś
Nie możecie zlikwidować nam szkoły! Dużo chetnych jest do szkoły !
Odpowiedz
0
@ Ten od zwykle niezwykłych.
dnia 19.02.2011, 12:14 · Zgłoś
Internetowi hejterzy :) już ogarnijcie te kłótnie. Bo każdy ma 40 cm w łapie i 20 kg w głowie na forum publicznym. Idźcie się gdzie indziej wyżyć :* Nie zmienicie niczego komentarzami najeżdżając na siebie. "Jakie oszukaństwo, przecież to polityka". Tak więc tym pesymistycznym akcentem żegnam.
Odpowiedz
0
@ fakir
dnia 19.02.2011, 12:48 · Zgłoś
Ty nie masz 40cm w łapie tylko 4 we wzwodzie;) od tego jest forum żeby wyrażać swoje opinie...polityka jest dla ludzi a nie odwrotnie i nie ekscytuj sie taki i odstaw [...] [...] 14-latku;)
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 19.02.2011, 12:04 · Zgłoś
nie pokładajcie nadziei w lechowskim tylko w bogu
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 19.02.2011, 12:02 · Zgłoś
szkoła to dopiero biznes nie piszcie gupot na flagach przynajmniej
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 19.02.2011, 12:00 · Zgłoś
ludzie: na zachodzie zawodowki pozamykali i teraz sobie [...] w brode bo nie maja fachowcow - musza sie rozkraczac i sprzedawac emigrantom z chin i kosova...nie robcie tego bledu w polsce!:no:
Odpowiedz
0
@ Artemor
dnia 19.02.2011, 11:15 · Zgłoś
konia z rzędem temu kto powie mi gdzie w Nowym Zmigrodzie jest "stadnina koni" bo jakoś nie słyszałem o żmigrodzkiej hodowli nie mylić z chowem .
Odpowiedz
0
@ franek
dnia 19.02.2011, 10:41 · Zgłoś
Idą wybory to teraz znaleźli się obrońcy ludu !
Odpowiedz
0
@ Zgadzam się z ...
dnia 19.02.2011, 10:38 · Zgłoś
Uważam, że "walczącym " nauczycielom w większości chodzi głównie o strach przed utratą pracy. Niby walczą. Wychowałam się w tamtych okolicach i wiem, że jest tam spora grupa świetnych ludzi i rozumiem ich obawy. Ale z tego co opowiadają znajomi widok naczycieli maszerujących z 5-osobową grupą uczniów to jakieś żarty. Pytam po co tylu nauczycieli WF? Dlaczego w szkole zatrudniane są głównie osoby spoza terenu Gminy Nowy Żmigród? Czy to nie dziwne, czy u Nas nie ma wykształconych nauczycieli, którzy mogliby podjąć tam pracę? Przejrzyjmy na oczy. Fakt szkoda tylko tych dzieci, które sterowane są jak kukiełki, w trosce o zachowanie posad nauczycieli. Lepiej przyjżeć się z bliska tak naprawdę unkcjonowaniu szkoły. A co na tp Pani dyrektor, zapewne na chorobowym?!
Odpowiedz
0
@ abcd
dnia 19.02.2011, 17:33 · Zgłoś
"zgadzam się z" czegoś tu nie rozumiem."Jasełko" pisze powyżej, że zajmują II miejsca na zawodach powiatowych (8 czy 9 szkół w powiecie)i ponoć nie mają bazy w przeciwieństwie do szkół jasielskich. Poproś tych swoich znajomych , żeby sprawdzili gdzie oni tak maszerują z tymi uczniami. Możliwe, że na mini-salkę, która ponoć znajduje się w budynku, który chcą zamknąć.wtedy [...] znajomych i przeproś tych nauczycieli.
jest jeszcze druga wersja - możliwe, że faktycznie ci nauczyciele nic nie robią, a w szkołach jasielskich w ogóle nie mają WF-u, albo na lekcjach [...] trawkę, dlatego na zawodach nie mogą dać rady tym spacerującym.
Jak sprawdzi się druga wersja to niech twoi znajomi zapytają gdzie tą trawkę można kupić i po ile. jak będziesz wiedział/a to daj znać.
a, jeszcze jedno. jak znajomi pojadą już do Jasła to niech sprawdzą ilu tam pracuje nauczycieli WF i po ile mają godzin, bo może być jeszcze tak, że np. żmigrodzcy nie maja całych etatów, a w jaśle mają po 1,5 lub 2.
Myślę, że jak się coś dowiesz to dasz nam znać, bo zapewne wszyscy są ciekawi jaka jest prawda
Odpowiedz
0
@ aaaaaaaaaa
dnia 19.02.2011, 18:06 · Zgłoś
o kurde, czyżby ci nauczyciela byli spoza Unii. Nie po to tyle walczyliśmy, żeby móc pracować w krajach Unii i żeby teraz nam tu obcy zajmowali miejsca pracy
Odpowiedz
0
@ ale jazda
dnia 19.02.2011, 19:44 · Zgłoś
"zgadzam się" podsunąłeś mi świetny pomysł na likwidację bezrobocia w miastach. otóż np. w Jaśle należy zwolnić wszystkich dojeżdżających tam do pracy z okolicznych wiosek i zatrudnić bezrobotnych z Jasła. Jeżeli nie pozwoli to na całkowitą likwidację bezrobocia to wtedy trzeba się wziąć za tych, którzy tam się nie wychowali od małego, czyli m.in. za Ciebie. dzięki temu bezrobotny, ale za to rodowity jaślanin, krośnianin, sanoczanin itd. będzie miał pracę, a może nawet będzie mógł przebierać w ofertach.
Zastanowię się czy nie wystartować z takim hasłem w jesiennych wyborach do Sejmu. Szkoda tylko, że nie będę tego mógł zrobić z PSL-u, bo na wsi z takim hasłem mnie nie poprą, a w mieście mnie nie poprą, bo będę z PSL.
Z drugiej strony byłoby dobrze z PSL, bo w razie gdyby mojej partii trochę nie poszło to łatwiej byłoby o koalicję ...
Odpowiedz
0
@ jasełko
dnia 19.02.2011, 10:28 · Zgłoś
ZS Nowy Żmigród pomimo iż nie mają sali dominują na wszystkich zawodach, w tym roku szkolnym vice mistrzostwo w kosza i ręczną II miejsce na turnieju piłkarskim międzynarodowym.Sportowcy robią najlepszą reklamę szkole. ZOSTAWIĆ ZS NOWY ŻMIGRÓD
Odpowiedz
0
@ rasta
dnia 19.02.2011, 10:24 · Zgłoś
Szkoła była tyle lat uczniów sporo a więc jest potrzebna...można by na miejsce liceów profilowanych otworzyć jakieś technikum mechaniczne z prawdziwego zdarzenia.. wiadomo,że "paniusie" będą dalej jezdzić do 1LO żeby mieć status Paris Hilton;) Napewno sporo osób wybierze jednak Żmigród
Odpowiedz
0
@ Kacper
dnia 19.02.2011, 10:22 · Zgłoś
Ta druga dziewczyna to ładna jest;)
Odpowiedz
0
@ Karol92
dnia 19.02.2011, 10:21 · Zgłoś
Denerwują mnie te wypowiedzi,jak się ich czyta to człowieka ogarnia żal. Dziewczyny mówią,tłumaczą,a jeden z drugim potrafi powiedziec,że co to za tłumaczenie,że blisko. A nie pomyślałeś o tym,że może nie pochodzą z bogatych rodzin? Popieram protest przeciwko zamknięcia szkoły w NŻ. Jest to głupota! Moje rodzeństwo właśnie też ukończyło naukę w tej szkole i każde z nich pracuje w swoim zawodzie!
Odpowiedz
0
@ adssa
dnia 19.02.2011, 09:44 · Zgłoś
Nie pokładajcie nadziei w Lechowskim !! On nie chce ratować szkoły, on to robi dla waszych głosów naiwniacy!! Wiem co to za typ !!
Odpowiedz
0
@ 1LO
dnia 19.02.2011, 09:03 · Zgłoś
a co to za tłumaczenie, że blisko, niektórzy dojeżdżają po 30km w jedną stronę i jakoś nic im nie jest ;] LO w Żmigrodzie reklamuję się na każdych zawodach bardzo dobra postawą, a tamta szkoła?
