Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Włamują się do domów gości weselnych

33

Domy, których mieszkańcy przebywali na przyjęciach weselnych, upodobali sobie włamywacze. W sierpniu na Podkarpaciu doszło do kilku tego typu kradzieży. Policja radzi, jak uniknąć takiego włamania.

Noc z soboty na niedzielę, z 10 na 11 sierpnia br., powiat jasielski. Do domu, którego mieszkańcy bawili się wówczas na przyjęciu weselnym, ktoś wszedł wyłamując wcześniej kwaterę okienną. Złodziej zabrał gotówkę i biżuterię.

Noc z soboty na niedzielę, z 17 na 18 sierpnia br., jedna z miejscowości powiatu przeworskiego. Włamywacz korzysta z okazji - przez szczelinę w uchylonym oknie otwiera sąsiednie skrzydło i wchodzi do środka. Przeszukuje pokoje, zabiera gotówkę i kilkadziesiąt kopert z pieniędzmi, które para młoda otrzymała w ślubnym prezencie.

Noc z soboty na niedzielę, z 24 na 25 sierpnia br., okolice Kolbuszowej. Złodziej wchodzi do domu, zabiera kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wcześniej wyłamuje okno. Dom jest pusty, mieszkańcy są na przyjęciu z okazji zamążpójścia.

Policjanci notują coraz więcej tego typu kradzieży z włamaniem. Celem przestępców są domy, których mieszkańcy są na przyjęciach weselnych. Złodzieje włamują się w sobotni wieczór, zabierają pieniądze i cenne drobiazgi. Były przypadki kradzieży kopert z pieniędzmi, które państwo młodzi przywieźli po ceremonii, by były bezpieczne. Potem wracali na przyjęcie.

Policja poszukuje sprawców wszystkich tych czynów, nie jest wykluczone, że włamań dopuścili się ci sami przestępcy.

Warto pamiętać, że pusty dom zawsze kusi złodzieja. Ci prowadzą swoiste rozpoznanie, zanim zaatakują. Dobrze wiedzą, że domowników nie będzie od sobotniego popołudnia do późnej nocy, bo będą na przyjęciu. Często weselnicy sami zachęcają złodziei - na ogrodzeniach domów państwa młodych wieszają dekoracje, baloniki etc. To cenna wskazówka dla włamywacza.

Wybierając się na przyjęcie warto poprosić sąsiada, znajomego czy krewnego, by na czas naszej nieobecności zaopiekował się domem.

KWP w Rzeszowie

Reklama

Komentarze: 33

Dodaj komentarz Widok:
0
@ własne
dnia 02.09.2013, 13:14 · Zgłoś
policja tylko zajmuje sie drobiazgami a nie powazniejszymi robotami
Odpowiedz
0
@ gg
dnia 01.09.2013, 19:28 · Zgłoś
Pies [...] to podstawa. Macie gwarant że wam NIKT nie wejdzie za bramkę.
Odpowiedz
0
@ Pola
dnia 01.09.2013, 20:44 · Zgłoś
Nawet z psami potrafią sobie poradzić (o ile to ci sami)..

