Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Wyborczy skandal w Tarnowcu?

101
Na 14 czerwca br. zaplanowano przedterminowe wybory na wójta w gminie Tarnowiec. Wybrany podczas głosowania wójt obejmie stanowisko po zmarłym 20 marca Krzysztofie Szajnickim. Znani są już kandydaci, a właściwie jeden – pełniący obowiązki wójta Bogusław Wójcik.

Jak to możliwe? Okazuje się zbyt krótkie terminy w kalendarzu wyborczym uniemożliwiły innym kandydatom zgłoszenie do PKW komitetów wyborczych. Dlaczego? Obwieszczenie wojewody podkarpackiego o przedterminowych wyborach zostało podpisane przez wojewodę Mirosława Karapytę 30 kwietnia, a rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów dzień wcześniej. Na stronę urzędu gminy Tarnowiec obwieszczenie trafiło 4 maja, dokładnie w dniu, w którym upływał termin zgłaszania do PKW komitetów wyborczych. To niedopatrzenie czy celowe działanie?


W gminie zawrzało


Sołtysi są oburzeni, ale na razie nie podejmują żadnych działań. - Ja będę informować ludzi o tym jak sprawa wygląda. Ale wiem, że sołtysi się boją, bo każda reakcja przeciwko gminie obróci się przeciwko jej mieszkańcom – mówi nam Małgorzata Machowska, sołtys wsi Glinik Polski. Obecna na zebraniu, które zwołał p.o. wójta stwierdza, że rozmowy dotyczyły tego, co już sołtysi wcześniej wiedzieli. – Zostaliśmy poinformowani o zebraniu 4 maja na godz. 14.30 i do tej pory nie mieliśmy żadnych obwieszczeń, afiszy w sprawie wyborów na wójta 14 czerwca. Tak naprawdę nikt nie widział, po co i dlaczego tam jest. Pytałam radnego wcześniej i pani, która pracuje w Urzędzie Gminy, ale nikt mi niczego nie wyjaśnił. Jedyne co się dowiedziałam, to, to że spotkanie dotyczy ogólnych spraw sołeckich. Dostaliśmy informację o tym, kiedy się odbędą te wybory i gdzie będzie komisja wyborcza. Nie dostaliśmy jednak kalendarza wyborczego. Moim zdaniem, to było granie na zwłokę, ponieważ do PKW w Krośnie można było zgłaszać komitety wyborcze tylko do godziny 15, a zebranie zakończyło się o godz. 16.00, kiedy już nic nie można było zrobić - mówi oburzona sołtys.

Protest PiS

Na takie zachowania obojętny nie pozostał Gminny Komitet PiS w Tarnowcu. Wystosował protest do komisarza wyborczego w Krośnie opisując całą sytuację. Nasza redakcja otrzymała kopię tego pisma, w którym czytamy m.in.: Stanowczo protestujemy przeciwko praktykom ograniczania demokracji i praw obywatelskich przejawiających się brakiem możliwości udziału w wyborach przedterminowych innych kandydatów na wójta Gminy Tarnowiec poprzez zmanipulowanie sposobu podania do wiadomości publicznej kalendarza wyborczego.(...) Data ogłoszenia Obwieszczenia przez wojewodę tj. 30 kwietnia 2009 r. wydaje nam się nieodpowiednia ze względu na rozpoczynający się długi weekend majowy (1 – 3 maj), podczas którego PKW w Krośnie była nieczynna, a na stronach PKW Krośnie nie było żadnych informacji o terminie przeprowadzenia wyborów. Zastanawia nas również bardzo krótki termin na zawiadomienie Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetów wyborczych (4 dni w tym 3 dni wolne od pracy). Uniemożliwiło to zawiadomienie Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetów wyborczych wyborców i partii politycznych oprócz bezpośrednio zainteresowanego pełniącego funkcję Gminy Tarnowiec Bogusława Wójcika, który jako jedyny zgłosił swój komitet w nadchodzących wyborach. Duże zastrzeżenia budzi również forma podania do wiadomości publicznej informacji o kalendarzu wyborczym. Został on zamieszczony na stronach internetowych Gminy Tarnowiec dopiero w dniu 04 maja 2009 r. i tego samego dnia na specjalnym zebraniu o godz. 14.30 wręczono Sołtysom w/w Obwieszczenia, nie informując ich nawet o terminach przewidzianych w Kalendarzu Wyborczym. Takie działania pełniącego funkcję wójta Bogusława Wójcika spowodowały, że został on jedynym kandydatem w przedterminowych wyborach na Wójta Gminy Tarnowiec. Zaistniała sytuacja utwierdza nas w przekonaniu, że władze Gminy Tarnowiec nie chcą dopuścić do udziału w wolnych i demokratycznych wyborach innych kandydatów, łamiąc podstawowe zasady demokracji w tym Art. 32 Konstytucji RP.

To skandal!

Oburzony takim postępowaniem jest wicestarosta jasielski Witold Lechowski, pełnomocnik powiatowy PiS w Jaśle - To jest skandaliczne posunięcie, nie wiem czy pana wojewody, czy pana Wójcika. Wysłaliśmy protest do premiera Tuska, ministra Schetyny, do rzecznika praw obywatelskich, do Ferdynanda Rymarza, przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej i Okręgowej Komisji Wyborczej w Krośnie. Wybory były rozpisane pod Wójcika. Takich metod nie stosowano nawet w PRL-u, ludzie którzy wtedy rządzili byli na tyle przyzwoici, że dla niepoznaki wystawiali kontrkandydata. A to co się stało w Tarnowcu, to skandal. Będę protestował, bo ja walczyłem o demokrację w tym kraju i nie pozwolę sobie, żeby ludzie, tak się zachowywali.

Rozmawialiśmy także na ten temat z Arkadiuszem Trojanowskim, komisarzem wyborczym w Krośnie. Okazuje się, że zgodnie z ordynacją wyborczą w wyborach może startować jeden kandydat. - To jest wszystko w Dzienniku Ustaw opublikowane i te terminy są ustawowe. W związku z tym strony i obywatele muszą do tych terminów się stosować. Po otrzymaniu tego pisma (z Gminnego Komitetu PiS – przy .red.), zwróciłem się do pełniącego obowiązki wójta i otrzymałem wyjaśnienie sposobu przekazania do publicznej wiadomości tego faktu. Z uzyskanych informacji wiemy, że zostało to rozplakatowane na terenie gminy Tarnowiec – mówi Trojanowski.

Wybrany przez premiera?


Sam zainteresowany, czyli pełniący obowiązki wójta Bogusław Wójcik twierdzi, że ludzie są sami sobie winni. - Ogłoszenie wisiało 4 dni, więc każdy mógł się z nim zapoznać. A to, że ktoś nie czyta, tego co jest na tablicy ogłoszeń to trudno mieć do mnie o to pretensje. Nie będę dzwonił do każdego i informował o obwieszczeniu. To jest obowiązek każdego, żeby czytać ogłoszenia.

