Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Wypadek w Przysiekach. Kierowca opla wjechał wprost pod pociąg

42

W poniedziałkowy wieczór (16 października) w miejscowości Przysieki, na niestrzeżonym przejeździe drogowo-kolejowym, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem mężczyzna wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Kraków Główny – Zagórz.

fot. OSP KSRG Skołyszyn

Do zdarzenia doszło po godz. 22. Kierowca opla, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowo-drogowy, doprowadzając tym samym do zderzenia z pociągiem relacji Kraków Główny – Zagórz. Samochód został przeciągnięty przez pociąg wzdłuż torów na odległość blisko 50 metrów. Zatrzymał się dopiero po tym, jak uderzył w słup trakcyjny. Uwięzionego w pojeździe kierowcę strażacy uwolnili za pomocą narzędzi hydraulicznych.

fot. OSP KSRG Skołyszyn

Poszkodowany mężczyzna trafił do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie przechodzi obecnie badania. Pociągiem podróżowało 28 pasażerów i 3 osoby z obsługi. Żadna z nich nie odniosła obrażeń.

W akcji ratowniczej udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej, w tym: 2 zastępy JRG Jasło, 2 zastępy OSP KSRG Skołyszyn, OSP Pusta Wola i OSP Przysieki. Na miejscu pracują również funkcjonariusze policji i Straży Ochrony Kolei.