Odpowiedz
0
@ rob
dnia 19.02.2011, 10:27 · Zgłoś
tak dobrze , ale jak Ożenna grab Wyszowatka mają ponad 30 km do Żmigrodu a do jasła jeszcze ok.25 to fajnie wstać o 4 rano i jechać do szkoły autobusem jak będzie,tak tylko z 1.5h jak z Jasła do Krakowa
Odpowiedz
1
@ abcd
dnia 19.02.2011, 16:10 · Zgłoś
cwaniaczku "1LO" powinieneś wiedzieć, że na zawodach startuje ZS NOWY ŻMIGRÓD, a nie LO Nowy Żmigród, a więc możliwe, że także uczniowie z likwidowanej szkoły. Widzisz złośliwcze, przez przypadek wygadałeś się, że to może jednak nie takie [...]. a poza tym niektórzy uczniowie do Żmigrodu dojeżdżają już ponad 30 km, a do Jasła będą ponad 50. chyba nie wiesz ile to jest, bo pewnie masz do szkoły 0,5 km
Odpowiedz
0
@ ***
dnia 19.02.2011, 05:04 · Zgłoś
Szkoda tej szkoły... Za mało tu troski o szkołę jako dobro wspólne, natomiast od lat najważniejsza była polityka i własne interesy . Nie dobro młodzieży, ale interesy polityczne różnych ugrupowań partyjnych tu się załatwia. Wcześniej czy później to się musi rozsypać.
Odpowiedz
0
@ SZZ
dnia 19.02.2011, 02:38 · Zgłoś
Czemu chcecie zamknac szkole ? duzo osob chce sie uczyc w niej i jak zarowno ja :) bo juz w tym roku koncze 3 gim i chcial bym isc do zawodowki w Nowym Zmigrodzie
Odpowiedz
0
@ 1LO
dnia 21.02.2011, 18:11 · Zgłoś
ładna perspektywa na życie;) "zawodówka"
Odpowiedz
0
@ My PiZ!!! My PiZ!!!!
dnia 18.02.2011, 23:50 · Zgłoś
a gdzie byli PiS - owcy (coraz cię z wielkiej litery) gdy Ich PiS - owka Burmistrz likwiduje placówki w Kołaczycach. Panie były wicestarosto Lechowski, jak za Waszej Pis - owskiej kadencji podwyższaliście sobie uposażenie to było dobrze a teraz to naganna czynność. Szkoda, że tak nisko Pan upadł, że pozostało tylko Wasze Pis - owskie wywlekanie kulami i obstrukcja, ale jako to mówił Wasz Poseł „[...] i tak to kupi” powodzenia, bo tylko zostaje Wam wyciąganie kamaszy i itp. To już delirium!
Odpowiedz
0
@ Roman
dnia 18.02.2011, 23:50 · Zgłoś
Nienawidzę PiSu. Głosowałem na PO. PO raz ostatni. Lechowski chociaż [...] dobrze mówi.
Odpowiedz
-1
@ rrrr
dnia 18.02.2011, 23:19 · Zgłoś
dobrze....likwidowac to i nie ma sie co zastanawiac. niech jezdza dziewczynki daleko do szkoly...niech kupuja bilety bo im sie juz w glowkach poprzewracalo od tego pica:P
Odpowiedz
0
@ fan muzyki
dnia 18.02.2011, 23:10 · Zgłoś
jak maryla śpiewala? - tylko koni, tylko koni żal
Odpowiedz
0
@ nz
dnia 18.02.2011, 22:50 · Zgłoś
A może Pani Jolanta K. zostanie nową Panią Dyrektor ?
Mąż uratuje szkołę i będzie git.
Pani Jola była super polonistką (uczyła mnie 4 lata) może sprawdzi się jako Dyrektor ? A starosta nie będzie robił żonie problemów
Odpowiedz
0
@ Joanna
dnia 18.02.2011, 22:37 · Zgłoś
Lechowski to kompetentny i uczciwy człowiek jest politykiem o ukształtowanym kierunku, a nie jak te pszczółki co z kwiatka na kwiatek. Panie Lechowski ratuj Pan naszą szkołę, bo ci co tu mieszkali już o nas zapomnieli.
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 19.02.2011, 10:36 · Zgłoś
I największym kapusiem w Powiecie Jasielskim.
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 19.02.2011, 16:03 · Zgłoś
Dobry żart!!! dawno się tak nie uśmiałam!!!
Odpowiedz
0
@ niezainteresowany
dnia 18.02.2011, 22:21 · Zgłoś
czytając te komentarze człowiek jest przerażony tym jak traktujecie się wzajemnie(jeszcze Wam noże rozdać i ustawka gotowa).Kto Was nauczył wywyższać się i naśmiewać z innych, każda szkoła jest taka sama, jak tego nie rozumiecie to czas dorosnąć.Honor(wiecie co to honor)szkoły nie na tym polega.
Jeszcze kilka słów w kwestii ludzi którzy chcą Was ratować, myślę że nie robią tego bezinteresownie.Pokazać się trzeba, a jak już wybiorą "na jesieni", to i o obietnicach zapomną.
Ot taka cała polityka, która gubi ten piękny kraj.
Odpowiedz
0
@ maniek
dnia 18.02.2011, 22:19 · Zgłoś
Bardzo słusznie że chcą i powinni zlikwidować! Cóż to za dziwny twór i chyba zaspokajanie ambicji Żmigrodziaków z pieniędzy podatników całego powiatu. A Pan Radny Pers już pokazał jak był dyrektorem jaki z niego wspaniały menago - i lepiej niech da spokój i cieszy się, że znowu wrócił na ciepły stołeczek do ośrodka w N. Żmigrodzie.
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 18.02.2011, 23:40 · Zgłoś
A żmigrodzianie to może nie podatnicy ?
Odpowiedz
0
@ obywatel
dnia 18.02.2011, 22:06 · Zgłoś
drodzy uczniowie!!! w polityce takiej jak ta liczy sie tylko korupcja także rozpatrując takie zachowanie pod tym kątem to nic nadzwyczajnego... jaki kraj tacy rządzacy...
Odpowiedz
0
@ obywatel
dnia 18.02.2011, 22:03 · Zgłoś
cóż jak zwykle jasielski zaścianek robi to co dla obywateli najbardziej niekorzystne... a gdzie dobro społeczeństwa???????
Odpowiedz
0
@ LO wojskowo-policyjne
dnia 18.02.2011, 21:56 · Zgłoś
[...] się od zmigrodu!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ IPN
dnia 18.02.2011, 21:37 · Zgłoś
Pan Starosta Lechowski jest THE BEST !!!!
Czas zastopować lodziarzy. W wyborach głosujemy na Pana!!!!
Odpowiedz
0
@ doktor g
dnia 18.02.2011, 21:19 · Zgłoś
Czytając te komentarze dochodzę do wniosku że wszyscy macie trochę racji, ale patrzę na to z innej strony a mianowicie:
czy słynny wicestarosta ze żmigrodu zapomniał o gminie krempna - widocznie tak. Przecież dla mieszkańców i dzieci tej gminy ----- N. Żmigród to stolica to okno na świat, w krempnej likwidacja posterunku policji, likwidacja poczty, a teraz zamknąc najbliższą szkołę ponadgimnazjalną w żmigrodzie, czy mieszkańcy krempnej nie głosowali czasem na tych radnych powiatowych jak perz, miśko, czy się mylę, chyba nie, kochani mieszkańcy nie wiadomo jeszcze co was może spotkać jeszcze z ich strony, szkoda tylko że dajecie się oszukiwać. nigdy więcej PESEL.
Odpowiedz
0
@ student
dnia 18.02.2011, 21:18 · Zgłoś
Brawo Lechowski ty jako jedyny nie boisz się tych zakłamańców z powiatu co własne gniazdo kalą.
Odpowiedz
0
@ do !
dnia 18.02.2011, 21:13 · Zgłoś
Małe sprostowanie. ZS nr 1 zmieniło nazwę na Zespół Szkół Technicznych i jak sama nazwa mówi jest szkołą głównie o kierunkach technicznych. Owszem jest kilka klas o profilu zawodowym.
