Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Większe lodowisko, ale bez drużyny hokejowej

13

O 200 metrów kwadratowych powiększy się sztuczne lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Rada Miejska Jasła przyznała na ten cel w budżecie 40 tys. zł. Obecnie obiekt ma wymiary 30 x 20 metrów. Po dokupieniu kolejnych elementów długość wyniesie  40 metrów, a szerokość 20 m.

- Przychyliliśmy się do wniosku dyrektora MOSiR-u i przygotowaliśmy zmiany uchwały, w ramach której MOSiR pozyska 40 tys. zł na rozbudowę tafli sztucznego lodowiska. Obecnie lodowisko ma wymiary 30 x 20 metrów, a będzie miało 40 x 20 m. Jeżeli się to sprawdzi nadal będziemy starali się je powiększyć – obiecuje Ryszard Pabian, wiceburmistrz Jasła.
   
Sztuczne lodowisko zostało zakupione za kwotę 600 tys. zł w grudniu 2009 roku. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy funkcjonowania skorzystało z niego blisko 15 tysięcy osób, co przyniosło Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji dochód w wysokości 80 tys. zł. Nowe lodowisko jest mniejsze od poprzedniego, które przystosowane były również do gry w hokeja. Tadeusz Baniak, dyrektor MOSiR-u zapewnia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby je powiększyć i dokupić kolejne elementy. Ale na drużynę hokejową miasta nie stać.

- Pełnowymiarowe lodowisko czyli 60 x 30 m do uprawiania hokeja, to bardzo daleka odległość i nie ma sensu się w to bawić. Utworzenie takiej drużyny w Jaśle jest nierealne. Jasła nie stać na drugą ligę piłki siatkowej męskiej i żeńskiej. Ciężka sytuacja jest z trzecią ligą w piłce nożnej, więc utworzenie drużyny hokeja, to tak jakbyśmy się wybierali na księżyc, bo to jedna z  najdroższych dyscyplin na świecie. Najbliższy ośrodek z tradycjami jest w Sanoku, a mimo to co roku borykają się z kłopotami, żeby ten zespół utrzymać – mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.
   
Złudzeń w tej kwestii nie ma też wiceburmistrz. - Jest to drogi sport i nie każde stać na to stać, patrząc jak wygląda wspieranie sportu przez inne instytucje, przez prywatnych przedsiębiorców. Ale żeby być w porządku, to takowe jest. Jednak na wsparcie drużyny hokeja pieniędzy zdecydowanie nie ma – podkreśla Pabian. Jego zdaniem jeden klub hokejowy na Podkarpaciu w zupełności wystarcza.
   
Zwiększenie powierzchni do jazdy na łyżwach zostało podyktowane potrzebą. - Po jednym sezonie funkcjonowania mamy już pewną wiedzę. Pozwoliliśmy sobie dokonać pewnej analizy, wyliczyć koszty i możliwości techniczne istniejącej infrastruktury, szczególnie wydajności agregatu i wyszło nam, że możemy dokupić systemem gospodarczym taką powierzchnię i wyjdzie nam dodatkowe 10 x 20 metrów - wyjaśnia Baniak.
   
Ceny biletów wstępu prawdopodobnie nie zostaną podniesione. - Nie planujemy podniesienia cen biletów. Może nieznacznie, ale jeżeli tak się stanie, to będzie podyktowane podwyżką cen za energię. Jeżeli podniesiemy ceny, to na pewno w granicach przyzwoitości dla korzystających. Zbyt wysoka cena może stać się barierą – tłumaczy dyrektor MOSiR-u.

(kp)

Czytaj więcej: Lodowisko czy ślizgawka?

Nowe lodowisko będzie czynne jeszcze w tym roku. Prace potrwają przez całe święta

