Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zabawa światłami

52

Po zapowiedziach naszej regionalnej władzy nie mogę wyjść z podziwu. Już miałem pisać o dramatycznej organizacji ruchu w mieście, tymczasem włodarze uspokajają, że na korki i nerwy kierowców mają już plan. Czy na pewno obejdzie się bez „rzucania mięsem”?

Trudno już na samym początku chwilę nie zastanowić się nad zapowiedziami naszej władzy. Oto kilka lat męczyliśmy się, sami podkładaliśmy sobie kłody, aby teraz ogłosić hucznie, że mamy plan na upłynnienie ruchu. Wydaje mi się, że tego planu zabrakło, kiedy rozpoczęto montowanie sygnalizacji świetlnej przy rafinerii chociażby. Korki zaczynające się przy stacji benzynowej bliskiej mieszkańcom stają się w godzinach szczytu obiektem mało życzliwych komentarzy padających z ust kierowców. Bo jak to tak? Instaluje się „światła”, aby ruch upłynnić i zapewnić bezpieczeństwo, tymczasem toruje się drogę, którą setki mieszkańców naszego powiatu opuszczają miasto.

Całkiem zrozumiałbym, gdyby droga ta była punktem czarnym na mapie naszego powiatu, gdyby liczne wypadki, ranni i ofiary „przemawiały” za zorganizowaniem bardziej komputerowego kontrolera ruchu. Tymczasem sygnalizacja ustawiona przy skręcie w osiedle Gądki blokuje wyjazd z peryferii Jasła. No ale władza ma plan! W końcu jest problem, który trzeba rozwiązać. Do tego kilka urozmaiceń, jak zielona fala, prawoskręty i rondo. Wszystko to bardzo potrzebne, ale dlaczego często jest tak, że to pomysły złe wyprzedzają te dobre i te dobre muszą być zapowiedzią lepszej zmiany, jeśli mogłyby być wcielane w życie przed złymi?

Niesamowicie emocjonuje jasielskich kierowców fakt postawienia świateł obok starostwa. Koleje są na skrzyżowaniu z ulicą Szajnochy. Jeśli w tym wypadku trafnie nie zadziała zielona fala, możemy spodziewać się, że oprócz klątw kierowców rzucanych pod adresem włodarzy miasta, Jasło stanie. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja oraz Baczyńskiego ma powstać rondo – pomysł już dawno poddawany przez kierowców, musiał jednak paść dopiero z ust studentów, aby został w plan działań miejskiego wydziału lepszych zmian wprowadzony. Notabene to studenci Politechniki Krakowskiej, więc głowy nietęgie. Trzeba spodziewać się ruchu tak płynnego, że trudno będzie stojący samochód z jasielskich wieżowców zobaczyć.

Wszystkie te zapowiedzi ciekawie wyglądają, zobaczymy co przyniosą w praktyce. Mam jedynie nadzieję, że jak to powiedział kiedyś kierowca jasielskiego zorganizowanego transportu osobowego: „już gorzej w tym Jaśle być nie może na drogach”. Oby miał rację, że nie będzie.

Grzegorz Michalski

Napisany dnia: 07.11.2013, 20:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ m
dnia 07.11.2013, 20:19
Ocena
komentarza:
-4
ocho madry grzesiu napisal artykul:)
@ ...
dnia 08.11.2013, 09:55
Ocena
komentarza:
2
niestety wiele nieścisłości w tym artykule, mieszanie ulic, które nie należą do miasta tylko do generalnej dyrekcji, poza tym to wcale nie studenci prowadzili badania, itd. Szkoda...
@ Tarzan-zan
dnia 08.11.2013, 15:05
Ocena
komentarza:
5
Teoria piękna, ale w praktyce zakorkowanie będzie jeszcze większe, bo te wszystkie "cuda techniki drogowej" będą zbyt blisko siebie żeby działać sprawnie przy dużym nasileniu ruchu...