Odpowiedz
0
@ abcd
dnia 18.02.2011, 23:18 · Zgłoś
ciiiiiiiiiicho, rządzący jeszcze może nie wiedzą (po tym co robią widać, że chyba nie są zorientowani w realiach), a jak się dowiedzą to... wam zamkną
Odpowiedz
0
@ renia
dnia 18.02.2011, 21:13 · Zgłoś
Pochodzę z Jasła,to moje miasto ,ale wybrałam życie na wsi.Skończyłam ILO,zdobyłam wykształcenie medyczne i jestem ...bezrobotna ! To nie ma znaczenia gdzie kończy się szkołę ,ważne jakim stajesz się w niej człowiekiem. Wstydzę się za tych uczniów z ILO,którzy pokazują czego tak naprawdę nauczyli się w swojej szkole-chamstwa,[...],arogancji i braku kultury.Nie czuję się gorsza"wielcy licealiści ILO"TYLKO DLATEGO ,ŻE MIESZKAM NA WSI I MOJE DZIECI CHODZĄ DO ŻMIGRODU DO SZKOŁY, BO PO PROSTU MAJĄ BLIŻEJ. Jakim prawem burmistrz decyduje o byc albo nie byc dla Z.S. w Żmigrodzie kiedy tak łaskawy jest dla szkół w Jaśle.Siadacie w wygodne autko,jedziecie do pracy 5-10 min.,potem ciepły fotelik przez 8 godz.,a biedne dzieci będą musiały tłuc się PKS-em 50km. w jedną stronę !!! Czy Wam rozum odebrało?!którą częścią mózgu myślicie ??? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę! Piękny teren,dużo ziemi,budynki,stadnina,konie ,itd itp.Ktoś bardzo chce miec ten majątek na własnośc.No ale wyborcy wybrali władze,wiec cóż,a to dopiero początek ,dopiero się zaczyna...teraz szkoła jutro przedszkole pojutrze poczta ...WSTYD WŁADZO RZĄDZĄCA !!!trzymam kciuki aby nauczyciele,uczniowie,rodzice i wszyscy dobrzy ludzie mogli zawołac WYGRALIŚMY - szkoła ocalała!! a cuda jednak się zdarzają -wiem co mówię !!
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 19.02.2011, 00:11 · Zgłoś
Droga Reniu, skoro ukończyłaś ILO, to powinnaś wiedzieć jacy ludzie wychodzą z tej szkoły i potraktować "tych uczniów z ILO" , którzy piszą te komentarze jako jakichś fatalnych prowokatorów.

Myślę, że ta osoba, która pisała pierwszego posta, mogła się podpisać jako uczeń innej szkoły i wtedy by była jazda po innej szkole. Dopóki komentarze są anonimowe i bez rejestracji nie należy ich traktować jakby to była sama prawda. Jak się podpiszę Bronisław Komorowski jako autor komentarza, to też uwierzycie? :)
Odpowiedz
0
@ 1LO
dnia 19.02.2011, 08:59 · Zgłoś
Renia jakbyś była madrą to byś dzieci do "[...]" nie wysyłała:)
Odpowiedz
0
@ ememka
dnia 19.02.2011, 09:45 · Zgłoś
Brawo super komentarz, dziękujemy
Walczący o szkołę
Odpowiedz
0
@ renia
dnia 19.02.2011, 21:36 · Zgłoś
Do 1LO-Ty o mojej mądrości się nie wypowiadaj,możesz mi co najwyżej po zapałki biegac ,a moje dzieci chodzą do LO w NOWYM ŻMIGRODZIE i jestem zadowolona z tego faktu,a walczę o szkołę bo to dobro narodowe i nie wiesz cz Twoje dzieci nie będą do niej chodzic.
Odpowiedz
0
@ renia
dnia 19.02.2011, 21:38 · Zgłoś
Wiedziałam jacy wychodzili,oj ! dużo się zmieniło. Pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ 1LO
dnia 21.02.2011, 18:10 · Zgłoś
a czy ja mówiłem o LO czy "[...]", bo to zasadnicza różnica? Renia czytaj ze zrozumieniem :D
Odpowiedz
0
@ renia
dnia 22.02.2011, 12:19 · Zgłoś
Do 1LO- Rozumiem lepiej młody człowieku niż Ci się wydaje. Ciekawi mnie tylko ,czy w Jaśle też tak segregujesz szkoły i ich uczniów!!?? Jakimi ksywkami zwiesz inne niż LO szkoły ??podaj przykłady- masz zadanie domowe jak Ci się nudzi.
Odpowiedz
0
@ Anonimka
dnia 18.02.2011, 21:08 · Zgłoś
Czy wy wiecie co to czytanie ze zrozumieniem "szkół zawodowych" to maja zamiar zamknac a nie cała szkołę
Odpowiedz
1
@ zastrzezony
dnia 18.02.2011, 20:59 · Zgłoś
Fajna dziewczyna tam stoi ;]
Na samym końcu pod ścianą koło tej wysokiej w niebieskim sweterku ;]
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 18.02.2011, 20:51 · Zgłoś
"N a j w a ż n i e j s z y j e s t c z ł o w i e k"- to hasło PSL. Pracownicy Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie przewozili je ze wsi do wsi w godzinach pracy w czasie kampanii wyborczej i już się sprawdziło. Wicestarosta Miśkowicz- "specjalista od reform"- zaczyna porządki:
- Radny Jan Urban "kupi" konie;
- (...)przejmie stację diagnostyczną;
- [...] i M... "kupi" działki budowlane przy ulicy Jasielskiej, bo "oczywiście najważniejszy jest człowiek".
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 19.02.2011, 10:22 · Zgłoś
dokładnie taki jest scenariusz,co gorsze powtarza sie co 4 lata.
Odpowiedz
0
@ krzyś
dnia 18.02.2011, 20:50 · Zgłoś
do pana Polityk
Pani dyrektor wygrała wybory więc jeszcze 2 lata ma pewne.

PS "pana" czas minął
Odpowiedz
1
@ uka
dnia 18.02.2011, 20:32 · Zgłoś
Panie Starosto! Jest Pan ze Żmigrodu to Pana "mała ojczyzna" zamiast Pan jako obywatel i patriota w swojej miejscowości powinien Pan robić wszystko aby ta szkoła nie została zlikwidowana...Czy Pan nauczy młodzież technikum i zawodówki to co uczą nauczyciele? Proszę bardzo może Pan przyjdzie do nas na lekcje i da nam wykład z danej dziedziny i postawi się w miejscu nauczyciela.
A może Pan niech ukróci też inne szkoły bo nie wierze, że tylko w naszej szkole jest tak mało uczniów skoro klasa składa się z 25 osób.
Dostał Pan kredyt zaufania od naszych rodziców za to, że został Pan wybrany więc niech Pan teraz nie liczy na to, że będzie jeszcze jedna szansa na to.!
Odpowiedz
0
@ w11
dnia 18.02.2011, 20:30 · Zgłoś
Pan Kmiecik zapomniał skąd pochodzi i kto na niego głosował likwidacja tej szkoły to nie tendy droga do karjery panie KMIECIK ZASTANÓW SIĘ.
Problem jest w tym, Jasielskie szkoły chcąc się utrzymac w przyszłośi to trzeba konkurencje wykośić,liczą się swoi.
Odpowiedz
0
@ jojo.
dnia 18.02.2011, 21:08 · Zgłoś
w żmigrodzie są ładne dziewczyny
Odpowiedz
-1
@ lo
dnia 18.02.2011, 20:11 · Zgłoś
jaslanie sie odezwali ktorzy tak naprawde [...] wiedza o tej szkole. no ale oczywiscie...wasze musi byc na wierzchu. a co tam was obchodzi jakas mlodziez ze wsi... mioszczanie od siedmiu bolesci
Odpowiedz
1
@ ona
dnia 18.02.2011, 20:54 · Zgłoś
jaślanie nie jaślanie każdy ma tu swoje zdanie!!!!!!!!!
Odpowiedz
1
@ ffff
dnia 18.02.2011, 19:57 · Zgłoś
te transparenty najlepsze;p
Odpowiedz
1
@ spoko
dnia 18.02.2011, 19:50 · Zgłoś
Do zs nr1, LO Koł, 1LO i uczniów z ZS w NZ. Nie walczcie między sobą, każdemu z was należą się równe szanse do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Jedziecie na tym samym wózku wszyscy podlegacie starostwu w Jaśle. Jak wyczują radni jakieś oszczędności na waszych szkołach to się do nich dobiorą albo już to zrobili (LO koł).Nie liczcie że będa starać się o wasz rozwój bo to kosztuje. Oni wygrali wybory i mają spokój na nastepne cztery lata, a wy wszyscy się dla nich wcale nie liczycie, Ważniejsze są układy polityczne, Politycy nie mają sumienia ludzkiego tylko partyjne i głosują jak marionetki ze strachu żeby się nie narazić koledze z ugrupowania, Wasi rodzice byli im tylko potrzebni jako wyborcy Teraz waszych rodziców i was mają w ...... Dzisiaj atak na szkołę w NŻ bo ma majątek nadający się do sprzeaży, Jasło na razie spokojne, ale lepiej nie przyznawajcie się że wasze szkoły mogłyby mieć coś co można szybko upłynnic i zgarnąc kasę na łatanie dziur w budżecie. Atakując się nawzajem pomagacie im !!!!!!!