http://www.jaslo4u.pl/seryjni-wlamywacze-czy-zbieg-okolicznosci-newsy-jaslo-14895
Odpowiedz
0
@ marta
dnia 31.08.2013, 18:33 · Zgłoś
to jedna wielka banda!!
ja miałam wesele w kwietniu tez sie obawiałam ze ktos mi sie włamie do domu. poniewaz tydzien wczesniej byłam na weselu gdzie włamano sie do domu panny młodej. nieźli informatorzy musza byc w miejscowosciach.
Odpowiedz
0
@ Pola
dnia 01.09.2013, 20:40 · Zgłoś
Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałam od kogoś, że jest to zorganizowana grupa, która dobrze się przygotowuje do włamania. Jedni obserwują przyjęcie, stojąc pod salą (być może celem ostrzeżenia telefonicznego, w razie gdyby ktoś opuścił przyjęcie) podczas gdy inni plądrują dom. Znajoma mówiła mi, że w trakcie przyjęcia weselnego, któryś z gości udał się do domu aby się przebrać. Gdy wyszedł na zewnątrz, obserwator odpalił samochód i włączył światła aby nie było widać rejestracji. Nikt jednak niczego nie podejrzewał, dopiero następnego dnia, gdy okazało się, że było włamanie, powyższa sytuacja została skojarzona z wydarzeniem. Może warto zwracać uwagę na takie samochody? Może udałoby się wtedy dotrzeć do sprawców? Pozdrawiam
Odpowiedz
2
@ 123
dnia 30.08.2013, 19:29 · Zgłoś
a czy od pieniedzy z czepca to niema jeszcze podatku? Zapomnieli? A niech to. A moze to Urzad Skarbowy bieze swoja pule
Odpowiedz
5
@ propolicyjy
dnia 30.08.2013, 18:57 · Zgłoś
Skoro wszyscy jesteście tacy mądrzy to pomyślcie logicznie jak policja ma dotrzeć do sprawców??
Skoro złodzieje wpadli w nocy, zrabowali domy i nie pozostawili żadnych śladów a sąsiedzi nie chcą współpracować i oczywiście "nikt nic nie widział".
To nie takie proste jak wam się wszystkim wydaje.
Bluzgacie na policję, ale jak by to wa się krzywda działa to pierwsi wykręcicie 997.
Zanim [...] na kogoś zastanówcie się czy warto i czy sami jesteście idealni.
Nie róbcie z policjantów jasnowidzów, nie tak łatwo dotrzeć do sprawców włamania.
Oni też robią co mogą, na pewno zależy im na zatrzymaniu złodzieja, ale często bywają bezsilni.
Odpowiedz
1
@ gruby
dnia 30.08.2013, 16:42 · Zgłoś
policja śpi złodziej pracuje wy lenie w mundurach
Odpowiedz
7
@ Agent Delegat
dnia 30.08.2013, 09:47 · Zgłoś
Więcej balonów na bramkach i balkonach domu młodej, wtedy na pewno nikt się nie domyśli, że z domu wychodzi wesele.
Odpowiedz
2
@ qaz
dnia 31.08.2013, 09:24 · Zgłoś
nie przesadzaj, kilku d.bili ma zepsuć komuś wyjątkowy dzień. Można inaczej się zabezpieczyć!
Odpowiedz
0
@ Rydz Śmigły
dnia 29.08.2013, 21:57 · Zgłoś
Państwo rabuje obywateli wysokimi podatkami tak, że zaczynają kraść (średnio 83% na głowę). W socjalizmie to normalka.
Odpowiedz
1
@ hmmmm
dnia 29.08.2013, 21:41 · Zgłoś
Nie trzeba wesela, żeby ktoś ci się do domu włamał. Mi ktoś chciał auto z garażu ukraść z soboty na niedzielę. Gdybym się nie obudziła i ich nie wystraszyła to na pewno autkiem już dawno by odjechali... A, że to nie byli fachowi złodzieje, bo nie znali się za bardzo na odpalaniu przez immobiliser, to miałam szczęście w nieszczęściu. Dlatego zabezpieczajcie swoje garaże, zamykajcie bramy na 4 spusty, bo będą szukać szczęścia gdzie indziej.
Odpowiedz
2
@ proste !!!
dnia 29.08.2013, 20:43 · Zgłoś
