Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Seryjni włamywacze czy zbieg okoliczności?

65

W ostatni weekend późnym wieczorem domy przy ul. Krakowskiej w Jaśle oraz w Gliniku Polskim zostały splądrowane. Pozostało jedynie pobojowisko i mnóstwo zmartwień. To niejedyne kradzieże, które miały miejsce w kwietniu w powiecie jasielskim.

 Młodzi ludzie pobierali się w ostatnią sobotę. Miał to być dla nich jeden z najszczęśliwszych dni w życiu. Nie spodziewali się, że radość i szczęście tak szybko im zostanie odebrana. Pod nieobecność domowników z Glinika Polskiego oraz sąsiadów, którzy również bawili się na weselu, złodzieje skrzętnie przeszukiwali ich domy.

Po północy do domu wrócili szwagier z wujkiem, babcią i z ciotką. Dom był w stanie makabrycznym – mówi pan młody. - Wszystko wylądowało na ziemi, było wyciągnięte z szafek. Cały dom był splądrowany od dołu do góry. To byli zawodowcy - podkreśla ojciec panny młodej.

Tego samego wieczoru okradziony był również dom sąsiadów. Dzisiaj nie mają wątpliwości, że byli obserwowani przed weselem, jak i pod salą w Łężynach. - Musieli wiedzieć, że sąsiad wrócił z Niemiec - dodaje ojciec młodej.

Dom rodziców panny młodej pilnowały wówczas trzy owczarki biegające wokół posesji. Złodzieje również z nimi nie mieli większego problemu. Ogłuszyli zwierzęta i zamknęli je w kojcu. Do domu weszli przez okno wyłamując je prawdopodobnie łomem. - Psy do dzisiaj nie mają praktycznie węchu. Jak przyjechałem do domu nie mogłem ich poznać. Zachowywały się dziwnie, nie szczekały – opowiada ojciec panny młodej. - Nikt obcy nie wyszedłby z domu, bo psy nie wypuściłyby go. Zawsze gdy ktoś przychodził, psy musiały być zamknięte w kojcu. To są groźne zwierzęta – dodaje.

Domownicy nie pamiętają, by do takiej kradzieży kiedykolwiek doszło w Gliniku Polskim. Dopiero teraz zaczynają sobie przypominać, że przed weselem dużo samochodów przejeżdżało obok ich domu. Są przekonani o tym, że byli znacznie wcześniej obserwowani, również w dniu ślubu i pod salą w Łężynach, gdzie odbywało się wesele.

- Zabrali pieniądze, złoto i srebro – mówi pan młody. Złodzieje zabrali tysiące złotych, które miały być przeznaczone na opłaty po weselu. Rodzice pani młodej oraz młode małżeństwo pozostali z pożyczkami i zapomogami z pracy. - Pomimo strat jesteśmy szczęśliwi, że nikomu nic się nie stało. Trzeba się podnieść i żyć dalej. Chcemy przestrzec i uchronić innych od takich zagrożeń.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 65