P.S. nie nalezę do do żadnej partii i nie zamierzam
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 19.02.2011, 00:04 · Zgłoś
Dobrze prawisz z tymi równymi szansami, bo tak na prawdę wszystkie szkoły jadą na jednym wozie...

A co do "walki" między sobą, to proszę zauważyć, że prawdopodobnie większość tych komentarzy nie jest od uczniów, tylko od osób, które chcą zrobić zadymę w komentarzach. Dam sobie głowę uciąć, że część komentarzy jest pisana przez te same osoby , tylko dla niepoznaki ze zmienionymi nickami. Szczególnie patrząc na [...] styl i ortografię niektórych komentarzy. Nie chcę wierzyć, że aż tyle osób nie potrafi się poprawnie wysłowić albo zainstalować firefoxa ze sprawdzaniem pisowni...
Odpowiedz
0
@ rob
dnia 19.02.2011, 09:50 · Zgłoś
właśnie w Żmigrodzie duży majątek to się napchają
Odpowiedz
1
@ kto
dnia 18.02.2011, 19:41 · Zgłoś
dobry stary PGR i wszyscy myśleli, że tak będzie do końca życia. A KTO za to płaci - młodzież która po tej szkole trafia na bezrobocie
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 18.02.2011, 20:24 · Zgłoś
A po absolwentów innych szkół ustawiają się kolejki pracodawców by ich zatrudnić? Matce musi być chyba smutno, że takiego [...] jak ty urodziła? :D
Odpowiedz
1
@ Przyszły wyborca
dnia 18.02.2011, 20:51 · Zgłoś
MOŻE ZNASZ SZKOŁĘ PO KTÓREJ OD RĘKI PRZYJMĄ DO PRACY? ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ, A GDZIE TA IRLANDIA? MAM NADZIEJE, ŻE OBECNE WŁADZE ZA WYJĄTKIEM LIKWIDACJI JESZCZE COŚ POTRAFIĄ.
Odpowiedz
-1
@ do PiS-man
dnia 18.02.2011, 21:39 · Zgłoś
ale w tobie nieawiści i jadu, czy musisz w tych swoich komentarzach zaraz obrażać i przezywać innych? "Matce musi być chyba smutno, że takiego [...] jak ty urodziła? :D " (
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 19.02.2011, 00:35 · Zgłoś
Jestem człowiekiem starej daty i [...] nazywam [...] :D
Odpowiedz
0
@ ja :)
dnia 20.02.2011, 14:39 · Zgłoś
Tak, znam taką szkołę - to Budowlanka :) Jeżeli absolwenci chcą iść do pracy w zawodzie to ją mają, a jak nie chce się niektórym pracować, to siedzą sobie wygodnie na bezrobotnym. Ich wybór.
Odpowiedz
-2
@ xxxx
dnia 18.02.2011, 19:39 · Zgłoś
moze ustawka 1lo na zmigrod haha??:P
Odpowiedz
-2
@ 1LO
dnia 18.02.2011, 19:55 · Zgłoś
czemu nie.. ja przyjdę:)
Odpowiedz
-2
@ bleeee
dnia 18.02.2011, 20:15 · Zgłoś
chętnie, tylko że wy [...] nawet bić się nie umiecie;]
Odpowiedz
-1
@ cwaniak
dnia 18.02.2011, 20:34 · Zgłoś
i co myślisz że 1 lo takie niby zdolne?? idz do żm zobaczysz jaki poziom mature taka samą piszą jak 1 lo i porównaj jak napisali ze żm a jak tam od cb
Odpowiedz
0
@ rzeczywistość
dnia 18.02.2011, 19:34 · Zgłoś
Powiat, czyli my wszyscy podatnicy dokładamy do tej szkoły prawie 800 tys rocznie bo nie wystarcza subwencji a skąd to brać
Odpowiedz
0
@ :D
dnia 18.02.2011, 20:16 · Zgłoś
Dokładacie do każdej szkoły, jdk-u, klubu sportowego i szpitala , Ale ze szkól tylko ta wam zwraca znaczną sumę.
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 18.02.2011, 21:34 · Zgłoś
Ty dokładasz najwięcej
Odpowiedz
0
@ riposta
dnia 18.02.2011, 23:10 · Zgłoś
skąd wziąłeś taką kwotę. chyba się z .... za głowę zamienił
Odpowiedz
0
@ ^^^
dnia 18.02.2011, 19:21 · Zgłoś
Uważam że szansa nauki należy się każdemu uczniowi nie tlyko z jasla lub okolic w naszej szkole uczą wspaniali nauczycielei chodż nie posiadamy obserwatorium astrologicznego mamy swoje pasje i mamy prawo je rozwijać
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 18.02.2011, 19:15 · Zgłoś
POzamykać...POsprzedawać...POzwalniać....POlikwidować...a sobie oczywista zrobić POdwyżki wynagrodzeń...głoosujta ludziska....Irlandia jak ta lala...:D:D
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 18.02.2011, 21:32 · Zgłoś
tak masz racje
Odpowiedz
0
@ obiektywny
dnia 18.02.2011, 19:10 · Zgłoś
Kmiecik zawsze był [...], przedtem bał się Pawlusia i powoływał ludzi z PiS-u na stanowiska kierownicze. Teraz żeby się ich pozbyć likwiduje szkoły. A B. Rzońca też jest dobry?, najpierw się brata z czerwonymi, a teraz udaje że broni dyrektorów PiS-owskich.
Odpowiedz
1
@ Demografia
dnia 18.02.2011, 18:59 · Zgłoś
Niestety to co było w szkołach podstawowych kilka lat wcześniej doszło do ponadgimnazjalnych - brak młodzieży. Baza w szkołach jest na 2500 uczniów, a uczniów jest 1400 w jednym roczniku w całym powiecie. Nie da się utrzymać klas do których nie ma odpowiedniego naboru, to jest bolesne ale prawdziwe.
Odpowiedz
0
@ PiSpan
dnia 18.02.2011, 18:57 · Zgłoś
Ale spęd polityczny, jakie perspektywy są przed młodzieżą kończącą technikum żywienia, czy szkołę mechaniczną w Nowym Żmigrodzie. Odpowiedź brutalna nie ma perspektyw tylko bezrobocie, więc nie mówcie, że bronicie młodzieży robicie szum żeby ratować [...] słabo zarzadzającej Pani dyrektor z PiSu
Odpowiedz
0
@ bezpartyjna
dnia 18.02.2011, 21:56 · Zgłoś
Takie same jak przed kończącą inne technika w całym powiecie jasielskim. BO to są jeszcze kierunki z przyszłością - naprzeciwko części tego co oferuje ZS Trzcinica (Technik kelner- przecież to chore). Jeśli zgodzimy się na stopniową degradację edukacji i kultury w powiecie jasielskim (uderza się w szkoły i instytucje kulturalne, MDK,JDK, kluby sportowe )Przecież teraz wszystkie zarobione pieniądze przez jednostki budżetowe nie mogą zostać dla nich i trzeba je oddawać do budżetu państwa (czytaj - do Warszawki)
Odpowiedz
0
@ pispanbis
dnia 18.02.2011, 23:08 · Zgłoś
gdybyś trochę interesował się tym co się dzieje w kraju to wiedziałbyś , że największe zapotrzebowanie na rynku pracy jest na piekarzy, cukierników, mechaników itp. Resztę sobie doczytaj na necie zamiast pisać [...]
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 19.02.2011, 13:46 · Zgłoś
To idź na piekarza
Odpowiedz
0
@ Całym sercem z ZS w NŻ:)
dnia 18.02.2011, 18:56 · Zgłoś
Spotkajmy się wszyscy 22.02.2011 o godz.17 w budynku szkoły przy ul.Gorlickiej.Walka o szkołę jeszcze się nie skończyła!
Odpowiedz
0
@ etr
dnia 18.02.2011, 18:48 · Zgłoś
No to głosujcie dalej na PSL,jakieś psp, PO,a potem wielkie zdziwienie,ze likwidują. Jakby był PiS w większości, byłoby dalej dobrze, a tak to płaczcie.
Odpowiedz
0
@ ten zły
dnia 18.02.2011, 19:52 · Zgłoś
Bogu niech będą dzięki, że nie jest nam "dalej dobrze", bo wreszcie jest nam dobrze, a przede wszystkim normalnie ....