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ SHK Krosno
dnia 15.11.2010, 12:17 · Zgłoś
Osoby zainteresowane amatorskim trenowaniem hokeja na lodzie zapraszamy do Krosna. Wszelkie informacje są dostępne na www.shk.krosoft.pl Pozdrawiamy
Odpowiedz
0
@ kret
dnia 10.10.2010, 11:33 · Zgłoś
zamiast wydawać 200tys na fontanne na rynku to lepiej by dołożyli na lodowisko bo nie ma sie gdzie rozpedzic
Odpowiedz
0
@ kuj
dnia 29.09.2010, 16:37 · Zgłoś
gdzie w jasle jest III liga piłkarska? z tego co mi wiadomo to czarni grają w V lidze...
Odpowiedz
0
@ Mateusz
dnia 29.09.2010, 15:38 · Zgłoś
Najnormalniejsze lodowisko jest już poza waszymi możliwościami- to chcecie powiedzieć? Panowie mamy 2010r!! Jasne na kawałek lodowiska "ni ma pieniędzy" - A NA FONTANNE BYŁY?!
Odpowiedz
0
@ Dan
dnia 29.09.2010, 10:41 · Zgłoś
Oczywiście powiększenie lodowiska jest jak najbardziej potrzebne. Tylko tu zaczynają się schody, a mianowicie agregat. Pewnie poradzi sobie z większą powierzchnią gdy będzie mróz, ale jak pamiętamy już przy temperaturze +5 i wyżej zaczynało brakować mocy aby tafla była ok. Więc jeśli teraz lodowisko się powiększy to zmniejszy się pewnie czas użytkowania. Coś za coś. Poza tym proponowałbym może trochę na szerokość rozbudować bo według mnie każdy metr więcej to lepiej. Co do drużyny to oczywiście się nie opłaca bo przecież pan Baniak zna młodzież z Jasła najlepiej i wie że to byłaby klęska. Tak powiedzieć może każdy ale to puste słowa.
Odpowiedz
0
@ Do [...]
dnia 29.09.2010, 07:30 · Zgłoś
Baniak powiększa lodowisko za parę złotych o 200m kwadratowych. Czy to źle [...]?!
Odpowiedz
0
@ ?
dnia 28.09.2010, 22:26 · Zgłoś
Panie Pabian, jaką wielkość miało lodowisko Mosir do momentu zakupu pseudo ślizgawki?
A czasem nie 30 X 60 m?
I co sprawdzało się ?
Przez tyle lat mieszkańcy korzystali i było OK?
A teraz trzeba analizy zrobić czy powiększyć o kilka metrów czy nie ? Czy będzie zapotrzebowanie czy nie ? Na lodowisku 30 X 60 m na pewno można pojeździć ! Można się też zgubić na takim dużym i to by była TRAGEDIA !!!!
To nie tak że tam gdzie jest wymiarowe lodowisko to GRATIS dostaje się do utrzymania drużynę hokeja!!
Zróbcie raz jak należy i będzie spokój!!!
Odpowiedz
0
@ ??????????????
dnia 28.09.2010, 22:22 · Zgłoś
od kiedy w jaśle jest 3 liga piłkarska a co do siatkówki to mieliśmy 2 ligę i był to niewypał!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ do NP1910
dnia 28.09.2010, 21:49 · Zgłoś
Aa Jasło miało Baseball na poziomie Europejskim ;]
Odpowiedz
0
@ Mała^^
dnia 28.09.2010, 20:40 · Zgłoś
YeaH ;D Będe codziennie chodziła jezdzić ;pp
Odpowiedz
0
@ marzyciel
dnia 28.09.2010, 20:23 · Zgłoś
Panowie B. i P. a może pomyśleć o mieszkańcach Jasła i okolic którzy chcieliby pojeździć na lodowisku 30 X 60 m a nie kręcić się w kółko na obecnym PSEUDO-MIKRO lodowisku a nie gadać głupot o drużynie hokejowej której nigdy w Jaśle nie było. To statutowa działalność Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Odpowiedz
0
@ NP1910
dnia 28.09.2010, 20:10 · Zgłoś
...utworzenie drużyny hokeja, to tak jakbyśmy się wybierali na księżyc, bo to jedna z najdroższych dyscyplin na świecie...Tak jest Sanok ma taka druzyne i w tym sezonie walczy o medal mistrzostw Polski.Ma tez 3 lige piłkarska a niedawnej przeszłosci miał tez 2 lige piłkarską. krosno ma druzyne żużlową czyli w sporcie jeszcze bardziej od hokeja drogim.Maja takze koszykówkę na najwyzszym poziomie,siatkówke w 2 lidze i piłkarzy w 3 lidze.Jarosław,Łańcut druzyny w najwyzszej klasie rozgrywkowej w koszykówce.Targowiska koło Krosna maja druzynę piłkarską w 3 lidze,majaca aspiracje na gre w 2 lidze.Co ma Jasło?wieksze o 10 metrów lodowisko-Dziękuję i Dobranoc.
Odpowiedz
0
@ boniok
dnia 28.09.2010, 19:59 · Zgłoś
baniak twierdzil ze to co bylo jest wystarczajace ...zmiana wynika [...]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.