Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Z takim wsparciem Rafał może przenosić góry

8

Rafał Stefański „Stefan” jest wielkim szczęściarzem. Mając bowiem tak olbrzymie wsparcie bliskich i przyjaciół z podwójnym wysiłkiem może skutecznie walczyć każdego dnia o powrót do sprawności. Już po raz czwarty w Jaśle zorganizowano koncert charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację „Stefana”.

Koncert „For di Stefano IV” odbył się w minioną sobotę w klubie Impresja. Na scenie pojawiło się pięć zespołów: Stonerror, Cinemon, Tres Hubos, RAGE oraz Bzyk i Sztajemka. Do Impresji zawitało niemal dwustu fanów rockowego brzmienia i nie tylko. Celem, dla którego w piątkowy wieczór dokonali takiego właśnie wyboru nie była jedynie zabawa. Celem numer jeden było udzielenie wsparcia Rafałowi Stefańskiemu „Stefanowi”, który wymaga intensywnej specjalistycznej i kosztownej rehabilitacji. Rafał choruje na niedowład piramidowy lewostronny. Choroba, z która musi zmagać się każdego dnia jest konsekwencją usunięcia oponiaka przystrzałkowego głowy oraz padaczkę objawową.

„Stefan” każdego dnia wkłada mnóstwo energii w powrót do sprawności. Rehabilitacja jest żmudna. Rafał z łatwością jednak może czerpać siły do pracy mając oparcie w bliskich i przyjaciołach. Tego nigdy mu nie brakowało i jak widać zapewne wciąż będzie mógł na nie liczyć. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tak postawionej tezy jest fakt, że w tym roku już po raz czwarty zorganizowano imprezę charytatywną, z której dochód w całości przeznaczony zostanie na rehabilitację Rafała. Dla Marcina Knapika, współorganizatora wydarzenia, czwarta edycja cyklicznej imprezy dowodzi, że „Stefan” w każdej chwili może liczyć na pomoc ludzi dobrego serca. – Po raz kolejny zebrała się grupa ludzi, która zdecydowała się wesprzeć ideę, jaka przyświeca koncertowi. W tym wszystkim chodzi przede wszystkim o to, aby pomóc naszemu przyjacielowi, Rafałowi Stefańskiemu. „Stefan” potrzebuje naszej pomocy, aby wrócić do pełnej sprawności. W mojej ocenie dzięki organizowanym imprezom powrót ten odbywa się płynniej. Aktywność innych pobudza go do działania. To, że jest tutaj tak dużo osób z pewnością daje mu przysłowiowego kopniaka do tego, aby ciężką pracę związaną z rehabilitacją kontynuować z podwójnym zaangażowaniem – przekonuje.  

W piątkowy wieczór wsparcie dla Rafała Stefańskiego można było zobaczyć nie tylko w postaci zapełniającego się banknotami słoja, lecz również mnóstwa uścisków i gestów wsparcia, jakich doświadczył sam „Stefan”.

W każdej chwili na rzecz Rafała Stefańskiego można przekazać darowiznę wykonując przelew:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECKO”, Stawnica 33a, 77-400 Złotów.
Nr rachunku: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem: Na leczenie i rehabilitację Rafał Stefański , symbol –757/S

Rafałowi można pomóc również przekazując 1% podatku  wypełniając  PIT
Numer KRS 0000186434
Cel szczegółowy:  Rafał Stefański 757/S

Więcej o historii Rafała Stefańskiego „Stefana” dowiecie się tutaj > http://www.fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=757/S

MD

Napisany dnia: 06.01.2020, 10:01
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ yozef
dnia 06.01.2020, 12:43
Ocena
komentarza:
13
oczywiscie dobrze ze wszyscy pomagaja dziela sie ,to duze wsparcie ,,,tak czytam tego typu artykuly i akcje i zastanawiam sie ,,,gdzie jest panstwo ,,,gdzie jest polski rzad obojetnie jaki ,,,teraz kolejna akcja ,,,brakuje 9 milionow dla tego chlopczyka ,,,i mysle w jakim dziadowskim kraju ja zyje ,,,przez 50 lat regularnie odtracano mi na zus sluzbe zdrowia bezrobotnych i tam nie wienm co ,,,i gdybym byl chory ,,,zostaje sam z ta biedna emerytura ,, wiem przezylem 81 lat w mlodosci bylem wychowany na grochu kapuscie i zuru wszystko z wlasnego pola bez nawozu ,[jedynie obornik ,,,dzis nie mozna trzeba utylizowac ,,,szok ] jakie to chore ,,,i tak idac ulicami jasla widze jak wladze ucza dzieci zebraniny ,,,tak tak zebraniny ,,,zamiast do pracy stoji taki czy taka w rynku kolo apteki i zebrze ,,mnie przez 50 latco mi na zdrowie odbierali mysle ze mi by wystarczylo ,,,jeszcze nie chorowalem i tylko raz bylem w szpitalu ,,,tylko na badania ,,,
@ stary
dnia 07.01.2020, 07:33
Ocena
komentarza:
4
100 % racja ale trzeba pamiętać że dawniej była selekcja naturalna,słabe dziecko umierało a dzisiaj jeszcze przed narodzinami wchodzi chemia rodzi się słabe i żyje słabe a rząd woli pieniądze podatnika dawać tam gdzie ma pomoc w wyborach czyli na kler i dziwne organizacje pro rządowe,po co dawać na leczenie seniorów jak do następnych wyborów mogą nie dożyć ???
@ łodyniec
dnia 07.01.2020, 08:59
Ocena
komentarza:
-6
,,,łohohohoho,,, dziadek to może kiedyś będziesz ,teraz wracaj do szkoły. ,,,
@ unn
dnia 06.01.2020, 12:56
Ocena
komentarza:
22
Mnie też to boli że w naszym kraju trzeba zbierać nakrętki,biegać,pływać itp.żeby pomagać chorym ludziom bo to państwo powinno zapewnić opiekę zdrowotną każdemu kto jej potrzebuje
@ Sven
dnia 06.01.2020, 13:12
Ocena
komentarza:
4
Chcesz być zadowolony z życia i nie mieć gorzkich rozczarowań ! Musisz być sam i liczyć na tylko siebie inaczej przegrasz.
@ Tak bywa
dnia 06.01.2020, 13:51
Ocena
komentarza:
6
Nie pomogą,lecz zaszkodzą.Trzeba liczyć na siebie i ludzi dobrych serc.Jeśli nie poddasz się i sobie radzisz,zaraz z zazdrości rzucą kłody pod nogi.
@ znajomy
dnia 06.01.2020, 16:08
Ocena
komentarza:
5
Koncert odbył się w sobotę
@ Warez
dnia 07.01.2020, 11:02
Ocena
komentarza:
0
Uzbierasz wór nakrętek i za to jest jakieś 8 pln... - Morawiecki ma 5 mln pln i się nie podzieli...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105