Obwieszczenie otrzymał mailem 30 kwietnia o godz. 14.40 i natychmiast zostało wydrukowane w 50 egzemplarzach i w tym samym dniu rozwieszone. Zapytany, czy to możliwe, że wybory zostały rozpisane tylko i wyłącznie z myślą o nim, ucina krótko - Nie sądzę, żeby pan Tusk przejął się moją osobą do tego stopnia, żeby wybory rozpisać pode mnie.

To pytanie nie do mnie.

Próbowaliśmy się skontaktować z wojewodą Mirosławem Karapytą. Niestety, był nieuchwytny. Nie było również kompetentnego pracownika, który mógłby nam udzielić informacji na temat wyborów w Tarnowcu. Ale jedno jest pewne - Wybory się odbędą i w tej sprawie nic już się nie zmieni – dodaje Arkadiusz Trojanowski.


Katarzyna Pacwa-Wilk


Napisany dnia: 06.05.2009, 17:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ no to ladnie sie
dnia 06.05.2009, 18:28
Ocena
komentarza:
0
dzieje..:( bordello!
@ ułka
dnia 06.05.2009, 18:40
Ocena
komentarza:
0
To w Tarnowcu będzie prawie tak jak kiedyś w Raju. Gdy Bóg postawił przed mężczyzną kobietę i powiedział ;Wybieraj
@ PiS-man
dnia 06.05.2009, 19:04
Ocena
komentarza:
0
Trzeba zauważyć, że w porównaniu z referendum w 1947 roku, zrobiono spory postęp w działaniach mających na celu osiąganie właściwych wyników wyborów :D
@ ułka
dnia 06.05.2009, 19:28
Ocena
komentarza:
0
To w Tarnowcu będzie prawie tak jak kiedyś w Raju. Gdy Bóg postawił przed mężczyzną kobietę i powiedział ;Wybieraj
@ Mieszkaniec Gminy
dnia 06.05.2009, 19:32
Ocena
komentarza:
0
Szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@ Mieszkaniec Gminy
dnia 06.05.2009, 19:33
Ocena
komentarza:
0
Skandal
@ Mieszkaniec Gminy
dnia 06.05.2009, 19:34
Ocena
komentarza:
0
Czuje się zażenowany ze takie rzeczy pod moim domem w mojej ojczyźnie!!!!!!!!!!!!!
@ ternowiecki patriota
dnia 06.05.2009, 19:40
Ocena
komentarza:
0
Należy się Wójcikowi ten urząd jak psu kość.Dejcie chłopu żyć, nasz chłop, swój, ternowiecki. Tyle lat czekał i doczekał!Będzie dobrym gospodarzem, sprawnym urzędnikiem, co prawda nie orłem, ale chcielibyśta aby jakiś populista z PISu został Wójtem?. Demokracja poczeka do następnej kadencji!:oNieważne, że frekwencja wyborcza będzie mizerna, przyjdzie rodzina i wybierze.;)Jaka gmina taka demokracja, takie wybory:D Tak trzymać:p
@ kibic
dnia 06.05.2009, 19:46
Ocena
komentarza:
0
pan bogdan to jedyny uczciwy kandydat na wojta wiec niech nikt nie szuka niezgodnosci tylko zajmie sie soba
@ O
dnia 06.05.2009, 20:39
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla Pana Wojewody :-). Jednak doktorat zobowiązuje i widać klasę, w białych rękawiczkach PSL załatwił PIS. Pan Lechowski, jakby mniej dbał o wzrost produkcji w Polmosach, to może by zdążył, a tak, to znów porażka. Swoją drogą, to nie rozumie, dlaczego Lechowski jest pełnomocnikiem PiS, nie kocham, delikatnie mówiąc tej partii, ale są tam naprawdę mądrzy ludzie, lecz przy władzy nadal *******???
@ heheheheh
dnia 06.05.2009, 20:53
Ocena
komentarza:
0
bardzo dobre
@ Mieszkanka Gminy
dnia 06.05.2009, 21:36
Ocena
komentarza:
0
Afisze dotyczące wyborów wisiały na tablicy ogłoszeń 30.04.09 r. tj. czwartek bo osobiście widziałam jak były wtedy zamieszczane na tablicy.
Pan Wójcik jest najlepszym kandydatem na Wójta!
A jak ludzie nie czytają wiadomości na tablicy ogłoszeń to mają pecha i niech nie winią za to Urząd Gminy!
@ Sąsiad z Gminy
dnia 06.05.2009, 21:37
Ocena
komentarza:
0
Beszczelni itd. >;.. PO-owcy!! Wiadomo nie od dziś!!
Na czele pewnie tam.. z wyszczekana łukacijewska.
Ale już niedługo ta złodziejska szopka.
A TAM TRZEBA PORZĄDEK! PRZYWRÓCIĆ!
@ Sieka
dnia 06.05.2009, 21:38
Ocena
komentarza:
0
Ładne jaja.Wystarczy że Wójcik zagłosuje na siebie i wygra. Takiego chamskiego chwytu jeszcze nie było...
@ www
dnia 06.05.2009, 21:51
Ocena
komentarza:
0
Uciekajcie z polityką w samorządzie gminy. Od razu PiS broni demokracji. Ciekawe...
Pan Wójcik tyle lat sprawnie pracuje w Urzędzie, że chyba jest zaznajomiony ze specyfiką tej gminy.
@ Mieszkaniec Glinika
dnia 06.05.2009, 21:54
Ocena
komentarza:
0
Pani Machowska niech się wypowiada jako człońkini PIS a nie sołtys wsi. Jak dziewczyno nie czytasz ogłoszeń na tablicach to głupio się nie wypowiadaj. Apropo pamiętaj że zostałaś wybrana przez mieszkańców a nie członków Pis ale coś zacos. Pis wiosce nic niedał i nieda zapamiętaj to sobie bo dbasz tylko o swoje dupsko a nie o wioskę.
@ zzz
dnia 06.05.2009, 22:08
Ocena
komentarza:
0
Ludzie z Glinika zróbcie ćoś z tą babą przeciesz jej zależy tylko na własnej karierze w strukturach Pis a nie na mieszkańcach Glinika.
@ ciekawy
dnia 06.05.2009, 22:10
Ocena
komentarza:
0
TO PO CO TW WYBORY ???,W JAKI SPOSÓB TEN KANDYDAT MOŻE ZOSTAĆ NIE WYBRANY ?????????????