Odpowiedz
0
@ ten zły
dnia 18.02.2011, 20:02 · Zgłoś
Dobrze, że nie jest nam "dalej dobrze", bo gdyby nie daj Boże, to niech nas Pan Bóg broni....
Odpowiedz
0
@ dyrektor
dnia 18.02.2011, 18:48 · Zgłoś
A co tam robi Lechowski! To przez jego pisowską politykę szkoły zawodowe nie mają naboru, bo się zwiększało oddziały w I LO, w ekonomiku i II LO, gdzie dyrektorami są pisowskie [...] . Zbudowało się obserwatorium astronomiczne za miliony dla 10 zainteresowanych uczniów I LO, a zawodówki [...] z braku pieniędzy.A teraz oburza się, ze te najgorsze trzeba zamknąć. Niech się teraz dzieciska ze Żmigroda na astrologów uczą!
Odpowiedz
-2
@ lol
dnia 18.02.2011, 18:42 · Zgłoś
szkoła numer 2 w jaśle jest spoko dzięki niej mam fajny kierunek nauczyciele fajni a w żm nie jest tak fajnie ciekawe gdzie inne dzieci by chodziły do 1 czy 2 lo jak tam tylko górują ci bogatsi
Odpowiedz
1
@ sdsfrf4ec
dnia 18.02.2011, 21:50 · Zgłoś
Skąd możesz wiedzieć czy nauczyciele są NIE FAJNI jak nie uczęszczasz do szkoły w NŻ?!
Odpowiedz
0
@ abcd
dnia 18.02.2011, 23:02 · Zgłoś
lol ciekawe czemu każdego roku w trakcie jego trwania przynajmniej 3-4 uczniów uczących się wcześniej w szkołach jasielskich przenosi się do NŻ, skoro nie jest tam tak fajnie. A moze ty też się przenieś i zmienisz zdanie
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 18.02.2011, 23:58 · Zgłoś
dziękuję, ale mnie dowartościowałeś, czuję się bogaczem. Nie pamiętam, żeby w czasie, kiedy uczęszczałem do IL0 pensja moich rodziców przekraczała znacznie minimum krajowe, ale jeśli to taka duża kasa, to rzeczywiście... wszyscy jesteśmy bogaczami

Normalnie nie komentuję takich idiotycznych komentarzy, ale przez takie właśnie wypowiedzi rodzą się stereotypy i trzeba to w końcu ukrócić. To nie jest szkoła prywatna, że tam trzeba mieć kasę, żeby się dostać i uczyć... no ale wszyscy wiedzą lepiej.
Odpowiedz
0
@ ooo
dnia 19.02.2011, 20:49 · Zgłoś
Przenoszą się bo w Jaśle jest dużo wyższy poziom nauczania,a w N.Żmigrodzie jest jak jest,wystarczy tylko sprawdzić ile procent uczniów nie zdało w ostatnim roku matury procent jest przerażający,a to chyba o czymś świadczy.
Odpowiedz
0
@ Uczennica NŻ
dnia 20.02.2011, 15:10 · Zgłoś
Jasne ci najbogatsi. Hmmm Chyba ty taki jesteś:P
Odpowiedz
-1
@ ZASMUCONA
dnia 18.02.2011, 18:19 · Zgłoś
W JAKIEJ FAZIE ROZWOJU ZNALEŻLIŚMY SIĘ?WLADZA,KTORA WINNA DZIALAĆ NA RZECZ OGÓLNEGO DOBRA,WAŻY SIĘ NA COŚ TAKIEGO,JAK ZAMYKANIE SZKOŁY.TAK WYBRALIŚMY,WIĘC MAMY.DLACZEGO WÓJTOWI NIE ZALEŻY,ABY NA TERENIE GMINY MOGLA DZIALAĆ SZKOŁA.
Odpowiedz
1
@ lalka
dnia 18.02.2011, 18:18 · Zgłoś
nie wszyscy musza chodzic do 1lo uwazam ze szkola w Nowym Zmigrodzie jest potrzebna w naszej okolicy
Odpowiedz
0
@ ZASMUCONA...
dnia 18.02.2011, 18:03 · Zgłoś
WIELKIM SMUTKIEM NAPAWA POZIOM KLASY POLITYCZNEJ NASZYCH REPREZENTANTOW.O ZGROZO!NIE MAJĄ BLADEGO POJĘCIA NA CO SIĘ WAŻĄ,TO JEST SZKOŁA,NIE WOLNO UTRUDNIAĆ MLODZIEZY DOSTĘPU DO NAUKI.DLACZEGO WOJT NIE DA ODPORU TAKIM POMYSŁOM,PRZECIEŻ TO DZIEJE SIĘ NA TERENIE NOWY ŻMIGRÓD.TO JAKAŚ POMYŁKA,PRZECIEŻ STAROSTA I JEGO ZASTĘPCA ZNA POJĘCIE PATRIATYZMU LOKALNEGO.TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM.POETA POWIEDZIAŁ:JEŚLI NIE WIESZ,JAK MASZ SIE ZACHOWAĆ,TO ZACHOWAJ SIĘ PRZYZWOICIE.WIEM,ŻE STAROSTĘ STAĆ NA PRZYZWOITOŚĆ.
Odpowiedz
0
@ nareszcie!
dnia 18.02.2011, 18:02 · Zgłoś
Wielkie uznanie dla władz powiatu za gospodarność w wydawaniu publicznych pieniędzy. Niech się wreszcie podatnicy dowiedzą, że koszty tej szkoły były gigantyczne bo [...] z PiSu (m.in. p.Lechowski) dawali kasę na wszystkie fanaberie dyrektorki A to stadnina koni do niczego szkole niepotrzebna, a to technikum-zaoczne i dzienne-gdzie uczniów tylu, co kot napłakał, a to remonty jakichś kanciap w stajni, a to stacja diagnostyczna o podejrzanej działalności (Policja się powinna zainteresować, jak się tam robi "badania). A nauczyciele?Jak się żrą między sobą o etaty,nadgodziny,zapomogi socjale.
Odpowiedz
0
@ :D
dnia 18.02.2011, 20:06 · Zgłoś
A ta stadnina z której korzysta nie tylko ZSNZ, ale dzieciaki z całego powiatu jasielskiego, a nawet sąsiednich i stacja diagnostyczna wszystkie wypracowane pieniądze przelewały na konto powiatu, a były to niezłe sumki. Ty zapomniałeś(aś), że szkoła jest jednostką budżetowa i utrzymywana jest właśnie z publicznych pieniędzy i sądzę że za Twoją edukację też zapłacili podatnicy i zapewne tanie nie było,
Odpowiedz
-1
@ Barbara
dnia 18.02.2011, 20:13 · Zgłoś
[...] wiesz na ten temat, to się nie wypowiadaj,!
Odpowiedz
0
@ rob
dnia 19.02.2011, 09:36 · Zgłoś
[...] a czy ty wiesz , że szkoła w Żmigrodzie jako jedyna przynosi dochód do starosta . Diagnostyka duży dochód, konie rasowe dopłaty z UE (tam jakiś pan z władzy ma na nie ochotę bo już chciał kupić raz ale mu nie sprzedali, a teraz okazja),działki . Co roku jest coś a tak sprzedadzą nachapią się raz a potem .
Odpowiedz
0
@ Mieszkanka okolic NŻ
dnia 18.02.2011, 18:00 · Zgłoś
Zamknięcie tej szkoły to głupota!!! A Ci z Kołaczyc niech się lepiej nie wymądrzają!!!1
Odpowiedz
0
@ sev
dnia 18.02.2011, 18:00 · Zgłoś
Pan Pers to [...] p.Kmiecika!!! A Rzońca przyjechał kampanie wyborczą sobie zrobić bo na posła będzie startował!! Oni wszyscy są dobrzy przed wyborami,a po wyborach to mają ludzi gdzieś bo wtedy diety im przemawiają do rozsądku!!
Odpowiedz
0
@ ememka
dnia 18.02.2011, 17:45 · Zgłoś
Największym pechem tej szkoły jest to, że posiada duży majątek, który by można spieniążyć,jeśliby udało się wykurzyć ze szkoły uczniów. A w starostwie parcie na kasę jest ogromne. Panowie radni chcą jak najszybciej sprzedać
budynki bo świeżo po remontach więc będzie lepsza cena, gospodarstwo bo nie mogli do tej pory położyć łapy na dopłatach, oj a jest tego dużo! stacje diagnostyczną też niezły dochód i konie bo rasowe i kasiorka niezła, a pewnie te co od razu nie znajdą nabywców to do rzeźni, bo tam płacą od ręki. Po co uczniowie i okoliczne dzieci mają coś mieć przecież to wsiowi, niech siedzą pod mostem i [...] piją albo głupieją przed monitorem. Po co młodzieży ta szkoła i internat (,on drugi do sprzedaży, za dwa latka}.
