Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wprowadzali w obieg fałszywe pięćdziesięciozłotówki

51

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch nastolatków, którzy wprowadzali do obiegu fałszywe pieniądze. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt, za pomocą którego jeden z nich podrabiał banknoty. Za popełnione przestępstwa grożą im surowe konsekwencje.

W minioną niedzielę, dyżurny komendy został powiadomiony o pojawieniu się podrobionych banknotów w jednym ze sklepów na terenie gminy Kołaczyce. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że ekspedientka w utargu ujawniła fałszywy banknot o nominale 50 zł. Nie posiadał on znaku wodnego oraz żadnych innych widocznych zabezpieczeń. Okazało się, że to już drugi taki przypadek w ciągu minionych kilku dni.

Na podstawie zebranych informacji i prowadzonego rozpoznania policjanci wytypowali dwóch podejrzanych. W domu 19-letniego mieszkańca gminy Kołaczyce funkcjonariusze znaleźli sprzęt służący do podrabiania pieniędzy. Młody człowiek za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego zeskanował prawdziwy banknot i następnie wydrukował zabezpieczone w sklepie pięćdziesięciozłotówki. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że podrobione banknoty 19-latek przekazywał swojemu 17-letniemu koledze, który wprowadził je w obieg.

Starszy z zatrzymanych nastolatków usłyszał zarzut podrabiania pieniędzy, młodszy puszczenia fałszywych pięćdziesięciozłotówek w obieg. W obliczu zebranych dowodów młodzi ludzie przyznali się do przestępstw. Decyzją prokuratora zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 51