@ kasia3031
dnia 06.05.2009, 22:14
Ocena
komentarza:
0
:o ale się na chama do koryta pchają bez żadnych zasad ale kto na stanowisku ma zasady i patrzy na zwykłych ludzi :@:@:@:@:@:@:@:@
@ zzz
dnia 06.05.2009, 22:15
Ocena
komentarza:
0
Sołtyska chciała startować na wójta z czym do ludzi, ale się wysoko cenisz Małgosiu.
@ wspomnienie
dnia 06.05.2009, 22:20
Ocena
komentarza:
0
Sprawa pwyższa przypomina pytanie z nie tak odległych czasów komuszych: Kto jest największym człowiekiem i dlaczego Lenin:DB):o:(;)
@ Meggy
dnia 06.05.2009, 22:53
Ocena
komentarza:
0
DO - Mieszkanka Gminy ; Mieszkaniec Glinika ; ciekawy ; zzz - człowieku zdecyduj się w końcu na jeden pseudonim a nie podpisuj się za każdym razem innym. Ludzie ale wy jesteście TĘPI jak można pisać z jednego IP - 82.177.199. - pod różnymi Pseudo przynajmniej pisząc określilibyście się na jeden Pseudonim, a nie mądrzyli się i udawali że taki sam pogląd jak jeden człek podziela aż cała grupa. No ale cóż widocznie niektórzy nie Grzeszą Inteligencją :D no ale bez takich nasz Świat byłby nudny he he
@ przewidujący
dnia 06.05.2009, 23:38
Ocena
komentarza:
0
Przecież po tym jak się reklamował i chwalił osiągnięciami śp. K.Szajnickiego było do przewidzenia, że będzie mataczenie!
@ Hochlik
dnia 07.05.2009, 00:34
Ocena
komentarza:
0
Oto demokracja właśnie.Totalny bałagan,układy i głupota połączona z ciemnotą dały eksytujący wynik.Jaka gmina takie obyczaje...
@ O
dnia 07.05.2009, 06:45
Ocena
komentarza:
0
Drodzy Internałci, to nawet zeszłoroczne dożynki nie pomogły? To Caryca będzie zła :D. A co do PO w powiecie, to kto chce, to widzi, że Oni się własnego cienia boją, a co PiS każe, to Oni na czele z tzw liderem Kmiecikiem Adamem robią. Smutne, ale PO w Jaśle jest, jak np. Stronnictwo Demokratyczne było dla PZPR. Choć w przeciwieństwie do PiS-u lewica ma mądrych ludzi,a PiS potrzebuje marnych, biernych, ale wiernych, takich np. jak mieszkaniec gminy Tarnowiec z-ca dyr. MOSiR Piotr W. ;).
@ vv
dnia 07.05.2009, 07:00
Ocena
komentarza:
0
Co na to Platforma
@ leszcz.pl
dnia 07.05.2009, 07:05
Ocena
komentarza:
0
No to SENATOR STANISŁAW będzie zawiedziony.Okazuje po raz wtóry,że z demokracji też można robić sobie jaja...:p:D
@ www
dnia 07.05.2009, 07:47
Ocena
komentarza:
0
DO Meggy , Coś nie rozumiem to z jednego IP nie mogom pisać dwie czy więcej osób to jak w domu jest pięć osób to trzeba pięciu komputerów i łączy
@ Oli
dnia 07.05.2009, 08:12
Ocena
komentarza:
0
Czyżby PIS zawalił i teraz biedaki nie wiedzą co zrobic to skandal oglaszają?! Trzeba było działać a nie pić u Zająca i skakać wokół Jarka! A jak słysze po Gminie to najwiecej szumu robi Pani sołtys z Glinika która nie potrafi przeczytać co na tablicy w jej wsi wisi!
@ zainteresownt
dnia 07.05.2009, 08:31
Ocena
komentarza:
0
Na stronie PKW nie ma rozpisanych wyborów przedterminowych na 14 czerwca.
@ Anty
dnia 07.05.2009, 08:55
Ocena
komentarza:
0
No i co? jak ostatnio napisałem że będzie walka o stołeczek to była wielka obraza. A teraz co powiecie zakłmane wieśMaki;)
@ ja
dnia 07.05.2009, 09:00
Ocena
komentarza:
0
to macie PiS w Tarnowcu ? :-)))))))
Jaka prężna placówka, prawie ostoja demokracji
@ sołtys
dnia 07.05.2009, 09:45
Ocena
komentarza:
0
ad vocem p. Małgosi Machowskiej - obwieszczenia rozwieszone były 30-go kwietnia i bardzo proszę nie wypowiadać się w tej kwestii w imieniu sołtysów gminy Tarnowiec a spotkanie wójta z sołtysami to normalna praktyka.Co do p. Lechowskiego to jeden z tych ludzi którzy odstręczają ludzi od PiS - u w powiecie.Dajcie spokój Wójcikowi to jedyny kompetentny i roasadny człowiek przy tym nie oszołom ,ataki powinien być wójt.
@ www
dnia 07.05.2009, 09:50
Ocena
komentarza:
0
Następny odcinek Ranczo powinien być nagrany w Tarnowcu.Gmina znana jest z przekrętów więc to żadna nowość.Gratulacje dla Pani Małgosi za odwagę.Inni gadają a nic nie robią,żeby uciąć panowanie Pana W.
@ anonim
dnia 07.05.2009, 10:20
Ocena
komentarza:
0
proszę sprawdzić
PKW - stałe organy wyborcze - komisarze wyborczy - podkarpackie - krosno - aktualności
@ Mieszkaniec
dnia 07.05.2009, 10:35
Ocena
komentarza:
0
Co to Tarnowiec rządzi się swoimi prawami. Ludzie popatrzcie jakie mają zarobki. Nic dziwnego że wszyscy w gminie kryją się wzajemnie. Po prostu skandal!!!
@ xxx
dnia 07.05.2009, 11:36
Ocena
komentarza:
0
Pan Lechowski tak się przeją obsadzaniem stanowisk po wyborach że przegapił zgłoszenie komitetu.
@ wyborca
dnia 07.05.2009, 12:12
Ocena
komentarza:
0
Szanowny Panie Lechowski,czy mam opisać na forum publicznbym,jak Pan zdobywał podpisy na swoją osobę,i mówie to z całą odpowiedzialnością.A może chce Pan wiedzieć,jak zdobywano podpisy na europosłów z PiS w jednej z przychodni w Jaśle?