Władza inwestuje w młodzież - hasłem tej inwestcji to GŁUPIMI SIĘ LEPIEJ RZĄDZI!!! i A PO NAS CHOĆBY I POTOP !!!
Więc młodzież z gminy Krępna niech postara się zrozumieć decyzje radnych powiatu, oni to na pewno robią dla waszego dobra, nie idźcie do szkoły średniej bo jako głuptaskom lepiej wam będzie, - NIE ZAUWAŻYCIE ŻEŚCIE BIEDNI.
Odpowiedz
0
@ ten zły
dnia 18.02.2011, 19:47 · Zgłoś
Sorry! A co to za miejscowość Krępna?!!! I chyba bardzo daleko?
Odpowiedz
1
@ była uczennica
dnia 18.02.2011, 17:39 · Zgłoś
To jeden wielki absurd z zamknieciem szkoły a co zrobia dzieciaki z pobliskich wsi przeciez w dzisiejszych czasach jest naprawde bardzo ciezko skad rodzice wezma pieniadze zeby oplacac im bilety do jasla???? a po drugie jak chca zamknac w zmigrodzie to w jasle niech tez polikwiduja .... to jest dla mnie nie normalne .ktos chce to kupic i ktos chce kieszonke sobie napchac!!!!
Odpowiedz
-1
@ zs nr 1
dnia 18.02.2011, 17:24 · Zgłoś
wszystko jedno co skonczycie i tak jak jestescie tepakami z lo czy zs w zmigrodzie to na studiach lezycie..bo kto chce to w karzdej szkole sie czegos nauczy
Odpowiedz
1
@ sdsds
dnia 18.02.2011, 21:44 · Zgłoś
Kolego naucz się ortografii bo każdej pisze się przez "ż" a nie "rz". Widać jednak czego uczą w ZS NR 1
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 18.02.2011, 23:50 · Zgłoś
otóż to zs nr 1, ale Ty to chyba nie jesteś dobrym przykładem tego...
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 19.02.2011, 09:34 · Zgłoś
ale nie możesz tak pisać , widzisz ze napisał ze w każdej szkole kto chce to się czegoś człowiek nauczy, może jego właśnie nauczyli tak :)
Odpowiedz
0
@ mbv
dnia 21.02.2011, 13:52 · Zgłoś
ludzie, opanujcie się. Ten człowiek nie jest z ZS nr 1 bo nie ma takiej szkoły! Nie wie gdzie się uczy? Pewnie nigdzie.
Odpowiedz
0
@ realrob
dnia 18.02.2011, 17:17 · Zgłoś
Panie Lechowski ! Przestań żesz Pan w końcu zionąć swoją pisowską złością i zrób waść coś pożytecznego zamiast tylko nadawać na każdego kto nie jest z tej Pańskiej [...] partii! ! !
Odpowiedz
0
@ kuzyn
dnia 18.02.2011, 17:12 · Zgłoś
Piszecie o oszczędnościach tych wysoko sytuowanych. Oni już oszczędzają. Nawet Rzońcy nie stać na żyletki. Biedny człowiek, jeszcze jest w potrzebie.
Odpowiedz
1
@ Ronin
dnia 18.02.2011, 17:03 · Zgłoś
to może biedni nauczyciele zrezugnują z Karty Nauczyciela , rozwiąrzą zwiazki zawodowe i zrezygnują co rocnych podwyżek 7% dla dobra szkoły
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 18.02.2011, 19:35 · Zgłoś
Po twojej ortografii widać, żeś [...] (dawniej napisałbym, żeś [...] jest ale ostatnio się zrobiłem tolerancyjny) :D
Odpowiedz
1
@ do ronin
dnia 18.02.2011, 20:15 · Zgłoś
Przestań wypisywać te brednie i prowokować. Jak zazdrościsz nauczycielom, to trzeba było się uczyć.Po twoich ,,komentarzach" i ortografii można stwierdzić, że skończyłeś chyba tylko SP, a żeby zostać nauczycielem trzeba skończyć studia. Więc przed tobą jeszcze chyba daleka droga.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 19.02.2011, 13:41 · Zgłoś
Goń się [...] wkoło słupa żeby aż [...] sprzodu była - i nie douczony to ty jesteś wierzący prezesowi twoja fenomanelna osobowość skłania mnie do osądu że prymitywizm wojego intelektualizmu osłabił potencjał rozrodczy w całym powiecie i szkoły przez to zamykają ale wsumie dobrze bo nie chciął bym by tacy jak Lechowski uczyli moje dzieci
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 19.02.2011, 13:43 · Zgłoś
Nie mądrz się bo ci troszkę brakuje dziw bierze że ortografie postrzega się jako nieuctwo choć to że nauczyciel kończy studia nie znaczy że mam mieć kupe przywilejów i pracować 18 h tygodniowo a nia jak każdy normalny 40 h i mieć rok rocnie pewne 7% podwyżki a do tego ochrone taką że w zwolnić go nie można. paranoja porosyjska
Odpowiedz
0
@ do Ronin
dnia 20.02.2011, 01:30 · Zgłoś
Człowieku widać, że nie masz pojęcia o ilości godzin, które musi przepracować nauczyciel. 18 to tylko pensum, dodać dwie obowiązkowe społeczne, dodać wywiadówki, wielogodzinne konferencje, poprawę sprawdzianów, zeszytów, czytanie lektur, wycieczki, przygotowanie akademii, próby, opieka na dyskotekach, wyjazdy na basen, lodowisko, do teatru, pisanie planów pracy, kryteriów ocen, planów wychowawczych, występy z dziećmi często w soboty, a nawet w niedziele, robienie gazetek, wyjazdy na konkursy, przygotowania do zajęć, opieka nad nauczycielem stażystą, pisanie awansów zawodowych, nieustanne dokształcanie się, bo trudno nadążyć za zmianami w oświacie itp itd...., jeszcze dojdą projekty w gimnazjum i posiedzenia nad uczniami z trudnościami w nauce. Żeby mieć etat trzeba często pracować w kilku szkołach, więc pomnóż to wszystko razy dwa albo trzy. Masz umówioną np popołudniową wizytę u lekarza, a tu dyrektor ogłasza ci konferencję i nie ma zmiłuj się. Jestem nauczycielką i marzę o tym, żeby mieć 40 godzin tygodniowo, w jednym miejscu pracy, o 15 wyjść ze szkoły, zamknąć za sobą drzwi i zająć się swoimi dziećmi i żeby nikt nie ingerował mi w mój wolny czas. Uwierz mi jest to niemożliwe. I nie wiem o jakiej ochronie mówisz? Likwidują placówkę i do widzenia jesteś zwolniony. Zobacz na godzinę mojego wpisu, właśnie skończyłam poprawę klasówek. Chciałam jeszcze popatrzeć co słychać na J4u i z Twojego komentarza dowiedziałam się, że pracuję 18 godzin tygodniowo, a ja mam wrażenie, że dziennie. Pozdrowienia dla przyszłych nauczycieli.
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 20.02.2011, 17:53 · Zgłoś
jak zazdrościsz to dlaczego nie poszedłes na nauczyvciela. tez bys miał tak fantastycznie. wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 20.02.2011, 17:55 · Zgłoś
nie ma sensu im to tłumaczyc bo i tak beda zazdrościc
Odpowiedz
0
@ rob
dnia 18.02.2011, 16:51 · Zgłoś
poprostu im nie chodzi o to że nie ma uczniów tylko o kasę za budynki i działki które należą do szkoły a jak zamkną to przejdzie na nich i sprzedadzą i będzie kasa . Nie interesuje ich to że jak nie będzie szkół zawodowych to Krępna Ożenna Grab Wyszowatka nigdzie nie pójdzie po gimnazjum bo za daleko
Odpowiedz
0
@ [...]:d
dnia 21.02.2011, 22:04 · Zgłoś
Strzał w 10 z tym komentarzem. Kilka hektarów do sprzedania. Ziemia za budynkami to kilka ha, plus jeszcze grunty koło drogi Nowy Żmigród - Samoklęski. Oczywiście budynek szkoły, warsztaty, stajnie... Na to wszystko przetargi grubo smarowane pod stołem(???). Nieeeeee, przecież żyjemy w drugiej Irlandii a tam łapówek nikt nie bierze;)

Tylko dodam, że obaj panowie (starosta mieszkał chyba w Mytarzy, zastępca mieszka w Kątach), pochodzą z gminy Nowy Żmigród. Pan Pers wybrany z okręgu Nowy Żmigród nie sprecyzował swojego stanowiska:) Hehe a co chłopina miała zrobic, jak by poparł likwidacje to by go zlinczowali na tym zebraniu:D
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 18.02.2011, 16:48 · Zgłoś
A co na to radny powiatowy Pers Grzegorz? :D
Odpowiedz
0
@ !
dnia 18.02.2011, 16:48 · Zgłoś
jeżeli szkoły zawodowe nie dają zawodu to na pierwszym miejscu powiat powinien zamknąć szkołę nr 1 i nr 2 w jaśle.