Owszem, wieczorem i w nocy będzie się jechało cudnie, ale między południem a 16 tą będzie jeden wielki korek... Bo co z tego że będzie rondo na 3-go maja i Baczyńskiego - kiedy ruch zatrzymają światła przy bliskiej. Więc będzie koreczek na 3-go maja i rondo też stanie i będzie zakorkowane, bo ci co chcą jechać na wprost nie będą mieli jak zjechać, więc zakorkują rondo... Ci od bliskiem w kierunku centrum - owszem pojadą, chyba że któryś będzie chciał skręcić w lewo np do pektowinu :) to zablokuje przejazd bo rondo będzie stało... (bo chyba nie wierzycie w to że nie znajdzie się osioł który nie wiedzie na rondo nie mając możliwości jego opuszczenia :) Więc tym samym sposobem jadący od pektowinu nie wyjadą nigdzie :) Dawniej choć mogli czekać na zielone światło, teraz będą musieli czekać na rozkorkowanie :D
To samo z "zieloną falą" na rynku... Jeśli rondo solidarności przytrzyma, a tak się dzieje, to powstanie korek aż po rondo hitlera :) tak jak teraz i zielona fala nic nie da bo pojazdy i tak będą stały i tak... Jeśli teraz są korki choć nie ma czerwonego światła, to jeśli to światło będzie i się zaświeci to jakim niby cudem korek zniknie ??? Owszem... Może ta cudowna zielona fala spowoduje iluzję małego ruchu na rynku, bo jak światła przytrzymają wcześniej no to wiadomo :) nikt za nie nie wiedzie :) więc ruch będzie mały, ale co z tego jak wcześniej będzie gigantyczny korek...
Pożyjemy zobaczymy, ja obstawiam że będzie duuużo gorzej...
@ Tarzan-zan
dnia 08.11.2013, 15:08
Ocena
komentarza:
2
...a może jest tak, że urzędnicy CELOWO chcą zakorkować miasto, zmuszając ludzi do jeżdżenia obwodnicą... Po to żeby do miasta jechali tylko Ci którzy tam mają załatwienia, a ci którzy chcą tylko przejechać przez Jasło żeby nie jechali przez miasto tylko obwodnicą... Aczkolwiek obwodnica i tak stoi więc teraz stanie wszystko :D
@ J
dnia 11.11.2013, 20:54
Ocena
komentarza:
1
Raczej przemądrzały i wkurzający.
@ Max Szyderko
dnia 07.11.2013, 20:20
Ocena
komentarza:
1
Pan napisze może coś o wronach w parku...
@ Młody kierowca
dnia 07.11.2013, 20:24
Ocena
komentarza:
9
wez wyjdz z tego forum dla dobra narodu
@ Max Szyderko
dnia 07.11.2013, 22:57
Ocena
komentarza:
-2
Wal się szczylu, też dla dobra narodu :)
@ qaz
dnia 11.11.2013, 09:11
Ocena
komentarza:
4
odpowiedź żałosna panie Szyderko :/
@ Max Szyderko
dnia 11.11.2013, 22:12
Ocena
komentarza:
0
jaka zaczepka taka odpowiedź :)
@ Młody kierowca
dnia 07.11.2013, 20:23
Ocena
komentarza:
22
Wkoncu ktos napisał obiektywny artykuł. Moim zdaniem swiatła koło starostwa utrudnia bardziej ruch niz go poprawią. To ze są korki to tez wina kierowców zwłaszcza na tym skrzyżowaniu. Wiele razy zdarzyło sie tak, jak probowałem wyjechać spod urzedu pracy w lewo (czyli w strone europy) a ruch z prawej byl zablokowany, na pasach przechodzili ludzie. Zamiast zrobic miejsce dla wyjezdzajacych ze skrzyzowania nie jedna BABA zajezdzała wyjazd, tak czy tak musiała stac tyle ze jakby na to nie patrzeć na srodku skrzyżowania. Gdyby kierowcy jasielscy mieli troche w głowie to by mysleli za kólkiem.