@ XXX
dnia 07.05.2009, 13:04
Ocena
komentarza:
0
Do pani sołtys Machowskiej! Proszę się nie wypowiadać w imieniu wszystkich sołtysów, że są oburzeni. Kalendarze wyborcze rozwieszone były 30 kwietnia a o spotkaniu z Panem Wójcikiem byliśmy powiadomieni 27 kwietnia a skoro Pani nie było na ostatniej sesji to nie wie Pani co się dzieje w gminie!
Moim zdaniem najlepszym kandydatem na Wójta jest pan Pan B.Wójcik.
@ mieszkaniec pod p
dnia 07.05.2009, 13:14
Ocena
komentarza:
0
Drodzy mieszkańcy karty były rozdane już na stypie i to nie jest wybryk Wójcika on dostał ciche przyzwolenie od wszystkich od księdza doktora który roadaje karty w gminie przez Rzeszów, od wladz powiatowych to jest tylko mydlenie oczu dość śię wódki wypiło w Umieszczu na sali z Mu.. Gmina się sypie już od 3 lat a tu dalej PRL :@
@ yy
dnia 07.05.2009, 13:19
Ocena
komentarza:
0
ogłoszenia o wyborach były wieszane przez Pana Mikę i tylko w niedzielą a nie w czwartek
@ Daro
dnia 07.05.2009, 13:26
Ocena
komentarza:
0
Bardzo dobrze się stało widocznie to jedyny sposób żeby w tej gminie rządzili normalni ludzie!
@ yorker
dnia 07.05.2009, 13:56
Ocena
komentarza:
0
ludziska, a jaki ten was nowy Wójt bedzie?
jaki to człowiek wobec innych ludzi jest?
miły, czy wredny jak ......... spod Liwocza?
@ Kazimierz Mika
dnia 07.05.2009, 14:17
Ocena
komentarza:
0
Oświadczam Państwu, że w dniach od 30 kwietnia do dnia 04 maja przebywałem poza terenem Gminy Tarnowiec, i nie życzę sobie aby wypisywać bzdury o rzekomym rozwieszaniu przeze mnie obwieszczeń.
@ Mieszkaniec tarnowca
dnia 07.05.2009, 14:36
Ocena
komentarza:
0
Ludzie nie dajcie sie omamić wybory muszą być z prawdziwego z darzenia nie za czasów komuny!!!! Sprawiedliwość musi wygrać!!! Bo dla złodzi-- czas sie skończył!!!
@ O
dnia 07.05.2009, 14:47
Ocena
komentarza:
0
a może by tak Lechowskiemu melexsa kupić? W stanie po jakim prowadzili te pojazdy Jego partyjni koledzy jest każdego dnia po pracy. Esperal by się przydał :D. Lechowski nie ma tego co mieć powinni faceci między nogami, więc nie zrezygnuje, ale za to na sto procent napisze kilka donosów, będzie szczuł na innych, każe sobie donosić i taki ten PiSoLechowski jest, ale cóż - Kochamy Cię, choć trudno zrozumieć naturę za co Cię takiego stworzyła. Nie dość, że jak mówią kobiety, dyskusyjnej urodzie, to jeszcze mściwy i fałszywy. Ale cóż, Kaczorki też małe i mściwe krasnale są. Wituś, a coś Ty już z sołtysem Wolicy nie kolegujesz? Też Go w ch... zrobiłeś?? Twoje zdrowie !!!!;);););)
@ pisiak
dnia 07.05.2009, 15:14
Ocena
komentarza:
0
Lechowski nigdy nie zbierał podpisów bo nie było takiej potrzeby a sołtys z Tarnowca nigdy nie bedzie w PIS-ie.
@ Sołtysi
dnia 07.05.2009, 16:53
Ocena
komentarza:
0
W imieniu Sołtysów Gminy Tarnowiec pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko wypowiedzi pani Małgorzaty Machowskiej sołtys wsi Glinik Polski w sprawie wyborów przedterminowych Wójta Gminy Tarnowiec. Wbrew Pani Sołtys, sołtysi nie boją się i nie są oburzeni działaniami podjętymi przez Prezesa Rady Ministrów i Wojewody Podkarpackiego w sprawie przedterminowych wyborów wójta i terminami podanymi w kalendarzu wyborczym. Jak wiem, już w czwartek 30 kwietnia b.r. były rozplakatowane obwieszczenia Wojewody Podkarpackiego z dnia 30.04.2009. Widziałem to osobiście, tak jak inni sołtysi naszej gminy. Zarzuty Pani Sołtys z Glinika Polskiego są zatem bezzasadne i delikatnie mówiąc brzydkie. Obwieszczenia są po to, żeby je czytać od kreski do kreski, a były na to, aż 4 doby. Natomiast jeśli chodzi o zebranie sołtysów odbyte w dniu 4 maja b.r., to było one ogłoszone na sesji Rady Gminy 27 kwietnia 2009 tj. kilka dni wcześniej aniżeli ustalono kalendarz wyborczy. Sołtysi zostali poinformowani, że tematem zebrania będą sprawy gospodarcze gminy i poszczególnych sołectw. Biorąc zatem pod uwagę sugestie Pani Sołtys z Glinika Polskiego, to mijają się one z prawdą. I nie na miejscu jest wypowiadanie się w imieniu wszystkich sołtysów z terenu Gminy Tarnowiec.
Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Tarnowiec
@ xxY
dnia 07.05.2009, 17:49
Ocena
komentarza:
0
Bardzo dobrze się stało! ktoś kto startuje na stanowisko wójta powinien znać kalendarz i sposób rejestracji komitetów wyborczych, a nie szukać pretekstów! Poza tym Tarnowczanie nie gęsi i swój rozum mają i wybiorą kandydata nie po lini partyjnej( PO-PIS-PSl-SLD), który będzie chodził na sznurku Jasełka...
@ Bierny kibic
dnia 07.05.2009, 18:16
Ocena
komentarza:
0
No cóż, ta gmina ma szczęście hehehe.