Odpowiedz
-2
@ uczeń
dnia 18.02.2011, 16:44 · Zgłoś
[...] z I lO jak jesteś taki cwaniak to podaj imię i nazwisko
Odpowiedz
-2
@ 1LO
dnia 18.02.2011, 17:39 · Zgłoś
a co wpadniesz?:)
Odpowiedz
-2
@ buhahahaha
dnia 18.02.2011, 17:43 · Zgłoś
cwaniactwa to tam nie brakuje hihihih:) czemu Ty sie nie przedstawiles?
Odpowiedz
-2
@ ...
dnia 18.02.2011, 18:39 · Zgłoś
jak on jest [...] to Ty kim jesteś? hahaha może Ty podaj Imie i nazwisko! każdy ma tu swoje zdanie! ja też jestem ZA żeby zamknęli tą buroczanke!!!
Odpowiedz
-2
@ ukson
dnia 18.02.2011, 19:29 · Zgłoś
ja wpadnę....
Odpowiedz
-2
@ daxon
dnia 18.02.2011, 20:26 · Zgłoś
człowieku co ty możesz wiedzieć na ten temat???
byłeś?? widziałeś?? to jak już zobaczysz to wtedy sie wypowiedz!! takie wypowidzi świadczą o twojej inteligencji i o tym że sam jesteś burakiem!!;P
Odpowiedz
-2
@ ..
dnia 18.02.2011, 20:44 · Zgłoś
byłem widziałem a nawet mieszkam w N.Żm!!! to jest [...] i tyle hahaha pozdro
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 19.02.2011, 09:20 · Zgłoś
A ty burak do potęgi n
Odpowiedz
0
@ szkieletor
dnia 19.02.2011, 10:51 · Zgłoś
...[...]
Odpowiedz
0
@ bombel
dnia 19.02.2011, 13:11 · Zgłoś
a [...] !! nasza szkoła,nasze buraki a w asm [...] do tego!!
Odpowiedz
1
@ dla inteligentow z 1LO
dnia 18.02.2011, 16:38 · Zgłoś
Po pierwsze moi drodzy koledzy i koleżanki z 1LO może troszkę więcej kultury i szacunku do swoich rówieśników z ZS w Nowym Żmigrodzie ponieważ obrażając nas tylko udowadniacie, że nie posiadacie za grosz honoru i kultury osobistej, myślicie, że nazywając nas [...] jesteście lepsi??? Moi drodzy nie oszukujmy się ;] chodzicie do 1LO bo tatuś, mamusia czy ciocia was po znajomościach tam wepchnęli, a potem jak przychodzi do matury to chodzicie do naszych nauczycieli na korepetycje z polskiego i matematyki... Więc zastanówcie się trochę co mówicie bo nawet już godności wam barkuje!!! A obrazić kogoś drugiego to nie sztuka... I tak dla przypomnienia to MY mamy najlepszych polonistów, matematyków i anglistów w okolicach a wy chodzicie do nich na prywatne lekcje więc może nie komentujcie Żmigrodu!
pozdrawiam
Odpowiedz
2
@ 1LO
dnia 18.02.2011, 17:41 · Zgłoś
"dla inteligentow z 1LO" widać kto tu jest inteligentny, pod każdą wypowiedzią jest odpowiedz na komentarz...
Odpowiedz
0
@ ja z 1 LO
dnia 18.02.2011, 20:56 · Zgłoś
A my mamy nauczycielkę od Was ze Żmigrodu, niejaką Panią Kmiecik (to chyba żona starosty) - więc nie piszcie, że macie najlepszych nauczycieli...
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 18.02.2011, 23:41 · Zgłoś
ja [...], ktoś się podpisał 1LO i od razu fala nienawiści poszła i to jeszcze z takimi bzdurami, że aż się we mnie krew gotuje, ale nie będę się zniżał do tego samego poziomu.

Prawdopodobnie osoba, która się tak podpisała nie ma z 1 liceum nic wspólnego, ale oczywiście warto wylać swoje żale, przy okazji pokazując swoją kulturę...

Ja tu zaraz napiszę komentarze podpisując się 2LO, Ekonomik, ZS Trzcinica itd... ciekawe czy uwierzycie. Jak ktoś się podpisze Maria Kurowska to od razu sądzicie, że to ona? Miałbym wtedy wręcz pewność, że to nie ta osoba... no, ale jak jest okazja, to trzeba się wyżyć :)
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 19.02.2011, 12:19 · Zgłoś
to może tym bardziej nie nazywajcie nas [...]...
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 23.02.2011, 15:17 · Zgłoś
..a ja się kłócić nie chcę, bo i tak zawsze każdy ma swoją rację i się nie dogadamy..
Ale nie każdemu tatuś załatwiał i nie każdy chodził na korki i jakoś bez tego zdał maturę :) więc nie mów że wszyscy..I w ogóle to nikt tu nic nie ma do waszych nauczycieli..ale patrząc na to jakie niektóre 'mądre' osoby chodzą do waszej szkoły i mają rewelacyjne oceny no to widać właśnie odpowiednio sprawiedliwe ocenianie..oczywiście nie mówię o wszystkich..zresztą prawie w każdej szkole średniej tak jest, więc bez urazy proszę..nawet w ILO do którego chodziłam, wcale nie jest sprawiedliwie..i prawda, że większość tych 'czubów' chodzi na korki..chore po prostu..Ale Pana Lechowskiego jak nie znacie dobrze to nie obrażajcie, bo jest to naprawdę bardzo fajny i porządny człowiek..
Odpowiedz
0
@ uczennica ZS Nowy Żmigród
dnia 18.02.2011, 16:32 · Zgłoś
do LO Koł:
A jak by Kołaczyce zamknęli?! A komu by to wadziło?! Nas, uczniów to już nikt nie zapyta o zdanie, liczy się tylko kasa przelewana na prywatne konta polityków, co [...] wiedzą i [...] robią!! Do takich jak Ty, LO Koł - najpierw się zastanów co wypisujesz, czy nie krzywdzisz tym kogoś, a później napisz, nigdy na odwrót!
Odpowiedz
-1
@ j-23
dnia 18.02.2011, 16:31 · Zgłoś
lechowski zachował się jak największy [...], współpracował z kmiecikiem jak sam miał z tego korzyści a teraz mówi że w cholewiakach chodzi, to wszystko propaganda przedwyborcza, dodrze że rzońca był trzeżwy i ulotki rozdał
Odpowiedz
0
@ M1805!
dnia 18.02.2011, 16:19 · Zgłoś
"Jak piramidy w Gizie przetrwamy każdy zamach.
Nie wchodzi w rachubę blamaż..."
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 18.02.2011, 16:05 · Zgłoś
Nieladnie panie Kmiecik tak czy siak ,albo pan jest marionetka w rekach swoich przelozonych ,albo "robi pan w gniazdo z ktorego pan pochodzi".
Odpowiedz
-1
@ Polityk
dnia 18.02.2011, 16:03 · Zgłoś
Panowie Lechowski i Rzońca przyjechaliście w interie uczniów czy ratować [...] Dyrektorki?
Odpowiedz
0
@ Bezrobotny
dnia 18.02.2011, 16:00 · Zgłoś
Najwyższy czas aby szkoły przestały uczyć w zawodach które nie dają szans na znalezienie przez absolwentów pracy .
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 18.02.2011, 16:35 · Zgłoś
a po jakiej szkole masz teraz gwarancje znalezienia pracy? wg Ciebie trzeba by był pozamykać wszystkie
Odpowiedz
0
@ SSS
dnia 19.02.2011, 20:58 · Zgłoś
Ja również uważam że ta szkoła to fabryka produkująca bezrobotnych.
