Strona główna

W ZSM nr 3 odbyła się kolejna spartakiada niepełnosprawnych

0
Napisany dnia: 06.10.2014, 20:59 , Tagi: Brak

W zeszłą sobotę już po raz trzynasty odbyła się w Jaśle Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Cykliczne coroczne przedsięwzięcie organizowane jest wspólnie przez miejscowy Zespół Szkół nr 3 oraz jasielski oddział Caritas.

<<FOTORELACJA>>

Wydarzenie tradycyjnie już zainaugurowane zostało mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Po jej zakończeniu, przy muzyce w wykonaniu jasielskiej Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej uczestnicy spartakiady wspólnie udali się na salę gimnastyczną pobliskiego Zespołu Szkół Miejskich nr 3, gdzie – przy udziale zaproszonych gości – nastąpiło oficjalne otwarcie trzynastej edycji tej wyjątkowej imprezy. Uświetnił je występ artystyczny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9.

W spartakiadzie jak co roku wzięli udział podopieczni różnych miejscowych placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych – Przedszkola Miejskiego nr 9, Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję”, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie”, jasielskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Zespołu Szkół Miejskich Nr 3. W zabawach o sportowym charakterze – na które złożyły się różne konkurencje, m.in. rzut do kosza, strzał na bramkę, rzut woreczkiem do celu, kręgle czy tor przeszkód dla wózków – uczestniczyło łącznie 182 zawodników. Pomocą służyli im nauczyciele oraz młodzi wolontariusze ze szkoły pełniącej rolę gospodarza imprezy.

fot. ZSM nr 3

Cyklicznie organizowana spartakiada – pozbawiona, ze względu na różnorodność schorzeń i niejednakowy wiek uczestników, cech typowo sportowej rywalizacji – służy promowaniu wśród osób z niepełnosprawnością zdrowego stylu życia, popularyzacji zajęć rekreacyjno-sportowych oraz integracji niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Jej celem jest również uwrażliwienie młodych ludzi zarówno na problemy, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnością, jak również zwrócenie uwagi na ich możliwości, uzdolnienia czy aspiracje. 

Każdy z uczestników spartakiady został nagrodzony.

fot. ZSM nr 3

XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych była współfinansowana z funduszy miasta Jasła. 

Jakub Hap
jakhap@gmail.com

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105