Kolega poszedł nakarmić robaki, zastępca po cichaczu włazi na jego stołek i będzie dalej kończył zbankrutowaną gminę - widać, jak skutecznie potrafi działać, gdyby umiał rządzić, to na pewno nie mieliby takiego dołka finansowego :D
Polecam ten link, ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 29 kwietnia 2009 r. w sprawie przedterminowych wyborów wójta Gminy Tarnowiec w województwie podkarpackim Dz.U. z dnia 30 kwietnia 2009 r.) :
http://www.lex.com.pl/serwis/du/2009/0547.htm
Mógł pójść do proboszcza, by ogłosił w kościele, w końcu umie się podlizywać, bez tego chyba tak daleko by nie zaszedł?
Ciekawe, czy tak samo dobrze żyje w komitywie z dyrektorką szkoły z Tarnowca? Ta też kupiła sobie grabie, które grabią tylko do siebie i kończy nauczycieli z podstawówki, teoretycznie zgodnie z prawem.
A podobno mają taki strasznie święty obraz w gminie, który chyba jednak cudów nie czyni :@
@ lolek
dnia 07.05.2009, 18:29
Ocena
komentarza:
0
Jakby PiS nie świętował u Zająca, nie grillował i pilnował ogródka to by zdążyli a tak... szkoda gadać
@ Wyborca
dnia 07.05.2009, 19:08
Ocena
komentarza:
0
Jeżeli niedoszli kandydaci nie zdążyli ze zgłoszeniem swoich Komitetów Wyborczych (i niech się już nie tłumaczą terminami, bo "dla chcącego nic trudnego")to co mówić o ich rządzeniu Gminą. Teraz już przynajmniej wiadomo że PiS i PO nie umieją zadbać nawet o swoje interesy a co dopiero o interesy Naszej Gminy. Tak! Jestem za Panem Wójcikiem i lepszego kandydata nie widzę (pozostali wyeliminowali się zanim wystartowali). Mam nadzieję, że mimo wszystko frekwencja będzie duża, a głosy będą za Panem Wójcikiem, któremu ten Urząd się należy za tyle lat pracy na rzecz Naszej Gminy!
Panie Bogusławie! "Taki się jeszcze nie narodził coby wszystkim dogodził!" I tego się trzymajmy!!!!!!!!
@ lolo
dnia 07.05.2009, 20:44
Ocena
komentarza:
0
wybrac by wreszcie kogos z ja........ kto zrobi w gminie porządek
@ michalowa
dnia 07.05.2009, 21:07
Ocena
komentarza:
0
w naszej gminie jest czerepak ... zgadnijcie kto nim jest ????;)
@ kassandra
dnia 07.05.2009, 21:37
Ocena
komentarza:
0
Farsa wyborcza w Tarnowcu jest znakiem czasu...
Jak to powiedzial jeden prosty robotnik?: "O takie Polskie walczylem..."
Od smierci soltysa minelo poltora miesiaca i tylko przemyslna manipulacja moze tlumaczyc to co sie stalo. Sznowni mieszkancy, otrzasnijcie sie! Przeciez zeby was sklocic bylo celem tych "wyborow". System przyjazny czlowiekowi juz sie skonczyl."Teraz k...my!" powiedzial jeden z marszalkow sejmu!:(
@ mieszkaniec tarnowca
dnia 07.05.2009, 21:50
Ocena
komentarza:
0
temat wydaje się być wyczerpany. należy jednak dodać jeszcze jedno. panowie z jasła ! gmina Tarnowiec naprawdę poradzi sobie bez was, a bez pis-u tym bardziej. tu mieszkają mądrzy i samorządni ludzie. nie potrzeba nam waszych porad i waszych kandydatów. coś takiego jak gminne struktury pis po prostu nie istnieje bo mieszkający tu ludzie maja swój rozsądek i wiedzą że w tak małej gminie nie chodzi o budowanie kolejnych "świątyń kaczyzmu" lecz o roztropne gospodarowanie. nie wyrzucajcie sobie niczego bo nawet jak zgłosilibyście kandydata to podobnie jak w poprzednich wyborach, a może nawet jeszcze bardziej nie miałby on żadnych szans aby zostać wybranym. w tarnowcu jest nas wystarczająco dużo i dzięki Bogu czuwa nad nami Matka Boska Tarnowiecka w swoim sanktuarium, która doskonale wie kim kierują czyste intencje służenia innym a kim, choćby nawet przyjeżdżał z jasła na każdy odpust żeby czytać czytanie, zwykła obłuda i chęć zbijania politycznego kapitału na biednych i nieświadomych staruszkach - słuchaczkach radia maryja. to właśnie dzięki temu, że mieszkamy w cieniu naszego sanktuarium, nadal jesteśmy wolni od zakłamania i politycznej pisowskiej stęchlizny. tak więc panom z pisu DZIĘKUJEMY! a kandydatowi na Wójta życzymy samych sukcesów w gospodarowaniu! pozdro.
@ mieszkanka
dnia 07.05.2009, 22:30
Ocena
komentarza:
0
Trochę zimnej wody dla respondentów, więcej czytać i pracować, mniej pieniactwa, a wtedy będzie lepiej nie tylko w Tarnowcu;)
@ PiS-man
dnia 08.05.2009, 00:13
Ocena
komentarza:
0
Kassandro - hasło "Teraz k... my" jako obowiązujące w AWS w 1998 roku, ujawnił Pan Jarosław Kaczyński, obecny Prezes PiS-u :D Na czele AWS stał wówczas Maryjan "Duce" Krzaklewski, obecnie nadzieja wszelkich PO-dkarpackich PO-czwar na sukces w wyborach do PE :D Jako ciekawostkę podam, że Platformę Donald z Sopotu z paroma kumplami założył w proteście przeciwko temu, co się działo w AWS :D Mieszkaniec - przestań już pleść, bo na wazelinie, którą twój pean na cześć nowego wójta ocieka jeszcze się ktoś przewróci i sobie krzywdę zrobi :D
@ boband
dnia 08.05.2009, 06:38
Ocena
komentarza:
0
RANCZO TARNOWIEC!!!
@ O
dnia 08.05.2009, 07:06