Dodaj komentarz Widok:
0
@ anulaaaa:*
dnia 03.04.2011, 18:53 · Zgłoś
oj weście sie no ogarnijcie:P
szkoda wam i tyle że mamy takich zdolnych chłopaków:D hahahaha
a całą prawda jest w tym że wina rządów i tych polityków nic wiecej mogli by dac zarobić człowiekowi legalnie:D hehehe
a tak to chłopaki nieźle sobie poradzili:D
uczą ans od dziecka jak sobie w zyciu radzić no to oni sobie radzą i jeszcze za to ich każą:D co za kraj masakra:D
o dajcie chłopaką spokój:P spoko goscie hehe
Odpowiedz
0
@ hol
dnia 08.04.2011, 17:42 · Zgłoś
Ogarnij się sama dziewczyno, zajrzyj do słownika języka polskiego lub skorzystaj z słownika będącego integralną częścią tej strony. Cytuje: "...uczą ans od dziecka jak sobie w zyciu radzić no to oni sobie radzą i jeszcze za to ich każą:[...]". Użyte przez Ciebie słowo "każą" jest formą słowa kara, tym samym poprawa forma to - karzą, "rz" wymienia się na "r". W innym kontekście (nakaz) forma "każą" była by poprawna:)
abstrahując "...co za kraj masakra:[...]" - to kraj głupców, jedni w idiotyczny sposób drukują falsyfikaty, które można kopić w księgarni, drudzy je przyjmują w sklepach a inny z kolei stają w obronie głupoty..
Odpowiedz
0
@ :P
dnia 08.04.2011, 20:23 · Zgłoś
znalazł się polonista
wymądrzaj sie na necie ciekawe jak w rzeczywistości:D hehehe
jak ci szkoda to twoja sprawa:D
na necie każdy umie pokazać co to on nie jest:d
a po za tym to nie strona wykazywania swoich zmyślonych zdolności jak to ty robisz tylko strona wiadomosci i komentarzy dotyczących tych wiadomosci:d
wiec zamknij sie i sie nie odzywaj jak nie wiesz o co biega i koniec:d
Odpowiedz
1
@ XxX
dnia 01.04.2011, 20:58 · Zgłoś
-2
@ hjyu
dnia 30.03.2011, 10:10 · Zgłoś
nie rozumiem co za [...], a raczej pazerne [...] , kiedyś w Poznaniu ruski sprzedawały monety 5 zł po 2 zł - jedyne co było różniącego się od oryginału to że się kręciły poza tym kto by się skumał na takim przekręcie
Odpowiedz
4
@ DZIOBAK;)
dnia 28.03.2011, 20:50 · Zgłoś
NIE ZAROBILI LECZ STRACILI "PROFESJONALNY" SPRZĘT ;)
Odpowiedz
-2
@ anonim
dnia 28.03.2011, 20:14 · Zgłoś
a do roboty a nie glupoty w glowie
Odpowiedz
0
@ taki ktoś
dnia 26.03.2011, 13:05 · Zgłoś
niejaki Maciej [...] z Jasła też wpadł na identyczny pomysł a teraz czeka go sprawa w sądzie hahha co za bezmyślność!!!
Odpowiedz
-7
@ jp
dnia 26.03.2011, 10:37 · Zgłoś
miki [...] sprzedał
Odpowiedz
-4
@ do JP
dnia 26.03.2011, 16:13 · Zgłoś
Taki kozak jesteś a sam byś pewnie sprzedał jak byś musiał!!!Miki to dobry chłopak a i nie pisz że sprzedał jak nie wiesz bo sprzedać a przyznać sie w obliczu dowodów to dwie różne sprawy...
Odpowiedz
-1
@ jaślak złodziejaszek
dnia 26.03.2011, 18:30 · Zgłoś
zgadzam się z przedmówcą że przyznac sie a sprzedac to co innego!
Odpowiedz
3
@ nnnnn
dnia 26.03.2011, 09:47 · Zgłoś
hahaha fałszowanie banknotów za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego...;DDD teraz pomyślcie ile oni wprowadzili w obieg 10zł i 20zł - przecież te banknoty prawie w ogóle nie są sprawdzane przez sprzedawców
Odpowiedz
-1
@ DZIOBAK
dnia 28.03.2011, 20:45 · Zgłoś
ONI PRZECIEŻ PODRABIALI NIE TYLKO 50 ALE TEZ I 20 TYLKO KTOŚ WYWIAD NIE DOKŁADNY PRZEPROWADZIŁ;)
Odpowiedz
-2
@ ja
dnia 25.03.2011, 18:31 · Zgłoś
tacy madrzy to podpiscie sie kto pisal a nie anonimy szkoda wam to se podribcie papier toaletowy i se sprzedajcie [...]
Odpowiedz
-5
@ jarek
dnia 25.03.2011, 14:29 · Zgłoś
nie piszcie durnych komentarzy bo czytają to bliscy tych chłopców i jest im przykro. wiadomo, że jest trudna młodzież i nie ma reguły czy z rodziny patologicznej czy z tak zwanych dobrych domów. kara w tym przypadku nie adekwatna do czynu ale takie jest polskie prawo.samo opublikowanie tego materiału jest moim zdaniem po części karą
Odpowiedz
7
@ realista
dnia 25.03.2011, 13:06 · Zgłoś
gdyby nasz "kochany" rzad dal zarobic godziwe pieniadze i pozwolil ludzia normalnie zyc,to na pewno takim mlodym chlopaka nie przyszlo by do glowy falszowac pieniedzy...taka prawda...wszystko zaczyna sie u gory:(
Odpowiedz
2
@ LOL
dnia 25.03.2011, 22:36 · Zgłoś
dokladnie !!!
Odpowiedz
2
@ ole
dnia 25.03.2011, 12:21 · Zgłoś
ale super fachowcy
Odpowiedz
-2
@ Bulbii
dnia 25.03.2011, 12:10 · Zgłoś
jest dominał 500zł w jednym banknocie
Odpowiedz
6
@ xx
dnia 25.03.2011, 00:38 · Zgłoś
czy gdzieś istnieje księga rekordów głupoty , można by ich dopisać.prawdziwi fachowcy gang olsena.
Odpowiedz
4
@ mally
dnia 25.03.2011, 00:20 · Zgłoś
25 lat za podrabianie !!! dziki kraj
Odpowiedz
2
@ PeTe
dnia 27.03.2011, 03:18 · Zgłoś
Bo to kraj skąpy na pieniądze... a za zabójstwo bliźniego dostaniesz mniejszy wyrok z czego wyjdziesz po połowie ustalonej kary pobytu w więzieniu ^^
Odpowiedz
9
@ asw
dnia 24.03.2011, 23:49 · Zgłoś
Ja [...] :O mam taką samą drukarke. Zakładam drukarnie banknotów ;D