@ Jasiek
dnia 07.11.2013, 21:02
Ocena
komentarza:
4
Ale to nie zmienia faktu, że w Jaśle w godzinach 14-15 korki są straszne. W lecie jeszcze można tego było uniknąć po przez jazdę motocyklem. Dodatkowe ronda były by dobrym pomysłem.
@ zielone światło
dnia 07.11.2013, 22:44
Ocena
komentarza:
25
Może to dlatego, że nie zdajecie egzaminów na prawo jazdy w Jaśle tylko w Krośnie ?
A wydaje się Wam, że w innych miastach sami mistrzowie kierownicy ?
I tak uważam, że w Jasle kulturalni kierowcy (a dużo jeżdżę). Łatwo się włączyć do ruchu (często kierowcy wpuszczają oczekujących na podporządkowanej), nie słyszy się klaksonów za złą jazdę, myślę że Ci, którzy narzekają jeżdżą niewiele i to lokalnie, więc nie maja porównania. Fakt, że ciężko w waszym mieście zaparkować, ale to już inny temat.
Pozdrawiam jasielskich kierowców i życzę taniej benzyny !
@ do @ zielone swiatlo
dnia 07.11.2013, 23:30
Ocena
komentarza:
8
Tak, oczywiscie sie zgadzam z tym wlaczaniem oraz z parkingami. Moj znajomy mowi, ze w Londynie jest problem z miejscem do parkowania, ale w Jasle to graniczy z mega problemem.
@ Admin2
dnia 07.11.2013, 21:03
Ocena
komentarza:
9
W Jaśle nie ma takiej ulicy jak przedstawiona na fotografii :D haha
@ Kierowca
dnia 07.11.2013, 21:07
Ocena
komentarza:
7
Co do jasielskich kierowców to racja. Niektórzy wogóle powinni patrzeć z czego żyją. Brakuje płynności ruchu w każdym tego słowa znaczeniu. Z jednej strony co chwila światła a z drugiej niemrawi kierowcy. Wg mnie powinno być więcej rond. Nie takie jak budują, z tymi wysepkami itp. Mini rondo które ma namalowane tylko pasy. Jak w Wielkiej Brytani. Miłe, wygodne, większe maszyny nie muszą się bać że o coś zahaczą.
@ anty PO & PiS
dnia 07.11.2013, 21:32
Ocena
komentarza:
6
a w zimie jak śnieg spadnie ronda nie widać i zaraz jakieś sieroty się zderzą ze sobą :P
@ Kierowca
dnia 07.11.2013, 21:44
Ocena
komentarza:
8
Ronda są z regóły oznaczone:) a sieroty i tak się będą zderzać :p
@ mmm9
dnia 07.11.2013, 21:36
Ocena
komentarza:
-1
Co ma miasto do sygnalizacji w rafinerii?
@ zielone światło
dnia 07.11.2013, 22:39
Ocena
komentarza:
4
jeśli nawet miasto (Urząd Miasta) nie jest zarządcą drogi - to jest gospodarzem miasta i powinien interweniować u zarządcy w interesie swoich mieszkańców.
@ mały
dnia 07.11.2013, 22:00
Ocena
komentarza:
5
wy wszyscy na tym forum z tego co widzę kierowcy obyci za kółkiem :D dalej jak do Jasła czy to po Jaśle nie jeżdzili i [...] wiecie co to korki!!!
@ Kierowca
dnia 07.11.2013, 22:12
Ocena
komentarza:
2
Cieszy mnie, że jesteś obyty w temacie :) ale nie oceniaj w ten sposób, bo sie przeliczysz ;)
@ waryjot
dnia 07.11.2013, 22:33
Ocena
komentarza:
3
nie tylko o 14 czy 15 ale nie raz między 6-8 na rondzie jak się zjeżdża z górki klasztornej to jest masakra :(
@ a
dnia 10.11.2013, 11:56
Ocena
komentarza:
0
Jak się dobrze rozpędze z górki to udaje mi się przeskoczyć rondo moim maluchem.