Ocena
komentarza:
0
Teraz K... My, to Jarosław "mały - wielki" prezes powiedział, a w Jaśle PiS realizuje
@ polityk ?
dnia 08.05.2009, 07:24
Ocena
komentarza:
0
do mieszkańca tarnowca - powołujesz się na Matkę Boską to tylko ona kieruje tym wszystkim wydawało by się że na byłego nie ma mocnych donosił do prokuratora do skarbówki żeby przeciwników zniszczyc ale zapomniał o Bogu że Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy i to by było na tyle uczciwość zwycięży !!!;)
@ kościelny
dnia 08.05.2009, 07:53
Ocena
komentarza:
0
do mierszkańcą tarnowca masz racje że nad wszystkim czuwa Matka Tarnowiecka poprzedni myslał że wszytkich wykończy do prokratury do skarbówki bo ktoś miał inne zdanie - donieść skłócił lekarzy, szkoły nawet sołtysi się bali odezwać donoś i kropka --- ;)ale w niebiosach ktoś czuwa i jak to mówi,ą Pan BÓG nierychliwy ale sprawiedliwy i nie lubi obłudy ....ibył
@ motorbreath
dnia 08.05.2009, 08:02
Ocena
komentarza:
0
każda porażka PiSu cieszy:-) :-) :-)
@ marynarz jeziora
dnia 08.05.2009, 08:23
Ocena
komentarza:
0
Jestem za Wójcikiem ale tfurca kalendarza wyborczego to najlepszy uczeń Stalina i Tuskshreka. Tak elyty PO i PIS uczłowieczają wybory. Niech żyje Tuskmenistan i Kaczyzm
@ mieszkaniec Tarnowca
dnia 08.05.2009, 08:25
Ocena
komentarza:
0
:pMieszkam w Tarnowcu 38lat i dawałem sobie doskonale radę bez bojowników walk o demokrację, działaczy PIS-u . Dziękujemy za pomoc sami damy sobie radę.Proszę nas nie uszczęśliwiać !
@ marynarz jeziora
dnia 08.05.2009, 09:11
Ocena
komentarza:
0
Jestem za Wójcikiem ale tfurca kalendarza wyborczego to najlepszy uczeń Stalina i Tuskshreka. Tak elyty PO i PIS uczłowieczają wybory. Niech żyje Tuskmenistan i Kaczyzm
@ zomo
dnia 08.05.2009, 10:03
Ocena
komentarza:
0
sołtys z wolicy ujawnił swoje prawdziwe oblicze w wyborach do sejmu i nie jest z naszej bajki niech idzie do sponsorow
@ www
dnia 08.05.2009, 11:16
Ocena
komentarza:
0
no to co naten temat odpowie sołtys Glinika Polskiego(członkini Pis)Jak wytłumaczy swoim mieszkańcom oco walczyła dla sołectwa w tych wyborach.Dziewczyno gdyby zależało ci na wiosce to wypowiadałabyś się prywatnie nie jako sołtys, ale jak prawie dwa miesiące nie było się w gminie to skąd ma się cokolwiek wiedzieć co się dzieje.Co udało się Pani sołtys to skłócić mieszkańców to klucze do domu ludowego to teraz wybory gdybyś miała honor i ambicje to zrezygnuj z sołectwa dla dobra wioski ale wiem że tego nie zrobisz bo cztery litery masz wyżej głowy.Zastanów się.
@ misiekk153
dnia 08.05.2009, 11:40
Ocena
komentarza:
0
Gmina Tarnowiec szczyci się Sanktuarium, tradycjami i gospodarnością. Widać wszędzie pracowitość oraz zaangażowanie mieszkańców. Niech tego piękna nie zakłóca anarchia. Niech egoistyczne instynkty nie będą wypaczeniem tego pozytywnie utrwalonego obrazu. Tarnowiec stać na demokrację i... zdrowy rozsądek.
@ marynarz jeziora
dnia 08.05.2009, 14:14
Ocena
komentarza:
0
Tak (1854) - na demokrację stać Tarnowiec i nie tylko Tarnowiec !!! daliśmy tego dowód tworząc w XIX wieku komitet wyborczy. Klniemy na władze gminne a zapierd...ił ktoś inny i teraz patrzy jak się żremy. Jesteśmy przez naszą władzę, bez wzgledu na skrót(PO-PIS_PSL-SLD_LPR itp ) traktowani jak idioci. Wzywam do tworzenia obywatelskiego ruchu obrony przed niby państwową władzą !!! Dla mnie POLSKA to moja OJCZYZNA !!! ale , póki co, to nie jest MOJE państwo !!! Teraz wzywają do głosowania do UE !!! Owszem słusznie- ale zagłosujesz na Ignaca, a towarzysze partyjni( z 10 partii) wybiorą Alojza - To NIECH SOBIE WYBIERAJĄ !!! W brew temu co nam tłoczą do głów Europa zauważy to błazeństwo !!!
@ Glinik Polski
dnia 08.05.2009, 16:27
Ocena
komentarza:
0
Machowska daruj sobie te swoje ideowe wypowiedzi, zajmij się lepiej Glinikiem a nie karierą w zdegenerowanej partii politycznej, chodzi mi oczywiście o Piwo i Sexs( dla niekompetentnych w skrócie- PiS...),każdy pamieta jak owocne były rzadu pis-u ,ktory stworzyl koalicje z jakze kompetentnymi ludzmi- Andrzej Lepper i Roman Giertych, ktorzy złotymi zgłoskami zapisali sie w annałach polskiej komedii politycznej...Teraz z zazdrosci nadajecie na PO, ktore mimo globalnego kryzysu ekonomicznego niezle sobie radzi. Przyajmniej potrafi utrzymac sie przy władzy, a nie jak pis skonczyc kadencje przedterminowo...
@ Aga
dnia 08.05.2009, 18:29
Ocena
komentarza:
0
Wstyd!!!!!!!!!
Dajcie spokój panu Wójcikowi.
Pchacie się do żłobu jak świnie do koryta.
Chodzi wam tylko o kasę,a nie o dobro gminy:@
@ MATII-S
dnia 08.05.2009, 20:08
Ocena
komentarza:
0
PO WYBORACH BEDZIE JWK W SERIALOWYM RANCZU CHORY WÓJT I KSIĄDZ TYLKO TRZEBA ŁAWECZLE POD CENTRUM ZANONTOWAĆB)
@ łopservatore