Dodaj komentarz Widok:
1
@ jajajajjajaja
dnia 27.04.2013, 20:19 · Zgłoś
wie ktos cos o kradziezy na krakowskiej? u kogo było?
Odpowiedz
1
@ gość
dnia 27.04.2013, 20:22 · Zgłoś
ja tez chętnie chcialbym sie czegos o tym wlamaniu na krakowskiej dowiedzieć. w której części wg?
Odpowiedz
0
@ SAWEK
dnia 27.04.2013, 18:14 · Zgłoś
To nowy rodzaj sportu zręcznościowego...?
Odpowiedz
0
@ Monia
dnia 26.04.2013, 22:51 · Zgłoś
Uważajcie, bo to raczej nie tylko domy okradają.
W samym mieście, w blokach na ul. Baczyńskiego zostały w biały dzień trzy mieszkania okradzione w jednej klatce.
Mają wiertarkę z tłumikiem, przewiercają zamek i wchodzą sobie bezkarnie kiedy Ty jesteś na spacerze z dzieckiem lub w pracy. Nikt nic nie słyszał a mieszkania zostały wywrócone do góry nogami, kradną pieniądze i biżuterie.
Uważajcie na gościa ubranego elegancko w marynareczce, on puka do drzwi i sprawdza czy ktoś jest w mieszkaniu, jak nie ma nikogo woła dwóch swoich kolesiów i rabują po cichutku.
Ostatnio pojawili się w Warzycach, potrafią wejść nawet do domu kiedy ty jesteś w środku!
Odpowiedz
4
@ szofer
dnia 26.04.2013, 15:25 · Zgłoś
najlepiej nająć sobie na ten czas ochronę i po sprawie
Odpowiedz
5
@ stary
dnia 26.04.2013, 14:25 · Zgłoś
moje zdanie takie,w tym brał udział ktoś kogo znały te psy,bo jeżeli są na prawdę ostre to trzy na raz nikt nie mógł zamknąć w kojcu.Co do dziwnego ich zachowania to pewnie jest im wstyd że pozwoliły okraść swego pana.
Odpowiedz
0
@ nk
dnia 26.04.2013, 09:56 · Zgłoś
po nitce do kłebka, kilka lat temu (moze 30) były seryjne kradzieze kur i wpadli az na zarzeczu jak chcieli gospodarza zabic bo ich widział
Odpowiedz
5
@ moro
dnia 26.04.2013, 09:18 · Zgłoś
wtyczka musi byc z glinika polskiego lub nowego
Odpowiedz
4
@ nk
dnia 26.04.2013, 08:51 · Zgłoś
te włamania i kradzieże świadcza o policji na tym terenie
Odpowiedz
-2
@ Pyt
dnia 26.04.2013, 07:31 · Zgłoś
Czy ktoś sie orientuje, te włamania maja miejsce w nocy czy w dnień ?
Odpowiedz
3
@ HMM
dnia 26.04.2013, 21:04 · Zgłoś
Osoby minusujące to konkretne pytanie proszę o uzasadnienie bo według mnie pytanie jest istotne, a stawianie minusa po prostu kretyńskie.
Odpowiedz
7
@ jarooo
dnia 25.04.2013, 11:36 · Zgłoś
a policja bawi sie zatrzymywaniem rowerzystow a zlodzieje grabia tam niech sie wykarza i znajda zlodzieja najlepiej zatrzymac chlopa po [...] jak jedzie konikiem w pole albo przechodnia na pasach i ukarac to jest polska policja
Odpowiedz
1
@ bhj
dnia 25.04.2013, 17:10 · Zgłoś
bo to nie jest policja--tylko interes,tzn okradanie
Odpowiedz
2
@ LKS
dnia 25.04.2013, 09:40 · Zgłoś
WIadomo [...]n.. [...] !!!1
Odpowiedz
6
@ Witolda
dnia 25.04.2013, 09:27 · Zgłoś
Mi też szkoda tych piesków takie ładne, ale dobrze,że żyją. Mam nadzieję że złodzieje wnet wpadną w rence Policji.
Odpowiedz
-4
@ bhj
dnia 25.04.2013, 17:09 · Zgłoś
a tobie wpadnie slownik ortograficzny w rece--pewnie jestes z policji lub ksiegowy???
Odpowiedz
6
@ yyy
dnia 26.04.2013, 08:49 · Zgłoś
bhj - Tobie też polecam sŁownik! Co to jest "slownik", "rece", "jestes", i "ksiegowy" ?
Odpowiedz
9
@ psełłdo
dnia 25.04.2013, 08:55 · Zgłoś
Najbardziej to mi tych psów szkoda...
Odpowiedz
3
@ xXx