@ zielone światło
dnia 07.11.2013, 22:36
Ocena
komentarza:
5
Jechałem kilka razy obwodnicą Jasła od Krosna na Nowy Sącz.
Starałem się jechać prędkością zgodną ze znakami.
Na wszystkich światłach czekałem, a nie było korków.

Zielone światło to będziecie mieli jak będzie przejeżdżał przez wasze miasto Mały Brat albo Wilczy Wzrok. Ale oni wolą samoloty i helikoptery.
@ kazik
dnia 08.11.2013, 01:16
Ocena
komentarza:
3
A niby czemu studenci PK to "nietęgie głowy"??? Jakiejż to wybitnej placówki absolwentem jest szanowny Autor, że czuje się upoważniony do tego typu opinii? I na jakiej podstawie? Bo chyba nie chodzi o to, że studenci w sposób badawczy, a więc naukowy dowiedli tego, o czym każdy jeżdżący przez badane skrzyżowanie wie - miejsce jest znacznie odpowiedniejsze na rondo niż sygnalizację świetlną. Chyba że znów mamy do czynienia z nieznajomością rodzimej frazeologii...
@ ja :)
dnia 08.11.2013, 09:25
Ocena
komentarza:
-2
To była ironia ze strony autora tekstu :) że trzeba było aż studentów PK, żeby włodarze miasta dostrzegli, że lepszym rozwiązaniem będzie rondo niż światła :)
@ bogdan fejkiel
dnia 08.11.2013, 12:27
Ocena
komentarza:
3
Mam 63 lata i jestem absolwentem Politechniki Krakowskiej. Traktuję twypowiedź jako zamiar poniżenia wielu osób przez autora artykułu. Kto Panu dał prawo do oceniania Politechniki Krakowskiej i jej studentów oraz absolwentów. Jakiż to też fachowiec jest z Pana? Politechnika Krakowska jest uczelnią z tradycjami. Jest to uczelnia uznawana na całym świecie. Proponuję aby Pan odwołał swoje słowa, że"... studenci Politechniki Krakowskiej to głowy nietęgie..." Nie negując Pana umiejętności moim skromnym zdaniem brak jest w tym artykule konkretów mówiąc wprost nie jest to wypowiedź merytoryczna. Chyba zamiarem było obrażenie kogoś
@ Obywatel
dnia 08.11.2013, 09:25
Ocena
komentarza:
2
Jedźcie do Gorlic we wtorek i wtedy jestem ciekawe co powiecie o korkach w Jasle - jestem pewien, że uznacie, że w porównaniu do Gorlic w Jaśle korków w ogóle nie ma :)
@ Laura Diaz
dnia 08.11.2013, 09:48
Ocena
komentarza:
7
Ja proponuję, żeby do każdych świateł dodatkowo zamontować dzwonki albo budziki, coby budziły tych co przysnęli i zamiast ruszać na zielonym, powoli sie budzą i szukają biegu i sprzęgła;)
@ A.A
dnia 08.11.2013, 11:43
Ocena
komentarza:
2
Panie Grzegorzu Jak by pan mieszkał na ul. rafineryjnej bez świateł nie miał by pan szans wyjechać.
@ tata Zosi
dnia 08.11.2013, 11:47
Ocena
komentarza:
0
Zapraszam na blog niepełnosprawnej Zosi z przepukliną oponowo-rdzeniową: http://www.zosia-okulewicz.pl
@ jaślan
dnia 08.11.2013, 12:03
Ocena
komentarza:
0
Rondo na 3 Maja i Baczyńskiego ok. Ciekawe tylko czy ktoś pomyślał o bezpiecznym przejściu przez jezdnię dla dzieciaków idących do szkoły z np. wieżowców.
@ swiatla rafineria
dnia 08.11.2013, 13:31
Ocena
komentarza:
1
Po kiego w nocy sa wlaczone swiatla w rafinerri ???A te nieamowite wysepki na ktorych nie idzie ominąć nawet roweru to juz naprawde super pomysl.