ryza papieru(500 A4) 10zł
na jednej kartce wydrukuje po 4 banknoty 50 zł czyli 200 zł
200zł *500 kartek = 100 000zł :O
Jasny fiks później kupie sobie laserową i bedzie jescze szybciej ;d
Odpowiedz
1
@ tolek
dnia 24.03.2011, 22:15 · Zgłoś
Co za Asy hahaha
Odpowiedz
-2
@ x
dnia 24.03.2011, 21:15 · Zgłoś
całe życie człowiek się uczy
Odpowiedz
-3
@ Jaślankaaa
dnia 24.03.2011, 20:16 · Zgłoś
Ludzie jak potrzebujecie pieniędzy to zgłoście się do CARITASU, a nie podrabiajcie.Bo można [...] sobie życie :/
Odpowiedz
0
@ brawo
dnia 24.03.2011, 20:07 · Zgłoś
sprzęt robi wrażenie ,pierwsze egzemplarze. robili pieczątką z buraka .szczyt głupoty.
Odpowiedz
1
@ kris79
dnia 24.03.2011, 17:16 · Zgłoś
Oczywiście tylko banki mogą wytwarzać pieniądze z kapelusza bezkarnie. Chciałbym nadmienić, że kary za podrabianie 'pieniędzy' (bo papierowe pieniądze to pseudopieniądze) jest kara jak za morderstwo czyli 25 lat więzienia. Prawdziwym pieniądzem jest ZŁOTO. Polecam film na YT w formie bajki "Money as a debt" (jest werska PL) a dowiecie się dużo o pieniądzach bankach i dzisiejszym świecie:)
Odpowiedz
-5
@ ciekawy
dnia 24.03.2011, 16:51 · Zgłoś
TO POLICJANCI Z KOŁACZYC SOBIE NADAL DAJĄ RADE MIMO ODEJŚCIA NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK SAMOCHWAŁY ?
Odpowiedz
0
@ bu
dnia 24.03.2011, 18:50 · Zgłoś
szkoda że odszedł taki policjant, on to wszystko jeszcze kontrolował
Odpowiedz
3
@ praktyk
dnia 24.03.2011, 22:56 · Zgłoś
kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą tak jest i z samo wychwalaniem,nawet przełożeni potrafią uwierzyć.
Odpowiedz
-4
@ ...
dnia 25.03.2011, 10:04 · Zgłoś
wiesz to z autopsji
Odpowiedz
9
@ tak
dnia 24.03.2011, 16:05 · Zgłoś
nie mozna uczciwie zarobic,to trzeba zrobic,tak trzymac.
Odpowiedz
12
@ uratowany
dnia 24.03.2011, 15:32 · Zgłoś
już nie jednego z okolic Jasła za tą fuszerke złapali[i to z dobrych domów pochodzili]i nic im za to nie zrobili!!!!!!!!!!
Odpowiedz
-14
@ Komisarz
dnia 24.03.2011, 15:26 · Zgłoś
Jak podrabiac to juz większe nominały np banknoty 500zł ;)
Odpowiedz
11
@ złotowka
dnia 24.03.2011, 18:44 · Zgłoś
widziales nominał 500 złotych brawo
Odpowiedz
1
@ ppp
dnia 24.03.2011, 20:37 · Zgłoś
jeden głupszy od drugiego
Odpowiedz
14
@ agent 009
dnia 25.03.2011, 19:47 · Zgłoś
do znawca - jak masz jakąś wiedzę,to podaj,od kiedy są w obiegu banknoty 500 złotowe,bo pierwsze słyszę i widzę,że takie są.Byłem przekonany,że największym nominałem jest 200 PLN.Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualną informacje.
Odpowiedz
-22
@ LOL
dnia 25.03.2011, 22:25 · Zgłoś
LOL komisarz ale ciagne gume z twojego komentarza a dokladniej z odpowiedzi na niego buhahahaha co za ludzie muhahaha zlotowka, ppp, agent gratuluje blyskotliwosci hahahahhha a znawca cieta riposta ;) pozdro all :P
Odpowiedz
-18
@ majo
dnia 26.03.2011, 10:53 · Zgłoś
sądząc po wypowiedziach do tego komentarza to ładnie tu dzieciarni pisze albo albo ludzie co tu wchadza sa po prostu [...] ^^
Odpowiedz
0
@ theptok
dnia 01.04.2011, 21:12 · Zgłoś
Ale [...] he
Odpowiedz
-11
@ obserwator
dnia 24.03.2011, 15:23 · Zgłoś
Następny W[...] się znalazł ;]
Odpowiedz
31
@ pr0kox
dnia 24.03.2011, 14:30 · Zgłoś
jednak trzeba byc pro zeby drukowac 50tki na zwyklej drukarce i pewnie jeszcze drukowali je na zwyklym papierze haha
Odpowiedz
5
@ NARA
dnia 24.03.2011, 21:30 · Zgłoś
A skoro już o urządzeniu mowa, to na zdjęciu widzimy HP Deskjet F380 :)
Odpowiedz
21
@ [..]
dnia 24.03.2011, 14:04 · Zgłoś
A pomocnicy zabójców Bronisławy R. /min. Emil L./na wolności
Odpowiedz
13
@ sunisodia
dnia 24.03.2011, 13:49 · Zgłoś
I tak nic im nie zrobią, można spokojnie fałszować :)

Minusujcie, jeśli ma to wam ulżyć
Odpowiedz
-2
@ mm
dnia 24.03.2011, 13:44 · Zgłoś
ciekawe kto taki zdolny
Odpowiedz
11
@ WWWW
dnia 24.03.2011, 16:32 · Zgłoś
Tacy młodzi i tacy już zdolni,teraz to co drugi geniusz.
Odpowiedz
-18
@ brawo
dnia 24.03.2011, 13:27 · Zgłoś
mieszkańcy wsi Sowina do tego są zdolni. I to młodzi zdemoralizowani!!! Wstyd. Patologia
Odpowiedz
0
@ anulaaa:*
dnia 03.04.2011, 18:57 · Zgłoś
sam jesteś patologia;/
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.