dnia 24.04.2013, 22:55 · Zgłoś
ludzkie chamsrwo jak mozna :/
Odpowiedz
3
@ XX
dnia 24.04.2013, 22:18 · Zgłoś
i na miejscu okradzionych wziąłbym detektywa, z jakiejś agencji z Rzeszowa. Bo z całym szacunkiem, ale policja sama ich nie znajdzie..
Odpowiedz
7
@ bhj
dnia 25.04.2013, 00:54 · Zgłoś
znajdzie, znajdzie ---jak ktos wczesniej im nazwiska poda---sami pod mostem spali
Odpowiedz
5
@ XX
dnia 24.04.2013, 22:17 · Zgłoś
mam nadzieje że ich znajdą, a mieszkańcy się sami z nimi policzą jak trzeba... bo sąd i tak ich ukarze tak że zaraz będą robić to samo.
Odpowiedz
1
@ lupa
dnia 24.04.2013, 22:15 · Zgłoś
moi sasiedzi to pewno jeszcze by pomogli zlodzieja w kradziezy a pozniej by sie cieszyli ze nas okradli i by mlaskali pod nosem.
Odpowiedz
4
@ asd
dnia 24.04.2013, 21:20 · Zgłoś
Uwazac na sasiadow i znajomych zwlaszcza jak sie glupio przygladaja.
Odpowiedz
2
@ fryndzel
dnia 24.04.2013, 21:16 · Zgłoś
Teraz ... i ... z ekipą mają za co balować.
A fantów z ul.krakowskiej poszukałbym w kowalowach i gorajowicach. Zainteresowani wiedzą o kogo chodzi.
Odpowiedz
2
@ Pyndzel
dnia 24.04.2013, 20:47 · Zgłoś
Pewnie znowu brat brata okradł jak to miało miejsce w Bieździedzy ...
Odpowiedz
1
@ do Szymka
dnia 24.04.2013, 18:46 · Zgłoś
A ja przyjrzałbym się tym co wynajmują sale na wesele. Oni wiedzieli kiedy i kto będzie na weselu.
Odpowiedz
3
@ Kacper
dnia 24.04.2013, 18:37 · Zgłoś
Niebawem odwiedzi was agent Tomek. Zuch i [...] pierwoj rangi. Złapie bandytów i ciupasem do ciurmy ich odwiezie. A jak nie, to nie ma się co dziwić. Emerytury ma ponad CZTERY TYSIĄCE złotych, do tego dieta poselska DZIESIĘĆ TYSIĘCY, więc jakoś koniec z końcem zwiąże i robić nie musi (nawet łapać bandytów i złodzieji.
Odpowiedz
17
@ Szymek
dnia 24.04.2013, 18:30 · Zgłoś
Ja bym się przyjrzał tez "gościom weselnym" (czy aby któryś nie miał pilnej sprawy i musiał wyjechać na chwile z wesela) i sąsiadom którzy nie byli zaproszeni. A na marginesie do "Pan X". Nawet największa bieda nie jest powodem złodziejstwa. Zazwyczaj biedni są, a przynajmniej za komuny byli - honorowi. Biedował, ale nie kradł. Ludzie za komuny bali się władzy i Boga. Dzisiaj nikogo.
Odpowiedz
5
@ jj
dnia 25.04.2013, 00:51 · Zgłoś
za komuby to biedni byli takie nieroby JAK TY --a teraz biedni sa pracujacy lub niepracujacy-a bogaci TYLKO ZLODZIEJE I BANDZIORY zwani biznesmanami ,a okradajacy kazdego!!!
Odpowiedz
5
@ gróby
dnia 24.04.2013, 18:13 · Zgłoś
to była znajoma [...] wpadną
Odpowiedz
-11
@ dragoness
dnia 24.04.2013, 15:45 · Zgłoś
Jak można ukraść dom? Pani "redaktor", litości!
Odpowiedz
6
@ Zuza
dnia 24.04.2013, 17:36 · Zgłoś
DRAGONESS okradli dom a nie ukradli!!! czytaj dokładniej...
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 24.04.2013, 18:01 · Zgłoś
"Około trzech tygodni temu do kradzieży domu doszło również w Sobniowie" - ja czytam dokładnie, a Ty?
Odpowiedz
1
@ I
dnia 24.04.2013, 23:19 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-5
@ dragoness
dnia 25.04.2013, 06:56 · Zgłoś
Tobie radzę przedawkować słownik ortograficzny, @l. No, ale skoro w zeszłym roku 60% Polaków nie miało w ręce żadnej książki, to co się dziwić, że są takie panie "redaktor" i jej obrońcy...