@ - -
dnia 08.11.2013, 14:25
Ocena
komentarza:
3
Ludzie litości!!! rondo na 3 maja/Baczyńskiego usprawni ruch tylko w jednym wypadku gdy powstanie także rondo zamiast świateł na skrzyżowaniu koło Bliskiej, a i to nie jest pewne. A jeśli powstanie tylko rondo na 3Maja/Baczyńskiego to w połaczeniu ze światłami przy Bliskiej zakorkuje się tak jak korkuje się rondo na Floriańskiej (poniżej gazownictwa ) przez światła na skrzyżowaniu z Kasprowicza gdzie ruch nie ma gdzie się rozładować. Dokładnie tak będzie, że w godzinach szczytu, wyjeżdzający z jasła zablokowani czerwonym przy BLISKIEJ zakorkują rondo (wjadą tam i ci z 3Maja i ci z Baczyńskiego więc korek pewny bo robią tak już dzisiaj gdy światła się zepsują), więc jadący od Bliskiej i skręcający na Baczyńskiego nie mogąc skręcić w lewo bo rondo będzie zablokowane z tamtej strony, to teraz oni zablokują drugą stronę ronda blokując także tych jadących od Bliskiej w stronę centrum i wszyscy będą przeklinać ten układ, a korki tam cudownie znikają tylko wtedy gdy nie ma godzin szczytu i te światła nie działają a w godzinach szczytu nic nie pomoże bo na jednym pasie ruchu tyle samochodów nie zniknie. Będzie tak samo źle albo jeszcze gorzej bo światła na Bliskiej są zbyt blisko
@ Pan muszelka
dnia 08.11.2013, 19:57
Ocena
komentarza:
1
... WYBORY IDĄ... kiełbase trza zarzucić ... tylko durnota ludzka wierzy i głosuje - a może bedzie lepiej ! ... Najlepiej jak będzie jak w piosence : "...za rok za dzień za chwile..." i zostaną same Urzędy i stare dziadki w tej Polsce... POPIERAM - WYJEDŹMY WSZYSCY ! ... komu nie odpowiada realny świat minusa daj >>>
@ kierowca 1
dnia 08.11.2013, 23:41
Ocena
komentarza:
0
na Kościuszki już były kiedyś światła , obok dawnej szarotki i się nie sprawdziły . teraz sie wraca do tego samego nietrafionego pomysłu.w tym rejonie jest ruch pieszych prawie ciągły,zatrzymując pieszych w tym rejonie na kilka minut??? uzbiera się spora grupka .
@ dragoness
dnia 09.11.2013, 15:15
Ocena
komentarza:
1
Hmm... czy mi się wydaje, czy określenie "toruje" ma jedak inne znaczenie, niż użyte przez p. Michalskiego? Co do planów władzy naszej kochanej, zbyt blisko to wyborów, aby moglo być przypadkiem, choć pomysł, jeśli się sprawdzi, powinien ruch usprawnić. Skończy się "świętokrowienie" pieszych, dobieganie i wbieganie na przejśćie w poczuciu calkowitej bezkarności i co za tym idzie, szarpanie nerwów kierowcom i blokowanie kołowego ruchu. A rondo na skrzyżowaniu 3Maja i Baczyńskiego powinno być już dawno, zamiast tego poronionego obok JDKu.
@ jasło i okolice
dnia 09.11.2013, 15:32
Ocena
komentarza:
3
Poziom portalu naprawde wysoko sie prezentuje tzn pisze sie artykuł a potem pisze sie drugi zeby wytłumaczyc czytelnikom o co chodzi i dzieki temu ma sie dwa kiepskie artykuły na jakze niskim poziomie pana michalskiego...
@ dragoness
dnia 09.11.2013, 19:27
Ocena
komentarza:
1
Czekamy na podniesienie poziomu...
