Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wsparcie dla przedsiębiorców w dobie pandemii

15

Od samego początku pandemii Miasto Jasło dokłada wszelkich starań, aby możliwe najpełniej pomóc lokalnym przedsiębiorcom dotkniętym wprowadzanymi przez rząd obostrzeniami i restrykcjami sanitarnymi. Jako jeden z pierwszych samorządów na Podkarpaciu, Miasto wprowadziło, w oparciu o zapisy tzw. tarczy antykryzysowej, wsparcie w postaci ulg i zwolnień w lokalnych podatkach oraz należnościach z tytułu opłaty czynszowej.

Na mocy przyjętego Jasielskiego Pakietu Pomocowego, uruchomiono pomoc w postaci umorzenia lub obniżki czynszu za lokale należące do miasta oraz przesunięto termin płatności rat podatku od nieruchomości, a także wprowadzono zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Na podstawie wprowadzonych unormowań pomoc przyznano 72 podmiotom w tym:

• 59 w zakresie umorzenia należności z tytułu najmu lokali użytkowych oraz gruntów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą – na kwotę ponad 95 tys. zł

• 13 w zakresie zwolnienia z podatku od nieruchomości – na kwotę ponad 23 tys. zł

Łączna kwota udzielonej z tego tytułu pomocy wyniosła ponad 119 tys. zł.

Miasto starało się pomóc także poprzez zapewnienie stałej, możliwie najmniej ograniczonej obsługi przedsiębiorców w zakresie CEIDG. Praktycznie jako jedyni nie ograniczaliśmy klientom dostępu do bieżącego załatwiania spraw związanych z CEIDG. Sprawy z tego zakresu, podobnie jak związane z potwierdzaniem profili zaufanych, przez cały czas można swobodnie załatwiać w naszym urzędzie.

Skorzystaj z pomocy

Obecnie w ramach Jasielskiego Pakietu Pomocowego można stosować wobec przedsiębiorców jedynie pomoc w stosunku do należności pieniężnych z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie. Na wniosek dłużnika, mogą one być umarzane, terminy ich spłaty mogą zostać odroczone lub płatność tych należności może zostać rozłożona na raty. Pomoc tę można przyznać nie później niż do 31 grudnia 2020 r. Niemniej jednak na bieżąco analizujemy sytuację i w zależności od dalszych wydarzeń rozważamy możliwość przedłużenia tego terminu poprzez wystąpienie do Rady Miejskiej Jasła z wnioskiem o zmianę uchwały w tym zakresie.

Wsparcie rządu dla przedsiębiorców

Tzw. tarcza antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań rządu, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie społeczno-gospodarczym skutkom pandemii COVID-19. Wśród nich jest wiele różnorodnych rozwiązań przygotowanych i realizowanych m.in. przez resort finansów, urzędy pracy, ZUS i Polski Fundusz Rozwoju. W wyszukaniu pomocy adresowanej do konkretnego podmiotu bardzo pomocne są dedykowane tarczy antykryzysowej strony internetowe, takie jak prowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji strona www.gov.pl (zakładka tarcza antykryzysowa) oraz platforma uruchomiona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego pod adresem http://tarcza.podkarpackie.pl Znaleźć tam można wszystkie aktualne formy pomocy oraz podmioty udzielające wsparcia.

Kontakt

Przypominamy, że wszelkie uwagi, sugestie i wnioski dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców można zgłaszać mailowo tarcza@um.jaslo.pl oraz telefonicznie do Wydziału Wspierania Przedsiębiorczości pod numer 13 44 86 371. Każda reakcja będzie cennym źródłem informacji niezbędnych do podejmowania skutecznych działań w zakresie wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 20.11.2020, 09:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Maliniak
dnia 20.11.2020, 09:51
Ocena
komentarza:
-10
Dobra robota pana Burmistrza Ryszarda Pabiana!
Właściwy człowiek na właściwym miejscu
oczywiście we właściwym czasie!