dnia 08.05.2009, 21:04
Ocena
komentarza:
0
Jak zwykle PiS dla zadymy gotowy dać ...tyły.Już we czwartek "degustatorzy" "mamrota" pod różnymi
"przybytkami"Bachusa tworzyli rankingi kandydatów na wójta,czyli pomimo że każdy z nich miał w żyłach więcej mamrota niż krwi,wygląda na to że nie tylko przeczytali
ale i zrozumieli treść ogłoszenia.Tylko ten jak zwykle biedny i przez wszystkich oszukiwany ruch polityczny z PC powstały PiS
nic nie widział i nic nie słyszał.To w takim razie w jakim oni byli stanie że mając tyle czasu i taką aktywną i gotową no i liczną gminną PiSorganizację nie zdążyli.No ale to wszystko to sciema i PiSowski pic na wodę.Każdy poważny i myślący kandydat na wójta
zdaje sobie sprawę że kandydowanie teraz na 1.5 roku przed następnymi wyborami to polityczne i taktyczne samobójstwo.Nikt zdrowo myślący nie będzie ryzykował bo zdaje sobie sprawę że nic w ciągu tego czasu n ie zmieni.
Jedyną osobą która może to spokojnie doprowadzić do następnych wyborów to Bogdan Wójcik.Natomiast dziwię się Jankowi M z Umieszcza że tak daje sobie pogrywać swoim nazwiskiem kolegom z PiS.No chyba że sam w tym bierze czynny udział co dla mnie osobiście był by to ogromnym zawodem.Mam nadzieję że jeszcze Janek odetnie się od tego mącenia PiSowskiego.
PiSowczyki też wiedzą że kandydowanie teraz to ryzyko, ale co im szkodzi jak zwykle zresztą namącić?Każdy kto rozpoczyna jako wójt pełną kadencję ustawia gminę pod swój program.A wchodzenie w czyjeś buty i to na środku rzeki
jest wielce ryzykowne.Tylko ten kto zna od podszewki to co poprzedni wójt zaplanował ma szansę nie tylko doprowadzić to do końca ale i jeszcze poprawić.Na koniec apeluję do Janka M.
Otrząśnij się z tej mgły PiSowskiej bo robią cię w bambuko.Już cię spalili tą swoją zapiekłą chęcią złośliwego dymienia i taplania się w błocie.
@ sławro
dnia 09.05.2009, 07:41
Ocena
komentarza:
0
Całą gmine do wora i na wode rodzinko maniacy a podatki naj wieksze potrafia brać złodzieje
@ Aga
dnia 09.05.2009, 09:04
Ocena
komentarza:
0
nie wszyscy pracownicy gminy to ......
ale jakby przyszedł ktoś obcy to może zrobiłby porządek z resztą.
siedzą nic nie robią a kasę biorą za co?????
@ NIKU
dnia 09.05.2009, 10:58
Ocena
komentarza:
0
Ej ludzie ludzie narzekacie tak na PIS a jak by nie PIS to nie mieli byscie drogi przez Kwiatkowiska ,oczyszczalni , a co Wam takiego dobrego zobiła Platforma co za jej rzadów zostało zrobione.A tak na marginesie to w wyborach samorzadowych nie powinno patrzec sie na przynależnośc partyjną tylko co dany kandydat może zrobic dobrego dla naszej małej ojczyzny.
@ sprzeciw zakłamaniu
dnia 09.05.2009, 11:01
Ocena
komentarza:
0
W taki sposób rozegrać wybory to skandal!!!
Dlaczego nie są razem z wyborami do Europarlamentu? - byłoby taniej !!! A może Komuś zależy na niskiej frekwencji w tych wyborach - bo wynik jest znany.
Brawo PIS!!! Odwagi!!! Oby tak dalej - to wszystko będzie przejrzyste. Popieram protest!!!
@ insekt
dnia 09.05.2009, 20:42
Ocena
komentarza:
0
Może lepiej by było Kaczyńskiego dać na Wójta....
@ XYZ
dnia 09.05.2009, 23:10
Ocena
komentarza:
0
Sołtysi Gminy Tarnowiec zdecydujcie się wreszcie na jakieś jedno zdanie w tych wyborach.Z tego co wiem to część sołtysów jest w Radzie Gminy i nią zarządza. Ciekawa jestem jaką funkcję ma Prezes Stowarzyszenia Sołtysów - może jast radnym gminy , więc wypowiada się jako sołtys czy radny???
@ xxx
dnia 10.05.2009, 09:26
Ocena
komentarza:
0
Sołtys Tarnowca nie jest radnym gminy.
@ YYY
dnia 10.05.2009, 19:29
Ocena
komentarza:
0
Jeszcze zależy o jakie stowarzyszenie sołtysów chodzi.Może być stowarzyszenie na szczeblu krajowym, wojewódzkim, powiatowym i gminnym.
Przedstawicielem sołtysów w tej gminie jest radny gminy!!!
@ lolo
dnia 10.05.2009, 21:47
Ocena
komentarza:
0
to sprawdzcie jakie funkcje pełni sołtys gliniczka
@ Machowska M.
dnia 11.05.2009, 12:18
Ocena
komentarza:
0
SZANOWNI PAŃSTWO
Widzę,że moja wypowiedź spotkała się z dużym zainteresowaniem, więc postanowiłam parę spraw wyjaśnić.Jężeli sołtysi gminy Tarnowiec, z którymi rozmawiałam(conajmniej czterech)dowiadują się o terminie wyborów na zebraniu zwołanym na 04.05.2009r godz. 14.30 poprzez otrzymanie obwieszczenia, w którym podaje się do publicznej wiadomości wyborców adres siedziby Gminnej Komisji Wyborczej w Tarnowcu oraz termin wyborów, gdzie nie otrzymaliśmy kalendarza wyborczego, w którym podano do wiadomości tak krótki termin na zawiadomienie Komisarza Wyborczego o utworzeniu komitetów wyborczych(1 dzień)- to sprawa wygląda conajmniej podejrzanie. W innych przypadkach takie kalendarze otrzymujemy.
Uważam, że takie działanie gminy było celowe i jest ograniczeniem demokracji.