@ znający temat
dnia 09.11.2013, 16:34
Ocena
komentarza:
3
A mnie tam spowolniony ruch drogowy bardzo sie podoba, mogę w aucie napisać esemesa, przeczyta gazetę,czasami widzę Panie jak poprawiają usta pomadką, czochrają włosy itp. Ach byłbym zapomniał wpływ na bezpieczeństwo ruchu mniej wypadków tych ciężkich. Kolizje zapytacie - takiego pojęcia definicji w prawie drogowym nie ma, nie ma ot to wszystko
@ kierowiec
dnia 09.11.2013, 18:07
Ocena
komentarza:
0
ja sie pytam co za debil swiatla w rafinerii ustawial? Kazde cywilizowane miasto wiekszosc ruchu kieruje obwodnicami a wielkie miasto jaslo w godzinach wieczornych dba o mieszkancow osiedli czy to sklepu centrum a na glownej drodze zielone swiatlo jest MAX 2sek. IDIOTYZM !!! Tylko w Jasle!!!
@ uki
dnia 09.11.2013, 20:59
Ocena
komentarza:
0
niestety inteligentne światła nie zawsze zdają egzamin prawidłowo
przykład: wyjeżdżając z BP na obwodnice miasta zwłaszcza wieczorem czasami trzeba wykazać się wybitną cierpliwością zanim człowiek pokona to skrzyżowanie
@ obywatel
dnia 10.11.2013, 01:30
Ocena
komentarza:
0
tutaj rozwiarze problem przejscie podziemne albo jakies przescie cos na styl wiaduktu
@ Użytkownik samochodu
dnia 10.11.2013, 09:44
Ocena
komentarza:
3
Jak to jest, że w miastach dużo większych od Jasła na noc i na wieczór zostają wyłączane światła. Niejednokrotnie w Niegłowicach przy zerowym ruchu stoję wieczorem na czerwonym świetle. Podobnie jest na większości skrzyżowań. Nie wymaga to żadnych inwestycji.
Ruch usprawnia też dodanie do sygnalizacji czasu pokazującego moment przełączenia się świateł. Ale widocznie jest to zbyt duże wyzwanie techniczno-organizacyjne dla włodarzy miasta.
Nie rozumiem też dlaczego na wyjeździe na Krosno są światła a nie duże rondo bez świateł. Miejsca jest na tyle. Ktoś, kto w tym miejscu zdecydował o postawieniu świateł, a nie ronda albo upadł na głowę, albo "lobbował" za firmą stawiającą światła.
@ Sen
dnia 10.11.2013, 09:48
Ocena
komentarza:
0
Do autora tekstu Pana GM. Proszę sobie kupić słownik języka polskiego.
Dla informacji "torować drogę" znaczy przecierać szlak, być pierwszym a nie jak Pan twierdzi blokować.
"głowy nietęgie" - nie ma w j. polskim takiego wyrażenia, jest natomiast "nietęga mina" i "tęga głowa"
Pewnie ma pan teraz nietęgą minę ale wcale się nie dziwię, tak się popisać na forum publicznym - też bym miał nietęga minę.
Jeszcze jedno. Co Pan miał na myśli pisząc: " Koleje są na skrzyżowaniu z ulicą Szajnochy"???
@ DROGOMISTRZ
dnia 10.11.2013, 11:54
Ocena
komentarza:
1
Cała obwodnica to porażka chodzi głównie a św tam POmątowane Pan burmistrz ze swoją świtą powinnien codziennie do pracy POdjężdżac obwodnicą wtedy może by coś do nich dotarło .
@ Quba
dnia 10.11.2013, 12:30
Ocena
komentarza:
0
Witam.
Zielona Fala polega na przelocie przez całą miejscowość 1 drogą, wtedy "zgrywa" się ( albo ustawia- bo zaraz jakiś polonista mnie poprawi) fali. Ciekawe jak u Nas to jest planowane na połączeniu Kościuszki i 3-Maja z rondem pośrodku, oraz przejściami bez świateł po drodze??? Ktoś mówiąc że ma plan jest chyba nie do końca przeanalizował wszystkie aspekty. Zapomniał również o planowanym rondzie koło wieżowców ???- to będzie dopiero cyrk w połączeniu z światłami koło Bliskiej. Jak będziesz chciał wjechać od miasta do wieżowców to chyba samolotem. teraz dopiero będą korki aż po park. A w druga stronę Zielona fala - światła co 30 m przez całe Jasło. Ja proponuję jeszcze światła zrobić na przejściach koło ronda w centrum i oczywiście włączyć je do zielonej fali a pasy pomalować średnio co 20 metrów.Najlepiej przy każdym sklepie albo jedne pasy wzdłuż drogi.