Odpowiedz
0
@ Realista
dnia 18.02.2011, 15:55 · Zgłoś
Populiści mocni politycznie Witusiu i Bogdanie przestańcie mieszać i zajmijcie się własnymi "wysokoprocentowymi słabościami".
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 18.02.2011, 15:55 · Zgłoś
My, jako uczniowie mówimy stanowcze NIE!!! przecież to my powinniśmy być najważniejsi a wogóle nikt nas nie bierze pod uwage. My się nie damy, bedziemy walczyć do samego końca.
Odpowiedz
1
@ Myślący
dnia 18.02.2011, 15:50 · Zgłoś
To proste, chcą się pozbyć Pani Dyrektor Różyckiej z PiS-u, dlatego likwidują szkołę.
Odpowiedz
0
@ wxw
dnia 18.02.2011, 18:21 · Zgłoś
[...] ty w głowe.
Odpowiedz
1
@ abc
dnia 18.02.2011, 15:47 · Zgłoś
Kmiecikowi oszustowi mówimy NIE !
Odpowiedz
0
@ Barbata
dnia 18.02.2011, 20:07 · Zgłoś
No i racja, kolejny [...] w rządzie, kto go zna, to ma o nim wyrobione raczej złe zdanie.
Wielki Pan Magister a egzaminy miał załatwiane.
Odpowiedz
0
@ aniqa
dnia 18.02.2011, 15:44 · Zgłoś
jak szukają oszczednosci to niech zaczna od siebie a nie od zamkniecia szkoły jako jedynej w okolicy.!!!!!!
Odpowiedz
-1
@ LO Koł
dnia 18.02.2011, 15:34 · Zgłoś
jestem za zamknieciem tejże szkoly
Odpowiedz
0
@ zsnz
dnia 18.02.2011, 21:34 · Zgłoś
człowieku opanuj się, ZS w NŻ był oburzony jak wam likwidowano oddziały, bo wiedzieli że następna szkoła to będzie ich - Rzucili się jak [...] na na [...] szkoły. łatwiej likwidowac oddziały w szkołach [...] niż w mieście bo boją się Tam są dzieci doktorków, dyrektorków i adwokatów.
Odpowiedz
0
@ on on on
dnia 18.02.2011, 15:31 · Zgłoś
a zlikwidujcie w [...] bude pelna alkoholiczek i pijackich belfrów
Odpowiedz
0
@ uczennica ZS Nowy Żmigród
dnia 23.02.2011, 17:44 · Zgłoś
Byłeś tam, że piszesz "bude pelna alkoholiczek i pijackich belfrów"? Nie? To jak nie to nie wypisuj takich bzdur! Bo więcej jest [...] i nawet [...] w jasielskich szkołach. W Żmigrodzie tego NIE MA! ale jeśli chcesz się przekonać - zapraszam do ZS Nowy Żmigród.
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 18.02.2011, 15:21 · Zgłoś
o jaki PIS zwarty i gotowy bronić szkoły w Zmigrodzie a w Kołaczycach likwidują i nikogo z PISu to nie interesuje
Odpowiedz
0
@ on
dnia 18.02.2011, 15:03 · Zgłoś
a wescie wy sie wszyscy w leb palnijcie!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ zyx
dnia 18.02.2011, 16:29 · Zgłoś
PIS odsunięty od władzy i wszyscy się cieszą nie tylko w Nowym Żmigrodzie
Odpowiedz
0
@ PROFESOR
dnia 18.02.2011, 14:39 · Zgłoś
Brawo Witek ! Witek Lechowski to bardzo poczciwy, mądry i
skromny człowiek. Tak dalej ! trzeba działać ! i wytykać błędy ludzią, którzy są rządni władzy !
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 18.02.2011, 17:02 · Zgłoś
wWitek to KAŁMUCH piszący notatki jak za stalina " Sprawdź kto za tym stoi" - madrość to chyba nigdy nie przyszła jakby PiS dalej rządził toby czasy socjalizmu wróciły i dyktatury i reżmimu jak na białorusi
Odpowiedz
0
@ Bubu
dnia 18.02.2011, 23:22 · Zgłoś
[...] pierwszy w Powiecie Jasielskim smutne że taki pseudo nauczyciel jeszcze pracuje.
Odpowiedz
0
@ FOLZGNOJ
dnia 18.02.2011, 23:50 · Zgłoś
Wstyd to kraść i ze [...] konia spaść. Witek, Witek nie daj się !
Odpowiedz
0
@ karino
dnia 18.02.2011, 23:52 · Zgłoś
Bubu Ty ...... flecie !
Odpowiedz
0
@ vvv
dnia 20.02.2011, 15:18 · Zgłoś
mogłam na własnej skórze się przekonać, że Pan Lechowski to świetny pedagog, a do tego bardzo inteligentny człowiek., więc proszę nie wypisywać takich kłamstw na tego człowieka.
Odpowiedz
-1
@ 1LO
dnia 18.02.2011, 14:19 · Zgłoś
wreszcie to [...] zamkną:) jestem ZA !!!
Odpowiedz
-2
@ SZKIELETOR
dnia 18.02.2011, 16:37 · Zgłoś
Zajdziesz daleko może nawet do sejmu boś [...]
Odpowiedz
-2
@ rob
dnia 18.02.2011, 19:06 · Zgłoś
w 1LO to cielęta bo co drugi na korki a my mamy za darmo- szkoda:)
Odpowiedz
-2
@ Barbara
dnia 18.02.2011, 20:04 · Zgłoś
[...] to możesz nazywać to Wasze "przewspaniałe liceum" gdzie właśnie co drugi w gimnazjum oceny miał ustawione i dzięki temu dostał się do dobrej...(?) szkoły, a teraz właśnie nie nadąrzają z nauką i chodzą na korepetycje do NASZYCH nauczycieli(!) nawet CAŁYMI KLASAMI!!!

Więc jeszcze raz przemyśl sobie słowo: "[...]", jeśli nie dotarło to mogę przeliterować, bo może masz problemy z czytaniem, [...]?
Odpowiedz
1
@ ja też z 1 LO
dnia 18.02.2011, 20:51 · Zgłoś
Barbaro i inne [...]: trochę staranności w tym co piszecie. Np. Barbaro, pisać należy "nadążają", "ż" Barbaro, a nie "nadąrzają"
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 18.02.2011, 23:34 · Zgłoś
Barbro droga i inni, chyba nie myślicie, że uczeń 1LO to napisał... jeszcze się tak podpisał. No ale znalazł się jakiś [...], który sprowokował towarzystwo no i się zaczęło.
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 18.02.2011, 23:46 · Zgłoś
aha, jeszcze jedno Barbra: od kiedy to oceny z gimnazjum decydują o dostają się do LO?

Jak ktoś jest taki haker, że się potrafi włamać do systemu OKE i sobie zmieniać (ustawiać) oceny z testu gimnazjalnego, to chyba zasługuje na dostanie się do tej szkoły.

Coś mi się wydaje, że jesteś zwykły [...], bo nawet nie masz pojęcia jak wygląda rekrutacja...
Odpowiedz
0
@ Barbara
dnia 19.02.2011, 12:39 · Zgłoś
Tak się składa, że dostanie się do szkoły ponadgimnazjalnej nie zależy testów, ale też z ocen wystawianych przez nauczycieli na koniec roku. I znam tam kilka osób, które dzięki temu sie tam dostali, a po za tym znajomości też robią swoje.
Odpowiedz
0
@ f
dnia 20.02.2011, 09:07 · Zgłoś
W I LO jeśli nie chodzisz na korepetycję, to nie ukończysz tej szkółki. znana matematyczka z tej szkółki, która jest absolwentem I LO repetowała rok z matematyki. Tacy tam sam uczeni....choć są i bardzo dobrzy nauczyciele, ale nie z układy, więc nie mają nic do gadania. Jasełko-Piekiełko!!!
Odpowiedz
0
@ Studentka
dnia 20.02.2011, 20:36 · Zgłoś
Prawda jest taka że oceny się liczą gdyż wybrane przedmioty są punktowane a te punkty czasem decydują o dostaniu się do wymarzonej placówki w której chcemy się uczyć. P.S. ja też chodziłam do gimnazjum i podstawówki we wsi i gdy "poszła" do liceum (2-giego w Jaśle) wiedziałam więcej niż ludzie z miasta więc śmiem twierdzić iż [...] szkoły potrafią kształcić na o wiele wyższym poziomie niż niż te miejskie.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.