Przecież kilka lat temu złapano właścicieli i włamywaczy. Panowała wówczas umowa właściciela pałacyku( w którym organizował przyjęcia przeróżne: wesela , komunie itp). I przesłuchano Jego i zebrano ślady i doszli policjanci do złodziei. Może warto sprawdzić lepiej właścicieli, Ja policjantem nie jestem, ale procedury znam. Czy to takie trudne? A może na Podkarpaciu pchają się na policjantów, bo tutaj Żyje się lepiej i cicho jest . . . Tylko Policja tutaj radzi, tam radzi. . . może warto ruszyć . . . i coś robić, a nie czekać, aż poszkodowany poda adres złodzieja, czy włamywacza, imię nazwisko ile ma lat !!! Żenada - Pozdrowionka dla Forowiczów !!!
Odpowiedz
1
@ ...
dnia 29.08.2013, 20:05 · Zgłoś
Takie zdarzenia miały miejsce w naszym powiecie nie tylko w sierpniu, ale kilka miesięcy wcześniej, między innymi na Sobniowie. Ciekawe, dlaczego policja dopiero teraz o tym informuje...
W kazdym razie było już o tym głośno i wielu weselników jest na taką ewentualność przygotowana po ostatnich wydarzeniach ( formy ochroniarskie, choć drogie, zbierają żniwo )
Odpowiedz
-2
@ kul
dnia 29.08.2013, 20:45 · Zgłoś
W Sobniowie N a to mozna lezec
Odpowiedz
1
@ oooo
dnia 29.08.2013, 19:35 · Zgłoś
ciekawe gdzie to w jaśle (
Odpowiedz
1
@ józuś
dnia 30.08.2013, 21:28 · Zgłoś
To było w N. Żmigrodzie
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 29.08.2013, 19:16 · Zgłoś
moze k ,juz wyszedl razem z kolesiem z szajnochy co ma mame bez reki lubą takie włamy
Odpowiedz
12
@ jeżynka:)
dnia 29.08.2013, 15:05 · Zgłoś
Można też wynająć ochronę ...koszt 150-300zl.przy kosztach wesela to naprawdę nic ,a jest się spokojnym!!
Odpowiedz
-3
@ AUDI
dnia 30.08.2013, 20:59 · Zgłoś
Tak ochronę hehe,może najlepiej całe wojsko zwołać do pilnowania.
Odpowiedz
8
@ zorro
dnia 29.08.2013, 15:03 · Zgłoś
Ja włozyłem do psiej budy i pies pilnował on bał się wszystkiego i nikt by się nie domyślił że tam jest kupa szmalu
Odpowiedz
1
@ Tusk
dnia 01.09.2013, 19:17 · Zgłoś
Dobrze wiedzieć.
Odpowiedz
35
@ qwerty
dnia 29.08.2013, 14:57 · Zgłoś
Bo nasza szanowna policja jest od łapania [...] rowerzystów i karania starych [...] którzy sobie gdzieś [...] [...],bo za młodymi nie chce się im biegać
Odpowiedz
1
@ uczeń
dnia 30.08.2013, 07:03 · Zgłoś
Nie można twierdzić, że policjanci nie lubią biegać za młodymi, bo w małolatach to się lubują i "polują" na nie gdy żona lub narzeczona nie widzi.
Odpowiedz
17
@ manam
dnia 29.08.2013, 14:47 · Zgłoś
Najlepiej zostawić wszystkie prezenty tam gdzie jest przyjęcie albo odwieźć do kogoś z krewnych kto na weselu nie będzie. Sama tak robiłam na swoim weselu właśnie żeby nie kusić złodzieja
Odpowiedz
-14
@ elf
dnia 29.08.2013, 14:40 · Zgłoś
karzdy orze jak morze
Odpowiedz
31
@ każdy
dnia 29.08.2013, 15:15 · Zgłoś
każdy napisz 1000 razy "każdy"
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 29.08.2013, 17:36 · Zgłoś
... i może
Odpowiedz
1
@ kul
dnia 29.08.2013, 20:42 · Zgłoś
naucz sie ortografii
Odpowiedz
36
@ waror
dnia 29.08.2013, 14:33 · Zgłoś
to wy ich niemżecie złapac to co zwas za policja
Odpowiedz
-18
@ czesio
dnia 29.08.2013, 14:20 · Zgłoś
zawsze twierdziłem i będe twierdził że wolnym trza być ...:P
Odpowiedz
20
@ TO [...] POWINNA ODDAC KASE
dnia 29.08.2013, 20:29 · Zgłoś
[...]...[...] od roku nie potraficie ich zlapac [...]!!!
tylko zlodzieji butelek,palacych papieroska na ulicy mandaty dawac--a jesli kogos dopadniecie to nie wy tylko [...].HANBA!!!
Odpowiedz
-7
@ czesio
dnia 30.08.2013, 17:43 · Zgłoś
oj oj 17-tu męczenników [...] się znalazło by biednego czesia "uminusować"???hehe
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.