Odpowiedz
0
@ doris
dnia 25.04.2013, 09:10 · Zgłoś
Gdzie wSobniowie ? we wsi Sobniów czy osiedle Sobniów w Jaśle ?
Odpowiedz
-14
@ bitcoin
dnia 24.04.2013, 15:38 · Zgłoś
Ja tam trzymam oszczędności w Bitcoin, a później szyfruje plik. NIKT MI TEGO NIE RUSZY :)
Odpowiedz
7
@ g
dnia 24.04.2013, 18:08 · Zgłoś
Ruszą Ci ruszą. Amerykanie budują centrum inwigilacji więc i to CI za chwilę skrobną. O ACTA i monitorowaniu internetu było głośno, ale o drugiej równoległej dotyczącej inwigilacji finansów (kont) przepływu kapitału itp to już niewielu wie.
Odpowiedz
0
@ g
dnia 24.04.2013, 18:21 · Zgłoś
8
@ XX
dnia 24.04.2013, 14:42 · Zgłoś
lombardy sprawdzać i jubilerów
Odpowiedz
12
@ PAN X
dnia 24.04.2013, 14:02 · Zgłoś
A ja myślę,że to skutek dobrobytu w jakim przyszło żyć ludziom zmusza ich do przestępstw.Władza wyhodowała bandytów : nie ma pracy,nie ma nawet nadziei na nią,i totalna obojętność na los człowieka dominuje.Zatem będzie tylko gorzej i gorzej.Chyba,że lud zmądrzeje,i dokona radykalnej "rozpizduchy" ludzi,dla których rozum jest słowem umownym!
Odpowiedz
2
@ życie
dnia 24.04.2013, 14:02 · Zgłoś
sorki ale miało być glinik od umieszcza niedaleko !!
Odpowiedz
4
@ życie
dnia 24.04.2013, 13:54 · Zgłoś
To może ja coś wrzucę w końcu Glinik od Umieszcza daleko!!!
http://www.youtube.com/watch?v=4OnUItLg0fI
Odpowiedz
3
@ black176
dnia 24.04.2013, 19:15 · Zgłoś
ladnie tych butli nakradli ,szok .. szkoda ze rejstracja niewidoczna...
Odpowiedz
1
@ scooby
dnia 25.04.2013, 01:52 · Zgłoś
po przefiltrowaniu widoczna,-) a podawanie danych z rejestracji skonczyło by sie dla mnie naruszeniem prawa o prywatnosci . takie prawo :-)
Odpowiedz
1
@ ok
dnia 25.04.2013, 13:16 · Zgłoś
przedzwoń na numer 997 i podaj numer rejestracyjny. Ot i po sprawie
Odpowiedz
2
@ asia
dnia 25.04.2013, 20:21 · Zgłoś
To chyba opel astra kombi II i cb ma na dachu i takie charakterystyczne kołpaki.
Odpowiedz
8
@ 123
dnia 24.04.2013, 13:48 · Zgłoś
Proponuję, żeby Policja dogadała się z ludźmi którzy w najbliższym czasie mają wesele, zainstalować kilka kamer w domach. Trochę cierpliwości i by ich złapali.
Odpowiedz
1
@ hahaha
dnia 25.04.2013, 01:41 · Zgłoś
masz ty wyobraźnie człowieku ,policja dogadała . kup se kamery i zainstaluj. to policja ma ci je instalować? jakie ty [...] filmy oglądasz? właśnie za takie [...] komenty jak twój ich nie złapia , jak masz pomysł to idz i im to powiedz a nie chwalisz sie na forum jaki to ty nie jestes madry teraz to jak to przeczytali to napewno beda sie pilnowac przed kamerkami
Odpowiedz
5
@ łodyniec
dnia 26.04.2013, 08:11 · Zgłoś
policja nie ma czasu bo [...] pod sklepem łapie :P
Odpowiedz
6
@ Mietek
dnia 26.04.2013, 08:38 · Zgłoś
Policja nie ma czasu na takie [...] bo musi z radarami stać i łapać uczciwych ludzi, którzy rano do roboty jadą z prędkością 65 zamiast dozwolonych50, albo 55 zamiast 40!
Odpowiedz
8
@ X-MANIA
dnia 24.04.2013, 13:46 · Zgłoś
normalka! wszystko wiedzieli..znali nawet...żeruja na ludzkim szczesciu [...]
Odpowiedz
9
@ black176
dnia 24.04.2013, 19:10 · Zgłoś
niekoniecznie [...] ,w Jasle w sklepie zlapali na kradziezy 3 mezczyzn ich wiek od 40 do 60 lat ,takze nic nie wiadomo
Odpowiedz