A może by tak zrobić poniżej szpitala przebicie do obwodnicy( karetki by miały łatwiej przejechać na drugi koniec miasta ) zrobić bezpieczne przejścia na obwodnicy ( bezkolizyjne naprzeciw Huty,albo zlikwidować - 50 metrów dalej są światła,to samo naprzeciw nastawni kolejowej - przejście koło ronda jest bezpieczne ponieważ kierowcy muszą zwolnić) i na obwodnicy podnieść ruch do 70 na całej długości a nie 50,70,50,70 - to pozwoliłoby upłynnić ruch i wyrzucić osobowe przejeżdżające w stronę Pilzna i dalej przez centrum( przypuszczam że 1/4 aut) i tam zrobić ZIELONĄ FALĘ. A w centrum zrobić strefę wjazdową płatną tak jak w Berlinie. Masz sprawę to opłacasz i parkujesz w centrum. A jak jedziesz do Urzędu do pracy to jedź MKS albo parkuj na peryferiach i spacerkiem dla zdrowia do pracy.
Na Rafinerii rondo by było najlepszym rozwiązaniem -- różne obłożenie dróg w rożnych godzinach pozwoli na płynne rozładowanie i drugi ważny aspekt- rondo wymusza na "baranach" aby zdjęli nogę z gazu. Nie rozumiem kompletnie dlaczego również jak remontowano skrzyżowanie z Wojska Polskiego to nie zrobiono tam ronda które pozwoliłoby rozładować korki i umożliwiło wyjazd z Wojska Polskiego w stronę Rafinerii. I znowu aspekt bezpieczeństwa przejścia pieszych - to takie trudne do pojęcia???
Tychy, Rybnik - 90 % to ronda bez świateł i ruch idzie w miarę płynnie. Proponuje pojechać i porozmawiać.
@ młody kierowca
dnia 10.11.2013, 21:10
Ocena
komentarza:
0
I jeszcze czego? Tu jest Polska a nie Niemcy,porównujesz Berlin do Jasła? Albo kolego chodzisz jeszcze do gimnazjum a to co usłyszałeś od taty bezmyślnie powtarzasz. Ciekawe który jasielski kierowca zapłaci za wjazd do miasta gdzie przy odrobinie nieuwagi można urwać koło na dziurze! Zacytuje tutaj twoja wypowiedz "wymusza na baranach aby zdjęli nogę z gazu" (mowa tu o rondach dla niewtajemniczonych) tak sobie myślę ze wlasnie korki tworza tacy kierowcy którzy ze skrzyzowan (róznych typów) wyjezdzają zbyt późno i zbyt wolno. Nie chodzi mi o upalenie gumy ze skrzyzowania a myslenia tez o innych bo mozna np przygotować sobie bieg do ruszenia i zrobic to DYNAMICZNIE. A pote jeden z drugim płacze ze zielone za krótko swieci, ze zdarza tylko 2 samochody przejechać to nie jest po czesci wina programu swiatel a kierowców.
@ n.s.
dnia 10.11.2013, 23:16
Ocena
komentarza:
0
mi sie widzi rondo koło pektowinu a drugie na obwodnicy koło stacji bliska.przy okazji nierobów S.M. też by sie zlikwidowało. a wy jak myslicie?.
@ Kasia
dnia 11.11.2013, 23:19
Ocena
komentarza:
0
Nietęgie głowy z Politechniki Krakowskiej? Za moich czasów, dawno temu, to była najlepsza uczelnia techniczna w Polsce, której absolwenci bez nostryfikacji dyplomu dostawali pracę za granicą. czy coś się zmieniło?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105