Strona główna

W ZSM nr 3 odbyła się kolejna spartakiada niepełnosprawnych

0
Napisany dnia: 06.10.2014, 20:59 , Tagi: Brak

W zeszłą sobotę już po raz trzynasty odbyła się w Jaśle Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Cykliczne coroczne przedsięwzięcie organizowane jest wspólnie przez miejscowy Zespół Szkół nr 3 oraz jasielski oddział Caritas.

<<FOTORELACJA>>

Wydarzenie tradycyjnie już zainaugurowane zostało mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Po jej zakończeniu, przy muzyce w wykonaniu jasielskiej Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej uczestnicy spartakiady wspólnie udali się na salę gimnastyczną pobliskiego Zespołu Szkół Miejskich nr 3, gdzie – przy udziale zaproszonych gości – nastąpiło oficjalne otwarcie trzynastej edycji tej wyjątkowej imprezy. Uświetnił je występ artystyczny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9.

W spartakiadzie jak co roku wzięli udział podopieczni różnych miejscowych placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych – Przedszkola Miejskiego nr 9, Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję”, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie”, jasielskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Zespołu Szkół Miejskich Nr 3. W zabawach o sportowym charakterze – na które złożyły się różne konkurencje, m.in. rzut do kosza, strzał na bramkę, rzut woreczkiem do celu, kręgle czy tor przeszkód dla wózków – uczestniczyło łącznie 182 zawodników. Pomocą służyli im nauczyciele oraz młodzi wolontariusze ze szkoły pełniącej rolę gospodarza imprezy.

fot. ZSM nr 3

Cyklicznie organizowana spartakiada – pozbawiona, ze względu na różnorodność schorzeń i niejednakowy wiek uczestników, cech typowo sportowej rywalizacji – służy promowaniu wśród osób z niepełnosprawnością zdrowego stylu życia, popularyzacji zajęć rekreacyjno-sportowych oraz integracji niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Jej celem jest również uwrażliwienie młodych ludzi zarówno na problemy, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnością, jak również zwrócenie uwagi na ich możliwości, uzdolnienia czy aspiracje. 

Każdy z uczestników spartakiady został nagrodzony.

fot. ZSM nr 3

XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych była współfinansowana z funduszy miasta Jasła. 

Jakub Hap
jakhap@gmail.com

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105