id

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
3
@ Sąsiad
dnia 19.10.2023, 19:36 · Zgłoś
Stasiu , życzę Ci z całego serca jak najszybszego powrotu do zdrowia , będzie wszystko dobrze , modlę się za Ciebie trzymaj się
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 17.10.2023, 11:57 · Zgłoś
Do redakcji - nie ma niestrzeżonych i strzeżonych przejazdów drogowo-kolejowych - są poszczególne kategorie takich przejazdów z różnymi poziomami zabezpieczeń czy to automatycznych czy ręcznych. Przed każdym należy się zatrzymać i upewnić.
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 17.10.2023, 09:56 · Zgłoś
No stopie sie nie zstrzymal, tak to jest
Odpowiedz
5
@ abc
dnia 17.10.2023, 09:22 · Zgłoś
Miał szczęście żeby trafić na pociąg jeżdżacy raz w tygodniu
Odpowiedz
7
@ strona wuwuwu
dnia 17.10.2023, 09:35 · Zgłoś
Nie raz w tygodniu, a cztery razy dziennie i to od kilku lat o podobnych porach.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 17.10.2023, 09:57 · Zgłoś
6 w totka latwiej trafic
Odpowiedz
9
@ Rogatka
dnia 17.10.2023, 08:57 · Zgłoś
Jest znak Krzyż Świętego Andrzeja, jest znak STOP, pewnie jest i gong i sygnalizator S-2 (nie zawsze)= no to trzeba się zatrzymać porozglądać czy coś nie jedzie po szynach a nie jazda na tzw. strzałę no bo po co hamować, zatrzymywać się i stać. Obserwacja zachowań na przejazdach kolejowo-drogowych podpowiada, że bardzo wielu z wielu tego nie czyni, a finał sprawy znamy. Szkoda tylko studentów siedzących w tym pociągu i z dużym opóżnieniem do celu w Krakowie a wiadomo Kraków późną nocą nie jest taki bezpieczny dla idących czy jadących tramwajem z dużym bagażem
Odpowiedz
6
@ Do@Rogatka
dnia 17.10.2023, 12:50 · Zgłoś
Co wy z tym Krakowem. Pociąg jechał do Zagórza a nie do Krakowa. Zastanów się co piszesz, poczytaj rozkład jazdy.
Odpowiedz
0
@ strona wuwuwu
dnia 17.10.2023, 13:22 · Zgłoś
A dziś rano pojechał autobus zastępczy. W Krakowie 1,5 godziny w plecy.
Odpowiedz
-5
@ Do@strona
dnia 17.10.2023, 14:23 · Zgłoś
Macie Barbarę ale [...] Jasielska woli tani pociąg.
Odpowiedz
6
@ jaslo
dnia 17.10.2023, 08:21 · Zgłoś
Szkoda pociągu.
Odpowiedz
16
@ To ja 2
dnia 17.10.2023, 08:08 · Zgłoś
Najważniejsze że człowiek żyje.Nie wiemy dlaczego tak się stało .
Może gorszy dzień,jakiś poważny problem,chwila nieuwagi i stało się.
Odpowiedz
-13
@ Oliwia
dnia 17.10.2023, 08:46 · Zgłoś
Może płakał z powodu przegranych przez PIS wyborów i łzy zalały mu oczy.
Odpowiedz
0
@ Hans
dnia 17.10.2023, 09:54 · Zgłoś
Zapłaczecie i wy za kilka lat, jak się wam oczy otworzą co Niemiec będzie wyprawiał r
Odpowiedz
3
@ Pioter
dnia 17.10.2023, 10:40 · Zgłoś
Już się pomału szykujcie na szparagi jechać.
Odpowiedz
6
@ Jaślak
dnia 17.10.2023, 11:08 · Zgłoś
A jak ruski przyjdzie to nam Malfred przyśle hełmy i to po miesiącu, bo musi się zastanowić czy mu się to opłaci
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 17.10.2023, 22:10 · Zgłoś
Jaka zdarta karta Niemiec z [...] pradziada co dobrego zrobił dla Polski pytam od paru lat [...] i cisza
Odpowiedz
11
@ strona wuwuwu
dnia 17.10.2023, 07:50 · Zgłoś
Przez jednego [...] teraz jest komunikacja zastępcza i duże spóźnienia do Krakowa. Tak to jest, jak ma się siano zamiast mózgu. Podziękowania od pasażerów.
Odpowiedz
5
@ strona wuwuwu
dnia 17.10.2023, 08:27 · Zgłoś
Dobrze, że żyje. Następnym razem może się zatrzyma przed przejazdem. Mi się już zdarzało widzieć takich, co jechali przelotem przez tory bez patrzenia, bo "przecież tu i tak nic nie jeździ". Czasem jednak jeździ...
Odpowiedz
0
@ !!!
dnia 17.10.2023, 08:29 · Zgłoś
Faktycznie opóźnienia w kursowaniu pociągów są ważniejsze niż zdrowie człowieka.
Odpowiedz
4
@ Do@strona
dnia 17.10.2023, 12:54 · Zgłoś
Pociąg jechał z Krakowa do Zagórza. Mózgu nie masz Ty. Doucz się.
Odpowiedz
4
@ strona wuwuwu
dnia 17.10.2023, 13:21 · Zgłoś
Opóźnienia były też dziś, bo dziś poranna Wetlina pojechała do Tarnowa jako autobus zastępczy. Służby, sprzątanie miejsca wypadku, protokoły, udrożnienie przejazdu, to wszystko trwa. A jak tabor był uszkodzony, to nie może jechać, bo ubezpieczenie, więc się tego nazbiera panie kolego.
Odpowiedz
-6
@ Do@strona
dnia 17.10.2023, 14:25 · Zgłoś
Macie Barbarę tylko biedoty Jasielskiej z bloków na to nie stać.
Odpowiedz
6
@ gggggggggggggggggg
dnia 17.10.2023, 07:39 · Zgłoś
a gdzie rogatki???Centrum wsi, szkoła!!!Zakłady pracy.
Odpowiedz
36
@ Do @ gggggg
dnia 17.10.2023, 07:45 · Zgłoś
Może poseł Kurowska zadziała i coś załatwi skoro taka skuteczna. Będzie okazja do przecięcia wstęgi w obecności Majorowej Zając z synkiem Wojtusiem, Adamem wystrzałowym sylwestrem i
Bogusiem nienawidzącym Unii ale kochającym wypłatę w Euro
Odpowiedz
4
@ Versace z Jasla
dnia 17.10.2023, 07:50 · Zgłoś
Bez przesady mały przejazd
Odpowiedz
-2
@ Hans
dnia 17.10.2023, 08:22 · Zgłoś
Teraz to ja będę przecinał wstęgi.
Odpowiedz
9
@ Stach
dnia 17.10.2023, 09:05 · Zgłoś
Wystarczy sygnalizacja świetlna ( migające czerwone.). Po wyremontowaniu nie czuć ,że się przejeżdża przez te tory ,a i barierki nie ułatwiaja zadania w obserwacji...
Odpowiedz
4
@ strona wuwuwu
dnia 17.10.2023, 10:08 · Zgłoś
W nocy świateł pociągu nie widać? A może problemy z sercem, jakieś zasłabnięcie?
Odpowiedz
3
@ Xp
dnia 17.10.2023, 12:58 · Zgłoś
Teraz już nie mały bo wybudowali most na ropie i to ma być droga o pełnych parametrach a co za tym idzie ruch będzie coraz większy
Odpowiedz
1
@ Dodo@ggggg
dnia 17.10.2023, 14:21 · Zgłoś
Teraz będę inni przecinać . O ile w nagrodę za dobre wyniki w wyborach nic nie zostanie dla nas z tego tortu wyborczego
Odpowiedz
-6
@ Magda
dnia 17.10.2023, 00:19 · Zgłoś
Skąd jest ten samochód? Rejestracja Jasielska?
Odpowiedz
-3
@ .
dnia 17.10.2023, 00:14 · Zgłoś
A ZRM nie brał udziału
Odpowiedz
-1
@ loteria z nagrobami
dnia 17.10.2023, 15:08 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
26
@ Gienek
dnia 16.10.2023, 23:56 · Zgłoś
Miał chłop dużo szczęścia bo z samochodu [...] została.
Odpowiedz
10
@ Albert
dnia 17.10.2023, 01:20 · Zgłoś
Jakie obrażenia? Bo samochód wygląda bardzo makabrycznie
Odpowiedz
9
@ Ja
dnia 17.10.2023, 02:01 · Zgłoś
Szczęście w nieszczęściu, oby to nic poważnego
Odpowiedz
0
@ Hirurgia
dnia 17.10.2023, 07:12 · Zgłoś
Będzie żył leży .
Odpowiedz
-26
@ Hej [...]
dnia 17.10.2023, 10:09 · Zgłoś
Poliniackim [...] wybrały Tuska, tęczowych i zamordystow [...] na smyczy Berlina i Moskwy. Nic tylko wjechać pod pociąg...
Odpowiedz
3
@ Stary
dnia 17.10.2023, 10:48 · Zgłoś
Tak bo żadnej straty społeczeństwo nie poniesie
Odpowiedz
-5
@ Romek
dnia 17.10.2023, 13:34 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ do Romek
dnia 17.10.2023, 15:35 · Zgłoś
Nie strasz bo się zes...sz!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.