0
@ przesada
dnia 26.04.2013, 04:37 · Zgłoś
pewnie [...] z krrajowic ochlaptusy jedne!
Odpowiedz
15
@ kikk
dnia 24.04.2013, 13:40 · Zgłoś
świat oszalał :/ co za [...]..
Odpowiedz
4
@ LOLO
dnia 24.04.2013, 22:23 · Zgłoś
ICZ i wszystko jasne. Pani Ilono pisze Pani " Nie spodziewali się, że radość i szczęście tak szybko im zostanie odebrana. " Sugeruje Pani że szczęście Pary Młodej to były uzyskane dobra materialne i kasa z WESELA - czyli hajtali się dla kasy a nie miłości? Do wypowiedzi ojca P.M "Wszystko wylądowało na ziemi, było wyciągnięte z szafek. Cały dom był splądrowany od dołu do góry. To byli zawodowcy " To nie byli zawodowcy tylko PARTACZE I [...] ! Zostawić taki bałagan podczas kradzieży to robota [...] a nie zawodowców !
Odpowiedz
66
@ ika
dnia 24.04.2013, 13:38 · Zgłoś
Nie sądzę żeby to był zbieg okoliczności , myślę że zrobił to ktoś kto znał obie rodziny i dobrze wiedział że nie będzie ich w domu ani sąsiadów. zwykłe ludzkie świństwo!!!
Odpowiedz
12
@ pawel
dnia 24.04.2013, 14:07 · Zgłoś
Inna sprawa ze proceder okradania domow byl znikomy i rzadko sie zdarza w polsce,a przypomina jedynie do czego zmierza ten kraj w ktorym nedza bedzie coraz wieksza. Takie rabowanie domostw to bylo norma przed II wojna swiatowa i zaraz po niej -ale nigdy pozniej-I OBY SIE TERAZ CHOCBY W NIEWIELKIM STOPNIU nie WROCIL,bo to przykre nie moc bezpiecznie zostawic wlasnego dobytku.
A takie sprawy jak ta jeszcze nagloasniane w obliczu trudnej sytuacji na rynku pracy i mogacej byc o wiele trudniejszej tylko beda zachecac nastepnych [...] do rabowania.
Odpowiedz
3
@ Miki
dnia 24.04.2013, 14:14 · Zgłoś
Aleś ty [...] na biednego nie trafiło a jak by ciebie okradli to co byś wtedy powiedział zastanów się [...] łku co piszesz
Odpowiedz
-21
@ ron
dnia 24.04.2013, 14:27 · Zgłoś
jakby mnie okradli to poszedl bym do tuska,[...],lewandowskiego,buzka,mazowieckiego,millera i by sie zrzucili biedaki na moja niedole
Odpowiedz
16
@ ivon
dnia 24.04.2013, 17:11 · Zgłoś
racja...obcy nie poszedł.Znam podobną sprawę,także na weselu byli,mało tego prezenty ślubne do domu przywieźli.ale cóż po przyjeździe z wesela nic już nie było,i co się potem okazało złodziejami byli znajomi...
Odpowiedz
9
@ makar
dnia 25.04.2013, 08:35 · Zgłoś
"Proceder okradania domów był znikomy" :) w Polsce co 10 minut jest włamnie !!! do mieszkania lub domu nie z powodu nędzy bo są [...] którzy z tego żyją a policja tylko umarza śledztwa
Odpowiedz
3
@ -
dnia 26.04.2013, 10:41 · Zgłoś
w polsce po wojnie okradanie domów było i jest masowe szczególnie w dużych miastach (na wsiach podkarpackich też normą jest zamykanie domów jeśli nie ma domowników a kradzieże jarzyn z pól to plaga), szczerze wątpię by te statystyki rózniły się od przedwojennych, jeżeli nawet to na niekorzyść obecnych bo obecnie jest większa obojętność i znieczulica i przedwojenna policja i sądy nie patyczkowały się ze złodziejami, pomimo że technika była [...] i nie było współczesnych metod wykrywania przestępców (daktyloskopia, genetyka, elektroniczny monitoring itp.)
Odpowiedz
0
@ Miki
dnia 26.04.2013, 21:38 · Zgłoś
Jeszcze to było po ślubie
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.