Małgorzata Machowska sołtys wsi Glinik Polski
@ ktos
dnia 12.05.2009, 11:14
Ocena
komentarza:
0
zobaczcie co wladza robi z ludzmi najlelpszym przykladem tego jest pani soltys glinika p.Pan Wójcik jest to idealny kandydat na wojta a pania machowska chyba cos w glowe mocno uderzylo ale naprawde mocno
@ www
dnia 12.05.2009, 11:29
Ocena
komentarza:
0
Pani sołtys jeśli uważasz że masz rację to dlaczego nie przyznasz się że nie czytałaś ogłoszenia na tablicy i wypowiadasz się w imieniu sołtysów i mieszkanców Glinika Polskiego do czego nie masz zgody sołtysów ani uchwały rady sołeckiej. Dlaczego nic nie piszesz ze jesteś członkinią Pis i dobro mieszkanców i gminy przedkładasz do reprezentowania własnych interesów.Apropo jeśli masz racje to dlaczego nie udzieliłaś dziennikarzom wywiadu i nie dałaś się zfilmować jak byli przeprowadzic z tobom wywiad w domu. Nikt ci nie broni uprawiać polityki Pisowskiej ale niewolno dobro wsi i Gminy mieszać do polityki.Sołtysem zostałaś wybrana nie przez Pis tylko przez mieszkańców a teraz dbasz o interesy Pis a nie wsi.
@ soltys
dnia 12.05.2009, 11:33
Ocena
komentarza:
0
kobieto zajmij sie:o dziecmi a nie robien kariery politycznej bo nici z tego:)
@ fumfel
dnia 12.05.2009, 12:45
Ocena
komentarza:
0
Mieszkańcy wsi Glinik Polski niech się zastanowią nad przedterminowymi wyborami na sołtysa bo trzeba jasno powiedzieć że sołtyska sama się zgłosiła bo chętnego nie było. Nic nie robi tylko odbiera klucze bo ponoć musi mieć dostęp do wszystkiego.:D
@ mieszkanka Glinika
dnia 12.05.2009, 19:36
Ocena
komentarza:
0
Pani sołtys w swym proteście wystąpiła chyba jako osoba prywatna a nie przedstawicielka naszej wsi, bo ja na przykład z jej wypowiedzią się nie zgadzam.
@ Jozef
dnia 13.05.2009, 17:59
Ocena
komentarza:
0
Brawo Pani Małgosiu! Za odwagę w wyrażaniu nie
tylko własnych spostrzeżeń ale i refleksji wielu
podobnie myślących oraz ustosunkowanych do nabrzmiałego problemu mieszkańców Glinika.
Jawna krytyka niewygodnego tematu, który niczym
PRL-owska zadra "wbił" się w zdobycze naszej
może i lokalnej, ale jednak demokracji - dzięki
Pani determinacji - wypłynęła na szersze wody
i być może odbije się echem dalej - w sumieniach i umysłach ludzi, dla których dobro
ogółu znaczy więcej, niż egoistyczne intrygi.
Stąd, Pani Małgosiu, proszę nie zwracać uwagi
na wypaczone, pełne zjadliwości i wręcz niesmaczne ataki skierowane na Pani osobę i jej
godność. Co niektórym łatwo przychodzi krytyka,
a w gruncie rzeczy nic nie potrafią zdziałać
dla dobra innych. Chcieliby nawet nowego sołtysa - zapewne "wybranego" według podobnego
scenariusza, do jakiego przymierza się obecnie
gmina Tarnowiec.
Tak trzymać Pani Małgosiu! Okrzykom nieprzychylnych oponentów, malkontentów czy
wręcz niezawoalowanych wrogów proszę stawić
czoła i iść dalej z podniesioną głową na niwie
swojej społecznikowskiej działalności.
Jako obronę, ma Pani za sobą nie tylko własną
Osobowość, ale i zwarty mur życzliwych sympatyków. Dziwi mnie szczerze, że nikt z Pani
kolegów, sołtysów innych miejscowości gminy
Tarnowiec, nie zmieścił komentarza jako wyrazu
aprobaty i poparcia dla dzielnej, odważnej
i niezłomnej istoty. Czyżby targała nimi obawa,
że nie wkradną się tym gestem w łaski władzy
gminnej i nowego wójta?!
Tym, którzy mają zakusy na tanią sensację
i zszarganie dobrego imienia Pani sołtys Glinika Polskiego można zadedykowć maksymę -
- NO PASARAN!
@ www
dnia 14.05.2009, 09:03
Ocena
komentarza:
0
Do 1756 człowieku jakby pani Machowska umiała liczyć to było wiadomo że 04,05,2009 to ostateczny termin rejestrowania Komitetów, licząc od śmierci poprzednika, widocznie ona jak i kandydat tej partii tak znają przepisy, jeśli wypowiadasz się o problemach mieszkańców Glinika Polskiego to morze zorganizujesz zebranie wiejskie na którym wypowiedzą się mieszkancy naprawdę zamieszkali w Gliniku a nie tylko pupile Machowskiej (apropo czy było zebranie wiejskie za 2008rok które mieszkancy mają zagwarantowane w statucie sołectwa). Godność i Krytyka idą w parze dla dobra innych to proszę odpowiedzieć jakie dobro wybrała pani sołtys, dobro Pis, czy dobro mieszkańców,tu musimy się zastanowić?ja też nie mogę tego rozszyfrować.Prezes sołtysów negatywnie odpowiedział na ten temat, nadmieniam że prezes jest sympatykiem pani Machowskiej, dowodem tego są protokoły sesji w których występował w jej imieniu.Czy Gosia potrafi zrobić coś dla innych napewno tak jako pielęgniarka pomaga innym i dobrze to robi, to niech sie tym zajmie bo dla społeczności Glinika, zawiele w tej kadencji nie zrobiła. Podsumowując partie które działają na terenie Gminy Tarnowiec mają po paru członków a ich ambicje sięgają zenitu, zejdzćie na ziemie i zadbajcie o interesy mieszkańców tej Gminy a nie o interesy własne.
@ YYY
dnia 14.05.2009, 18:22
Ocena
komentarza:
0
Jeśli chodzi o protokoły z sesji - to proponuję się zapoznać z protokołem z sesji Rady Gminy z 1 grudnia 2008r, gdzie uchwalano m.in stawki za odbiór odpadów komunalnych, w którym to jedynie P. Machowska sprzeciwiała się tak wysokim stawkom.
@ AAA
dnia 15.05.2009, 12:59
Ocena
komentarza:
0
Wszystko się zgadza jeśli chodzi o śmieci, występowała w imieniu mieszkańców, niech chtoś mi wytłumaczy w jakim imieniu i kogo teraz reprezętuje tylko niepiszcie że chodzi jej o demokracje i mieszkańców Glinika.
@ IP kopma - do meggy
dnia 16.05.2009, 19:18
Ocena
komentarza:
0
odnośnie IP nr komputera z którego piszemy :) Meggy - nie ma ostatnich trzech cyferek które są w adresie IP:)(są ukryte pod* ) i nie można na podstawie tych co sa podane stwierdzic że informacje wypłynęły z jednego stanowiska :)
@ łopservatore
dnia 17.05.2009, 17:44
Ocena
komentarza:
0
Apeluję do wójta,wszelkich komisji wyborczych i innych ciał związanych z wyborami aby zobowiązały się pod karą chłosty pod pręgierzem
w Krośnie do stosownego powiadamiania wszelkich bystrych jak woda w stawie aktywistów PiSnieudaczników o każdych wyborach,za pomoca pism,obrazków i nalepek na pojemnikach z napojami mocniejszymi niż woda aby nie przegaPILI następnych szans na wlezienie na stołek jakikolwiek.
@ YYY
dnia 20.05.2009, 10:06
Ocena
komentarza:
0
DO www. Dlaczego sołtys nie może się wypowiadać jako sołtys, i od kiedy są uchwały rady sołeckiej? Nim coś napiszesz to najpierw się upewnij(Statut Sołectwa).
@ Parodia
dnia 26.05.2009, 21:56
Ocena
komentarza:
0
Taki bordello to tylko u nas w gminie może być
Wszystko ustawiane jak nie wybory to praca w gminie.Tylko po znajomosci nie liczy sie skączona szkoła chociaż będziesz mmiał tytuł magistra to i tak kto ma kogoś z rodziny w gminie nawet po zawodówce się dostanie.:@
@ Samsiedzi gminy
dnia 26.05.2009, 22:10
Ocena
komentarza:
0
Porażka na całej lini tylko u nas takie żeczy się dzieją.A ci co są przeciwni pani Małgorzaty to sami ********* Wójcika.:D
Wstyd tylko przynosicie naszej miejscowości.:@
@ DUDUŚ`
dnia 26.05.2009, 22:10
Ocena
komentarza:
0
DLACZEGO TAK BOICIE SIĘ WÓJCIKA ***** MU LIZECIE BEZ PRZERWY POPIERAM PANIĄ MAŁGOSIE WREŚCIE KTOŚ ODWAŻYŁ SIE POSTAWIĆ
@ Samsiedzi gminy
dnia 26.05.2009, 22:21
Ocena
komentarza:
0
A ja jestem za Wójcikiem żeby poszedł w ślady swojego poprzednika :@
@ www
dnia 29.05.2009, 09:51
Ocena
komentarza:
0
Ludzie co wy piszecie kim jest Pan wójcik i kim jest Pani Machowska zastanówcie się nim cokolwiek napiszecie,. To człowiek z 19 letnim stażem jest mniej wart niż członek Pis który dba o własne cztery litery.Do czego tak stawia się Małgośia odwołali się do wszystkich instytucji jeśli by urzędasy miny Tarnowiec coś zawali to wybory zostały by przesunięte na inny termin. PIS umie tylko oskarżać innych a nie widzi własnego nosa
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657