I to jest komentarz na temat!
@ pisfannn
dnia 20.11.2020, 09:55
Ocena
komentarza:
6
bardzo dobrze może Niemcy wraz z UE pomogą nam pozbyć się pisowskiego gangu!!! Bierzcie z nich przykład wyciągają do nas rękę chcą rozmawiać a u nas milicja wyciąga pałki teleskopowe na swój naród - to jest już koniec pisu jeżeli żeby utrzymać władze muszą bić Polaków!!! Egoistyczny, zatrzeciewiony mierny pis(nie)rząd - cała UE musi czekać na ich widzi misie!
@ Stary Glina
dnia 20.11.2020, 10:03
Ocena
komentarza:
3
Obawiam się, że jak już pozbędziemy się tego gangu to wyciągnięta nam z pomocą bratnią dłoń może być dla nas wielkim i bolesnym zaskoczeniem. Nie jestem fanem PiS ale zastępstwa dla nich też nie widzę. W naszej tragicznej historii były już epizody bratniej pomocy i zawsze kończyły się tragedią. W ciężkiej sytuacji jesteśmy
@ ehhh
dnia 20.11.2020, 11:50
Ocena
komentarza:
8
pamiętam takie powiedzenie z okresu stanu wojennego:
wracaj Gierek do koryta lepszy złodziej niż bandyta!
@ Jola
dnia 20.11.2020, 13:30
Ocena
komentarza:
4
A co z przedsiębiorcami którzy prowadzą działalność e lokalach nie od miasta ? Na jaką pomóc od miasta mogą liczyć?
@ MI
dnia 20.11.2020, 10:02
Ocena
komentarza:
5
te 119 tys jakie dostało 72 podmioty ma się słabo jak taki Mijal dostał ponad 200... Więc coś słabo miasto dba o przedsiębiorców.
@ 01
dnia 20.11.2020, 10:05
Ocena
komentarza:
0
Zgodnie z prawem międzynarodowym, kto wypowiada wojnę ponosi odpowiedzialność za jej skutki i zobowiązany jest do reparacji wojennych. To właśnie organizatorzy i ich mocodawcy wypowiedzieli wojnę organizując protesty tzw. kobiet w okresie pandemii , co spowodowało znaczy wzrost zachorowań i rozszerzenie obostrzeń . Dlatego to oni powinni być zobowiązani do wypłacenia odszkodowań, a nie rząd czy samorządy, czyli my podatnicy.
@ dragoness
dnia 20.11.2020, 10:26
Ocena
komentarza:
-2
Nie spowodowało żadnego wzrostu zachorowań, proszę pana. Po prostu rząd szukał winowajców, aby zamaskować własną nieudolność i półroczną niemoc.
@ Sprawiedliwa
dnia 20.11.2020, 10:46
Ocena
komentarza:
-5
Wszystkie zachorowania od trzech tygodni to wina protestów. Wszyscy wiemy kto protestował. Rząd ich nie rozlicza, rozliczmy ich sami.
@ dragoness
dnia 20.11.2020, 13:57
Ocena
komentarza:
-2
Proponujesz palenie na stosie, wieszanie, czy zgniatanie między kamieniami?
@ Do@01
dnia 20.11.2020, 10:52
Ocena
komentarza:
2
Wszyscy wiemy kto protestował. Komornik i połowy wypłaty czy zasiłku nie ma.
@ Szok
dnia 20.11.2020, 10:56
Ocena
komentarza:
-1
Protestować, żeby zabijać dzieci, kobiety. Brak mi tu określenia.
@ Stary
dnia 20.11.2020, 12:38
Ocena
komentarza:
2
A moze chodzi jak zawsze o kase ?kto chce usuwac to usunie i zdrkowe dziecko tylko musi miec kase a moze sie myle ???
@ Stary Glina
dnia 20.11.2020, 11:25
Ocena
komentarza:
1
Proszę pamiętać Szanowni Forumowicze, że w czasie srandemii i bez ,,zachowania reżimu sanitarnego" maszerowały również w W-wie tłumy patriotów. Oni też są przyczyną roznoszenia srandemii czy tylko te kobiety? Nie żebym był fanem tych Pań czy zwolennikiem aborcji ale nie lubię hipokryzji
@ abc
dnia 20.11.2020, 20:59
Ocena
komentarza:
-1
pis ma krew na rekach - uchwalenie takiej ustawy w czasie pandemii moglo miec jeden skutek - protesty
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • W przyszłym roku ruszy budowa nowego przedszkola

  W Kołaczycach przy szkole podstawowej powstanie nowe gminne przedszkole. Władze miasta uzyskały pozwolenie na budowę, a rada gminy wyraziła zgodę na finansowanie inwestycji i zaciągnięcie kredytu na ten cel. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Nowy most na osiedlu Gądki niemal gotowy

   

  Budowa mostu na osiedlu Gądki dobiega końca. Z terenu budowy obiektu zniknął już ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Choć termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na październik 2021 r. to już dzisiaj wiadomo, że stanie się to znacznie szybciej. Nie wiadomo jednak, od kiedy z mostu będą mogli korzystać kierowcy oraz piesi.

 • 6 miesięcy więzienia i prace społeczne dla sprawcy rozboju na piłkarzu Czarnych Jasło

   

  W miniony piątek, w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie jednego z mężczyzn oskarżonych o dokonanie rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło. Arkadiusz W. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył też wniosek o dobrowolne podanie się karze.  Sąd skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i pracę na cele społeczne.

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

 • Czy sektor kultury otrzyma wsparcie od rządu?

   

  Resort Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował program wsparcia dla szeroko rozumianego sektora kultury. Rząd zamierza przeznaczyć na ten cel 400 mln zł. Fundusz Wsparcia Kultury budzi jednak spore kontrowersje. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu wypłaty rekompensat za straty spowodowane ograniczeniami pandemicznymi. Lista 2064 beneficjentów ma zostać zweryfikowana. Znalazł się na niej między innymi Mateusz Mijal. Jaślanin miałby trzymać pomoc w wysokości 206 032 zł.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105